Menetpróba: Infiniti Q50 2.0t - 2014.

Itt a második Lexus?

Ha igen, akkor még épp csak megrepesztette a tojás héját, kikandikált, és most kicsit csattogtatja a csőrét, veszélyesen. Névjegy letéve, de a durranás csak később jön.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
taormina1 2009. júl. 12. Creative Commons License 2066
Tatabánya -Tata közt nincs ingyenes szakasz, és ott csak egy furcsa "mozgó állandó" kamera van, amit hol a 60, hol a 80 fölé szerelnek föl néhány hétre, de az utóbbi idöben már nem láttam.
A 104-nél van egy állandó, aztán a soproni elágazás után, aztán még egy valahol Óvár magasságában.
Előzmény: Cliff Henger (2063)
Cliff Henger 2009. júl. 11. Creative Commons License 2065
Igen, utána már nekem is eszembe jutott ez a megoldás, de sajnos mostmár késő... Azért csaknem rögtön a fizetős szakasz előtti utolsó lehajtó&felhajtó közé tették azt a rohadt kamerát. Kb. 200 métert sikerült a pályán maradnom :S
szirt 2009. júl. 11. Creative Commons License 2064
Azt hiszem itt kialakult egy olyan nem hivatalos konszenzus, hogy az aznap vásárolt matrica ilyenkor kisegít.
Szóval lehet ilyenkor már inkább tovább a pályán és 5 percen belül a legközelebbi kúton (vagy sms-ben) matricavásárlás.

