Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23839

Sajátomat is fejlesztem, de ha nem akarod érteni amiről beszélek, akkor nincs miről beszélni.

Tudom, hogy hangyafészekbe nyúltam ezzel, de nem érdekel.

A zárt aukció csak egy kibúvó a jutalékfizetés alól, ez nekem nem tetszik, tehát teszek ellene. Röviden ennyi.

Hosszabban tudnám még ragozni, meg tudnám nevezni kikről beszélek, de  nem teszem, mindenki tudja kik ezek.

Előzmény: luppe (23836)
Árpád-kor Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23838

Miért szabadkozik mindig ennyire? Ha van véleménye vállalja fel, ha nincs maradjon csenben! Kicsit infantilis a hozzászólások végén a kérlek ne haragudj Én nem akarlak bántani, de amit írtál azt hülyeségnek tartom tartalmú megfogalamzások :)

Előzmény: luppe (23836)
maki0007 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23837

Szia!

 

Mikor kerülnek fel a Rákóczi tételek a vaterára?

 

Űdv: Laci

Előzmény: Törölt nick (23834)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23836

Nem akarok kéretlenül tanácsot adni de neked megvan a saját oldalad és talán azt kellene fejleszteni és nem a másét a saját kedvedre átalakítani. Mint mondtam nem csak érméből áll a Vatera ,ami ott lehet jó másnál NEM !!!

 

ÉS TÉNYLEG NEM BÁNTÁSBÓL VAGY ROSSZ AKARATBÓL ÍRTAM.

Előzmény: Törölt nick (23833)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23835

Ezt én is tudom és jó ötlet, az a baj a fazon azt hitte ez alapból mindenkinél jár !!

Előzmény: Törölt nick (23834)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23834

Valóban ingyen van a posta mindenkinek, aki egy napon 3 tételt megnyer.  Ebben nem hazudott.

Előzmény: luppe (23822)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23833

Az a baj, hogy tőlünk nyugatabbra, az a természetes , hogy amit használok, azért fizetek, nálunk meg az a természetes, hogy "oldjuk meg okosban"

 

Bármennyire is véditek  a zárt aukciós rendszert, én ennek a meggyilkolásán dolgozom.  (továbbra is)

 

 

 

 

Előzmény: mittel (23830)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23832

Erre sosem lesz kapacitása a Vaterának, nemcsak hamis hanem sok lopott dolog is lehet fent és ők nem nyomozó irodát hanem aukciós oldalt tartanak fent. Egyébként a rendőrök biztos figyelik valamilyen szinten ,de hát az ember ott is hiány lehet erre.

Előzmény: mittel (23830)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23831

holland@citromail.hu

Előzmény: fgyuri75 (23829)
mittel Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23830

Nem csak érmékre gondoltam. A vatera tele van hamis áruval. Hamis márkajelzésű sportruházat, hamis parfümök, hamis DVD-k, stb, stb, stb. Vagy ha már az érmékről van szó, akkor a vaterának "hivatalból" feljelentést kellene tenni például olyan esetekben, amikor ott virít a föld a római érmén, sőt, néhányan még a termékleírásba is beleírják, például hogy "ásott"... Mert ha földben is találja, mint oly sokan mások, legalább venné a fáradságot, hogy megtisztítja, és úgy kezdi árulni. Szóval én ilyen nyilvánvaló esetekre gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (23828)
fgyuri75 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23829

Írnék Neked, de nem publikus az email-címed.

Ha érdekel a mondandóm, megtennéd, hogy Te írsz nekem ?

Arra pedig már tudnék válaszolni.

 

Köszönöm

Előzmény: luppe (23827)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23828

Több esetben volt már, hogy a forgalomban levő hamis 100 forintos érmét feltették hamis címszóval és pár nap után törölték.

 

De ugyan azt a hamis 100-ast el lehet adni pl így!

 

Vas másolat címszóval stb...

Előzmény: mittel (23826)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23827

A lényeget te is leírtad. És sokan nem veszik észre hogy a Vaterán nem csak érme van !! Sőt ! És ami ide érvényes máshová meg nem!!

Előzmény: mittel (23826)
mittel Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23826

Több lehetőség is van arra, hogy nem kívánt licitálót kizárjunk.

Az egyik, hogy a licit megtétele után megnézem az értékeléseit, és ha nem találom megfelelőnek, akkor kitiltom a további licitálásból. A másik, előre beállítom, hogy csak a 100% pozitívak licitálhassanak. Ez utóbbi azonban csak a "narancssárga" vagyis nem teljes jogú licitálókra vonatkozhat. (Nem tudom miért, de így alakította ki a Vatera.) A teljes jogú (zöld színű) felhasználók bárkinél licitálhatnak, bármennyi negatívjuk is van, kivéve persze, ha személyes tiltólistára teszem őket. Na, ezeknél használom például a zárt aukciót, ahogy előttem más is írta már. Mert ott még időben meg tudom nézni az értékeléseit, mielőtt licitet tenne, és eldöntöm, hogy beengedem vagy sem. Én tehát nem tartom teljesen haszontalan dolognak a zárt aukciót.

