Keresés

Részletes keresés

Kyrandia Creative Commons License 2010.11.24 0 0 986

Szerintem a conclude-ot is érdemes megnézni.

Előzmény: petike23 (983)
petike23 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 984

Fizikai arany: ez a topicja. :) Ahogy előttem leírták: biztonságos értékálló.

 

"Papír" arany, azaz arany certifikát, és aranybányák részvényei; a részvény topicban érdemes érdeklődni, ott a nyereségre játszol.

Előzmény: Törölt nick (980)
petike23 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 983

Ez egy korrekt cég: ackoff.biz

Kicsik, de épp ezért nagyon jók az áraik.

Előzmény: zsula11 (977)
naox Creative Commons License 2010.11.22 0 0 982

A fizikai arany akkor jó, ha nem bízol a rendszerben, egyfajta vésztartalék. Ha fizikai aranyat veszel, akkor azért teszed, mert a benne rejlő biztonságot keresed, ilyenkor mellékes az esetleges hozam mértéke. Volt 100g aranyad, most is ennyi van, ez a lényeg. Rossz befektetés, nem szaporodik, egyetlen dolgot tud: megmarad. (És ezt mostanában elég kevés dolog tudja.)

A "papír arany" azoknak való, akik az arany árfolyamváltozásából akarnak profitálni. Pont úgy működik, mint minden más tőzsdei termék. És pont ellentéts a fizikai aranyal. Nyerni lehet rajta, függ a fennálló rendtől, szerverektől, bankoktól, virtuális, mint a pénz, vagy a részvény. Hozamot lehet elérni, de el is lehet veszteni.

Előzmény: Törölt nick (978)
naox Creative Commons License 2010.11.22 0 0 981

Bármely olyan céghez menj nyugodtan, aki számlát ad, és rendelkezik engedéllyel aranykereskedelemre, és van irodája/üzlete. Így ha bármi kaki van, később reklamálhatsz. Az aranykereskedőkről van itt egy lista, nézd meg ki van a közeletekben:

http://mkeh.gov.hu/index.php?name=OE-eLibrary&file=download&id=4470&keret=N&showheader=N

Ugyan nagy pénzekről van szó, de valójában semmivel sem bonyolultabb aranyat venni, mint kutyatápot.

(És persze mi is örömmel kiszolgálunk...)

Előzmény: zsula11 (977)
petike23 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 979

De, de az más tészta, mint a fizikai arany.

Előzmény: Törölt nick (978)
zsula11 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 977

Sziasztok!

Én is azt szeretném megtudni befektetési aranyat (tömböt) hol, melyik cégtől lehet biztonságosan megvenni.

Van erről valakinek tapasztalata?

 

naox Creative Commons License 2010.10.12 0 0 975
"eladhatóság és értékállóság miatt a lehető legtisztább arany."
A tiszta arany nem "eladhatobb" es nem "ertekallobb", mint a pl. 900-as finomsagu erme. Az ermek jobban ismertek, sokkal tobb forog beloluk, mint a tombokbol, sokkal nehezebb/dragabb hamisitani, igy forgalomkepesebbek, eladhatobbak, mint a tombok. Es mivel az aruk az arany vilagpiaci arat koveti eppen annyira ertekalloak is, mint a tombok.
"Hol lehet befekktetési aranyat kapni? "
rengeteg helyen. Javaslom, hogy a kishazankban legalisan mukodo kereskedok egyiket keresd meg.
Előzmény: Jaga77 (971)
blogger Creative Commons License 2010.09.29 0 0 974
http://arany.lap.hu/
Előzmény: Jaga77 (971)
JAMIE222 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 973
esetleg befektetési aranytömb...
Előzmény: JAMIE222 (972)
JAMIE222 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 972
Beírod a gugliba, hogy aranyárfolyam és végignézed a találatokat....
Előzmény: Jaga77 (971)
Jaga77 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 971

Üdv mindenkinek!

 

Hol lehet befekktetési aranyat kapni? Milyen internet címeken? Az még jobb lenne, ha mindezt kedvező áron! Persze fő a megbízható forrás, nem akarok kockáztatni. Ez mellett nem árt a minőség, az eladhatóság és értékállóság miatt a lehető legtisztább arany. Tud valaki ebben nekem segíteni? Köszönöm előre is a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.19 0 0 970
Köszi az érdeklődést!
Elment a cucc.
Ezzel kapcsolatban már ne keressetek.

szép napot mindenkinek.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 969
Sziasztok!

ha valakit érdekel a Pápalátogatásos emlékérem 60e forintért.
Most itt a lehetőség.
naox Creative Commons License 2010.08.08 0 0 968
bukod az AFA-t. Az ezust nem "befektetesi termek", vasarlaskor ki kell fizetned az AFAt, eladaskor azt maganszemelykent nem kapod vissza. 25%-nal sokkal nagyobb arfolyamnyereseg eseten persze megeri.

