Keresés

Részletes keresés

cunka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17309

Szia!

Köszi a gyors választ.beszéltem az orvosommal holnap mennem kell hozzá receptért,ir fel tablettát meg hüvelykupot azt mondta.meg hogy ovszerrel kell védekezznünk,meghogy a korházba szedhettem össze.azt nem értem ha nemi uton terjed,és nekem eddig nem volt,akkor hogy tudtam összeszedni?meg a korházba?páromon kivül senkivel nem volt szexuális viszonyom.Most gondoljak arra,hogyha nemi uton terjed,hogy a páromnak van viszonya?

Előzmény: Mikolt (17308)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17308

hivd fel az orvosodat es tajekoztasd, o fogja megmondani a tovabbi lepeseket. (altalaban ilyenkor x ido mulva ismtelnek, hogy megtudjak milyen rizikofaktoru a fertozesed)

 

HPV virussal nagyon sok ember fertozott, amugy nemi uton terjed. ugyanakkor akinek ilyen fertozese van, fokozottan ugyelnie kell arra, hogy rendszeresen reszt vegyen rakszuresen, mert igen nagy szamban kerulnek ki mehnyakrakos esetek HPV fertozottek kozul. ettol nem kell beszarni, a mehnyakrak a rakoknak az a fajtaja, amit 100%-osan lehet gyogyitani, ha valaki nem sumakolja el a szureseket, es idoben eszreveszik.

 

igen, ferfiak is fertozodhetnek vele. mivel naluk kulonosen kellemetlen tuneteket nem okoz a dolog, altalaban oket nem szoktak szurni, nem rohannak orvoshoz. naluk kellemetlenebb is a betegseg beazonositasa (pl. kimetszes a himvesszobol). szerintem jo otlet lenne mindkettotok kezelese, meggyogyitasa mielott ujra terhesseget terveztek, ugyanis terhesseg alatt megno a veszelye a rakos sejtek kialakulasanak.

 

(en szemely szerint nem gondolom, hogy a veteles emiatt tortenhetett, de erre majd Gabor valaszol. vegulis barmilyen rendellenesseg vezethet veteleshez, de a 21. heten inkabb mehszaj-elegtelensegre gondolnek)

Előzmény: cunka (17307)
cunka Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17307

Kedves Gábor!

Azt szeretném kérdezzni,hogy megjött a rákszürésem eredménye,és P2-ES valamint az van rá irva,hogy HPV gyanu.Mit csináljak?Mennyire veszélyes ez a HPV? két honapja vetéltem el belsőméhszájam kinyilt 21hetes voltam.köze lehetet a a HPV-hez?Párom is fertözött lehet?

Köszönöm a segitséget.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17306
Köszönöm.
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (17304)
emma01 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 17305

Kedves Gábor!

Méhszájsebbel kapcsolatban kérdeznélek, konkrétan azt, hogy a te gyakorlatodban, illetve te mikor szoktad csinálni a fagyasztást?NEkem mikor először csinálták azt mondta a doki hogy a menzesz vége után minél korábban meg kell csinálni, hogy legyen még ideje a következő mensiig gyógyulnia.A mostani dokim azt mondja, hogy ez igazán csak azért fontos, hogy ne legyen terhes az illető amikor csinálják a beavatkozást, de a sebet nem zavarja ha közel van a menstruációhoz.És most olyankorra kaptam időpontot, hogy egy-két napon belül utána menstruálni fogok.Véleményedet kérném, hogy vállaljam be igy, vagy tényleg nem számít?

Köszi előre is.

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17304
Kedves bartloka,

Nagyon-nagyon régóta szernvedek a gombával...sokféle kúpot-krémet felírtak már, de igazából nem volt eremény hosszú távon. Idén februárban végre találtam egy olyan orvost, aki kicsit körültekintőbb volt (pl. azt is csak most tudtam meg, hogy az átlagosnál kisebb a méhem, pedig már nem egy orvosnál jártam vizsgálaton...). Nos felírt Diflucan tablettát, amiből most már 2 levéllel beszedtem (utasítása szerint havonta egy szemet). Emellett abbahagytam a fogamzásgátlót, kétszeresen figyelek a higiéniai szabályokra stb (pamut fehérnemű stb. - neten utánnéztem, mégis mire kell figyelni nagyon, és ezt tartom is). Tegnap voltam újra a dokinál, mert 2-3 hónapi tünetmentes időszak után a legutolsó menstruációt követően újra elkezdődött a viszkető érzés stb, ami kb. 1 hétig tartott. Doki erre annyit mondott, hogy ez belefér, és egy újabb levél Diflucant írt fel.
Igazából az lenne a kérdésem, hogy nem kellene erőltetnem a tenyészetet? Vagy ezt a gombás cuccot ennyire száz százalékosan meg lehet állapítani ránézésre is?
Másrészt: észrevettem, hogy totál elkezdett hullani a hajam. Ez vajon inkább a tabletta abbahagyásának vagy a Diflucannak köszönhető? (Szedek multivitamint.)


