Keresés

Részletes keresés

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32229

Ha elkezdtek virágozni, vagy a fa körül a gyomok virágoznak, akkor már nagyon óvatosan!

Decist meg szigorúan tilos! Napokig mérgezi a rovarokat! Ilyet virágzó kultúrában nem teszünk!

 

Esetleg Karate mehet az alábbi módon:

"Virágzó kultúrákban vagy mézharmat és virágzó gyomnövények jelenléte esetén, illetve ha a területet bármely okból a méhek látogatják, kizárólag méhkímélő technológiával juttatható ki.  Ilyenkor a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell."

 

Felszívódó szerből a Mospilan még használható, ami elvben nem méhveszélyes, de csak ha önmagában használod, ha kevered, akkor esetleg méhveszélyes lesz! És persze csak napnyugta után!

Csakhogy a Mospilan egy évben 2-3 alkalommal használható és nincs helyette más. Kár még ellőni a puskaport!

Előzmény: Atyus 77 (32225)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.25 -1 0 32228

A systhane duplo az egy kész átverés ,nálam ki van tűzve hogy olyat sose vegyek ! Nemhogy gyógyít még a feladatát sem látja el .

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32218)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.25 -1 0 32227

Elmentem ma hogy veszek némi szereket hát 20-dik lettem volna a sorban ,így hétfőre napoltam !

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32217)
hóapóka Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32226

Üdvözletem. Arra lennék kíváncsi, hogy ha egy szert a szőlő lisztharmatra, perenoszra, stb ajánlják, (Cabrio Top)akkor ne is szórjuk másra, mert nem fog hatni, pld, gyümölcsfa.

Atyus 77 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32225

Üdv. urak.

 

Birsfáim kezdenek virágozni . Monilia ellen fogom fújni Teldorral ,de kellene belekeverni rovarölőt is mert látok bimbólikasztó és hernyó károsítást is. Kérdés : Virágzás előtt/közben lehet használni K-1 rovarölőt ? ..,esetleg Decis lenne még itthon...

Köszönöm.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32224

Ez a két őszibarackfa, összehasonlításnak:

 

 

Előzmény: taormina001 (32221)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32223

A tafrina fertőzés a legnagyobb kárt éppen május-júniusban okozza, de a fertőzés nem akkor érkezik, az már korábban ott van. A teljes lombozatú fát képes lecsupaszítani.

Én nem vállalnám be, hogy egyértelműen állítsam egy az egérfülesnél alig fejlettebb fán, hogy az már tafrina fertőzött, vagy csak szomjazik.

 

Jó példa, hogy az őszibarack fáim egyikét, folyamatosan locsolom, mert még fiatal fa. Gyönyörűen hajt semmi jele semmilyen betegségnek. A többi fa, szám szerint kettő ugyanakkor láthatóan szenved és akár a korai tafrina tüneteket is mutathatja. Ugyanazt a kezelés, ugyanakkor kapták.

 

Szóval szerintem úgysem tudsz már semmit tenni, ha elkapta a fádat a tafrina, ezzel idén együtt kell élni. Pánikolni meg felesleges, várj egy kicsit, a jövő héten jön az eső, vele együtt a lisztharmat!

Előzmény: taormina001 (32221)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32222

és még találtam is véletlenül 1 ampulla Score-t. De hát 2 db egresbokorra? Nem volt szívem kinyitni, úgyhogy mégis inkább Folicurt kaptak. Az kimérhetö kiszerelésben van.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32218)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32221

A Tafrina azon kevés betegségek egyike, amit minden kétséget kizáróan megismerek. Szerintem alaptalan hiedelem, hogy melegben nem fertöz. Nekem számos alkalommal csak május juniusban jelent meg, mikor abbahagytam a permetezést. Tehát ha most nem látszik tafrina, nem is kell pmár permetezni? Nekem veteményesben állnak a fák, amit úgyis locsolok.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32219)
naivkezdo Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32220

én nem véletlen írom ezt be x naponta, hogy a vízzel alig foglalkozik a topic, miközben a rutin tafrináról pörög mindenki.

Kondiba kellene hozni a fákat meg öntözni szerintem.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32219)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32219

Most nem keresem vissza, aggódtak itt fórumtársak a tafrina miatt, hogy hiába permeteztek kvázi permanensen, mégis már most látszik, hogy pöndörödnek a pici levelek.

Csak megnyugtatásként szeretném írni, hogy ez nem biztos, hogy az. Mindenütt vissza vannak maradva a fejlődésben az őszibarackok (is) és ez a levélpöndörödéssel együtt lehet a vízhiány tünete is. Márpedig aszály van!

