Keresés

Részletes keresés

zsorsz Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18446

III.csop. 5-6napja már volt szó róla,nagyon jó!....virágzás elött 20-25cm hajtáshossz és bogyószineződés között legfeljebb 3 alkalommal.

Előzmény: TINTUS (18442)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18445

Már épp elkezdtem írni a választ, amiben valami olyasmit akartam megfogalmazni, hogy ezek szerint akkor olyan adatlapot vettél alapul, ami hibás, de látom a legutóbbi hsz-odat.

Így viszont már kezd körvonalazódni, hogy valaki 'nem mond igazat' (nem magunkról beszélek!!).

Szóval most már én is csatlakoznék: hol az igazság?

Ahogy a minap írtam, szoktam venni ezt a mankozebes változatot, mivel aktuális volt,

be is szereztem, még bontatlan.

 

  

Előzmény: TINTUS (18440)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18444

http://www3.syngenta.com/country/hu/SiteCollectionDocuments/cp-eng-okiratok/Ridomil-Gold-Plus/Ridomil-Gold-Plus-42-5-WP-SDS.pdf

 

Itt az eredeti adatlapja PDF -be.   3. oldal  3-as pont  "összetételre vonatkozó adatok  .......METALAXIL-M ....."

TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18443

Ezek szerint nem jó a fényképen megmutatott leírásom amit a zacskómról szedtem le ????? mert nekem a rezesben metalaxil-M  van.

 

 ANTISYSTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hol az igazság?

Előzmény: juhosttt (18439)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18442

Lenne egy CABRIO TOP  nevű szer is (lisztharmat+peronosz+szürkerothadás) . Ismeri valaki ez is jó a virágzásban és milyen csoportú ?

TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18441

Beszéltem is a vezetővel ígérte , hogy kijavítják.  Köszönjük.

Előzmény: juhosttt (18439)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18440

Én minden betüt elolvasok. sőt kétszer is.

 

 

 

Tehát :  ebben 40 % rézoxiklorid is van , szőlőben virágzásban KELL alkalmazni .

juhosttt Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18439
TINTUS Creative Commons License 2015.05.19 0 0 18438

Na akkor most már beszkennelem a lapomat és aztán vitatkozzunk !

Előzmény: Jani71 (18436)
pintjano Creative Commons License 2015.05.18 0 0 18437

Egy gyerekkortól "ismert" fehér nagyszemű szőlő, de nevét nem tudom.

Ha valaki felismeri, köszönönöm.

üdv PJ

Jani71 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 18436

Tintus!

Lehet, hogy valamit összekevertél egy kicsit. :-) Akkor pontosítsunk!

Amiről te írtál, azt linkeltem én is a 18421-ben (rezes).

De egyrészt abban nem metalaxil, hanem mefenomax a felszívódó és nem használható virágzásban, a leírásánál olvashatod: a virágzás végétől javasoljuk.

Arról nem is beszélve, hogy mostanában a fórumokon a csapból is az folyik, hogy virágzáskor rézzel nem csesztetjük a szőlőt!

A mankocebes (Gold MZ) változatban van az a metalaxil-M, amit te írtál a Plusra (nem 2,5 %, mert az a fent említett Plusban van mefenomaxból), itt viszont igaz, hogy: javasoljuk kijuttatni a virágzás előtt indítva a permetezési blokkot. Gondolom, a mankoceb miatt mehet ebben az időszakban.

El kell olvasni az összes betűt! ;-) Ennyi!

 

Előzmény: TINTUS (18435)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.18 0 0 18435

Akkor pontosítok :

 

Amiről beszéltem az a  RIDOMIL GOLD 42,5WP és apró betüvel van még hogy plus.  Na ez 2,5% metalaxil-M+40% rézoxikloridot tartalmaz. EZt többek között fővirágzásban is lehet alkalmazni. El kell olvasni az összes betüt.

 

Ennyi.

