Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 3 19882

Kedves Kollokvium!

 

Itt abban látom a veszélyt mint pl. a siketnéma ismerősnél is, hogy nincs megfelelő mennyiségű munkaviszonya. Ugyanis több évtizedeken keresztül rokkant nyugdíja volt, mellette dolgozgatott hébe-hóba, persze sose volt bejelentve sehol. Most elkezdte a munkát, nyugdíjig van még kb. 10 éve. 10 év munkaviszony letelte után milyen nyugdíja lesz???? Ugyanis a törvény szerint a korábbi ellátások nem számítanak bele munkaviszonyba, azok elvesztek. Szerintem rengetegen fognak rosszul járni és egyáltalán lesz jogosultságuk nyugdíjra? 

Előzmény: Törölt nick (19881)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 1 19881

Kedves Naposcsirke!

 

Azt gondolják, egy adott korosztály fölött lévőkre,  hogy "kifutó széria".  Még szerencse, hogy akik megélték azt a bizonyos kort, nem így vélik, vannak még feladataik és céljaik az életben. Remélem legalábbis, hogy mindenki kitart, sosem adja fel!  Mivel elkezdték a fizetéseket korrigálni, gondolhatnának a rendkívül  alacsony "ellátások" megemelésére is!

Általában nincsenek meg a feltételei a nyílt munkaerőpiaci belépésnek.Nagyon keveseknek sikerül, de van rá példa, aki rendes fizetésért el tudott helyezkedni annak ellenére, hogy megváltozott munkaképességű. Ennek csak örülni lehet. 

Előzmény: Törölt nick (19877)
marijancsi Creative Commons License 2017.03.01 0 1 19880

Bocs 560707, nem a Te információdra értettem, hanem a Floridában lakó :D hölgyére.

Előzmény: 560707 (19875)
560707 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 19879

Ne haragudj, de engem is "esz az ideg" mert én is ebbe a korcsoportba tartozom, de sajnos bővebb információt nem tudok, mert még nem válaszolt. 

Előzmény: marijancsi (19878)
marijancsi Creative Commons License 2017.03.01 0 1 19878

Sajnos a nem kell és nem szabad nem ugyan azt jelenti.

Lehet, hogy az özvegyihez kell, vagy a rokkantkártyához, vagy dolgozik és a munkaadó kedvezményéhez kell az új komplex (?).

Mindenesetre nem sportszerű a többiek miatt, hogy beírunk ilyet bővebb információ nélkül,

hagy egye az ideg a többieket.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 2 19877

Neten, fórumokon rengeteg történet kering az idősebbek vegzálásáról, újbóli behívásáról. Én azon akadok ki legfőképp, hogy bírósági, illetve közigazgatási határozatokban levéglegesített embereket vizsgálgatnak felül és sorolnak vissza egy elmebeteg szintre, ahonnan idegőrlő visszatérni az eredeti állapotra. Egy siketnéma ismerősöm mesélte, hogy kapott 36%-ot az állapotára, ami ugye egy nagy semmit ér, mivel kommunikációra képes jelölést írtak a papírjára, ezért munkaképes. Régi rendszerbe őket 80%-ra vették és II. csoportba véglegesre. Most már Rehab. ellátást sem kapja meg. Szerencsére önmaga és nem hatósági segítséggel talált takarítói állást, ahova ezzel az állapottal dolgozni tud és megkapja a nettó 110 ezret. Lényegében jobban járt a munkával és lett egy párkapcsolata is. Lényeg az, hogy a hatóság semmilyen munkát nem tudott neki adni, elvették az ellátását, viszont maradt a fogyatékosságija. 

Előzmény: Törölt nick (19876)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 0 2 19876

Kedves 560707!

Jó volna tudni, milyen kategóriában volt a Sorstárs és mi volt behívásának konkrét oka. 

 

2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1
A jogszabály mai napon (2017.03.01.) hatályos állapota.


19. §54 (1) A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés során megállapított körülményekre vonatkozóan felülvizsgálatot (a továbbiakban: felülvizsgálat) végez

a) az ellátást megállapító döntésben meghatározott időpontban,
b) az ellátott kérelmére,
c)55 a rehabilitációs ellátásban részesülő egészségi állapotában történt, a rehabilitációt lehetetlenné tevő tartós rosszabbodás vagy legalább 60 napi egybefüggő keresőképtelen állapot esetén,
d)56 olyan tényről vagy körülményről történő tudomásszerzés esetén, amely valószínűsíti, hogy a korábbi komplex minősítés során megállapított körülmény nem áll fent (rendkívüli felülvizsgálat), vagy
e) célzott vizsgálatok elrendelése esetén.


