Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aptohu Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3431

Legalább egy hozzászólást olvass már vissza!!!

Idéztem a kormany.hu-ról: CSOMÓPONT. Nem lehajtó, nem felhajtó. CSOMÓPONT!!!!!!!!!!!!!

A csomópont pedig tartalmazza a lehajtót és a felhajtót is.

Előzmény: Lafka (3420)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3430

Ha van fejér megyei matricád.akkor az odáig érvényes, mivel az az 1. lehajtó.

Olyan nincs, hogy csak lehajtó vagy csak felhajtó tudtommal.

Ahol lehajtó van ott lennie kell felhajtónak is.

Nézem a térképet innen 2 esetben lehet le és felhajtani akár Fejér megyei matricád van akár Somogy megyei. Mivel ez a lehajtó minkét megye után az 1. olyan lehajtó, ami másik megyében van. Az irány mellékes : a szomszédos megyei matricák megléte a lényeg.

Előzmény: miert.mindig.en (3429)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3429

elég problémás ember vagy.

miféle lehajtóról beszélünk, ha Balatonakarattyánál felhajtok az M7-re?

Előzmény: Törölt nick (3428)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3428

"A budapesti sajtótájékoztatón elhangzott, a megyei útdíjmatricák a szomszédos megye első lehajtójáig lesznek érvényesek."

Ezen mit nem lehet érteni ? Mit kell ezen rugózni ?

Ha a szomszédos megye első lehajtójáig ÉRVÉNYES, akkor le és fel is lehet hajtani onnan. Ezt külön nem mondták az igaz mert feltételezik, hogy mindenki megértette. De mégsem ez van. Vannak akiknek nehezebb a felfogásuk. Nekik majd külön tartanak egy másik kisegítő sajtótájékoztatót.

Előzmény: Veszpremi (3427)
Veszpremi Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3427

Amit leírtak, az inkorrekt. Én evvel befejeztem, szerintem érthető, ha valaki járt magyar nyelv és irodalom órákra.

Előzmény: Törölt nick (3426)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3426

Érvényességről van szó. Aki tud magyarul az tudja mit jelent az a szó, hogy érvényes.

Tökmindegy az irány, ha van érvényesség.

Előzmény: miert.mindig.en (3424)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3425

A fenét.

Ha valameddig elmehetsz egy jogosultsággal az jelenti, hogy onnan vissza is jöhetsz.

Nem?

Előzmény: miert.mindig.en (3424)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3424

jó, hogy neked egyértelmű, csak aztán nehogy a rezsicsökkentő kormányunk meg máshogy gondolja, aztán jöjjön a büntetés...

Előzmény: Törölt nick (3423)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3423

Azt mondták jó lesz oda vissza. Különben mi értelme volna ????

A lényeg: ami a megyehatár utáni első lehajtóig jó az azt jelenti magyarul, hogy mindkét irányból jó, nekem ez egyértelmű.

miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3422

igen, pontosan erről megy a vita diskurzus itt, de egyelőre úgy tűnik, hogy senki sem tud rá - normális - magyarázatot adni.

miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3421

felhívom a figyelmedet, hogy jelen esetben nem a megyehatár utáni első csomópontról van szó, hanem a megyehatár (Fejér megye) előtti csomópontról.

ugye, még mindig ott tartunk, hogy Balatonakarattyáról akarunk Budapestre menni az M7-en.

Előzmény: aptohu (3419)
Lafka Creative Commons License 2015.01.24 0 0 3420

Sziasztok!
Igen. Ez felettébb érdekel engem is gondolom sokakat még. Hogy csak a lehajtás vagy a felhajtás is engedélyezett e?
"A budapesti sajtótájékoztatón elhangzott, a megyei útdíjmatricák a szomszédos megye első lehajtójáig lesznek érvényesek."
Tehát Én vettem egy Pest megyeit, és eddig Örkénynél mentem fel ill. le a pályáról Pest felé. Ezek szerint Február 1.-től Lajosmizsénél jöhetek le s már itthon is vagyok. De!!!!!!!! Visszafele Lajosmizsénél nem biztos, hogy el is hajthatok. Mert azt nem olvastam sehol, hogy: "a szomszédos megye első (FEL) és lehajtójáig lesznek érvényesek."

aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3419

Itt van leírva, amit az előbb linkeltem:

"A kormány szerdán elfogadott, az egyeztetések tapasztalatait összegző módosításait ismertetve elmondta, február 1-jétől a megyei matricák nem a megyehatár előtti utolsó, hanem a megyehatár utáni első csomópontig lesznek érvényesek. Ezzel az M1 Fejér megyei és az M7 Veszprém megyei szakaszai a szomszédos megyékre érvényes matricákkal használhatók, a Budapest és Győr vagy Siófok között rendszeresen közlekedőknek négy helyett elegendő három megyei matricát váltaniuk."

Számotokra "a megyehatár utáni első csomópontig lesznek érvényesek" sor az érdekes. Nem lehajtó, nem felhajtó, hanem CSOMÓPONT.

Példát is írnak: "az M7 Veszprém megyei szakaszai a szomszédos megyékre érvényes matricákkal használhatók"

Azaz a Fejér megyei matrica a 90-es csomópontig érvényes oda és vissza.

Előzmény: Veszpremi (3417)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3418

hiába lázadsz, mert Veszpremi kollégának is ugyanaz volt a kérdése, de sajnos normális választ továbbra sem kaptunk rá...

az Index-cikkében van már erre utalás, de azért az alapján én nem hinnék el mindent.