Pontosan nem tudom, de a fizetős szakaszok elején szoktak lenni a kamerák, még a következő lehajtó előtt.
Előzmény: Cliff Henger (2063)
Cliff Henger 2009. júl. 10. Creative Commons License 2063
Tudja valaki hogy Budapestről Győr felé haladva az M1-en, a Tatabánya-Tata közötti ingyenes szakasz után hol vannak a matrica ellenőrző kamerák? Véletlenül fennmaradtam a pályán, de egyből észrevettem és ijedtemben (talán még nagyobb hülyeséget csinálva) még ugyanannál a csomópontnál visszatolattam az autópályafelhajtón :S Nagyon remélem hogy nem lett rögzítve egyik turpisság sem...
szirt 2009. júl. 9. Creative Commons License 2062
Az is lázadhat, aki messzebb lát az orránál (mondjuk leendő gyermekei helyébe képzeli magát 40 év múlva) és nem tudja elképzelni milyen város lesz Budapest, ahol csak banánköztársaságok által felrendszámozott autók lesznek.
És ez lesz még a legkisebb baj.
Előzmény: Törölt nick (2058)
taormina1 2009. júl. 4. Creative Commons License 2061
Nem értem, évek óta értetlenül figyelem ezt a szélsöséges mocskolódást, amellyel az autópályát (további külön) fizetés nélkül használókat illeted, és amellyel köztörvényes bünözöknek nyilvánítod öket, és közönséges tolvajokkal emlegeted együtt öket.
Az autópálya közös vagyonunkbol épült, közös tulajdonunk, bárki jogosan használhatja. (Ellentétben a bolti árukkal, amelyek létrehozásáért semmit sem tettem, ezért ha hozzá akarok jutni, megfizetem.)
Igen, abban igazad van, én ehhez nem járultam hozzá, mert adómmal egy másik ország vagyonát gyarapítom. Ezért szeretettel meghívlak téged és az összes fölháborodva mocskolódó topictársat, látogassatok el abba az országba, és használjátok egészséggel azt a sok tízezer km. pályarendszert, ami meg a mi adónkból épült, és senkinek sem jutna eszébe megbirságolni azokat a használókat, akik nem fizettek bele.
Mindnyájan Európa útjait használjuk, Europa polgárai vagyunk. Mi indokolja ezt a szélsöséges diszkriminációt?
És ahelyett, hogy összefognál a hozzád hasonló balekokkal és tennél ez ellen a nyomorult rendszer ellen, még a kénköves ménküt is azokra kívánod, akik nem jártak hozzád hasonlóan pórul.
Előzmény: Veszpremi (2057)
Veszpremi 2009. júl. 4. Creative Commons License 2059
Te óriási tévedésben élsz.
Előzmény: Törölt nick (2058)
Veszpremi 2009. júl. 4. Creative Commons License 2057
Hajrá! A boltban is rohadt drága minden, lopni kell a rohadt multiktól, benyakútnál meg távozni kell fizetés nélkül, ez itt a módi, ez a trendi, ez így helyes. Csak nem az én normarendszerem szerint.
Előzmény: Törölt nick (2056)
Veszpremi 2009. júl. 4. Creative Commons License 2055
NO COMMENT.
Előzmény: fewfewe (2054)
fewfewe 2009. júl. 4. Creative Commons License 2054
hat meg ha megtudod, hogy 3 auto is van a nevemen, bbol egyet egy baratom hasznal pesten.. hat Ő a parkolasert sem fizet.. :(
egyebkent nem ertem miert faj ez neked, vagy barki masnak. minden teljesen legalis, az EU engedi, hogy nemet rendszammal jarjak, az autopalyakezelot meg nem feltem, ha azert megbuntet valakit, mert veletlenul felmegy a palyara ket kilometeren, vagy ha elirjak a rendszamot akkor nem ertem mirol beszelunk.. raadasul semmi meltanyossagot nem ismernek, FIZESS. raadasul europaban magyarorszagon a legdragabb a palya hasznalat, es nem azert am mert sokan "csalnak".. :)
Előzmény: Veszpremi (2053)
Veszpremi 2009. júl. 4. Creative Commons License 2053
Téged nem érdekel senkinek a véleménye sem, szomorú hogy ilyen emberek koptathatják csont nélkül az útjainkat és még itt verik is a nyálukat, dicsekszenek. Magadról állítasz ki bizonyítványt. Én csak azt remélem, hogy jön még kutyára dér! Isten malmai lassan őrölnek. De biztosan! Ezt jegyezzed meg, ha mást nem is!
Előzmény: fewfewe (2052)
fewfewe 2009. júl. 4. Creative Commons License 2052
haaat, engem nem erdekel mas velemenye.. :-) es ha megbuntetnek, vallalom.
de jo ez a topic amit linkeltel, ugy latom Roseinheim meg Munchen fel autoallomanya magyarorszagon gurul :D amugy nem hinnem hogy az en évi 5-6 hazautam miatt nem jut majd az autopalya felujitasra
Előzmény: Veszpremi (2051)
Veszpremi 2009. júl. 4. Creative Commons License 2051
Büszke lehetesz rá, gratulálok, ilyenekkel van lassan tele az ország. Használod mi, de fizetni én fizetek helyetted? Inkább hallgatnál a rendszám nélküli hősökkel együtt, jobban tennéd.
Vagytok már szép számmal: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9178478
Előzmény: fewfewe (2050)
fewfewe 2009. júl. 4. Creative Commons License 2050
jelentem en szorgos autopalya hasznalo vagyok nemet rendszammal evek ota, es meg semmit nem kaptam sose..
Előzmény: taormina1 (2049)
taormina1 2009. júl. 3. Creative Commons License 2049
Idönként azért megkérdezem, nem változott-e Magyarországon a rendszer? Külföldi rendszámú jármüveket nem követnek-e a Holdra is , hogy bármi áron kisajtolják belölük a büntetést?
Undorító és Europában tudtommal egyedülálló ez a rendszer (bár Albániáról nincs adatom).
A múltkor eszem ágában sem volt sunnyogni, mert egy magyar rendszámú autóval voltam, kimentem az M1-en Budapest felöl, és rá akartam volna térni az MO-ra, de sehogy se találtam, valahogy nem volt rendesen kitáblázva, ezért 1-2 km-t túlmentem, mire észrevettem. Két hétbe se telt bele, már jött is a horribilis büntetés.
Épp nagyon rosszul vagyok eleresztve, ezért tegnap sehol se vettem. Szlovákiában, Csehországban jó, mert ott rögtön tudod, hogy megúsztad, ha nem kapcsolnak le a zsernyákok szemelyesen, de itt? Még évek múlva is bármi megtörténhet.
taormina1 2009. júl. 3. Creative Commons License 2048
Látom ez öszinte örömödre szolgál.
Előzmény: Teo papa (2044)
taormina1 2009. júl. 3. Creative Commons License 2047
és mire készülsz????
Szégyelld magad!
Előzmény: nemethla (2041)
nagypapi51 2009. jún. 3. Creative Commons License 2046