(1a)57 Rokkantsági ellátásban részesülő személy esetén az (1) bekezdés a) pontja szerinti felülvizsgálatot nem kell elvégezni, ha
a) a felülvizsgálatra az ellátás megállapításáról szóló vagy a felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban, vagy
b) a felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában
az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg.

Előzmény: 560707 (19875)
560707 Creative Commons License 2017.02.28 0 3 19875

A Pályázatfigyelőben megjelent rokkantsági felülvizsgálattal kapcsolatos cikknél hosszászólt egy hölgy, hogy neki két éve van nyugdíjig, 1955-ös születésü és mégis behívták felülvizsgálatra, most pénteken kell mennie. Próbáltam vele felvenni a kapcsolatot, hogy mégis milyen kategóriában van, de még nem válaszolt. Hát most akkor él a tövény, vagy nem. Ez itt a kérdés.

judit59 Creative Commons License 2017.02.28 0 2 19874

 Kedves légyrésen!

 

Én szintén ebben a helyzetben voltam, nekem az egészségbiztosítóba kellett elmennem .... ott a hölgy rögtön átnézte a papírjaim .. határozatokat .. szakvéleményt..  meg mondta hol a bibi és már intézkedett is .. én esetemben  a nyufigot....hívta fel.....

 

nálam nem volt érvényes a szakvélemény  így az új szakvélemény elkészültéig magamnak kell a taj kártyát fizetni  azt a NAV- nál kezdeményezheted,, vagy rá szorultsági alapon a jár. hivatal  fizeti helyetted.. ha nem vagy csökkent munkaképességű jelen pillanatban.Üdv Judit 

Előzmény: légyrésen (19866)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 4 19873

Nagyon szomorú vagyok. Kitörési pont nincs, vagy minimális. Aki amilyen nehéz  helyzetbe belekényszerült (megromlott egészségi állapota következtében, amiről nem tehet, mindenkivel előfordulhat),  ott is marad, kevés szerencsés kivételtől eltekintve, aminek a lehetőségét mégsem zárnám ki. 

 

 

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (19871)
judit59 Creative Commons License 2017.02.28 0 2 19872

Kedves Sztahanov a közmunkás!

 

Értettem mire akarsz ki térni és ez a végzésben is benne van ha nem reagál valamelyik fél  a bíróság úgy tekinti, hogy elfogadták. Én csak magamtól gondoltam úgy , hogy írok..... mert a Biró az első tárgyaláskor ,felhívta a figyelmem  mindenképpen kérjem a bírói ítélet hozatalt. És azzal nem voltam tisztában ezt most kell megtennem , vagy a következő tárgyaláson..... A 42% esetemben reális...... és elfogadom.....csak vissza igazolást szerettem volna tőletek / hátha valaki járt már így/.

Igen ezt én is furcsállottam amit a b1 és b2 kategóriáról írsz, főleg . hogy a keresetben ki tértem rá,"kérem a megmaradt munkaképességem megállapítását"

 

Tegnap azt az információt kaptam az igazságügyi orvosszakértő nem nyilatkozhat , nem helyettesítheti a rehab, szoc .szakértői véleményt.... / tehát oda be leszek híva/

Én esetemben :

rokk. ellátás vagy rehab. ellátás ítélhető meg  és ezt a szoc. ,valamint a rehab. szakértő dönti el...és ha meg van a megfelelő bizt. idő akkor kapnám is......  de ez nálam most nincs meg.

Úgy tudom heti 20 órában dolgozhatok ..ha tudok....

 Ha valakinek más a tapasztalta kérem írjon....

  A felülvizsgálati idő kiesés kapcsán bírósági pert kellene indítanom..... a Tb. jogszabálysértést követett el , hogy nem értesített  2012-ben.. és bizonyítanom kéne . hogy ..telefonáltam.. ott jártam és milyen választ kaptam tőlük...és ha megnyerném akkor kapnám vissza menőleg a pénzt. Ezt az információt kaptam tegnap.. Bocsi ilyen sokat írtam... Üdv :Judit

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (19865)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.02.28 0 2 19871

Tudsz valamit tenni személy szerint


Sajnos semmit nem tudok tenni ezügyben: ha az az utasítás az anyavállalattól, hogy megváltozott munkaképességűt nem vesznek fel inkább befizetik a büntetéseket, akkor nem lesz olyan magyar főnök aki ennek ellenszegülne saját állását kockáztatva ezzel.