Előzmény: aptohu (3416)
Veszpremi Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3417

"Azaz nem csak a következő megye első lehajtójáig jó egy matrica, hanem az előző megye utolsó felhajtójától is."

Ezt honnan veszed? Leírva nincs. "Mindössze" az a bajom, hogy belemagyarázni lehet, csak nem ér semmit, mert aki bukja, 15 ruppó körül fog fizetni, ami ugye 3 megyei éves matrincka. Azaz jó lenne, ha méltóztatnának az újabb sarc kivetői normálisan leírni. De úgy látszik, ez meghaladja az egyébként is szerény képességeiket.

Előzmény: aptohu (3411)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3416

No itt azért álljunk meg egy ásónyomra...

Órák óta azon rugóztok, hogy felhajthatsz-e az előző megyében.

Leírtam, hogy miért lesz elég február 1-től az eddigi 4 matrica helyett 3 a Balaton déli partjára. Levezettem logikailag az elvet, amire elméletileg te is képes lettél volna. Kerestem neked egy hivatalos linket, amire elméletileg te is képes lettél volna. Nem értetted meg.

Leírtam még egyszer, kerestem neked még egy linket.

Még ekkor sem értetted meg, mert hogy te nem akarsz a déli partra menni, hanem egy megyével korábban jössz vissza.

Na most lehet hebegni...

Előzmény: miert.mindig.en (3415)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3415

tényleg?

3 és 4 matricáról hebegtél itt, én meg kettőről.

Előzmény: aptohu (3414)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3414

Igen, működik, most írtam le egy példával, meg adtam egy hivatalos linket is. Mit csináljak még?

Még egy link:

http://index.hu/gazdasag/2015/01/23/a_veszprem_megyei_matrica_foloslegesse_valik_de_nem_szuntetik_meg/

Előzmény: miert.mindig.en (3413)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3413

odafelé elvileg 2 is elég (Pest, Fejér), ha lemegyek Balatonakarattyánál az M7-ről.

de vajon visszafelé is működik ez?

Előzmény: aptohu (3411)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3412

Ezt nem értem.

Előzmény: Veszpremi (3409)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3411

Egyrészt mindenki kilogikázhatja a balatoni 4 helyett 3 matricából. Pest megye, plusz Fejér, ami jó a 90-esig, viszont utána már elég csak a Somogy megye, tehát a 90-estől már haladhatsz Somogy megyeivel. Azaz nem csak a következő megye első lehajtójáig jó egy matrica, hanem az előző megye utolsó felhajtójától is.

Másrészt:

http://www.kormany.hu/hu/nemzeti-fejlesztesi-miniszterium/parlamenti-allamtitkarsag/hirek/elo-kozvetites-kormanyszovivoi-tajekoztato-fonagy-janossal

Előzmény: miert.mindig.en (3410)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3410

ez hol van leírva?

Előzmény: aptohu (3408)
Veszpremi Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3409

Ezt honnan olvasod ki? Mi lenne a következő lehajtói érvényes, ha nincs is???

Előzmény: aptohu (3408)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3408

Ha a 90-esnél felmész, akkor nem kell Veszprém megyei, csak a szomszédos, amerre elindulsz, Somogy vagy Fejér.

A mostanában szokásos rossz kommunikáció. Mindig csak a lehajtót mantrázzák. Azóta kérdésre tisztázták, hogy a következő megye első csomópontjáig lesz érvényes a megyei matrica. Tehát odafelé és visszafelé is. Ezért nem kell Veszprém megyei, ha a 90-esnél felmész vagy lejössz.

Előzmény: Veszpremi (3407)
Veszpremi Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3407

A kérdés nem ez, mert ezek a triviális esetek. A kérdés az, ha a 90-esnél mész fel, akkor kell-e rendelkezzél vp-i matricával. Szerintem ott nem elég sem a fejér-, sem a somogyi, kell a vp-i, azaz nem felesleges. Tök zavaros, amit ezek összehoztak megint.

Előzmény: aptohu (3404)
miert.mindig.en Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3406

oké, de miért nem a kérdésre válaszoltál??????

Előzmény: aptohu (3404)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3405

A 29-es lehajtó még a Fejér megye tábla előtt van (igaz, kb. 100 méterrel), tehát Pest megyében, ennél fogva a következő lehajtóig (34-es Ercsi) szerintem el lehet majd menni Pest megyeivel. Majd február 1-től. Most még nem.

Előzmény: karimax (3398)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3404

Nem annyira bonyolult, mint amilyennek hangzik.

Ha február 1-től valakinek Veszprém megyei matricája van, akkor az M7-et Siófok kelettől Polgárdiig használhatja.

Ha viszont Somogy megyeije van, akkor az M7-et a Somogy megyei szakaszon túl egészen a 90-es kijáratig, ha Fejér megyeije van, akkor az M7-et a Fejér megyei szakaszon túl egészen a 90-es kijáratig használhatja.

Veszprém megyeivel az fog jól járni, aki Siófok keletnél felmegy a pályára és Polgárdiban van dolga, mert erre a szakaszra elég lesz neki egy matrica. Nem hiszem, hogy tömegek lennének.

Előzmény: Veszpremi (3393)
aptohu Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3403

Igen, jól látod, balra-jobbra fizetős.

De ha jobbra csak letérnél róla, az ingyenes, mert addig szervizút van (ahol jobbra Ecser, balra Vecsés van), az út utána csatlakozik a 4-esbe. Ha a reptérre mennél, az fizetős.

Előzmény: bindera (3385)
karimax Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3402

Remélem ez a verzió lesz.

Előzmény: tomsojer (3401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!