Keresés

Részletes keresés

ferembá Creative Commons License 2005.03.05 0 0 216
Ár / érték arányban, fenntarthatóságban nem találsz jobbat. Nekem 4 db van felszerelve. Megnézheted, ha érdekel.
jó éjt: ferembá
Előzmény: Tvnet_Sanya (214)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.05 0 0 215
Sejtem, sejtem, sejtem, sejtem, sejtem, sejtem, .....:D
Előzmény: Tvnet_Sanya (214)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.05 0 0 214
Erősíts meg légyszi! Ugye hogy a vákumcsöves az amely technologiájában a legkorszerűbb? Selytem én hogy ezek között is van típusonkénti eltérés, de nyugtass már meg hogy nem rossz választás az AP sorozat! :)
Előzmény: ferembá (213)
ferembá Creative Commons License 2005.03.05 0 0 213
Az AP10, AP20, AP30 pontosan egy idős.
Ne igyon aki nem bírja.
Ez egy típuscsalád, egy időben jelent meg mindhárom, a gyártó szerint.
Nem szükséges túlságosan jól tájékozottnak lenni.
Előzmény: urbancsok (210)
ferembá Creative Commons License 2005.03.05 0 0 212
Tisztelt urbancsok.hu !

" Az adott típusnál nagyobb teljesítményű síkkollektornak" kétszer akkora a hővesztesége, valamint 40%-al kisebb az IAM tényezője.( forrás: urbancsok.hu/ kardoslabor.hu ) Ezek alapján az abszorber felületre számított teljesítmény mitől
lenne nagyobb? A Wolf kollektoroknál megadott 80-83% -os optikai hatásfok pocsék rossz adat, szerintem nem is igaz.Valószínűleg összekevertétek az "eta0" adattal.
Manapság egy jó síkkollektornál ( és a Wolf valóban jó) az optikai hatásfok 94% körül
van, az eta0 pedig 78-86 % között.
Azt sem értem, hogyan szórhat Wolf kollektoroknál az IAM faktor 0,89-tól 93-ig. A Wolf
nem tud két egyformát gyártani, vagy nem igaz az , hogy " kénytelen vagyok ismerni az adatait".
Szeretnék egy korrekt összehasonlító méretezést lefuttatni a Polysun-on, ehhez szükségem lenne a legjobb Wolf paramétereire. Az urbancsok.hu adatait az előzőek
alapján nem tekinthetem hitelesnek. Elárulnád melyik független minősítő intézet honlapján találom meg( az SPF és azITW nem mérte ) ?
Egy összehasonlításhoz szükség lenne a síkkollektoraid árára, nem találom a web-oldalon. Egy ideje eltűntek az árak a Wagner Solar honlapjáról is, Te biztos tudod
mi lehet ennek az oka.
Ezeken túl két kérdésem lenne:
1. 400m2-es épülethez szerinted miért kell 1000-1500 literes tároló?
A tárolóban nem az ÉPÜLETET fogjuk tárolni, hanem a napkollektorok által termelt
hőenergiát. Majdnem igazad van a tároló méretében, csak arról feledkeztél meg,
hogy nyáron nem kell fűteni. Amikor fűteni kell, akkor a hasznosítható napenergia
harmada-ötöde a nyárinak.
A fűtési rendszerben " lévő komoly mennyiségű víznek"bele kell férni a tárolóba?
MIÉRT??
2. A Viessmann, Buderus, Remeha,FÉG stb. kazánokhoz hol van előírva, hogy milyen típusú napkollektorokkal építhetők egy rendszerbe?
Szinte látom magam előtt ahogy a Buderus kazán a mélybe taszítja a tetőn lévő Viessmann napkollektort.

Kedves Attila. A zoldtech-en egyik hozzászólásodban ismertetted a magadnak felszerelt szolár rendszer hőtermelési adatait. A szerkesztő Úr megkérdezte, hogy mennyi lenne a költsége egy ilyen rendszernek. Azóta nem láttunk azon a topikon.
Vissza kellene látogatni, és válaszolni. Vagy ott túl sok a szakember ?

Szeretettel várom válaszodat, bár nem tudok minden nap Veletek csevegni
Üdvözlettel: ferembá
Előzmény: urbancsok (198)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.05 0 0 211

"Megítélésed szerint ez a rendszered, illetve a terveződ dicsérete akart lenni?"

 

Nem erre reagáltam és ezt Te is tudod. Még nem raktam össze a rendszert. Rajzaim megvannak és nem Te vagy az első aki szerint is lóf*sz ez az egész úgyhogy szakmailag nem vonom kétségbe a felkészültségedet. Az aki kivitelezi (Göbölyös Tamás) hívta fel a figyelmemet először a hiányosságokra.

 

"Azért nem ajánlottam az AP 30-ast, amit Te is leírtál: öregebb, rosszabb."

