Keresés

Részletes keresés

éretLenke Creative Commons License 2011.09.12 0 0 48255

A kölyköket hányszor kell etetni egy nap? Mennyi idős korára kell a napi 2x etetésre rászoknunk? A tenyésztő royal canint ad majd nekik kecsketejjel, végül már csak tápot. Nekem lehet kicsit drága lenne az a táp, így áttérnék majd valami hasonlóan jóra, de olcsóbbra, meg adni akarok majd neki húst is, csontot is, de ezeket mennyi idős korában kezdhetem el neki adni? Mennyi ideig tartson a tápváltás? Lehet amatőr kérdések, de a spánielem már idős kicsit, meg beteges is, így az ő etetése kicsit "egyszerűbb" és már nem igazán emlékszem, hogy kölyökkorában hogyan is csináltam anno.

kriseva Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48254

Nem,a gazdája nagy lábujja:(((((Igaz is,mit rugdosom a kutyát:)))))

Előzmény: Pisces72 (48251)
kriseva Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48253

Szia:)))

Rég láttalak.Annyira kevés az időm.Hogy vagytok?

 

Labim szerintem megzakkant,mert ha hazajön,és én is jövök a falkával,tudod mi az első dolga?Hanyatt vágja magát a kádjukban.Olyan,mintha KI,az utcára nem akarna menni.Pedig mindig késő délután megyünk,nem a nagy kánikulában.

Létezik ilyen?

Előzmény: Pisces72 (48250)
éretLenke Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48252

Ha időnk és energiánk lesz, megyünk sétálni vele, meg ha tudjuk, visszük magunkkal mindenhová, ahova csak lehet. :)

A lépcsőzést énis olvastam, viszont nálunk a teraszon lenne a helye, ahova 3 lépcsőfok vezet...  ez a 2-3 lépcsőfok árthat neki? Azért szeretnénk  a teraszra a helyét, mert védett, télen fedett, polikarbonáttal fedjük be, és lenne egy kutyabejáró is nekik, viszont a lépcsőt nem tudjuk neki kiküszöbölni, hacsak nem lejtősre csináljuk meg átmenetileg.. (építkezés alatt állunk). Ez mennyire terheli meg a csípőjét?

Pisces72 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48251

Elsőre azt hittem, h a kutya kislábujja... :)

Aztán az előzményt is hozzáolvasva már másképp néz ki a dolog. :)

Előzmény: Gabiiiiii (48247)
Pisces72 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48250

Szia! :)

 

A mienket sikerült a legnagyobb kánikulában megfázatnunk, akkor csinált hasonlót. Arra gondolnék, h a 35-40 fokok után a kicsit hűvösebb időben már nem érzi annyira szükségét a fürdésnek. A 9 év az 9 év...

Előzmény: kriseva (48245)
kriseva Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48249

különben is nem a kislábujjam tört el,hanem éppen a nagy...mondanom sem kell,hogy besz@rok a fájdalomtól:((((

Előzmény: Gabiiiiii (48247)
kriseva Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48248

szójjál nyugodtan,illetékes helyen megemlítem:)))))

Előzmény: Gabiiiiii (48247)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48247

hol is kell jelezni az allatvedoknek,hogy egyesek ugy rugdossak a kutyajukat,hogy eltorik a kislabujjuk????:)))))

Előzmény: kriseva (48246)
kriseva Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48246

remekül ki lehet zökkenteni abból,amit épp csinál.én a KÁJ-omat akartam kizökkenteni egy fenékbebillentéssel,mert csócsálta volna a békákat,én meg utálom,mert utána minden baja van,habzik a szája,kicsit megemeltem a lábam,és ahogy hozzáértem,úgy megijedt,hogy visszafordult,teljes testével,és pont csontot ért a lábam,el is tört a lábam ujja:(((

asszem nála hanyagolom ezt a fenékbe billentést:))))

Előzmény: Gabiiiiii (48217)
kriseva Creative Commons License 2011.09.11 0 0 48245

Sziasztok!

 

Jó régen voltam itt.De hátha van valami ötletetek a labradoromnak.Illetve nekem,hogy vajon mi a baja.

Itt van tőlem 200 méterre a Kőrős,oda naponta le szoktunk menni,nagy fürdés,majd egy óriási rohangálás céljából.

A labrador mindig olyan örömmel veti magát a vízbe,őt már csak a vizsla előzi meg:)))Én ugye 6 kutyát nem tudok pórázra fogni,de 2 kutya kivételével,póráz nélkül,láb mellett jön mindegyik.Kb. 2 hete a labrador megkergült,vagy mi,az utca vége 5 ház,ott már a gát van,és alatta a Kőrős.Ahogy elérünk az utca végébe,a labi szép szabályosan,ahogy tanítottam neki,megkerül,és elindul szépen visszafelé.Én meg ott állok az 5 kutyával,és nézek,mint a hülye.Amikor elér a kapuig,ott leül,és vár.Nem értem,ez alatt a pár méter alatt semmiféle incidens nem érte,hisz szorosan a lábam mellett jön,ha pórázra veszem,akkor le tudom vinni a vízhez,és örömmel veti bele magát.Ahogy megyünk a gátra,van egy kis emelkedő,betonozott út,de dacára,hogy mindkét hátsó csípője műtve lett dp-vel,makkegészséges,izületei rendben,voltam vele orvosnál megnézetni.

