Keresés

Részletes keresés

enkies Creative Commons License 2011.11.15 0 0 8011

Ez valóban elgondolkodtató.

Szerinted akkor milyen volt őseink (többségük) vallása?

Merhogy 10, v. több störzs "olvadt" össze, tehát lehet, hogy közöttük  sokféle vallás akadt, de általában egy szövetség életében, pláne, mikor kezd egységes néppé "összegyúródni". fontos szerep jut a vallásnak. (pontosabban egyre fontosabb) Tehát, milyen volt/lehetett szerinted a KM-ét elfoglaló, itt berendezkedő, a szeri országgyülésben önmagát, belső szabályait lefektető nép vallása?

Előzmény: Törölt nick (8008)
enkies Creative Commons License 2011.11.14 0 0 8007

Bolond lyukból bolond szél fúj!

Hagyj békén a blőd bejegyzéseidde!

kevés ez, mikor nincs értelmes mondanivalód!...és egy jó ideje nincs!   ..nem veszed észre magad?

Előzmény: Törölt nick (8006)
enkies Creative Commons License 2011.11.14 0 0 8005

Szkyta!

Hülyéskedj légysz azzal, akivel egyidős vagy!

Már egyszer írtam! Ha nincs érdemi, értelmes témád, inkább maradj csendben! (Gyanus lesz itt sokaknak, ha tul gyakran utasítasz másokat orvoshoz!)

Előzmény: Törölt nick (8004)
enkies Creative Commons License 2011.11.14 0 0 8003

"mindkét esetben Mani vallásáról, annak gnosztikus voltáról esett szó.

Meg arról, hogy a perzsák ezért üldözték őket."

Ez érthető.

A megfogalmazás volt kétértelmű.

---

" Erre meg azt írta Zoroastro, hogy ő ezt cáfolta. (Ezt olvastad?)"

El. (Ám, bocsánat, de nem győzött meg!)

Előzmény: Törölt nick (8001)
enkies Creative Commons License 2011.11.14 0 0 8002

Tipikus!

Tudatalattidat kivetíted...nem először! (mondanivalód ,ár rég nincs!)

Sebaj! A te gondod!

Előzmény: Törölt nick (8000)
enkies Creative Commons License 2011.11.14 0 0 7999

?

beírásaidtól--ha így jobban tetszik! (Egyébként sem neked szólt!

Előzmény: Afrikaans8 (7998)
Afrikaans8 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 7998

"leveleidtől"

 

:DDD

Előzmény: enkies (7997)
enkies Creative Commons License 2011.11.14 0 0 7997

Egyrészt kár, hogy csak ennyire telik tőled...értelmesen már rég nem tudsz hozzászólni, csak kötekedni.

Másrészt: Ha te egy belső ellentmondást tartalamzó szövegben nem vagy képes meglátni a "logikai bukfencet", akoir te ne engem félts!

Tudod, azok szoktak itt ezzel a váddal jönni, akiknek már kifogyott minden más érvük!

Te is csak halgattál, mióta kiderült, csk üres kötekedés volt részedről, hogy a bizánci császárok címe közé tartozott az "Isteni Férfiú" is.

Úgy hogy megkérlek, KÍMÉLJ  MEG a hozzám írt bugyuta leveleidtől!

Előzmény: Törölt nick (7996)
enkies Creative Commons License 2011.11.13 0 0 7995

Zoroastro!

Két utóbbi bejegyzésedben némi elentmondást látok!

Egyszer írod, hogy nem volt semmiféle Jézust követő jellege, hanem átvettek innen-onnan, és főleg gnosztikuok voltak...aztán meg írod, hogy Manit gnosztikus mivolta miatt üldözték.

Akkor most melyik?

Ha őseink szinkretikus vallása tartalmazott gnosztikus jegyeket és Mani gnosztikus volt, akkor miért is ne követhették őseink Manit?!

Előzmény: Törölt nick (7994)
enkies Creative Commons License 2011.11.12 0 0 7992

De mostmár tényleg ebédhez szólítanak!

üdv!

Előzmény: enkies (7991)
enkies Creative Commons License 2011.11.12 0 0 7991

Naaa! Bagatur!

Légy fer!

Jól tudod, hogy számos esetben tettél ilyen, vagy erre utaló megjegyzéseket!

Valamint azt a gyengémet is tudod, hogy nem vagyok elsőosztályú internetező, igy nekem nehéz olyan visszaidézéseket hozni, mint neked...

