Keresés

Részletes keresés

Andras_69 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23243

Kösz Gabesz!

 

Egyenlőre "gondolkodó" stádiumban vagyunk!

Van annak hátrány , ha 3 darabban lenne legyártva? (pl. hőszigetelés, rés..)

 

Előzmény: -!Gabesz!- (23242)
-!Gabesz!- (X) 2015.10.31 0 0 23242

Nem vagyok képben, hogy ez pontosan melyik árajánlatkérés is volt. Gabesz = FensterSysteme Kft.

, viszont az árajánlatokat a kollégáim készítik, nem Én személy szerint. Tokosztottban ezt a szerkzetet nem fogom legyártatni, és beépíteni Nálad, csak sorolt szerkezetről beszélhetünk, a sorolás milyenségéről pontosítsunk bővebben jövőhéten, ha úgy gondolod,

Előzmény: Andras_69 (23240)
Skhyzo Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23241

Nem ülök föl a provokacioknak, főleg mert a szakmai életemmel kapcsolatos ismereteid egyenlőek a 0-val.

 

Tőlem 4000 felmérést is végezhetsz egy évben, nem érdekel. Egyáltalán, hogy jön ez ide? Mit akarsz bizonygatni és kinek? Mi bajod van a vidéki uzemekkel?

 

Ha a Renolit arra érdemesnek talál egy másik foliat, pl Cova, hogy folvasarolja és a saját égisze alatt tovább forgalmazza, akkor az nekem is megfelel.

 

Hogy a kommerling foglalkozik e vele, azt nem tudom, nem is érdekel. Ha nem, az nekem csak jó, mert aki ilyet akar annak én tudok segíteni.

 

A költségeket illetően nem lehet ilyen egyszerű megállapításokat tenni, az kicsit összetettebb.

 

Tudom, számodra ez szentsegtores, de elég lett volna annyit írni, hogy tevedtel.

Előzmény: ganser (23236)
Andras_69 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23240

Lehet, hogy keverem a dolgokat! Elnézést!

A Fenstersystem Kft-től kaptam az EGYIK ajánlatot!

 

Előzmény: gabeeen (23239)
gabeeen Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23239

Szerintem össze kever Gabesszal, én nem adtam árajánlatot :-)

Előzmény: kiss_atti (23234)
Andras_69 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23238

Ha 3 darabban csinálják, annak nem lenne hátránya? pl. az összeillesztéseknél nem lenne hőszigetelési probléma?

Most fa ablak van, 30 éves, az is egyben van! Ha akkor be tudták építeni, akkor most is illene tudni... csak nem visszafelé fejlődött a a tudomány... még ha a mostani csak kétrétegű is...

Foldszint félemelet egyébként..

Előzmény: ganser (23237)
ganser Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23237

Nem 100 kiló.

Háromrétegűben 250.

Egyben ne vedd meg.

Ezer oka van,kezdjem mondani?

Első kérdés: hányadik emelet?

Előzmény: Andras_69 (23233)
ganser Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23236

Gyakorlatilag végzek egy évben kb. 400-450 felmérést és annak  kétharmada beépítést.

Számos nagy és elismert hazai gyártóval vagyunk napi kapcsolatban és szereljük termékeiket napi gyakorisággal. Szóval van szép nagy merítésünk!

(Az elavult ismeretekről csak annyit hogy nem ülünk a kis vidéki üzemünkben és malmozunk a gealan profilunkkal.Valószínűleg sokkal szélesebb betekintésünk van az ablakos szakma életébe.)

Az elmúlt 30 évben a műanyag ablakprofiloknál a Renolit  neve a minőség szinonimájává vált.

Komoly profilgyártó cég csak renolitot használ és nem kísérletezik sorozatgyártásban egyebekkel.

Mivel az ilyen nagyon egyedi szálanyagok előállítása nagyon drága,ezért- "kömmerling" elmondása alapján-tényleges piaci igény nincs ilyenekre,ezért nem is foglalkoznak ilyennel.

