Keresés

Részletes keresés

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7481
FENSÉGES LIBACOMB

4 kicsi libacomb, 15 dkg gomba, 1 tojás, 1 csokor petrezselyemzöld, 2 dl tejföl, 2 nagy fej vöröshagyma, 10 dkg reszelt márványsajt, 1/2 dl száraz fehérbor, 1 gerezd fokhagyma, ízlés szerint só és törött fekete bors.

A gombát tisztítás után nagyon apróra vágom, majd összekeverem a nyers, felvert tojással, sóval, borssal finomra vágott petrezselyemzölddel, a tisztított, zúzott fokhagymával és a reszelt sajt egyharmadával. A libacombot éles, hegyes késsel kicsontozom. A csontok helyére kenem a tölteléket, majd az alsó combra ráhajtom a felső combrészt, és fogvájóval vagy hústűvel körben összetűzöm. A pufók "táskákat" lapos tűzálló tálra egymás mellé teszem. Aláöntöm a bort és még 1 dl vizet, mellékarikázom a megtisztított vöröshagymát és leöntöm a tejföllel. Rászórom a maradék reszelt sajtot, ezután a tálat szorosan lefedem, és előmelegített, forró sütőbe tolom. Közepes lángon, jó egy órán keresztül párolom, majd ellenőrzöm, hogy megpuhult-e már a hús. Ha nem, befedve tovább párolom. Ha puha, fedetlenül mind a két oldalát pirosra sütöm. Időnként meglocsolom saját mártásával. Sok salátát kínálok mellé.

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7480
BESZTERCEI TÖLTÖTT LIBA

1 pecsenyeliba, 30 dkg aszalt szilva, 1/2 dl rum, fél citrom reszelt héja és kicsavart leve, ízlés szerint só és törött fekete bors.

Az aszalt szilvát előző nap annyi rumos-citromos vízbe áztatom, amennyi ellepi. Másnap kimagozom. A megtisztított, átöblített libát lecsöpögtetem, majd a hasát belülről sóval, borssal, citromhéjjal jól bedörzsölöm, és beletömködöm a szilvát. A nyílást jól összetűzöm, majd a liba bőrét sűrűn bevagdosom, hogy a felesleges zsír kisülhessen belőle. Akkora tepsibe teszem, hogy kényelmesen beleférjen, és a rumos-citromos vizet aláöntöm. A libát kívülről mindkét oldalán megsózom és jó szorosan lefedem. Előmelegített, forró sütőben két órán keresztül párolom. Ezután ellenőrzöm, hogy puha-e már a hús. A szárnyast óvatosan (lapátkanál segítségével) kiemelem a tepsiből, zsíros levét leöntöm és visszatéve megpirítom. 15-20 percnyi pihentetés után feldarabolom, és meleg tálra teszem. A hasából kivett szilvát körérakom. Párolt rizst kínálok hozzá.

Előzmény: wildpig (7479)
wildpig Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7479
Lécci segítsetek!

Liba receptekkel nyaggatlak benneteket, de ha lehet, akkor nem a szokásos sült liba legyen, hanem valami különlegesség.

El?re is köszönöm a fáradozásaitokat.

w.p.

rollller Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7478
en csak siman ramorzsolom, amikor kovetkezik, ra so, bors, borsika, de ha van kedved hozza, elotte egy kis megfuttatott hagyman eloparolhatod, es ott is mehet bele a fuszer, amugy en retegenkent szorom amugy a fuszereket, padlizsanra nem teszek sot kozvetlenul, mert akkor nagyon levet ereszt,
Előzmény: moes (7477)
moes Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7477
és mit kell csinálni a darálthússal? valami fűszer bele? vagy valami?
Előzmény: rollller (7473)
rollller Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7476
de:) a bolgarok is annak, csak egesz reggel a gjuvecs jart a fejemben, meg hogy ez nem a gjuvecs recepje
avokadot en kikeverem soval, frissen orolt borssal, es piritosra kenem, tokeletes iz
Előzmény: Sajtlee (7475)
Sajtlee Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7475
Azt a görögök nem muszakának hívják? Vagy valami hasonlót?
Előzmény: rollller (7473)
Vegetable Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7474
Én csak összetöröm, és fokhagymás (nagyon fokhagymás!) piritósra kenem, vastagon, mint mondjuk a körözöttet :o)
Előzmény: Portu_Géza (7459)
rollller Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7473
kockas, faradt vagyok, ezert nem jut eszembe a neve, de amugy bolgar etel: retegekben krumpli/daralthus/padlizsan/paradicsom (bar en csalok, es darabos paradicsompurevel szoktam csinalni) legalul, legfelul krumpli van, zoldsegek karikakra vagva, fuszer: so, bor, borsikafu, osszesutni, majd ha kesz, tetejet besamellel leonteni, es azt meg rasutni (en itt is csalok, es tejfolt kikeverek kefirrel 1:1 aranyban, es azt simitom/sutom ra,
r.
Előzmény: kockasfulunyul (7457)
szamoca_1 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7472
:) szuper, köszi!