Az én lehetőségeim a szakmai tapasztalat meglétének ellenőrzéséig terjednek, ami egy egyetemi MSc vagy mérnöki végzettség gyakorlati alkalmazásának képességében látható.

 

Előzmény: Törölt nick (19869)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 1 19870

Szívesen!

Előzmény: Törölt nick (19868)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 1 19869

Kedves Sztahanov!

 

A következőket írtad:

"... munkahelyemen, egy számtekes multi, magam is részt veszek az új jelöltek kiválasztásában. A legfelsőbb (külső) főnökség utasítására: legfelsőbb és legelső kiválasztási szempont, hogy megváltozott munkaképességűt ne. Se szoftverfejlesztőnek se másnak. Ennyi."

 

Tudsz valamit tenni személy szerint (hiszen a Leszázalékoltak fórumra regisztráltál),  annak érdekében, hogy ez a szemlélet megváltozzon a jövőben, vagy éppen a Te tevékenységed idején, hiszen a pozíciód megvan hozzá...

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 3 19868

Köszönöm a választ.

Előzmény: Törölt nick (19863)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 0 4 19867

Kedves Légyrésen!

 

Piros jelzés érkezik, ha a Tb-szám érvényes ugyan, de a jogviszony rendezetlen, vagyis senki sem fizette a tébét...Az orvos ekkor sem tagadhatja meg az ellátást, és annak díját sem kérheti el, de arról köteles tájékoztatni, hogy probléma lépett fel.

 

Jogviszonyod tisztázása érdekében a kormányhivatal megyeszékhelyen működő járási hivatalához, illetve Pest megye és a főváros esetén Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. kerületi járási hivatalához fordulhatsz.

Bárki ellenőrizheti az egészségbiztosítónál bejelentett jogviszonyát ügyfélkapun (www.magyarorszag.hu) keresztül is.

 

A hatósági eljárás indításához az alábbi dokumentumok szükségesek:

személyazonosításra alkalmas igazolvány [személyazonosító igazolvány (ideértve az ideiglenes személyi igazolványt is), érvényes útlevél, kártyaformátumú vezetői engedély]
lakcímkártya,
meghatalmazás, amennyiben nem az igénylő jár el az ügyben,
valamint az egészségbiztosító nyilvántartásából hiányzó jogviszony fennállásának valószínűsítésére alkalmas dokumentumok (határozat a rokkantellátásról).

 

Előzmény: légyrésen (19866)
légyrésen Creative Commons License 2017.02.28 0 3 19866

Sziasztok!

A kérdésem a következő Janár 31.-én lejárt a rehab ellátásom,azóta megjött a határozat c2 rokkantsági ellátásra,a házi orvosom szerint a TAJ számom piros jelzést ad,hova tudok fordulni ez ügyben.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Kitartást kívánok mindenkinek!

Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.02.27 -2 2 19865

Kedves Judit59!

 

A 42%-ba ha úgy érzred nem reális fellebbezd meg Te tudod az állapotodat és esélyeidet.

Nem azt akartam írni, hogy fogadd el hanem hogy ha nem reagálsz ahogy írtad, az elfogadást jelent.

Azt én se értem, hogy csak egy B-t kaptál, nem B1 s nem B2.

BJszakértő asszony e-mailjére írd meg a végzés szövegét és azt is, hogy megvolt-e minden előfeltételed ellátásra (biztosítási időre gondolok és  hogy kértél pénzbeli ellátást).

Nekem egy ilyen végzés nagyon bűzlik, hogy nem szakszerűen írták meg (előfodul!)Jobbulást!

Előzmény: judit59 (19861)
megane two Creative Commons License 2017.02.27 0 1 19864

Raynaud syndroma egy autoimmun betegség, általában a nőket nagyobb százalékban érinti, de

természetesen vannak férfi betegek is. A tudomány jelenlegi állása szerint nem gyógyítható, de gyógyszerekkel szinten tartható és elég jól kezelhető betegség.

Labor vizsgálatnál alapvető a CK vizsgálat.

A neten rengeteg írást találsz erről a betegségről.

Én 1996 óta küzdök vele.

Előzmény: Törölt nick (19862)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 3 19863

Anca teszt:krónikus gyulladások gyanúja,

Autoimmun betegségek gyanúja esetén kérik.

Előzmény: Törölt nick (19862)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 19862

Szeretnék segítséget kérni. Bőrgyógyászhoz fordultam, mert az ujjaim a körömágynál vörösek, fájnak. A kézújjaimon is van pár piros folt. Vérvételre küldtek. Diagnózis: I7300/3 , Raynaud syndroma.

