Keresés

Részletes keresés

jaki24 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 842

Neogranormon kenőcs, nem pedig por, és hámosít. De a te farkad, te tudod. Nekem lényegesen lerövídítette a gyógyulást. Neoangrát-ról még nem hallottam...

Előzmény: Törölt nick (841)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 840

A neogranormon kenőcs hámosít. Nyugodtan lehet vele kenni napi 2x, 3x, a bethadinos fertőtlenítés után. Én pl. egyáltalán nem is kamiláztam. A hámosító kenőcs még össze is húzza a sebet, és gyorsítja a gyógyulást.

Előzmény: Törölt nick (839)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.20 -1 0 837

Le tudod írni, hogy mit és hol érzel pontosan? A húr fáj, illetve kellemetlen, ami megmaradt? Menjél vissza, abból nem lehet baj. Lehet, hogy tud valami okosat mondani az orvos. Én egy hét után varrattal kivertem, ki is szakadt az egyik varrat, csak nem teljesen, mert mint utólag mikor kezdtek szétjönni a varratok, és nekiálltam kiszedni az összest, akkor láttam, hogy jó hosszű sebészfonál volt benne., és erősen tartotta.

Előzmény: lápiember (836)
lápiember Creative Commons License 2012.01.19 0 0 836

Kijött a varrat, nem is látszik semmi feltűnő dolog, mégis nagyon kellemetlen. A sebészhez-gondolom-nincs értelme visszamenni, mert visszavarrni már nem lehet a dolgokat, meg úgy is azt mondaná, hogy ez így tökéletes. Visszaolvastam a topicban, irigylem azokat akiknek 3-4 hét alatt elmúltak a fájdalmak, tökéletesen osszeforrt stb

jaki24 Creative Commons License 2012.01.18 -1 0 835

szegény. Nekem szerencsére nem volt ilyen, pedig a fékben is volt öltés hosszában a makkig. Kijött az összes öltés önnan? Mintha onnan lett volna a legkellemetlenebb kiszedni, illetve mikor még friss volt a varrat, akkor nekem is érzékeny volt az a rész.

Előzmény: lápiember (833)
mzsf Creative Commons License 2012.01.18 0 0 834

receptkötelesek a steroidok

Előzmény: lápiember (833)
lápiember Creative Commons License 2012.01.18 0 0 833

Köszönöm a segítséget. A fék megmaradt, pont ott fáj a leginkább.Megyek a gyógyszertárba kenőcsért, majd beszámolok az eredményről.

mzsf Creative Commons License 2012.01.17 0 0 832

Üdv!

Sajnos a metszések az adott egyén egyén hegesedési hajlama szerint hegesednek. A körkörös gyűrű biztos marad. A féknél is ez lehet a baj. A műtét közben itt gyakran vérzéscsillapító öltést kell betenni, ez befoghat az ereken kívül idegvégződét is, melyet a képződő heg tovább szoríthat. Várhatóan múlni fog, de meg lehet próbálni localisan steroid kenőccsel csökkenteni a hegesedést. (Szigorúan csak a fékre pl. Elocom)

Előzmény: lápiember (830)
jaki24 Creative Commons License 2012.01.17 -1 0 831

megmaradt a fék, vagy nem?

Előzmény: lápiember (830)
lápiember Creative Commons License 2012.01.16 0 0 830

Tiszteletem sorstársak!

Én kb 7 hete estem át az akción-bár ne hallgattam volna az urulógusra!Most úgy néz ki a dolog, hogy a makk körül körben van egy gyűrűszerű forradás, ami még nem is olyan gáz, de alul a féknél nagyon érzékeny.Állandóan feszítő érzést érzek, azt sem tudom, hogyan helyezzem a szerszámot, hogy ne zavarjon. Elmúlik ez szerintetek?

mzsf Creative Commons License 2012.01.06 0 0 829

Szia!

I. Keress jobb orvost, bár jó eséllyel csak 2032-ben kell megint urológus.

II. Kötés levehető. Seb kamillás lemosása naponta többször, ha antibiotikumos kenőcsöt kaptál azzal kend, ha nem , az sem katasztrófa, ekkor Betadine jön szóba.  Később Neogranormonnal kenegethető. Mull lapot kell csak ráborítani, körkörös kötés nem kell.