24 órában figyel.

Valszeg bebuktad, mert az M30-on a 304 sz. út előtt van kamera.

Előzmény: Ronyman1 (2040)
nemethla 2009. jún. 2. Creative Commons License 2045
Előzmény: nemethla (2041)
Teo papa 2009. jún. 2. Creative Commons License 2044
Halihó

Szerintem bebuktad. Meg fognak vágni.

Teo >
Előzmény: Ronyman1 (2040)
nemethla 2009. jún. 2. Creative Commons License 2043
Dühít. Ha lenne rendszeres ellenőrzés (rendőri, mert a pályások semmit nem érnek), akkor ő sem kockáztatna. Ha tudom, hogy van kinn motoros pl, tuti telefonálok. :)))
Előzmény: Törölt nick (2042)
nemethla 2009. jún. 2. Creative Commons License 2041

Ma reggel (inkább kilenc körül) jöttem befelé az M3-ason. Egyszercsak utolértem egy kis Nissan Micrat, aminek a hátsó rendszámtáblájának a bal felét kartonpapír takarta. Első tábla nem is volt rajta...A Szerencs u-nál félreállt, levette a kartont és jött tovább a városba. Lefotóztam, így én tudom a teljes rendszámát.

- Magyarázat:Két ízben fizettem már ki 17 ezer ft bírságot, az egyikért abszolút nem tartom magam hibásnak, ti a február 3-án vett 30 napos matricának tudott ragacson csak a felragasztott matricán, nem a hátoldalon volt feltüntetve bolhányi betűkkel, hogy megváltozott az érvénytartama és nem 30 napra, hanem a tárgyhó azonos napjáig érvényes. No, én meg márc 7-én vettem a következőt -

A sunyi anyuciját az ilyennek, aki azt a havi pár ezer forintot így spórolja meg. ...

Ronyman1 2009. jún. 2. Creative Commons License 2040
Csütörtök hajnali fél 4 kor vettem egy autópálya matricát. Elmentem vele Siófokra(sajna nem nyaralni) és vasárnap este visszaindultam Miskolcra. Visszafelé viszont a szakadó eső miatt nem tudtam jol jönni, így kb. 1 órával túlléptem a matrica érvényességi idejét. Azaz nem május 31. 23:59:59 kor hajtottam le az autópályáról, hanem jún.1. hajnali 1 óra körül a Miskolc déli lehajtónál. Meg sem fordult a fejemben, hogy lejár a matrica érvényességi ideje,inkább azzal törődtem, hogy lássak valamit az esőben.

Nem szeretnék bírságot fizetni, ezért kérdezném tőletek, hogy van-e ilyenkor valami türelmi idő, illetve az is, hogy ilyenkor éjszaka működnek-e ezek a leolvasó készülékek. Kb 100-120km-re lehettem Miskolctól mikor letelt az érvényességi idő!

