Keresés

Részletes keresés

Jazzmedve Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1755

sziasztok!

 

Nincs valakinek egy használhatatlan szaxofonja? :) 5-15Ft-ért? :)

 

nagyon sürgős lenne.

 

előre is köszi

florg Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1754

Bármelyiket. Látatlanban egyiket sem. Selmer volt nekem, nem szerettem, de hamár, akkor a Reference 54. Ezek gyanúsan egy árban vannak, de szerintem nincsenek együtt boltban Magyarországon. Ki kell őket próbálni, és ki fog derülni, melyik kell neked. Sokminden számít: hang (nyilván), de kényelem, súly, érzés, ilyenek. Meg persze ár is: a Selmer III mindegyiknél kb. 1000 euróval drágább, de nem biztos, hogy jobb.

Én lehet, hogy a Yanagit választanám, olyat már próbáltam, tetszett. De a Mauriatot is megnézném. Ez a Selmer szerintem nem éri meg azt a plusz ezrest. A Yamahát meg nem kedvelem, de ez szubjektív. Ha már ennyit rááldozol, Keilwerth SX kizárva? Borgani?

Előzmény: RL01 (1752)
FuRFuR Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1753

Köszi a válaszokat.

Sajna Szeged messze van...
Esetleg tudtok ajánlani jó tanárt Budapesten?

RL01 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1752

Szia florg

 

Szeretném a véleményedet kérni. Vásárolni akarok egy majdnem profi új tenor szaxofont  a következő típusokból:

Yamaha YTS 62C ;  Yanagisawa T-902; Selmer Serie II.; Selmer Serie III., P. Mauriat PMXT-66RG

Te melyiket választanád???, 

florg Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1751

Hát, attól függ, mi a távolabbi cél. Alapszinten, ha megvan a fújástechnika, valóban lehet játszogatni, de azért a legtöbb embernek nem árt egy módszertanilag megalapozott képzés néhány évig. És úgy, hogy a kottaismeretet alapnak veszem.

(Persze a régi négerek ugye nem tudtak olvasni sem, aztán mégis milyen jól játszottak, de ezt nem vehetjük alapul.)

Előzmény: RL01 (1750)
RL01 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1750

Ennyi zenei előképzettséggel és kottaismerettel már egy néhány alkalom egy képzett szaxofonostól (levegő fújástechnikas tb.) meghozza az eredményt. Én is hasonló módon hegedű és harmonika előképzettséggel kezdtem a szaxofonozást 1963-ban és 2 hét múlva már 8-10 számmal fellépésem volt zenekarral. Ami még meglepőbb lehet 42 év kihagyás után kezdtem újra. Most 3 zenekarban bariton és tenor szaxofonokon (Big-Band, Koncert fúvószenekar és Rock zenekar) játszok folyamatosan mindössze 64 évesen. Ha Szeged mint helyszín nincs távol a lakhelyedtől szívesen segítek az alapoknál.

florg Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1749

Tanárhoz menj.

A szaxofon jó lehet, attól az apróbb problémától eltekintve, hogy a képen tenor, a szövegben alt van, úgyhogy nem bíznék annyira az ár pontosságában sem.

Előzmény: FuRFuR (1748)
FuRFuR Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1748

Sziasztok!

Egy ideje tervezgetem már, hogy megtanulok szaxofonozni, és mostanra megérett bennem az elhatározás.

Van már némi zenei előképzettségem: 3 évig fagottoztam, előtte pedig 6 évig tanultam furulyát, és persze közben végig szolfézst is. De ennek lassan már 20 éve (most 36 vagyok).

Kérdésem, hogy meg lehet-e tanulni önállóan, vagy érdemes tanárhoz járni? Ha ez utóbbi, akkor tudnátok-e egy jó tanárt ajánlani?

Tenor szaxofon vásárlásában gondolkodom. Ez a Keilwerth jó lehet első hangszernek? http://hangbolt.com/tenor-szaxofon-keilwerth-sky.html

Előre is köszi a segítséget!

imre

RoGS Creative Commons License 2011.05.08 0 0 1747

Oké, kösz az infót!

Előzmény: RL01 (1746)
RL01 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 1746

Igen csak a kereskedőn keresztül, mert  a baritonon kívül több hangszert is átadtam értékrsítésre  (egy új Fontane szopránt és egy 2 éves Schagerl „Academica T1GM tenor, goldmessing tenort) mert szintén onnan egy új  B-Tenor-Saxophon Selmer SA 80 II SE-T2LOG -ot szeretnék venni.

