Keresés

Részletes keresés

Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22181

Annak mi értelme lenne, hogy ~15 év alatt álljon át a rendszer, addig egymás mellett létezzen egy használható és egy használhatatlan???

 

Egyetlen engedmény az lehet véleményem szerint, ha a következő műszaki alkalmával kell rendszámot cserélni, nem egy konkrét pár hónapos intervallumban. Így max. 4 év alatt lecserélődik az összes rendszám.

Előzmény: Pitrinkó (22179)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22179

Semmi bajom se lenne, a terület alapu rendszammal, ha mondjuk most bejelentenék, és a 2013 januartol forgalomba helyezettre vonatkozna.

 

A a meglevők átrendszamozása az egyertelműen pénzbeszedés. De a Plakett Kft dörzsöli a tenyerét... Kik is a tulajok???

Előzmény: Törölt nick (22178)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22177

Amikor átálltunk a 2 betű-2-2 számból álló rendszámról, akkor kellett volna MINDENKÉPPEN meglépni ezt.

Mert a rendszer jó(!!!), nem véletlenül működik igen sok EU-s országban (meg nem EU-sban is).

 

Az a baj, hogy ennek magával kell hoznia a rendszám tulajdonlási szabályának megváltoztatását is (az autó helyett az üzembentartó tulajdonát kell képezze a rendszám), lévén ha én mondjuk Budapestről Nyíregyházára adom el az autómat, akkor a rendszámja nem maradhat budapesti.

Előzmény: Pitrinkó (22176)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22176
Byk001 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22174

De ha már itt vagyunk, akkor szabad-e balra kanyarodni a Nádor utca jobb oldali sávjából az előző hozzászólásomban jelzett kereszteződésben? 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 9.§ (4) a), vö. ugyanezen rendelet, 18. § (1) e).

Előzmény: Byk001 (22173)
Byk001 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22173

Ha a Nádor u. és a József Attila u. kereszteződésében (Budapest, V. kerület) a Nádor utcában ki lenne téve egy ilyen tábla, akkor máris mehetnél megnézni, de csak előjelző nyilak vannak (igaz, ezek értelmüket tekintve ugyanazt jelentik, mint a "kötelező haladási irány" tábla, de mivel nem ez van leírva, így nem hivatkozom rá). Szóval kicsit életszerűbb a dolog, mint az ufópotyogás.

Előzmény: Törölt nick (22172)
Byk001 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22170

Szerintem egy 3 éves gyerek képes egy elképzelt szituációról véleményt formálni. Ha te nem tudsz egy elméleti kérdésre válaszolni, akkor sajnállak, viszont nem tudom, milyen alapon osztod az észt egy szabályértelmezési fórumon. Ezen túl a véleményed nem fogom figyelembe venni (tudom, nem hatódsz meg tőle, de nem is állt szándékomban, hogy meghassalak)

Előzmény: Törölt nick (22160)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22169

Nem.

Egyik szabalytalansag nem vonja ezt magaval.

Lasd pl ha főutvonalon, zarovonalon atlepve előzöl. Ettől meg a mellukuton a STOP tabla ervenyes, elsőbbséged van ekkor is.

Az egy dolog, hogy szabalytalanul van a busz savban, de ha a busz savra vonatkozo tabla aszongya mehet egyenesen, akkor mehet. Igaz, a busz savert megbuntethetik, de a kettő fuggetlen. Es ahogy atert a kereszten, maris jogosan van a busz savban, hisz nyilvan jobbra akar majd kanyarodni:)))

 

Szerintem.

Előzmény: BoGar (22168)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22168

Innen indult az egész: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115437656&t=9081469

 

Mellesleg ha már szabálytalanul van a buszsávban, akkor mit érdekli a tábla jelentése?! De itt nem ez a kérdés, mert andd-ot jelenleg a szabály érdekli, bármily furcsa. Tehát ha szabáylosan akar közlekedni, akkor ott, abban a kereszteződésben csak jobbra mehet, hiszen a buszsávba azért ment be, hogy jobbra kanyarodjon, nem?

Előzmény: Pitrinkó (22154)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22167

Azt kérdezte, miért van ott az a tábla, és kikre vonatkozik, mert számára furcsa.

