Keresés

Részletes keresés

Lego75 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 48192

Sziasztok! Szépen fejlődik a labink, 2 nap múlva lesz 3 hónapos. Egyre bátrabb a környezetében és okoz némi fejtörést is. Nagyon szeret pancsolni, ha locsolunk a kertben, akkor totálisan felpörög. Pont ezzel kapcsolatos egy új és rossz szokása. Az itatóedényébe ugyanis 2 lábbal bele áll és úgy fröcsököli ki a vizet. Nagyjából teljesen üres és persze piszkos is lesz ami az alján marad. Van valakinek valami javaslata, hogy lehetne ezt megakadályozni? Új edény vagy valami egyéb tipp? Előre is köszi!

cheereck Creative Commons License 2011.08.16 0 0 48191
mit adott?
Előzmény: Borosi (48190)
Borosi Creative Commons License 2011.08.16 0 0 48190

Tudnátok segíteni? Olcsó és hatásos bolhaírtó szert keresek a kuytámnak. Amit az állatorvos adott, igazából szart sem ért :(

secperc Creative Commons License 2011.08.11 0 0 48189

RONI!!!

 

IRTAM MAILT!

 

SOS VIGYÉTEK EL A KUTYÁT ODA, AHOVÁ IRTAM!!!!

 

A SAJNÁLAT NEM ELÉG!!!!

Előzmény: roni08 (48184)
Ági Boldogsága Creative Commons License 2011.08.11 0 0 48188

Üdvözlök Fórumozók!

 

Tudom ez a fórum nem az adok-veszek kategória, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani 5 darab játékos, fajtiszta kiskutyát, akik szerető gazdit keresnek  ( 1 zsemle színű és 4 fekete - fiúk-lányok vegyesen). 7 hetesek, oltva és féregtelenítve vannak. 

A családunkban a testvéremék foglalkoznak labradorokkal és most már elvihetőek a kicsik.  Bővebb információt az árról és az esetleges szállításról nálam kaphattok: boldogsagmanufaktura@t-online.hu

 

További szép napot kívánok mindenkinek!

molera Creative Commons License 2011.08.10 0 0 48187

szia!

allergiateszttel jött ki, hogy mire allergiás?

csak azért kérdezem, mert én úgy tudom, hogy ha sikerül megtalálni az allergént, akkor lehet készíteni rá oldatot, amit hónapokig egyre csökkenő rendszereséggel kell adni a kutyának addig, amíg kialakul a helyes immunválasz és elvileg megszűntetheő akár az allergia teljesen. bővebb leírás itt:

http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/allergiavizsgalat-verbol-es

 

általában szteroiddal szokták kiütni a vakarózást, de lehet van más is, annyira nem értek hozzá.

 

ami szerintem nem árthat, ha kap a kutya immunerősítőt, mert lehet, hogy ebben az allergiás időszakában legyengül úgy az immunrendszere, hogy akár gomba-atka bármi előjöhet rajta. az ismételt bőrkaparék vizsgálat szerintem nem árthat.

 

lehet, hogy ezeket a köröket már mind végigjártátok, de gondoltam nem ártok vele, ha leírom, hátha van benne valami új és hasznos.

 

jobbulást kívánok a kutyusnak, remélem sikerül megtalálni a gyógymódot, amivel megússzátok ezt a szezonális allergiát vagy legalább elviselhetőbbé lehet tenni.

Előzmény: roni08 (48184)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.08.10 0 0 48186

en a helyedben megkeresnem Secperc-et,igencsak rendelkezik tapasztalattal

Előzmény: roni08 (48184)
liza400 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 48185

Tanáccsal nem tudok szolgálni, de jobbulást kívánok nektek. 

Előzmény: roni08 (48184)
roni08 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 48184

Sziasztok!    

