Keresés

Részletes keresés

goldigazdi19 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 48179

Sziasztok!

Régebben írtam, és olyan problémám volt hogy elkanászodott a goldim, nem volt kutyák társaságában, és mindig átment a szomszádba a kutyához, sétáltatási gondok is voltak, tehát ő uralkodott. Jelentem hogy a kitartó munka meghozta a gyümölcsét! :) :) Minden nap nem tudtam foglalkozni vele, mert megoldhatatlan lett volna, de a sok kicsiből is elértük célunkat. :) Sétálnál semmi gond, engedelmes, nem húz, rángat, szépen sétál. A munka szerepe, inább már szórakozásba ment át, örömmel csinálunk mindent. :) Ha kutyákkal találkozunk séta közben, akkor sem úgy viselkedik mint régen, szinta tudomást sem vesz róla néha, úgyhogy nagyon sokat javult, már majdnem tökéletes. Nagyon örülök neki hogy elfogadott vezérnek, és annak is hogy ha mással megy, velük is ugyanúgy videlkedik, nincs az hogy nekem szótfogad, másnak pedig nem. :) Köszönöm a tanácsokat! :) Akinek hasonló gondja vagy csak egyet tzdok mondani: kitartás, és nyugalom.... :)
 
Ő az én Goldim :) 

 

Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48178

Köszönöm szépen! :)

liza400 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48177

Sok sikert hozzá. 

Előzmény: Csabai-Papp (48175)
liza400 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48176

Nagyon kis helyes. 

Előzmény: Csabai-Papp (48170)
Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48175

Elsősorban jó minőségi kutyát. Kiállítás, verseny, vizsgák... ra szeretnék majd.

De majd ha meglesz egy jó állományom akor majd kennelnevet is akarok ki váltani!

De célom hogy egészséges, minőségi standardnak megfelelő kiskutyákat tenyésszek majd az évek során ha lesz jó állományom.

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48174

eladni szeretned oket,esetleg fajtat nemesiteni,versenyezni veluk,vadaszni,vagy miert?

Előzmény: Csabai-Papp (48173)
Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48173

Hogy értve hogy minek?

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48172

minek??

Előzmény: Csabai-Papp (48171)
Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48171

Majd labradorokat akarok tenyészteni és foglalkozni. De még ahhoz gyűjteni kell tapasztalatokat.

Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48170

Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48169

Hello!

Én is csatlakoznék ehhez a fórumhoz.

Új kép a kutyámról!

liza400 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 48168

Jók ezek a pózolások. :)

Előzmény: secperc (48167)
secperc Creative Commons License 2011.08.01 0 0 48167

Nagyonédes:-)))

 

Enyém kutyu kiskori alvásformák:-))))

 

 

 

Aztán később is megmaradt:-)))

 

 

 

Előzmény: Szepi bá (48148)
Borosi Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48166

Nagyon aranyos, az enyém ugyanígy tartja a lábát alváskor.

Előzmény: Szepi bá (48148)
wastegate Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48165

Akármilyen neves és elfogadott száraztáp azt sem tudjuk mi van benne ... mellesleg jó drága.

Minek a kutyának gabonaféle és egyéb bla-bla.

A gyomra és a fogazata húsevésre termett és nem hinném, hogy főtt kajáról kellene beszélnünk.

Egyszerű próba ... tégy a kutya orra elé mű kaját vagy husit, csontot, stb melyiket fogja elsőnek felvenni ???

 

Én is etetek száraz vackot vele, de ami neki fő azt szívesen eszi és arról tudom micsoda.

Huszonharminc éve mikor kölök voltam nem is ismertünk száraztápot csak csirkeláb, farhát, nyak és társai + maradék a családi tűzhely árnyékából.

Németjuhász és Kaukázusi kutyám volt ... mind győnyörű és egészséges hosszú élettel.

 

Mint mindenben keresem és meg is találom a közép utat és az egészséges fejlődés híve vagyok.

Nem járok kiállításra, stb csak a kutya és a család örömére tartunk ebet.