nagypapi51 2009. máj. 27. Creative Commons License 2039
Délelőtt hallottam egy riportot az FKF Zrt új igazgatójával, a tgk. behajtási engedélyek ellenőrzése kapcsán: az ellenőrzött járművek 70%-a engedély nélkül hajt be a zónákba.
nagypapi51 2009. máj. 26. Creative Commons License 2038
Nem hinném, hogy bizonyos embertípus számára létezik olyan ideális társadalom, ahol ugyanolyan lelkesen teljesíti a kötelezettségeit, mint ahogy szereti hangoztatni a jogait. :(
Előzmény: Veszpremi (2036)
Veszpremi 2009. máj. 26. Creative Commons License 2036
Ideológia persze mindenhez van! Pár százezer ember tart el sokmillió csalót. Olvasni is undorító ezeket a dumákat, kifogás mindig van, bármilyen olcsó v. drága valami, bármennyire kevés v. sok adót kell fizetni.
Előzmény: Törölt nick (2035)
nagypapi51 2009. máj. 25. Creative Commons License 2034

Szerencsére nincs. Ezek szabad országok...

???

Annyira nem vagy fiatal (bocs), emlékezhetsz, nálunk is volt matricás korszak,

ad hoc ellenőrzéssel.

Idehaza akkor jöttek rá, hogy vmi nem stimmel, amikor végeztek egy átfogó autópálya forgalomszámlálást, és az eredményt összevetették a matricát vásárlók számával, ill. a befolyt bevétellel. Szlovákia és Csehország még ez előtt áll, úgy is mint szabad országok. A régebbi szomszédos demokráciákról nem beszélnék, (A, D) ott a fejekben rend van. A magyarok egy része akkor sem venne matricát, ha tizedannyiba kerülne. (az árakat most hagyjuk, mert nem az volt a téma)

Előzmény: taormina1 (2032)
fewfewe 2009. máj. 15. Creative Commons License 2033
a cseheknel, szlovakoknal semmifele matrica vagy sebessegellenorzo kamera nincs.. mivel drezdaban lakom, ezeken az orszagokon kell mindig keresztul mennem, a matrica ellenorzes vagy a hataron, vagy az ut szelerol, most figyeljetek TAVCSOVEL tortenik, esetleg a palyn portyazo rendorok is kiszedhetnek, en rajta szoktam hagyni a regi matricat, h alatjak hogy van rajta, nem szednek ki, mert leolvasni az ervenyesseget ugysem tudjak :-))
ha elkapnak, kedv fuggo a buntetes, buntettek mar 20 ezerre, de 3ezerre is (Atszamitva, forintban)
Előzmény: taormina1 (2032)
taormina1 2009. máj. 15. Creative Commons License 2032
Szerencsére nincs. Ezek szabad országok. Mindig megkönnyebbülök, ha sikerül átlépnem a magyar határt (kifele)
Bár az utóbbi idöben egyre jobban tele van kamerázva itt is minden, hogy a frász töri ki az embert, és még az orrát se meri túrni.
Előzmény: _calibra_ (2031)
_calibra_ 2009. máj. 15. Creative Commons License 2031
Sziasztok!

Én úgy jártam, hogy vettem Szlovák és Cseh matricát is: 1 heteset mindkét országra még a magyar határon kifelé. Aztán mikor jöttem haza, már éjjel volt, és pont lejárt mindkettő matrica 1 hetes érvényessége, pont azon az éjjelen, de csak pár órával... Az volt a gond, hogy kifelé nem tudtam 1 havit venni, mert a magyar határnál csak 1 hetesük volt.

Aztán arra a pár órára már nem vettem újabb egy hetes matricákat...

Kérdésem az lenne, hogy ha nem állítottak meg egyik országban sem, akkor vajon vannak ellenőrző kamerák valamelyik országban (Cseh és Szlovák) ?

Viszont amikor vettem a matricát, én úgy emléxem, hogy nem kérte el az árusító hölgy a rendszámomat, tehát elvileg nem kerültem be semmilyen online rendszerbe, tehát hiába lett volna kamera, rendszám alapján nem mentek volna semmire. Tehát valószínűleg nem működik egyik országban sem online figyelő rendszer, csak ha megállítanak akkor lehet baj.

Mondjuk a Szlovákoknál tényleg nincs, az itt kiderült, mert visszaolvastam, de a Cseheknél sincs online cucc?

Köszi!