Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.08 0 0 73
Bárki is írta, hogy az originál UPC vevő (Philips termék) egy nagy rakás ...., sajnos igaza van!
Tényleg az! Egy mesterségesen butított berendezés, a "par...tnak, tanyára jó lesz" elv alapján készült. Hogy mást ne mondjak a kissé lebecsült Humax magasan veri.
Cyberslider Creative Commons License 2001.04.08 0 0 72
Nem hiszem,hogy én írtam,nekem amúgy nincs UPC-m,se Philips beltéri...
De a Nokiátol kevesebbet tud,ezt azért tudom jól :)
Hát ha sokallod,azért van még más,hiszen a lényeg neked pl. a Premiere vevése,ezt megoldják az olcsóbb Humax-ok,vagy Strong-ok.
Sajnos a minőségnek ára van:)
_paha_ Creative Commons License 2001.04.07 0 0 71
uhh... mondjuk a scsi eléggé vonzóvá teszi, mivel biztos én is tudnám hasznát venni, de az ár... hmm...
igazából azért kérdeztem, mert írtad, hogy a "default" upc digitális beltéri egy nagy rakás sz@ar...

paha

Előzmény: Cyberslider (70)
Cyberslider Creative Commons License 2001.04.07 0 0 70
Használtan jó,ha megkapod 110 körül.
Azért csak használtan,mert nem gyártják.
Van új,a 9800-as,az olyan 120e Ft újonnan.
Azonban azért olyan kelendő a 9600,mert abban még 16 bites software van,amit át lehet írni,mivel van egy fickó,aki ezzel foglalkozik. A progi pedig sokat tud,sokkal többet,mint a gyári.
Így azok,akik ilyen adásokat néznek,sokkal nagyobbra értékelik. az SCSI kimeneten adatot tudunk letölteni, internet,mp3,csatornaadatok áttöltése a számitógápre,ott aztán szerkeszthetjük..
Lejátszhatjuk vele a video CDt, kimenthetjük mpeg2 (dvd)-ben a filmet a winyóra (scsi) meg ilyen "nyalánkságok".
De ettől függetlenül a 9800 is megteszi,abba is lehet bármilyen CAM-ot helyezni.
Ezután már csak ezt kell megvenni,nameg a kártyát, -attól függően,mit is akar nézni az ember.. -
és már kész is ;-)
_paha_ Creative Commons License 2001.04.07 0 0 69
köszi az infor, mennyibe kerül ez a Nokia 9600-as?

paha

Előzmény: Cyberslider (68)
Cyberslider Creative Commons License 2001.04.04 0 0 68
paha: igen, tudja venni nem kell semmilyen átalakítás.
A premiere world digitális műsorokat digi beltéri + Irdeto modul + kártyával lehet venni.
Ha bővebben érdekel segítek..
A legjobb digitális beltéri a Nokia 9600 -as.
Nekem is ilyen van.
Bármilyen CI modul bedugható:
Irdeto: premiere, (kb 300 mozicsatorna)
SECA: francia,holland,olasz,spanyol musorok(kb. 300 mozicsatorna - figyelitek a különbséget?)
Cryptoworks: UPC
Conax: filmmuzeum,svéd adások...

SCSI kimenettel ellátott (mp3 rádió közvetlen lementése real-time a winyora,internet adat mentése)

Itt emelném ki,hogy az AMOS-ro látköltözik a filmmuzeum a THOR-ra, és CONAX- rendszerben kódolják,úgyhogy vége a free to air nézegetésnek.

Udv, Cyberslider

Degeczi Creative Commons License 2001.04.03 0 0 67
Na ez az: az elso evben meg az alapcsomagot valasztva is kipengetsz 80 rugot...
Előzmény: Kola (65)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.02 0 0 66
Kivánok Mindenkinek!
Az van, hogy már lehet csak kártyát is venni, az 4500 pénz. Persze plusz indítási díj, előfizetés.

A Premiere műsorait csak német nyelvterületen terjesztik - szerzői jogok, stb. - más a kódolási mód, más kártya kell, stb. A cég által biztosított beltérinek csúfolt filipsz akármi meg egy végletekig butított nagy rakás ...., ami komolyabb digitális szolgáltatásokra alkalmatlan, sok marketingel és kevés technikával.

