Keresés

Részletes keresés

Balikaa Creative Commons License 2002.12.01 0 0 61
Kinek mi a véleménye a Hannah sátrakról? csak jót írjatok, mert most vettem egyet:-)
B.
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.12.01 0 0 60
Sziasztok !

Én be szoktam nézegetni, de nem igen tudok új dolgokat hozzátenni, az én tapasztalataim kimerültek. Ami volt, leírtam. Sajna úgy tűnik más is így van vele. Szerintem is tavasszal majd csak fölfutunk.

Előzmény: archi5 (58)
Lokator Creative Commons License 2002.11.29 0 0 59
nyugi, szerintem ez a tél miatt van. Majd nézd meg májustól szeptemberig a topikot (legalábbis remélem)
A görögországi utazós topikok is kihaltak pedig nyáron volt pörgés rendesen. :-))
Előzmény: archi5 (58)
archi5 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 58
De leült ez a topic!!! :((

Mi van veletek, senki sem akar utazni, igaz télen a kempingezés elég hideg, de a tapasztalatok....?????

archi5 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 57
Bocsi a sok ?-ért, de azok hossú ö betük szeretnének lenni.
Előzmény: archi5 (56)
archi5 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 56
Sziasztok, bocsi, hogy csak most jelentkezek.

Tehát kempingárak: amelyekkel a mostani nyáron találkoztam:

!!!!!Az árak egy sátorhelyre (4-5 személyes sátor), két f?re, és egy autóra vonatkoznak, egy éjszakára, idegenforgalmi adóval együtt, és ami fontos augusztusban, amikor a legdrágábbak (mert jönnek az olaszok, németek...)!!!!!

Horvátország: elég változó, Krk-sziget: 17-18 EurPrimosten és környéke: (15)-17 Eur

Olaszország: Garda-tó: itt nagyon kategóriától függ, találkoztunk olyan hellyel, ahol 35 Eurot kellett volna fizetni, itt inkább németek, franciák tanyáztak, ez szerintem rengeteg, volt 20-22 Eur is, de mi 23,50 Eur-ért száltunk meg.
A Garda-tó partján elég sokféle kemping található, van amelyikben vizividámpark üzemel, van ahol lovagolni lehet, erre kiépített pályák vannak és általában mindenhol van valamilyen esti rendezvény, ahol mi voltunk volt minigolfpálya, teniszpálya, pinpongasztal... az olaszoknál a kempingek felszereltségére ez elég jellemz?, természetesen az árban benne vannak és a legtöbb helyen így díjmentesen használható.

Franciaország: Azúr-part: Manton, itt a kemnpingek nem a vízparton vannak az olasz és horváttal ellentétben, de viszonylag nincs messze (természetesen vannak kivételek, de akkor a hely szelleme, a látvány ami a hegyekb?l a tenger felé árad a nagyon szép.) a hegyekre nyílik a kilátás. Mantonban ez a kemping a parttól egy kb. 15-20 perc séta volt. Az ára, ha jól emlékszem 26,30 Eur volt.
Nice környékén is volt egy kemping, de innen a tenger 20-25 percre volt autóval! ennek az ára is ~25-26 Eur (itt a látvány volt szép, de mindent?l távol. Az a rossz az ilyenekben, hogy este nem lehet elmenni a közelbe sétálni, nézel?dni, görkorizni a parti sétányon..., mert mindent?l messze van. Ezért is a Manton-i mellett döntöttünk és nem bántuk meg, úgye Manton a citromfáiról híres..., közel van Nice (15km), Cannes (30km), Monaco, Monte-Carlo (12km)...

Ha valakit b?vebben érdekel és lesz id?m, akkor a különböz? kempingekb?l összegy?jtött prosikat összefoglalva beírhatom. (de csak Karácsony után), addig is jó pihenést.