 

Most találtam rá erre a fórumra és tanácsra-segítsegre  lenne szükségem ! Labradorunk van és a sok orvoshoz mászkálás után kiderült, hogy allergiás. Nem részletezem, mennyi gyógyszeres kezelés, ilyen-olyan táppróbálgatás stb. után kiderült, hogy valami fűre-fára parlagfűre allergiás.Mindig így augusztusban kezdődik őrült vakarózással. Megállás nélkül vakarja a hasát, fejét, rágcsálja a lábait Kivakarja a szeme körül, mintha szemüvege lenne, a feje tetejét véresre.  Akkor jó, mikor alszik. Borzasztóan sajnáljuk.   Idén másik dokihoz mentünk vele. Elmondtuk neki, hogy milyen tortúrát jártunk már végig. Július végén voltunk nála, hogy megelőzzük az őrült vakarózást, ő azt mondta, hogy próbáljuk meg a Claritinet, Zyrtecet. Szegénykém már 2 dobozzal kiszedett és semmi!!!!!!!!!!! Ma megyünk hozzá megint, vesz róla kaparékot-atkára vizsgálja, de az már két éve megvolt és semmi baja. Meg ugye szezonális, augusztustól októberig tart minden évben. Ebben kérnék tanácsot. Secperc írt 2-án, hogy ő egy szurival meg tudja oldani az augusztusi gondokat. Nagyon sokat segítene, ha valaki megtudná mondani, hogy milyen injekciórol van szó. Előre is köszönök minden tanácsot!                                                                                                              

lustica Creative Commons License 2011.08.07 0 0 48183

Féreghajtó csak a bélrendszerben levőket tudja elpusztítani, pont ez a lényege, hogy onnan nem szívódik fel, azonnal hat és ürül is ki.

pont ezért fertőződhet után a kutya már akár másnap :-(

Előzmény: Pisces72 (48181)
Szepi bá Creative Commons License 2011.08.07 0 0 48182

Szerintem nem .

Borsókás állatok gyógyítása lehetetlen.

A tovább fertöződést lehet csak megfékezni.  A borsókák 65°-felett  elpusztulnak .

A sertéshúsban lévő borsókákból azon galandférgek alakulnak ki ami a kutyában is megtalálható .

Előzmény: Pisces72 (48181)
Pisces72 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 48181

Szia!

A "szokásos" féreghajtók borsóka ellen is hatásosak? Vagy csak az emésztőrendszert pucolják ki?

Előzmény: lustica (48180)
lustica Creative Commons License 2011.08.07 0 0 48180

szia,

 

Mo.-on jelenleg ezek igenis valós problémák. Egyetemen volt pár csúnya eset, amit mutogattak nekünk a parazitológia tanszéken. Kint nem tudom mi a helyzet, ez függ mindig az adott területtől.

Az jó, ha 3 havonta féregtelenít, de ha közvetlen féreghajtás után ismét fertőződik neadj isten a kutya, akkor a maradék 2.5 hónapban is elég kárt tud okozni a parazita.

Arról nem beszélve, hogy eltokolódnak, és pl. csak vemhességkor aktiválódik az elvándorolt lárva.

 

Csak remélem, hogy náluk nem okoz ez gondot, de nem olyan tenyésztőről tudok, aki évek óta 3havonta féreghajtja az egész állományt és még mindig előfordul kölyköknél gond :-S

Előzmény: nettomazsola (48164)
goldigazdi19 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 48179

Sziasztok!

Régebben írtam, és olyan problémám volt hogy elkanászodott a goldim, nem volt kutyák társaságában, és mindig átment a szomszádba a kutyához, sétáltatási gondok is voltak, tehát ő uralkodott. Jelentem hogy a kitartó munka meghozta a gyümölcsét! :) :) Minden nap nem tudtam foglalkozni vele, mert megoldhatatlan lett volna, de a sok kicsiből is elértük célunkat. :) Sétálnál semmi gond, engedelmes, nem húz, rángat, szépen sétál. A munka szerepe, inább már szórakozásba ment át, örömmel csinálunk mindent. :) Ha kutyákkal találkozunk séta közben, akkor sem úgy viselkedik mint régen, szinta tudomást sem vesz róla néha, úgyhogy nagyon sokat javult, már majdnem tökéletes. Nagyon örülök neki hogy elfogadott vezérnek, és annak is hogy ha mással megy, velük is ugyanúgy videlkedik, nincs az hogy nekem szótfogad, másnak pedig nem. :) Köszönöm a tanácsokat! :) Akinek hasonló gondja vagy csak egyet tzdok mondani: kitartás, és nyugalom.... :)
 
Ő az én Goldim :) 

 

Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48178

Köszönöm szépen! :)

liza400 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48177

Sok sikert hozzá. 

