Keresés

Részletes keresés

Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95077

Igen, a sakkba a nyitás az alap.

Kemény Dénes a vizilabda válogatott edzője is azt mondta, hogy csak az lőjjön kapura, akinél a labda van.

A pálinkafőzés alapja pedig a gyümölcs, azt kell varázsolni, nagyon sok jó szándékkal és alázattal.

Jó nedűt!!!

Előzmény: hevezoli64 (95074)
Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95076

Megint eltaláltad, hát pont akkor:-)))

Jó nedűt!!!!

Előzmény: szilvakukc (95070)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95075

Köszi,átmentem a sakkos topikba,pálinkátfőzni.:)))

Előzmény: hevezoli64 (95071)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95074

Nem ittam még pálinkát?...igaz..)

Nem majmolok...aki pl. sakkban a spanyol megnyitás egy változatát kirakja, az nem majmol. Ha eltér, van olyan ellenfél, aki ellen nyerni tud, de nincs objektíve igaza...) Lehet keresni az új gondolatokat, de az alapelveket nem szabad figyelmen kívül hagyni...

a sakkban..)

Hangsúlyozom, nálam nincs a tudás kulcsa, ezért maradok a járt útnál, ami persze senkinek sem kötelező.Minden tisztelettel:

üdv.

Előzmény: Feriba51 (95067)
zozomax Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95073

Idén volt díszgalagonyás kalandom... A cefrének saját alkolhol tartalma gyakorlatilag nem lett,
be sem indult, így egy hét után vegyes utópárlattal felöntöttem, majd lefőztem. 
Mindentől nagyon különböző íze lett, de nem találtam finomnak akkor.
Nos, azóta állt egy kis időt és lassan egyre érdekesebbnek találom! Még a végén különleges lesz...

Előzmény: sogi01 (95038)
mechi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95072

Szia, akkor még is mit vegyek, mert sajnos csinálni, csináltatni nem tudok?

Előzmény: obsitos3 (95046)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95071

Dehogy sértettél...)

Néha elkap a hév, s írom, amit akarok, az olvasók meg gondolnak rólam...amit akarnak...))

Csak Neked címeztem. Tudom ez sem jobb, mit a füstös a pálinkám, meg rossz-e a pektinbontó téma.

A sakk emg gyönyörű játék, s több köze van a pálinkafőzéshez, mint gondolnátok. Ha jól kiraksz egy nyitást, betartod az alapelveket, túljátszhatod az ellenfelet, s alkothatsz valami csodaszépet...na ilyen a pálinka is...))

üdv.

Előzmény: Törölt nick (95069)
szilvakukc Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95070

De várgyá, mostan akkó mikó vótá hülye? Mikó nem gyütté többé ide, vagy mikó visszagyütté? Me nem mindegy!:DDD

Előzmény: Feriba51 (95067)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95069

Ha megsértenélek elnézést kérnék,de nem sértetelek meg,ígyhát nem is teszem.:)))

A trollokról igazad van!Én nem vagyok ilyen,hidd el!

A technológia meg egyénre,ill. igényre szabott,csak + írányba értendő.

A sakk az a fekete-fehér bábus izé? :)))

Előzmény: hevezoli64 (95066)
szilvakukc Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95068

Még jó, hogy  neken nem ír senki ilyen hosszú, és bonyolult hsz-eket. Különben én is Mc bolondulnék!:DD

Előzmény: hevezoli64 (95066)
Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95067

"De többet nem jövök ide, fogadom."

 

Ilyen marhaságot meg ne csinálj!!! Én megcsináltam egyszer, én is hülye voltam.

hevezoli64nek rosz napja volt. Szúrja a szemét, hát tegyen napszeműveget. Senki sem bánja, ha majmolni akar másokat, tegye és tanuljon szorgalmasan. Ez is járható út.

Te pedig keresgélj tovább, hisz abba szerintem nagyobb sikerélmények lehetnek (nem biztos).

Kapott itt más hideget meleget és még is próbálja fenntartani az igazát, pedig szerintem is téved, de hát mondták neki már elegen.

Sőt, szerintem a nagyok (nem szilvakuck:-)))) is elnézőbbek lettek. Talán ez adott nekem is bátorságot.

Ne add fel!!! Lelkesedj, ha úgy érzed!!!

Jó nedűt!!!

Előzmény: Törölt nick (95055)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95066

Tudom. Van aki magával beszélget, magának tesz fel kérdést. A parlament a mintapélda az interpellációkkal. Ha valaki, én utálom a trollokat.