A szerzői jogi viták miatt nincsenek fenn a többi magyar műsorok, habár a Duna Tv beleférne.

A PARAMEGA nevű cég gyárt a UPC Direct vevőkhöz koax relét, komoly antenaboltokban kapható.

csíkosháTTú

Kola Creative Commons License 2001.04.02 0 0 65
kezdésnek:14.000 egyszeri díj, 4000+3500 kártya.
+ kb. 10.000 szerelési díj.
havi alapcsomag 4170 Ft.
+ a prémiumok:HBO:2700, Sport1:2700, Private Gold:2200

Előzmény: _paha_ (64)
_paha_ Creative Commons License 2001.04.02 0 0 64
bar az UPC-re elofizetni soha nem jutna eszembe - mocskos draga.
ez mit jelent Ft-ban? az upc honlapon lévő árak gondolom csak töredékei a teljes költségnek...

paha

Előzmény: Degeczi (63)
Degeczi Creative Commons License 2001.04.02 0 0 63
Tulkepp detto ugyanebben a helyzetben vagyok (Strong analog belteri, ket fej), bar az UPC-re elofizetni soha nem jutna eszembe - mocskos draga.
Viszont egy digitalis belterit erdemes lenne beszerezni, csakhat a digitalis + analog vevok szinten nem kimondottan olcsoak (tenyleg: miert? Egy rakas alkatreszre, dobozra, tapra mar nem lenne szukseg, csak magara az analog vevore. Az pedig - a komplett analog vevok arait tekintve - mindenkeppen 10e alatti tobbletet jelentene...) Talan egy PC-s kartya lenne a legjobb megoldas.
Viszont szerintem eleg maceras lenne a jel szetosztasa: most akkor melyik belteri vezereljen? Egy kezi atkapcsolo talan megoldas lenne, de a digitalis miatt neha at kellene tekerni az Amos-ra is (minimax, filmkklub), es akkor addig lottek az analog vetelnek (ket kulon szobaban lenne a ket belteri).
Egy ujabb tukor + fej folszerelese mindenkeppen jobb megoldas, mar persze ha van hozza eleg hely. Itt szerencsere van, ugyhogy en biztosan ezt fogom valasztani.
Előzmény: _paha_ (62)
_paha_ Creative Commons License 2001.04.02 0 0 62
hello,

most gondolkozom upc direkt előfizetésen, főleg a Sport1 és az HBO miatt...

jelenleg egy analóg rendszer van kiépítve nálunk, egy Strong analóg beltéri egységgel, plusz két analóg fejjel az astra illetve a hotbird műholdakra állítva.
kérdés, hogy szükséges-e még tányér illetve fej felrakása, vagy a digitális beltéri alkalmas-e az astra műholdra állított fejről jövő jelből "kivenni" a digitális adásokat anélkül, hogy megzavarná a Strong beltéri analóg adás vételét.

volt / van valakinél ilyen szituáció?

köszi,

paha

Gsx-rr Creative Commons License 2001.04.02 0 0 61
Tudja valaki ,hogy a Premiere csatornat lehet-e fogni UPC halozaton keresztul,mert a honlapukun semmi info nincs a foghato csatornakrol.
tlosz Creative Commons License 2001.04.01 0 0 60
Azt még tavaly megígérték, hogy lesz rajta decemberig RTL, TV2 + DUNATV. Erre? Mit kell felrakni? Igen M2. Gratulálunk!! Azt hogy ki a jó isten nézi a közszolgálatit? Azt nem tom. Mindegy ez már csak így megy.
Előzmény: prophecy (59)
prophecy Creative Commons License 2001.03.30 0 0 59
koszi a tanacsokat, felhivtam az upc-t hogy most lehet-e kulfoldre vagy nem.
Azt mondtak hogy a belterit nem vihetem. De ha veszek itt belterit akkor a kartyat vihetem.
Csak eppen nem olcsobb a csak-kartya megoldas (tehat akkoris fizetem a keszulek berletet) :))))
tenyleg kocsogok.
a masik amit sajnalok, hogy az upcdirekten nincs RTLklub vagy TV2 vagy MTV1... ezek hianyoznak azert itt kulfoldon (megha szar is mind).
tlosz Creative Commons License 2001.03.29 0 0 58
Én szerelem ezeket a UPC-s dógokoat. Több észrevételem van:

1. 7500 Bruttó HUF-ról indul a szerelés. (Ez a beltéri cserét felprogramozást tartalmazza.) Utánn 9000 HUF, ha cserélni kell a fejet vagy a tányért. és 15000 HUF, ha a fel kell szerelni teljesen szűzen a cuccost, vagy komplett csere.
2. A fagyások a tányérka kis mérete miatt van, nem adóhiba, nem beltéri hiba, hanem a tányér kicsi vagy ROSSZUL van beállítva!!!! Egy jól beállított tányérnál ez nagyon ritkán fordulhat elő. Ja és a szerelőnek be kell állítania, hogy a beltéri mindíg automatikusan állítsa magának a jelátvitel sebbeségét. Ha ezt a töki nem csinálta meg aki szerelte, akkor elég sok fagyi lesz. Ez tuti.
3. A magas ár amiatt adódik, hogy a UPC direkt CSAK LEÁNYVÁLLALAT ÉS megmondták nekik, hogy semmiképpen nem lehetnek versenytársai a kábelnek!!! Szóval üzlet, csak abba nem gondolnak bele, hogy a szerencsétlen vidéken élő embernek nincs annyi pénze és lehetősége, hogy normális műsorokat nézzen. A városokban ott van a kábel, itt van, de minek? Mindegy. Okosoknak mindíg is kellet lenniük.

Bármi kérdés van jöhet, ha tudok válaszolok. Hali.

tlosz Creative Commons License 2001.03.29 0 0 57
Elvileg nem veheted meg, mert a készülék nem a te tulajdonod és ezért nem viheted külföldre. Jogi akadályai vannak. Egyébként meg fogod felszereletetted a cuccost és utánna F csati le hónod alá és halyts, csak fizessd rendesen a havi díjakat, mert akkor kiborul a bili + per.
Előzmény: prophecy (55)
Cyberslider Creative Commons License 2001.03.29 0 0 56
Prophecy:
Nem. Nem lehet,de ne reménykedj,itthon ez még nem kiforrott ;-)
De ha fel is lehet törni,nem úgy,ahogy ott volt,másféle kell hozzá.
A árral kapcsolatban,ennyire ne számíts.. Egy olyan,ami nem UPC (ezért hazánkban tanulási célból feltörhető megtorlás nélkül.......ugye..)
is kb. 25-35e Ft. Ami aztán updatelhető.
Egy digi beltéri kell, + Cryptoworks modul. Az olyan 50e Ft körül lehet.
Összegzésképpen: látogass el ide:
http://www.sat.hu
Ott a forumban,és a többi részén bőséges infót találsz ezzel kapcsolatban.
Üdv! :)
Cyberslider
prophecy Creative Commons License 2001.03.19 0 0 55
hi
én svájcban vagyok és mostanában gondolkodok rajta, hogy elvileg simán elérhető lenne itt is a upc direct, sőt az astra (1G ???) lefedettsége elvileg jobb is.
A kérdés csak az, hogy vehetek-e itt egy digitális műholdvevőt, és otthon egy UPC kártyát...
azonkívül egyszer régebben egy magyar website-on (valami antenna bolt volt) láttam egy home-made kütyüt , amivel a legtöbb digi kártyás adás feltörhető volt. Ez egy NYÁK volt amit a beltéri kártyanyílásába kellet bedugni, a kilógó drótot pedig egy PC soros portjába. Le lehetett hozzá tölteni sok szoftvert, amelyek a különböző kódolásokat törik fel... valami 7000 Ft volt ez a kártya. Sajnos most nem találom. De elvileg ezzel lehetne az UPC direct-et is nézni??!
ocema Creative Commons License 2001.01.26 0 0 54
Ez azért nem csak egy egyszerű elütés, amin a korrektor is véletlenül átsiklik...
A töredékes műsorközlés meg gondolom azért van, mert ha az egész napi programokat leírnák, több oldalra lenne szükség. Mit szólnál hozzá, ha mondjuk a színes RTV hét vagy mittudomén mit veszel otthonra, a TV2 műsorát reggel 9-től este 7-ig közölné, mert csak "ennyi fér bele".
Egyébként szerintem sem olyan tragikus a UPC Direct, főleg mivel felénk nincs más lehetőség, de azért elég sok az apróbb bosszantó tényező (korábban már leírták páran ezeket). Én főleg a műholdas internetre leszek kíváncsi. Nincs véletlenül egy bennfentes, aki tud erről valamivel többet? Állítólag Lengyelországban már működik. Kíváncsi lennék az ottani tapasztalatokra.
Előzmény: beany (51)
chromax Creative Commons License 2001.01.26 0 0 53
Szerintem nem olyan rossz egyébként az egész Direct, mondjuk legnagyobb baja, hogy nagyon kevés magyar csatornát adnak. Ez a csomag ami most van, a lengyeleknek lett kitalálva, szépen mennek is a lengyel reklámok itt-ott (pl. a hallmarkon). Tkp. csak az a baj vele, hogy a szabadon vehető adásokon kívül a kínálat hát hmm igencsak szegényes. Még jobb azonban, hogy a kit-el más műhold digitális adásait nem lehet fogni.

