Keresés

Részletes keresés

foxrudi Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94813

Szia.

 SZERINTEM!

   300mm hosszú,60mm széles,és 220mm magas.1/3-2/3 kamra arányban!

  Nekem mióta ilyen van nincsen gondom semmivel.

 Anno Snapszmester látta a képen,és rögtön levágta,hogy nem jó,mert csak 90mm magas volt,és széles.

  Amióta ilyen,azóta még a birs,narancs is tükör(finomítva) még 44-en is,és nem kell halászgatnom szűrnöm...stb.Alszesz lejön,öntöm,finomítom,és kész.

  A magasság lényeges,hogy legyen idő külön válni,és fölúszni a folyadék tetejére az olajnak.

Előzmény: zsozso175 (94799)
Szkajvolker Lajos Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94812

Mindez liebig hűtővel a tartályból keringetve?

Előzmény: TINTUS (94784)
zsorsz Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94811

Mit nem adnék egy cuppantásért?:)

Előzmény: Törölt nick (94808)
jhjenő Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94810

Lehet 40-50 literes nem fontos rézböl

jhjenő Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94809

Pálinkás jó estét mindenkinek ! Kérdésem lenne hogy tud e valaki segíteni , szükségem lenne egy pálinka főzőre , ha lehet olcsón duplafalu és fatüzelésel . Vagy ha tudna valaki kölcsönözni egyet , megbeszéljük

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94808

Zenei analfabéta vagyok, de egyben mindenevő.

Hogy ne legyek már annyira off....

Egyik előző hsz-emben írtam, hogy nekem a Szabadkán vásárolt bírspálinka az etalon, nem is etalon, az a csúcs, és egyszer szeretnék olyant alkotni. A tegnap lefőzöttről azt mondta az egyik ismerősöm (kóstolta a szabadkait), hogy annál is jobb. Ez sajnos nem igaz, mert annál jobb nem létezhet, de messze is van attól a minőségtől, azért nagyon jólesett a dícséret. Már egy nap után is csökkent a karcossága, hónapok múlva lehet, hogy rendbe is jönne, de hol lesz már akkor....:)

Előzmény: zsorsz (94807)
zsorsz Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94807

Kicsit leült a topik."Óneász" Purcell-t is megihlette,a végkifejlet nem éppen happy and-es,de a zene.....

Pálinka és a zene jól megférnek egymással.:)

Előzmény: Törölt nick (94785)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94806

Így már értem mire gondoltál. Ebbe a hibába én is beleestem. Mostanában úgy csinálom (biztos nem ez a legjobb, még variálni kell), hogy a cefrével nem szórakozom, felengedem 100 celsiusig, visszaveszek valamit a fűtésből, de gyakorlatilag 100 celsius körül történik a főzés. A hőmérő a gőz hőmérsékletét méri, közvetlen a felszín felett. Forr a cefrém. Lehet, hogy ez nem jó, ha van erről véleményed, írd meg! Tisztázásnál viszont szabályozom, nem engedem 94-95 fölé. 80-nál indul, a nagyrésze 85-90 celsiusnál jön le. A végefelé már nagyon vissza kell venni a fűtést (akkor éri el a 94-95-ös hőfokot), de olyankor már alig csepeg. Itt megállok, ilyenkor kb. 45 fokos a kijövő, ami azt jelenti, hogy a kész anyag 65-75 alkoholfok közötti lesz.

Előzmény: deszegregator (94798)
csalitos Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94805

   Rendben van. A király tudjon róla!!!!!! Nézd meg, ha hibáztam, te is tudod javítani.

   Minden jót.

   Józsipapa

Előzmény: zsuzska60 (94804)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94804

Agárdit kóstolj, jó minőségű

Előzmény: emGeza (94800)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94803

úgy jo lesz! Nekem is szenacel a kulso kopeny. Olcso,a hengerelese szinte minden komolyabb muhelyben megoldhato. Nekemvizes, holtszezonban fel van toltve vízzel a korrozio csokkentese celjabol. Legyen vagy harmas lemez, belathatatlan ideig ki fog tartani.

