Keresés

Részletes keresés

I.POLY Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23306

Pénteken küldtem.

Előzmény: kiss_atti (23299)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23305

most is ...

Előzmény: gabeeen (23303)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23304

Ablak gyártó cég lenne a megbízó, elég régi cég több tízéves múlttal.

 

Azért köszönöm hogy segíteni, figyelmeztetni próbálsz.

A fizetéssel én mindig nagyon óvatos vagyok az eddigi 11 éves pályafutásom során hálistennek nem csapott be senki.

Előzmény: ganser (23301)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23303

Mikor hívhatlak?

Előzmény: kiss_atti (23300)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23302

Ezért mondtam, hogy hívjon fel ...

:-))

( A megnyert per óta folyamatosan jön 1.200-1.500 EUR/hó a német ügyvédemtől, aki meg a bírósági behajtótól kapja, még három hónap és kifut... :-)))))

Előzmény: ganser (23301)
ganser Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23301

Ki a megbízó?

Csak azért kérdezem,mert néhányan már "bekapták e legyet" odakint.

Nem Te lennél az első akit megpróbáltak lehúzni a vége felé, de erről KA többet tudna mesélni.

Előzmény: gabeeen (23298)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23300

Csorrenj ram ...

Előzmény: gabeeen (23298)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23299

Igen, mikor kuldted ?

Előzmény: I.POLY (23297)
gabeeen Creative Commons License 2015.11.22 0 0 23298

Szia!

 

Kilátásban van február eleji kezdéssel Németországban egy 750db műanyag nyílászárós munka nekünk. Szeretném ha össze jönne a munka ezért kérnék tőled tanácsot mert neked elég nagy tapasztalatod van már a kinti munkával kapcsolatban.

 

Két árat is kell adnom, egyrészt bontás/beépítésre, másrészt csak beépítésre (ebben az esetben kibontják nekünk az ablakokat). A beépítés nem RAL típusú beépítés.

Én az alábbi munkadíjakkal számolta:

-beépítés (bontás nélkül): 27 EUR/m2

-bontás/beépítés: 32 EUR/m2

 

A kérdésem az lenne mennyire életképesek ezek a vállalási árak szerinted?

A munka Frankfurt közelében lenne.

 

Remélem nem voltam szemtelen a kérdésemmel, 50-100 db-os tételtől még nem szereltünk nagyobb munkát külföldön így kicsit "darázok" hogy életképes árat adjak.

Előzmény: kiss_atti (23296)
I.POLY Creative Commons License 2015.11.21 0 0 23297

Üdv!

 

Írtam a honlapon az ajánlatkérés ablakba. Működik ez a funkció?

Köszönöm!

I.

Előzmény: kiss_atti (23296)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.21 0 0 23296

Nagy a csend,

 

sajnos én nem ( én sem) hallottam róluk se jót, se rosszat.

Előzmény: Freezz (23295)
Freezz Creative Commons License 2015.11.19 0 0 23295

Kedves Jelenlévők,

 

Bíbor Ház Kft -rő van bárkinek infója ?

ganser Creative Commons License 2015.11.19 0 0 23294

1:A felsorolt négy Kömmerlinges kereskedő terméke ugyanabból a  nyíregyházi gyárból származik...

A termék minősége ezért azonos.

2:Olcsó volt?

Lehet,hogy valamit elszámoltam?

A helyszíni felmérés után még lehet benne változás.

Melyik üzlet adta az ajánlatot?(Rákos,Újpest,Lőrinc,Érd vagy Szigetszentmiklós?)

Nem mindegy....

Minőség?

Ha én/mi csináljuk,akkor 99% hogy rendben lesz.

A többi beépítőről nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: tomasso76 (23293)
tomasso76 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 23293

Tisztelt Ganser,

 

Ha már említette anno a "parkettásokat".... arról lehet tudni, hogy milyen minőségben dolgoznak? Kömmerlingre kaptam ajánlatot tőlük, és maga a munkadíj messze a legkedvezőbb volt, és inkább megfizetném az igényes munkát, minthogy a legolcsóbb ajánlatot válasszam.... 

Előzmény: ganser (18761)
tomasso76 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 23292

köszönöm a segítséget!

Előzmény: ganser (23291)
ganser Creative Commons License 2015.11.17 0 0 23291

Zoli barátom régi motoros,teljes mértékben megbízhat benne.

A König-es ablak is jó minőségű.

Előzmény: tomasso76 (23289)
0l0 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 23290

Ha esetleg sértőnek tűnt is a megfogalmazás, a tagtárs nem írta az öldöklő küzdelmet véresen komolyan.

Talán a belföldi helységnév lehet a ludas...