III. Színe ilyen, majd elmúlik. (lila, majd zöldes, végül sárga, aztán normális)

IV. A duzzanat is megszűnik idővel, a varrat kb 3 hét alatt pereg. Az alsógatya teljesen új élmény lesz.

VI. ha tovább duzzad (növekvő vérömleny), esetleg kipirosodik (gyulladás), akkor vissza kell menni.

 

Előzmény: csabesz1982 (828)
csabesz1982 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 828

sziasztok szobeli segitségat kérek!!!nekem most volt mütétem 2 napja,és a makk alatt nagy kékes lilás duzanat van ez meddig tart mikor lapad le?mikor vehetem le a kötést?az orvosom semmit se mondot.mondjatok valami biztatot.

peter2341 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 827

Kiszedtek a varratokat midnen rendbe van,nem lett teljesen eltavolitva,kenocsot vagy valamit nem mondott,de azert ha valaki ajanla akkor azt hasznalnam.

Elvileg meg egy het a teljes gyogyulas.

 

peter2341 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 826

Szerintem igen,csak meg a varrat a teljes lehuzastol...,holnap megyek varratszedesre,utanna akkor neogranormon-t hasznaljak a mielobbi gyogyulasra?Vagy barmi egyeb jo tanacsot elore is koszonok.

jaki24 Creative Commons License 2011.11.24 -1 0 825

A kantárt eltávolították teljesen?

Előzmény: peter2341 (824)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 824

Mikor az orvos fertotlenitette,megnztem milyen,varattok voltak a makk reszen meg a fityman,nem egy szep latvany.duzanat nincs-en mar,es mar a verzes is teljesen megszunt.

jaki24 Creative Commons License 2011.11.23 -1 0 823

és le is kapták a kantárt teljesen? És lement a duzzanat? Megnézted már?

Előzmény: peter2341 (821)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 822

Voltam,egy kis szakadas tortent,de nem veszes,de viszont igy 1hettel meg eltoltak a varrat szedest.

peter2341 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 821

Koszi,mar nincs verzes,de ma megyek dokihoz varattszedesre,majd irok hogy sikerult...

 

Fitymafek mutetem volt.tul rovid volt a kantar,es az lett atvagva.

 

jaki24 Creative Commons License 2011.11.20 -1 0 820

milyen műtéted volt pontosan? Fura amit írsz, mert ha van is vérzés, az a műtét utáni napokban van, meg maszti miatt, de az sem erős. Én teljes körülmetélés után 1 hét múlva kivertem még varratokkal, az egyik helyen vérzett is, meg picut mintha szétnyilt volna, de nem nyilt mint kiderült, mert jó sok varrat tartotta a dolgokat. A vérzés sem volt erős. Ha igaz amit írsz, és még hátra sem húztad a műtét óta, akkor nem túl jól hangzik a dolog. Az orvos meg ilyen esetben azonnal kell, hogy fogadjon.

Előzmény: peter2341 (819)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 819

Elkezdet folyni belole a ver 10percen kersztu,hivtam az orvost,de csak kedden lehet hozza menni,ugyeletes sebeszetre meg nem mentem el mert elalt a verzes,kedden meg megyek majd,nem huztam hatra,nem akartam bantani,foleg hog yvolt ez a verzes...de betadinezem addig is,remelem nem lett nagy baj.

jaki24 Creative Commons License 2011.11.19 -1 0 818

Erősen és egyáltalán sem lenne szabad véreznie. Mit jelent, hogy erősen vérzett? Azonnal futás a dokihoz, aki csinálta. Hátrahúztad már, megnézted egyáltalán mi lehet a baj?

Előzmény: peter2341 (817)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 817

ejszaka merevedésem volt,es elkezdett erosen verezni,hosszab ideig,ami mar lecsillapodott,de meg neha verzik,ez miatt aggonom kene?vagy 3nap mulva lesz a varratszedes,addig meg csak gyogyulgat..

peter2341 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 816

Koszi,oké akkor majd lassan elkezdem az aztatast.

hatrahuzassal meg varok par napot,ne hogy megsertsek ott valamit...

