Keresés

Részletes keresés

-!Gabesz!- (X) 2015.11.02 0 1 23277

A bejárati ajtódban található díszpanelra is ugyanúgy kell hogy legyen garancia, mint ahogyan a beépített ajtódra is. Színes bejárati ajtók esetében a díszpanelt 2 oldali MDF, vagy akár acél merevítéssel szoktuk lerendelni, és beépíteni. Merevítés nélkül Mi nem adunk el panelt. Lehet szögelni, meg faragni, de jó nem igazán lesz. Én garanciába cseréltetném, és kérném bele a merevítést, ha most nincsen.

Előzmény: neo1982 (23276)
neo1982 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 23276

Segítséget szeretnék kérni:

 

Van egy aranytölgy bejárati ajtóm a garázsunkon (szerintem sajnos neve nincs profilt hoztak a beépítők).

A jelenség 0°C az ajtó kifli az ajtó közepén záráskor 1-1,5 cm rés van miközben a teteje és az alja a tokhoz ér., +15°C totál egyenes.

Hogyan lehet ezt javítani ha lehet.

 

Saját tipp: Az ajtó betétet kivenni és belülröl amikor egyenes a profilt csavarokkal rögzíteni az acél merevítésbe megoldás lehet?

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2015.11.02 0 0 23275

Kicsit túltolod ezt a kérdést,

 

egyetlen szó miatt, csak, mert egy topiclakó azt találta mondani, hogy tán elavultak az ismereteid.

Engem rohadtul nem érdekel, kinek, milyen előélete van, itt, a topicon csak az számít, amit itt csinált, csinál.

 

A tegnapi nap - számomra emészthetetlen mértékben - szólt az önigazolásról, szakmai belbecsről, és -ne haragudj, de én úgy látom - a szakmai tévedhetetlenséged ilyenfajta bizonyítást nem igénylő ismétléséről.

Kettőtök helyében simán kötnék egy kis tűzszünetet, és kérném a modiktól a tegnap elgurult gyógyszerek termésének a kigyomlálását.

 

Két, eltérő oldalon fóliázást, bármilyen tételnél vállal a VEKA, mint mondottam, több ilyet eladtam már.

 

Persze mindenki azt csinál, amit akar.

Előzmény: ganser (23261)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23274

Az előző hozzászólásom javítása:

 

"A 2 oldali színfeláron kívül +20-30% felár  ellenében tudok rendelni kívül-belül különböző fóliázással."

 

 

Előzmény: gabeeen (23273)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23273

A 2 oldali színfeláron kívül +20-30% felár  ellenében tudok rendelni kívül-belül fóliázással.

A profil a Vekától már így érkezik.

Határidőben ez nekem legalább 6 hét ahogy megkapom.

A gyártó a Petecki Lengyelországban, Laskban.

 

Korábban amíg nem értékesítettem Olaszországba nem volt ilyen igénye egy megrendelőmnek sem, de náluk ez nem ritka hogy így kérik.

Általában kívül valamilyen fahatású fóliát, belül pedig crémfehér vagy fehér fólia.

Ez minden esetben renováló tokos profil volt, ott 80-90%-ban ezt használják a cserékhez.

Előzmény: ganser (23272)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23272

Gyártó?

Előzmény: gabeeen (23268)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23271

Fáj,nem fáj,fejet kell hajtanom.

Sajnos igazat szóltál.

"Ne légy szeles.
Bár a munkádon más keres -
dolgozni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen,
úgy érdemes."

József Attila 1935- 1937

Előzmény: elemes2 (23265)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23270

Vifilkosztet?

Előzmény: gabeeen (23268)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23269

"ha az illesztési hézagokat megfelelően oldják meg (ami szigetelési szempontból hibátlanul megtehető, ha a beépítő nem igénytelen),"

 

Ennek mi lenne az előírás szerinti módja, illetve ha csak összegányolják a toktoldókat, hogyan lehet utólag egy hézagos (összecsapott) illesztést kijavítani?

 

Valaki írt a különféle sorolási módokról, azok miben térnek el?

Előzmény: 0l0 (23245)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23268

Én külföldre Veka profilból dolgozom, szintén létező dolog a gyárilag 2 különböző  színre fóliázott profil.

Igaz várni kell rá többet, 6 hetes átfutással kapom meg de működik.

Előzmény: Skhyzo (23267)
Skhyzo Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23267

Kedves Freezz!

 

Régebben leírtam, hogy nem fogok reklámozni, magamat pedig pláne nem, mert nem azért vagyok itt, csupán néha kifejtem a véleményemet, ha oltári nagy baromságot látok.