 

Viszont vákumcsöves, úgyhogy mégsem olyan rossz, mint a nem vákumcsöves hiszen hatékonyságában évente csak kb. két hónappal működik tovább az általad ajánlott nem vákumcsövesnél. Továbbra is azt állítom, hogy a Viessmann kollektorok árfekvése komolytalan árkategóriát képvisel. 

Előzmény: urbancsok (210)
urbancsok Creative Commons License 2005.03.04 0 0 210

Sajnálom, hogy nem értesz abból, amit leírtam:

„Fűtésrásegítésre és még HMV készítésre is ennyi kollektor egy 400 m2-es házon?

Mind ehhez összesen 600 liter puffer?

Remélem az adataid tévesek, mert így feleslegesen adtál ki ~ 2-2,5 milliót.

Utána néztél a gépészmérnök referenciáinak!”

Megítélésed szerint ez a rendszered, illetve a terveződ dicsérete akart lenni?

Nincs nekem semmi bajom a kereskedői mivoltommal. Büszke is vagyok arra, hogy értek hozzá, és méltán nevezhetem magam szakkereskedőnek.

Azért nem ajánlottam az AP 30-ast, amit Te is leírtál: öregebb, rosszabb.

E-mail-ben felhívtam a figyelmed arra, hogy most szereltünk egy hasonló paraméterekkel rendelkező házat, és azt is felajánlottam, hogy részletezem a beépítésre került anyagokat. Nem érdekelt. Ezek után összerakatsz a silány rendszert, és én nem vagyok szakmailag objektív? 

Előzmény: Tvnet_Sanya (209)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.04 0 0 209

Az a bajom hogy nem azt mondtad hogy kevés lesz a fűtésrásegítésre a 4 db AP 20-as, hanem azt hogy egy nyilvánvalóan öregebb azaz rosszabb technologiával készültből van nagyobb. Ráadásul beajánlottad a Viessmann kollektort ami nemigen jobb annyival mint amennyivel drágább. Szerintem ha azt mondtad volna hogy AP 30-as válasszam inkább és abból is legalább 6-ot (legyen 8), akkor megőrizted volna a szakmai objektivitásodat. Így csak kereskedő maradtál. A tippet mindenesetre megköszönöm és ennek okán hozzáértőhöz fogok fordulni, mert a tervező szerintem sem állt a helyzet magaslatán. :)

Előzmény: urbancsok (208)
urbancsok Creative Commons License 2005.03.04 0 0 208

Jól ítéled meg az ítéletemet!:)

De valami azt súgja, hogy Te ezt nem így gondolod. Hol van a kutya elásva?:))

Előzmény: Tvnet_Sanya (203)
pilbi Creative Commons License 2005.03.04 0 0 207

Üdv HHapci!

 

 

Én spec pufferben akkorában tervezgetek, ami kb egy hétre való hőt le tudjon tárolni(csak fűtéshő), mert télen átlag ilyen időtartamokra szoktam max eltűnni(pl síelés),amikor a háznak ki kell tartani annélkül hogy néha begyújtsak.

Mivel nálam a puffer nem csak a kollektor hőjét fogja tárolni, ezért nálam nem függ össze a két méret. Nálam kollektor max tetőméret, amúgy meg pénztárcafüggő lesz... (nem kizárt, hogy első körben csak a puffer készül el kollektor meg majd..)

Amúgy meg kollektorból a max méretet szeretném majd, ha anyagiak megengedik, mert szeretetném majd a téli fűtést is minnél nagyobb részben azzal megoldani...

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: HHapci (204)
lv Creative Commons License 2005.03.04 0 0 206
Szerintem ne napokban gondolkodjál, hanem pl. az éjszakára elegendőre.
Előzmény: HHapci (204)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.04 0 0 205
Valami ilyesféle kérdések forognak nekem is az agyamban azért írtam én is a hozzáértőnek. Megvárom a válaszát. :)
Előzmény: HHapci (204)
HHapci Creative Commons License 2005.03.04 0 0 204
Namost , akkor ha a puffer amiatt kell hogy a felesleges energiát ami a napkollektorbol jön és pillanatnyilag nem használható tárolja pl olyan napra amikor nem süt a nap?
Kérdés hogy mennyi az optimális? Mennyi napra való energiát kell tárolni ami viszonyul az időjárás körülményeihez és persze mennyi napkollektorhoz kell. Ha sok pénzkidobás a tartály oldaláról ha kevés akkor meg pénzkodobás a kollektro oldaláról?
Igaz lehet ez így?
Előzmény: Tvnet_Sanya (203)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.04 0 0 203
Értem. Akkor az a gáz hogy kevésnek ítéled a mennyiségét. Ugye?
Előzmény: urbancsok (200)
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.04 0 0 202

A puffer tartály egy nagyon jó dolog. Korszerű megoldásokhoz elengedhetetlen.

