Lézerrel fogunk világítani

A fényszórónak korábban csak egy funkciója volt, látni és látszani, ma pedig egy-egy autó márka megjelenésének fontos része. Hamarosan pedig információt is közölni fog a többi résztvevővel.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
seepheerd Creative Commons License 2011.08.05 0 0 2612

Nekem kiküldték 2009 decemberében, megmagyaráztam, tettek rá magasról. Én is.

Előzmény: Vincent23 (2611)
Vincent23 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 2611

Persze, ugy sz*r ahogy van. De elfogadom, civilizalt ember mi mast tehet ha nincsen rahatasa.
Csak ettol meg mivel friss es mai a sztori elegge felcsesz a merlegeles vagy meltanyossag ilyeten valo hianya, plusz a telefonon keresztul tapasztalt hozzaallas.
Azt latta, lathatja, vagy lathatta volna h nem mentem el az orszaghatarig, hiszen a kovetkezo kameranal mar nyilvan el se haladtam. Csak nem erdekli es tesz ra magasrol, akarmi is a korulmeny. Ami egyebkent nyilvanvaloan es egyertelmuen leri a kezhez kapott level stilusan, valamint az elozetes fellebbezes gyakorlati kikerulesebol/megtagadasabol is.
Szoval lehet vihar, defekt, akarmi egyeb, a szabaly szerint nyilvan saros voltam, ami egyeni szoc problemaban es varhatoan minusz 15 ropi formajaban fog materializalodni a kozel jovoben.

Kozben visszaolvastam egy ideig & nem nagyon talaltam olyan posztot ahol valaki mar kikuldott es kezhez vett cucc kapcsan sikerrel "magyarazkodott" felejuk.
Melto tarsaik az indokolatlanul kinn felejtett 40es tablaknal megbujo egyenruhas baratoknak...
Mindegy, tanultunk ebbol is. Ezentul utolso nap sotetben vezetek es mondjuk "erzesre" 23 ora elmult mar, akkor majd nezegetem boszen ket percenkent az orat hogy veletlenul se hasznaljam jogosulatlanul egy-ket percig az utat.

off
Az meg mekkora lol kategoria mar hogy Godollorol a fizetesi felszolitas aug 3.ai  keltezessel masfel nap alatt ideer a Dunantulra, multkor Debrecenbol meg egy sima level kerek harom het alatt. Persze utobbi nem ajanlottan jott, de azert ez mar eleg szignifikans kulonbseg. Hiaba amikor zset szimatolnak akkor gyorsabban orolnek azok a bizonyos malmok. ;)
on

Előzmény: nagypapi51 (2610)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 2610

Nézd, a rendszer olyan amilyen (majd az úthossz arányos, kapunál becsengetős, vagy előre megvásárolt chip megoldja), de  azt azért be kell látni, hogy minden egyes autót nem tudnak egyesével elbírálni, hogy éppen miért nem volt joga használni a pályát.

Előzmény: Vincent23 (2609)
Vincent23 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 2609

Ertem en hogy genyok, de ez igy azert eleg nagy szivas. Azota felhivtam meg1x oket. A lenyege persze annyi volt h sajat erdekemben az elso dolgom az legyen h becsengetem, kulonben 15 nap elteltevel 5x annyi lesz...
Ja meg irhatok nekik haboru es beket, csatolhatom hozza a cuccot, hivatalosan lenyegeben tobbel akkor se tudok majd szolgalni mint telefonban ahol beolvastam az engedely azonositojat, amit kb szenvtelen hangon nyugtaztak (meg egyebkent is nyilvan lattak idaig is a rendszerben).

Szoval zset ezek szerintem (ha mar egyszer elutalom nekik) vissza ugyan nem csengetnek majd utolag, bar kellemesen csalodnek 1x valami kapcsan ilyen teren.
Kicsit draga lett az Amsterdambol hazatero ket csajci szamara biztositott belfoldi fuvar a kiados vihar miatt (Ferihegyrol hoztam/vittem oket szombaton es kedden).
1x se potyaztam, 1x se volt meg toluk buntetesem semmilyen auto kapcsan, igy most egy hatalmas baratsag veszi kezdetet azt hiszem, de 1x valahol/valahogy kiegyenlitem majd a szamlat... ;)
Nezhetem ugy h 15 ropitol nem fog megvaltozni az eletem (bar egy repjeggyel peldaul nyilvan jobban jartam volna ;) ), meg ertem en valahol hogy ilyen szabaly, olyan szabaly, de ez azert a korulmenyeket figyelembe veve szemetseg kategoria.
Kivancsi lennek h valami kepzeletbeli dobogora vajon felferek-e ezzel a kovetkezo napra par perccel atcsuszottak es megszivattak taboraban.

