Keresés

Részletes keresés

avium Creative Commons License 2014.08.04 0 0 22641

T.Robinred!

Sajnos nem jött meg az igért levél Öntől.

Megismerve a helyszínt, 99 %-kos valószínűséggel 20-25m bőven elegendő lehet.

 

Jó szerencsét!

üdvözlettel avium

 

Előzmény: Robinred (22622)
Kapocska Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22640

Üdv Milan Takacs !

Ott a kutak 98%-a nem éri el a 15-20m mélységet.
A sziget bal és jobb oldalán parti szűrésű vízműkutak vannak.
A szigeten sok megfigyelő kútja van a vízműveknek.
A kérdés,hogy bakteriológiailag kell-e tenni valamit.
Üdv

Előzmény: Milan Takacs (22639)
Milan Takacs Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22639

Sziasztok!

 

Tervezem, hogy Horányban vásárolok kertes házat magamnak.  A problémám, hogy a kiszemeltnél nincsen vezetékes víz. Mit gondoltok? Mennyire kell azon a környéken mélyre fúrni, ha inni is szeretnék a vízből?

epoxi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22638

Szia.

A Budajenői KSE hasonló helyzetben talált megoldást, egy telefonos érdeklődést talán megér, hogy csinálták, tapasztalat, stb.

 

Előzmény: Robinred (22637)
Robinred Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22637

Az ásott kút jó megoldás lenne? ott ugyebár, több víz lenne egyszerre, mint pl egy 160as csőbe.

Kapocska Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22636

Üdv Robinred!
A Kastélyparkban van kút ami szűrőzve (homok) 20.3-25.3m-ig
-3m nyvsz
-16.6m-en 75l/p
A környéken kb 30l/p telj.kutak vannak.
Szerintem a már említett kútcsoport a megoldás(több okból).
Üdv

Előzmény: Robinred (22635)
Robinred Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22635

Körmenden lenne az a kút. A környéken sok kút van, átlagba 6-10 méteresek, és bőven van víz.(talán a rába közelsége miatt. 400-500méterre van tőlünk). Csak itt nálunk más a helyzet. Volt nálunk kútfúró, 11 méterig fúrt, de csak homok meg agyag volt. azt mondta víz van, de amennyi nekünk kell az erre kevés. A napokba volt egy úriember , ilyen pálcás módszerrel kereste a vizet, nem tudom ez mennyire hihető dolog, azt mondta 12-13 méternél van a víz.Lehet ha ez a kútfúró lejjebb fúr, lenne kavicsréteg, és lenne elegendő víz?

Pályázaton nyertünk egy öntöző berendezést , és nem tudom hogy lehetne megoldani, hogy ez a 4000l/h meglegyen.

Előzmény: Törölt nick (22634)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22634

Üdv

Alapvetően vízadó réteg kérdése az egész. Ha von bővizű réteg lesz 4m3 ha nincs akkor annyi lesz amennyit ad a réteg. Javaslok egy kúttervező megkeresését mert tervek és engedélyek amúgy is szükségesek és majd a tervezés során meg fogja mondani a tervező hogy egyeltalán van e esélye ennek a mennyiségnek, ill milyen mélységből. Ha esélytelen a dolog akkor vagy több kutat kell készíteni és egybe kötni őket, vagy valami komolyabb ciszternát kell csinálni és azt töltögetni ill abból öntözni. Egyébként a pontos helyszín ismeretében lehet hogy konkrétabb segítséget kaphatnál mert az hogy Vas megye nagyon kevés. Sokszor még a településen belül is komoly eltérések vannak vízbeszerzési szempontból.

Előzmény: Robinred (22633)
Robinred Creative Commons License 2014.08.03 0 0 22633

Hello!

 

Valaki tudna segíteni nekem? nekem egy olyan kútra lenne szükségem, ami óránként 4 köbméterre képes. Ebben kérném segítségeteket!(Vasmegye)

Kapocska Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22632

Üdv golyopapa!