Az izgi rész ott van, hogy hogyan ne növelje a puffer a fűtéskör tehetetlenségét.

Természetesen ez is megoldható.

 

lv: bocs, nem akartam mindjárt az elején osztani az eszet, csak eszembe jutott

 

A másik topicban lévő dolgok finomodtak azóta, csak nincs most időm szalonkész formába pofozni.

Ide is kiteszem, ha megvagyok.

HHapci Creative Commons License 2005.03.03 0 0 201
Minek is kell a puffer?
Előzmény: urbancsok (198)
urbancsok Creative Commons License 2005.03.03 0 0 200
Semmi.
Előzmény: Tvnet_Sanya (199)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.03 0 0 199

Félre ne érts nem vitázni akarok csak érdeklődöm. Mi a problémád a vákumcsövessel?

 

Előzmény: urbancsok (198)
urbancsok Creative Commons License 2005.03.03 0 0 198

Mindenek előtt én nem tennék fel vákumcsöves kollektort, különösen akkor ha - gondolom a minősége miatt Viessmann kazánom lenne - az adott típusnál nagyobb teljesítményű szelektív síkkollektor is létezik. Történetesen a Viessmann-nak is van ilyen. Mivel forgalmazom, kénytelen vagyok ismerni az adatait.

De említhetem a Wolf síkkollektorát is, mely még ettől is jobb adatokkal rendelkezik.

A puffertároló a ház méretei miatt minimum 1000, de inkább 1500 liter. Nincs értelme a kisebb tárolónak, mert a fűtési rendszerben komoly mennyiségű víz lesz.    

Előzmény: Tvnet_Sanya (197)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.03 0 0 197
Mekkora pufferben gondolkodnál? :)
Előzmény: urbancsok (194)
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 196
Szaladok elolvasni. Ez az álmaim álma.
Előzmény: S.P.T. (190)
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 195
Természetesen igazad van, de azért a 3,7kB nem vág földhöz senkit. Igaz, ahhoz kel acrobat. Legközelelebb GIF-ert kaptok JPG helyett.
Előzmény: S.P.T. (192)
urbancsok Creative Commons License 2005.03.03 0 0 194

Fűtésrásegítésre és még HMV készítésre is ennyi kollektor egy 400 m2-es házon?

Mind ehhez összesen 600 liter puffer?

Remélem az adataid tévesek, mert így feleslegesen adtál ki ~ 2-2,5 milliót.

Utána néztél a gépészmérnök referenciáinak!

Előzmény: Tvnet_Sanya (186)
toccata Creative Commons License 2005.03.03 0 0 193
Előzmény: toccata (191)
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.03 0 0 192

lv:

off

Ha a rajzaidat PDF, vagy JPG helyett GIF-be mented, akkor éred el a legkisebb méretet, és jó minőséget.

próbáld ki! net-en nem mindegy

on

 

Előzmény: lv (183)
toccata Creative Commons License 2005.03.03 0 0 191
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.03 0 0 190

Sziasztok!

 

Én eddig csak az Alternatív energia topicba írogattam, most fedeztem fel ezt a topicot.

Szóval nekem van egy tervem, amit ott leírtam már. A napkollektorom egybe van építve a déli tetővel (tulajdonképpen a tetőt képezi), így egy télen is nyagyon jól használható energiaforráshoz jutunk. + a klimatizálás is meg van oldva, mivel nem jut be a hő a tetőn (felhasználja azt).

A dolog poénja, hogy mivel a tetőszerkezettel együtt épül, a többletköltség töredéke egy hagyományos napkollektornak.

HHapci Creative Commons License 2005.03.03 0 0 189
Megnéztem az SD isotwin isomax kazánjait amely 60l belső hmv tárolóval rendelkeznek.
Ezeknél a kazánoknál alkalmazható lenne a napkollektor mivel itt a belső tároló vizét keringeti a szivattyú és a bemenő nem megy át egyből a hőcserélőn. Tehát teljesen mindegy mekkora a bemenő viz hőmérséklete,
Ez 24kw 60literes hőcserélővel zárt égéstér 280bruttó.
Ha lesz időm megnézk más kazánokat is.
Üdv
Előzmény: NeomatiK (180)
kpl Creative Commons License 2005.03.03 0 0 188
Nagyjából én is, de nem árt az óvatosság :-)
Előzmény: NeomatiK (180)
lv Creative Commons License 2005.03.03 0 0 187
Nyugi, most csak a kisördög dumál belőlem:
- beállítom a kazánt úgy, hogy pont jó legyen fürdeni
- ez a víz természetesen jó a kézmosáshoz is
- mosogatáshoz hideg lenne, de hát azt bízzuk a mosogatógépre :)
Előzmény: NeomatiK (180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!