Keresés

Részletes keresés

csampilampi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4509

ha esetleg Balázs nem menne bele, én benne vagyok. Ugyan olyan piros színű, vadi jó állapotú kesztyű.

Előzmény: attika672 (4508)
attika672 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4508

Szia!

Ha esetleg nem tudnád eladni, nekem van egy alkarvédős lánckesztyűm kék.

Igaz, hogy használt, de keveset volt használva hibátlan.

Ha gondolod cserélhetünk. A címem nyilvános.

Előzmény: farkasbi (4478)
albinolynx Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4507

Szerintetek ez képes lenne átütni az állat koponyáját?

Végtelenül egyszerű szerkezet, ha működik készítenek egyet magamnak. Valamilyen légpuska rugó lehet benne, ahogy nézem.

 

Előzmény: disznóöl (4493)
Andor0006 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4506

Nagyon jók azok a KDS kések. Én is használom őket, sikerült még vennem két fanyelűt is. Azokat már nem gyártják, az utolsó kettőt küldték el nekem a gyárból. Van KDS bárdom is kettő, egyik fa nyelű a másik műanyag nyelű.

 

www.kds.cz

 

Árulnak fenőacélokat is, de azoknak csak a nyelét öntik ők. Az acél francia Fischer gyártmány.

 

A teljes hentes arzenálomról valamikor csinálok már képeket, de nincs egy helyen minden, egy délelőtt kell, hogy összeszedjem egy helyre a cuccot. Lehet, apránként lefényképezem, ha másként nem megy, de egyben volna jó, mert brutális látványt nyújtana.

 

A rénvasamat az ünnepek alatt automatizáltam, szereltem rá láncos csörlőt, vége a kézi feltolásoknak. Szerencsére 2,9m hosszú lábai vannak, így a láncos csörlő is bőven elfér.

Folyamatban van még egy elektromos hasítőfűrész beszerzése is, mert meguntam a kézi fűrészelést. Jobban kifáraszt, mint az egész disznóvágás. Bárdot nem szívesen használok, mert szilánkos lesz, akár milyen ügyes is vagy. Általában 200kg feletti disznókat vágok, mert felénk az a szokás, és azokat fűrészelni nem olyan, mint a 120kg-osakat.

oldci Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4505

Bocs , Kézben !

Előzmény: oldci (4504)
oldci Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4504

Még nem fogtam kében ilyen kést, de látszik jó fogása lehet. 

Hogy ilyen széles élszalagot köszörülsz, illetve ha jól látom polír korongot használsz?  Széles a kés pengéje?

Előzmény: Tor I. (4502)
csampilampi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4503

Ez olyan gagyi, hogy kiváló minőségű cseh kések!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Büszke lehetsz rá barátom, nagyon szép gyűjtemény. GRATULÁLOK!  Le is mentettem a képeket külön mappába.

Előzmény: Tor I. (4502)
Tor I. Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4502

TISZTELT SZAKEMBEREK NEKEM ILYEN KÉS SOROZATOM VAN SZERINTETEK NAGYON GAGYI?

 

 

                                                 

 

 

                                 

Tor I. Creative Commons License 2012.01.08 0 0 4501

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGEDET!!!UTÁNA FOGOK NÉZNI VAN FELÉNK ILYEN CÉG AHOL FOGLALKOZNAK HIDRAULIKA  CSÖVEKKEL,AMIT ÍRTÁL NEKEM EZZEL NEM VAGYOK VISZONT TISZTÁBA HOGY MIEZ(ballistolt, és a sírig kitart.)VALAMI FÉLE FGYVER OLAJ?VOLT EGY ELÖZŐ HOZZÁ SZOLÓ AKI MEGNÉZNÉ A PUSKA TÖRTÉNELMEDET,SZERINTEMIS SOK EMBER CSODÁLKOZVA NÉZEGETNÉ A PUSKA GYÜJTEMÉNYED KÉPEIT!!!!!!!!!!!!TÖBBEK KÖZT ÉNIS SZIVESEN NÉZEGETNÉM,HISZ ÉN ÚGYÉRZEM HOGY A DISZNÓVÁGÁS LEGFONTOSABB ÉS AZ EGYIK LEG IZGALMASABB FELADATJÁT LÁTJA EL!!!!!!!!!!SZERINTEM HA SOK OLVASÓ A KÉPEKEN FELISMERI HOGY NEKI IS VAN OLYAN GYÁRTMÁNYÚ PUSKA, NAGY BÜSZKESÉG FOGJA ELTÖLTENI ÉS RÁJÖN HOGY MILYEN CSODÁLATOS FEGYVER VAN A BÍRTOKÁBAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Andor0006 (4489)
oldci Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4500