Esetleg a ráksaláta receptje? Amit én ettem, az vmi rózsaszín trutyival volt leöntve, gondolom majonéz volt még benne, meg az avokádó kivájt belseje.
Hol szoktad venni?

Előzmény: Thor (7470)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 7471
:)))))))))))
Előzmény: Thor (7470)
Thor Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7470
Ráksalátával töltve is finom, meg kaviárral is. Sütni szerintem kár. Bár az én véleményem nem mérvadó, az öcsémmel együtt olyan elborult agyúak vagyunk avokádó ügyben, hogy szerintünk az a legjobb, ha nem rontjuk el semmivel. Úgyis olyan kis szelíd íze van, bármi túlságosan elnyomja.
Szerintem csak akkor nem jó, amikor kőkemény, olyankor igazából semmi íze még, inkább csak fanyar, mintha timsót nyalogatnál :) Sokan így rontják el a kapcsolatukat az avokádóval: rosszat kóstolnak elsőre és többször nem próbálkoznak. Bár eddig minden ismerősöm + jómagam _második_ kóstolásra szerettünk bele, elsőre túl furcsa volt. Szall: fogd jobbkezedbe, nyomd jól bele a hüvelykujjad, és ha csak egy picit is belenyomódik, akkor már jó. Ha olyan kemény, mintha diót fognál, akkor még nem. Akkor is bátran hazaviheted, de csak nézegesd két napig, utána már nagyon tuti lesz. Haladók egy hétig is nézegethetik, de nekem még sosem sikerült :)
Előzmény: szamoca_1 (7465)
joy Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7469
Nem.
"Konyhaasztalunk" neve!
:o)
Neked jutott eszedbe, nem?
Előzmény: Mulan (7446)
moes Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7468
avokádó-ügyben:
nagyon finom a nachos nevű mexikói étel guacamole-szósszal, ami avokádós-citromos-tejfölös izé. ha valaki kéri, beírom.
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7467
Hááát, velem eddig nem nagyon sikerült megszerettetni, de hátha majd egyszer valakinek összejön. :))
Előzmény: Thor (7464)
Portu_Géza Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7466
Ha simán rákokkal eszed előételnek, az is fini. Hogy enni mi jó.... szerintem ez ízlés dolga. A nagyon kemény nem vmi jó, mert beletörik a fogad. Ha szeletekre vágod, a túl puha sem jó, mert akkor nem lehet. Én egyébként úgy szoktam, hogy megveszem, amikor még jó kemény és szépen várok, amíg megérik. Így biztosítva van, hogy nem azért puha mert rohadt. :-)

A mangót csak gyümisaliba szoktam belesomni.

Előzmény: szamoca_1 (7465)
szamoca_1 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7465
LappaEgyelőre még Bpesten :) csak mostanában utazgattam és láttam ezeket a cuccokat, nem is drágán, és szeretném kipróbálni.

Mulan: ez az articsóka elég macerásnak tűnik... asszem maradok inkább az üvegesnél, ezzel nem kacérkodok tovább :)

P_G, Thor: igen, ilyesmire gondoltam, enni is a puha a jó? 1x volt szerencsém enni ráksalátával töltött avokádót (Madrid), nyersen is, meg valamilyen szósszal leöntve és megsütve. Vkinek nincs ilyen receptje?
Várnék további ötleteket is!
(a kel sikerének örülök! :))

Mangóval kapcsolatban ötletek? Milyet érdemes venni? Sütirecept esetleg?

