Keresés

Részletes keresés

RKing03 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 379

Köszi szépen az infókat!

Előzmény: Markov (363)
koteczki Creative Commons License 2011.02.12 0 0 378

Ja, igen látom, bocsi, de azért megtaláltad.

Kirgizke barátai szerint is ezek a nekünk valók, akkor nincs is több kérdésem.

Már csak 6 hét ....

Kobzoska Creative Commons License 2011.02.11 0 0 377

De azért köszi, hogy beírtad, tényleg jó helyeknek tűnnek.

 

Előzmény: Kobzoska (376)
Kobzoska Creative Commons License 2011.02.11 0 0 376

Az első nekem nem nyílt meg, úgy nézem, van benne egy véletlen dupla betű.

http://www.suleymaniyehamami.com.tr/

Előzmény: koteczki (374)
kirgizke Creative Commons License 2011.02.11 0 0 375

A hétvégén voltak nálunk a török barátaink, megkérdeztem őket melyik hamamot ajánlják, e kettőt javasolják külföldieknek.

Előzmény: koteczki (374)
koteczki Creative Commons License 2011.02.11 0 0 374

Épp tegnap kutattam a fürdők után és bár tényleg nagyon sok van, én e kettő közül fogok választani.

www.cemberlitashamami.com  vagy

www.suleymaniyyehamami.com.tr

 

Előzmény: foundations (372)
foundations Creative Commons License 2011.02.11 0 0 373

nézzétek el nekem a borzasztó helyesirást az imént, siettem mint az őrült és a kalviatura is romokban :D de az infokat megköszönném, első komolyabb külföldi kiruccanás, elengedve a szülők nadrágját/szoknyáját...

foundations Creative Commons License 2011.02.11 0 0 372

szasiztok,egy kis segitséget kérnék.

mi májusban utaziunk Isztamulba, és  tudnátok ajánlani cimmel/névvel/belépő árral esetleg egy jó kis török fürdőt?

köszi előre is!

koteczki Creative Commons License 2011.02.09 0 0 371

Köszi, ez nekem is megvan. Gondoltam hátha tud valaki egy kicsit ennél frisebbet/jobbat.

 

Előzmény: neomedia (370)
neomedia Creative Commons License 2011.02.09 0 0 370
Előzmény: koteczki (369)
koteczki Creative Commons License 2011.02.09 0 0 369

Még egy kérdés. Nincsen véletlenül valakinek olyan térképe, amin rajta vannak a kompok útvonala ?

 

koteczki Creative Commons License 2011.02.09 0 0 368

Na, ha már látogatható annak örülök, mert ott sem jártam még eddig. "Szűz" csapattal megyek, tehát sok dolgot fogok újból látni, de azért igyekszem úgy összeállítani a programot, hogy nekem is legyen benne újdonság. Társaim nem csak nézni szeretnék a hamamot, hanem ki is próbálni. Ezzel kapcsolatban milyen tapasztalataitok, ötleteitek vannak ? Melyiket érdemes ? Nem éppen olcsók, ahogy néztem.

 

habiba Creative Commons License 2011.02.08 0 0 367

Szia! igen látogatható már a mecset, sőt pénteken Egyiptom szimpatizánsok tüntettek a mecset előtti téren .

Előzmény: koteczki (364)
koteczki Creative Commons License 2011.02.08 0 0 366

Mit gondoltok hamamba be lehetne úgy menni, hogy szolgáltatást nem veszek igénybe csak körül nézek ? A Cagaloglu nagyon tetszik, megnézném szívesen.

Vagy tud valaki mást/jobban/érdekesebbet ?

 

Markov Creative Commons License 2011.02.08 0 0 365

Mi voltunk a mecsetben szombaton, látogatható, gyönyörű. Belülről rám nagyobb hatást tett, mint a Kék Mecset!

Előzmény: koteczki (364)
koteczki Creative Commons License 2011.02.08 0 0 364

Szia, jártatok a Suleymaniye mecsetnél ? Látogatható már ? Én is jó régen voltam Isztambulban először ( 1989 ) aztán jártam ott 2002-ben és 2009-ben is. Igen-igen nagy változások történtek, főleg 2002 óta,de még mindig olyan számomra a város, mint a mágnes.

Előzmény: habiba (360)
Markov Creative Commons License 2011.02.08 0 0 363

Nehogy Private Transfer-t jelölj, úgy jóval drágább lesz (50 EUR). Egyszerűen kitöltöd az oldal alján lévő online booking rovatokat (ne felejtsd el kiválasztani a legördülők közül az indulás/célállomás régiót, majd megadod a részletes érkezési és indulási adatokat (időpont, járatszám).