1. De, eroltetned kene a tenyeszetet. Gyakran van gomba, de mas is van. A gombat hiaba kezelik, panaszok megmaradnak.

2. A hajhullasnak egyikhez sincs koze.

Gabor
---------------------------
Kedves janka72,

lombikbébi program négy éve. Diagnózis: korai petefészek kimerülés. 3. napi FSH: legalacsonyabb 17, mostanában: 26-28.
Első intézet: két leállított stimu (reagálás hiánya), utána spontán ciklusban stimu nélkül leszívott tüsző, ICSI, két napos négy sejtes állapotban transzfer, sikertelen. Javaslat: petesejtdonáció.
Intézetváltás után: első stimu egy sejt, ICSI, három napos nyolc sejtes állapotban fagyasztva. Második és harmadik stimu (short protokoll, napi 800 Puregon, 2 Luveris, 1 Decapeptyl, Ovitrelle időben beadva) két-két tüsző az UH-n, de a punkció során egyik alkalommal sem tudták leszívni. Először a vákuumra hivatkoztak (túl gyengére volt állítva), a második alkalommal azonban technikailag minden rendben volt, mégsem sikerült sejtet nyerni. Magyarázatot nem kaptam, csak valami olyasmit, hogy "sajnos ilyen a petefészke".
Van valami elképzelésed arról, hogy miért nem tudják leszívni a tüszőket?


Tobb oka lehet. A leszivas joval nehezebb technikailag mint azt sokan elkepzelik.
A pete lehetett kicsi, lehetet rossz oldalon, a petefeszek kulseje tul vastag, lehet
kis cisztakkal boritva, tobb minden mas is.

Gabor
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17303

Kedves Gábor,

 

lombikbébi program négy éve. Diagnózis: korai petefészek kimerülés. 3. napi FSH: legalacsonyabb 17, mostanában: 26-28.

 

Első intézet: két leállított stimu (reagálás hiánya), utána spontán ciklusban stimu nélkül leszívott tüsző, ICSI, két napos négy sejtes állapotban transzfer, sikertelen. Javaslat: petesejtdonáció.

 

Intézetváltás után: első stimu egy sejt, ICSI, három napos nyolc sejtes állapotban fagyasztva. Második és harmadik stimu (short protokoll, napi  800 Puregon, 2 Luveris, 1 Decapeptyl, Ovitrelle időben beadva) két-két tüsző az UH-n, de a punkció során egyik alkalommal sem tudták leszívni. Először a vákuumra hivatkoztak (túl gyengére volt állítva), a második alkalommal azonban technikailag minden rendben volt, mégsem sikerült sejtet nyerni. Magyarázatot nem kaptam, csak valami olyasmit, hogy "sajnos ilyen a petefészke".

 

Van valami elképzelésed arról, hogy miért nem tudják leszívni a tüszőket?

 

Köszönöm: j.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17302

Mikolt,

 

írtam neked a beszélgetősbe, ha van időd, kérlek nézd meg.

 

Köszi: J.

Mikolt Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17301
ja, es kivulrol is kezelni kell a teruletet.
Előzmény: Mikolt (17300)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17300

miert kellett abbahagyni a gyogyszert?

 

a gombat eloszor le kell tenyeszteni, utana kezelni, veled egyutt a parodat is, kezeles alatt no szex, wc papir hasznalat elolrol hatra mindig, hasznalj tisztasagi betetet, napi 2-ot, tehat fel napnal csereld le, ne hasznalj tampont, hasznalj jodos irrigalast, mosakodj napi 2x, fozzed ki a fehernemut, agynemut, torolkozot. hasznalj huvelyflora visszaallito kupot, erositsd az immunrendszeredet.

Előzmény: Bartloka (17299)
Bartloka Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17299

Kedves Gábor, Mikolt és többiek!