Előzmény: Csabai-Papp (48175)
liza400 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48176

Nagyon kis helyes. 

Előzmény: Csabai-Papp (48170)
Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48175

Elsősorban jó minőségi kutyát. Kiállítás, verseny, vizsgák... ra szeretnék majd.

De majd ha meglesz egy jó állományom akor majd kennelnevet is akarok ki váltani!

De célom hogy egészséges, minőségi standardnak megfelelő kiskutyákat tenyésszek majd az évek során ha lesz jó állományom.

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48174

eladni szeretned oket,esetleg fajtat nemesiteni,versenyezni veluk,vadaszni,vagy miert?

Előzmény: Csabai-Papp (48173)
Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48173

Hogy értve hogy minek?

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48172

minek??

Előzmény: Csabai-Papp (48171)
Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48171

Majd labradorokat akarok tenyészteni és foglalkozni. De még ahhoz gyűjteni kell tapasztalatokat.

Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48170

Csabai-Papp Creative Commons License 2011.08.04 0 0 48169

Hello!

Én is csatlakoznék ehhez a fórumhoz.

Új kép a kutyámról!

liza400 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 48168

Jók ezek a pózolások. :)

Előzmény: secperc (48167)
secperc Creative Commons License 2011.08.01 0 0 48167

Nagyonédes:-)))

 

Enyém kutyu kiskori alvásformák:-))))

 

 

 

Aztán később is megmaradt:-)))

 

 

 

Előzmény: Szepi bá (48148)
Borosi Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48166

Nagyon aranyos, az enyém ugyanígy tartja a lábát alváskor.

Előzmény: Szepi bá (48148)
wastegate Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48165

Akármilyen neves és elfogadott száraztáp azt sem tudjuk mi van benne ... mellesleg jó drága.

Minek a kutyának gabonaféle és egyéb bla-bla.

A gyomra és a fogazata húsevésre termett és nem hinném, hogy főtt kajáról kellene beszélnünk.

Egyszerű próba ... tégy a kutya orra elé mű kaját vagy husit, csontot, stb melyiket fogja elsőnek felvenni ???

 

Én is etetek száraz vackot vele, de ami neki fő azt szívesen eszi és arról tudom micsoda.

Huszonharminc éve mikor kölök voltam nem is ismertünk száraztápot csak csirkeláb, farhát, nyak és társai + maradék a családi tűzhely árnyékából.

Németjuhász és Kaukázusi kutyám volt ... mind győnyörű és egészséges hosszú élettel.

 

Mint mindenben keresem és meg is találom a közép utat és az egészséges fejlődés híve vagyok.

Nem járok kiállításra, stb csak a kutya és a család örömére tartunk ebet.

 

w

 

 

nettomazsola Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48164

ezzel nem akarok vitatkozni, mert semmi alapom hozza, en is igy tanultam, de

van egy baratom Australiaba aki egyetemi prof mittudomen milyen bogarasz - na kiirom a nevjegyeröl pontosan;

Taxinomist / Curator

Biosecurity and Research services

Plant Biosecurity

ert egy kicsit a bogarakhoz, fertözesekhez amiket bogarak okoznak, es ö a kutyait csak nyers kajaval eteti.

birka + marha + sertes.

leallt a szivem mikor hallottam ( sajna meg nem lattam ..).  kerdeztem töle ezt a fergesedest, de azt mondta, h ez legenda, regen volt ilyen.

ha egy kutya rendszersen feregirtva van ( ö 3 havonta ad irtot) akkor nyugodtan ehet disznohust is nyersen.

 

 

Előzmény: cheereck (48161)
nettomazsola Creative Commons License 2011.07.31 0 0 48163

VEGRE magyarul is!!!

betenned ezt a tapos topikba is?

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9102279

Előzmény: wastegate (48160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!