 

Eddig sok eredmény érkezett. Ami eltérés: GOT/ASAT 32 helyett 35 U/l., Nucleosoma 21 helyett 200 U/ml., ANA26 poz. A többi leletem rendben van.

 

 

Még várnom kell egy véreredményre: - ANCA SZŰRŐ, P-ANCA, C-ANCA, ACA SZŰRŐ, β2GPI szűrő, U1-RNP, Scl_70.

 

Ez milyen vizsgálat? Nagyin megijedtem, remélem nem dagatos betegség? Remélem nem komoly. Mire számíthatok? 

 

 

judit59 Creative Commons License 2017.02.27 0 2 19861

Kedves Sztahanov a közmunkás!

 

Köszönöm a segítséget..... de írásban kell kérnem a Bíróságot . hogy hozzon ítéletet mert anélkül nem megyek semmire csak van egy papírom , hogy 42%.... azért gondoltam , hogy reagálok a végzésre ..elfogadom a szakvéleményt  és egyben kérem az ítélet hozatalt.... vagy nem jól gondoltam?

 

 

 

 

 a Taj kártya dolog kipipálva  ,köszönöm az információt.....Üdv: Judit

Előzmény: Sztahanov a közmunkás (19856)
judit59 Creative Commons License 2017.02.27 0 3 19860

Kedves kollokvium!

 

Oh ilyen lehetőségről nem volt tudomásom nagyon köszönöm Neked  Üdv: JUdit

Előzmény: Törölt nick (19857)
judit59 Creative Commons License 2017.02.27 0 4 19859

 Kedves évalyme!

 

Írtam Neked emailt....nem ment át... szeretném megköszönni a segítséged   hogy, erőt öntöttél belém.. sokat jelentett nekem.... minden jót kívánva Judit

 

ui: tudom neked Julia sokat segített  ,én még az ügyem elején írtam neki emailt az oldalán keresztül......nem válaszolt..... én ezt elutasításnak vettem és így nem akarok tőle segítséget kérni....

Előzmény: évalyme (19858)
évalyme Creative Commons License 2017.02.27 0 2 19858

Kedves Judit !

 

Nekem a Szakértő Asszony sokat segíített és sikerrel jártam. Esetleg keresd meg, ha kell cím segítek !

 

Előzmény: judit59 (19855)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 3 19857

Kedves Judit59!

 

Ezt a lehetőséget találtam. 

 

Motiváció Mozgássérülteket Segítő  Alapítvány 

 

Szolgáltatásuk kizárólag a munkajog és a fogyatékos emberek ellátásainak területére vonatkoznak, valamint az ezekhez kapcsolódó okiratszerkesztésben is segítséget nyújtanak.

Ingyenes szolgáltatásunkat igénybe vehetik

  • Megváltozott munkaképességű,
  • Egészségkárosodott,
  • Fogyatékos (látás-, hallás-, mozgássérült, értelmi fogyatékos, vagy mentálisan károsodott) személyek,
  • A fenti csoportok foglalkoztatásában érdekelt munkáltatók.

Elérhetőségek:
Mobiltelefon: +36 (70) 662 62 61 (munkanapokon 9 és 15 óra között)
Telefon: +36 (1) 317 44 17 (hétfőnként 9 – 12 óra között, szerdánként 13 – 16 óra között)
Fax: +36 (1) 317 84 38
Postacím: 1055 Budapest, Honvéd u. 22.
Jogi tanács kérhető postai úton, a fenti telefon és fax számokon a megadott időpontokban, valamint egyeztetés után személyesen az alapítvány címén.
Szükség esetén Támogató Szolgáltunk segítséget nyújt a tanácsadásra való eljutásban, különösen indokolt esetben pedig helyszíni tanácsadás igényelhető.

 

(A szolgáltatás igénybevételének feltételei

2016. április 18 és 2016. április 22-e között az ügyfélfogadás szünetel.)

Előzmény: judit59 (19855)
Sztahanov a közmunkás Creative Commons License 2017.02.27 0 4 19856

Ha nem fellebbezel, akkor elfogadtad.

>> NAV-tól és a bírósági tárgyaláson kívül? <<

Küldd el a NAV-nak a határozat egy példányát és ha kell jelentkezz ki a saját maga után EHO fizetők közül.
Nem ismerjük a pontos helyzetedet (igazából a törvényt se).
A NAV a kijelentkezéskor visszautalja a túlfizetésedet az EHO járulék folyószámládra, aminek majd kérheted a visszautalását a bankszámládra.

Előzmény: judit59 (19855)
judit59 Creative Commons License 2017.02.27 0 5 19855

Kedves Fórum Társaim!

