Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 67547

szerencsém, hogy tavasszal ezt még jelzésekkel bejárhattam

ha így haladunk, lesz egy kékünk K-Ny irányban (a DDK-n AK-n elég kevesen járnak, tehát megérett a pusztulásra) pár sétaút Kékestető János-hegy és Dobogókő körül + Rám szakadék és kész

(direkt "kicsit" sarkítottam)

Előzmény: Güsziológus (67546)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.17 -13 0 67546

A TUHU fórumán ezt jelezték:-(

 

Azért írtam, hogy vélelmezem, mert én is úgy gondolom, hogy legalább Somoskőújfaluig szürkítve lesz.

Szerettem volna meghagyni az ÉZ nyomvonalát, de pár hónapja már a TUHU térképén sem látszanak azok az útvonalak, ahol a jelzés szürkítve van.

Lementettem az útvonalakat, rá tudom "varázsolni" a térképre.

 

Az ominózus szakasz itinere:

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=183881&to_id=141098&route=134406,449835,930417,930418,930419,135619,135618,739968,739967,590395,824014,824013,824012,824011,824018,824017,740557,740556,713984,740544,740545,740546,740547,740548,922147,922148,824038,608127

 

Az útvonal a raszteresen "kijelölésre" kattintva látszik az ÉZ egykori útvonala.

 

Bocs a rossz hírért, tegnap azért nem írtam meg, mert elég volt egy megszűnés egy napra.

Előzmény: timetable (67545)
timetable Creative Commons License 2018.08.17 0 0 67545

Kemencés-hegy (S S+ elágazás) és Somoskő között szürkítették az ÉZ egykori útvonalán a jelzéseket

Somoskőújfalu és a Kemencés-hegy között nem? Két zöld jelzés nem lehet ennyire közel, ráadásul ott végig fedésben van a sárgával. Köszönjük az információt!

Előzmény: Güsziológus (67542)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.17 -13 0 67544

ezt nem is vitatom

arra akartam célozni hogy 'oszt mégse szűnnek meg turistautak a kis forgalom ellenére, de ezekszerint jól beletrafáltam mert mégis (lásd Hev)

Előzmény: Pulmy (67543)
Pulmy Creative Commons License 2018.08.17 -13 0 67543

"nem hiszem hogy Somogy megye félreesőbb turistaútjain nagyobb lenne a forgalom"

 

 

 

Pedig akad arra felé is bőven látnivaló

Előzmény: jzp2107 (67540)
Güsziológus Creative Commons License 2018.08.17 -14 0 67542

Medvesi Zöld

 

Új útvonalat alakítottak ki a Medves-fennsík környékén, Salgótarján Béketelep buszmegálló csomóponttól Salgó-nyereg, Medves-fennsík, Somoskő (HATÁR), a jelzése ZÖLD.

 

Az egykori ZÖLD, mely sokáig Z4 volt, majd a S+ és a P+ "felhasználásával" alakult az új útvonal.

 

Kemencés-hegy (S S+ elágazás) és Somoskő között szürkítették az ÉZ egykori útvonalán a jelzéseket, megszűnt a határon vezető szakasz is, egész Rónabányáig.

Megszűnt a PQ a Losonczy Anna-forrásnál, a forráshoz ZQ vezet.

 

Igyekeztem a legpontosabban átvezetni a változásokat a TUHU térképén, épp most fejeztem be az egyik hiba javítását:-(

Vélelmezem, hogy az ÉZ útvonalának "felszámolása" nem fejeződött be, de erről nem tudok.

 

Módosult az S4 útvonala Rónabányától keletre.

A Poo útvonalának pontosítása is megtörtént.

 

Szép túrákat azoknak, akik arra járnak!

HEV Creative Commons License 2018.08.16 0 13 67541

Igazából már én sem tudom követni, hogy Somogyban miért szűnnek meg turista utak, miért lesz más színük és formájuk. Nyilván megvan az oka. A Balatonföldvárról induló piros romból piros sáv lett valameddig,  egy csomó út megszűnt Külső-Somogyban, nyilván a karbantartási lehetőség beszűkülése  is szerepet játszik. (Szántódon megszűnt az egyesület) 

 

Domb vidéken nehezebb utakat találni és főleg karbantartani mint a hegyekben, más a vegetáció és a talaj jellege. Több út keletkezik a mezőgazdasági területeken, és erdőkben is, a munkavégzés miatt de ezek elég gyorsan meg is szűnnek ha felhagyják őket.