Majd azert lehet beirom ide hogy mi lett a szitubol. Nyilvan a rendszeruk "veletlenul" ugy van kitalalva hogy te azonnal de lefeljebb 15 napon belul mindenkeppen csengess, ok meg persze 30 napot adnak maguknak mindenfele hivatalos valasz adasara...

nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 2608

Megpróbálhatod, csak nyerhetsz.

Minden esetre fizesd be a büntit, mert csak halmozódik.

Hivatkozz az OMSZ (meteorológiai intézet) adataira,

hogy kénytelen voltál x percet dekkolni egy adott útszakaszon, ezért csúsztál ki a limitből.

Előzmény: Vincent23 (2606)
Vincent23 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 2606

Hmm vajon meg tudom ezt uszni valahogy? Valakinek esetleg ilyesmi gyakorlati tapasztalata?

Szoval a problemam a kovetkezo. Juli 15 vettem egy negy napos palyamatricat 16.-atol kezdodoen, meg is van fizikailag a szamlaja is.

Ez ugyebar juli 19 23:59kor jar le. Iden aznap este/ejjel akkor volt talan a legnagyobb vihar es sikerult kb 0:08ig az autopalyan tartozkodnom, ahol persze ezt egybol rogzitettek is 0:00kor... Magyaran par perccel atcsusztam a kovetkezo napba... Van esely ilyen szituban (hivatkozzak extrem korulmenyekre, ) valami meltanyossagra vagy eselytelen, mert lesz*rjak? Telefonon felhivtam oket de kb annyira erdekelte oket hogy jogosulatlanul hasznaltam az utat abban a pillanatban blablabla...

nagypapi51 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 2604

Lehetne, de az ÁAK nem a nagyvonalúságáról ismert.

Az állam egy fillér bevételtől sem akar elesni.

Előzmény: szirt (2603)
szirt Creative Commons License 2011.07.24 0 0 2603

Egyébként valahol fura, és félreértésekre adhat okot, hogy az M31-es csomópontjától befelé fizetős az M3.

Mert az M31 lényegében az M0 része...

Mondjuk az még furcsább lenne, ha ennek analógiájára a leeendő M0 átkötés (M0-M5 csomópont és M0-51-es csomópont között) átadása után az M5 eddig ingyenes szakasza fizetőssé válna... :)

nagypapi51 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 2601

Legközelebb Gödöllőnél lehet lehajtani, és itt már kukkolják a rendszámot, mióta belépett az M31. Szóval a csekk mindenképp jött volna.

Előzmény: Veszpremi (2600)
Veszpremi Creative Commons License 2011.07.22 0 0 2600

Ez abszurdisztán, itt minden megtörténhet. Egyébként a rendőr hibázott, t.i. ilyenkor mindig a legközelebbi lehajtóig ingyenes, a hülye is tudja. A rendőr nem.

Előzmény: nagypapi51 (2599)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 2599
petttya Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2597

köszi!

Előzmény: Törölt nick (2595)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2596

...A térfigyelő kamerák oszlopon vannak, sosem műtárgyon/portálon...

Visszavonom, az M0-M3 csomópont jobb pályáján két helyen is portálon van a térfigyelő kamera. :)

Előzmény: nagypapi51 (2587)
petttya Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2594

Elektronikus képfeldolgozással nem tudhatják beazonosítani a matrica állapotát, és a rendszámot egyszerre? Így mi értelme az ellenőrző kamera-kapuknak a pályán? 

Persze csak örülök ha tényleg így van.

Előzmény: Veszpremi (2593)
Veszpremi Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2593

Tudtommal ahol matrica van, ott az ellenőrzést megállítással végzik. Azt a kamerákkal nem tudják ellenőrizni, osztrákoknál... sehol máshol, a rendszámot meg meg sem kell adnod vásárlásnál.

Előzmény: petttya (2592)
petttya Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2592

Sziasztok!

