Keresés

Részletes keresés

lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 195
Természetesen igazad van, de azért a 3,7kB nem vág földhöz senkit. Igaz, ahhoz kel acrobat. Legközelelebb GIF-ert kaptok JPG helyett.
Előzmény: S.P.T. (192)
urbancsok Creative Commons License 2005.03.03 0 0 194

Fűtésrásegítésre és még HMV készítésre is ennyi kollektor egy 400 m2-es házon?

Mind ehhez összesen 600 liter puffer?

Remélem az adataid tévesek, mert így feleslegesen adtál ki ~ 2-2,5 milliót.

Utána néztél a gépészmérnök referenciáinak!

Előzmény: Tvnet_Sanya (186)
toccata Creative Commons License 2005.03.03 0 0 193
Előzmény: toccata (191)
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.03 0 0 192

lv:

off

Ha a rajzaidat PDF, vagy JPG helyett GIF-be mented, akkor éred el a legkisebb méretet, és jó minőséget.

próbáld ki! net-en nem mindegy

on

 

Előzmény: lv (183)
toccata Creative Commons License 2005.03.03 0 0 191
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.03 0 0 190

Sziasztok!

 

Én eddig csak az Alternatív energia topicba írogattam, most fedeztem fel ezt a topicot.

Szóval nekem van egy tervem, amit ott leírtam már. A napkollektorom egybe van építve a déli tetővel (tulajdonképpen a tetőt képezi), így egy télen is nyagyon jól használható energiaforráshoz jutunk. + a klimatizálás is meg van oldva, mivel nem jut be a hő a tetőn (felhasználja azt).

A dolog poénja, hogy mivel a tetőszerkezettel együtt épül, a többletköltség töredéke egy hagyományos napkollektornak.

HHapci Creative Commons License 2005.03.03 0 0 189
Megnéztem az SD isotwin isomax kazánjait amely 60l belső hmv tárolóval rendelkeznek.
Ezeknél a kazánoknál alkalmazható lenne a napkollektor mivel itt a belső tároló vizét keringeti a szivattyú és a bemenő nem megy át egyből a hőcserélőn. Tehát teljesen mindegy mekkora a bemenő viz hőmérséklete,
Ez 24kw 60literes hőcserélővel zárt égéstér 280bruttó.
Ha lesz időm megnézk más kazánokat is.
Üdv
Előzmény: NeomatiK (180)
kpl Creative Commons License 2005.03.03 0 0 188
Nagyjából én is, de nem árt az óvatosság :-)
Előzmény: NeomatiK (180)
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 187
Nyugi, most csak a kisördög dumál belőlem:
- beállítom a kazánt úgy, hogy pont jó legyen fürdeni
- ez a víz természetesen jó a kézmosáshoz is
- mosogatáshoz hideg lenne, de hát azt bízzuk a mosogatógépre :)
Előzmény: NeomatiK (180)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.03 0 0 186

Egy Göbölyös Tamás nevű gépészgyerök oldja meg nálam a helyzetet fűtésrásegítésre 4 db ill. HVM-re 1 db vákumcsöves kollektorral és 2 db 300 literes duplahőcserélővel (+ Viessmann Vitogas100 49 kW). Az egész cuccost a www.kardoslabor.hu -n nézheted meg (gázkészülék nélkül). A kollektorok típusa AP20.

 

Előzmény: lv (185)
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 185
Kik csinálják Nálad ezt?
(ennyi reklámot megérdemel mindenki, szvsz)
Előzmény: Tvnet_Sanya (184)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.03 0 0 184
Az én házamban valami ilyesmi épül mostanság azzal a különbséggel hogy valami kütyü összeveti a fűtésből visszaáramló víz hőmérsékletét a kollektorra kötött hőcserélőben lévő vízével és ha a kollektoráltal előállított vízhőmérséklet magasabb akkor (na erre nem emlékszem).... A lényeg hogy ilyesmi épül meg nálam is. :D
Előzmény: lv (183)
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 183
Bocs, kicsit nem vagyok itt.
szóval PDF is van:PDF
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 182
Na, kedves érdeklődők!
Rajzolgattam. Akit érdekel, nézze meg, aztán várom a véleményeket.
JPG vagy JPG
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.03 0 0 181

... napenergia által hasznosított melegvíz 3 csővezetéken menne a csaptelephez...

 

jav: természetesen csak 1 vezeték menne a kollektortól a csaptelephez.

Belebonyolódtam a fogalmazás közbeni átírásokba.

Előzmény: NeomatiK (180)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.03 0 0 180

Szinte biztosra veszem, hogy Freddy nem a kazánban gondolta az érzékelők és a szelep beszerelését. A vízórától a kazánig sok méter csővezeték van.