A Feroniról nem találtam képet ezért nem tudom van-e
rajta nyomásmérő mert ha van az segítene a hiba behatárolásban.
Javaslat:
- a hiba lehet villamos(elektronikus) v.  hidraulikus eredetű
- ha a szivattyúval össze van építve a vezérlő akkor a hozzájuk
   legközelebbi szeleppel válaszd le a hálózatról és ha van nyom.mérő
   figyeld meg van-e nyomáscsökkenés v. sziv.indulás.
- ha a kettő közül valamelyik  jelentkezik és feltételezzük,hogy a Feroni jó
   akkor az lábszelep probléma
-ha nincs hiba akkor ha lehet a fogyasztói köröket egyesével kell rányitni és megfigyelni
-ha az indulások elvétve történnek és nincs idő megfigyelni(nyom.mérővel is)
  akkor minden tudományos alapot nélkülözve cseréld ki a lábszelepet :-)
Üdv

Előzmény: golyopapa (22630)
halaloszto Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22631

szivattyut aramtalanitod, csapokat elzarod, elmesz a strandra. amikor hazaersz csapot kinyitod. ha van nyomas es jon a viz akkor nincs csotoresed, ha nem jon a viz, akkor valahova sikerult megszoknie.

 

Vajk

Előzmény: golyopapa (22630)
golyopapa Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22630

Sziasztok!

 

Egy  kis segítségeteket szeretném kérni, a házi vízrendszerünket egy Pedrollo JSWm 10MX szivattyú, és egy hozzákapcssplt Feroni automatic pump control látja el már több éve. Sajnos az utobbi egy hétben a szivattyú többször elindul magától úgy, hogy nincs vízfogyasztás, végignéztem a nyomóágat, persze amennyire a csőrendszer engedte, folyást, szivárgást sehol sem láttam, ahol a falban van a cső, sehol sem látszik nedvesedés.

Túl nagy hibára nem gondolok, csak nem tudom hol érdemes elkezdeni a hibakeresést, talán valaki ismeri a szivattyút és a nyomáskapcsolót, és tudna segíteni.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22629

A kút mélysége:31m

Iszapcső:4m

Szűrőcső:10m

-----------------

Ez alapján legfeljebb 31-4-10-1=16 méter mélyre célszerű rakni a szivattyút

És legalább az üzemi vízszint-1=.... méter alá 

 

A max elvárt vízhozamú munkapont tehát: cirka 40 liter/perc és legalább 45 méter nyomás

 

----

 

A fenti munkapont alapján a tippelt PEDROLLO pl. jó lehet.

 

A nyilak mutatják ezt a munkapontot.

Ettől kevesebb víz kivételekor a nyomás nő, ami rendben van.

 

Minden olyan más gyártmányú szivattyú is jó, ami a 40 liter/percnél tudja a legalább 45 métert.

 

Előzmény: kabarzb (22627)
kabarzb Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22628

Nem, nem teszt. Saját döntés, gondoltam felszívok pár köbméter vizet a ciszternámba locsolni. De már abbahagytam, amikor láttam, hogy hülyeséget is csinálhatok vele.

Előzmény: Kapocska (22624)
kabarzb Creative Commons License 2014.08.02 0 0 22627

Megválaszolom mostmár gyorsan, mielőtt túl sok lenne az érzelem. Nem hinném, hogy átvert a kútfúró, azt meg végképpen nem, hogy paphoz kellene fordulnom. A kútfúró, jött, kifúrta a kutat, összepakolt és ment. Felajánlotta, hogy leteszi a szivattyút is, amiből a Grundfost ajánlotta nyugodt szívvel, de természetesen mondta, hogy ez egy drága megoldás. A többit nem tudja nyugodt szívvel ajánlani, a kínaiakkal többször meggyűlt a bajha, de abból is ki lehet fogni. Mondtam neki, hogy erre még azért alszom egy párat, és békében nyugalomban elváltunk. Senki nem vert át senkit. Megmondta a szivattyú paramétereit, én meg, amíg lesz egy másik szivattyú vásárlásához "kedvem" leeresztettem apám már meglevő búvár (membrán)szivattyúját és járattam egy pár órát és közben meg elkezdtem nézni más szivattyúkat. A boltokban mint már említettem mindenki a saját portékáját dícsérte, és egyre zavarosabb lett a képlet. Gondoltam mint már annyiszor másszor (más témában), körbenézek, és megkérdezem a tapasztaltakat, hogy mit lehet ebben az esetben tenni.  És itt az első blikkre láttam, hogy a membránszivattyú káros lehet. Erre tettem fel a kérdésemet. Egyből leállítottam, és ki is húztam a kútból. Gondolom 2-3 óra alatt nem okozhatott akkora gondot. Itt meg hirtelen rengeteg eladó szivattyú lett, amelyeket szintén nem ismertem. Most ezért már ne legyek szerintem megkövezve. De a kérdésre is válaszolva:

A kút mélysége:31m

Iszapcső:4m

Szűrőcső:10m

Egy nagy teljesítményű szivattyúval megállapították, hogy 35-45 liter/perces szivattyú kel nekem, nem szabad 100%-ban megterhelni a kutat. Ez olyan 2m3-es óránként teljesítménynek felel meg.

Nem akartam itt ilyen indulatokat kiváltani. De a tanácsokat köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (22626)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22626

Talán a becsületes kútfúró, bizony átverte... és ezt kezdi észre venni.

 

Jóval több lett a kút ára a vártnál... vajon miért?! egy átverős ajánlat miatt pl.?

Pedig az az állítás, hogy: a becsületes kútfúrók adnak kb. pontos árat az ajánlat kérésre.

 

Az ajánlott szivattyú is kimondottan drága típus (vajon miért?!!) és ki tudja milyen áron is van kínálva.

 

Szóval, honnan lehet tudni, hogy a kérdező a hülye?

Előzmény: Törölt nick (22625)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22625

Annyira bízik a kútfúróban hogy a rezgőst azért megvette ( talán le is rakta már) és az elképzeléseit kérdésseit sem vele osztja meg hanem idegenekkel akikben szintén kételkedik. Talán a papot kéne megkérdeznie mise után hátha annak hisz :) 

- Igen, valóban érdekes mentalitás. - nem is érdemel több billentyű leütést szerintem.

Előzmény: Kapocska (22624)
Kapocska Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22624


Üdv  kabarzb !
"és egyelőre a kútfúrókban bízom"
Akkor ez valami teszt?

Előzmény: kabarzb (22620)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22623

30 méter mély frissen fúrt kút >> ~ 18-25 méter a szűrőzés kezdete.

Amúgy mennyi?

 

És az üzemi vízszint mennyi?!! 

Ezeket a kútfúrónak kéne közölnie veled... ez alapján lehet a szivattyút nyomásra méretezni!

 

Illetve az alábbi számokat kéne megadnia:

- nyugalmi vízszint

- üzemi vízszint a MAX vízelvételnél

- MAX víz elvétel (az aminél még nem homokos/opálos a víz)

- szűrőzés kezdete

- szűrőzés hossza

- kút teljes talpmélység (ami=szűrőzéskezdete+szűrőhossz+iszapszák) 

 

 

---------------

 

Olyan szivattyút kell keresned, ami

a szükséges kiveendő víz mennyiségnél

tudja legalább

a 30+üzemivízszint (méterben) nyomást produkálni

(de inkább a 35....40+üzemi vízszintet)

 

Ha pl. kiskerti célra neked elég a 25 liter/perc és 15 méter az üzemi vízszinted a kútban

akkor nézegesd a jelleggörbéket és amelyiknél a 25 liter/perc és a 30+15=45 méter nyomás

azaz a kívánt munkapont a görbe bal oldali részére esik, az műszakilag már jó neked.

 

---

 

Pl. a PEDROLLO 4BLOCK 2/10 is megteszi 30-35 liter/perc víz elvételig, ami éppen a kívánt, cirka 2,0 m3/óra.

Kapható a web boltokban hajszállal 100 eFt alatt, házhoz szállítva 14 napos elállási lehetőséggel...

(ez 50 eFt-al kevesebb mint a mondott Grundfos SQ-2-55 legjobb ára)

http://szivattyuk.hu/files/4BLOCK.pdf

 

 

Olcsó szivattyút megvenni, aztán kidobni nem sok értelme van...

 

A használható, tartós, megbízhatóan jó és még megfizethető árú cuccok, minőségi sorrendben.