Talan erdemes lehet regi ermegyujtemenyre vadaszni, olyan ermekre, pl. 1-2-5 koronas, amit maganszemelytol vilagpiaci aron fel tudsz vasarolni nagy tetelben, de -mivel maganszemelytol veszel- nem fizetsz afat. (Ismeretlentol a tomb vasarlasat nem ajanlanam, mert konnyen atverhetnek.)
Ha csak az arfolyamnyeresegre spekulalsz, akkor amugy nem erdemes fizikailag birtokolni a termeket. Ha meg hosszu tavon gondolkodsz, akkor az ezustnek az a baja, hogy tul nagy. Egy komoly, par millas "portfolio"-hoz mar talicska kell.
Előzmény: madrala (967)
madrala Creative Commons License 2010.08.08 0 0 967
Sziasztok! Uj vagyok, kivancsi vagyok, mit gondoltok a fizikai ezustbe valo befektetesrol?
AldinDashka Creative Commons License 2010.06.21 0 0 965
Ok! kösz az 5letet. Indukciós kemence is jó lesz erre a célra. Azon bosszankodom, hogy 1 éve elajándékoztam/kidobáltam a kemencékhez való kerámia alkatrészeket. Azt gondoltam az életben nem építek többet ilyesmit.
Előzmény: naox (963)
AldinDashka Creative Commons License 2010.06.21 0 0 964

Nekem ez nem gond, mert sok évet lehúztam laborokban vegyszészek, fizikusok között, az ismeretségi körömben van pár vegyész, aki szívesen segít nekem, van laborjuk, elszívófülke vegyszer, ami kell, kutatási területen vannak, megcsinálják nekem szívességből. Nyilván nem iparszerűen 1-1 alkalom viszont belefér.

Előzmény: petike23 (960)
naox Creative Commons License 2010.06.21 0 0 963
magnetit magnessel kijon, a maradekot legegyszerubb rezzel es szodaval osszeolvasztani, 1100-1200 fok korul minden megolvad, granit elmegy salakba, arany tokeletesen beoldodik a rezbe. Regen ezt azert nem csinaltak, mert minel tisztabb aranyat akartak, erre a mai analitikai modszerek mellett semmi szukseg. Az ipar nehany tized % Au tartalmu rezeket tokeletesen fel tud dolgozni.
Es egy gazos olvasztokemence hazilag 100kHUF alatt van.
Előzmény: AldinDashka (959)
naox Creative Commons License 2010.06.21 0 0 962
dollarban szamolva kb. fel oraja volt a mindenkori csucson, azota zuhant 3 dollart. www.kitco.com a pillanatnyi arak.
Előzmény: Törölt nick (961)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.21 0 0 961
Zuhan mar az arany? Vagy meg emelkedik? Surgoes.
petike23 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 960
A királyvízhez is kell salétromsav, az is tev.eng. köteles.
Meg nem is jó ötlet otthon dolgozni vele.
Előzmény: AldinDashka (959)
AldinDashka Creative Commons License 2010.06.21 0 0 959
Nem feltétlenül szinítésre gondoltam itt, egyszerűen arról van szó, hogy az aranyat nagyon nehéz fizikailag elválasztani a magnetittől és gránittól néha egyebek is maradnak a posztón, szemetes a mosott arany. A fizikai tisztítással széreléssel rengeteg idő elmegy és veszteség is van ilyenkor. Higanyozni meg nem szeretne senki. Ki kell találni a higanyamalgám helyett egy megbízható gyors módszert a tisztításra. A nátriumcianidos módszer is felejtős. A királyvizes vasas redukciós módszer jónak tűnik. Ez az aranymosós történet sosem lesz rentábilis, inkább csak hobby tevékenység.
Előzmény: naox (958)
naox Creative Commons License 2010.06.21 0 0 958
"Salétromsav kioldja az ezüstöt"
a 20+karatosbol nem, csak a max 6-8 K-bol.
"sósav + hidrogénperoxid keverék talán jobb"
szep lassan oldja az aranyat is, ugyhogy nem jo.
"majd kialakul az optimális művelet mennyisé"
egy kilo szinarany tartalomra az ipari szinites 160-220 euro. Gondoldd vegig, neked mennyibe kerul. Ennel tobbet koltesz a vegyszerekre is, a munkad akkor mar ingyen van. Es egyszer veletlenul kiontesz valamit, akkor sose terul meg a karod.
Előzmény: AldinDashka (957)
AldinDashka Creative Commons License 2010.06.21 0 0 957

A szinítésen meg azért törpöltem, mert savazni amúgy is kell az anyagot.

