Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56742

Megnyugtato. Legalabb nagyjabol nullan vagy.

Előzmény: lenshood (56740)
lenshood Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56741

Ha bármi bajotok van, hívjátok egyenesen telefonon a Kundenservice-t. Kedvesek és segítőkészek.

lenshood Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56740

A kundenservice-t felhívtam telefonon, elmondtam a bajom és azt mondta a fickó, hogy nem is érti miért 200-at kaptam vissza, biztos rendszer hiba van a dologban, de utánajár és ír. Írt is és megállapították, hogy a probléma a rendszerben volt. Sűrűn elnézést kértek és visszautalták a maradék pénzt. 5 napon belül meg is jött a számlámra a maradék. :o)

Előzmény: dexter0719 (56685)
pimmi Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56739

sziasztok, új vagyok, az ebay regnél automatikusan adott user id-t, amit a nevemből kreált, ezt megváltoztassam?
ez most értelmetlen szo lett valami ilyen lasz-mert ahogy nézem az eladokat, értelmesebb nevek vannak, szerintetek? köszi

nyubocs Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56738

Revízió nem kifogásolta, Úgyhogy el!

 

Előzmény: Törölt nick (56736)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56737

"Az angol IP címet megoldani nem probléma"

 

Aztán lehet, hogy mégis probléma lehet, mert feltételezem ebay és PP-is alapból tiltja az anonim és egyéb ezzel foglalkozó proxykat, ráadásul a sütiket is engedélyezned kell.

Előzmény: Gamma_polis (56723)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.22 0 0 56736

Az egy dolog, hogy ráírod hogy PP, csak vajon ezt a nav is elfogadja?

Előzmény: nyubocs (56727)
radikál Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56735

Szept. 15-én nyitottam egy case-t a Németen.

Mennyi idő múlva engedi escalálni?

Egyelőre nincs ilyen menüpont csak az eladóval tudok kommunikálni.

Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56734

Elbeszélünk egymás mellett, nagyon köszönöm a segítséget, de egy kérdésem volt csak amire választ vártam valakitől, aki érintett a témában, pl rendelkezik regisztrált céges accounttal Angliában. Ez pedig a kezdő limitekre vonatkozott. 

Előzmény: nyubocs (56733)
nyubocs Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56733

http://pages.ebay.co.uk/help/sell/sellinglimits.html

 

Azért ha nem érdekel, akkor is tudd, ha Magyarországra kapod a cuccot, akkor felesleges az angol cég. Akkor ugyanis magyarországi fióktelepet kell létrhoznod. Kvázi ha ezt kihagyod, az az, aminek BMW kollega az elején nevezte.

 

Részemről zártam, de ha nem érdekelnek a válaszok, akkor minek kérdezel.

Előzmény: Gamma_polis (56732)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56732

Köszönöm de nem kérek adózási tanácsokat, ezeket megoldom magam is.

 

"Szerintem van korlátozás, senki nem írta, hogy nincs."

 

 Bmw25td 56721:

 

"Nekem céges regisztrációm van, és nem találkoztam ilyen korlátozással, bár lehet hogy csak nem vettem észre."

Előzmény: nyubocs (56731)
nyubocs Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56731

Közben válaszoltál. Ide jön Mo-ra?

Előzmény: Gamma_polis (56729)
nyubocs Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56730

Nem az a lényeg, hogy egyszerű e vagy sem. Tételszám alapú fizetés van.

Szerintem van korlátozás, senki nem írta, hogy nincs.

 

Viszont a kérdést átugrottad. Honnan szerzed be az árut? Az hova érkezik? Ide Magyarországra?

Előzmény: Gamma_polis (56728)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56729

Magyarország, Románia, Szlovákia, Kína.

Előzmény: nyubocs (56726)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56728

Régebben beszéltem egy Angliában dolgozó magyar könyvelővel és úgy emlékszem azt mondta, hogy az ebay eladásokat nagyon egyszerű lekönyvelni, nem tudom ez mennyire igaz... Mindegy, ezt már kibogozom én, a fontos az volt, hogy az elején van-e a (ebay/paypal) üzleti számlán korlátozás, és ezek szerint nincs. Ez a lényeg, a többit majd a szakik. Amúgy az ebay csak kiegészítő lesz, mellette sok egyéb tevékenységgel.

Előzmény: nyubocs (56726)
nyubocs Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56727

Én mondjuk PayPalt írok fizetési módnak.

Előzmény: Törölt nick (56724)
nyubocs Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56726

Hát mondjuk az angol könyvelési díjak nem tartoznak a legolcsóbb dolgok közé (a rév és a vám esete)

Hol szerzed be az árut

Előzmény: Gamma_polis (56723)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56725

Te tudod, nekem ez így elég gáznak tűnik. Mivel Te intézel itthonról mindent így itt is kellene adóznod. Inkább járj utána egy könyvelőnél.

Előzmény: Gamma_polis (56723)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56724

Szia!

 

A Paypal utalás dátumára kiállítod a számlát, ami természetesen átutalásos, és a bejövő pénznem szerinti. Na utána tudod a céges számládra átkérni a pénzt (mellesleg KATA alanyi adómentesnek nem kell céges bankszámla). Ha valaki megkérdezi, akkor Te utaltad át egy másik. külföldi Paypal számládról. Másképp nem tudod megoldani, mivel a vevő mindig többet fizet, mint amennyit Te kapsz. Számlának meg ugye annyiról kell szólnia amennyit a vevő fizet.

Év végén a Paypal tranzakciókat kell kinyomtatni, kitudja, hátha megszűnik a Paypal, vagy az adatok elvesznek.