Előzmény: Kapa bácsi (18422)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.18 0 0 18434

A ridomil gold virágzásban is használható a papírja szerint. Többször is.

juhosttt Creative Commons License 2015.05.17 0 0 18433

Még egy kis szőlő levélsodró:

 

Íme a zöld változat. Ma is 2 zöld párosodott (vagy valami olyasmit csináltak, még most se vagyok rovar szakértő)

 

Itt a levelen a világos, rövid vonalak a szúrások helyen. Ez azért kell, hogy meg tudja sodorni a levelet. Természetesen a levélnyelet is megszúrja, hogy megfonnyadjon. Nagy gondot nem is okozna, ha nem szúrná meg a hajtásvégeket és a fürtöket is, persze ha kevés a levél és nagy a kolónia, akkor az asszimilációt is csökkenti. Ma az egyik fekete rizling tőkén közel 10 db-ot öltem meg. Érdekes, hogy csak a fekete rizlingre megy, a hamburgi muskotályt megszúrta és otthagyta. De ami viszont aggasztó, hogy a körtére is rátelepedtek

 

Itt a kész "mű"

 

Íme a kihajtogatott levélben a peték. Általában 3-4 petét rak le. Viszont a peték a rothadó levélben képesek csak életben maradni és fejlődni. Ha a levél kiszárad, akkor a pete elpusztul. A biztonság kedvéért én szétmorzsolom a sodrott művet, hogy esélyt se adjak nekik.

juhosttt Creative Commons License 2015.05.17 0 0 18432

Azt tudtam, hogy peronoszból van több fajta, de liszt harmatból nem tudtam. De majd ennek is utána nézek mostmár. 

Előzmény: arpad-lajos (18431)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.05.17 0 0 18431

A pázsit fűféléken és az árva csalánon élősködő lisztharmat nem megy rá a szőlőre. Azok más fajta lisztharmatok. Tehát nyugodtan hagyhatod őket.

Előzmény: juhosttt (18429)
janijani Creative Commons License 2015.05.16 0 0 18430

A gombaölőkkel úgy vagyok, hogy jobb a megelőzés, tavaly is amikor észrevettem már késő volt.

A Ridomil tartalmaz kontakt szert is, de a Quadris sem a klasszikus felszívódó. Más a hatásmechanizmusa, amikor megjelent sokat cikkeztek róla.

 

Rovarölőt, atkaölőt  nem használok csak ha látok valamit 1-2 tőkén odalövök neki.

 

Régebben összeadtam, kb 2000 Ft volt az éves permetszerköltségem a 60 tőkémre, azóta emelkedtek az árak, újra kellene számolni. De ha lerohad a termés az a legdrágább.

Előzmény: juhosttt (18429)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.16 0 0 18429

Én a fekete rizlinget és ezerjót csak virágzás előtt fogom permetezni. Hogy felszívódóval, vagy sem, az még kérdéses... Most több helyen láttam liszt harmat gócokat a pázsit fűféléken és az árva csalánon is. Ezeket majd kénne le fogom szórni, ha nagyon muszáj.

 

Erősen időjárás függő a permetezési igény. Ha nem muszáj nem kell, ha muszáj akkor kell. De persze a fekvésen is sok múlik. Ilyenkor még a művelés mód kevésbé befolyásol, mert nincs tömött lombozat. Én próbálok a lehető leg kevesebbszer permetezni, de ha beüt valami bibi, akkor odateszem erősen...

 

... és akkor a tavalyi "sztár" aki idén is fel ütötte a fejét, de nem olyan vészesen. A szőlő levélsodró.  Tavaly olvastam, hogy a kék és zöld különböző ivarú. (nem tudom ki a nőstény és ki a hím) Na hát tavaly 2 zöld színű mutatott valami párzási pózt. Nem vagyok rovar szakértő, de a lényeg ahol meglátom, azt összeszedem kézzel és küldöm a rovar mennyországba. Ha pedig látom hogy valahol már sodort, azt a "fészket" leszedem és szétroncsolom, hogy a peték ne tudjanak kikelni. Szerencsére a peték fejlődéséhez nedvesség kell, így ha a sodort levelek nem kapnak időben csapadékot, a peték elpusztulnak.

Ez a nagyon tetszetős kék szín változat. Éppen már szúrta a levelet, nem is nagyon engedte hogy levegyem. 

 

 

Előzmény: janijani (18428)
janijani Creative Commons License 2015.05.16 0 0 18428

Szeretek nagyobb kiszerelésű vegyszereket megvenni mert így olcsóbb, ezért nem variálok, minden évben nagyjából ugyanaz a menetrend:

 

-márc elején lemosó permetezés Championnal (tulajdonképpena fákat lemosó permetezem ilyenkor, de adok a szőlőnek, szedernek, málnának, köszmétének, ribizlinek, rózsának, orgonának is)

-az idén ápr 9 volt lemosó permetezés Nevikén

-az idén elmaradt, de pár nappal később meg szoktam ismételni a Neviként csökkentett dózissal mert nem egyszerre fakadnak a különböző fajta szőlők

-virágzásig időjárástól függően 2-3-szor Ridomil Gold MZ

-virágzáskor és egy hónappal később (jun vége) Quadris.