A szálanyag magas alapára miatt a késztermék ára simán verné mondjuk egy internorm alu-fa árát.

Ja és a műszaki tartalma nem több mint egy felébe sem kerülő KB fehérnek!

Bár amíg "szar" van,addig lesz rá veréb is-ahogy megboldogult nagypapám szokta volt mondani...

Mondjuk biztosan elérhető egyketteszsigakombi is 3 milláért, de azt már perverziónak hívják.

Lehet az ár irreleváns,de inkább irreális.

 

 

Előzmény: Skhyzo (23231)
Andras_69 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23235

Ő csak az egyik volt, aki EGYBEN adta az ajánlatot, természetesen neki IS szól a kérdés.

De a projekt egyenlőre megrekedt az árajánlat..."gondolkodás" szinten... tehát inkább "elméleti" jellegű  a kérdés...

kiss_atti Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23234

Erről miért nem Gabeent kérdezed ?!

Előzmény: Andras_69 (23233)
Andras_69 Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23233

Üdv mindenkinek!

 

Szakmai kérdésem lenne.

Kértem árajánlato(ka)t ~1.9x3,4 m osztott fix ablakra(üvegfal) 3 rétegű üveggel.

Van aki egybe adta(pl. Gabeen), van aki 3 darabban gondolná megvalósítani.

 

Gondolom 3 darabban "könnyebb " boldogulni a súly miatt.

Aki egyben telepítené, az hogyan oldja meg a LOGISZTIKÁT, beemelést...? azért nem 100 kg...

Nyilván ez az Ő dolga... de kiváncsi lennék...egyáltalán hány kg ez?

Elnézést a laikus kérdésért.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23232

Láttam, és ahol ilyen volumenekben gondolkodnak, ott valószínűleg van miből finanszírozni, van oka, hogy miért így szeretné. Mint az előző hsz-e is igazolja, az ár nem kizáró tény, megoldás kell neki.

Előzmény: ganser (23229)
Skhyzo Creative Commons License 2015.10.31 0 0 23231

Ebben az esetben a legjobb tudomásod téves, avagy hiányos, esetleg elavult.

Két oldalon különböző fóliázás igenis van gyárilag. Nem állítom, hogy az összes profilgyártónál elérhető, de azok között akad ilyen akikkel én dolgozok.

 

A renolit pedig nem szint vagy minősítés, hanem egy gyártó fóliája. Mint pl a Cova.

Miért nem renolit szint az, ha egy profilgyártó két oldalon különböző renolit fóliával látja el a profiljait gyárilag?

 

Az ár jelen esetben irreleváns, itt magáról az elérhetőségről van szó.

Előzmény: ganser (23227)
gabeeen Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23230

Általában itthon valóban nem szokás 2 oldalt különböző színű fóliázást kérni.

Ellenben pl. Olaszországban nem megy ritkaság számba az ilyesmi, többször adtam el oda így nyílászárókat.

 

Az ár pedig tényleg magasabb , 2 oldali színfelár és azon felül +20% volt .

Ott kifizetik az ilyet. 

Előzmény: ganser (23229)
ganser Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23229

Kifizetik?

Hol élsz Te?

Magyarországon?

Láttad a témát elindító hozzászólást?

Előzmény: Törölt nick (23228)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23228

Ha kifizetik, nemtökmindegy mennyi?

Előzmény: ganser (23227)
ganser Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23227

Ilyet "gyári" fóliázásban nem csinálnak-legjobb tudomásom szerint.

Nem azért mert lehetetlen!

Olyanról én is tudok,hogy létezik "mindenféle" fóliázás,de az nem hivatalos gyári.

Van itthon is olyan cég,aki akár hozott egyedi fóliát is felkasíroz.

Hogy milyen minőségben?

Azt inkább  hagyjuk. Nem egy renolit szint,az biztos.

Mindenkinek lelke rajta,hogy mit ad el.

Hogy értsétek kolléga urak:

Egy rendes fóliázó masina rezsidíja alsó hangon kb 400-600 eu/óra.

Az átállítás-visszaállítás nem 5 perces munka.