Érdemes egy külön magán számlaszámot kérni, akár a meglevő számlád mellé. Erre csak a "céges" pénz érkezzen, ill. ne vásárolj róla, csak azt ami a céghez közvetlenül köthető, meg természetesen pénz vehetsz fel. Így ha ellenőriznek egy tiszta, átlátható bankszámlát tudsz a cégedről mutatni. Nem olyan bonyolult ez.

Előzmény: MogyoróJoe (56722)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56723

Szia Bmw25td,

 

nem követek el adócsalást szerintem, leírom miért gondolom így. Az angol cégemnek lesz székhelye, ahol visszárut fogadnak,

nekem pedig igazgatói címem. A postázást minden esetben Angliából oldom meg egy partnerem segítségével, aki hetente egyszer 

fordul, ott pedig royal mail-el küldi a csomagokat, amin a székhelyem címe fog szerepelni feladóként. Az angol IP címet megoldani

nem probléma, de nagyon jó, hogy felhívtad rá a figyelmem, köszönöm. Semmi esetre sem szeretnék magyar céget az elmúlt évek tapasztalatai alapján, ráadásul az éves tervezett forgalmam jelentősen meghaladja a KATA-ban meghatározott szintet (nem csak ebay). Időközben talán sikerült találnom valakit aki korrekt áron csinál angol induló cégnek bankszámlát, de persze egyszer itt is elkerülhetetlen a kiutazás.

 

Ezek szerint cégnek nincs limit meghatározva? Ha ez így van, akkor ez nagyon jó hír, köszönöm.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (56721)
MogyoróJoe Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56722

Sziasztok!

KATA-ban gondolkodom én is indulni, csak ott elakadtam, hogy hogyan állítok ki forintos számlát egy külföldi vevő részére, aki paypal-al fizet? Mert, az nem KP, viszont nem is céges utalás mert nem a cégemhez  tartozó bankszámlára jönne a pénz. Itt megakadtam, segítsetek légyszi, hogy mi erre a megoldás? Köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (56721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 1 56721

Szia!

Ezzel pont megvalósítod az adócsalást. Ha itthonról végzel minden munkát, az angol cég csak fedő vállalkozás, amit az APEH is fog látni. Többek közt azért is mert ide kéred a pénzt. Mellesleg csak szívni fogsz:

1: Mert angol címet regisztrálsz, az Ebay , Paypal oldalára meg magyar IP-cimmel lépsz be.

2: Hogy képzeled a postázást? Magyar címet adsz meg feladásnál? Angolt?

Magyarnál buksz minden reklamációt mivel nem tudod igazolni a termék feladását. Angolnál kimész minden csomagnál?

Tegyük fel visszaküldik a terméket, vagy hibás a címzés. Angol címeden átveszi valaki? Magyar címre a vevő nem küldi vissza, mivel nem ez szerepel a számládon (Paypal és Átutalási), ezt is pont a vevővédelem miatt.

Azt írod hogy angol céget alapítasz. Akkor miért magányszemélyként akarsz az Ebay-on regisztrálni?

Nekem céges regisztrációm van, és nem találkoztam ilyen korlátozással, bár lehet hogy csak nem vettem észre.

Sokkal egyszerűbb, járhatóbb ha itthon alapítasz céget, KATA-t és alanyi mentességet választod, igy havi 25-50e. forinttal minden le van tudva.

Előzmény: Gamma_polis (56720)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56720

Sziasztok,

 

remélem ezen a fórumon tud nekem segíteni valaki. Elég bonyolultnak látom a helyzetet, de remélem megoldható.

Szeretnék az ebay-en kereskedni (az ebay.co.uk-on regisztrálnék, de tengerentúli eladásokat is szeretnék bonyolítani).

Ehhez alapítanék egy angol céget, viszont az angol cégnek Magyarországon nyitnék deviza bankszámlát, így nem

kéne kiutaznom...) Az angol cégeknek ha jól tudom egy bizonyos forgalomig nem kell VAT regisztráció.

 

A kérdésem a következő, ha angol cégként regisztrálok az ebay-re, akkor is ugyanazok a limitek vonatkoznak rám,

mint egy magánemberre, (azt hiszem 100 eladás/5000 GBP/30 nap 90 napig) vagy el lehet érni kedvezőbb feltételeket, vagy

ehhez mindenképpen angol bankszámlára van szükségem?

 

Ill. tudtok-e valakiről, aki a kezdő lépésekben, beállításokban segít, elmondja a tudnivalókat térítés ellenében (esetleg

felügyeli is az accot)?

festő65 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56719

Bocsi tényleg megkavartam!(ezzel az unión belüli áfázással)-habár itt se kell a különleges adózói körbe tartozóknak 10ezer euróig.Elnézést!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56718

Mielőtt ilyen hülyeségeket írsz tájékozódj!

Előzmény: festő65 (56716)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56717

Miert kellene?

Ha igazolt a kileptetes, akkor akar az amugy afa-s elado is szamlazhat afa mentesen.

Előzmény: festő65 (56716)
festő65 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56716

És közösségen kivüli ügylet esetében minden esetben áfát kell fizetni az eladónak a vételárból(még ha alanyi mentessége van is-áfa mentes)

t.lantos Creative Commons License 2015.09.18 0 0 56715

Hivatalosan ugye mindenrol.

Amugy meg nyilvan az ertektol es a szallitas modjatol fugg, hogy milyen papirt kell csatolni.

Előzmény: Törölt nick (56714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.18 0 0 56714

Szerintetek EU-n kívűli eladás esetében hogy kell kiállítani a számlát és kell-e hozzá export papír? 

t.lantos Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56713

A babakocsis nick mindent elmond.

Ez egy totalis atveres.

Előzmény: Leile32 (56705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!