Árpi

Előzmény: DömDöDöm (55)
DömDöDöm Creative Commons License 2002.11.12 0 0 55
archi5!
a camping árakról tudsz többet mondani?
Előzmény: archi5 (48)
RKata Creative Commons License 2002.11.12 0 0 54
Júliusban voltunk 8 napig Dél-Csehországban (részletes élménybeszámoló a Csehország topicban). A Lipnói-tavakhoz csak egy fürdés erejéig ugrottunk le Cesky Krumlovból, meg körbeautóztuk, ennél többre nem futotta az időnkből, meg alapvetően nem is ezért mentünk, hanem vár- és kastélynézőbe. Azok gyönyörűek, biztos, hogy egy 8 éves gyereknek is nagy élmény (fegyver- és trófeagyűjtemény Orlíkban, eredeti, teljesen berendezett konyha Hluboká n. Vltavouban, medvék őrzik a várat Cesky Krumlovban stb.).
Mi tervezzük a Morva-Karsztot is felfedezni, Brno környéke hasonló adottságú, ott is van egy tóvidék kempingekkel, barlangrendszer a Morva-Karsztban (remek kirándulások, barlangtúrák pl. Macocha-szakadék), történelmi városok (Olmouc, Kromeriz), várak, kastélyok (Spielberk, Sternberk).

Csehországi kempingekről személyes tapasztalatom ugyan nincsen (panzióban, ill. szállodában szálltunk meg), de a szállás-adatbázist elnézve én neki mernék vágni (meg az erdélyi kempingek után már minden kibír az ember :o)))
http://www.camp.cz/index.php?akce=showcamp&id=28&lng=de

Üdv

Kata

Előzmény: Bogyó-2 (50)
R3D+ Creative Commons License 2002.11.11 0 0 53
szia Bogyó2!
mi most idén többször is voltunk a Gardánál.
nagyon szép, a tóban lehet fürdeni, jó a vize és van egy vizi és egy normál vidámpark is mellette. mindkettőbe érdemes benézni. a tó környéke tele van kempingekkel, ha kiskocsival mentek, tuti találtok helyet. mi egy nagy busszal voltunk, nekünk kicsit macerás volt.
találsz fotókat a :
http://kep.tar.hu/cross a gardaland linket keresd

ezt a Bp-Horvátország-Franciaországot is végégjártuk idén, szép túra volt, sőtt el akartunk menni Barcelónáig, de túl sok időt elszurtunk Horvátországban, mert csináltunk egy buvárvizsgát (talán jövőre) :o)
már most probálom gyüjteni az ötleteket, esetleg társaságot is, akikkel lehetne csavaroni

Előzmény: Bogyó-2 (51)
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 52
Egyelőre ezt terveztük mi is, majd persze kiváncsi vagyok mi lesz a többiek véleménye. De szeretem Görögországot. Szinte minden alapvető dolgot tud nyújtani, csodás a tenger, van látványosság, műemlékek, de számomra még mindig egy kis ország, nem vészes távolságokkal. Még mindig emberléptékű. Kétszer voltam már Görögországban, de talán a legfontosabb részén, az Olimposztól délre eső szárazföldön nem. Persze a túl forgalmas tengerpart helyeket, Asprovaltát, Olimpic Beach-et el szeretném kerülni, de Athént harmadjára nem hagyhatom ki. Ahogy a Meteórákat is muszáj egyszer látni.
Szóval igen, Görögország még mindig nagyon esélyes.
De majd összedugjuk a fejünket és meglátjuk, mert pl. a cseh út is nagyon izgalmasan hangzik a maga ismeretlenségével, meg valahogy kicsit szégyellem is, hogy itt a szomszédban vannak és szinte semmit nem tudok róluk, pedig úgy tűnik volna mit.
A görög útvonal-terv, amit alant írtál valahol, nagyon közel áll az én elképzeléseimhez! De én a Halkidiki helyett inkább valamelyik közeli szigetre mennék át (Skiathos,Poros,Hydra stb.)

Köszi a linkeket, meg fogom nézni.