RoGS Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1745

Szia, köszi. Gondolom ez az mshop... lesz? Már csak rajtuk keresztül lehet elérni a hangszert? Mem láttam még a lapjukon hirdetni ezt a csövet.

Lszi küldj privátban elérhetőséhet, összehozlak a haverommal....

Előzmény: RL01 (1744)
RL01 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1744

Szia---- Egy jó fél éve tettem közzé az eladási szándékomat egy CONN baritonröl. Épp a múlt héten vette át értékesítésre a Keszthelyen működő hangszerkereskedő. Ha érdekel összehozlak vele, de megtalálod a Szaxofon lap kereskedői között az elérhetőségét.

originalqszi Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1743

BertFirmanAsRhythmicEight, ők aztán értenek hozzá:))))

RoGS Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1742

Kösz Florg!

 

Franzsi, megvetted már a Conn-t? Egy barátomat érdekelné szerintem. Le akarja cserélni a BS-baritonját (2000-es gyártású).

Lehet, hogy meg tudnátok egyezni így-vagy úgy....

 

 

Előzmény: florg (1741)
florg Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1741

Franzsi tudja, mert lehet, hogy meg is veszi, ha visszaolvasol alant. :)

Előzmény: RoGS (1740)
RoGS Creative Commons License 2011.05.07 0 0 1740

Nem tudjátok, hogy ki hirdetett mostanában egy Conn bariton szaxofont?

Sly Spector Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1739

Sziasztok, van néhány tenor fúvókám eladó. Guardala mbII, Super King, meg egy átalakított Sugal. Komoly érdeklődőket várok! 06303831646

florg Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1738

Ez is az, kb. ugynannyiért, úgy látszik, ennek ez az ára.

http://cgi.ebay.de/Bariton-Saxophon-EMPOR-F-Koehler-Markneukirchen-/260738182603

Előzmény: florg (1737)
florg Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1737

Köhler. A hatvanas évekig működő üzem, valamikor a 30-as években alapították Markneukirchenben. Sokszor keverik a Kohlert-el. Guglizz rá, van róla sokminden, angolul is, de inkább németül. Lehet, hogy jó hangszer, anyag van benne, az biztos.

 

Baritontól nehéz szabadulni. Ha az enyém nem lett volna hamis, még mindig megvolna, de így sikerült megutálnom. Viszont azóta is vágyom egyre, csak valahogy mindig mást kellett venni, mostanában meg már inkább gitározom és harmonikázom fő profilként.

 

Ha ez az említett zenekar nekilódul, akkor azért valószínűleg beruházok egyre, úgyhogy ha majd netán veszel és eladod, ne felejts el szólni.

Előzmény: franzsi (1736)
franzsi Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1736

Igazság szerint én direkt A nélkülit kerestem, mert inkább szólistaként használnám és azoknak más hangjuk van picit + könnyebb és kisebb valamivel, ami miatt szintén kifejezőbb lehet a kezemben (160 cm vagyok). :)

És ma megnéztem és hát gyönyörűűűűű. Lehet megtartom :D 

Már csak az anyagiakon múlik...

 

A linkelt márkát nem ismerem, tudsz róla valamit?

Előzmény: florg (1735)
florg Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1735

Viszont avítt a mechanika. Nincs pl. alsó A. Ami nekem ugyan mindegy, de ha Neked esetleg profi melóra kell, igényelhetik.

Előzmény: florg (1734)
florg Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1734

Ez viszont lehet, hogy megér egy vonatjegyet.

http://www.expressz.hu/hangszer/fafuvos/szaxofon/hirdetes-26011777/

 

(Persze nem Conn. de 100-al olcsóbb is.)

Előzmény: franzsi (1732)
florg Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1733

Weltklangért ne utazz sehova, a benzinpénzt sem éri meg.

 

A Chateau Royal 1934 -es. :)

 

Az a jó évjárat, amelyik Low Pitch (440Hz). Már ha II. Világháború előtti, mert a háború utániak már mind azok. Ami döntő lehet még esetleg, az a mechanika, felső fisz, gisz-cisz váltó (ez uóbbi pl. nekem fontosabb, mint a felső fisz), kényelmesség. Látni kell, belefújni. Ha nem Low Pitch, akkor csak falidísz, mert még akkor is intonálóversenyt kell játszanod magaddal, ha átalakították.