Nem feladatom más felett, őrködni, hisz jómagam senki vagyok. Bátorkodtam megjegyezni, hogy az egylépcsős főzés dicshimnusz szúrja a szememet. Mintha szellemi fölény háború zajlana időnként. A pálinkájáról meg mindenk azt híresztel, amit akar.

Én elég korlátolt és konzervatív gondolkodású vagyok:

1. elhiszem a nagy elődök szellemi és gyakorlati eredményeit (pl. kvantumfizikából nem próbálom meg Stephen Hawking elmélkedései alapján saját verziómmal előállást), tudom, hogy ezek az elméletek és tapasztalatok 99%-ban helytállóak arra, amivel én problémaként szembesülök

2. tapasztalataim alapján igyekszem a technológiát tökéletesebbre fejleszteni, s nem az elméletben keresem a hibát

3. kis fejlődésnek is nagyon örülök, a sikeres módszeren nem változtatok

 

Tudod, amikor a sakkozók egy versenyparti után leülnek elemezni, akkor igyekeznek egymást meggyőzni, hogy az ő gondolatuk, tervük, számolásuk volt a helyes...egy-két óra elemzéssel alaposan belefúrják magukat az állásba...

két óra múlva képesek az ellenfél állását is bárki ellen védeni

na ezt érzem itt néha...a csak nekem legyen igazam...

Előzmény: Törölt nick (95057)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95065

Előzmény: snapszmester (95053)
sogi01 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95064

Te is lehetsz régi! Új nick névvel!  :-)

Előzmény: Törölt nick (95057)
deszegregator Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95063

Az a legnagyobb baj , hogy nem a lényegi dolgokkal foglalkozol! A kazánhőmérő egy kalap fos, nekem is az van, volt, de számomra nem releváns amit mutat, csak egy dolog érdekel belőle: A folyamat, hogy mennyire melegszik a cuccos. Csak a duplikált rész hőmérőt használom, azt is csak azért hogy rápillantsak a melegedés folyamatára. Volt páracső hőmérőm,  kb. a 10. felöntés után 105 fokot mutatott, kibasztam mint macskát szarni. Hiába kalibrálható, ökörséget fog mutatni. Vannak digitális , jó hőmérők , segítenek a használóik beszerezni...

Lényegi dolgok, szerintem.:

- Megtalálni a főződ jó elválasztását a PÁLINKA MINŐSÉGE , és nem az öncélú méregetések érdekében!! Erre számtalan módszer van, de te fogod megtalálni a te főződ optimális használatát.

- Érdemes mérni epruvettával a kifolyó alszesz alkohol tf%-át.

- kozmaolajszűrés

- Alszesz ízlelgetése, ha 15 % körül már nincs gyümölcsjellemzője, hanem savanyú, szar anyag, nem főzöm tovább, nincs értelme, de főzöm akár 8 % körülig is ha jó.

- Igyekezni kell tisztázásnál az EP lehető legoptimálisabb elválasztására, egy pici EP inkább csússzon be a középpárlatba, minthogy értékes "középpárlat elején jellemző" alkotókat vegyek el.

- UP- tól nem kell "rettegni" , főleg nem túl hamar váltani rá, de ez ismét erősen készülékfüggő.

- Ioncserélő műgyanta, rézhűtőm van, nagy szolgálatot tesz.

Ezeket ajánlom, nem állítom hogy igazam van, de én ezeket tartom lényeges dolognak a főzésnél.

Nagy vonalakban ennyi, ha tudsz közelítőleg pontos méréseket végezni az hasznos lehet, de ha ez "csak ennyi" lenne, akkor nem lennének profi főzőmesterek, beprogramoznák a ketyerét, a végén meg folyna a csodaszer.

Halgass a tapasztalt kollégákra, és kicsit nézz utána a dolgoknak, nem akarnak ők téged ugratni, mindenkinek más a stílusa, a céljuk mégiscsak a "téveszmék, tévutak" korrigálása.

Előzmény: Törölt nick (95030)
szilvakukc Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95062

Hát ilyenekkel ne is! Esküdj!

Előzmény: Törölt nick (95055)
emGeza Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95061

Pálinkásat de milyet ?

Ma vettem egy palack , kajszibarack pálinkát , az összehasomlítás végett.

A jó marketinges rézanygyalát neki , hogy nem volt kitűnő .