 

w

 

 

nettomazsola Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48164

ezzel nem akarok vitatkozni, mert semmi alapom hozza, en is igy tanultam, de

van egy baratom Australiaba aki egyetemi prof mittudomen milyen bogarasz - na kiirom a nevjegyeröl pontosan;

Taxinomist / Curator

Biosecurity and Research services

Plant Biosecurity

ert egy kicsit a bogarakhoz, fertözesekhez amiket bogarak okoznak, es ö a kutyait csak nyers kajaval eteti.

birka + marha + sertes.

leallt a szivem mikor hallottam ( sajna meg nem lattam ..).  kerdeztem töle ezt a fergesedest, de azt mondta, h ez legenda, regen volt ilyen.

ha egy kutya rendszersen feregirtva van ( ö 3 havonta ad irtot) akkor nyugodtan ehet disznohust is nyersen.

 

 

Előzmény: cheereck (48161)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48163

VEGRE magyarul is!!!

betenned ezt a tapos topikba is?

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9102279

Előzmény: wastegate (48160)
wastegate Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48162

Nem a galandféreg a lényeg, de nem adok neki nyers röfihúst.

Pár darab fehér csontot kap főzve amivel inkább a rágási "kényszerét" elégítettük ki.

Ma pl hoztam neki pulyka husos csontokat is.

 

w

Előzmény: cheereck (48161)
cheereck Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48161
sertest tenyleg nem adunk nyersen galandfereg miatt, nezz utana a borsokanak
Előzmény: wastegate (48160)
wastegate Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48160

Ne főzzünk? Adjuk nyersen?

A BARF (Biologically Appropriate Raw Food vagy Bones And Raw Food, vagy Bones and Raw Flesh rövidítése) vagy Raw Diet étrend elterjedése egyfajta tiltakozásként, a száraztápok elleni fellépésként indult Ausztráliában és az USA-ban. Egyre több kutyatulajdonosnak kellett ugyanis szembesülnie kedvencének emésztési problémáival, gyulladásos bélbetegségével, állandósult hasmenésével, fogkövességével, melyek hátterében sokszor egyértelműen azonosítható a gabona allergia, és a rágás hiánya.


A BARF, vagyis nyers koszt lényege, a különféle nyers csontos hús – lehetőleg egészben, vagy nagyobb darabokban történő etetése zöldséggel, gyümölccsel kiegészítve. A BARF étrendben nem szerepel gabona, vagy semmilyen ebből készült étel (tehát tészta sem). A hús legtöbbször csirke, de tetszés szerint lehet bárány, marha, vadhús, kacsa, nyúl, sertés, hal.

A mozgalommá terebélyesedett étrend Dr. Ian Billinghurst nevéhez köthető, aki Juliette de Bairacli Levy, ausztrál „füvesasszony” 1930-ban, a kisállatok holisztikus táplálásáról írt könyveit alapul véve 1993-ban publikált e témában először.

A BARF egyik alaptétele, hogy a kutyák emésztőrendszere nehezen küzd meg a gabonafélék emésztésével; míg a farkasok, vagy a vadkutyák természetes étrendjében a hús mellett szerepel némi zöld, vagy gyümölcs, a gabonaféléket nem keresik. A kutyák emésztőrendszere az ehhez szükséges enzimek hiányában nem is képes megemészteni a gabonákat. A száraztápok emellett a fogra ragadva ideális körülményeket teremtenek a fogkövességet, ínygyulladást okozó baktériumok megtelepedésének és szaporodásának.

Egy tipikus BARF étrend 60-80%-os nyers csontos húsosból (melynek mintegy 50% hús, pl. csirke nyak-, hát és a szárnyak) és 20-40% gyümölcsből, zöldségből, belsőségekből, tojásból, tejtermékekből áll. Ehhez adható csukamájolaj, vagy valamilyen halolaj, az Omega-3 zsírsav pótlására.

A BARF étrend bevezetésének tapasztalatairól a kutyatartók levelezőlistákon, fórumokon osztják meg egymással, és az érdeklődőkkel tapasztalataikat. A legjellemzőbb változások között említették:

