Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56672

Hm. Erdekes.
Lehet, hogy 200 EUR-t tudtak a csavotol visszavenni, de annyira tul kerek (nem szokott ilyen kerek lenni szerintem az egyenlege).

De aug 27 is reg volt, azota illett volna tortenni valaminek.

Az eredeti reversed statusu tranzakciora nem lehet valami kommunikaciot inditani?

 

 

Előzmény: lenshood (56670)
lenshood Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56671

Én kutattam az ebay-t, de semmi utalást nem találok a működési szabályzatukban, hogy max 200 euróig kártalanítanak.....

lenshood Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56670

Ez a számla pedig a "reversal"-ról szól.

 

lenshood Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56669

Itt a PayPal számla egy része. Maik Berendt-nek hívják a fickót. Itt az email-je is. Salzgitter a város, ahol lakik. 

 

Előzmény: Törölt nick (56664)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56668

Annyira orulok, hogy nem fotozok :))))

Előzmény: lenshood (56666)
lenshood Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56667

Ja, ez is használt volt...

Előzmény: lenshood (56666)
lenshood Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56666

Egy 70-200 F2,8 IS II USM optika volt, a piacon is 1550-1600 EUR-ért megy el használtan....újonnan 2700 körül van.  

Előzmény: Törölt nick (56662)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56665

Konkretan a helyi nemet rendorsegre gondoltam.

Azok megkeresik a mokust.

Előzmény: Törölt nick (56664)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56664

Gondolom  PP-nál mar megtette a feljelentést,vagy hol gondoltad, helyi hatóságnál?

Előzmény: t.lantos (56663)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56663

Latni kene a pp-t is, de jobb lenne egy angol szoveg. Tudom, az nem megoldhato.

Viszont az urge perelheto, es ezzel valoszinu meg is fogjak, erdemes feljelentest tenni. Szerencsere ez mukodik emailen is.

Előzmény: lenshood (56661)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56662

Én attól tartok hogy a 200eurónál nem fogsz többet visszakapni. Nem ismerem a német buyer protection-t de lehet hogy ez csak a 200eurós összegik terjed ki, nem 100%-ig. Az ürgétől pedig, nem valószinű hogy tudnak meg penzt levenni, mert arra biztos ügyel. Milyen canon optika volt ez es mennyivel volt olcsóbb a piaci árnál?

Előzmény: lenshood (56661)
lenshood Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56661

Sziasztok, szeretnék megosztani veletek egy érdekes dolgot és kérdezni is majd! Nyertem július 16-án egy Canon teleobjektívet, ami nem is volt olcsó (1516 EUR). rögtön írt a fickó, hogy hogyan fizetek és mikor. Már másnap mindent fizettem PayPal-on keresztül és kértem, hogy adja meg majd nekem a nyomon követési számát a csomagnak. Innen kezdődtek a gondok. A fickó hosszú hetekig nem adott semmilyen választ a leveleimre. Aztán majd 3 hét után nyögött egyet, hogy baj volt a DHL nemzetközi csomagszállítással, így Hermes-el küldi. Írtam neki, hogy miért nem válaszolt és mi volt a baj. De erre sem reagált. Erre kértem újra, hogy ha Hermes akkor is írja le nekem a nyomon követési számot. Semmi válasz újra. De az idő meg ment a türelmem meg fogyóban és ott volt a fejemben az átcseszés gondolata. Elkezdtem kutatni. A fickó ennek az objektívnek olyan fotóját rakta fel az ebay-re, amit nem is ő készített...hoppá...A licit végén nem rakott fel semmit eladásra, üres volt az oldala...még egyszer hoppá...gyanús volt a számomra az is, hogy nem válaszolt a leveleimre. Semmivel nem tudta bizonyítani a csomag elindítását. Gondoltam írok a központnak. Ők sem kaptak választ, hogy miért nincs a csomagnak nyomon követési száma így elindították az eljárást. A javamra visszafordították a pénzt (reversal). Eddig ok.

Itt kérdeznék tőletek. Nem tudom jól értelmezem-e az eljárás eredményét...(lásd fotók) elindították a visszautalást.

 

 

Rendben meg is érkezett egy 200 eurós darab augusztus 31-én.