Ez a JP5 jól néz ki!  Előnye , hogy az agyvelőt nem nyomja tele szőrrel. De az orfogó használata ajánlott mert gondolom egy picit rákell szorítani a homlokra. Én azért maradok a JP4 nél!

Előzmény: Zernovics (4494)
Andor0006 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4499

Az árverésen látható pisztoly egy JP2a, jól megette a puskapor a dugattyúját.

Zernovics Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4498

Szerintem az.

Előzmény: disznóöl (4497)
disznóöl Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4497
zsoltheni Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4496

sziasztok kerner kábitóhoz mit szoltok? honnan tudnák golyot veni hozá s kb menyiér

 

dawid154 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4495

Látenshentes még régebben ismertette velünk az ipari NAGY testvérét ime!

Előzmény: Zernovics (4494)
Zernovics Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4494

 Szia !

 

 Ez nagyon nagy!

 Ilyet még életemben nem láttam. Gondolom ilyen lehetett, amiről mesélt Nekem Nagybátyám.

 

És mit szóltok ehhez. Ha jól látom nincs taglószeg, helyette valami tompa felület adja le az ütést.

 

Van ez olyan hatásos, mint a taglószeges kivitel?

 

http://www.antreg.cz/pdfvyrobky/vs01/JPm5cz.pdf

Előzmény: disznóöl (4493)
disznóöl Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4493

Ez a patron nélküli pisztoly.

Előzmény: oldci (4491)
Zernovics Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4492

Hali !

 

Nekem is úgy rémlik, hogy azt mondta, hogy sűrített levegövel működött.

Gondolom hasonló lehet a működési elve a légpuskához, csak más paraméterekkel.

 

A jó öreg pikker nem hazudik, csak tudni kell vele bánni, legfőképp célozni.

Egy hentes ismerősöm Nekem is hozott egyet, de nem merném használni. 

 

Tréfa jóhet minden mennyiségben :)

Előzmény: oldci (4491)
oldci Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4491

Szia!

Az én nagybátyámnak is van patron nélküli pisztolya! Úgy hívják, hogy pikker. /Elnézést a tréfa miatt/

A Dick most is készít rugósat. Ha jól emlékszem itt is említette már valaki. De az legfeljebb  tengeri malac kábítására jó! Illetve van ipari ami sűrített levegővel működik.

Előzmény: Zernovics (4490)
Zernovics Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4490

Szia !

 

Tehetnél fel pár képet a pisztolyokról. Szerintem lennénk páran, akiket érdekelnének a korábbi modellek is.

Jómagam láttam már párat, de mondjuk egy JP- t a 70-es vagy 60-as évekből......... :) 

Persze ne vedd tolakodásnak, csak ahogy olvasgattam a topicjaidat, böki a kíváncsiság az oldalam rendesen.

 

Nagybátyám mesélte ( ma-holnap 70 éves), hogy az Ő apósának olyan taglópisztolya volt, hogy nem kellett bele patron.

Te hallottál ilyenről, vagy az "öreg" emlékszik rosszul?

Előzmény: Andor0006 (4489)
Andor0006 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 4489

Szia !

 

Hidraulika üzletben tudsz venni olyan gumislagot, amiből kedvedre vagdoshatsz gumipárnákat. JP2-höz üzletben árult gumipárna is higraulika slagból van méretre vágva.

 

Jóképű a JP2a-d, ne sajnáld tőle a ballistolt, és a sírig kitart.

 

Nekem most úton van egy sosem használt 74-es JP2 , 50 db korabeli piros 9x15k jat lőszerekkel. Két napja csaptam le rá egy cseh árverési oldalon. Figyelni kell folyamatosan, és gyöngyszemekhez jut az ember.