A turisták nem igazán tudják kitaposni maguknak, ezért jobb ha a forgalmasabb földutakra kerül a jelzés, számolva azzal, hogy ott esetleg időnként traktorok, nehézgépek felszántják az utat. 

Nekik sem öröm ez, és lehetőség szerint ha az időjárás jobbra fordul igyekeznek az utak járhatóságát javítani.

Előzmény: jzp2107 (67540)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.16 -13 2 67540

nem hiszem hogy Somogy megye félreesőbb turistaútjain nagyobb lenne a forgalom

igazából ha nem OKT-zik az ember vagy nem a "felkapottabb" régiókban túrázik (Bp környéke, Bükk közepe, Bfelv stb) akkor hétvégén is előfordulhat hogy tizen km-eket megy szembejövő nélkül (de ezt akár a Börzsönyben is el lehet játszani pedig az sincs messze Bp-től)

Előzmény: garass (67538)
T7 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 67539
garass Creative Commons License 2018.08.16 0 12 67538

Igen, olvastam azt és ezúton is megköszönöm az aktivitásodat érte. Ám, az elkényelmesedő turizmusunk sajnos ilyen fájó lépésekre kényszerít.

Előzmény: jzp2107 (67537)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 67537

> Épp ezért is volt a télen meghirdetve és újraélesztve a Cserehát-kör. 

> De az érdeklődés nem támogatta ezt kellő mértékben.

 

én végigjártam, írtam ide is hogy mindenki hajrá és menjen

ennyit tudtam tenni

 

Előzmény: garass (67535)
pozo Creative Commons License 2018.08.16 0 0 67536

Köszi, hogy feltetted a linket.

Véleményem szerint Szabados Tamás a világ egyik legjobb természetfilmes operatőre.

Előzmény: HEV (67534)
garass Creative Commons License 2018.08.16 0 13 67535

A munka elsődlegesen a sokat szidott OKT táblázási rendszerének felújításáról szól. Ehhez csak kapcsolódik a vele fonódó, abból kiágazó utak rendezése, hisz a táblákon ezeket szeretnénk szerepeltetni. Az már sajnos eldőlt, hogy a Csereháti Piros megszűnik, mert nincs rá kellő gyakoriságban túrázó. Épp ezért is volt a télen meghirdetve és újraélesztve a Cserehát-kör. De az érdeklődés nem támogatta ezt kellő mértékben. A táblarendszer javítása kapcsán végleges döntéskényszerbe került a dolog.  Ezek az itt is felvetett próbálkozások épp arra irányulnának, hogy mit lehetne megtartani a kékhez kapcsolódva. Ám az érdektelenség és a fenntartás aránya sajnos egyáltalán nem kedvez a jó szándéknak. 

Előzmény: jzp2107 (67533)
HEV Creative Commons License 2018.08.15 0 14 67534
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 67533

ha már adódott ez a lehetőség, nem lehet a pirosat részben megmenteni?

volt itt arról is egy-két kósza ötlet

vagy csak a kékre/ről leágazásra adnak pénzt?

Előzmény: garass (67532)
garass Creative Commons License 2018.08.15 0 13 67532

Mint írtam, ez egy lehetőség. Nem csak rajtunk múlik. De vannak még korlátok. Például, Nyéstára a bemenet. A falu északi bejáratát épp Te is kifogásolod...; a gerincről a templom melletti lejárat  pedig bozótos. Azt nem tudjuk egy-két évente rendbe tenni.

A szanticskai piros természetesen kék lenne, de ott is van közép tájon egy bozótos szakasz. Ha nem önfenntartó az út, több lesz az ellenvélemény.

Előzmény: Törölt nick (67517)
garass Creative Commons License 2018.08.15 0 13 67531

Ez egy tervezett lehetőség, de sok igazság van benne.

Előzmény: jzp2107 (67521)
garass Creative Commons License 2018.08.15 0 13 67530

Az nem olyan biztos, mert mifelénk az elmúlt napokban is szinte naponta volt egy-egy zápor, vagy zivatar. A hétvégén a Martonyi kolostor melletti lejtőn csak túrabottal lehetett leereszkedni, annyira csúszott az agyag.