épp ezért írsz efféle válaszokat.

(De szerencsére nem kell nekem szembe állítanom téged önmagaddal!)

Előzmény: Törölt nick (7990)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7989

"Nem foglakoznék tovább a szövegértési problémákkal - még ki is emeltem neked azt a mondatot."

Na még egyszer rugaszkodjunk neki!

Az általad kiemelt részek SEM, a mű más részei SEM adnak semmi, de semmi támpontot arra nézvést, hogy a mű által felölelt időszak előtt voltak-e, mekkora mértékűek voltak, hol voltak "boszorkány"-üldözések!

Ennyi! Ilyen egyszerű...és ha akarsz, természetesen megteheted, hogy ne foglalkozz ezzel tovább!

Jó északát!

enkies

Előzmény: Törölt nick (7987)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7988

"Miről is jelentetem ki szerinted "ex katedra"?"

Üdvös lenne, ha emlékeznél beírásaidra!

Előzmény: Törölt nick (7986)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7985

No, ez meglep!

Kérhetlek, hogy légy oly jó és megírod a mű címét, szerzőjét?

Hadd nézzek utána! (ha nem hétpecsétes titok)

Merthogy  te elég sokmindenről hajlamos vagy azt ex katedra kijelenteni, hogy "közismert hamisítvány"!

Előzmény: Törölt nick (7982)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7984

Óóóó! Köszönöm, mindent tudó TANÁRURAM!

Előzmény: Törölt nick (7981)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7983

A XIV. században???....hol ír erről az általad hivatkozott mű???

----

"...amikor már tényleg üldöztek..."

Értem!

Csakhogy ez nem bizonyíték arra nézvést, hogy előtte nem üldöztek senkit! (Vagy szerinted igen?   ...   mert akkor meg kéne magyaráznod, hogy miképpen-is bizonyíték arra!)

No és Klaniczay úr hol is beszél az üldözésekben bekövetkezett fordulatról?? ...hogy "világos" legyen!

Előzmény: Törölt nick (7980)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7979

Utolsó bejegyzésedre is csak azt lehet válaszolni: a szerző nem tekintett visszább, csak a 16. századra.

Amit én korábban éllítottam:

Van egy könyv, melynek szerzője azokat a boszorkányper-béli jegyzőkönyveket dolgozza fel, amik az Anjouk idején Erdélyben történtek!

Sajnálom, hogy eddig seni sem tudott segíteni, hohy ki is a szerő és mi a könyv címe....de türelem! Kutakodok, remélem hamarosan meg lesz!

Előzmény: Törölt nick (7959)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7978

"- Először is azt kellene megmondani, hogy mit tartunk boszorkányos képességnek. Az nyilvánvaló, hogy voltak kuruzslók, gyógyítók, bábák, nézők, látók, vagyis olyan "népi szakértők","

Tehát amint korábban magam is felsoroltam: mindenféle "népséget" érintettek ezek a perek, akit csak vádolni lehetett olyan dologgal, ami a klérusnak nem tetszett!

(IV. bejegyzésed)

 

Előzmény: Törölt nick (7959)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7977

http://www.origo.hu/vendegszoba/tudomany/20060413klaniczay.html?pIdx=2

 

Ez, a második bejegyzés -- úgy tünik nem figyeltél oda -- pont a te, felém irányuló kritikai megjegyzésedet cáfolja. Írtad ugyanis, hogy logikátlan dolgot állítok: hogy a fenébe is üldöztek volba bábákat!!

Nos ez a Klaniczay úr épp erről beszél: Batiz Klára bába volt- boszorkánysággal vádolták (elégették) Nagy Anna..szintén!

Valamint: e cikk előadója, Klaniczay úr sem tekint visszább, korábbi időkre.

Előzmény: Törölt nick (7959)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7976

Sorra szeretném venni, ezért mellékletenként hadd reagáljak!

 

http://nima.freeblog.hu/archives/2008/10/28/A_boszorkanyuldozesek_tortenete/

 

Ez a melléklet azt állítja, hogy Magyarországon kb 500 ilyen per volt, valamint, hogy jóval az Anjou kor után (az 1500-as években kezdődtek e perek.

Amit ide citáltál, egy cikk. Szerinted nincs tán jogom annak alaposságát vitatni, mégis megteszem. Úgy látszik , e cikk szerzője nem foglalkozik a témával, csak kb. a mohácsi vész idejét követő korban. Nem tekint vissza korábbi időszakokra! Én pedig pont korábbi időszakot érintettem.