 

Nagyon-nagyon régóta szernvedek a gombával...sokféle kúpot-krémet felírtak már, de igazából nem volt eremény hosszú távon. Idén februárban végre találtam egy olyan orvost, aki kicsit körültekintőbb volt (pl. azt is csak most tudtam meg, hogy az átlagosnál kisebb a méhem, pedig már nem egy orvosnál jártam vizsgálaton...). Nos felírt Diflucan tablettát, amiből most már 2 levéllel beszedtem (utasítása szerint havonta egy szemet). Emellett abbahagytam a fogamzásgátlót, kétszeresen figyelek a higiéniai szabályokra stb (pamut fehérnemű stb. - neten utánnéztem, mégis mire kell figyelni nagyon, és ezt tartom is). Tegnap voltam újra a dokinál, mert 2-3 hónapi tünetmentes időszak után a legutolsó menstruációt követően újra elkezdődött a viszkető érzés stb, ami kb. 1 hétig tartott. Doki erre annyit mondott, hogy ez belefér, és egy újabb levél Diflucant írt fel.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy nem kellene erőltetnem a tenyészetet? Vagy ezt a gombás cuccot ennyire száz százalékosan meg lehet állapítani ránézésre is?

Másrészt: észrevettem, hogy totál elkezdett hullani a hajam. Ez vajon inkább a tabletta abbahagyásának vagy a Diflucannak köszönhető? (Szedek multivitamint.)

Köszönöm a választ.

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.13 0 0 17298
Kedves sirara,

Babát szeretnék, a 14. napon LH tesztem pozítív lett. Miután együtt voltunk e tájban többször is a férjemmel, pár nap után erős mellfeszülésem lett és az ébredési hőm is magas maradt. Azután 26 napra mégis megjött. Azt szeretném kérdezni, lehet-e, hogy megtermékenyültem akkor, de nem maradt meg (egyébként egy hét után náthás lettem, nem tudom, korai állapotban ez bírhat-e rossz hatással egy kezdődő terhességre), vagy ha az ovuláció után már 11-12 nappal megjön, az azért normális?

Ha nem volt pozitiv terhessegteszted, ha volt egy alapjaban normalis menstruaciod (akkor is ha 26 napra jott meg), nem valoszinu hogy terhes voltal.

Gabor
----------------------
Kedves PLB,

korábban írtam, hogy esemény utánira volt szükségem a ciklusom 12. napján. Szóval tényleg megjött tőle a 17. napon, azt szeretném kérdezni, hogy akkor ez tekinthető egy új ciklus kezdetének, mintha nem a gyógyszertől jött volna meg?

Nem tekintheto. A ciklusod egyenlore meg van zavarva, ez velejaroja az esemeny utani tablettanak. Kell varni a kovetkezo menstruaciora, es onnan lehet szamolni a normalitas
visszaallasat.

Gabor
PLB Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17297
Jó estét,

korábban írtam, hogy esemény utánira volt szükségem a ciklusom 12. napján. Szóval tényleg megjött tőle a 17. napon, azt szeretném kérdezni, hogy akkor ez tekinthető egy új ciklus kezdetének, mintha nem a gyógyszertől jött volna meg? Illetve a másik kérdésemet csak kíváncsiságból teszem fel: ilyenkor mi lesz azzal a petével ami "ottmaradt"?

Köszönöm szépen :)

PLB
ponger Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17296

Kedves Mikolt és ANA!

 

Köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat.

Remélem minden rendben lesz a terhességem alatt, csak 2  vetélés után már jobban félek mindentől, pedig a 4 éves kisfiamnál semmi gond nem volt, sőt elsőre összejött.

notte34 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17295

Gabor,

koszonom a valaszt

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17294

Szia!

 

Ha egy érett petesejt és egy életképes spermium összetalálkozik, akkor onnantól a terhesség esélye 30%. Ahhoz, hogy összetalálkozzanak, az kell, hogy a közösülés jól legyen időzítve, ne történjen túl gyakran (kétnaponta ideális).

És még ekkor is csak 30% annak az esélye, hogy a hímivarsejt megtermékenyíti a petesejtet és az beágyazódik a méhnyálkahártyába.

Ne várj csodákat 1 ciklustól.

 

Ana

Előzmény: sirara (17291)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17293
hat ezt senki nem fogja tudni megmondani. vagy terhes voltal, vagy nem. a nathatol is lehet hoemelkedes. probalkozzatok ujra.
Előzmény: sirara (17291)
hudejó Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17292

Kedves Gábor, Kedves Mikolt!

Nagyon köszönöm a gyors válaszotokat. Szép napot kívánok: Bea

sirara Creative Commons License 2006.09.12 0 0 17291

Kedves Gábor és Segítők!