Előzmény: hörpölin (67514)
garass Creative Commons License 2018.08.15 0 13 67529

Nagy érdeklődéssel várom a beszámolódat. Érdekelnek az eddigi felhozott témák és más észrevételed is az úttal kapcsolatban. Jó utat kívánok! 

Előzmény: rönofan02 (67513)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.15 -1 14 67528

A Szív csakra bukott - a Dalai Láma visszaszívta. :D Cserébe az újabb "kutatások" szerint Jézus pártusként magyar volt....

 

Lehet, hogy el kéne csábítani Shirley MacLaine nénit, hogy ugyan járja végig az OKT-t és írjon róla könyvet.

Beadhatnánk neki, hogy Fehérvár térségében sok szokott lenni az UFO és ha gyorsak vagyunk, még a Szív csakrát is azért még behazudhatjuk.

 

B verzió Tolvay Ferenc, de őt inkább látnám rácsok mögött, semmint könyvet kiadva.

Előzmény: Mr Long (67525)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.15 0 0 67527

;)

Előzmény: HEV (67524)
AttHunter Creative Commons License 2018.08.15 0 0 67526

Ha esetleg érdekel, kaptam egy dokut, amit Rosta Szabolcs írt. Érdekes lehet.

Innen leszedheted, megosztottam: https://drive.google.com/open?id=1Xr_uTOH0_Sz8rHgCgmhoiu2Mk8L9yOQD

 

Előzmény: Törölt nick (67492)
Mr Long Creative Commons License 2018.08.15 -13 1 67525

A Foldanya szivcsakraja, a sziriuszi kultura bolcsoje, a Vilag ebbol a medencebol keletkezett, csak hogy par ezot mondjak, amikbe belefutottam. Nekem az utobbi a kedvencem, jot rohogtem, amikor ezt magyarazta nekem egy srac, ossze vis vitaztunk, mert szerinte nem vettem komolyan az elmeletet :D

Előzmény: Gizi aljas Feri (67523)
HEV Creative Commons License 2018.08.14 0 13 67524

Kivételesen ezzel így ahogy van egyetértek.  :-)

Előzmény: Gizi aljas Feri (67523)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.08.14 0 16 67523

Végigfutottam a cikket felületesen.

 

Amit hasznosnak tartok az az, hogy végre figyelem irányul a biztonságra és a katasztrófa helyzetek kezelésére. Bár tény, hogy Hofi szavaival élve Árpád idetelepített minket a lejtő végére a gödörbe, cserébe ennek következtében errefelé még sűrűn esik az eső, sosem lehet tudni, hogy mikor indul be itt is a bozóttüz, mikor lesz tornádó - én per spec láttam Hernádcécén kékezés közben tölcsért. 

 

A tanulmány felosztásával nem értek egyet

Zarándok, Zarándok-Turista, Turista mellett vannak a Túrázók, , akikre nem húzhatók rá egységesen semelyik kategória sablonjai, mert vagy kevert, vagy teljesen más, mint amit felsorol a tipológia

A túrázó csak némileg felel meg a zarándokra kiírt kritériumoknak, azonban a hangsúlyozott vallásosság, a hit demonstrációja, az utazás vége a cél nem érvényesek a túrázóra. Itt az elemzés szerintem féloldalas

Tény, hogy a Zarándok kategórán belül van a leírt Zarándok és Zarándok Turista vonal. Mindkettőt szoktam látni a megbeszéléseken. Megjegyzem minkét csoportnak teljesen eltérő a kommunikációs stílusa, mint az itt jelenlevő túrázóké. Nem egyszer ki is mondatott, hogy én nem csinálom meg a Kéktúrát, mert az olyan muszáj mozgalom - tehát a zarándoknak egy felfestett túraút önmagában kevés.

 

Ugyanakkor emellett vannak a Turisták és a Túrázók és a Túrázókon belül is megvan legalább két alcsoport - a teljesítmény túrázó és az élmény túrázó. És itt jön elő a kimutatás torzulása, mert a teljesítmény túrázónál már lehet építeni turisztikai szolgáltatásokkal, üzlettel. Az élménytúrázónál ez nincs. 

 

Ezért úgy gondolom, hogy a cikk nem a túrázókra készült. 