Előzmény: Törölt nick (7959)
enkies Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7975

Nem tudom, miért esik jól néked azzal vádolni engem, hogy az "elméletembe" bele nem illő írásokat negligálom!

Végre sikerült olvasható formába hoznom mellékletedet....hosszú munka, egyelőre csak átfutni volt időm. Az minden esetre máris megállapítható, hogy e mű korban kb250 -300 évvel későbbi időponttól kezdve foglalkozik az erdélyi/székelyföldi feljegyzésekkel!

...Nem értem tehát, hogy miképpen is jön ez ahhoz, hogy voltak/lehettek különféle címen "boszorkányüldözések" ott, az Anjouk idejében?

Ehhez a mellékletedhez csak ennyit! (Fenntartva: ha ezen jelentős terjedelnű könyv valahol, sok-X-edik oldalán mégis tartalmaz 14. századra vonatkozó leírást, akkor : a./  vagy én lassan majd eljutok odáig, b./ vagy te -- mivel ismered a könyvet, hoszen hivatkozol rá-- leszel oly szíves és kiemeled azt a részt!  ... egyébként csk "elterelő hadmozdulatként" lehet értelmezni ezt a mellékletet.

Előzmény: Törölt nick (7960)
kisharsány Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7974

 

 

Ady Endre: Sem utódja, sem boldog őse... 

 

Sem utódja, sem boldog őse
Sem rokona, sem ismerőse
Nem vagyok senkinek,
Nem vagyok senkinek.

 

Vagyok, mint minden ember: fenség,
Észak-fok, titok, idegenség,
Lidérces, messze fény,
Lidérces, messze fény.

 

De, jaj, nem tudok így maradni,
Szeretném magam megmutatni,
Hogy látva lássanak,
Hogy látva lássanak.

 

Ezért minden: önkínzás, ének:
Szeretném, hogyha szeretnének
S lennék valakié,
Lennék valakié.

 

Előzmény: Törölt nick (7967)
kisharsány Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7973

 

Csak nem képzeled, hogy hazudok???   Nem, nem képzelem, csak tudom, hogy belülről - tükör nélkül - nehéz megítélni mik vagyunk. :) Persze, segíthet, ha lenézel, hogy békatalpat látsz-, vagy hernyótalpat :)))

 

...26 generáció óta... az nem sok, még csak a tatároknál tartasz :)) (Ja! ...és mind generáció volt ? nincs közte egy "de' genere" sem ? :))

 

...őszhajú becsülettől kicsattanó... oszt sokra megyünk vele... A vén Márkus is őszhajú becsülettől csattant ki (Tudod: Tarcsa kontra Ladány) oszt' mégis milyen huncutságot csinált... :))))))))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (7967)
megindikk Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7970

"Zsidó-e vagy?"

 

És te?

(Vagy ezt már nem lehet megkérdezni?:-)))

Előzmény: Törölt nick (7967)
enkies Creative Commons License 2011.11.10 0 0 7968

Hülyéskedsz, hülyéskedsz?   ...   jól esik?

Előzmény: Törölt nick (7967)
kisharsány Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7966

A bizonyíték rá, hogy engem gyíkká változtatott!!!

 

Nem békakirályfivá ? Mert az az igazi boszorkány. A többi csak mímeli :) (Erre figyelj!)

Előzmény: Törölt nick (7964)
kisharsány Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7965

Csak, hogy segítsek: nem "falusi bíró", hanem falusbíró van írva.

Nem ugyanaz :)))

Egyébként jobb alul van a képernyőn egy "ikon", amibe 100% van írva: erre kattinta feljön egy oszlop. Ott akár kicsinyíthetsz is.

Előzmény: enkies (7962)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7964

És volt ott egy boszorkány is, aki még élt! A bizonyíték rá, hogy engem gyíkká változtatott!!!

 

...de már elmúlt.

Előzmény: Törölt nick (7944)
enkies Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7963

"Természetes", hogy olyan előadó anyagát hozod, ami téged igazol.

Türelmedet kérem, ha megtalálom közlöm majd azt a szezőt, ami meg engem igazol!

Előzmény: Törölt nick (7959)
enkies Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7962

Bolondozik a gépem, nem tudom normális mértre lekicsinyíteeni a linkeket, így képtelenség végig-olvasnom. Hamarosan teszek valamit...

addig is: meg tudnád mondani, hogy az az ominózus falusi bíró milyen betüket használt?

Előzmény: Törölt nick (7960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!