Keresés

Részletes keresés

BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22272

Ebben lehet ráció. otthon majd megnézem nagyobb monitoron a képet. Ha az ott járda sziget, akkor természetesen úgy van, ahogy írod.

 

Előzmény: nopánick (22269)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22271

Azért arra nem vennék mérget, hogy csak a kanyarodás szabályai csak egyenrangú kereszteződésben játszanak

 

Ne, is vegyél, mert az azonos rangú utakról érkezők között játszanak.

Tehát, lehet, hogy egy 4 ágúban csak 2 vagy 3 ág esetén....

Előzmény: BringasLevy (22266)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22270

Maradjunk annyiban, hogy a helyszinen nyilván minden világos volna. De így...

 

Ha jól tudom,  elsőbbséget a keresztező úton haladónak kell adni. Ha nem így van, akkor azt kieg táblával jelezni kell. Vagyis, ha nincsen kieg tábla a macisajt alatt, akkor úgy kell tekintenem, mintha a szemben lévő út azonos prioritású, mint az, ahonnan érkezem. Vagyis nem az a védett út, hanem a keresztező út. 

 

Ha van kiegtábla, akkor pedig a kieg táblán ábrázolt módon alakul az elsőbbségi rend. 

 

Telezöld esetén, mindig a kanyarodási szabályok határozzák meg a kanyarodási sorrendet. Vagyis kisívben előbb és csak utána nyagy ívben.

A kék jármű vezetője annyit tud, hogy neki telezoldje van és vele szemben valaki jobbra készül kanyarodni. Eszerint csak a piros után kezdheti el manővert. (Nem így volna, ha irányitott zöld jelzés volna!)

A piros jármű vezetője lát egy macisajtot, ami miatt előnyt kell adnia a keresztező úton haladóknak. Ha azok állnak -nyilván állnak, mert piros nikik a lámpa- akkor ő a nyerő a kékkel szemben a kanyarodáskor.

 

De lehetnek olyan körülmények, amik rácáfolnak erre a forgalmi helyzetre. Látni kellene a helyszint. Minden esetre a kiegtábla nélküli elsőbbségadás kötelező tábla és az irányított zöld helyett telezöld elég árulkodó jelek.

 

De most lépek.

További jó forumozást!

 

Előzmény: mlas (22268)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22269

Nem véletlenül írtam, hogy

 

"EZEK ketten nem szembe kanyaródók"

 

Azaz a kék MÁR a védett úton van a KÉT külön kereszteződés között.

A maga bal kanyarja UTÁN...

 

Épp ezért került macisajt a piros elé, mert az máre egy MÁSIK kereszteződés a jelen esetben.

A két kereszteződés között van 1-2 méter védett út IS, ami a kéket "már védett úton haladóvá" teszi.

 

k) Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.

Előzmény: BringasLevy (22244)
mlas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22268

Ebben az esetben (a piros helyében) nem tudhatod, hogy melyik a főút, lehet a kéké is, lehet a balról vezető út is... Nem tudod, milyen táblája van a kéknek (mert van vagy 25-30m-re tőled) csak azt tudod BIZTOSAN, hogy neked elsőbbséget kell adnod.

És pont ezért van táblád :))

Előzmény: BringasLevy (22266)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22266

háááát...

 

Azért arra nem vennék mérget, hogy csak a kanyarodás szabályai csak egyenrangú kereszteződésben játszanak... De lehet tényleg elő kell vennem egy KRESZ könyvet.

 

Ha nekem elsőbbség adás kötelező táblám van, meg a szemből várakozónak is, aki ugyancsak kanyarodni készül oda ahová én, akkor szabad út esetén az megy előbb, aki kis ívben kanyarodik. Akár csak telezöld esetében.

 

Az említett szituban az számít, hogy hol van a lámpa. A járdasziget mellett, vagy előtt.  

Előzmény: mlas (22265)
mlas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22265

Elő kéne venni egy KRESZ könyvet...

 

A kanyarodós szabály akkor jácc, ha egyenrangú a kereszteződés, de itt erről szó nincs, táblával deklarálva van az elsőbbség. A pirosnak egyrészt semmi köze hozzá, hogy a kék merről jön, másrészt nem is kell látnia, elég, ha a tábláját látja...

 

Továbbra sem értem, mit eszelsz ezen, tök fölösleges ebbe a szituba bármit belelátni/belemagyarázni.

Előzmény: BringasLevy (22258)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22264

Ne szívd fel magad! Ö ilyen. Mindent tud, csak mindent rosszúl. :-)

 

Meggyőzni? Pláne érvekkel? Könnyebb felcserélni a földrészeket...

Előzmény: BoGar (22260)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22263

Jézus szive mi megy itt.

Úgy ölitek egymást, mintha nem lenne teljesen veszett mindegy.

Szerintem hagyjátok a fenébe az egész fórumot és foglalkozzatok értelmes dolgokkal. Mindenki jobban jár.

