Keresés

Részletes keresés

syrius Creative Commons License 2019.06.10 0 0 2417

Pa700

Imádom, nagyon jók a kíséretek, lehet vele felvenni, stílust szerkeszteni (kicsit nehézkes) mp3-at játszik, vagy felvesz... szóval ragyogó hangszer, de ezt a loopolást nem tudja pedig néha nagyon jól jönne játék közben.

 

Előzmény: MidiTom (2416)
MidiTom Creative Commons License 2019.06.09 0 0 2416

Melyik Korg szintit használod?

Előzmény: syrius (2415)
syrius Creative Commons License 2019.06.07 0 0 2415

Ide írok, mert ez a legpörgősebb.

Nagyon amatőr szinten billentyűzök inkább  a magam szórakoztatására, van egy jó kíséretautomatikás KORG-om. Játék közben gyakran kerül ki az ujjaim közül olyan motívum, amire szívesen építenék, loopolnám, de a KORG ilyet nem tud, bár kíséretet gyárthatok, de az más. Találtam is ilyen loopert (árban hatalmas a szórás) egy BOSS-RC505 személyében, amit inkább DJ-k és gitárosoknak találtak ki, de az 5 effektezhető csatorna megmozgatta a fantáziám. (Sajna a pénztárcám is) Viszont közben belefutottam egy LOOPMASTER/LOOPCLOUD szoftverbe, ami még kecsegtetőbbnek tűnik és persze árban is barátibb, még ha Gbyte számra lehet kész és félkész mintákat töltögetni. A kérdés, hogy van-e aki le/rábeszélne bármelyikre, illetve vállalna-e hozzáértőként pár alkalmas okítást, természetesen megfelelő díjazásért.

Esetleg az Ableton is számításba jöhetne, mert azt is csak hírből ismerem.

Hellfeld Creative Commons License 2019.06.07 0 0 2414

Ami biztos, hogy tíz év után sok kényelmi szoftver-kütyü lesz neked új: bluetooth-kapcsolat, hangszín beállítások, zenealapok harmóniafelismeréssel stb. Amúgy valóban az lesz a megoldás, hogy végigpróbálgatod a jelenlegi új ajánlatokat a 200-300 ezer forintos kategóriában. Az választ fog adni mindenre.

Előzmény: Törölt nick (2410)
djuice Creative Commons License 2019.06.04 0 0 2413

Azért még mindig csak piros... Szépségversenyen én nem indítanám. (:

Előzmény: semgza (2412)
semgza Creative Commons License 2019.06.03 0 0 2412

Végre valami a Claviatól, ami nem randa, mint a sár :)

Előzmény: djuice (2409)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.06.02 0 1 2411

Leginkább ki kell próbálni. A saját ujjaidra és füleidre halgass a témában a leginkább!

 

Ugyanakkor 8-10 évvel ezelőtthöz képest jelentősen fejlődött a technológia, ár/érték arányban is.

Előzmény: Törölt nick (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.31 0 0 2410

Sziasztok!

 

Most szeretnék elkezdeni zongorázni. Kb. 8-10 éve nézegettem a digitális zongorákat és akkor fél milló forint volt ami tetszett. A Roland állt kézre. A kérdésem az, hogy egy régebbi használt akkor félmilliós ma maximum 300 ezer forintos zongora szintjét hozza egy ma új 200-300 ezer forintos? Pl. a sokat emlegetett Korg?

djuice Creative Commons License 2019.04.03 0 0 2409

Ínyenceknek egy kis búboskemence :D

https://www.nordkeyboards.com/products/nord-grand

djuice Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2408

Én nem olvasgattam vissza a kritériumokat, azt neki kell tudni, de hogy digitális helyett akusztikus irányba lépett, ettől függetlenül nem visszalépés szerintem. A problémákat meg megoldja felteszem... (nappal gyakorol nem éjszaka, huzatot meg nem csinál direkt a hangszerre, fél-egy évet kibírnak azért ha jók hangolás nélkül, azt mondjuj nem tudni hogy a szállításhoz ez jár is e)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2407)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2407

Két szempont mentén merülhet fel, hogy nem a legjobb út:

  1. ha a digi zongorára a fejhallgató használata (családtagok, szomszédok nem zavarása) kapcsán van nagy szükség...
  2. ha nagyon nem lehet stabil hőmérsékletet, páratartalmat stb. biztosítani és ezért az akusztikus állandóan elhangolódna

Ha jól értem, a konkrét helyzetben nem erről volt szó :)

Előzmény: djuice (2405)
Hellfeld Creative Commons License 2019.03.15 0 1 2406

Cooperx, majd írj, melyiket választottad végül, kiváncsiak vagyunk. Hgpotyi, te aztán átvágtad a gordiuszi csomót.. ezen már én is filóztam, az ember lépeget fölfele a digitális zongorák között, és elég hamar jön a pont, amikor árban már az akusztikus hangszer sincs túl messze. Gratulálok én is.

djuice Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2405

Mondhatni akkor leredukáltad a kérdést és minden elméleti kérdőjel felett a legjobb utat választottad gyakorlatilag (is). :)

Innen már csak a gyakorlás marad hátra, sok sikert!