Előzmény: deszegregator (94802)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94802

Az ilyen megoldasnal kicsi a hokozlo felulet! A szolo sureje fenn uszik a cefre tetejen, ezert nem eg le, a szilva sureje viszont leul, szigetel, leeg, ugyanakkor meg csak atmelegedni dem bír az egesz. Szurd le a szilvat, csak levet fozz, a surujet nyomd ki szolopresen. Alakítsd at holtszezonban a fozot, a hokozlo felulet, duplafal erjen az ust toltesi szint kozeleig.!

Előzmény: Törölt nick (94801)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94801

Üdvözlet a Tisztelt fórumozóknak!

Már vagy 2 éve nem kérdeztem semmit :) Bár rendszeresen idejövök nézelődni,olvasgatni.Azóta elkészült az itt látott,olvasott próbálkozások és tapasztalatok alapján az én duplafenekű,söröshordóm,aminek a tetejére egy kukta lett téve sisak gyanánt.Trafóolajjal megtöltve az alja,KB 1.5 literes tágulási tartállyal,billenő állvánnyal.Az olaj hőmérsékletét egy csőhőmérővel mérem.Lehet nem a legpontosabb,de miheztartás végett megfelel.

Legelőször szőlő cefrével teszteltem,remekül muzsikált.Tisztázáskor is remekül dolgozott.

De förtelem amit a szilvámmal művel.Már a végletekig letekerem a gázzsámolyt,de akkor is csúnyán leég,és nem is pötyög az alszesz,egyszerűen megáll,pedig hallani,hogy fortyog,a szeszfoka pedig 25 körüli.Sírni tudnék,hiszen pont a leégés elkerülése volt a cél a duplafenékkel.Régebben a zománcos üstöm sem produkált ilyet.

Kérem segítsenek :)

emGeza Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94800

Üdv urak !

Ma lőttem egy palack, Békésiék birsét.Gondoltam összevetem a sajáttal.

Nem rossz,de nem egy harsány illatú,de így legalább összhangban volt az ízével.:-(((

Igaz páran már írtak róla,mostmár értem,hogy miért azt.

Melyik boltit érdemes venni?

Nem mintha nem lenne mit innom,csak összehasonlítás véget.

 

zsozso175 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94799
Sziasztok.
Most 'kezdem a páliinkafőzést,és a szőllősy szűrő méretével kapcsolatban kellene segítség.Egy 100literes üsthöz mekkora szűrőt csináljunk ?Köszönom előre is.
deszegregator Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94798

Hát még a fűtésed gondold át, ha ugyanaz a főző, ugyanúgy cefrézel. Kezdő időszakomban sikerült egy - egy meglehetősen íztelen pálinkát főznöm. A berendezésemhez viszonyított optimális fűtéstől  (ezt persze azóta tapasztaltam ki) messze gyengébben fűtöttem, már cefrefőzésnél is nagy lehetett az elválasztást. Ezt megtetéztem a még gyengébb fűtéssel tisztázásnál, + még egy túlzott EP elvétellel, és kész is volt a " kiherélt " pálinka. Talán ilyen irányban is gondold át a dolgokat. Aranyigazság , hogy minden főző más és, más, barátságba kell kerülni vele, összecsiszolódni.

Előzmény: Törölt nick (94778)
stapika Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94797

" A 40 fokos pálinkához :"

  Láznak már elmegy.:-))

Előzmény: Törölt nick (94795)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94796

kóstolgasd bátran, nem kell érlelni

Előzmény: forgione1 (94789)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94795

Üdv!

 A 40 fokos pálinkához :

 

Kiváncsiságból csináltam kb. fél liter őszibarackot!

Az illata,íze kevésbé intenzív mint az 50 fokosé,de lehet h csak hagyni kell érni!

Amire lesz idelye mert vendégeknek ilyent nemadok (elég furán is néznének rám :) és énis várok még hátha "beérik"!

Előzmény: forgione1 (94789)
zsuzska60 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94794

ha kavargatóbetétben gondolkozol, akkor már az alját is keverd!

Előzmény: zozomax (94791)
foxrudi Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94793

Ejj,ezek a fránya epruvetták!

Előzmény: Forman68 (94790)
vasbicikli Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94792

 

"az 1*1-ben benne van a hűtőspirál átmérő és a szükséges hossz

 

 Ezt én is kerestem, de nem találtam."

 

1 X 1 13. oldal

Cső átmérő és hossz érdekes, a tekercs átmérő nagyjából mindegy.