 

 

Nekem is van egy nem oly régi elképzelésem, csodálkozom is hogy még nincs ilyen a gyártók kínálatában, legalábbis eddig még nem találkoztam vele. Remélem nem lopják el az ötletemet! Szóval pont a napenergia által hasznosított melegvíz 3 csővezetéken menne a csaptelephez (szelephez) és 3 szabályozó gombja-tekerője (hogy hívják ezt pontosan?) lenne. Kettő hagyományosan a hideg és (felfűtött) melegvíznek és az újdonság a harmadik lenne a kollektorokból jövő csővezetéknek.

 

Persze ezt meg lehetne másképp is oldani, hogy a kazánba menő vezetékre csatlakozna rá egy szeleppel, de akkor kéne hozzá egy plusz kapcsoló, ami azt mondaná a kazánnak, hogy:

a) te kazán, most ne melegítsd a kollektorból bejövő vizet ~42 C fokosra (amit aztán hidegvíz hozzákeverésével hűtenem kell), mert nekem most kézmosáshoz+mosogatáshoz stb. elég pl. a 32 C fokos víz. Igaz, a kazánt be lehet állítani, hogy mennyire melegítse fel a vizet, de akkor állandóan a kazánon kéne állítgatni, míg melegvízvételi hely egy házban szintenként legalább 2-3 helyen van. Tehát ez körülményesebbnek és drágábbnak tűnik. Ráadásul az egész nem ér semmit, ha melegvíztárolós a kazán.

b) te kazán, most melegítheted a bejövő vizet. Ehhez a feladathoz is ugyebár a érdemes a kollektorból jövő vizet használni.

 

És nem mellékes módon szerintem marha jól nézne ki egy 3tekerős csaptelep. :)

Előzmény: kpl (178)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.03 0 0 179

A legegyszerűbb lenne szerintem a ház falát és tetejét fekete hőelnyelő festékkel/anyaggal bevonni. Viszont a fal elé roló szerűen alapállapotban felcsévélt fényvisszaverő fóliát tenni. Ha nincs szűkség a nap melegére, akkor fóliát le kell engedni (takarná az egész házat, esetleg kivéve az ablakokat), igaz hogy a szomszéd szeme káprázna :)

Na meg ritka furcsa látvány lenne egy bealufóliázott ház.

Előzmény: Törölt nick (160)
kpl Creative Commons License 2005.03.02 0 0 178
Barkácsmentes megoldás előnyben, ne robbantsunk ha nem értünk hozzá !!
Előzmény: Freddy56 (177)
Freddy56 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 177

Hali Iv!

Bocs, hogy beleugatok! Az ölteded igen jó! Nekem még eddig nem jutott az eszembe, pedig ez is egy energia spórolós ötlet!! (automatizálási üzemmérnök vagyok),

Szerintem mindkét bemenetnél - hálózati víz, ill. napkollektor - egy-egy elektr. hőm-t kellene betenni, és amelynek "magasabb" a jele, azt a mágnesszelepet nyitná, onnan menne a víz a melegítőbe. ( gondolom, hogy a kazán nem azt "nézi", hogy mennyi a bejövő hőfok, hanem azt, hogy mit szertnél elérni). 

Freddy56

Előzmény: lv (174)
lv Creative Commons License 2005.03.02 0 0 176
Hát ettől félek én is. Pedig olyan jó ötletnek tűnik...
Na, utánnajárok.
Előzmény: kpl (175)
kpl Creative Commons License 2005.03.02 0 0 175
Kombi kazánja válogatja!

Dokumentációt el kellene olvasni, hátha van benne betápvíz-hőfokra valami előírás. Ha nincs akkor se biztos hogy szerencséd van.

Mi történik akkor, ha nagyon alacsonyra tekered a vízhőfokot? (kb15 fok) Egyáltalán meddig tekerheted lefelé?

Lehet hogy nálad is az a helyzet, hogy a HMV-vételezéskor az ugye elsőbbséget élvez a fűtőrendszer hőcserélőjével szemben, viszont akkor is totál kapacitással ég az égő. Lehet hogy nem annyira rugalmas hogy tudna ki-be-ki-be kapcsolgatni azon a kis hőfok-intervallumon belül, ami az előmelegítés miatt neki marad.

Szervizessel konzultálj, sőt támadd a gyártót írásban.