 

Tavaly eltrehánykodtam a permetezést, el is kapta rendesen a lisztharmat és alig volt értékelhető termés, de megfogadtam ilyen többet nem lesz. Nem hallgatok azokra akik nem permeteznek mert így semmi értelme. Talán csak a Nero volt ami egészséges maradt volna, ezt meg megpocsékolták a madarak.

 

 

Előzmény: juhosttt (18427)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.16 0 0 18427

Minden évben ezt adod? Én 2 évbe nem megyek ugyanazzal a felszívódóval, hogy teljesen elkerüljem a rezisztenciát. Persze 1 év az sok idő, de ma már megtehetjük, hogy válogatunk :)

 

Idén szerintem 2 felé fog oszlani a szőlő permetezése. A szomszédtól átvett szőlőben az árva csalán erősen liszt harmatos, de nálunk is megjelent. Tegnap kapott az említett szőlő egy kén-es lombtrágyás permetezést. Ugyanezt megkapta a sorköz is, mivel nem csak a szőlőt akarom védeni, hanem a növényeken lévőt is gyéríteni szeretném.

Előzmény: janijani (18426)
janijani Creative Commons License 2015.05.16 0 0 18426

Quadrissal fogom permetezni virágzáskor, ez nekem bevált és elvileg véd a lisztharmat ellen is.

Előzmény: JelenikD (18425)
JelenikD Creative Commons License 2015.05.16 0 0 18425

Én idén virágzáskor Alginuret fogok használni, kíváncsi vagyok működni fog e, elvileg kellene neki :)

Illetve lisztharmat ellen mit javasoltok virágzáskor, ami nem felszívódó és nem kén(van benne pár othelló is, nem fogom őket kerülgetni)?

Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy kedden fújtam topassal meg astrával, aztán szerdán meg jött a rossz idő, azóta is esik hébe-hóba. Elég megismételnem most az astrát a front elvonulta után ugye? A topas felszívódott, elég vedelmet nyújt gondolom.

Előzmény: alfi13 (18423)
Kapa bácsi Creative Commons License 2015.05.15 0 0 18424

A  réz valóban kerülendő virágzáskor,mert kötődés gátló.Ha van mód ilyenkor valami mást szoktam használni borszőlőre pl:Shavit F-t.

Előzmény: alfi13 (18423)
alfi13 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 18423

Igen így van ahogy írod csak sokakat megtéveszt hogy a két szert csak egy szó külömbözteti meg.

Ridomil Gold Plusz 42,5WP rézoxidot tartalmaz.

Ridomil Gold MZ 68WG mankocebet tartalmaz.

A Ridomil Gold Plusz dobozára az van írva hogy fővirágzásban is használható én azért kerülöm mindenféle rézkészítményt fővirágzásban.

Előzmény: Kapa bácsi (18422)
Kapa bácsi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 18422

Ha teszel bele biztosan lessz benne,mert a goldban nincs abban mankoceb van a Gold Plussz a rezes.Azért jó lenne,ha tájékozódnál mielőtt leszólsz,beszólsz!Nem?

Előzmény: TINTUS (18420)
Jani71 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 18421

A rezesben. De van mankocebes is.

Én általában ezzel találkozom. Ha vettem, automatikusan ilyent kaptam.

Ha csak rezes lenne, szerintem nem is venném, keresnék valami mást.

Előzmény: TINTUS (18420)
TINTUS Creative Commons License 2015.05.14 0 0 18420

A ridomil goldba is van réz ( 40% rézoxiklorid ! )

Előzmény: Kapa bácsi (18414)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.13 0 0 18419

Olyan fajta macskát érdemes beszerezni, amelyik nem várja a sült galambot a szájába, hanem néha körbenéz :) Amúgy meg a macska megérzi az egér és hasonló szagot, és ha jó egerésző, ki is várja a fogást.

Előzmény: kavicsos64 (18418)
kavicsos64 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 18418

Oké már van egy sziámink ! És kössem a fához ? (:::!!!

Előzmény: Amazing Grace (18411)
juhosttt Creative Commons License 2015.05.13 0 0 18417

Ugyanolyan művelés mód mellett tavaly a korlátozott tőkén a fürtök jobban teljesítettek, mint a nem korlátozottan. Idén már picit ésszerűbben próbálom csinálni, egyöntetűen lesz egy bizonyos fokú korlátozás. Természetesen zöld munkázni szoktam, de a tanulmányt is elolvasom, köszönöm!

Előzmény: Tigris0704 (18416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!