:)

BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22262

Na végre! És melyik az erősebb szabály? A buszsávé! Erről ennyit! Buktad!!

Előzmény: Törölt nick (22257)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22261

Örülök, hogy örülsz.

 

A tábla szerint egyenesen is lehet menni. HA MINDEN FELTÉTEL ADOTT HOZZÁ!

 

Ha busszal mész, adottak a feltételek, mehetsz egyesnsen. Szippantós autóval nem adottak a lehetőségek, nem mehetsz a buszsávban egyenesen.

 

Ez tényleg annyira egyszerű, hogy még az is meglep, hogy te sem érted.

 

Képzelj el egy pont ilyen táblát egy autópálya felhajtó előtt!

Robogóval érkezel feléje. Egyenesen főút megy tovább, jobbra autópályára halytanál fel. Mehetsz jobbra a robogóval?

Ha a válaszod igen, akkor sok sikert hozzá!

Ha a válaszod nem, akkor pont azért nem, amiért itt sem haladhaszt egyenesen a buszsávban.

 

Előzmény: Törölt nick (22257)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22260

Ne hazudj!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115550401&t=9081469

 

Itt egyedül te hisztizel, most már napok óta, kispofám! Látom, téged nem lehet meggyőzni, hogy aromságokat hordasz össze. Ez most már trolkodás, hogy 5en mondjá k neked, te még mindig hajtod, hogy itt csak neked lehet igazad. Elegem volt!

Előzmény: Törölt nick (22259)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22258

Van jogosítványom. Nem világos, hogy mit nem értesz, de akkor egyszerübben.

 

Sima alárendelt kereszteződés. A legyszerűbb eset, ha az egymással szemben lévő utak azonos besorolásuak. Vagyis, aki a védett úton érkezik egyensen, az a védett úton is marad. Az alárendelt utak egymással szembe csatlakoznak a védett útra. 

 

Ebben az esetben, a két kanyarodó közül az fordúlhat előbb, aki kis ívben teszi.

Pont így van ez akkor is, ha telezöldes lámpával védett a kereszteződés.

 

Ha a védett út kanyarodik, akkor azt jelezni kell a kereszteződés minden ágában. 

Vagyis a képes példában, nem érkezik védett útról a kék a pirossal szemben.

 

Lehetnek kivételek természetesen. 

Ilyen kivétel lehet, pl. egy kieg tábla, vagy ha a kereszteződés lámpái nem vonatkoznak a kisívben kanyarodóra. (Van ott kép szerint valami járda sziget, így lehet ez a helyzet, kicsi a kép a telefonomon) 

Ha a kanyarodó sáv el van teljesen különítve akkor más a gyerek fekvése. 

De alapból a kisívben kanyarodóé az előny. 

 

Szerintem

 

Előzmény: mlas (22249)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22256

De nem mehet, mert azzal a céllal nem mehet be szabályosan a buszsávba!

 

Figyelj! Mész a buszsáv mellett. Egyenesen akarsz menni. Szabályosan nem mehetsz be a buszsávba. Eddig oké? Jobbra akarsz kanyarodni, bemész a buszsávba, eléreted a kereszteződést. még mindig jobbra akrsz menni. Hol érdekel téged, hogy a tábla szerint mehetnél egyenesen, ha nem akarsz? Érted már a logikai bukfenced? Vagy erőlködsz még pár napig?

Előzmény: Törölt nick (22253)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22255

"a tábla jelentésére továbbra sem kaptam választ sem tőled, sem a többi okoskodó bajtársadtól."

 

Legalább na hazudnál!

Előzmény: Törölt nick (22241)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22254

Mi nem megy ennyire???

 

A vitatott tábla, kötelező haladási irány. Abba az irányba kell tovább menned, amre a tábla mutatja, ha minden feltétel adott hozzá.

Vagyis:

Mehetsz jobbra, ha nem zárta le az utat a gázművek ideiglenesen, vagy van behajtási engedélyed a jobbra lévő utcába, stb.

Mehetsz egyenesen, ha olyan járművel vagy, ami jogosult a buszsáv használatára.

 

A kötelező haladásis irány, nem azt jelenti, hogy minden körülmények között arra kell menned. Pl. egy átmenetileg lezárt út, behajtási engedély hiánya, buszsáv, bicikliút, stb felülírja azt.

 

Lehet, hogy új számodra, de ha autópályán azt látod, hogy a belső sávban a minimálisan megengedett sebesség 100km/h, de a teljes pálya áll egy baleset miatt, akkor nem kell 100-al belerongyolnod az előtted állókba a tábla miatt. Teljsen szabályos megállnod a sor végén. 

 

Ezt csak azért írtam le neked, nehogy ott is táblára hivatkozva hülyeségeket beszélj, mert ha egy baleset után teszed ezt, akkor másként fog kezelni az orvos.

A buszsáv esetén, mondjuk könyebben beveszik, hogy így születtél... :-)

Előzmény: Törölt nick (22241)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22251

Felesleges lenne kitenni alá, hiszen más nem is mehet a buszsávban.