üdv
chromax

Előzmény: CyberSlider (48)
chromax Creative Commons License 2001.01.26 0 0 52
Lehet hogy sajtóhiba, de a korrektort is feltalálták már pár éve..

Előzmény: beany (51)
beany Creative Commons License 2001.01.26 0 0 51
ocema,

Sajtóhibáról még nem hallottál???

Előzmény: ocema (50)
ocema Creative Commons License 2001.01.21 0 0 50
Csak egy "apróság", de ez is minősíti a CÉG-et. Az egy dolog, hogy a UPC Direct programfüzetben egyes adók műsorát csak töredékesen közlik (biztosan tönkremennének, ha két-három lappal hosszabb lenne az újság), de az már egyenesen szánalmas nemtörődömség, hogy a januári programfüzetben a Spektrum műsorához egyszerűen csak becopyzták a Reality TV műsorát...
Amantis Creative Commons License 2001.01.12 0 0 49
Jó neked, ha van olyanod.
Sajnos úgy volt képük árat emelni, hogy aszolgáltatás színvonala szeptember óta semmit nem javult.
Romantika nélkül most is kibírom, de azért van egy-két másik adó amit szoktam nézni és nálunk kábel sajna nincs.
Aszt hiszem egy kissé én is mérges vagyok...
Előzmény: CyberSlider (48)
CyberSlider Creative Commons License 2001.01.11 0 0 48
Az UPC minden kedves UPC direct elofizetonek meglepetessel kedveskedik februar elejetol.
Megkoszonve,hogy alig par honapja indult szolgaltatasara mint a birkak rohantak,es elofizettek.

"Tisztelt Előfizetőnk!

Ezúton is szeretnénk megköszönni, hogy a UPC Direct-et választotta.
Ezúton értesítjük, hogy – oly sok szolgáltatóhoz hasonlóan - előfizetési díjaink emelésére kényszerülünk 2001. február 5-től. Új előfizetési díjaink :
Programcsomag Családi csomag HBO SPORT1 Felnőtt
Havi bruttó előfizetési díjak /Ft/ 4.170 2.700 2.700 2.200
.....
előfizetési díjak emelését előidéző körülmények különösen: a megemelkedett műsordíjak, valamint a valutaárfolyamok ingadozása miatti működési költségek növekedése. *
...."

Tehat az eddigi 3500 Ft helyett most fizethetitek a 4170-et. Alap...
Nesztek...

* <-- :)) Valutaarfolyam valtozas miatt csokkent eddig a benzin ara.. (Persze..hehe legalabbis ezt mondtak,hogy mi higyjuk el,es tudat alatt konyveljuk el,hogy milyen rendes a kormany,es aztan meghipnotizalva tegyunk egy X-et a szavazocetlin majd 2002-ben. ;-) )
A kenyer is azert dragult annakidejen,mert felment a benzin ara (hetente 2-3 Ft emlekeztek mi?)
Na.. akkor mostmeg MIERT NEM CSOKKEN? (Nem,inkabb no.. az is 20%-ot ala upc elofizetes.