Előzmény: Lokator (49)
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 51
Nem semmi út volt ! Krk-től Cannes-ig ! Ez szerintem nekünk túl strapás lenne, de az az igazság, hogy már a Riviérán is voltunk. Mondjuk nem így.
Antibes-ban kempingeztünk, innen mentünk el erre-arra. Menton, Monaco, Nizza, Cannes-ban voltunk, illetve volt egy hegyi út is, ahol a grasse-i parfümgyárat, Vallauris-ban a cserépedényeket, valamint a Verdon folyó kanyonját néztük meg. Ez utóbbi a szó szoros értelmében szédületes volt ! Valamint egyszer elugrottunk Marseilles-be és If szigetére. Visszafelé csak San Remo-ban álltunk meg egy pillanatra, így az olasz rész kimaradt.
Szóval inkább másfelé mennénk, mert régen voltunk már itt, de jópár helyen még sosem.

A Garda-tó vidékét, meg a többi tavat, az olasz Alpokat nem ismerem. Mennyire lehet itt fürdeni ? Nem hideg a víz ? Nem muszáj ugyanis tenger mellé menni. Gondoltam az osztrák tavakra is.

A két hetet illetően egyébként valószínűleg igazad van. Bár az az út amit leírtál, még két hét alatt is sok lenne. Nekünk azért ennél lazább kell, a gyerekek miatt. Meg a fene tudja, talán magunk miatt is.

Előzmény: archi5 (48)
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 50
Hát igen. Rosszul írtam, mert sajnos Csehországról se tudok sok mindent. Annyit, igen, hogy Prágáról eléggé felsőfokokban szoktak beszélni, a vele kapcsolatos topic is elég népszerű. De ezen túl csak a közhelyek jutnak eszembe: fürdés és filmek Karlovy Varyban, Plzen-i sör, meg Brno.
Ezekről a tavakról nem is hallottam még. Tudnál írni róluk valami többet ?
Egyszer hallottam, hogy a dél-cseh, morva részeken sok kastély van, de konkrétumokat nem tudok. Mindenesetre jól hangzik.
A kempingekről tudnál valamit írni? Van-e olyan, amit ajánlanál stb. Tényleg ! Voltál is erre, vagy csak hallomásból ismered ? Ha vannak tapasztalataid, írj már le lécci, néhányat.
Köszi.
Előzmény: RKata (47)
Lokator Creative Commons License 2002.11.11 0 0 49
En Gorogorszagot ajanlom, nyaron voltunk (korbe, mindenfele) es nagyon bejott. Minel delebbre mesz, annal nyugisabb, "gorogebb". A peloponesszoszon vannak jo helyek, mi Tolonban voltunk, bejott. Athentol egyenesen delre (Szunion fele) eleg keves a kemping es a tenger is koszos, azt nem ajanlom.

Ha gorog, akkor a kotelezo olvasmanyok:
A görögországi nyaralásról
Görögországi úti tapasztalatok???
Autoval Gorogorszagba

Valamint (erre sokszor hivatkozunk a topikban):
Szekeres István: Budapest-Belgrád- Szófia - Szaloniki (nagyon jo leiras, de neha vannak mas tapasztalatok is, erdemes a topikokat olvasni)

ui.: az egesz ut teljesen biztonsagos, de bulgaria fele kell menni, mert macedoniaban 60 USD a tranzitvizum

