Keresés

Részletes keresés

kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.01.24 0 0 22289

Ha villogó zöldön vagy piroson indul el, akkor egyértelmű, bekaphatja. Viszont ha zöldön indul el, és nem ér át mire zöldet kap az autós az megint más. Ezért írtam, hogy kb 5-6 mp-ig zöld, mert ha valaki tudja, hogy lassú, az nyílván egy "öreg" zöldnek már nem indul neki, de 5-6 mp nem sok... Hamarabb elindulni meg nem tud.

Előzmény: BoGar (22288)
BoGar Creative Commons License 2012.01.24 0 0 22288

Ne haragudj, de megkérdezem: És? A villogó zöldön elindulni és piroson áthaladni tilos. Mostantól ezt is szigorúan fogják venni. Mellesleg akkor, amikor a villamosnak megállnak, gyanús, hogy nem villogó zöldön haladtak keresztül, hanem egyértelműen piroson. És kár jönni a nyugdíjasokkal. Sok nyugdíjas gyorsabb, fürgébb, mint én, mellesleg pont nem nyugdíjasok voltak, akiket láttam. Erről ennyit.

Előzmény: kontaktorszekrény- (22287)
kontaktorszekrény- Creative Commons License 2012.01.24 0 0 22287

Mondjuk a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy azon a zebránál (ami ugye keresztez 2*2 sávot és 2 villamosvágányt) a zöld jelzés kb. 5-6 mp, és a kiürülési idő sem a legideálisabb, mivel tényleg sok a nyugger aki nem a Lidl oldalán született, de át szeretne jutni.

Előzmény: BoGar (22282)
BoGar Creative Commons License 2012.01.21 0 0 22286

Nem a megállónál, hanem a következő utcánál! Ott vágtattak volna át a 2x2 sávon meg a 2 villamosvágányon.

Előzmény: M.Sanyi (22284)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22284

Ott is ?

 

Van pár ilyen megálló és az idősebb korosztály előszeretettel adja elő ezt a magánszámot.

Illetve nem csak az idősek, de náluk már a reakcióidő és a gyorsaság kissé megkopott, így ők maradnak az úton többnyire.

 

A múltkor mondjuk sikerült feltosznia egy nyikhajnak. Nem elég, hogy piroson kényelmesen sétálgat, mikor mellé értem, még vissza is lépett, hátha ijedtemben nekimegyek a szembe jövőnek.

Előzmény: BoGar (22282)
BoGar Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22283

Mindig csak ő szokott. Ha nagyon beég, akkor trollkodik.

Előzmény: BringasLevy (22279)
BoGar Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22282

Most jutott eszembe, hol volt a villamosos eset. Béke térnél a Lidlnél.

Előzmény: M.Sanyi (22281)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22281

Érdemes az idősebb korosztályt figyelni.

Sokszor látom, hogy megáll a járda szélén egy pillanatra,nagy levegő és se jobbra, se balra nem néz, csak lehorgasztott fejjel megy előre.

Természetesen úgy, hogy közben jönnek az autók, esetleg a zebra tényleg nem volna messze, ha élve át akarna menni.

Át akar ?

 

Egyik nagy kedvencem, mikor a nyugdíjas gyalog jól felpakolva "átfut" a piroson a járdaszigetre, ahol eltölt még vagy tíz percet, mert a villamos marhára nincs még a kanyarban sem a szarul belátható Üllőin.

Előzmény: BoGar (22280)
BoGar Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22280

Mi a véleményetek arról, hogy a gyalogosok kezdenek elkanászodni? Lelépnek akkor is a zebrára, ha már jó ideje villog a zöld jelzés, leszarják a lámpák jelzéseit, simán besétálnak az út feléig, akkor is, ha piros a lámpa, de megállnak, mert jön a villamos, közben meg odaérnek az autók és várakozni kényszerülnek, miközben számukra zöld a jelzés.

BringasLevy Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22279

Szar már nekem, hogy megint és nem mindig... :-)

Előzmény: Törölt nick (22278)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22277

A megtévedés ellen ... van egyszerű teszt vezetés közben ...

 

Ha, a szemben álló felek kormányzás híján, eltudnának haladni

egymás mellett (párhuzamsoan) is, akkor él a kanyarodési szabály!

Mert, azonos úton szemben haladnak éppen...

 

Egyébként nem él,  és ...

a TALÁLKOZÁSKOR (útvonalaik metszésekor) már

 

- macisajt/STOP esetén alá-fölé rendelt viszony lesz

- tábla híján pedig, >> a jobbkéz szabály lesz érvényes

- a kanyarodási szabály,  pedig nem játszik számukra...

 

 

Előzmény: BringasLevy (22276)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22276

Meakulpa

 

Korábban hibásan vélekedtem. Jobban megnézve a képet, úgy van, ahogy azt nopánic is írta.

A kisebb kijelzőn nem volt egyértelmű számomra, hogy járdasziget választja el a piros autó jobbra kanyarodó sávját a többitől. Így természetesen a kék van előnyben.