kpl
Előzmény: lv (174)
lv Creative Commons License 2005.03.02 0 0 174
Halihó!
A következőn agyalok, de erősen. Adva van egy átfolyós rendszerű gázbojler (kombi kazán), amin lehet szabályozni a HMV hőfokát.
Mi történik akkor, ha én ebbe a kazánba nem a vezetékről közvetlenül engedem a vizet, hanem elé teszek egy hőcserélős tartályt, amire napkollektort kötök. Vagyis a víz valamilyen mértékben mindíg melegebb lesz, mint a sima csapvíz, sőt, nyáron esetleg nem is kell már rajta melegíteni.
Mit szól ehhez a kazán? Van annyira "okos", hogy ilyen esetekben be sem kapcsol, vagy csak félgázzal (ez illik ide!) megy? Vagy ezzel esetleg tönkre is vágom?
Ha működik, akkor ezt a legegyszerűbb megvalósítani utólagosan, szvsz.
Ha még ezt kombinálom az "önleűrítős kollektorokkal" is, amikről nemrég olvashattunk itt, és a kollektort meg a tartályt is én csinálom, hát az már maga a tökély lene :)
lv Creative Commons License 2005.03.01 0 0 173
Dehogy aggályoskodom, nagyon szeretem a diófákat. Csak az én tudomásom szerint nem éppen a leggyorsabban növő fa (anno volt is valami kis tanmese az olvasókönyvünkben, hogy a nagyapó az unokáinak ülteti a diófát, mert mire taramni fog, ...)
De lehet, hogy rosszul emlékezem, és amúgy is lényegtelen, mindenki olyan fát ültet, amilyet akar, a lényeg az, hogy ültessen sokat, és ne betonozza le az udvarát.
Előzmény: ferembá (172)
ferembá Creative Commons License 2005.02.28 0 0 172
Egészen pontosan mit tartasz aggályosnak a diófa kérdéskörben?
Előzmény: lv (169)
Freddy56 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 171

Hali!

Lehet, hogy csak "poén" volt, de a diófának van egy nagy előnye: nem terem meg alatta semmi sem! Nem kell gaztalanítani az alját, azaz van idő a kert többi részére, illetve lehet finomítani a solar rendszert - mérni a paramétereit, újabb ötleteket kitalálni, újítani a rendszeren - ez is a diófa előnye, meg a fa alatti árnyékban jobb gondolkodni is!

Üdv: Freddy56

Előzmény: lv (169)
hnehnszb Creative Commons License 2005.02.28 0 0 170
(Szerintem nem vicc. A kert további gondozásáról is le lesz a gond... Éljen a juglon!!!

Amúgy nálunk egy juharlevelű platán van erre betervezve: gyorsan nő, kifejezetten árnyas, ritkás ágszerkezettel és könnyen takarítható nagy, de nem túl sok levéllel... És növénybarát... Nem utolsó sorban jól mászható, a gyerekek nagy örömére...)

Szeretettel:
Szalma
Előzmény: lv (169)
lv Creative Commons License 2005.02.28 0 0 169
ugye csak poén a "gyorsan növő" diófa?
Előzmény: ferembá (167)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.02.28 0 0 168

"A diófa, mint a többi növény, nyáron árnyékot ad,.....Teszi
mindezt teljesen automatikusan, és ingyen."

Nemhiába! A nagy dolgok már régen ki vannak találva! :))

Előzmény: ferembá (167)
ferembá Creative Commons License 2005.02.27 0 0 167
Van egy ötletem. Amikor dögmeleg van napközben, akkor mifelénk minden kúttulajdonos egész este locsolja a kertjét. Azért van nekik kútjuk, mert szeretnek nyáron locsolni. A csepegtető öntözőcsövet el lehetne helyezni a szamócaágyásnál, vagy a paprikapalántáknál is, ettől ZÖLDEBBET nem tudtok mondani.
Nálunk egy turbódízel Mercedes hűtő szolgált néhány évig egy átm. 40 cm-es ventilátorral összeépítve.Üzemanyag a 13 C fokos kútvíz volt.A Merci hűtőből távozó
hűtőközeg egy másik (12 nm-es ) kisebb helyiségben lévő Skoda hűtőben további
hőenergiát vont el, majd a hűtőközeg tovahaladt, és locsolta a gyepet, mely gyep
időnként egy mocsárra emlékeztetett, ha nem raktuk át időben a szórófejet.
Ha nem kell a tetőteret hűteni, akkor ezt a megoldást is lehetne esetleg tovább finomítani.
De én egy másik megoldást javasolnék, ha megengeditek. Ha lehetséges, a hűvösen tartandó épület déli oldala elé lehetne ültetni egy gyorsan növő növényt, pl. diófát.
A diófa, mint a többi növény, nyáron árnyékot ad, CO2-t fogyaszt, ősszel, lombhullás
után átengedi a napenergiát, amikor már az jótékonyan melengeti lakásunkat.Teszi
mindezt teljesen automatikusan, és ingyen.
Ui. : A Merci hűtőn áthaladó levegő 10C fokot hűl. Vagyis, a helyiségben lévő 30 fokos
levegő a hűtőn áthaladva 20 fokos hűs áramlatot biztosít.
Ugyanezt a technológiát használják a "fan- coil" hőátadók is.
A kondenzvíz sajnos elvezetendő, kivéve a diófás technológiát, abban az esetben
nincs ilyen gond.

Üdv.: ferembá
Előzmény: Törölt nick (160)
ferembá Creative Commons License 2005.02.27 0 0 166
Kössssssszzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: kpl (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!