Előzmény: tomasso76 (23287)
tomasso76 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 23289

ZM Ablak Bt. (Zoli Művek), ismeritek, van róla tapasztalatotok? Vekát szerel, és nem egy mai cég. Köszi

Fabi... Creative Commons License 2015.11.16 0 0 23288

Köszönöm a választ. Hétvégi házhoz kéne, de oda a fa ablakot és ajtót sajnálnám. Viszont nem tudom, hogy 10-15 év múlva is úgy fog kinézni-e ahogy elvárom.

 

tomasso76 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 23287

Köszönöm a válaszát. Mindamellett természetesen öldöklő küzdelemről szó sincs, csupán a jó öreg gugli ajánlott pár Kömmerlinggel foglalkozó céget. Mivel nem ismerem őket, azért írtam többet is, hátha az itteni törzsgárda tud ajánlani köztük olyat, aki megbízhatóan dolgozik. Öntől azért kérdeztem név szerint, mert a néhány ezer bejegyzés végigolvasása után adok a véleményére. Ha ezt Ön öldöklő küzdelemnek látja, azt sajnálom, örömmel vettem volna Öntől egy ajánlatot.

Előzmény: kiss_atti (23286)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.15 0 0 23286

kiss_atti tagtárs egyik kommentjében olvastam, hogy Kömmerlingben kompetens

 

--

Jól olvasta,

 

de - talán megérti, hogy - ötödikként nem kívánnék beszállni a Kömmerling EuroFutur Classic eladásáért folytatott öldöklő küzdelembe. Viszont a szerkezet jó, a gyártója jó, az utolsó kettő forgalmazóról már hallottam, rosszat egyikről sem.

Előzmény: tomasso76 (23284)
kiss_atti Creative Commons License 2015.11.15 0 0 23285

Általában jó minőségű

 

a szerkezetek fóliázása, nagyon ritka az ezzel kapcsolatos probléma. Minden kereskedőnek van erre ajánlata, bárhová betérhetsz, ha csak a fóliázás a kérdés.

Előzmény: Fabi... (23283)
tomasso76 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 23284

Tisztelt Hölgyek, Urak & Szakik,

 

 

2 éve cseréltettem a régi ablakaim egy részét, akkor sok segítséget kaptam az ablakos fórumon, de ahogy látom, az kissé megdöglött... Azóta nem jártam itt, de végre eljött a következő etap ideje, úgyhogy ismételten szeretnék segítséget kérni. Az előző ablakcserémet - egy itt is fórumozó - cég csinálta, meg is voltam velük maximálisan elégedve, viszont azóta megszűntek, így újra adott a kérdés, hogy kitől, mit, mennyiért.....

 

Konkrétan két ablaksorról lenne szó, tégla építésű társasház, szigetelés belátható időn belül biztos nem lesz, szóval a dupla üvegezés az ideális választás. A projekt erősen árérzékeny, mellesleg egy hobbi szobáról és egy konyháról beszélünk, tehát sem forrás, sem igény nincs 80 mm fölötti Veka, Rehau és társai beépítésére, de természetesen ipari hulladékot sem szeretnék, tehát a Roplasto és a lengyel, román, üzbég, kazah és zimbabwei ipar remekei sem játszanak.

 

Ami érdekes lehet:

 

Hevestherm Optima 76 - Predex Kft.

 

Kömmerling EuroFutur Classic - Konrád Kft.

 

Kömmerling EuroFutur Classic - Pallasz Enteriőr Kft.

 

Kömmerling EuroFutur Classic - ablakos.hu

 

Kömmerling EuroFutur Classic - Win Door Trade Kft.

 

Gealan S800 - Nyílászáró-centrum

 

 

Ezekből a profilokból melyiket ajánlanátok, ill. a kivitelezőkről és a mögöttük lévő gyártókról mit lehet tudni, milyen a munkájuk, kit érdemes preferálni, vagy esetleg elkerülni?

 

Kedves Szakik, a Ti ajánlataitokat is megköszönném, pl. kiss_atti tagtárs egyik kommentjében olvastam, hogy Kömmerlingben kompetens, persze egyéb jó minőségű, de még megfizethető ablakra is nyitott vagyok.

 

A helyszín Budapest, az időzítés pedig amint lehet. Előre is köszönöm a segítséget!

Fabi... Creative Commons License 2015.11.15 0 0 23283

Kedves Fórumozók!

 

Eddig nem tudtam, hogy fautánzatú nyílászárók is léteznek.

A fát - mint anyagot- nagyon szeretem, de sajnos nyílászáróban kétszeres áron van  a műanyagénál.Szeretném ha megosztanátok ehhez fűződő tapasztalatokat. ( pl. mennyire tartós a színe, nem jön-e  le a fólia stb.) Ha még abban is tanácsot kaphatnék, hogy Bp. környékén honnan lenne érdemes ilyet beszerezni, annak is nagyon örülnék. 

A válaszokat előre is köszönöm.