 

Ha ránézel az ebayre, jól látszik, hogy nagy a szórás, de pl 1500 delláért már van új (és 300-ért lutri).

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=conn+baritone+saxophone&_sacat=0&_odkw=conn+saxophone&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Előzmény: franzsi (1732)
franzsi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1732

Láttam most egy Weltklangot is Komáromban kb. 260ért, vagy valami ilyesmi... de nem mernék kiutazni érte, szinte biztos vagyok benne, hogy hamis :/

Én most valójában pénzt keresnék ezzel a baritonnal, csak tényleg az a para, hogy csak abban az esetben éri meg, ha el tudom adni utána.

Ha már itt tartunk, Conn-ból melyik a jó évjárat szerinted? :D

Előzmény: florg (1731)
florg Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1731

Komoly, van egy zenekarom, ahova igen jó lenne, több számba nagyon illene.

 

Így látatlanban nem tudom, megéri-e. Pl. nem mindegy, hogy mikori. Nem mindegy, hogy hamis-e. Mennyire van szétverve. Stb. Úgyhogy 360-ért lehet, hogy olcsó, lehet, hogy drága. Nekem most nincs annyim, az biztos, meg kicsi a kilátás, hogy visszahozza az árát (bár ki tudja).Ősszel már többet tudok majd, meg az anyagi helyzetem is világosabb lesz.

 

Mivel majdnem annyi, mint a Thomann, ha tényleg jó állpotban van, megéri, ha behozza a pénzt, amit esetleg veszít rajta az ember. Különösen, ha van hozzá valami normális fej, mert az elég fontos momentum.

 

Nekem volt baritonom, szerettem volna, ha nem egetverően hamis (Weltklang volt), viszont azt fillérekért vettem (és fillérekért is adtam el).

Előzmény: franzsi (1730)
franzsi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1730

Ejha!!!! Ez most komoly? Amit néztem, a, Conn (USA) elég jónak tűnik, igazi szólista hangszer! Nemrég generálozott, stb... :) 360-ért olcsó, nem? :P

Előzmény: florg (1729)
florg Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1729

Egy éve baritont akarok venni. Csak nincs "kedvem". :) Úgyhogy, ha valami normálisat veszel, és el akarod adni, és olcsón, keress meg majdan (hátha addigra megnő a "kedvem").:)

 

Mondjuk egy biztos: vagy nagyon olcsó szaxofonokat lehet eladni gyorsan, vagy nagyon drágákat viszonylag olcsón.

Előzmény: franzsi (1728)
franzsi Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1728

ez nagyon kemény!! .. hogy mik vannak, szegény Thomann! :D

viszont lehet, hogy tényeg veszek egy használt Conn-t 360-ért, aztán később megpróbálom eladni :/ 

csak az a baj, hogy gondolom annyira azér nem pörög a bariton vásárlás itthon..

 

köszi az ötletet!

Előzmény: florg (1727)
florg Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1727

http://www.thomann.de/de/thomann_tbs150_baritone_saxophon.htm

 

Ez nagyon olcsón van baritonhoz képest. Megveszed, majd másfél hónap mulva áron alul eladod. Kb. olyan, mintha bérelnéd, buksz rajta pár tízezret, és volt hangszered. (Amúgy a bérlésnél is le szoktak tetetni elég súlyos összegeket biztonságból.)

 

(Vagy kelet-európai módszer:

Veszel egyet, majd másik címről 25 nap múlva még egyet. Az elsőt visszaküldöd. Majd a másodikat is visszaküldöd. :) Két hátránya van: nagyon kell vigyázni a hangszerre, ami egy bariton esetében nem könnyű az odaütődés tekintetében, a másik, hogy kell hozzá egyfajta mérhetetlen pofátlanság. Anyagilag csak a posta és csomagolási költséget veszíted, azzal ott vagy, mint a becsületes megoldás esetén.)

Előzmény: franzsi (1726)
franzsi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1726

Szia Florg! 

Pont onnan jövök és nem lehet :( Olyan kár, hogy nem létezik hangszerkölcsönző, persze valahol érthető is...

Előzmény: florg (1725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!