Van valami ötletetek,azon kívűl,hogy 9 éves már,hogy mi a fene lehet vele?Megállt a tudományom:((

Pisces72 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 48244

Szia!

Ha nincs miért, akkor egy labi hajlamos nem-mozogni, tehát a nagy kert önmagában semmit sem jelent. Ha azonban a kert tartozéka egy másik kutya is, pl. egy vizsla, akkor már más a helyzet. (A spánielt mint fajtát nem ismerem, róla nem tudok mit mondani.) Akkor a napi séta inkább az agyukat kell, h lefárassza, meg a külső szocializációs igényeket elégíti ki. Ha egyedüli kutya lesz -márpedig egyszer valószínűleg sajnos, az lesz :(-, és valóban KUTYÁT szeretnétek belőle nevelni, akkor mindennapi mozgatást igényel. Jó, persze lesznek olyan napok amikor a séta helyett elfogadja a fél- 3/4 órás labdahajigálást, de ne ez legyen az alap.

A plusz séta az oltások után azonnal indulhat, a tanítás szinte ugyanakkor. Elsőre a behívással kell foglalkozni, mert ez a legideálisabb életkor azt megtanítani. A többit meg majd szépen sorban utána.

Előzmény: éretLenke (48239)
Abrash Creative Commons License 2011.09.09 0 0 48243

hát a NagyKevély Dorkának sem kottyan meg :)

Előzmény: Effing (48241)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.09.09 0 0 48242

mi egy regi berhaz masodik emeleten lakunk,marha mokas lett volna,ha meg a 6 honapos kutyat is olben cipelem fol-le,hogy ne kelljen neki lepcsoznie,mar el sem birtam volna....

Előzmény: Gery Greyhound 2012 (48240)
Effing Creative Commons License 2011.09.08 0 0 48241

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a miénk (mondjuk ő labrador) 10 hónapos és minden nap viszem legalább fél, maximum másfél órás sétára, és így is hihetetlenül sok benne a levezetetlen energia. Itt van neki a kert is, szoktam vele labdázni, de látszik rajta, hogy sokkal több mozgást igényelne. Hét hónaposan elmentünk egy nagy kirándulásra (megmásztuk a Nagy-Kevélyt), és amikor hazajöttünk, a kutya kb. fél órát pihent, és már hozta a labdáját...Szóval a "heti több alklaom" szerintem nem elég, bár azt nem tudom, hogy mozgásigény tekintetében van-e különbség a labrador és a golden retriver között. Az ideális a napi séta lenne, ennyit mindenképpen megér, hogy a kutya boldog és kiegyensúlyozott legyen!

Előzmény: éretLenke (48239)
Gery Greyhound 2012 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 48240

A mi labink 10-12 hetes korára már tudta az ül, fekszik, pacsi, marad parancsokat. Szerintem sose korai, ezek a kis dögök jutalomfalatért bármit megtesznek egész fiatalon is, hihetetlen okosak (és látszik rajta, hogy nem teher neki a tanulás, hanem élvezi)

 

Ez a videó 3.5 hónapos korában készült :)

 

A diszplázia úgy tudom, örökletes betegség, viszont amit nekem mondtak az az, hogy szaladgálni lehet nyugodtan (bár nyilván nem 30-cal bicikli után 20 kilométert naponta) viszont arra vigyázni kell, hogy fél éves koráig ne nagyon lépcsőzzön. Az viszont kifejezetten ajánlott, hogy amint megvannak a szükséges oltásai, menjen kutyák közé, hogy szocializálódjon - nekünk szerencsénk van, mert a kutyafuttatóba, ahova szoktunk menni, jár egy a mi labinkkal 10 nap híján egyidős goldi, akivel akár másfél órán át is gyűrik egymást :)

Előzmény: éretLenke (48239)
éretLenke Creative Commons License 2011.09.08 0 0 48239