Előzmény: Lappantyú (7456)
Thor Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7464
Az avokádó mindenhogyan finom, de a legfinomabb (óh bűn!) félbevágva és kiskanállal kanalazva héjából. Közben csírájában legyűrni a fel-feltörő kalóriákkal kapcsolatos gondolatokat.
Előzmény: szamoca_1 (7453)
Cincoka Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7463
Ma ezt föztem.Tényleg ehetö:-) enyém gyerek is megzabálta.Egyesek hiányolták belöle a hust,azokat elzavartam virslit sütni:-)

Mulan,köszi a választ.Hogy miért nem tudok keleszteni gyerek mellett? Mert nem biztos,hogy hagyja magát felrángatni a játszóról,csak azért,mert anyu sütni akar:-)

Előzmény: moes (6677)
Portu_Géza Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7461
ami a Fagyasztást illeti: mindent és állandóan. Ha marad valami, ami már épp nem elég két embernek, de egy kis nasinak még bármikor jól jön, én sajnálom kidobni. Ezért aztán vettem kicsi műanyag dobozkákat, amik fagyasztásra, mikrozásra egyaránt használhatók. Abba megmelegítem és kész. Persze nem olyan mint a frissen készített, de egyáltalán nem rossz. Én még a kenyeret is lefagyasztom. Különben kilószámra dobnánk ki azt is. :-(
Portu_Géza Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7460
bocsi. héjából
Portu_Géza Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7459
Avokádóval:
veszel egy érett avokádót, ami már puha és szinte magától kijön a héjjából, ha kettévágod. Ilyenkor már a magja is könnyen kijön. Összetöröd villával, majonéz bele, fehér bors bele, egy kis chilli bele és kész. Pirítósra, előételnek isteni.Az arányokat csak ránézésre és ízlésre szoktam, de mivel magának az avokádónak nem nagyon van íze, ezért nem nehéz elkészíteni. Nem kell sajnálni a majonézt.
Sok sikert. Vagy nemilyen receptre gondoltál?

MÁs: isteni lett a rakott kel! Ettük is 3 napig. Nyami!

Előzmény: szamoca_1 (7453)
Mulan Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7458
Torzsát, kitépni, külső leveleket leszedni, levélcsücsköt levágni. Felhasználás: párolva, sós vízben megfőzve salátának, zöldköretnek, angolosan (vajjal leöntve). Levesnek: elturmixolva,(esetleg a "szívét" nem turmixolva, hanem szeletelve. Továbbá mindenfée rakottas, vagy töltött, mintha kelkáposzta. Fűszerezés: fokhagyma, bors, kömény, mindenféle zöld.
Előzmény: szamoca_1 (7453)
kockasfulunyul Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7457
Én pont most találtam ilyen recepteket, de iszonyú munkamennyiség miatt most nem tudom begépelni.... :-(

Ismét aktuáélis nálam a padlizsán kérdés, krémet már raktam el, de van 4 db padlizsánom és töröm a fejem, mi legyen belőle. Meddig áll el nyersen a hűtőben?

Előzmény: Lappantyú (7456)
Lappantyú Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7456
hehe, hol laksz te?

[avokádókrém-levest ettem már, nem volt nagy szám, viszont finom volt az avokádó simán szendvicsben, sonkával]

Viszont mangót és articsókát még nem is igen láttam élőben.

Lappa

Előzmény: szamoca_1 (7453)
Mulan Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7455
Egy pici pirospaprika a rántásba nem árt, de persze paradicsom nélkül elég furcsa lehet a paradicsomos káposzta:-)
Előzmény: moes (7452)
Mulan Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7454
Én, ha szárított élesztő, kettőt szoktam:-) Kicsit kevesebb élesztő is elég, de fele azért nem. Rozslánglisztből kb. negyede-ötöde lisztet szoktam venni hozzá, teljes kiőrlésűből annak is csak a felét, de úgy is ragad, az egy olyan:-)

Ezt a hűtőben kelesztést én még nem próbáltam, de őszintén szólva, nem látom be, mennyivel nagyobb elfoglaltság langyos helyen keleszteni, kisgyerek mellett is:-)

Előzmény: Cincoka (7449)
szamoca_1 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 7453
Kérdés a t. asztaltársasághoz:

receptek mangóval
receptek avokádóval
receptek gránátalmával
+ articsóka felhasználási módjai

moes Creative Commons License 2002.10.07 0 0 7452
azt hiszem, a hibát a szüleimben keresem továb :-(
nem nagyon szeretem az általuk készített főzelékeket, most úgy hiszem, szintén ez lehetett a gond. nem volt sűrű egyáltalán, és mintha nem paradicsom lett volna benne, hanem pirospaprika. maradok a saját készítésűeknél...
Előzmény: Mulan (7444)
fintorgó Creative Commons License 2002.10.07 0 0 7451
Nem olyan, mint a frissen főtt, úgy értettem. Mert ha lehet választani inkább azt szereti a családom. Paradicsist még nem próbáltam. Viszont szoktam, mivelhogy van a kertben, sóskát lepárolva margarinos ibrikben fagyasztani, csak be kell habarni tejföllel és ehető.
Előzmény: joy (7442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!