Előzmény: Tor I. (4487)
oldci Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4488

Ahol forgalmazzák ezeket a pisztolyokat általában tartanak alkatrészt is.  Több vadászboltban is láttam már ahol pl: A JP hez taglószeget, ütőszeget, rugókat, és párszáz forintért gumi ütköző is van

Előzmény: Tor I. (4487)
Tor I. Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4487

TISZTELT SZAKEMBEREK!!!!!!!SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI TÖLLETEK HOGY A JUGOSZLÁV ÉS A CSESZLOVÁK PUSKÁKHOZ HONNAN TUDNÉK BESZEREZNI OLYAN GIMI PÁRNÁT AMI HELYETTESÍTENÉ A GYÁRIAKAT????????A GYÁRIAKHOZ SZÁMOMRA KÖRÜLMÉNYES A HOZZÁJUTÁS!!!!!!!!  (GONDOLOK ÉN VALAMILYEN FAJTA SLAG CSŐ VAGY TÖMLŐ AMI KÖNNYEN BESZEREZHETŐ ÉS JÓL HELYETTESÍTI A GYÁRI GUMIPÁRNÁT) EHEZ A KÉT PUSKÁMHOZ SZERETNÉK HOSSZÚ TÁVRA BESZEREZNI MINDEN ALKATRÉSZT ÉS EZÉRET ÉRDEKLŐDNÉK HÁTHA TUDTOK SEGÍTENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

                                                                      

degamma12 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4486

Hali

 

hozzá szolnék a lánc kesztyűhöz aki még nem próbálta annak okozhat galibát

a nem megfelelő méret pl beszakítja a körmöket a tul nagy akadályoz a munkába.

viszont a kés élét a saját kéz tudja legjobban kiütni.))))

Andor0006 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4485

Lánckesztyűből a narancssága szalagos a legnagyobb, nekem a kezemre csak az megy rá kényelmesen. Ezt a szezont már lánckesztyűvel nyomom, és csak ajánlani tudom.

 

Akinek még nem volt szerencséje lánckesztyűhöz, annak jótanácsként elmondom, hogy önmagában nem lehet használni. Kell alá venni vékony szövet kesztyűt, fölé pedig gumipántot, ami az ujjaidra szorítja. A szövet kesztű azért kell, mert a láncszemek hamar kidörzsölik a kézen a bőrt, gumipánt nélkül meg össze -vissza mozog a kesztyű az ujjakon.

 

Előnyei:

 

- nem vágod meg magad

- megvéd a csontszilánkoktól

- bátrabban és gyorsabban tudsz dolgozni

- sokkal könnyebb vele megfogni a húsokat, mert a lánszemek jól megkapaszkodnak.

 

Hátrányai-

 

- nem olcsó

- nehéz rendesen elmosni

- a szövet kesztű, amit alá veszel gyakran cserélendő

- a gumi is gyakrabban tönkremegy, ha nem vigyazva veszed le.

 

 

 

 

farkasbi Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4484

Szia Imi,

 

Eggyel nagyobbat kellett volna vennem. Kéket. csak úgy emlékeztem hogy a tied is piros volt és az felment a kezemre. De ez sajnos nem jó.

Előzmény: csampilampi (4482)
Tor I. Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4483

                           ELADÓ KÁBÍTÓ PUSKÁK!VÁROM AZ ÉRDEKLÖDŐKET!!!!!!!

 

 

 

                   http://aprod.hu/hirdetes/sertes-kabito-puskak2-db-ID6dHW.html

csampilampi Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4482

Balázskám!!!  Sárga kesztyű kell neked!!!!  ( ja meg nekem is :) BÚÉK!

Előzmény: farkasbi (4478)
Tor I. Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4481

A HÁTÁN LETT BONTVA!SZÁMOMRA AMI KÜLÖNÖS A SZALONNÁJA VOLT,MÁR RÉG VÁGTAM ILYEN SZALONNÁS FEHÉR RÖFIT!!!!!ITT MIFELÉNK ELTÜNŐBEN VANNAK EZEK A FAJTÁK!!!!!!!!!

Előzmény: oldci (4476)
oldci Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4480

 

Ha érdekel valakit  JP 4 kábító pisztoly, az apród.hu  nézd meg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!