Keresés

Részletes keresés

cili111 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 175

Köszi a leírást, méginkább a képeket :)

Az adataimnál ott az e-mail címem - igaz, nem látható, de azért tudsz küldeni.

Előzmény: sajtmedve (174)
sajtmedve Creative Commons License 2008.06.13 0 0 174
Szia,
én építtettem tavaly egy kis kerti sütögető helyet.
Belül samot tégla, kívül piros, teteje 5 cm vastag terméskő.
Pont ugyan úgy néz ki, mint a régi sparheltek és cserépkályha hamuzót és ajtót használtunk hozzá.
Alul a hamu, fölötte egy rostéllyal elválasztva a legalsó tűztér. (ezt használom, ha bográcsolok.).
Fölötte 18-as betonvassal (2 db) megtartva szintén 18-as betonvasból összehegesztett rács. Azon tüzet tudok rakni, ha fémtárcsán sütök.
Még följebb ugyan ezt a heggesztett rácsot tudom letenni, ezen rakok tüzet ha rácson sütök.
Nagyon praktikus, nagyon jó is (tudom szabályozni, hogy mennyi levegő menjen a tűz alá és így szabályozható az erőssége.
Ha adsz egy mailcímet, küldök át néhány képet (persze ha érdekel).
Üdv, SM.
Előzmény: cili111 (168)
Mooni Creative Commons License 2008.06.13 0 0 173

jó sütögetést

Jó sütögetést! :)

stefiadri Creative Commons License 2008.06.13 0 0 172
Nézd meg a 20, 21-es hozzászólást :-)))))
Előzmény: cili111 (171)
cili111 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 171
Nem akart megjelenni...          Boronatárcsa
cili111 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 170
Na így.
cili111 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 169
Biztos ismeritek, de azért mutatok egy képet róla.
cili111 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 168

Sziasztok!

A faszenes grillezés után egyéb élvezetekre vágytunk. Sikerült vásárolnom egy 59 cm-es cikk-cakk szegélyű tárcsát - anyagáron - 1500 Ft-ért (10 kg!) egy vasgyűjtő telepen. Most a lakatosmunkák következnek: lyuk befoltozása, fülek/fogantyúk és/vagy lábak felrakása. Kérdésem: nem idegesítő, ha függ a cucc, és mozog-forog a hús kezelése közben? Nincs útban a lánc? Ha lábakat teszek rá, azok milyen hosszúak legyenek? Vagy hogy oldjam meg a magasságállítást? Olvastam "térd alatti", 25 cm-es és 50 cm-es magasságról is. Még nem tudom, hogy parázson sütök-e majd inkább, vagy lángon - ettől is függ a lábhossz.

Aztán a tűzhely. Találtam egy jó cikket egy klinkertéglából épült tűzrakóról, de azzal kapcsolatban is van kérdésem, és nem találom a cikk szerzőjét. Esetleg tudtok segíteni? Betonvasból készítette a rostélyt, azonban nem írta, hogy az milyen átmérőjű. Nem ég el, nem lágyul ki a betonvas? A tűzhely bélelésére nem javasolja a samott-téglát, mert drága. Sima piros tégla is megfelel?

Olyanra szeretném építeni, ami lehetővé teszi a bográcsozást is. Azonkívül, ha nincs kedvem vagy időm fával vacakolni, gázégőt is betehessek - kényelem, tisztaság, igaz, kisebb élvezeti érték.

Egyelőre ennyit. Izgatottan várom a válaszaitokat.

odree Creative Commons License 2008.06.11 0 0 167
Sziasztok!
Kíváncsian várom a részleteket kedves Kulináris kóstológia!!
További szép napot mindenkinek!
stefiadri Creative Commons License 2008.06.10 0 0 166

Szia!

Tudom, hogy régóta vágysz egy ilyen alkalmatosságra. Ezért aztán főlképpen örülök a vételnek. Sajnos hétvégére nem jósolnak szép időt. Azért remélem mielőbb sikerül kipróbálni! Várjuk a beszámolót!

 

(Megint écccakaji bagoly vagy?)

Előzmény: kulináris kóstológia (165)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2008.06.09 0 0 165

Szervusz, kedves Éberke!:-)

 

Gratulációdat köszönöm, az egész a "véletlen" műve volt:

meglátni, és megvenni!:-) Min. több éves vágyam teljesült, visszaemlékezhetsz!:-) 

 

A kellemes sütögetés lehetősége ütemezve . . .

 

*Képek esetleg???