 

 

 

A számlám vezeti, hogy még van 1313 euró. Na most 200 eurós darabokban kapom vissza a pénzem, vagy csak ennyit kaptam összesen? A többi pedig elszállt? Ezt mondjuk nem akarnám elhinni....!

 

Azóta is bombázom a fickót, 10 levél után írt egyet megint, hogy ő márpedig elküldte a csomagot időben. és ennyi. Hát ez marha sok információ volt gondoltam, ilyet én is tudok. Kérdeztem, hogy de mikor adta fel a csomagot....erre semmi válasz. Borzasztó....aztán végig gondoltam ezt az egész lassan 2 hónapja húzódó eljárást.

 

Az elképzelésem a következő, de ne legyen igazam, ha meg igen.....:

 

- Valszeg a fickónak nem volt elég pénze nyaraláshoz így szerzett magának a lehető legegyszerűbb módon. Felrakott egy fotót egy aránylag drága termékről, amit el tud adni, mert keresik az ebay-en. Átmegy a pénz, de cucc sehol. A vevőnek a 30. nap után a jogszabály szerint, követelési lehetősége van és elindíthatja az eljárást. Addig ez a féreg, már meg is jött a nyaralásból és boldogan költekezett a pénzeden, te meg rágtad a kefét. Ha így van....kérdezem én....akkor én most hiteleztem egy féregnek egy csomó pénzt a nyaralásához egy hamisan felrakott termék mögé bujtatva?

.....

 

Az eljárás eredményeként a pénz az ebay-Kundenservice-n keresztül jött és zárták is az ügyet. Na most ez a 200 euró az ő számlájáról lett levéve, ha jól láttam a PayPal számlámon. Így gondolom az eljárás szerint lehetősége van a PayPal-nak a buyer protection keretein belül, hogy ha pénz kerül az eladó számlájára, akkor részletekben, de visszautalják havi rendszerességgel a pénzem, amíg le nem nullázódik? Kérlek segítsetek, hogy így van e. Ha ez így van, akkor a maradék 1313 euró 6 és fél hónapig jön vissza. Vagy mi a véleményetek, mert semmi jelét nem látom az ebay felületen, hogy ez a visszautalás folyamatos, vagy mi.

festő65 Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56660

Augusztus közepén leütött a vevő 5 terméket-kétszer küldtem neki levelet (számlát)most visszaírt hogy nyaralt és addig a fia ütötte le ezeketés nem kéri.Mit csinálnátok?

t.lantos Creative Commons License 2015.09.09 0 0 56659

Ismet megkerdezem.

Koltseg oldalrol mi a kulonbseg a piros es a kek termek postakoltsege kozott?

Előzmény: Törölt nick (56658)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.08 0 0 56658

"pirosat vesz, mint ha 1 keket meg 1 pirosat"

Pedig van benne logika, csak legfeljebb Te meg nem találkoztal variációs lehetosegekkel/termek+ realis szallitasi ar problémájával

Előzmény: t.lantos (56657)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.08 0 0 56657

Azert dontottek a javadra, mert nem fizetett.

Annyira idiotak ulnek ott amugy, hogy az ujjaikat se tudjak megszamolni.

Ettol fuggetlenul ird at, mert ez igy nem jo.

Masreszt azt meg nem fogtam fel, hogy postakoltsegileg miben kulonbozik, ha 2 pirosat vesz, mint ha 1 keket meg 1 pirosat.

Előzmény: Törölt nick (56656)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 0 0 56656

Akkor ketten is maradtatok!;) Az ebay a javamra döntött, es a vevő kapott pár unpaid caset.

Előzmény: t.lantos (56655)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.06 0 0 56655

Akkor mar ketten vagyunk :)

Előzmény: W_B (56654)
W_B Creative Commons License 2015.09.06 0 0 56654

??

Te úgy értetted, hogy ha vesz egy pirosat, akkor még egy piros free shippinges ?

Ha igen, akkor ilyesmit kellett volna írnod; each additional piece from the choosed colour is free shipping.

 

"each additional color for free shipping" : én ezt úgy fordítanám, hogy minden egyes további szín szállítása ingyenes.