Azért írtam, hogy ne ijedjetek meg a főoldalon feltüntetett járat-időpontoktól, mert visszafelé mi sem mertük megrendelni előre, erre érkezésünkkor az ember aki fogadott minket, egyből rákérdezett: mikor is megy vissza a gépünk? Egyeztettünk időpontot, reggel 3/4 7-re jött a sultanahmeti szállodánkhoz a mikrobusz (rajta már több magyar utastárssal) - fél 9 előtt kint voltunk a reptéren. Igaz, vasárnap reggel volt, nulla forgalom.

Azaz javaslom, ha ezt a verziót választod: töltsd ki az oda-vissza járat-adatokat online, klikkeld be a shuttle jel melletti pontokat, fogsz kapni visszaigazoló e-mailt. A megjegyzésben ne felejtsd el beírni a szálloda nevét, címét. A befelé tartó út során pedig egyeztesd le a reptérre kijutáshoz az időpontot.

Előzmény: RKing03 (361)
Keriklari Creative Commons License 2011.02.08 0 0 362

Sziasztok!

 

Volt valaki mostanában MINIATURK-ben? www.miniaturk.com.tr. Mi a véleményetek róla? Szeretném megnézni! Köszönöm szépen azokat a beszámolókat, amiket feltettetek. Mi márc.18-21-ig leszünk Kadiköy-ben, a wizz airrel utazunk. Klári

RKing03 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 361

Köszi, ehhez gondolom a Privát Transfer-t kell választani. Látom működik vissza is, de csak a megadott időpontokban (7:30 előtt csak 00:30-kor). Mennyi ideig tartott az út a Sultanahmetbe (nekünk 9:30-kor indul a gép Bp-re)?  Azért ennek meg van az az előnye, hogy nem kell átszállni, így szerintem ez lesz a befutó, ha az idő elég lesz.

Előzmény: Markov (359)
habiba Creative Commons License 2011.02.07 0 0 360

Sziasztok!

 

Mi ma érkeztünk haza Isztanbulból a WiZZ-el. Indulás előtt itthonról már béreltünk autót  a Budget-nél, ami érkezésünkkor már várt is bennünket.

A szállásunk a Sultanahmet negyedben volt, ami  megkönnyítette a csavargásainkat, a hotel emeleti étkező teraszáról ráláttál a Kék Mecsetre, a másik oldalról a tengerre.

Az idő pénteken elég hűvös volt, úgyhogy sapka ,sál használata kötelező.

Az étkezéseinkhez mindig a helyiek által látogatott kajáldákat szoktuk igénybe venni, mi pl.nagyon finomakat ettünk a Nagy Bazár főbejárával szembeni utcában található Makarona Saray nevű helyen.DE ettünk utcán is , 2-3 lírából ehetsz, volt ahol a 3 líráshoz már járt a joghurt is.

A Kék Mecset ingyenes, az Aya Sofiába , a Dolmabahce,és Beylerbeyi palota 20 lira fejenként. A mecsetekbe való belépéskor nagyon kulturált módon kapsz egy nylon zacskót amibe a cipődet beleteheted és így tudod magaddal vinni.

A Nagy Bazárban óriási tömeg van, és annyira nem is olcsó, viszont az az egyiptomi fűszerbazár mögötti utcákban nagyon jókat lehet olcsón!!! vásárolni.

Miután volt autónk így elég nagy távolságokat tudtunk bejárni, de nagyon jó és olcsó az egyik városrészről a másikba való áthajózás is  .Mi  Eminönüből  Üsküdarba hajóztunk át , a jegy 1,75 líra volt egy útra fejenként, 20percenként járnak a hajók, délután 4 után pedig 40percenként.A hajó állomáson  a személyzet nagyon segítőkész volt, illetve bárhol az utcán.Itt megnéztük a szombat délutáni piacot, hal, gyümölcs , zöldség.(nagyon szép áru volt)és szép a városrész is.

Nagyon szép látvány volt pl. az autós kirándulás során Anadolu Feneriből látni azt ,ahol a Boszporusz és a Fekete tenger találkozik.

Ha valaki rászánja magát az autózásra, kell  vennie egy KGS kártyát, amire pénz van feltöltve ,és a hidaknál,autópálya felhajtóknál  lecsippantják a díjat.

A hammannak van internes oldala is:www.gedikpasahamami.com.

Én most 20év után jutottam újra vissza , így számomra óriási a  fejlődés, tényleg megér jó pár napot!

A legközelebbi visszatérésemet már tervezem!!

 

 

Markov Creative Commons License 2011.02.07 0 0 359

Szia! A 355 hsz-ban megadott linken tudsz a reptérről egyenesen a szállodádhoz elszállító mikrobusz-járatot rendelni 10 EUR/fő áron (a reptéren nevemmel ellátott táblával vártak...)

A Havas buszra a jegy kb. 6 EUR/db -  azaz akkor érdemes ezt választani, ha a taxit max. 8 EUR-ból megúszod.