Képet, s véleményt 1enlőre nincs miről, majd az 1. megtapasztalások után . . .

 

*Fűtés fával, esetleg lustásan gázzal??????

Lustás gáz kizárva, - hova is gondolsz!? - vissza az eredetiséghez! Hiszen tudod:

parázs, füst, illat, a sülő ízek zamata . . .

 

Előzmény: stefiadri (163)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2008.06.09 0 0 164

Szia Odree!

"A" nem publikuson jelentkezem: türelmed választ terem,

 Képekkel még nem rendelkezem . . . 

Előzmény: odree (162)
stefiadri Creative Commons License 2008.06.09 0 0 163

Szia!

Gratulálok a beszerzéshez!

Mielőbbi jóidőt (ez a hétvége sajna nem erről szólt) és kellemes sütögetést kívánok!

Képek esetleg???

Fűtés fával, esetleg lustásan gázzal??????

Előzmény: kulináris kóstológia (161)
odree Creative Commons License 2008.06.09 0 0 162
Szia Kulináris kostológia!
Én új vagyok itt de engem érdekelne a tárcsa hol és mennyiért szereztétek esetleg van még belőle?
Remélem válaszolsz nekem,ha esetleg nem publikus a válasz email címem:
odree@lutri.hu
Előre is köszike és én szeretném ha raknál fel képeket!!!!
kulináris kóstológia Creative Commons License 2008.06.07 0 0 161

Ez a topik nem kaphat léket,

Szezonja van/lesz a sütögetésnek!

!:-)

 

Ma rozsdamentes, 48 cm.-nyi átmérőjű, 50 cm.-es lábakon (is) álló, - de függeszthető (is) - tárcsa szegődött kulináris segédeszközként hozzá(nk)m, arányosan elfogadható áron, tehát megvettük! 

A teszteléshez a Medárd-cseppmentes, és az itthoni ráérős időt kell beütemezni!

Sütögetős beszámolók!? . . .  

Előzmény: stefiadri (3)
tuutuu Creative Commons License 2007.07.09 0 0 160

Kösz, nekem rohadjon a vasáru a régi dicsőség fényében..

A Francba, nekiálltam a spec sütőeszközt fotózni, de még sehol sincs.

Mea culpa...:}}

Előzmény: sajtmedve (159)
sajtmedve Creative Commons License 2007.07.09 0 0 159
talán azért mert neincsenek is olyan messze egymástól. A kenőanyagok egy más frakciót képviselnek, mint mondjuk a gázolaj (EN590 szabvány).
Ún. bázisolajból állítják elő (ha jól emlékszem), tehát ásványolaj alapú termék.
Előzmény: tuutuu (158)
tuutuu Creative Commons License 2007.07.06 0 0 158

Ez egy csavarlazító hatású,kenőanyag

 

A csavarlazító feliratú cucc, meg a WD-40 szaga  is számomra a régi gázolajat idézi fel..:}}

Előzmény: sajtmedve (147)
rainboW4 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 157
Tisztelt sajtmedve.

Kérdésére válaszolva,- igen. Amennyiben igényli a füleket természetesen elkészítjük.

üdvözlettel,
Előzmény: sajtmedve (156)
sajtmedve Creative Commons License 2007.07.06 0 0 156
Tisztelt rainboW4,
kérem olvassa el a 139-es hsz-t és ha nem, akkor mondjn rá nemet.
köszi,
SM.

már átvett és használt tárcsára is ráteszi nekem a foggantyúkat?
Borosjenőről bármikor átviszem a pénzben pedig meg tudunk egyezni.
csongor
sajtmedve Creative Commons License 2007.06.29 0 0 155
ismerős a történet.
Én sütés előtt zsírszalonnával körbedörgölöm a tárcsát, majd ha kisült a zsírja egy kis olajat utánaküldök.
Ezáltal a husokat át tudom úgy húzni a tárcsa túloldalára, hogy kap egy kis zsiradékot és nem szárad ki.
A krumpli nálam is rendszeresen elfogy mielőtt tálalnánk.
sm.
Előzmény: stefiadri (154)
stefiadri Creative Commons License 2007.06.29 0 0 154
Én olajat löttyintek a tárcsa közepébe, (aki szentségtörésnek véli ne olvassa tovább!) abba mehet a krumpli, hidd el isteni lesz! Én jártam úgy, hogy a krumpli készülése közben folyamatosan elfogyott.
Előzmény: Mooni (152)
homerx Creative Commons License 2007.06.29 0 0 153
akkor az otletem az, hogy a tarcsa kozepere tegyed, es oda onts idonkent egy kis vizet is, hogy parolodjon is.
Előzmény: Mooni (152)
Mooni Creative Commons License 2007.06.29 0 0 152

Köszi az ötleteket, de pont az a bajom, hogy nem külön szeretném főzöcskézni, ha már tárcsán sütök, hanem a hússal együtt, hogy átvegye a fűszerek ízét.