Sebaj csak 600-ba került , mivel 4 cl . :-)))

Volt még a nem bolytalan , de ágyas , amit nem vettem .

snapszmester Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95060

Egy főzdében azért nem vállalják a higítást mert nem tudják mi a sz...ból főzték. Már bocsánat. A frissen kitakarított renszerembe vállaltam bor főzést. Utánna napokig fátyolosak lettek a pálinkák. A drága ügyfél sajnálta kiönteni az úszófedeles tárolójából a parafinolajos maradékot én meg nem vettem észre. 0 fokon szűrtem 1mikronos patronnal és kristálytiszta lett. Na, azért. :-)

Előzmény: szentöltvíz (95056)
zsorsz Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95059

Nagyon jól tudom hogy hol főzől,egy kicsit messze vagy nekem,de remélem hozzád is eljutok egyszer.:)

Előzmény: snapszmester (95053)
kaktuszpeti Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95058

Ez az! 

Nyitottnak kell lenni, próbálkozni!

Ha javul a végtermék, az szerintem nem baj!

Ez nem egy hagyományőrző topic. 

Hisz a neve sem az, hogy "Pálinkafőzés otthon, kisüsti technikával"

Születtek itt új és jó dolgok, profi lepárló berendezések.

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (95055)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95057

A "fórum alapítója" ,naja.

Azóta eltelt röpke 12 év,jöttek,mentek,nameg,változtak a nicknevek.

Sokan több nevet is használnak.Naja. :-)

Előzmény: hevezoli64 (95054)
szentöltvíz Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95056

Igazad van, egy főzdében azért nem vállalták 50% alá a befokolást mert akkor-6c-re kell hűteni és átszűrni nehogy beszürküljön.Én otthon 42-ig kipróbáltam hűtés nélkül és semmi baja.

 

Üdvözlégy!

Előzmény: snapszmester (95053)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95055

Oks, ez csak egy lehetőség, ami egyszerű. Sajnáltam volna ezt, nem megosztani. De többet nem jövök ide, fogadom.

Előzmény: hevezoli64 (95054)
hevezoli64 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95054

Kedves Robi876!

 

Értjük. Sőt már elsőre is megértettem. Azt is elfogadom, hogy teljesen elégedett vagy, és örülsz, hogy Feribához hasonlóan gondolkodtok.

Sztem a fórum alapítója (bár nyitottnak tűnik új dolgokra), a kétlépcsős főzés(kisüsti pálinka) minősénének a javítására tette fel az életét, s szerintem nem kellene ezzel a szellemiséggel szembemenve a türelmével visszaélni.

 

Hát még árpából.

Meg ne haragudj rám...)

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (95052)
snapszmester Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95053

Nem főztem még ott, de szerintem a pálinkát hűtik szűrés elött és hígitják 40%-ra.

Előzmény: zsorsz (95051)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95052

Jó nedűt neked is!-) Igen, nyugodtan lehet erősebben tüzelni-mert ha erősebben tüzelsz, 1-több aroma megy át, 2, - picit hamarabb végzel.  Sose gondoltam volna, hogy egy sima kisüstit, át lehet alakítani, viszonylag egyszerűen, nem sok pénz által, hogy az egymenetet is megbírja, illetve képes legyen rá. Számomra 100%-ban tökéletes, az ízek lágyabbak, de ott vannak teljes egészében, nem tűnnek el, vazzee.

Előzmény: Feriba51 (95050)
zsorsz Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95051

Üdv! Bicskéhez közel van egy főzde(a nevében virág, ami nincs tövis nélkül),fogad min. 100l cefrét.Itt kaptam időpontot a kökény cefrémnek,de nem lehet megvárni mert mindenféle kezelésen(pl hűtésen) megy keresztül és cirka 7 napon belül lesz kész.A cefrét hűteni főzés elött,nem hallottam még.Érdekelne főzetett-e már itt Valaki,tapasztalat,vélemény?

Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95050

Jaa, akkor értem. Az ízeket pedig nagyon is meg lehet fogni az egymenetesekél is. Kicsit bátrabb kell lenni az utópárlat elválsztásnál és egy kicsit bátrabban kell tüzelni a középpárlatnál is. Mindez pedig rendszer függő. Nekem is ráment egy év a hangolásra.

Te is sokat fogsz még barátkozni ezzel a technikával.

Gratulálok!!!
jó nedűt!!!

Előzmény: Törölt nick (95049)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95049

Szia! Árpa-cefrét főzök, a pálinkáim már erre az évre készen vannak.

Előzmény: Feriba51 (95048)
Feriba51 Creative Commons License 2013.12.15 0 0 95048

Bocs, de nem értelek. Te mit főzöl, nem pálinkát??? Valahol nem figyeltem???

Minek az ízét veszi el???

Jó nedűt!!!

Előzmény: Törölt nick (95047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!