 

A cikket annyiból tartom jogosnak, hogy elnézve a zarándokokat, tényleg rohadt nagy üzleti potenciál van bennük, ami jelenleg semmilyen szinten nincs kihasználva. A hazai zarándoklatokra nézvést én a legnagyobb kérdésnek azt tartom, hogy milyen "ezo" marketinget tudnak hozzátenni, mert a Camino sikere abban IS rejlik, hogy a legendáriánum szerint pont a Tejút alatt halad, emiatt ott megnyílik mindenkinek a huszonöt belső és külső szeme és éteri álmokat lát, plusz a mellékágnál meg ott a történelmi magyarázat, hogy arra vitték Szent Jakab holttestét.

 

Tehát a kérdés az, mi az a "misztikum" amit a hazai zarándokutakra rá lehet építeni. Ez most szerintem teljes mértékben hiányzik. És a cikkben sem láttam nyomát.

 

A Tenorista Elhárítást maximálisan megértem. 

 

 

HEV Creative Commons License 2018.08.14 0 13 67522

Igazatok van, nem értem a végére így lemaradtam a lényegről. Most ott kezdtem. A becsült forgalom kicsit nagyon túl becsültnek tűnik, és hát az a 'turista' akiről ott beszélnek nem igazán mi vagyunk. Néha olyan érzésem volt, hogy a Zarándokút lényegét sem igazán érezte meg aki ezt írta. 

Előzmény: timetable (67506)
jzp2107 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 67521

A pirost halálra ítélték, nem olvastad?

Ha jól sejtem ebből lenne egy Szanticskára illetve a Kecske-padra vezető rész (mondjuk K4, K3 jelzéssel)

Előzmény: Törölt nick (67517)
VéPetya Creative Commons License 2018.08.14 0 0 67520

Él még mindkettő, és jól tudod a ZUTE gondozásában. A Karancs Medves Csúcsait kb 3 hete teljesítettük, és a füzetünk elbírálás

alatt van még. www.zute.hu itt olvashatsz róla a túramozgalmak menűpontban ha érdekel. Nagyon szép útvonal, bátran merem ajánlani!

Előzmény: Törölt nick (67518)
VéPetya Creative Commons License 2018.08.14 0 0 67519

Én az elmúlt hétvégén teljesítettem ezt a szakaszt, Rakacaszendtől, Boldogkőváraljáig. A Bódvaszilas, Rakacaszend szakaszt pedig az azt megelőző hétvégén jártuk be a barátnőmmel.

Nagyon szép szakasz, és nekem semmi negatív élményem nem volt. Viz szinte majdnem minden településen van, működnek a közkutak. Sőt, Tornabarakonyban csak az van.

De azért vigyél magaddal. Egyetlen egy kellemetlenségre hívnám fel a figyelmed. Nyésta, és Abaújszolnok  közt a Szőlő hegy oldalában van egy nagyon kellemetlen tüskés, bozótos csalános 

kb  50-80 méteres sáv. Na én erre nem gondoltam, és mindketten rövidnaciban voltunk :) Igen még most is látni a lábaimon a nyomait. Ott azért elkel egy hosszúnadrág.

Ettől eltekintve, nagyon tetszett a túra útvonal, pláne amikor már látod majd magad előtt a Zempléni hegységet, na és Hernádcécét elhagyva a meglátod majd a Boldog kő várát!!! Hát  mit mondjak,

el lehet bambulni egész sokáig. Jó túrát kívánok Neked! 

Én majd szombat délután meló után utazom vissza Sárvárra, és szeretnék egészen Keszthelyig eljönni. Persze ez csak terv, ekkora távot egyhuzamban még nem túráztam, de az uccsó szabiaimat

 vettem ki a jövő hétre, és szeretném tartalmasan eltölteni. Ez a terv, aztán majd meglátjuk mit bir a lábam :)

Jó utat Neked! Petya

 

Előzmény: rönofan02 (67513)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 -13 0 67518

Nógrád megyei szövetség már nem létezik, csak Zúte van, amelynek Miheller Tibor az egyik legkarizmatikusabb képviselője, őt érdemes keresni.

A linkelt mozgalom egyébként nem a Zútéhez tartozik, sőt abban sem vagyok biztos hogy a Nógrádi Vártúrák, és a Karancs-Medves csúcsai mozgalom él-e még.

(Nekem még van ugyan pár füzetem,meg ilyen kitűzőim, de ez csak véletlen)

Előzmény: T7 (67516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!