Előzmény: Bogyó-2 (46)
archi5 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 48
Szerintem, ha kempingezni szeretnétek menni autóval akkor minimum 2 hét legyen, mert amúgy csak egy rohanás lesz az egész. Tapasztalatb?l mondom.
Az idén augusztusban voltunk Horvátország-Krk sziget, Olaszország-Velence, Garda-tó és környéke Verona körül, itt van egy vidámpark - Gardaland a neve, nem rossz (de Spanyolországban jobban voltam), de nem is olcsó. Utána dél-Olaszo. - Genova, itt nem voltunk sokat, nem is tettszett annyira, San Marino, majd dél-Franciaország - Manton,(itt van egy jo kis camping) Cannes, Nice, Monaco, Monte Carlo es kornyeke. Itt sok latvanyossag van es nem szabad kihagyni a monacoi forgatagot sem...
Autopalyan konnyen el lehete jutni Fro.-ba Olaszo.-on keresztul.
Az autopalya arak az olaszoknal elviselheto, de a franciaknal, legalbbis delen nagyon draga es a kapuk is surun vannak. Itt erdemesebb a parton es annak kozeleben kozlekedni, vagy a hegyekben, amugy is latvanyosabb.
Előzmény: Bogyó-2 (44)
RKata Creative Commons License 2002.11.11 0 0 47
Lipnói-tavak (Délnyugat-Csehország)? Fürdés, vizisportok, túrázás (Sumava Nemzeti Park), városnézés (Cesky Krumlov, Ceske Budejovice, környező várak, kastélyok). Nem is drága ország, és még közel is van + át lehet ruccanni Németországba, Ausztriába.

Kata

Előzmény: Bogyó-2 (46)
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 46
Köszi az érdeklődést !
Nos a mi gyerkőcünk 7, de akkor már 8 felé lesz. De ő lenne a legkisebb.Eléggé strapabíró, szokta, hogy cipeljük ide-oda.
Az 5000 km úgy gondolom a maximum. Szóval spanyol körút biztosan nem lesz, de egy kisebb görög, alpesi, belefér. Vagy csak elmegyünk egy helyre és vissza. Így a Costa Brava, vagy akár Hollandia is szóba jöhet. A többi családnál mi városnézőbbek vagyunk, de a közös nyaralás miatt le kell adnunk az igényeinkből. Ráadásul a múzumból múzeumba rohangálás a gyerekek ellen is merénylet lenne. Tehát valami fürdős hely kell, ezt legfeljebb valami más gyerek-látványosság válthatná ki.
Helyet szerintem pl. két hét alatt maximum 3-szor változtatnánk. Szóval egy olyan helyen volna jó általában letelepedni, ahol ott van a gyerekek számára önmagában is megfelelő kikapcsolódási lehetőség, - legkézenfekvőbb a tengerpart - s ez lenne kiindulópont a látványosságokhoz,így a társaság is megosztódhat, s aki akar kirándulhat, amíg a gyerekek pancsiznak, ha nem volna az igény egyforma. Tavaly így voltunk Rabon is, ahol a várost mi többször is átfésültük, míg mások nem. De ez jó volt így, sőt mi örültünk is, hogy akadt gyerekpásztor, mert vele ennyiszer nem mentünk volna be.
Szóval legyen laza,nyugodt a nyaralás, de feltétlen legyen látványosság is, mert végül is ezek miatt utaznánk messzire. A pihenést itthon is meg tudnánk oldani, szóval legyen valami olyan is ,ami itthon nincs.
Tavaly is hosszas mérlegelés után döntötünk Rab mellett, mert úgy gondoltuk, itt látnivaló is lesz, ezért le is mondtunk egy a barátaink által már befizetett utat Pagra.
Alapjában véve Görögországra gondoltunk, le Athénig, útközben megállva több helyen.(1600 km)Utazásokkal is belefér az 5000-be. De ha jön valami jobb ötlet, nem ragaszkodunk hozzá mereven.Meg nem tudom, mennyire biztonságos átkelni Szerbián, Macedónián. A román-bolgár kerülésről is eléggé megoszlanak a vélemények, de nekem nem szimpatikus.
De itt fürdés és látnivaló egyaránt van.
Egyelőre ennyit.
Előzmény: KÁkos (45)
KÁkos Creative Commons License 2002.11.10 0 0 45
Elég tágak a határaid, és egy 5000 km út pályadíjakkal elvisz 100-140 eFt-t. A hozzászólásaidból látom, hogy a gyereked kb. 10 éves. Mennyire egyhelyben ülő ( fürdés, napozás ), vagy mobil ( város, múzeum, skanzen ) a csapat ? Mennyit hajlandó autózni a látványosságért a társaság ? Hányszor vagytok hajlandók helyet ( kempinget ) változtatni ?
Előzmény: Bogyó-2 (44)
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 44