0l0 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 23282

Elképzelhető, hogy Ganser kiikszelt egy ideje. Valaki megkérdezné tőle ez esetben, hogy csak egy tengelyen osztott szerkezetnél a tokosztó szélnyomásra való méretezésénél a több rétegű üveg végül is miért hátrány?

Józan paraszti ésszel nem tűnik annak, de persze műszakilag attól még lehet.

Azt a konkrét esetet, amin itt kitört a vita esetleg le is vezethetné a gyengébbek kedvéért.

Ha meg akarja tartani a tudást magának, az is érthető persze, de ugye ekkor mégis megmaradhat sokakban a kétség, hogy most akkor megfelel vagy nem felel meg a szerkezet az adott esetben...

kiss_atti Creative Commons License 2015.11.09 0 0 23281

Ha elfogadnád azt,

 

hogy senki nem akar téged műszaki kérdésekben "megfogni", könnyebb lenne... mindenkinek...

:-)))

 

Esetleg kérhetek valakitől egy belső tokos redőnyre statikai méretezést,saját profilrendszerére?

 

Minden nyílászáró kereskedő ezzel kel és fekszik naponta. Én addig KV-t sem szoktam inni reggelente, amíg két-három statikai méretezést el nem készítek. De tényleg: mit szeretnél bizonyítani?

 

Én készséggel elismerem, hogy széles e hazában nincs nálad gyakorlottabb és felkészültebb gyártó/beépítő. Azt is bevallom - immáron sokadszor -, hogy én csak egy buta kereskedő vagyok, aki néha-néha beleszól triviális - vagy számomra annak tűnő - műszaki kérdésekbe. De ennyi, és nem több.

Előzmény: ganser (23280)
ganser Creative Commons License 2015.11.09 0 0 23280

AD1:Ritkán tévedek.

Műszaki kérdésekben pláne nem szoktam.Ebben biztosan nem tudtok megfogni.

Lehet próbálkozni.

Eddig 24 év alatt egy emberrel találkoztam idehaza, akiről azt mondtam,hogy vele én sem vitatkozom,mert gyorsan levágtam,hogy többet tud nálam.

Viszont azt is észreveszem,ha valaki műszakilag gyökkettő.

Aki pedig a nyolcadik emeleten SZ1 besorolásra eladja a 240 széles tokosztott BNY/BNY az csak hallgasson(súlyos alul méretezés.....) -szerintem.

Olvasnivaló téli estékre:MSZ EN 12210:2001

(Ez most önigazolás volt?)

Én sem akarlak kioktatni kereskedelmi és marketing kérdésekben, mert ahhoz nem értek.

Esetleg kérhetek valakitől egy belső tokos redőnyre statikai méretezést,saját profilrendszerére?

Szélesség:2*180 sorolva.Magasság 150. Ny-bny,földszint,manuális aluredőny.

A felső csomópontot kérhetném?

 

AD2.Eddig négy nagy gyártótól kértem eltérő színűre fóliázott termékre,kis tételű-5 darabos tételre-ajánlatot.

Eddig minden gyártó visszadobta...

A legjobb ajánlat az volt hogy: "...erre térjünk vissza januárban..."

Most akkor létezik,gyártható,csak senki sem vállalja?

 

Előzmény: kiss_atti (23275)
0l0 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 23279

Nagyon szép a képlet. Sajnos nem tudtam kiszámolni gyorsban, mert több ismeretlen tényező is van benne számomra. Esetleg meg tudod adni őket?

c=?

E=?

h= 1,5m ?

l= 2m ?

 

Mennyi az értelmes körülmények közt elérhető tokosztók inerciája?

 

Amúgy egy általad említett 3,4 méteres tokosztóra, vagy a jelen esetben fennálló kb 2 méteres vízszintes tokosztóra jött, ki, hogy elégtelen?

 

Ami még felvetődött bennem, hogy 3 rétegű üveg a szélterhelés hajlító hatásával szemben ellenállóbb kell legyen az 1 vagy 2 rétegű szerkezetnél, vagyis alacsonyabb inerciájú profilt igényel, vagy nem?

Előzmény: ganser (23261)
0l0 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 23278

Egy fénykép segítene beindítani az ezermesterek fantáziáját.

Előzmény: neo1982 (23276)
-!Gabesz!- (X) 2015.11.02 0 1 23277

A bejárati ajtódban található díszpanelra is ugyanúgy kell hogy legyen garancia, mint ahogyan a beépített ajtódra is. Színes bejárati ajtók esetében a díszpanelt 2 oldali MDF, vagy akár acél merevítéssel szoktuk lerendelni, és beépíteni. Merevítés nélkül Mi nem adunk el panelt. Lehet szögelni, meg faragni, de jó nem igazán lesz. Én garanciába cseréltetném, és kérném bele a merevítést, ha most nincsen.

Előzmény: neo1982 (23276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!