Előzmény: Pitrinkó (22154)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22166

Akarom írni, egyéni szocproblém.

Előzmény: BoGar (22165)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22165

A tábla a buszsávra vonatkozik! Nem hadoválok, csak annyit nem tudsz felfogni, mi hány méter, melyik tábal mit jelent és hova vonatkozik. Feltetted a kérdést, megválaszoltuk neked, te nem tudod elfogadni, enyi szocproblém.

Előzmény: Törölt nick (22157)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22164

Ahhaaa.  :)

Előzmény: Trebitsch (22163)
Trebitsch Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22163

Valószínűleg egyszerű figyelmetlenség. Bőccsészekkel gyakran előfordul. :)

Előzmény: M.Sanyi (22162)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22162

Szerinted ?  :)

Előzmény: Trebitsch (22161)
Trebitsch Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22161

Na de mér nem írtad le ezt már régen a biciklistáknak? :)

Előzmény: Törölt nick (22159)
Byk001 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22156

Felvázolok egy helyzetet, aztán kérdezek.

Egy kereszteződésbe hajtasz be. Rád vonatkozóan ezt a táblát látod, az út egyenes irányú folytatásában azonban egy "Behajtani tilos", alatta pedig egy "Kivéve engedéllyel" feliratű kiegészítő tábla van.

Jön a kérdés: mehetsz tovább egyenesen, szabályszerűen, ha nincs az adott útra vonatkozó engedélyed?

Előzmény: Törölt nick (22151)
Trebitsch Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22155

Ha csak egy tábla van az út szélén, akkor az az összes sávra vonatkozik.

Ha sávonként akarnak szabályozni, akkor sávonként tesznek ki táblát.

Előzmény: BoGar (22153)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22154

Na kezdem érteni miről megy a flame itten.

 

Nem.

Ha rajta vagy a buszsavon, és a BUSZ lámpa vilagit, mehetsz, sőt kell. Az lényegtelen, hogy megserted a busz sav szabalyait. A BUSZ sávra érvényes táblák, lámpák, arra vonatkoznak, aki ott van. Akkor is, ha nincs joga amugy ott lenni, azaz pl nem busz.

Előzmény: BoGar (22153)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22153

Mit érdekel téged a tábla?! A buszsávra vonatkozik, tehát elsődlegesen a buszsáv szabálya érvényes. Majd ha oda már jogosan behajthattál utána jön a tábla értelmezése. Kapizsgálod már?! Nem tudom, hogyan magyarázzam már meg neked, hogy a tábla a kötelező haladási irányt jelőli, de a buszsáv szabályai szerint te autóval csak jobbra mehetsz. Nem tudom, miért ragaszkodsz csak a táblához. Amíg a buszsávba csak azért mehetsz be, hogy onnna jobbra kanyarodj, addig mi a fenét érdekel téged a tábla egyenes nyila? Nem tudod felfogni, hogy az rád nem vonatkozik, csak azokra, akik jogosan haladnának egyenes? Gyengébbek kedvéért: Egyenesen mehet a busz, taxi, megkülönböztető jelzéseit használó jármű, robogó. Jobbra mehet a busz, taxi, megkülönböztető jelzéseit használó jármű, robogó és mindenki más is.

 

Egyébként itt a szabáylod, amihez annyira ragaszkodsz. Kiváncsi vagyok, mit hozol ki belőle.

3. § (1) Az utasítást adó jelzőtáblák:

a) „Kötelező haladási irány” (17-19. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben a táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban (irányok valamelyikében) kell továbbhaladni. A tábla alatt elhelyezett autóbuszt vagy kerékpárt és nyilat (nyilakat) mutató kiegészítő tábla (18/d. ábra) azt jelzi, hogy a menetrend szerint közlekedő autóbusz vagy a kerékpáros a jármű jelképét feltüntető kiegészítő táblán lévő nyíl (nyilak) által jelzett irányban haladhat tovább.

 

Továbbra is mondom: Mivel ez a tábla a buszsávra vonatkozik, csak az oda szabály szerint ráhajtókra, a buszsáv szabálya szerint viszont autóval csak akkor hajthatsz rá, ha kanyarodásra készülsz fel. Tehát ha te autóval a buszsávból a buszsáv szabályai szerint csak és kizárólag jobbra haladhatsz tovább, egyenesen nem. Ugyan a tábla megengedné de a buszsáv szabálya nem. Mert te ugye először a buszsáv szabályával találkozol. Leírjam neked folyamatábrával, vagy most, hogy már 15ször írom le, megérted végre?!