Hogy egyesek jutalékkijátszásra használják...? Lehet. De másképpen is tudnak ügyeskedni. Feltesz például egy értékesebb (mondjuk 150-200 ezret érő) érmét iszonyú magas rejtett minimáláron, amit biztosan nem fognak elérni. Például 1 vagy 2 millió forintért. Ezután csak várni kell, hogy privátban megkeressenek... 

Ha már a vatera megreformálásáról van szó, én inkább a jogtalan (bosszú) negatívok törlését állítanám vissza, ha konkrét levelezéssel tudom bizonyítani az igazamat (Pl. vevő kerek perec megtagadja a vásárlást), vagy jobban odafigyelnék az EGYÉRTELMŰEN hamis tárgyak kiszűrésére, legyen az bármilyen kategóriában is. Persze, a Vatera nem vállalhat felelősséget a hirdetések valóságtartalmáért, de vajon a hamis termékek eladása után befolyt jutalék az tisztességes jövedelemnek számít...??? :-)

baby-lon Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23825

Vélemény sokféle lehet, de persze bizonyítani nem lehet egyiket sem. Szerintem mindenki levonja magának a tanulságot, mert mindenki eldönti kitől vásárol szívesen, s kitől nem. Én például nagyon nem bírom, ha madárnak néznek... :-)

Előzmény: W_B (23819)
baby-lon Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23824

Azt azért tudnod kell, hogy azokat amiket mondasz, be lehet állítani előre eladóként nyílt aukciónál is.

Előzmény: luppe (23822)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23823

Nehogy megsértődjél és nem kioktatni akartalak !!!

Előzmény: Törölt nick (23816)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23822

Na akkor itt azért álljunk meg, én is Vaterázom jó pár éve több száz kizárólag pozitív értékeléssel a hátam mögött. De én is igaz ritkán de használom a zárt aukciót mert van olyan tétel aminél eleve ki akarom zárni hogy valaki olyan licitáljon akinek van 30 negatív meg 150 semleges értékelése és ezek többsége arról szó hogy nem fizette ki a terméket vagy például olyant bunkót mint aki nemrég nyert nálam és megzsarolt hogy csak akkor veszi meg az érmét ha ingyen postázok neki!! És a dumája az volt hogy Procopiustól  meg Árpádéremboltól így szokott vásárolni (  zutyi94(16) ) .Csak hogy tudjad kiről van szó. Én kizárólag arra használom hogy előre kiszűrjem ha valakinek ilyen az értékelése  . Például ilyen  dragonheart57(335)  ,ahogy licitált egyből kizártam. És van hogy előre is zártra teszem ezért.

Előzmény: Törölt nick (23816)
W_B Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23821

"Fura lenne a felülete, nem lehetne összetéveszteni az arannyal."

 

A magnézium felülete eleve nagyon más szinű, mint az aranyé.

Az arany sárga, a magnézium meg ezüstszínű, tehát galvanizálni kellene arannyal, hogy aranyszinű legyen; ez meg is védi az oxidációtól.

 

Az ebayen egyszer láttam, hgoy gyártanak különféle kémiai elemekből érméket, az elem nevével és vegyjelével; van magnézium, arany, ezüst, szkandium, titán, nióbium, stb. érme is.

Érdekes cuccok.

Előzmény: Blinky9 (23820)
Blinky9 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23820

Na jó, egy érme nagyságúhoz több, de vihargyújtó már szerintem elég, persze nem krugerrandnál. De tiszta magnézium érme nem oxidálódna be gyorsan? Fura lenne a felülete, nem lehetne összetéveszteni az arannyal.

Na mindegy. Kibeszéltük és megvan a hiba!

Előzmény: W_B (23818)
W_B Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23819

"Aki ismeri a vatera rendszerét és legalább egy éve vaterázik, az tudja mi az igazság !"

 

Mi az igazság szerinted ?

(Tényleg érdekelne)

Előzmény: Törölt nick (23812)
W_B Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23818

"Még annyit szeretnék hozzáfűzni az előző hsz. -hoz, hogy az arany fajsúlya  (sűrűsége)

17,31 gr./cm3, a magnézium -é pedig 17,38 gr./cm3. Csak az összehasonlitás végett :-)"

 

Az alapműveltséghez tartozik, hogy a magnézium egy aluminiumhoz hasonló könnyűfém.