 

Ismét a segítségetekre van szükségem. Most kaptam meg a bíróságtól  az ig.orvosszakértői vélemény eredményét...42% B kategória, 2019évi felülvizsgálat /I. fok 36%. II.fok 28%volt/  ezt a szakértő az I fok időpontjától ítélte meg.

 

Kérdéseim

nyilatkoznom kell elfogadom-e a szakértői véleményt,ebben a nyilatkozatban kell leírnom . hogy az ítélet  hozatalt kérek?

 

 továbbá az I,és II fok határozatának hatályon kívül helyezését kérjem vagy megváltoztatását?

 

a befizetett Taj Kártya összegét a bíróságtól kell vissza kérnem , vagy a NAV-tól és a bírósági tárgyaláson kívül?

 

 Honnan tudom meg , hogy B1 , vagy B2 kategóriát kaptam, mennem kell szoc. és rehab szakértői vizsgálatra? Vagy megint be hívnak felülvizsgálatra?

 

 valamint abban kérném a segítségeteket

2010 II, fokon 42% kaptam 2012 évi felülvizsgálati időponttal, szoc járadékot nem ítéltek meg mert a betegség kialakulásának időpontját arra az időpontra tették mikor pont nem dolgoztam / I fok, ott a tényleges időpont szerepelt  és akkor dolgoztam/. Értesítést nem kaptam az akkori törvény változásról és felülvizsgálatra sem kaptam be hívót. Azt mondták várjak a soromra , csak állapot rozsszabódás esetén adjam be a papírokat.2016 --ban került sor a komplex felülvizsgálatra a fent írt eredményekkel.

 

az a kérdésem 2012októberétől 2016 márciusáig   milyen státuszban voltam szerintetek az az idő nekem kiesett?

 köszönöm Üdv JUdit

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 2 19854

Voltih!

 

Mivel a jogszabályok állandóan változnak és közel sem biztos, hogy ami ma, jelenleg érvényes,  1 év múlva is az lesz (változhat)ezért:

- továbbra is járnék a szokásos orvosi vizsgálatokra, ahogy eddig is, (ambuláns lapok, zárójelentések, laborleletek meglegyenek a továbbiakban is), hogy szükség esetén rendelkezésre álljanak
- amikor eléred a 2018-as időpontot, meglátod, mi lesz (nem érhet meglepetés, Te készen állsz, bármi is történjen)
- a jelenlegi állás szerint, lehet, hogy kapsz egy határozatot, hogy minden maradt a régiben...

 

Alapszabály, hogy annak jár öregségi nyugdíj, aki betöltötte a nyugdíjkorhatárt, vagyis 2017-ben a 1954-ben született, akik a 63. életév betöltését követő 183. nap után mehetnek nyugdíjba, míg 2018-ban az 1955-ben születettek, akik ekkor töltik a 64. életévüket, továbbá 20 év szolgálati időt szereztek hozzá.

2019-ben az1956-ban születettek (64. életév betöltését követő 183. napon),

 

míg 2020-ban az 1957-ben vagy azt követően születettek, akik a betöltötték a 65. életévüket és rendelkeznek 20 év szolgálati idővel.

 

Öregségi résznyugdíjra az jogosult továbbra is, aki ugyan betöltötte az előírt nyugdíjkorhatártde nincs meg az öregségi teljes nyugdíjhoz szükséges 20 év szolgálati idő, viszont megvan a 15 év szolgálati jogviszonya.


Szolgálati idő években           Öregségi nyugdíj alapját képezőhavi átlagkereset %-a
15                                           43,0

 

Előzmény: voltih (19851)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 2 19853

Kedves Légyrésen!

 

Attól függ, milyen munkahelyhez lesz szerencséd; akkreditált munkahelyen alacsonyabb jövedelmet kaphatsz, a  normál munkahelyek viszont -  legtöbbször-  nem kívánnak megváltozott munkaképességűt foglalkoztatni. Legyen szerencséd ez utóbbiakhoz, a magasabb jövedelem (amiből megtudsz élni) reményében! Sose add fel a reményt, hogy ilyet találj! Írd meg az eredményt- légy szíves.

 

Ha a komplex vizsgálat után rehabilitációs vagy rokkantsági ellátást állapítanak meg, munkaidőkorlát nélkül dolgozhatsz utána is, azonban kereseted három egymást követő hónap mindegyikében nem haladhatja meg a mindenkori minimálbér 150%-át./A minimálbér 2017 évi összege 127 500 Ft, ennek 150 százaléka 191.250Ft./

Előzmény: légyrésen (19830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!