Pentax

Six-Team

Pedrollo

 

Elmegy még ...
DAB

Grundfos Basic

 

Utána a kínai ipar jön, mindegy mi neve: ELPUPMS-tól Straussig...

Ezek rizikósak és sok áramot esznek, cserébe olcsók.  

Robinred Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22622

Megnézem , lehet a címmel volt probléma.

 

Előzmény: avium (22613)
kabarzb Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22621

Közben meglett a BP10. Ha az Elpumps BP-10-ről van szó, az nekem nagyon nagy. 2 köbméteresnél nem lehet nagyobb. 550-750W között nézelődök.

Előzmény: kabarzb (22620)
kabarzb Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22620

Köszönöm mindenkinek az ajánlatokat, de mint említettem teljesen tapasztalatlan vagyok a témában, és egyelőre a kútfúrókban bízom, mert nagyon profi munkát végeztek nálam. Ők két típust említettek, az egyik a már említett grundfos, a másik meg a ZDS QS4P-2-8 vagy -QS4P2-12.  Akárhová mentem be eddig, mindenki a sajátját dícsérte, volt aki azt mondta, hogy csak a Gardena, egy másik boltban a Wilo hangzott el márkaként az utolsó meg a Saer-t mondta, hogy nagyon jó. Most ez alapján már egyre nehezebb helyzetben vagyok, mivel most meg bejött ez a BP-10 (nem tudom milyen ez) vagy a Pedrollo ami szintén olasz márkának tűnik. Nem vagyok nacionalista, de nem mondhatnám, hogy ez alapján könnyű lenne eldönteni, mit vegyek. A Saerre azt mondták, hogy nagyon jól szerelhető, javítható...

true75 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22619
Előzmény: kabarzb (22615)
true75 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22618

...... én is árulok egy mélykúti szivattyút

 

R.

Előzmény: kabarzb (22615)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22617

Hali

Van egy kimaradt új BP10-em 50 papírért viheted garival ha kell. Részletek privát. Rezgőst pedig felejtsd el mert szétverheti a csövet berázhatja a homokot, stb. Ha lesz időm dobok fel egy mostani videót ahol szétgyalázta a rezgős a kutat 18 méter tájékán.

 

 

 

Előzmény: kabarzb (22615)
epoxi Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22616

Szia.

A rezgősnek vannak hátrányai, és tetemes kárt is tudsz esetleg magadnak okozni vele. A grundfos alatti árban , vannak használható típusok.

Előzmény: kabarzb (22615)
kabarzb Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22615

Üdvözlet mindenkinek a fórumon. Ezen hozzászólásomat valószínűleg rossz topicba tettem be eredetileg úgyhogy itt is feltenném ugyanazt a kérdést a tapasztaltakhoz.

Teljesen kezdő vagyok a kút témában, ezért lesz furcsa a kérdésem. Adott egy 200mm átmérőjű 30 méter mély frissen fúrt kút. A fúrási költség egy picit megviselte a büdzsét, illetve nem számítottam a mélykúti szivattyúk árára kellőképpen (A fúrók által ajánlott Grundfos SQ-2-55). Ezért áthidaló megoldásban kezdtem gondolkodni, egy tescós membránszivattyú formájában, ami egy felszíni ciszternába töltené a vizet, onnan menne az öntözés. Viszont az előző deprimálás témakör, illetve a vízszint csökkentése meglehetősen rosszul hangzik, elrontani meg nem szeretném a kutat. Tehát a kérdés az, hogy lehet-e átmenetileg (amíg gyűlik egy kis összeg) ezt a módszert használni, vagy mindenképpen ruházzak be egy rendes többfokozatú centrifugál szivattyúba a víz kiemeléséhez?

Kapocska Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22614

Üdv krisztianm !

Ha a kútfej szelepei fölött nem marad meg a víz az probléma.
Javítás után lehet kérdés a többi.
Üdv

Előzmény: krisztianm (22610)
avium Creative Commons License 2014.08.01 0 0 22613

..nem érkezett  meg

Robinred Creative Commons License 2014.07.31 0 0 22612

Köszönöm!  Írtam e-mailt!

 

Előzmény: avium (22611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!