Előzmény: Törölt nick (22150)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22152

Hmm. Megint a személyeskedés. Nem az én hibám, ha te nem tudod felfogni, amit magyarázok neked többekkel együtt.  Magyarán, kettőnk közül te okoskodsz csak. Én magyarázok.

Előzmény: Törölt nick (22151)
BoGar Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22149

Nem vagyok a kollégája, csupán próbálok neked segíteni egy egyszerű dologban, de sajnos neked ez sem egyszerű. :S

Előzmény: Törölt nick (22147)
BoGar Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22148

Nem csak hogy én, hanem mások is beíták a jogszabáylt segítettek értelmezni, hogy előbb van a buszsáv és csak utána a tálba szabálya. De ez most se jut el a tudatodig. Szánalmas.

Előzmény: Törölt nick (22142)
Macika Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22146

Én neked?

Segítsen rajtad a nőtanács!

Előzmény: Törölt nick (22145)
Macika Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22144

Na, megvan a jogszabályod, rögtön jön a személyeskedés, sértegetés.

Kiismerhető vagy, tudtam, hogy így lesz...

Előzmény: Törölt nick (22143)
BoGar Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22141

A tábla szerint mehetnél. De csak mehetnél. Mert te a buszsávba csak akkor mehetsz, ha keresztezed, vagy kanyarodásra készülsz fel. Tehát a buszsáv szabályai szerint te nem mehetsz egyenesen a buszsávban.

36§ 

(8) Az autóbusz forgalmi sávban

a) a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz, a villamos, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló jármű;

b) az autóbusz- és trolibuszforgalom zavarása nélkül

ba) ha az autóbusz forgalmi sávot az úttest menetirány szerinti jobb szélén jelölték ki, erre utaló jelzés esetében (117/c. ábra) a kerékpáros,

bb) külön jogszabály alapján rögzített üzemmódú megkülönböztető jelzést adó készülékkel felszerelt

bba) sürgősségi betegellátásra rendszeresített gépjármű,

bbb) hivatásos katasztrófavédelmi szervek, a tűzoltóság és a tűzoltó egyesületek közvetlen helyszíni beavatkozására rendszeresített gépjárműve,

bbc) a rendőrség közrendvédelmi és közlekedésrendészeti szolgálati ágának közvetlen helyszíni beavatkozásra rendszeresített gépjárműve,

bc) a betegszállító gépjármű,

bd) a személytaxi,

be) a kétkerekű motorkerékpár és a kétkerekű segédmotoros kerékpár

közlekedhet. Más jármű erre a forgalmi sávra - a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve - nem hajthat rá. Ahol autóbusz forgalmi sáv van, a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz - a bekanyarodás és kikerülés esetét kivéve - csak ebben a forgalmi sávban haladhat.

Előzmény: Törölt nick (22138)
BoGar Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22140

Leírtuk neked a jogszabályt, és elmagyaráztuk. Nem gondoltam, hogy neked most épp a paragrafus száma kell már, csak hogy valami beleköss. De korábban az is be volt idézve, az a része, ami rád vonatkozik. Nem tudom, mit akadékoskodsz itt. Ha nem akarod megérteni, mondd azt!

Előzmény: Törölt nick (22137)
Macika Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22139

Na, lassan kezded már érteni.

Persze, belátni nem fogod a tévedésedet, de már ez is nagy szó, biztosíthatlak!

Előzmény: Törölt nick (22138)
Macika Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22136

Nem hogy mehet, de KÖTELEZŐ!

 

De andd-ot szerettem volna rávezetni.

Ha ugyanaz az autó a szélső sávban áll, akkor a BUS fehér lámpára nem indulhat el!

Ha eggyel kintebb, a BUS-sávban, akkor meg KÖTELES elindulni.

 

Ennyit arról, hogy mennyit számít, melyik sávban áll...

Előzmény: Pitrinkó (22135)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.01.18 0 0 22135

Ezt a minap kitargyaltuk hogy mehet. 

Előzmény: Macika (22133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!