Előzmény: forgione1 (94789)
zozomax Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94791

Söröshordóm van, kicsit domború az alja, de nem pont félgömb. Azért akadt meg  szemem ezen az önkeverőn, mert az elmúlt 1 évben motorolajjal töltött kettős üsttel főztem minden gond nélkül. Aztán most lecseréltem a motorolajat fritőzolajra, főleg a szaga miatt.


És az történt, hogy a csere után elsőnek felöntött birset rögtön le is égettem.
Pont olyan volt a cefre, mint a tavalyi cucc és az még csak oda sem ragadt, ez meg leégett. Nem annyira gyilkosan, de azért halványan érezhető lett a pálinkán. :-(

 

Ugyan hamarabb felmelegszik a cefre ezzel az olajjal, ennek ellenére ha picit is csökkentem a fűtést, akkor piszok lassan jön le, full gázon viszont odaég.(legalábbis a birs, mást még nem főztem azóta. A második felöntésnél óvatosabb voltam, tovább is tartott sokkal. De az is látszott hogy az is leégett volna rendesen ha nem óvatosokodok a fűtéssel)

Szóval agyalok valami kiegészítő megoldáson. Legyegyszerűbb volna egy sűrű szitabetét, de egy ilyen kavargatóbetét még jobb lenne.

Előzmény: In Lak'ech (94741)
Forman68 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94790

Szerintem az epruvetta a ludas a dologban.Az formázza szép kis golyókba a kozmaolajat.Földieper alszesz csorgott rajta.Vagy lehet az epernek van köze hozzá?Nem tudom,mert epret csak egyszer főztem és azóta az alszeszt nem engedem át az epruvettán!

forgione1 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94789

az 1*1-ben benne van a hűtőspirál átmérő és a szükséges hossz

 

 

Ezt én is kerestem, de nem találtam.

 

Ezt a részét pedig megnyitni se tudom, vagyis üres pdf oldal.

 Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

Más:

 

Pálinkáim (idén főztem először) szeszfokát beállítottam vitéznek való 50-51 fokosra. 1 hónapot már mind pihent, van amelyik hármat is.

 

Igen ám, de női részről felmerült az igény szűk 40 fokos párlatra is.

Kérdés, hogyha megint hígítom, akkor újra kell pihentetni?

 

 

Előzmény: TINTUS (94783)
sogi01 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94788

                                                   vf1 linkgyüjteménye  

 

 

   linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                          A tudás forrása

                                           http://www.snapszmester.uw.hu/

                         Snapszmester és Nabiti összefoglalója a pálinkafőzésről

 

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

                                              Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Előzmény: sogi01 (94727)
vasbicikli Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94787

Én inkább 2 hordóval csinálnám (ha egyáltalán). Keringetve sztem nem lehet elkerülni, hogy összekeveredjen a hideg a meleggel.

Előzmény: Szkajvolker Lajos (94769)
zsorsz Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94786

Szeszélyes a kicsike,valamit valamiért végre adott valamit.:)

Előzmény: Törölt nick (94785)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94785

Néhány perce tűnt el a Hold a horizont délnyugati szegletében. Vörösen. Átérezhette ami bennem van. Kilyukadt a hűtőm, előbb csak kicsit cseperkészett, aztán beindult rendesen. 60 literes, 50-et sikerült kimernem (naná, hogy az alján volt a lyuk), a többi szerteszét folyt a konyhában. Talán azért nem volt vérvörös az égi vándor, mert éppen sikerült befejezni a tisztázást. Illat is van, aroma, íz rendben, de nem sima italú, kicsit szúrós. Kis jóindulattal befér a közepes minőség kategóriájába. Nyitva hagytam a palackokat, friss még a szentem, talán képes némi javulásra. Legközelebb Vergiliussal próbálkozom, az "óneász":)  segíthet valamit....)

Előzmény: zsorsz (94782)
TINTUS Creative Commons License 2013.12.11 0 0 94784

100 literesb az üstöm, 200 literes a hűtőm. Általában 80 liternél több cefrét nem szoktam feltölteni és max 2 veder vizet cserélek a hordó tetejéről ha nagyon muszáj.

Előzmény: Szkajvolker Lajos (94769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!