 

Azt pl tudom, hogy a Gealannál lehet ilyet kérni, hogy megy magyarországi gyártóik közül ki hajlandó foglalkozni vele, rajtunk kívül azt nem tudom. Ha nem felejtem el és lesz időm, akkor hétfőn körbekérdezek 1-2 partnernél, hogy náluk elérhető e ilyen termék. Titkon abban bízom, hogy a kömmerlinges is pozitív választ fog adni. :)

Előzmény: Freezz (23266)
Freezz Creative Commons License 2015.11.01 0 1 23266

Kedves Skhyzo,

 

Nagy élvezettel olvasom disputájukat Ganser-rel, de sajnos nem derült ki , hogy hol tudnék korrekt minőségben kívül belül más-más fóliával ellátott ablakokat venni. Kérem, ha módja van ilyen cégeket ajánlani, tegye meg.

 

köszönettel 

Előzmény: Skhyzo (23264)
elemes2 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23265

hideglelésem van az ilyenektől

 

sajnos a kapitalizmus ezeknek a cégeknek kedvez.

Előzmény: ganser (23263)
Skhyzo Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23264

1. nem veszem magamra, mivel nem az ingem. Engem pl az idegesít, ha önös érdekből valaki asszisztál az ügyfél átveréséhez, közben meg osztja az észt, hogy ő az alpha és az omega, a megtestesült szent.

2. Rossz céget nézel, mert ennyire sem vagy képben, de sebaj, megszoktuk. A második részére nem is reagálnék inkább.

3. Egységet sokféleképpen lehet számolni, ezért adtam támpontot. De ha úgy tetszik, akkor legyen 250 BNY ablak és váltsd át a magad egységszámára.

4. Eddig azt állítottad, nincs ilyen, most meg mégis van. TÉVEDTÉL!

 

Lépjél túl rajta.

Előzmény: ganser (23263)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23263

1:Nem érzem magam frusztráltnak.

Ellenben nem bírom a kóklerséget,nem tudom elviselni a hozzá nem értést, a trehányságot.

Az olyanokat, akik weblapukon orrba-szájba öntömjénezik magukat és a tudásuk kimerült a hangzatos marketing szövegben.Hideglelésem van az ilyenektől!

Ezek  mellett nem tudok szó nélkül elmenni-ez nagy hibám.

2:http://ceginformacio.creditreform.hu/cr9311181827  Egyszemélyes cégként 50 milliós bevallott éves forgalom és heti 250 darabos gyártás?

Na számoljunk csak!

Ezek a számok nagyon racionális dolgok ám!

20ezer/db az heti 5 milla.Summa alsó hangon,óvatos becslés alapján 250 millió évente.

 Magyarul  a termelésed 80 százalékát feketén értékesíted?

Nana!A kis huncut!

Akinek vaj van a fején,ne álljon a napra....

3:Az ablakegység fogalma nem egyezik meg egy darab bny ablakkal...megint a felületes és hiányos tudás.De ha óhajtod elmagyarázom pontosan.

4:A létezik nem egyezik a gyártható fogalmával.

Előzmény: Skhyzo (23260)
Andras_69 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23262

1900 széles és 3400 magas, a többi stimmel.

Most is úgy van, hogy két vízszintes tokosztó van (fa ablak).

Persze valamikor még - gondolom- UTÓLAG rakták bele az üveget (két rétegű).

Északi tájolású..  tehát nem árt  a jó hőszigetelés... ezért is lenne 3 rétegű, meg a nagy felület miatt...

Előkertre néz az ablak . Az alja ~1500 mm-re van a talajtól(fű). Ebből kifolyólag  a teteje ~5 m-re!

 

Előzmény: kiss_atti (23250)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23261

Tisztelt kereskedő kollégák,tessék figyelni.

Próbáltam nektek mellékelni némi számítást gyorsban.

Az alkalmazott profiltípus inerciaadatait beillesztve triviálisan egyszerű a szerkezet súlyos alul méretezése,amennyiben egy darabban tervezik megvalósítani a munkát.

Megjegyezném ,hogy a szerkezet önsúlyából  adódó terheléshez szükséges inercianyomatékot még nem is vettem figyelembe. A háromrétegű üvegnél bizony még magasabb adatok fognak kijönni.Egyéb kérdés?

Köszönöm!

Előzmény: kiss_atti (23253)
Skhyzo Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23260

Öngól, öngól, öngól...

 

Takács Stúdió Kft?? Az mi az?

Kilencvenes évek? LOL...

A kimaradt termék az meg kimaradt termék. Ennyi. Nem selejt.

 

Jelenleg heti 250 egységet (ez megfelel 250 BNY ablaknak) termelünk. Hamarosan ez még több lesz, üdv a jelenben.

 

A válasz a kérdésemre pedig ennyi:

Igen, létezik!