Az átállításhoz tartozik a kefék,görgősorok,hengerek beállítása,a fólia méretre vágása meg még néhány apróság...

Egy kisebb volumenű munkánál,ahol 5-10 féle profilt(tok,szárny,tokosztó,szárnyosztó,stulp,léc,ajtószárny esetleg toktoldó satöbbi) kell fóliázni,néhány és egy-két szál mennyiségben,az kissé költséges mulatság.

Előzmény: Skhyzo (23224)
hohocali2 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23226

Sziasztok!

 

Mennyibe kerül 1nm 4-18-4-18-4 mm-es argon gázzal töltött üveg?

Lakásbiztosítás számoláshoz kell.

kiss_atti Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23225

Több ilyen AT-mahagoni teraszajtot eladtam már...

Előzmény: -!Gabesz!- (23222)
Skhyzo Creative Commons License 2015.10.30 0 0 23224

Már miért ne működne egy ilyen kombináció? Ennél sokkal cifrábbak is működnek.

Előzmény: -!Gabesz!- (23222)
asdf_ Creative Commons License 2015.10.29 0 0 23223

...de egyértelműen rá fogja írni a visszaigazolásra, hogy garancia nélküli gyártás.

 

Csodalkoznek, ha jogilag barmit is erne ez a szoveg.

Előzmény: -!Gabesz!- (23221)
-!Gabesz!- (X) 2015.10.29 0 0 23222

Ha a "kívűl-belül más más színnel" alatt azt érted, hogy pl. külső oldalon aranytölgy, belső oldalon fehér, vagy éppen fordítva... Akkor minden további nélkül gyártható szerintem, de pl. Aranytölgy-mahagóni kombináció véleményem szerint nem fog működni.

Előzmény: Freezz (23219)
-!Gabesz!- (X) 2015.10.29 0 0 23221

1800 mm felett csak szélesített szárnyból gyártható le garanciavállalással az általad említett erkélyajtó, 2000 mm szélességben több gyártó is le fogja gyártani, de egyértelműen rá fogja írni a visszaigazolásra, hogy garancia nélküli gyártás.

Előzmény: Freezz (23219)
ganser Creative Commons License 2015.10.29 0 0 23220

Sem a Salamander streamline,se a Veka,sem az aluplast nem engedélyezi teljes körű garancia keretében az említett erkélyajtó legyártását.

Többet mondok:legjobb tudomásom szerint egyetlen műanyag profilgyártó sem engedélyezi....

Hogy egyes lelkiismeretes(?) gyártók mit engednek meg maguknak,az már más kérdés.

Ebben a tételben a kétoldali eltérő színt sem fogják megcsinálni.

 Az említett cégről pedig eddig még nem hallottam.

 

Előzmény: Freezz (23219)
Freezz Creative Commons License 2015.10.29 0 0 23219

Üdvözlök minden kedves Fórumozót,

 

Lakásfelújítás előtt állok. Beltéri és bejárati ajtó valamint ablakok teraszajtók beszerzéséhez keresem az ideális szállítót. A legjobb az lenne, ha a biztonsági bejárati ajtót néhány sima fehérre festett beltéri ajtót és az ablakokat egy szállítótól tudnám megrendelni. Sokat olvasgattam itt a fórumon és ezt követően kértem ajánlatokat. Most a kézhez kapott ajánlatok alapján szeretném kikérni a véleményeteket a műanyag ablakokkal kapcsolatban.

 

Amire ajánlatot kértem:

  • 300x240 erkélyportál ( 200x240 középen felnyíló bukó nyíló ajtó + 100x240 fix) 
  • 5 db 70x150 egyszárnyú bukó-nyíló
  • 1 db 160x150 kétszárnyú 

 

Kéretem ajánlatot ( mindegyik 3 rétegű üveggel és kívül belül más más színnel ):

 

Hofstadter : 76 mm BASIC Streamline: 615.000 Ft

Bíborház Kft (Gavron.hu): Veka 70 AD: 671.000 Ft - magyar gyártmány  - 

Bíborház Kft (Gavron.hu): Aluplast 85 mm 6 kamrás: 580.000 Ft  - lengyel gyártmány -

 

Tiszajtó : Kömmerling: nem tudtak kívül belül eltérő színűt csinálni és a 200 cm széles ajtó esetén már csak korlátozott garanciát vállaltak volna 

 

Kérdésem, hogy szerintetek melyiket célszerű választani?