Előzmény: RKing03 (358)
RKing03 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 358

Sziasztok! Új vagyok a topikon, március 14-től, 18-ig leszünk Isztambulban a párommal. Wizz Air-el repülünk. A transzfert a Havas-al gondoltam megoldani. Busszal bemegyünk a Taksim térig, onnan taxival a Galata Istanbul Hotelhez. A kötelező látnivalókon kívül szeretnénk egy hamamot is megejteni. Mi a Suleymaniye Hamam-ra gondoltunk, itt lehetőség van párok egyszeri maszírozására is.Ezen kívűl kicsit szeretnénk átélni az ottani hangulatot, megtapasztalni az emberek viselkedését, valamint jókat enni a helyi ételekből, sétálni, figyelni a hétköznapokat. Szívesen venném az esetleges tapasztalatotokat, transzfer-, taxi-, hamam- esetleg hotel ügyben, vagy bármiben amit nem árt tudni egy ilyen kiránduláshoz kapcsolódóan.

Markov Creative Commons License 2011.02.07 0 0 357

Nem igazán terveztem hosszabb beszámolót, mert egy ilyen pár napos kiruccanás - pláne ha első alkalommal odalátogatóról van szó - alapjában a "kötelező programokról" szólhat, ami itt már korábban megtárgyalásra került.

Szállásunk a Raymond Hotel volt: kiváló helyen, hónapokkal előre jó áron lefoglalva, tökéletesen elégedettek voltunk vele. Élveztünk a keleti/nyugati (vagy másképpen: az európai/ázsiai) kultúrák-népek-fajok keveredését, tetszett a sokszínű város: mindenképp ki kell mozdulni Sultanahmetből! Beyoglu, Kadiköy feltétlenül ajánlott.

A "kötelezők" közül talán a Topkapi volt, ami nem annyira ragadott meg. "Gyaur kutyákként" csak harmadszori próbálkozásra sikerült bevenni a Kék Mecsetet - nem néztük meg a hátsó bejáratnál lévő kiírást, mikor is szabad a nyilvános látogatás. Du. 3 körül ne próbálkozzatok... Amit nem sikerült kideríteni: a müezzinek hívó szava élőben, erősítve jön a hangszórókból, vagy felvételről?

Szombat délután szó szerint beszorultunk a fűszerpiac - Új Mecset melletti aluljáróba, akkora volt a tömeg, de szépen csoszogva kb. 10 perc alatt békésen átjutottunk. Élmény volt megtapasztalni a szombat esti életet Beyoglu főutcáján, no meg a mellékutcákban lévő bárokban/éttermekben.

Előzmény: koteczki (356)
koteczki Creative Commons License 2011.02.07 0 0 356

Számíthatunk bővebb beszámolóra ?

 

Előzmény: Markov (355)
Markov Creative Commons License 2011.02.07 0 0 355

Friss tapasztalat alapján nyugodtan állíthatom: ne akarjatok itthonról lírát vinni! Én szerettem volna pénzt váltani, de kiutazásunk előtti napokban zárva volt az Izabella utcai iroda, így csak euroval a zsebünkben indultunk. Szerencsénkre...

A reptéren sem volt olyan rossz az árfolyam (2,12) - a városban pedig 2,14-2,182 között mozgott a múlt héten.

Nekünk a Sabiháról való be- és kijutás (shuttle) nagyon bejött, flottul ment minden, a tippért köszönet!

Nem kell megijedni a honlapjukon feltüntetett menetrendjüktől, igazodnak az igényekhez.

Bővebben: http://www.sabihagokcenairportshuttle.com/

koteczki Creative Commons License 2011.02.07 0 0 354

Köszi az infot és neomedia, a képet is !

A program összeáll lassan, már csak egy egész napos Boszporusz kiránduláson gondolkodom, persze nem amolyan "befizetősön"

 

Előzmény: kirgizke (349)
cirmi521 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 353

Akkor biztos arról lesz szó.

Az egyik hoteltől kértünk árajánlatot, és ők írták, h a válaszlevélben adjuk meg ezt a számot is.

CCV-t írtak :-)

Kössszi.

Előzmény: amaszat (352)
amaszat Creative Commons License 2011.02.06 0 0 352

A cvc számra gondolsz a bankkártyás foglalásnál? Ha igen, akkor az a kártya ellenőrzésére szolgáló ellenőrző szám.

A MasterCard-nál CVC (Card Validation Code), a Visa kártyánál CVV (Card Verification Value) ellenőrző szám, ami 3 számból áll és a kártya aláírás paneljén található.

Előzmény: cirmi521 (351)
cirmi521 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 351

Sziasztok!

Köszi szépen a sok hasznos infót!

Még azt szeretném kérdezni, hogy foglalásnál kérnek valami ccv számot /?/

Mi az?

Előzmény: koteczki (346)
neomedia Creative Commons License 2011.02.06 0 0 350

Előzmény: kirgizke (349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!