Finomra sikeredett a múltkor is, de mint említettem a krumpli, amit a hús sütésének kezdése után nem sokkal tettem a tárcsára, jóval később sült meg, mikor már kopogott a szemünk. Azért megérte várni, de ha nem szükséges, akkor minek. Azért gondoltam hátha van vkinek vmi jó tippje.

Előzmény: homerx (151)
homerx Creative Commons License 2007.06.29 0 0 151
javaslom, hogy ne veszodj kulon a fozessel, es kulon a sutessel. hasznald horasz kollega receptjet, amit itt lejjebb talalsz meg, ahol kepell is illusztralja.

igaz pont a szamunkra legerdekesebbet nem irja le, hogy hopgyan csinalta a krumplit. nos, tepsibe ontott egy kis olajat, meg vizet, es bele a tisztitott krumplit. amikor majdnem kesz, ra a fuszert es osszeriotty.

azota mar 2x is probaltam, es csodalatos!
Előzmény: ereik (150)
ereik Creative Commons License 2007.06.28 0 0 150
Isteni az a malacnak való apró újkrumpli héjában megfőzve és fűszeres olajban megsütve.
Előzmény: Mooni (137)
Boarhunter Creative Commons License 2007.06.28 0 0 149
Hmm, nem győztél meg. A hypoivás lényegesen veszélyesebb, mégis használunk klórtartalmú fertőtlenítőszereket. És egy sima felületről a meleg, mosószeres víz tökéletesen eltávolítja. Én inkább aggódnék a helyedben a valamikori festékréteg miatt.
Az meg, hogy a forgalmazó mit mond, egy dolog. Nyilván nem vállalják egy esetleges mérgezés kockázatát ha valaki elfelejti lepucolni használat előtt a cuccost.
Előzmény: sajtmedve (147)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.28 0 0 148
Hm. Ok. . . :))
Előzmény: sajtmedve (147)
sajtmedve Creative Commons License 2007.06.28 0 0 147
szakmai ártalom miatt megkértem a biztonságtechnikai adatlapot.
a mailben leírtam hogy mire kellene (alaposan lemosnánk a tárcsáról!)
Válasz: Ez a termék nem alkalmas az ön által leírt feladatra!Ez egy csavarlazító hatású,kenőanyag

szemelvények az adatlapból:
összetétel:Nafta (ásványolaj), hidrogénnel kezelt nehéz

Lenyelés esetén: a sérülttel itassunk vizet, vigyük friss levegőre, szoros ruhadarabjait meglazítva fektessük le kényelmes testhelyzetbe. Aspirációs veszély! Hánytatni tilos! A helyszínre azonnal hívjunk orvost. Mutassuk meg a címkét az orvosnak.
Szembe jutás esetén: öblítsük ki a szemet - legalább 10-15 percen át - bő folyóvízzel, a szemhéjszélek széthúzása és a szemgolyó egyidejű mozgatása mellett. Panasz esetén a sérültet kísérjük szakorvoshoz.
Bőrre jutáskor: vegyük le a szennyezett ruházatot és mossuk le a bőrt bő szappanos folyóvízzel.
Belégzést követően: vigyük a sérültet friss levegőre, szoros ruhadarabjait meglazítva fektessük le kényelmes testhelyzetbe. Panasz esetén orvossal konzultáljunk

7. Kezelés és tárolás

Kezelés: Csak jól szellőztetett helyen használható. Gyújtóforrástól távol tartandó, tilos a dohányzás! Nyílt lángra, vagy izzó felületre ne permetezzük. Munka közben enni, inni nem szabad


Azt hiszem ennyi bőven elegendő elrettentésnek. Inkább kend le disznózsírral

SM.
Előzmény: ZsuR (146)
ZsuR Creative Commons License 2007.06.28 0 0 146
Ne tamadj. . .nem ellened van, hanem erted.

A mosogatoszerek es a tobbi amit irsz nem kellemes megenni - de ha megis, nem tortenik nagy baj, mig a WD40. . .
Előzmény: Boarhunter (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!