 

 

jaki24 Creative Commons License 2011.11.12 -1 0 815

Mikor már nem vérzik, utána 2-3 nappal. De pl. én nem kammiláztam. De te komplikáltabb eset vagy:-) Azért szerintem nézd meg, húzd hátra, ha lehet, hogy lásd milyen, hogy áll a gyógyulás, és aszerint döntsd el, hogy mire van szükség.

Előzmény: peter2341 (814)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 814

Koszonom az otletet,meg a segitseget...

Az orvos azt mondta ne huzzam hatra,igy nem is probaltam,de gondolom a varattok miatt meg lehetne,csak hogy az mennyire tenne jot neki,azt nem tudom..

betadinet sikerult becseppentenem a muteti reszre.

Kammilas aztatast mikor kezdjem el hasznalni?

jaki24 Creative Commons License 2011.11.11 -1 0 813

Hát pedig a levegő tényleg jó lenne.

A következő az ötlet, aztán meglátod, hogy megvalósítható, vagy sem. Vegyél a gyógyszertárba fecskendőt, keverj be betadint, szívd fel a fecskendőbe, és óvatosan fecskendezd az előrehúzott fitymába. Ezt 3-4X megcsinálod az expozíciós időnek megfelelően aszem 5 perc. Mikor megvan a fertőtlenítés jöhet a levegőztetés. A fecskendővel levegőt neki. Nem kell hogy feszüljön a bőr, csak hogy levegőt kapjon a makk, meg a műtéti hely. Ez is vagy 5 perc, vagy ahogy időd engedi. Minden esetre ez is több mint a semmi. Reméljük nem fogy genyesedni. A gennybaktériumoknak ugyanis nem kell levegő, szóval próbáld ki ezt. A kenőcsöt meg fültisztító tanponnal, vagy akár a fertőtlenítő szerbe keverve is odajutathatod. Ártani nem árthat.

Pisiléskor sem tudod hátrahúzni a fitymát.

Előzmény: peter2341 (812)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 812

Koszonom szepen.

Kisfoku fitymaszukuletem van,(lelehet huzni a bort,vissza is,de nehezebb).de ennek mutetet nem javasoltak,a makk erzekenysegem miatt,csak rosszab lenne,de tul rovid volt a kantar,aminek a mutetet javasoltak,ezert lett ez.

Arra kivanics leszek hogy ha meggyogyult,a kisfokou szukulet problemam,is javulni fog e egy fokkal.

 

Az orvos azt mondta ne huzam hatra varratszedesig igy kenni nagyon nem tudom,csak ovatosan betadinezni.

Illetve este folyaman,kicsit merevebb lett,es elkezdet verezni,ami most abbamaradt,de azert meg eleg erzekeny.

 

Meg ha van barmi,javaslat,szivesen fogadom.

 

jaki24 Creative Commons License 2011.11.11 -1 0 811

Sokat legyen szabadon, levegőn. Bethadinnal ecseteljed, hogy kizárd a fertőzést, és a neogranormon kenőcsöt ajánlom, azzal kenegessed. Az hámosít, összehúz, így gyorsítja a gyógyulást. Ha nem szakad ki, akkor alig lesz nyoma a dolognak, de ez egy pici műtét volt. Miért kellett műteni? Illetve hogy csinálták? Mit csináltak pontosan?

szerintem 2 hét, és tudsz vele játszani óvatosan, de még érzékeny lesz, teljes gyógyulási idő 5-6 hét.

Előzmény: peter2341 (810)
peter2341 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 810

Sziasztok!

Nekem fitymafék mutetem volt ma.2het mulva lesz varratszedes. 

Az orvos mondta hogy ne piszkaljam,viz ne érje.

Aki a mutete végezte,az betadines fertotlenitést,es kammilas borgotast ajanlott,monta hogy mar el is lehet kezdeni ezeket.

 

Érdekelne barmilyen jotanacs,akinek volt mar tapasztalata e teren.A teljes gyogyulas mikorra varhato,lessz e valami nyoma a mutétnek?..Elore is koszonom.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!