  • A kutyának nincs „kutyaszaga”.
  • A csontos, porcos, nagyobb húsdarabok rágása, tépése természetes fogkefeként is funkcionál, erősíti az állkapocs, a nyak és a váll izmait.
  • A rágással eltöltött idő alatt a gyomor felkészül a táplálék megemésztésére, az emésztőnedvek termelődésére.
  • Kevesebb, szilárdabb széklet.
  • Csökkenő állatorvosi költségek.
  • A nyers étrend olcsóbb, mint a konzerv, vagy táp.
  • A kölykök fejlődése kiegyensúlyozottabb, egyenletesebb, a nyers étrend mellett nem jelentkezik a csontokat, izületeket megterhelő gyors növekedés.
  • A nyers koszttal megakadályozhatjuk, hogy a kutya habzsolja az ételt, vagy fuldokoljon tőle. Ha rágnia kell, lassabban fog enni.
  • A korábban enervált, lustább mozgású kutyák „életre kelését”, a korábbinál sokkal mozgékonyabbak, energikusabbak lesznek.
  • Megszűnnek az allergiás tünetek.
  • Jelentősen csökkennek, vagy megszűnnek az izületi gyulladások, fájdalmak.
  • A kutya jól tartja a normál súlyát.
  • Megszűnik a kellemetlen kutyaszag.
  • Hosszabb életűek lesznek.
  • A szukák jobban viselik a vemhességet.

Ellenzői szerint a nyers húsban lévő baktériumok megbetegítik a kutyát, ám a hívek szerint ez nem reális veszély, hisz baktériumok mindenütt vannak. A kutya erős immunrendszerrel rendelkezik, és mindenfajta baktérium elpusztítására képes, ezért az egészséges nyers hús a kutyának nem árt. Salmonella, E-coli, stb. valóban előfordulhat a nyers húsban, de ugyan úgy megtalálhatók a hűtőszekrényben, a mosogatóban, padlón, a kertben, az autón, vagy a parkban.

Ellenérvként szerepel a csontok okozta fogtörés, bélelzáródás, bélperforáció, gasztroenteritis, a hívek szerint ezek azonban ritkábban jelentkeznek, mint a fogkövesedés és annak következményei, és az éles, szilánkos törés inkább a főtt csontokra jellemző.

Tovább »

forrás: Blogspot.com

Előzmény: Szepi bá (48159)
Szepi bá Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48159

Azért a féregtelenítő tablettákról se feledkezz meg !

Lehet ,hogy nem mondta neked még senki sem de a setést csak főzve vagy sütve adhatod mert ugyan azokat a bélférgeket hordozza mint a kutya . A kutyádat most nem csak csonttal hanem féregpetével is eteted.

Előzmény: wastegate (48158)
wastegate Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48158

Előzmény: wastegate (48156)
Szepi bá Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48157

Picurka

 

Apport 7.hetesen

 

Úszásban is jó .

 

 

 

Előzmény: Szepi bá (48148)
wastegate Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48156

Mi is adunk csontot, mégpedig madaras tecsóban a hentes részen bent a hűtő kamrában van bezacsizva (4-5 db van benne).

Sertés fehér csont ... 1kg/92 Ft.

Ebből kap 2 naponta egy darabot ami kb akkora mint az alkarom.

Elrágódik vele és viszi mindenhová magával az udvaron.

 

Minnyá tolok képet ...

 

w

nettomazsola Creative Commons License 2011.07.30 0 0 48155

vegre vki csontot is ad kutyanak!!  ( lassan ott tartunk, h ez sok helyen mar allatkinzasnak szamit es csak a meregdraga mücsont az "igazi". a joedes........, de ertem en, mindenki megprobal elni vmiböl)

Előzmény: corra30 (48154)
corra30 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 48154

Szia,

 

mi borjú szegycsontot adunk a kutyusnak, az állatorvos ajánlotta, azt mondja ezt a fajta csontot teljes egészében fel tudja dolgozni, tehát a  csontjainka is jó! És negyon szeret rajta rágódni!

Előzmény: Lego75 (48149)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.29 0 0 48153

vigyazz vele, a szeme sem all jol...A szuloket majd csak este otthonrol tudom megnezni,itt nem nyilnak meg a kepek

Előzmény: Szepi bá (48152)
Szepi bá Creative Commons License 2011.07.29 0 0 48152

Jól látod ,barna is meg drága is.

 

  Anya

 

  Apa

 

Ők a szülei .

Előzmény: Gabiiiiii (48150)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.28 0 0 48151

szerintem akkor sem lesz semmi baja,ha leragcsal belole...Labszarcsontot en siman adnek neki,hadd ragodjon...Inkabb ,mint a cipoiteken,picike meg,rengeteget fog ragni

Előzmény: Lego75 (48149)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.07.28 0 0 48150

jajj,de cuki,..jol latom,hogy barna a kis draga? gyonyoruseges

Előzmény: Szepi bá (48148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!