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Hamarosan bővül a család egy golden kölyökkel, kislány kutyáról van szó, október közepe fele hozhatók el, de addigis szeretnénk felkészülni a lehető legjobban a fogadására. Már van egy spánielünk, de ő már idősebb kutyus, ő is kislány, szóval nem teljesen idegen a kutyanevelés, de mégis más fajta, más mentalitás (sokan azt mondják, a spániel is kiszámíthatatlan fajta, na mi erre erősen rácáfolunk:) ). Lenne néhány kérdésem a tapasztalt retriever tartóktól. Először is, hogy mennyi idősen kezdhető el a tanítgatás, 9-10 hetes kor nem korai? A másik, hogy tudom nagy a mozgásigénye, van egy hatalmas kertünk, közel 3000 m2-es, minusz a ház, tehát durván 2700m2 mozgástere lenne, de ettől függetlenül eljárnánk vele heti több alkalommal sétálni. Szóval a lényeg, hogy mennyi idősen kezdhetünk el vele pluszban sétálni, milyen távra, mennyi időre? Gondolok itt a csontok, csípő, térd, könyök ízületekre, azaz a védelmére, mert azt olvastam, a kölyköknél ügyelni kelll, nehogy megterheljük és kialakuljon a diszplázia. A szülők voltak szűrővizsgálaton, azt mondta a tenyésztő nincs náluk semmi gond és a szülők Rácz Sándortól (remélem jól emlékszem a nevére) neves tenyésztőtől származnak. Teljes egészségügyi garanciát vállal a kiskutyákra, ezért bízom benne, hogy nem akar átvágni, meg a papírjaiból, múltjából ítélve tisztességes tenyésztő. Kezdésnek ennyi kérdés elég szerintem, bár tele vagyok velük:) de szivesen veszek bármiféle jótanácsot, tippeket, mindent. Előre is köszönöm a segítséget!

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.09.07 0 0 48237

mas is lehet,esetleg valami allergia,de nem vagyok orvos,viszont a kutyam eddig egyetlen betegsege a kennelkohoges volt,eleg ijeszto volt

Előzmény: Abrash (48236)
Abrash Creative Commons License 2011.09.07 0 0 48236

kösz, doki lesz, most folyamatosan köhög :(

régebben köhhentett a egyet a mezőn, azt hitttem a por miatt

meg a dunázás után, de akkor is keveset.

Előzmény: Gabiiiiii (48235)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.09.07 0 0 48235

ha az,azonnal doki,nagyon csunya dolgot tud muvelni a kennelkohoges,viszont gyorsan es hatekonyen kezelheto..Ha meg nem az,te ugysem tudod megallapitani,ugyhogy mindenkeppen doki

Előzmény: Abrash (48232)
liza400 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 48234

Én biztonság kedvéért biztosan elvinném dokihoz. 

Előzmény: Abrash (48232)
Mentol frász Creative Commons License 2011.09.07 0 0 48233

Elhagytuk a pórázt a kutyuról, ezért most keresek olyan 1,2m hosszú, sima bőr pórázt. Hát, itt Pesten nem nagyon látok. Mindenhol ezt a redőnymadzagot árulják 3-4-5ezer forintokért. :-o

 

Abrash Creative Commons License 2011.09.06 0 0 48232

mentünk volna  kutyasuliba a 6 hónapos labival.

erre elkezdett köhögni, harákolni. ez a kennelköhögés lehet? mi kell rá? vagy helyből orvos?

Gabiiiiii Creative Commons License 2011.09.01 0 0 48231

hat tudtommal vizsla pont nincs:)

ez egy bubajos,angyallelku tunder-bogar egesz addig,ming meg nem lat egy macskat

Előzmény: lustica (48230)
lustica Creative Commons License 2011.09.01 0 0 48230

:-D

 

Viszont a tiédben van vizsi is, nem?

Ők hajlamosak elindulni és üldözőbe venni hamarabb, mint a retriever.

 

(hozzáteszem az én öreg szukámat is megtanította a puli macskát kergetni, ha meglát egyet rohan felé. Viszont ha a macska ül vhol, akkor már nem bántja)

Előzmény: Gabiiiiii (48228)
liza400 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 48229

Hát nem értem, de ők tudják. 

Előzmény: sere (48206)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.08.30 0 0 48228

De miért kéne neki kergetni egy nem zsákmányállatot?"

 

 

kerlek,ezt a kerdest tedd fel az enyemnek is,mert hogy nem nezte volna ilyen szepen nyugiban,az hetszentseg..Ez egy orult macskaellenes nember

Előzmény: lustica (48226)
Abrash Creative Commons License 2011.08.29 0 0 48227

lustica Creative Commons License 2011.08.29 0 0 48226

Aranyos mind a kutya, mind a cica.

De miért kéne neki kergetni egy nem zsákmányállatot?

Golden azt csinálta, amire az alaptermészete alapján számítani lehetett. Próbálta óvatosan megnézni a másik faj kölykét. Semmi agresszió nincs bennük...

Előzmény: Törölt nick (48224)
wastegate Creative Commons License 2011.08.29 0 0 48225

Néztem a videot ... a kutyát értem csak a gazdit nem nagyon!?

Mit kellett volna csinálnia a kutyusnak, hogy megfeleljen a gazdinak???

 

w

Előzmény: Törölt nick (48224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!