 

Babát szeretnék, a 14. napon LH tesztem pozítív lett. Miután együtt voltunk e tájban többször is a férjemmel, pár nap után erős mellfeszülésem lett és az ébredési hőm is magas maradt. Azután 26 napra mégis megjött. Azt szeretném kérdezni, lehet-e, hogy megtermékenyültem akkor, de nem maradt meg (egyébként egy hét után náthás lettem, nem tudom, korai állapotban ez bírhat-e rossz hatással egy kezdődő terhességre), vagy ha az ovuláció után már 11-12 nappal megjön, az azért normális?

Köszi a választ

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17290
Kedves notte34,

1ciszta-0 ciszta nem bizonyitja azt, hogy kiujult az endometriozisom? Lehet teljesen mas oka is a meddosegnek ?

1. Nem
2. Igen

Gabor
------------------------
Kedves ANA,

Nem szükséges korrigálást kérned, csak tudatosítsd a dokidban, nehogy a 39. héten - abban a tudatban, h 40 hetes vagy - elindítsa a szülést.

A 39. heten, ha minden mas rendben van, nyugodtan meg lehet inditani a szulest.

Gabor
------------------------
Kedves katakatt33,

33 ev, masodik terhesseg, elozo terhessegembol kisfiam egeszseges, jelenleg 15 honapos. Most vagyok kb 14 hetes terhes es iszonyuan kinlodok az allergiaval. Az allergias orvosom csak kalciumot (2x1) es stenimarit engedelyezett, de nekem meg mar asztmatikus tuneteim vannak. Nem birok aludni mert nem kapok levegot, es ha ennek ellenere elalszom utana ugy faj a fejem hogy majd szetrobban, valszeg az akadalyozott legzes miatt nem jutok eleg levegohoz, ami kulonosen aggaszt a baba miatt. Penteken jottem haza 1 hetes tengerparti nyaralasbol ahol a tengernek hala semmi bajom nem volt, de most mar ujult erovel tamadnak itthon a tunetek.

Mit lehetne tenni, ez nem allapot, teljesen kimerulok a nem alvastol es a legzesi nehezsegektol, meg sosem voltak ilyen erosek a tunetek, mint most.


Beszelj az orvosoddal. Ez az egyetlen igazi megoldas.
Addig, ha hozza tudsz jutni, probalj meg Benadryl-t szedni (USA-ban nem kell recept hozza).

Gabor
------------------------
Kedves Joanna,

Mi a véleményed az össejtekröl-köldökvérröl? A saját orvosom szerint ez csak biznisz, nem igazán lesz valaha értelme a dolognak, viszont jó drága. Másrészt persze az embernek az is eszébe jut, hogy mi van, ha tényleg valaha ezen az 1300 eurón múlna bármi is késöbb...

Nincs gyakorlatom a dologban, mert egyik kisvarosi korhazban sem volt ez lehetseges ahol
dolgoztam. A kerdes "pofonegyszeru". Fel lesz talalva gyereked elete folyaman, hogy mikeppen
lehet ezt gyakorlatban hasznositani? Ha igen akkor nagyon jo LESZ, ha van ossejt. Ha nem,
akkor elvesztegett penz volt. Valoszinuseg: enszerintem nagyobb annak a valoszinusege
hogy elvesztegetett penzrol lesz szo. De ha meg tudod magadnak engedni, hogy kesobb ne
hibaztasd magad........

Gabor
-----------------------
Kedves hudejó,

19+3 napos kismama vagyok, 32 éves, 1. terhesség, panaszmentes, rendszeres orvosi vizsgálattal.
Jött egy lehetőség a baráti körből: 4 és fél napos "hosszú hétvégés" horvátországi nyaralásról lenne szó. Kb. 8 óra az út oda, szinte végig autópályán (20 km csak a sima országút a szállásig), elég jó autóval vinnének minket, (a szállástól 20 km-re nagyváros kórházzal, repülőtérrel, stb.)
A dokim pont egy hete, amikor voltam nála vizsgálaton, azt mondta, hogy minden OK(uh rendben, zárt a méhszáj, soha nem dagad a lábam, pedig ülő munkám van), és ha addig nincs panaszom, mehetek.
Tudom, hogy nekem kell döntenem, ehhez szeretnélek megkérdezni Benneteket is, hogy mi a véleményetek erről. Természetesen nem ragaszkodom mindenáron az utazáshoz...
Amennyiben az a véleményetek, hogy ok, akkor az is nagyon érdekelne, hogy a gyermeket vajon zavarja-e az autóút, rossz-e neki ilyenkor a pocakomban, vagy közömbös számára. (Ez azért érdekel annyira, mert kb. egy hete érzem a mocorgását, és "felfedeztem", hogy teljesen másképp viselkedik, ha a melóhelyen "pörgök", mint a hétvégi- és szabadnapokon pihi közben...)