Érdemes az Aluplast profillal foglalkozni ?

Tudnátok olyan budapesti céget ajánlani, aki korrekt és forgalmaz (és beépít) biztonsági bejárati ajtót, festett beltéri ajtót és a fentiek szerinti ablakokat?

A Bíborház / Gavron.hu elvileg ilyen cég. Róluk van vélemény? 

 

Mindenféle véleményért és hozzászólásért hálás lennék.

 

Köszönettel:

Kormos Zoltán

asdf_ Creative Commons License 2015.10.27 0 0 23218

En kuldtem vasarnap valami rettenethatalmas tetelrol ;), az odaert? ;)

Előzmény: kiss_atti (23217)
kiss_atti Creative Commons License 2015.10.27 0 0 23217

Nem is tudtam errol

 

a weboldalrol,  de szeretem,  mert rolam csak jokat ir ( es meg a gazdalkodasi adatok is stimmelnek).

Ami kulonosen tetszett, azt irja: " Uzleti kapcsolat letesitese ajanlott".

☺☺

 

Aki ilyen kapcsolatot akar az siessen,  mert nem sokaig letesitunk mar uzleti kapcsolatokat itthon...

Előzmény: asdf_ (23216)
asdf_ Creative Commons License 2015.10.26 0 0 23216

A weboldal informaciotartalma (illetve hat annak hianya) bosegesen elegendo ahhoz, hogy ugy gondold, hogy keresel egy masik, normalis ceget. Az altalad irtakat figyelembeveve es megkoronazva ezt a homarposztban irtakkal, miert akarsz meg barmit is tudni roluk?

Előzmény: Ronai_Peter** (23215)
Ronai_Peter** Creative Commons License 2015.10.26 0 0 23215

Szia!

 

Én csupán azért kérdezősködöm, mivel a gmailos cím nekem sem tetszik, valamint a nemzeticegtar.hu ezt mondja:

 

Negatív információk

  • Hatályos negatív információ: Van

és ha az ember tovább keresgél, akkor kiderül, hogy ez egy végrehajtás miatt van.

A bírósági végrehajtás adatai

33/1.
A végrehajtás elrendelésének időpontja: 2015/07/28
A végrehajtás ügyszáma: 42019/Ü/70669/2015/2
***
Megjegyzés: vh-t kérő: TERÉZVÁROSI VAGYONKEZELŐ NONPROFIT ZRT

 

Tartalmazza Őket a nem együttműködő vállalkozások jegyzéke is.

 

2014-es a cég, tavaly volt normális árbevételük,

de bejelentett ember csak egy van - a cégvezető -.

 

----------

 

"Erosen gyanus, hogy pont ma es a homarpost utan harom oraval erdeklodik valaki utana"

 

Nem értem, hogy a homár hogy jön ide, én is láttam a bejegyzést, de ezt nem tekintem komoly információnak. 

Ezért örültem volna, ha valakinek esetleg személyes tapasztalata van Velük.

 

Üdv,

Péter

 

P.S. Én is postaládába dobott szórólapról találtam meg a Kft-t.

 

Előzmény: asdf_ (23212)
asdf_ Creative Commons License 2015.10.26 0 0 23214

Amugy ruppotlan honlap, gmail-es emailcim es egy mobilszam. Se cim, semmi ceges adat, elerhetosegen ezen kivul. Kulonosebben finnyasnak sem kell lenni hozza, hogy meg csak addig se jusson el az ember, hogy ajanlatot kerjen, hanem siman bezarja a bongeszoablakot a fenebe.

Előzmény: asdf_ (23212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!