Előzmény: Törölt nick (22226)
mlas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22249

Neked van jogsid?

 

Nem egészen értem, miről beszélsz... egyenrangú, meg lámpák felülbírálják meg egyebek... a többit se értem, hogy egyenesen meg, meg ilyenek... :(( behelyettesíteni meg főleg nem kell semmit.

 

Ez egy sima alárendelt útkereszteződés, a mellékútnak (pirosnak) táblája van, ezen nincs mit másképp értelmezni.

Előzmény: BringasLevy (22244)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22248

Én úgy gondolom, hogy az, akinek jobbra mackósajtja van, az nem tud(hat)ja, hogy aki szemben érkezik, annak milyen színű lámpája van, van-e egyáltalán lámpája.

Annyit tud, hogy neki a védett útvonalon érkező MINDEN járműnek elsőbbséget kell adnia.

Előzmény: BringasLevy (22244)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22247

De ha jobbra kanyarodási szándékkal megy be a buszsávba, mert csak azzal a szándékkal mehet be, akkor minek menne a tábla hatálya alat egyenesen? Nehezen megy a  megértés, hogy az egyenes irány az autósra nem vonatkozik?!

Előzmény: Törölt nick (22223)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22246

Kék

Előzmény: kivi (22215)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22245

A helyesírása botrányos, nincs vita.

Ennek ellenére nem rosszándékból ír így, hanem mert így megy neki.

 

Amit ír, abban viszont teljesen igaza van.

Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (22241)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22244

"A piros szempontjából irreleváns, hogy a kék honnan jön, mert a védett úton jön."

 

Ezt levezetnéd nekem? Pont máskép gondolom...

 

Alapból egy keseszteződés egyenrangú. Ha az elsőbbre táblák utalnak, akkor a szerint alakul az elsőbbségi rend, amit csak lámpák írhatnak felül. 

Ha jól értettem a kérdéses esetet, akkor a pirosnak elsőbbség adás kötelező táblája van, akéknek meg telezöldje van.

 

Úgy gondolom, hogy a pirosra nézve pont olyan helyzetben van, mint egy lámpa nélküli táblás kereszteződésben. Vagyis:

Ha a piros jobbra akar kanyarodni és a vele szemben lévő útról valaki ugyan oda készül fordúlni, akkor ha a védett úton nem jön senki, előbb a piros mehet, majd a szemből érkező. Pont így itt is. Piros az első, mejd a szemből érkező kék.

 

A kék szempontjából a telezőld nem jelent mást, mint hogy pillanatnyilag, ő a védett utat hagyja el. Vagyis a kanyarodás szabályai érvényesek rá. Balra fordúlhat, ha szemből nem halad senki egyensen és szemből nem kanyarodik senki kis ívben, illetve gyalogos, kerékpáros, villamos, stb. nem halad a védett úttal párhuzamosan.

 

Véleményem szerint a forgalmi szituáció behelyettesíthető egy közönséges keresztezősbe, ahogy alá és felérendelt utak vannak. Az ottani szabály a mérvadó itt is. 

Előzmény: mlas (22238)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22243

Amúgy igaz. Szerintem is.

Előzmény: mlas (22238)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22240

Ebben mi a vitatható?

 

EZEK ketten nem szembe kanyaródók és ...

a pirosnak macisajtja van, tehát először a kék, aztán a piros.

Előzmény: kivi (22215)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22239

Mikor a kérdés felmerült, olvastam a sületlenségedet. Akkor csak röhögtem rajtam, de mára megszántalak. 

 

Elfogulaltlanság? Mindennek van határa. Aki szinte mindeg téved, annak alfogulatlanúl is fentartással hisz az ember. De a buszsávos esetben nem is kell hinni. A tény, az nem hit kérdése. A rendszámos esetében nem ismerem a tényeket, nem is érdekel. Ott a személyes benyomásom alapján röhögök az erőlködéseiden. Éppen lehet igazad is, mint ahogy az sem bizonyított tény, hogy nincsenek repülő rózsaszín elefántok...

 

Igen, elfogult vagyok. Sem a repülő rózsaszín elefántokban nem hiszek, sem -elegendő infarmáció híllyán- az állításaidnak. Kiderülhet, hogy bármelyik esetben tévedhetek, de valjuk be, ennek elhanyagolható az esélye. :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (22236)
mlas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22238

Ja télleg, nekem a 8szögletű ugrott be előbb... de mit sem változtat "Állj" nélkül se.

A piros szempontjából irreleváns, hogy a kék honnan jön, mert a védett úton jön.

Előzmény: Macika (22232)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22237

macisajt = Elsőbbségadás kötelező!

STOP tábla = Állj! elsőbbségadás kötelező!

 

Legalábbis én így szoktam értelmezni...

Előzmény: mlas (22231)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22233

Tudod, a nőtanács...

Előzmény: Törölt nick (22221)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22232

Nem, a macisajt az az álló 3szög.

Előzmény: mlas (22231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!