Azért készítenek magnéziumötvözetből biciklivázat, repülőgépalkatrészt, stb., minent, aminél fontos hogy könnyű legyen.

Az arany meg kifejezetten nehézfém.

"Érzésre" kb. egy nagyságrend van a sűrűségük között.

 

És voala: Wiki: az arany sűrűsége 19.4 g/cm2, a magnéziumé: 1.738 g/cm2.

 

Lineld/copyd be légyszi a forgalmazó cég hírlevelét. Megírom nekik is, ha tényleg ezt írták.

 

"Szerintem ezt elég könnyű megkülönböztetni. De tiszta magnéziumból érmét csinálnyi... gyufát neki vagy meleg vizet."

 

Egyikkel sem csinál semmit. :-)

A magnéziumforgácsot lehet max. gyufával meggyújtani; egy érme nagyságú darabhoz szúrólángos gyújtó kell.

Előzmény: Freddy4 (23794)
tamas1000 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23817

Szia!

 

Mikor kerülnek fel a Rákóczi tételek a vaterára?

 

üdv

t

Előzmény: Törölt nick (23816)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23816

De pontosan azt !  Semmi másra nem használja senki , mint jutalék kijátszásra.

Én úgy vagyok vele, ha használok egy szolgáltatást, fizetek is érte.

Én sem dolgozom ingyen, de ha valaki megcsinál , felépít egy ilyen rendszert , mint a vatera, attól sem várom el, hogy ilyen kiskapuk kihasználásával ingyen vegyem igénybe a szolgáltatásait.

Ez pitiánerség !

A nem kívánt embereket ki lehet szűrni sok egyéb módon, pl. tiltólistára tenni őket.

 

Ha megnézed a vaterán zárt aukciót használó embereket, láthatod, hogy csak a drágább dolgaikat hirdetik zárt aukción, az olcsót nem, persze, mert az a kapcsolatfelvételi termék.

 

Lehet ezt negmagyarázni, de aki nem ostoba, az átlát ezen a dolgon....

Előzmény: luppe (23814)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23815

A zárt aukció azt is mondhatjuk, hogy a mostani rendszer kiskapuja.

Nem is értem miért van még, gyakorlatilag semmire sem jó, tök nem életszerű a funkciója.

Előzmény: Törölt nick (23812)
luppe Creative Commons License 2012.11.09 0 0 23814

Mit fognak megszüntetni? A zárt aukciót ?? Pedig az  jó és az eladónak szerintem annyi jóga lehet ( ne ) hogy megszabja ki vehet és ki nem vehet nála meg valamit. Ezzel előre nagyon sok szerencsétlen vásárlót kilehet szűrni !! Remélem nem ezt akarod megszüntetni?

Előzmény: Törölt nick (23812)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 23813

Első egy hamis Hadrianus sestercius ésrtéke a zérót közelíti, a második egy IV. sz.i. római folis (Constantinus II) , de ebben az állapotban értéke pár száz forint.

Előzmény: Zol0i07 (23796)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 23812

Ez a licit, nem licit, önlicit. nem önlicit igen érdekes kiszösszenet volt, jót mulattam !

 

Aki ismeri a vatera rendszerét és legalább egy éve vaterázik, az tudja mi az igazság !

 

Ennél azonban van számomra bosszantóbb is, megfigyeltem, hogy több, általam egyébként emiatt pitiánernek tartott  eladó,

a nagyobb értékű dolgait folyamatosan zárt aukción hirdeti, és várja, hogy a vevő keresse meg, így kijátszva a jutalék fizetést.

 

Nem vagyok szerelmes a vaterába, de úgy gondolom, ha az ember használ egy szolgáltatást, amibe mások energiát, pénzt fektettek, akkor igenis fizessen érte !

 

Egyébként ezt a dolgot már jeleztem a vaterás kapcsolattartómnak, bíztatott, hogy meg is fogják szüntetni...

Előzmény: luppe (23781)
hgabor77 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 23811

A két szám valóban szerepel a wikipédiában, csak benézett egy tizedest a kolléga.

Magnézium szobahőmérsékleten: 1,738 g/cm3

Arany az olvadásponton(kb 1000 fokon): 17,31 g/cm3

Előzmény: Blinky9 (23808)
Blinky9 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 23810

Ércként azért elég másak ezek a fémek. Ki gondolná mi is az valójában. Azokhoz én teljesen laikus vagyok :)

 

Nemigen tudok menni rá, jó lenne, de hétfőn menni kell a TAKI-ba, szombaton meg gyöngyösön mée csoportgyűlés.

Előzmény: Freddy4 (23809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!