Előzmény: hgpotyi (2404)
hgpotyi Creative Commons License 2019.03.11 0 2 2404

Sziasztok!

 

Köszönöm a tippeket.

Javaslatotokra elmentem hangszerpróbára. A Mezzofortét és a Roland boltot tűztem ki célul, mert ezek pont egy utcában vannak itt Budapesten. Kipróbáltam sok digitális zongorát és közülük jó pár okozott csalódást a hangzásával. Végül egy akusztikus Kawai pianínóval tértem haza. Tudom ezzel már más vizekre eveztem, így alakult és nem bántam meg. 

vggeri Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2403

Cooperx,

a Kawai mellett a Yamaha CLP-645-öt is ajánlom kipróbálásra, nagyjából egy árban vannak. Én két éve a HP603 és a CLP645 között vacilláltam sokáig, a Yamahát választottam, de a Roland is nagyon tetszett!

 

Még egy dolog: a Roland HP603/605 zongik 2015 nyarán jelentek meg, ezek a zongorák általában 3-4 éve frissülnek. Tehát igen valószínű, hogy idén új középkategóriás HP zongorák fognak megjelenni. (Az LX sorozat, ami ugyanakkor jelent meg, már le is cserélődött, lásd LX700-as sorozat). Ettől persze a HP603 nem lesz rosszabb, csak tudjál róla, ne bánd meg ha pár héttel/hónappal később ugyanannyiért jobb, modernebb hangszert árul majd a Roland. Viszont lehet hogy kapsz jelentős engedményt, ha kicsit erőteljesebben alkudsz.

Előzmény: Cooperx (2402)
Cooperx Creative Commons License 2019.03.08 0 0 2402

Kedves Hellfeld,

Röhögni fogsz, de az volt a B tervem, csak itt nem osztottam meg.

Köszi a véleményed, most már biztos, hogy összevetem a Kawai CA modellekkel.

Ez égi jel. :)

Előzmény: Hellfeld (2401)
Hellfeld Creative Commons License 2019.03.07 0 0 2401

Húsz éve ez volt a jelszó, zongorahang Yamaha, elektromos effektek Roland. Már amennyire elmondásból tudom.
Cooperx, a Kawai CA zongorákat én is melegen ajánlom megtekintésre, mielött kidobod azt a rongyos félmilliót.

Előzmény: djuice (2400)
djuice Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2400

Itten van ni, de akkoriban csak a letölthető mp3 demók voltak még youtube előtt. :)

https://www.youtube.com/watch?v=txiedH9BDDg

 

Előzmény: djuice (2399)
djuice Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2399

Biztosra mentem, hisz prospektusaim is voltak anno minden Korgról, meg a Jankai Béci is demózgatta hangszerbemutatókon akkoriban. De a lényeget nem félre téve nekem nem tetszett akkor még se Korg, se Yamaha, se Roland!

Az első zongorának tűnő élményem ezekből, mikor már tényleg azt mondtam hogy nagyjából elhihető hogy nem az a borzalmas villanycitera zongorahang szól az a Yamaha P80-nál volt...

Előzmény: Hellfeld (2396)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2398

Illetve előtte a nulladik lépés: összeírni, mit és hol akarsz kipróbálni.

Illetve, ha a fejhallgatós használat fontos, vinni magaddal egy jobbfajta fejhallgatót (mindenhova ugyanazt).

 

(Ezt a tanácsot egy egy meglepő módosítással követtük, amikor elvittünk zongorát próbálni egy Behringer PPA200 hordozható PA-rendszert :) )


Javaslom a Yamaha CLP-645-öt, meg a kicsit drágább Kawai CA58-at a listára venni.

Akár a Casio Celviano Grand Hybrid GP-300 is érdekes lehet, igaz, az még drágább.

Előzmény: Hellfeld (2395)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2397

:D

Előzmény: djuice (2393)
Hellfeld Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2396

Meglessintettem, tényleg, igazad van, Concert Piano néven gyártottak 1998-tól pár évig. Kár, mert amúgy én kifejezetten szeretem a Korg zongorák hangját, vagy már úgy hozzászoktam.

Előzmény: djuice (2390)
Hellfeld Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2395

Figyi, így kell digitális zongorát venni: Odamenni. Kipróbálni ami ott van. Amelyik tetszik, megvenni.

Előzmény: Cooperx (2392)
djuice Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2394

Hááát, azt köll venni ami neked teccik. :)

Előzmény: Cooperx (2392)
djuice Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2393

A minimál bútorban is vannak meredek dolgok. Ez az elmebeteg ára ellenére nagyanyám virágtartó állványára emlékeztet. :D Borzasztó! Inkább a dupla-X! https://www.roland.com/global/products/kiyola_kf-10/

Előzmény: ÁsítóSárkány (2391)
Cooperx Creative Commons License 2019.03.06 0 0 2392

Hű, kipróbáltam Roland HP-603-at!