Előzmény: Törölt nick (56650)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.06 0 0 56653

Abbol a szempontbol igaza van, hogy en is igy ertelmeznem.

Előzmény: Törölt nick (56650)
Ballószögi Creative Commons License 2015.09.06 0 0 56652

Lanti bácsi,

újabb kérdés:)

 

A termékeim szállításakór bejelölöm mindig hogy "welt",pár perc múlva meg is jelenik a minden oldalon a termék,tehát nem csak a regisztrált német,hanem az összes(com,uk,at,stb) oldalon is.

 

Most egy autót raktam fel,és nincs lehetőség,kizárólag a német oldalon jelenik meg,a szállitási opció "nach Deutschland" jelenik meg.

Én azt szeretném-mint a többi,nem auto termék-hogy megjelenjen mindenhol,de fel sem ajánlja ezt az opciót.

Mit rontottam el?

Kösz!

Zergetejfel Creative Commons License 2015.09.05 0 0 56651

Ne add még fel , engem érdekel a dolog. Beszéljünk.

Előzmény: tlevente (56643)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.05 0 0 56650

én úgy értelmeztem, hogy a hat féle színből, amit kiválasztott abból a továbbit ingyenes szállítással adom.

A vevő meg úgy értelmezte hogy a 6féle szín közül ez bármelyikre igaz. Persze, ez meg tudtuk volna oldani, ha a vevő nem csak az ebayal kommunikálna, hanem alapból az eladóval.   

Előzmény: t.lantos (56649)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.04 0 0 56649

Es akkor most megis mit jelentett az a szoveg?

Előzmény: Törölt nick (56648)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.04 0 0 56648

Volt egy termékem, ahol 6féle szinű de ugyanaz a termek volt a  listázásban, azzal a szöveggel, hogy each additional color for free shipping.

Jött egy haszonleső, aki minden színből leütött egyet-egyet, majd várta a módosított számlát, arról, hogy egy után a többi 5öt ingyen postázzam. Erre beintettem. Ebay baráti levelet küldött, hogy a listázásomban hiba volt és hogy módodítsam a számlát. Ezt nem tettem meg, hanem par nap után unpaid itemet nyitottam. Ebay megint írt, hogy kérjem én az eladótól a tranzakció törlését.. Ezt nem szeretném, mert nem tartom igazságosnak, tehát nem fogom a törlést kezdeményezni, mert nem tartom igazságosnak azt, hogy én lennék a hunyó, mivel a shipping detailsban is leírtam az egy-tôbb darab árat, csakhát ezt a each additional color for free shipping -szöveg is benne van.

Szerintetek, mi lehet a végkifejlet?

bj13 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 56647

No, közben megoldódott.

FedEx a magyar szállító.

Előzmény: bj13 (56646)
bj13 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 56646

Sziasztok!

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy a spanyol MRW szállíító cégnek ki a magyar partnere?

SeftelEde Creative Commons License 2015.08.29 0 0 56645

Nem a regiszzacio a gondja, hanem az eladás szerintem! Próbalkozhatott ő, csak nem ment...ezert keres gyakorlottat. Azt latta, hogy eladhato a cucc, csak azt nem latja, hogy nehezen, mert egy termeket.elotte be kell vezetni, hogy sikeres legyen, es.ennek koltsege van+meló.

Amit ajánlott, azzal a feltetellel nem eri meg ennyi.

Előzmény: t.lantos (56644)
t.lantos Creative Commons License 2015.08.28 0 0 56644

1. nem eri meg

2. nem ertjuk, mi olyan nehez egy regisztracioban, amit egy ovodas is meg tud csinalni

Előzmény: tlevente (56643)
tlevente Creative Commons License 2015.08.28 0 0 56643

Mint mondtam, több is van belőle, és amúgy is van bennem annyi, hogy nem cseszek ki azzal akivel üzletelek. Az említett vaterán 670 pozitívom, 12 semlegesm van mint eladó.

Sajnálom hogy nem sikerült üzletet kötnöm senkivel erről a fórumról, viszlát, minden jót, sok sikert mindenkinek!

Előzmény: SeftelEde (56640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!