Látom most a spanyol tengerparti kempingezésről folyik a szó, de kíváncs vagyok mit ajánlanátok nekem. A jövő nyáron tervezem, hogy elmennék kempingezni valamerre Európán belül. 2-3 autóval kb 10 személy, gyerekekkel. Szóval strapás hegymászós túra, szökőkúti fürdésre alapozott tervek nem igazán jöhetnek szóba. A mi szűkebb 3 fős családunk 200 E Ft-ot tud erre szánni, de ez is jó, mert még egy másik utazást is tervezünk ekkoriban. De ez más téma.
Szóval, mit gondoltok merre érdemes elindulni így kempingezni 1-2 hétre?
Olasz Adria, horvát Rab sziget kilőve, erre jártunk mostanában, ahogy Észak -Görögországban is. De Dél Görögo.,Dél-Olaszo.,Franciao,Spanyolo.,Portugália érdekel. De érdekes lehet Németo,Ausztria,Svájc(?),Benelux államok. A többi túl drága, gondolom én. Az uniótó keletre fekvő országokat meg gyerekekkel nem akarjuk megkockáztatni. Nem sorolom ide Csehországot. Lengyelo-t meg nem ismerem.

Szóval várom a véleményeket a praktikus tanácsokkal egyetemben.

baphomet Creative Commons License 2002.10.24 0 0 43
hello, mi úgy indultunk neki, hogy kinyomtattam granadáig a kempingeket vagy a tourespanyaról vagy az eurocampingsről, már nem tudom, melyik volt, de ott voltak a címek és az árak, meg hogy milyen szolgáltatások vannak az adott kempingben. és miután elvittük ezt a halom papírt, rájöttünk, hogy teljesen felesleges, mert durván minden sarkon van kemping. volt olyan, hogy szó szerint, elhagytuk az egyiket, ott volt mögötte a másik. tehát választék van. nekünk a medencés kempingek jöttek be leginkább. de mikor éjjel értünk valahova, akkor nem volt idő válogatni, örültünk, hogy beengednek
, mert 10-11 körül zárnak a recepciók. hely mindig volt, bár volt, hogy az utolsó sátorhelyet foglaltuk el. az árak teljesen jók, 35-40 eurót fizettünk éjszakánként 6 emberre, 1 kisbuszra és 2 sátorra.
Előzmény: Petibaba (40)
KÁkos Creative Commons License 2002.10.23 0 0 42
Petibaba ! Tossa de Mare felett kb. 5-10 km re van egy völgyben lévő kellemes kemping saját parttal, medencével, a tengerparti hegyoldalon sátorozó hellyel (1998). Feljebb a határig több vízparti kemping van San Feliu de Guixols 3 db, Sagaró 2 db, Paja d'Aro 4 db, Torre Valentina 1 db, Palanos 4 db, Catella de Palafrugell 2 db stb... és még 15 db a határig. (MS Autorout 2000). Az ADAC is 32 db-t jelöl a határig.
Számunkra sokkal élvezetesebb, kellemesebb volt a Bilbao - S. Sebastian közötti kempingezést (1998, 2002). A vízhőmérséklet nagyon jó és nincs az a döglesztő meleg, itt iható(bb) az ivóvíz. A hullámok hatalmasak és a homok állaga miatt kristálytiszták. A kemping ára is alacsonyabb. Itt is van esti nyüzsgés, de éjszaka kellemes a hőmérséklet. (Na jó ! Néha robbantanak egyet, kettőt. :-))
Előzmény: Petibaba (40)
Lokator Creative Commons License 2002.10.22 0 0 41
Tossa de Mar nem tudom merre van, mi 97-ben (vagyis eleg regen) voltunk arra, Barcelonatol kicsit eszakra meg kicsit delre is aludtunk 1-1 napot. Emlekeim szerint sok a kemping, de sok az ember is, elegge telt hazak vannak (ill. voltak).
Ja es akkortajban 10kor bezartak a kempingek, nem tudom most hogy van.
Előzmény: Petibaba (40)
Petibaba Creative Commons License 2002.10.22 0 0 40
Üdv!