Nincs de és ha, meg csak akkor ha és csak úgy ha, stb... Létezik.

Tévedtél, ez van. Nyeld le a békát.

 

Amúgy áruld már el, miért vagy ilyen frusztrált? Mi fáj? Elnyertünk előled egy munkát? Vagy nem hívtunk be állásinterjúra? Netán a piros és sárga színek zavarják a szemedet? De most komolyan? Mi ez a bizonyítási kényszer ami folyton benned van? Mit kompenzálsz? Mire jó ez? Akarsz beszélni róla?

Előzmény: ganser (23256)
Andras_69 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23259

Ezt nem teljesen értem...

Tehát 3 db egymás "fölött" elhelyezett üvegből nem lehetne megoldani? (190 cm széles x ~110cm magas üvegek)

Tehát a tokosztó vízszintes lenne.... szerintem...

Előzmény: ganser (23258)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23258

A szélnyomás miatt a függőleges tokosztó (340 centis magasság) inerciája túl alacsony.

Statikailag nagyon alul méretezett.

TILTOTT gyártás!

Minden körülmények között szükséges osztott szerkezetet és merevítést alkalmazni.

Statikai soroló,merevítő soroló,LP70 merevítővas,ki hogyan hívja.

Esetleg alternatíva lehet lizéna (esetleg pilaszter) használata.

Előzmény: kiss_atti (23250)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23257

Igaz.

A helyszín eldönti.

Mi is szereltünk harmonikát falbontással....

 

Előzmény: kiss_atti (23253)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23256

Robben/Takács stúdió kft.

Kezdetek a kilencvenes években még a Némedi(?) úton kereskedőként.

A selejtre lehet "okos" magyarázatokat adni,de felesleges.

A lócitromról se akarjuk megmagyarázni hogy csak biohulladék,azt bizony lószarnak hívják.

A gépekhez nem nyúlhatok hozzá,legfeljebb ha kimennék a Hajdú Zoli helyett szervizelni azt, amire nézel mint a csacsi.(Például a huzalozott relés vezérléseket meg a PLC-ket. Tetszik tudni mi az?)

A szakmai tudásod megméretését illető kihívás kikerülése elég egyértelművé teszi a dolgot...

Ne tessék feleslegesen szájalni,lássuk a macit, vagy tessék mélyen hallgatni.

(Látom a  szájkarate már jól megy Tisztelt Kolléga!)

 

http://ceginformacio.creditreform.hu/cr9311181827

Ezek után megint tessék mélyen hallgatni "Kolléga Úr"!!!

50 milla termelés egy évben egy alkalmazottal???

Nagyon vékonyka mindkettő,ugye?

Napi 2k/nap?

Az egy alkalmazott az Te vagy?

Igazán ügyes ember Ön Tisztelt Kolléga!

Nana!

Hülyék a túloldalon....

 

 Nem létezik két oldalon eltérő színűre kasírozott profil.

Elvileg, egyedi megrendelésre -minden valószínűség szerint- legyártatható,a rendelkezésre álló színválasztékból.Műszaki akadálya nincs,amennyiben a megrendelt mennyiség eléri a rendelhető minimális mennyiséget.Egy szálakat a jó isten sem fog,még neked sem gyártani!

  Van még kérdés?

Előzmény: Skhyzo (23254)
Skhyzo Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23255

Kirótt = piroth

Előzmény: Skhyzo (23254)
Skhyzo Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23254

Akkor haladjunk szépen sorban.

 

1. Nem reális elvárás reszedrol, hogy barmelyik géphez is hozzanyulhass abban az üzemben. Max ha állás keresel és felvetelt nyersz.

2. A 90'-es évektől kezdve ismered a szakmai eloeletemet? Ebből is látszik, hogy semmit nem tudsz róla. 2002 ben kezdtük, én személy szerint 2004 óta csinálom foallaskent.

3. A kirótt felé csapat azon része akik ismerték minket szinte kivétel nélkül megfordultak nálunk. Csak nem jöttek volna ha koklerek vagyunk. Akik azóta voltak vannak ott, azok pedig nem ismerhetnek.

4. A kipakolt és learazott termékek nem selejtek, több oka is van annak, hogy ez lett a sorsuk. Pl utólag módosított nyitasirany, méret, vagy épp a fizetésképtelenség. Van más oka is, de azt tudnád ha tisztában lennél az aktualitasokkal.

5. A szakmai kvizednek nem sok értelmét látom, hisz egyértelműen te vagy minden ablakos atyja, így vélhetően esélyem sem lenne. /sarcasm off

 

De ha már itt tartunk, 1 kérdéssel beprobalkoznek, szeretném ha valaszolnal:

Létezik e két oldalon más más fóliával ellátott gyári profil? Kapsz 10 perc előnyt :)

Előzmény: ganser (23251)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23253

OK,

 

a lényegen ez nem változtat, a körülmények - részleges - ismeretében ez azért nem a "Mission Impossible" kategória.