Tud valaki segíteni szlovén matrica ügyben? Mai nap hazafelé jövet Olaszországból az egyik utolsó olasz pálya melletti kúton vettem 7napos szlovén matricát ami felragasztáskor szépen ketté hasadt. Nem akartam már visszafordulni a kúthoz, ezért legjobb tudás szerint felragasztottam: néhány milliméter elcsúszás keletkezett, a hó/nap tökéletesen látszik, de a matrica sorszámból egy jegy nem jól olvasható.

Elég horror szlovén büntetési tételeket olvasok.. lehet ebből gond, a pálya kamerák kiszúrhatják a sérülést?

Köszi,

P

leo50 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 2590

Sziasztok.

Na most jó nagy bajba kerültem a rokonom miatt. Tavaly novemberben véletlenül rámenten az M1-esrede az első kijáratnál ki is jöttem. Azt gondoltam,hogy ezt megúsztam,de ma a rokonom elköltözött a lakásomból,mert én az anyukámat ápolom egy másik lakásban és megdöbbenésemre találtam egy 70125 Ft csekket,amit elfelejtett átadni. Gondolhatjátok,hogy lemerevedtem. Most mi van ilyenkor,mert nyilván hibát követtem el,mert fizetés nélkül rámentem az autópályára és kifizettem volna a 15300Ft.Na de erről az összegről most értesültem.

nagypapi51 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 2589

...a térfigyelő kamera sosem figyeli a rendszámot, hogy van-e érvényes matrica...

Exactement...

Soha nem is állítottam.

Előzmény: Törölt nick (2588)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 2587

A térfigyelő kamerák oszlopon vannak, sosem műtárgyon/portálon.

Előzmény: Törölt nick (2586)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 2585

...ha elől nincsen rendszám, az nem hátrány...

Több ponton van már hátsó rendszámot (is) figyelő kamera, az M1-en biztosan.

A mobil ellenőrző kocsikon a kamera forgatható. (általában Opel Vivaro mikrobusz)

Előzmény: Törölt nick (2584)
Mik_i Creative Commons License 2011.06.22 0 0 2583

Sziaszok!

A kamerák mindig szemből figyelik a forgalmat, vagy van amelyik hátulról ellenőriz?

köszi!

Csabee1987 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2581

Köszi az infót. Még ha meg is csíptek ez a 15700 kibírható büntetés, de azért bízok benne hogy megúsztam.

Előzmény: nagypapi51 (2580)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2580

Hogy a lényegre is válaszoljak: a Hatvan Kelet csp (32. sz. főút) - Gyöngyös Kelet csp között nincsen fix kamera, ezzel együtt mobil kamerával bármikor megcsíphettek.

Alap díjtétel: 15.700 HUF

Előzmény: Csabee1987 (2569)
Veszpremi Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2579

Négyesre gondoltam, de mást írtam.

Előzmény: Törölt nick (2576)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2577

Pontosítsunk, a D1 kategóriában nincsen.

Előzmény: Törölt nick (2576)
Csabee1987 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 2574

Sajna erről már lecsúsztam mert később már nem voltam gépközelbe így nem láttam az utolsó hozzászólásod. Mekkora büntetésre számíthatok ha lefotóztak?

Veszpremi Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2573

Nem akarok tanácsot adni, de egy egynapos matrica tán megoldaná az ügyedet, még middig ma van. Sajnos a hozzáértők nem néztek be ide idáig.

Előzmény: Csabee1987 (2571)
Veszpremi Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2572

De itt többek úgy tudják, hogy napon belül nem nézik az időpontot, csak a napot, mert olyan az informatikai rendszerük. Én nem tudom, csak azt, amit itt olvasok, nekem éves matricám van mindig.

Előzmény: Csabee1987 (2571)
Csabee1987 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2571

Igen ezt olvastam. Viszont máshol meg ezt olvastam: "matrica mellett a bizonylaton ott van a vásárlás dátuma, ideje, onnantól érvényes a lejárat napján éjfélig."

Előzmény: Veszpremi (2570)
Veszpremi Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2570

Ha 2 hozzászólást visszaolvasol, akkor ezt olvashatod: "éjfélkor ellenőrzik a matrica meglétét, így esetedben nem lesz semmi probléma, mert még aznap megvetted előtte."

Előzmény: Csabee1987 (2569)