Nagyon megfogott, nagyon elvarázsolt.

Tök más mint a többi. Mármint, hogy jobban hajaz a húros zongikra.

Nem olcsó, de ... nagyon gondolkodom.

Szerintetek?

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.03.05 0 0 2391

De a többi keskeny szobai zongora (azt hiszem minimálbútorként említettétek) se sokkal jobb ám. Ezekre inkább úgy kell tekinteni, mint egy dizájnos állványra szerelt színpadi zongorára.

 

A minimálbútor kifejezés a fórumon talán tőlem származik -- találó rájuk a jellemzésed.

Azoknak ajánlanám ezeket (vagy a hordozhatókat gyári állvánnyal szettben) akik a digi zongorát szinte mindig

  • fejhallgatóval
    és/vagy
  • külső erősítéssel (netán VST-vel megfejelve)

fogják használni, és adnak a külcsínre (sokkal jobban néz ki mint akár Z állvány... dupla X-ről nem is beszélve)

 

Ami a Casio AP-470-et illeti, egy apró megjegyzés: van egy kistesója olcsóbban, az AP-270. Billentésben nem tudok eltérésről, hangzásban viszont van eltérés az AP-470 javára (húr-rezonancia szimulációban is, hangszórókban is)

Előzmény: Hellfeld (2389)
djuice Creative Commons License 2019.03.05 0 0 2390

A Korg a 90-es években is gyártott már cabinet style dig. zongorákat a T2 után, mikor legtermékenyebb volt évről évre a cég szintikben is (01/W, X3, N364, Trinity, Prophecy, i3, i5, i30, ix300, stb), de kb 2000 után tényleg volt egy nagy szünet és sokáig csak az SP200, 300, 500 volt nekik.

Előzmény: Hellfeld (2389)
Hellfeld Creative Commons License 2019.03.05 0 0 2389

Nno, hétvégén volt szerencsém elvetödni egy zongoraszalonba ahol - amire régen vártam már - Korgok és Casiok is voltak kiállítva. Jazzkedvelo, azt hiszem értem mire gondolsz. Én egy C1-et nyomkodtam meg, pozitívum, hogy eltünt a szintetizátoros hangzás a magasoknál. Hogy különbözö intenzitással szólalnak meg a hangok az szerintem egyszerüen a felépítésböl adódik: keskeny test, össz-vissz két hangszóró lefelé, és gondolom ezt kompenzálandó az alsó oktávokba belepakoltak egy nagyadag "bass boost" effektet. Ezért középen olybá tünik, mintha laposabban szólna. De a többi keskeny szobai zongora (azt hiszem minimálbútorként említettétek) se sokkal jobb ám. Ezekre inkább úgy kell tekinteni, mint egy dizájnos állványra szerelt színpadi zongorára. És mivel a Korg tipikusan a Workstation meg a színpadi keyboard-ok vonalán van a toppon, szobai zongorákat eddig nem is nagyon csináltak, tényleg egy jó kihangosítás lehet a megoldás. Ezt márcsak onnan is gondolom, hogy jelenleg jómagam is egy régi Korg T2EX-en játszadozom, és még abban is rengeteg van, csak kellett hozzá két jó JBL monitor.

Szóval visszaigazolva láttam amit írtatok. 1000€ alatt az ember ne várjon csodát, és egy zongora- (vagy inkább pianinó) érzéshez tényleg a szekrényes felépítések felé kell nézelödni.

Úgyhogy most nálam totál újratervezés van, még maradnék a társaságotokban ha szabad. Nem gondoltam volna hogy a Korg LP380-tól kiindulva a Roland-okon át végül a Kawai bútorzongoráknál fogok kikötni. Legalább muzsikáláskor lenne hova tenni a borospoharat. Ez az, hogy az ember tényleg csak a saját fülére meg szívére hallgasson.

Abi a picilánynak üzenem, a Casio AP-470 (AP-460 már nem kapható) nagyon is minöségi benyomást keltett rám. Meglepödtem. Nem olyan élesen szól mint egy Yamaha vagy Kawai, inkább testesebben, tompábban, Az egész hangszer, hangzásra, a billentyüzet optikailag és érzésre olyan mint egy régi belvárosi akusztikus pinanínó a nappali sarkában. A csinos felnyitható piros filccel bélelt fedélke a tetején meg aztán rátesz erre mégegy lapáttal.

Szóval panaszra semmi ok, van választék dögivel.

 

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.03.03 0 0 2388

A kipróbálás szerintem sem megspórolható...

Ha a billentés fontos szempont, akkor érdemes lehet kipróbálni az árkategóriában a Kawai CA-48-at is, bár a billentéshez tartozó legalapabb modell.

 

 

Előzmény: hgpotyi (2386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!