 

Jó volna látni egy képet a kék autóvezetőjének a nézőpontjából. Nem tudom, hogy milyen az a járdasziget. Ha félre értehető, akkor az elspbbség is. Arra gondolok, hogy sok olyan járdaszigetet láttam már, ami csak felfestés és az is kopott. Ha ez is ilyen, akkor előnyösebb volna telezöld helyett oda egy irányított zöld jelzés. Nyilván ehhez át kell programozni a lámpákat, hiszen ebben az esetben a szemből egyenesen haladó sem zavarhatja a képet.

Ha a járdasziget jól kiépített, jól látható és nem félre érthető, akkor jó így ahogy van, nekem kell nagyobb monitoron nézni a képet!

 

Ezennek megkövetek mindenkit akivel a témában vitatkoztam, tévedtem. Remélem, senkit nem vezettem félre!

 

Előzmény: kivi (22215)
M.Sanyi Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22275

Lökd még be azt is, hogy a táblának hosszabb farka van, mint az útburkolati jelnek, hogy teljes legyen a káosz !  :))

Előzmény: Törölt nick (22257)
Macika Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22274

Így van!

Előzmény: nopánick (22269)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22273

A kék jármű vezetője annyit tud, hogy neki telezoldje van és vele szemben valaki jobbra készül kanyarodni.

 

A piros NEM vele szemben van... hanem egy másik  úton, egy másik kereszteződésben.

Előzmény: BringasLevy (22270)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22272

Ebben lehet ráció. otthon majd megnézem nagyobb monitoron a képet. Ha az ott járda sziget, akkor természetesen úgy van, ahogy írod.

 

Előzmény: nopánick (22269)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22271

Azért arra nem vennék mérget, hogy csak a kanyarodás szabályai csak egyenrangú kereszteződésben játszanak

 

Ne, is vegyél, mert az azonos rangú utakról érkezők között játszanak.

Tehát, lehet, hogy egy 4 ágúban csak 2 vagy 3 ág esetén....

Előzmény: BringasLevy (22266)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22270

Maradjunk annyiban, hogy a helyszinen nyilván minden világos volna. De így...

 

Ha jól tudom,  elsőbbséget a keresztező úton haladónak kell adni. Ha nem így van, akkor azt kieg táblával jelezni kell. Vagyis, ha nincsen kieg tábla a macisajt alatt, akkor úgy kell tekintenem, mintha a szemben lévő út azonos prioritású, mint az, ahonnan érkezem. Vagyis nem az a védett út, hanem a keresztező út. 

 

Ha van kiegtábla, akkor pedig a kieg táblán ábrázolt módon alakul az elsőbbségi rend. 

 

Telezöld esetén, mindig a kanyarodási szabályok határozzák meg a kanyarodási sorrendet. Vagyis kisívben előbb és csak utána nyagy ívben.

A kék jármű vezetője annyit tud, hogy neki telezoldje van és vele szemben valaki jobbra készül kanyarodni. Eszerint csak a piros után kezdheti el manővert. (Nem így volna, ha irányitott zöld jelzés volna!)

A piros jármű vezetője lát egy macisajtot, ami miatt előnyt kell adnia a keresztező úton haladóknak. Ha azok állnak -nyilván állnak, mert piros nikik a lámpa- akkor ő a nyerő a kékkel szemben a kanyarodáskor.

 

De lehetnek olyan körülmények, amik rácáfolnak erre a forgalmi helyzetre. Látni kellene a helyszint. Minden esetre a kiegtábla nélküli elsőbbségadás kötelező tábla és az irányított zöld helyett telezöld elég árulkodó jelek.

 

De most lépek.

További jó forumozást!

 

Előzmény: mlas (22268)
nopánick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22269

Nem véletlenül írtam, hogy

 

"EZEK ketten nem szembe kanyaródók"

 

Azaz a kék MÁR a védett úton van a KÉT külön kereszteződés között.

A maga bal kanyarja UTÁN...

 

Épp ezért került macisajt a piros elé, mert az máre egy MÁSIK kereszteződés a jelen esetben.

A két kereszteződés között van 1-2 méter védett út IS, ami a kéket "már védett úton haladóvá" teszi.

 

k) Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.

Előzmény: BringasLevy (22244)
mlas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22268

Ebben az esetben (a piros helyében) nem tudhatod, hogy melyik a főút, lehet a kéké is, lehet a balról vezető út is... Nem tudod, milyen táblája van a kéknek (mert van vagy 25-30m-re tőled) csak azt tudod BIZTOSAN, hogy neked elsőbbséget kell adnod.

És pont ezért van táblád :))

Előzmény: BringasLevy (22266)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22266

háááát...

 

Azért arra nem vennék mérget, hogy csak a kanyarodás szabályai csak egyenrangú kereszteződésben játszanak... De lehet tényleg elő kell vennem egy KRESZ könyvet.

 

Ha nekem elsőbbség adás kötelező táblám van, meg a szemből várakozónak is, aki ugyancsak kanyarodni készül oda ahová én, akkor szabad út esetén az megy előbb, aki kis ívben kanyarodik. Akár csak telezöld esetében.