 

Salétromsav kioldja az ezüstöt az anyagból, sósavval is próbálkoznak a tisztításnál. Mondjuk sósav helyett sósav + hidrogénperoxid keverék talán jobb erre a célra. 

 

Szóval ha amúgy is baszakodni kell a savval, akkor lehet jobb megoldás a királyvizes oldás, szűrés, hígítás, vasas redukálás. Aztán még ezt lehet fokozni elektrolizálással, igaz ott bejön még pár művelet.

 

Mindegy, majd kialakul az optimális művelet mennyiség, ha viszonylag tiszta a por akkor a beolvasztás nem gond.

Előzmény: naox (955)
AldinDashka Creative Commons License 2010.06.21 0 0 956
fehér
Előzmény: naox (954)
naox Creative Commons License 2010.06.21 0 0 955
"ne pöcsöljünk a házi szinítéssel"
igy van. havi 2-300 kilo alatt semmi ertelme, mi sem csinaljuk (pedig vegyesz vagyok, es csipnem a dolgot)
"mivel törtarany, ÁFÁ-t is kell fizetni"
azt en fizetem neked, te meg az allamnak tovabbadod, ha cegkent adsz el, maganszemelykent nincs afa. Cegkent meg jobban jarsz, ha afasan adod el, mert ugy a koltsegeid afa-jat visszakapod. Ha afa nelkul arulsz, akkor a koltsegeid aafa-jat buktad.
"lejön a bevizsgálás díja"
az mindenkeppen lejon, szinitett anyagot is vizsgalnunk kell. (kb 5000HUF, amugy)
"a NEHITI-hez elvihetem bevizsgáltatni magánszemélyként"
termeszetesen
"akkor az befektetési aranynak számít"
az afa tv. szerint igen (felteve, hogy osszeolvasztottad, por az nem bef-i termek), de maganszemelykent nem afa-zol.
Előzmény: AldinDashka (952)
naox Creative Commons License 2010.06.21 0 0 954
most feher, vagz ezustszinu/femes? Az ezust-klorid elbomlana, termeszetben nem valoszinu. Vagy femezust, ha nagyon finom por, akkor nem latod a csillogasat, vagy valami nehez asvany, pl. barit. Ha az elso, akkor megolvad, ha a masodik, akkor nem.
Előzmény: AldinDashka (951)
petike23 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 953
Még egy gondolat az ékszerekről;
baromira elterjedt (pl. a vaterán), hogy "fémjelesnek" mondanak olyan arany(nak látszó) tárgyakat, amikben 14K, 585, 18K, 750, stb. beütők vannak.

Remélem, ma már az alapműveltség része az, hogy a fenntiek _NEM_ fémjelek !
Előzmény: Tobias Rieper (947)
AldinDashka Creative Commons License 2010.06.20 0 0 952

Nagy valószínűséggel keresnek majd az aranymosók.

-----------

Tehát azt szűrtem le, hogy ne pöcsöljünk a házi szinítéssel, mert nem éri meg a procedúrát kis mennyiséggel elvégezni, valamint az összetétellel lehet bizonyítani azt, hogy sáraranyról van szó. Ebben az esetben, mivel törtarany, ÁFÁ-t is kell fizetni + lejön a bevizsgálás díja.

 

ez az egyik variáció

 

Ha viszont véletlenül sikerül házilag sziníteni és beolvasztani az aranyat, a NEHITI-hez elvihetem bevizsgáltatni magánszemélyként? Az adott példányról kapok tanusítványt, és ha teljesíti a színarany kritériumait, akkor az befektetési aranynak számít, vagy tévedek? Nyilván csak akkor adja el az ember, amikor pénzre van szüksége. 

 

Csak az a kérdés, melyik variáció jobb az aranymosók számára?

Előzmény: naox (950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!