Ez az az idoszak terhessegben, amikor mehetsz. Mert a veteles eselye mar majdnem nullara
csokkent, szulesrol még szo sem lehet, ha minden rendben van akkor mehetsz (de most, nem ket honap mulva).

Meg amit Mikolt irt.

Gabor
----------------------
Kedves janka72,

Amit ANA irt.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17289
nem fognak kirohogni. mindent amit szedsz el kell mondani, mert bizony a homeopata bogyoknak is van kolcsonhatasuk a gyogyszerekkel. na jo, a mentolos cukorka vicc volt, de a tobbi nem.
Előzmény: Törölt nick (17288)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17288

Jézusom Mikolt, ez biztos? Ki fognak röhögni... De természetesen köszönöm.

 

j.

Előzmény: Mikolt (17287)
Mikolt Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17287

ha mehpempo kapszulat vagy mentolos cukorkat szedsz azt is meg kell mondani. homeopatias bogyokat es cseppeket is.

 

szedd, persze, miert is ne. meg kb 5-6 napig.

Előzmény: Törölt nick (17284)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17286

Köszönöm.

 

j.

Előzmény: Törölt nick (17285)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17285

Mindenképp szólj, mert enyhe alvadásgátló hatása van.

Érdemes a beültetés után 4-5 napig még szedni, addigra eldől, hogy eléggé megvastagodott-e a nyh.

Előzmény: Törölt nick (17284)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17284

Mikolt,

 

ha altatás előtt (lombik-punkció) kérdezik, hogy milyen gyógyszert szedek, akkor az Aspirin Protectet kell mondani? És ha lesz traszfer, szedjem-e utána is?

 

Köszi: j.

Mikolt Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17283
en biztos nem hagynam ki. 2 orankent alljatok meg, laza ruhaban legyel, ami nem szorit sehol (zokni se szoritson), fogyassz sok folyadekot, es gyakran mozgasd meg a labadat.
Előzmény: hudejó (17281)
hudejó Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17282

Gábor, Mikolt!

 

Előző hsz-hez: 19+3 napos=19 hét + 3 nap

Bocs: B.

 

hudejó Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17281

Kedves Gábor, Kedves Mikolt!

 

19+3 napos kismama vagyok, 32 éves, 1. terhesség, panaszmentes, rendszeres orvosi vizsgálattal.

Jött egy lehetőség a baráti körből: 4 és fél napos "hosszú hétvégés" horvátországi nyaralásról lenne szó. Kb. 8 óra az út oda, szinte végig autópályán (20 km csak a sima országút a szállásig), elég jó autóval vinnének minket, (a szállástól 20 km-re nagyváros kórházzal, repülőtérrel, stb.)

A dokim pont egy hete, amikor voltam nála vizsgálaton, azt mondta, hogy minden OK(uh rendben, zárt a méhszáj, soha nem dagad a lábam, pedig ülő munkám van), és ha addig nincs panaszom, mehetek.

Tudom, hogy nekem kell döntenem, ehhez szeretnélek megkérdezni Benneteket is, hogy mi a véleményetek erről. Természetesen nem ragaszkodom mindenáron az utazáshoz...

Amennyiben az a véleményetek, hogy ok, akkor az is nagyon érdekelne, hogy a gyermeket vajon zavarja-e az autóút, rossz-e neki ilyenkor a pocakomban, vagy közömbös számára. (Ez azért érdekel annyira, mert kb. egy hete érzem a mocorgását, és "felfedeztem", hogy teljesen másképp viselkedik, ha a melóhelyen "pörgök", mint a hétvégi- és szabadnapokon pihi közben...)

Remélem, érthető voltam, előre is nagyon köszönöm a választ: Minden jót: Bea

Joana_ Creative Commons License 2006.09.11 0 0 17280

Kedves Gábor! (vagy Segitök)

 

Mi a véleményed az össejtekröl-köldökvérröl? A saját orvosom szerint ez csak biznisz, nem igazán lesz valaha értelme a dolognak, viszont jó drága. Másrészt persze az embernek az is eszébe jut, hogy mi van, ha tényleg valaha ezen az 1300 eurón múlna bármi is késöbb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!