Volt már valaki közületek sátrazni a Costa Brava északi részén /Tossa de Mar-tól északra/?

A Menyasszonyommal valami ilyesmit tervezünk a jövő évre. A tervünk az, hogy Tossa-ból elindulva fel a francia határig bejárjuk ezt a csodálatos vidéket.

Ha van valakinek sátras/campingezős élménye/infója erről a területről vagy máshonnan Spanyolországból kérem ossza meg velem.

Köszi: Temesvári Péter
www.extra.hu/aviatika

fintorgó Creative Commons License 2002.09.17 0 0 39
Sziasztok!
A hétvégén voltunk Tiszakécskén,termálvizes kempingben. Csurig van német nyugdíjasokkal. Alig fértünk be. A városban szombaton szüreti felvonulás volt és az ehhez tartozó, bográcsban főtt ételek kóstolója. Főleg pacalpörkölt. Mustot a prés alatti kármentőből szabadon lehetett kóstolni. Egy kicsit esős és szeles volt az idő, de kit érdekel, a jó meleg vízben még napoztunk is.Van úszómedence is, de ott a jégkockák zajlottak.
Egész évben nyitva van a fürdő, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 38
Csak egy kis felhozásképpen:

A kezembe került egy katalógus, amiben találtam olyan, vagy legalábbis közel olyan sátrakat, amilyenekről már lejjebb szót ejtettünk/tem.
Pl. 180 cm magas, négy személyes. Hálófülkés ugyan, de csak egy fülke van benne, itt van mind a négy személy. Tehát csak az előtértől választódik el. Az előtér se kicsi, mehetnek az asztal, székek stb., ahogy azt már írtam. Szerintem egy családnak ideális. És mindez 26 000 Ft-ért. Sajnos a katalógus érvényességi ideje lejárt július 31-én, az egyik boltjukban már csak 1 kétszemélyes sátor volt, de szerintük már központilag sincs. Ja, és ez akciós volt kb 42 000-ről leértékelve. Viszont szerintük tavasszal megint lesz! Végül is jövőre kell, úgyhogy várunk.

Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.09.04 0 0 37
A végén még kiderül, hogy szomszédok vagyunk :)
Előzmény: RKata (34)
Lokator Creative Commons License 2002.09.04 0 0 36
OK! :-)))
Előzmény: Szürke Csacsi (33)
Lokator Creative Commons License 2002.09.04 0 0 35
esetleg ha nagyon nincs, akkor vagd le egy gumimatrac parnajat.
Előzmény: RKata (34)
RKata Creative Commons License 2002.09.04 0 0 34
Köszi, megpróbálom, úgyis itt van egy köpésre. :o)
Előzmény: Szürke Csacsi (32)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.09.03 0 0 33
Ma már nem, mert későre jár, de majd írok.

Más. Tervezem, hogy csinálok egy kempinges fotóalbumot. Majdnem mindig készítünk egy-két képet a kempingről is, ahol megalszunk, így az évek során elég vaskos anyag gyűlt össze.

Csacsi

Előzmény: Bogyó-2 (29)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.09.03 0 0 32
Ezt nem tudom, de nyak köré tehetőt állítólag lehet kapni a Budapest Lehel téren levő ágynemű szaküzletben (talán Billerbeck). Ha egyszer útba esik, nézz be ide vagy az üzletlánc bármelyik boltjába, hátha ilyet is árulnak.
Előzmény: RKata (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!