:-))  Szerintem Gabesz megoldja.. :-)

Előzmény: Andras_69 (23252)
Andras_69 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23252

1900 széles és 3400 magas, a többi stimmel.

Most is úgy van, hogy két vízszintes tokosztó van (fa ablak).

Persze valamikor még - gondolom- UTÓLAG rakták bele az üveget (két rétegű).

Északi tájolású..  tehát nem árt  a jó hőszigetelés... ezért is lenne 3 rétegű, meg a nagy felület miatt...

Előkertre néz az ablak . Az alja ~1500 mm-re van a talajtól(fű). Ebből kifolyólag  a teteje ~5 m-re!

 

Előzmény: kiss_atti (23250)
ganser Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23251

Nem is tudom miért vitatkozom Veled!

"Aquila non captat muscas".

De ha akarod szakmázhatunk.

Bár ez azért némi bátorságot azért igényelne részedről.

Leülünk egymással szemben,mindegyikünk megkapja ugyanazokat a kérdéseket és egy órát a megoldásra.Finom kis statika,szakmai ismeretek satöbbi

Na jó,ez nem fair,kapsz tíz perc előnyt...

Utána bemegyünk az üzembe és összedobunk valami egyedi,igényesebb darabot.

Mondjuk egy egyszerre íves és alakos cuccot,hegyesszögű szárnyosztókkal készre.Óra ketyeg...

Kapsz erre is tíz perc fórt a saját,általad ismert üzemedben.

Utána az eredményeket pedig feldobod ide a fórumra!

A szakmai előéletedet ismerem még a kilencvenes évektől kezdve,sokat meséltek a Piróth-féle csapat...(és a nálad megfordult alkalmazottak). Gondolom jól ismered őket?

Részletezzem?

Ciki lesz neked kolléga...

Ahogy ciki a tavaly ősszel az üzem elé tucatszámra kipakolt féláron árusított,ki tudja miért selejt termék is kedves kolléga.

Csók a család!

Előzmény: Skhyzo (23241)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23250

Szerintem félreérted:  "osztott fix ablakról" beszél a kérdező,

 

ami az olvasatomban egy 3400 mm széles, 1900 mm magas szerkezet egy, vagy kettő függőleges tokosztóval.

Na - már most - tájolástól, beépítési helyszíntől és profilszíntől függően én is legyártatnám egyben a tokot - igaz, én kettő db függ. tokosztó mellett kardoskodnék - , és három, immáron jól kezelhető üveggel semmi probléma nem áll fenn.

 

Persze lehet, h tévedek.

Előzmény: ganser (23247)
Andras_69 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23249

Az "egyben" alatt tokosztott szerkezetet értettem, nem pedig az üveget egyben!

Az ajánlatokat 4 mm- es üveggel kaptam (3 darabban lenne az üveg vagy 6- darabban).

 

Így csak az a kérdés, hogy ez 3 külön ablak lenne( esetleg ablakonként kétfelé tokosztva)...vagy egy szerkezet 3 (esetleg 6) fele tokosztva.

 

 

 

 

 

Előzmény: ganser (23247)
Andras_69 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 23248

Én laikusként "úgy érzem", hogy:

- ha egyben lenne, az a beépítőnek HÁTRÁNY (a méret és tömeg miatt)... nekem a használat során inkább ELŐNYÖS lenne(hőszigetelés, üvegfelület, kinézet...)

 

- ha külön lenne, az csak a beépítőnek lenne ELŐNYÖS. Nekem ebből mi előnyöm lenne? Legjobb esetben is csak a HÁTRÁNYOK minimalizálásáról beszélhetünk.

 

Tehát kicsit érdek ellentétet érzek a beépítő v.s. felhasználó között.

Persze alapvető érdekem, hogy EGYÁLTALÁN beépíthető legyen...

 

Őszintén szólva, nekem azok az ajánlatok tetszettek jobban, amik egyben gondolták megoldani...Persze a helyszínt nem látták még (csak fényképet küldtem mindenkinek)

 

p.s. A szomszédnál is nem rég cseréltek ugyan ilyen méretű ablakot(ikerház). Ott is 3 darabból van, ha jól láttam... Pedig az csak 2 rétegű.  Ott sem vállalták a nehezebb utat.

 

Na mindegy.. nem hinném, hogy ez idei projekt lesz...

(Pedig pont ez A legrosszabb ablakom... a kereten át lehet dugni a csavarhúzót...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!