 

Az említett szituban az számít, hogy hol van a lámpa. A járdasziget mellett, vagy előtt.  

Előzmény: mlas (22265)
mlas Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22265

Elő kéne venni egy KRESZ könyvet...

 

A kanyarodós szabály akkor jácc, ha egyenrangú a kereszteződés, de itt erről szó nincs, táblával deklarálva van az elsőbbség. A pirosnak egyrészt semmi köze hozzá, hogy a kék merről jön, másrészt nem is kell látnia, elég, ha a tábláját látja...

 

Továbbra sem értem, mit eszelsz ezen, tök fölösleges ebbe a szituba bármit belelátni/belemagyarázni.

Előzmény: BringasLevy (22258)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22264

Ne szívd fel magad! Ö ilyen. Mindent tud, csak mindent rosszúl. :-)

 

Meggyőzni? Pláne érvekkel? Könnyebb felcserélni a földrészeket...

Előzmény: BoGar (22260)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22263

Jézus szive mi megy itt.

Úgy ölitek egymást, mintha nem lenne teljesen veszett mindegy.

Szerintem hagyjátok a fenébe az egész fórumot és foglalkozzatok értelmes dolgokkal. Mindenki jobban jár.

:)

BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22262

Na végre! És melyik az erősebb szabály? A buszsávé! Erről ennyit! Buktad!!

Előzmény: Törölt nick (22257)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22261

Örülök, hogy örülsz.

 

A tábla szerint egyenesen is lehet menni. HA MINDEN FELTÉTEL ADOTT HOZZÁ!

 

Ha busszal mész, adottak a feltételek, mehetsz egyesnsen. Szippantós autóval nem adottak a lehetőségek, nem mehetsz a buszsávban egyenesen.

 

Ez tényleg annyira egyszerű, hogy még az is meglep, hogy te sem érted.

 

Képzelj el egy pont ilyen táblát egy autópálya felhajtó előtt!

Robogóval érkezel feléje. Egyenesen főút megy tovább, jobbra autópályára halytanál fel. Mehetsz jobbra a robogóval?

Ha a válaszod igen, akkor sok sikert hozzá!

Ha a válaszod nem, akkor pont azért nem, amiért itt sem haladhaszt egyenesen a buszsávban.

 

Előzmény: Törölt nick (22257)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22260

Ne hazudj!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115550401&t=9081469

 

Itt egyedül te hisztizel, most már napok óta, kispofám! Látom, téged nem lehet meggyőzni, hogy aromságokat hordasz össze. Ez most már trolkodás, hogy 5en mondjá k neked, te még mindig hajtod, hogy itt csak neked lehet igazad. Elegem volt!

Előzmény: Törölt nick (22259)
BringasLevy Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22258

Van jogosítványom. Nem világos, hogy mit nem értesz, de akkor egyszerübben.

 

Sima alárendelt kereszteződés. A legyszerűbb eset, ha az egymással szemben lévő utak azonos besorolásuak. Vagyis, aki a védett úton érkezik egyensen, az a védett úton is marad. Az alárendelt utak egymással szembe csatlakoznak a védett útra. 

 

Ebben az esetben, a két kanyarodó közül az fordúlhat előbb, aki kis ívben teszi.

Pont így van ez akkor is, ha telezöldes lámpával védett a kereszteződés.

 

Ha a védett út kanyarodik, akkor azt jelezni kell a kereszteződés minden ágában. 

Vagyis a képes példában, nem érkezik védett útról a kék a pirossal szemben.

 

Lehetnek kivételek természetesen. 

Ilyen kivétel lehet, pl. egy kieg tábla, vagy ha a kereszteződés lámpái nem vonatkoznak a kisívben kanyarodóra. (Van ott kép szerint valami járda sziget, így lehet ez a helyzet, kicsi a kép a telefonomon) 

Ha a kanyarodó sáv el van teljesen különítve akkor más a gyerek fekvése. 

De alapból a kisívben kanyarodóé az előny. 

 

Szerintem

 

Előzmény: mlas (22249)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22256

De nem mehet, mert azzal a céllal nem mehet be szabályosan a buszsávba!

 

Figyelj! Mész a buszsáv mellett. Egyenesen akarsz menni. Szabályosan nem mehetsz be a buszsávba. Eddig oké? Jobbra akarsz kanyarodni, bemész a buszsávba, eléreted a kereszteződést. még mindig jobbra akrsz menni. Hol érdekel téged, hogy a tábla szerint mehetnél egyenesen, ha nem akarsz? Érted már a logikai bukfenced? Vagy erőlködsz még pár napig?

Előzmény: Törölt nick (22253)
BoGar Creative Commons License 2012.01.19 0 0 22255

"a tábla jelentésére továbbra sem kaptam választ sem tőled, sem a többi okoskodó bajtársadtól."

 

Legalább na hazudnál!

Előzmény: Törölt nick (22241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!