Es akkor mondja valaki,hogy itt 10% az inflacio..

Nekem ilyen UPC nincs,van helyette mas,amivel egybe fogok 400 mozicsatornat,ingyen;) de mondok 1et:
Mondjatok fel a szerzodest.. Mind..
Sztrajk;)) Hát csak kibirjatok Romantica nelkul..
Tokjot rohognek ha csodbe mennenek:))) Ah..
ugysefognak..
gr..Merges vagyok!
Na de most komolyan.. Ilyen aremeles ennyi ido alatt totalisan gusztustalan.
Ha havi 100Ftert adnak,mostantol akkor is elvbol visszautasitanam.

Udv @ CyberSlyder

KrinyO Creative Commons License 2001.01.08 0 0 47
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=7264&ido=3

BYe: Krinyo

Előzmény: Amantis (46)
Amantis Creative Commons License 2000.10.15 0 0 46
Azt hiszem, mint minden újdonság, ez is küzd bizonyos gyermekbetegségekkel. Nálam 1 hónapja van, a képkimaradás nálam is előfordul néha. 1x a német MTV-nél azt írta ki, hogy a csatorna nem áll rendelkezésre, ideiglenesen kapcsoljon át valamelyik UPC csatornára, kb 5 perc múlva már volt rajt adás. Valószínű a gondok nagy része idővel meg fog oldódni. Gondolom a lengyel reklámok se mennek sokáig pl. a Hallmarkon. Feliratozás az ténylek 0, talán majd idővel az is lesz.
Nem tudom milyen konkurenciáról beszéltek, én nem tudok ilyenről, hacsak nem az AM Mikro, de az vidéken nincs. A szerelés nálam is elég borsos volt: 12500 Ft (mindent szereltek). Ráadásul nem is a legközelebbi szerelőt küldték ki, akit még ismertem is, úgyhogy biztos olcsóbb lett volna. Nekem már másnap fölszerelték, úgyhogy a gyorsaságra nem lehet panasz.
Összességében, szerintem ahol nincs kábeltévé ott elég jó alternatíva a UPC Direct, azért adnak ám tizenvalahány magyar nyelvű (többé, kevésbé) csatornát, HBO-t (ha valaki meg bírja fizetni). Mondjuk lehetne olcsóbb is, főleg a prémium adók. Azért az egy hónap free HBO jó volt. A upcdirect.hu honlapon, illetve a szórólapokon elég korrektül le van írva minden a szolgáltatásról (költségek, csatornakiosztás, feltételek, stb.)
Az adókat is át lehet rendezni az opciók/telepítés/Csatornák átszervezése menüpontban. Egy kicsit mondjuk nehézkes, mindig csak 2-2 adót lehet felcserélni és elég lassan görgeti a listát, de azért működik.

A kedvencem az MTV2 lett, csak kár, hogy cenzúráznak (nézzétek meg pl. az Eminem új videóját)

ambbay Creative Commons License 2000.10.14 0 0 45
Szerintem nem véletlenül találták ki ezt a magas beszerelési díjat. Ha valaki elôfizet, leperkálja a beltéri letéti diját (amit ugye visszakap, ha lemondja az elôfizetést), majd a tizen x ezer forintot a szerelésért, késôbb 1000x is meggondolja, hogy megéri -e neki visszavinni az egészet és elôfizetni a konkurrenciánál, ha már ennyi pénzt belefeketetett.

A feliratozásról tényleg nem tudtok semmit?

b

Előzmény: KrinyO (44)
KrinyO Creative Commons License 2000.10.13 0 0 44
A szereles valoban fix osszeg, mint irtam, de lista van rola. Nem egyetlen osszeg szerepel azon a listan.
3500 (3900?) az alap szereles, ez csak a belteri beallitasa, ha valaki nem ker kulso szettet (mert van mar neki).
Ezutan kulonbozo fokozatok vannak, ha teljesen nullarol kell szerelni, akkor 12xxx Ft a szereles...de a ketto kozott is vannak fokozatok.

Pofatlan, aki a maximumot keri el a minimalis szerelesert.

BYe: Krinyo

Előzmény: Gilemáli Bill (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!