Az őszibarackok kifejezetten vízigényes növények.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32218

Kifejezetten gyógyításra alkalmas szer nem nagyon van.

Ugyanakkor egyes szereknél van némi ilyen hatás.

A Score (Alfa Solo) és a Systhane Duplo esetében a gyártó emleget kuratív hatást lisztharmat fertőzésben.

Előzmény: taormina001 (32192)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32217

Írtam...

BROS

Több féle kiszerelés és formája létezik. Idén nem vacakoltam, 1kg-ost vettem, de létezik spray változat is.

Előzmény: kavicsos64 (32215)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 32216

Jelenleg semmilyen szert én nem tudok ! Csak megelőzni tudod a kárt ,vagy épp megállítani a felszívodó szerekkel ,de azt is csak bizonyos feltételek közt ! PL jég okozta sérülést kb 8 órán belül le kell permetezni ,ezen túl már nem nagyon tudod a szétterjedt betegséget megállítani .

Előzmény: taormina001 (32192)
kavicsos64 Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 32215

Por hengeres dobozban ! Dark lehet tudja a nevét én nem emlékszem mi volt !Boltba kéne menjek de még nem volt időm rá ! Vásárolnom is kéne vegyszereket !

Előzmény: Tomo75 (32159)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32214

Meg a koronavírust is.....

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32211)
Gábézi Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32213

Üdv mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni.Tavalyi évben a szilva és az őszibarack termésem harmada lett oda a gyümölcsmolyoknak köszönhetően.Idén szeretném ezt elkerülni.Tudom feromon csapdákat kellene használni,de azt még nem próbáltam és elég drágák is. Van valakinek bevált módszere hogy mikor kellene permetezni és hányszor?

naivkezdo Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32212

Eső helyett homokvihar, szép kilátások.

Növényvédelem témában a szárazság talán alulértékelt.

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32211

Ha ki akarod nyírni a szomszédot annál nincs tutibb megoldás, mint ha egyszerre adod neki az arzént, a ciánt és a sztrichnin-t... :-P

Előzmény: arsenalfan007 (32210)
arsenalfan007 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32210

Szia!

 

Teljesen igazad van, elég lett volna. De sajnos néha még sem elég.  Mint a mellékelt ábra mutatja mégsem sikerült megvédenem mindegyik fát a tafrinától, ls ezzel egy menetben fújtam más fákat is, és úgy vettem észre, hogy (nálam legalábbis) hatásosabb a védekezés, ha virágzáskor egyszerre fújok chorust és folicurt is.

Előzmény: pityu2010 (32183)
Nobody1 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32209

10-15 centi szélesen körbe kell szórni a védendő helyet fahamuval. Azon nem megy át a csiga...

Előzmény: gesszti (32201)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32208

Ez egyben a pontos diagnozisa annak is, hogy miért nem tudom soha, hogy egy permetezés hatásos volt-e. Még a tetvek is fönnmaradnak halottan is a leveleken, hát még egy láthatatlan gombafertözés. Arról tényleg csak akkor lehet hozzávetöleg valamit mondani, ha már láthatóak az új egészséges levelek. De még azok is megbetegedhetnek utólag és akkor kezdödik a találgatás elölröl, hogy ez új fertözés-e, vagy még a régi. A fehér gyapjú se fog már eltünni az egresszemekröl, így már sose tudom meg, hogy a Folicur hatott-e

Előzmény: taormina001 (32188)
taormina001 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32207

Köszönöm; az EVI miatt én nem szoktam aggódni. Inkább a szer hatástalansága miatt; olyan nincs, hogy valami mindent visz. Csak a napalm.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32206)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32206

A Folicur Solo általánosan alkalmas lisztharmat ellen, nagyon sok kultúrában, kifejezetten sokoldalú szer. csak a véleményemet osztom meg: ilyen korai stádiumban nem valószínű, hogy ÉVI aggodalomra ok lenne akár az egresben. Merthogy az egres valóban nincs benne az engedélyében. Viszont más hasonló hatású "azol" típusú szerrel sok átfedése van, amiknél az egres és a lisztharmat is szerepel (pl. a Topas).

 

Kifejezett tiltás nincs, ami jellemző, ha valamilyen alapos indok lenne a félelemre. Példa erre a Decis alkalmazási utasítása.

 

Előzmény: taormina001 (32184)
h0petortur3 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32205

koszi, a linket is. ez tenyleg annak tunik. erdemes lenne varnom meg a permetezessel?

Előzmény: spapda (32199)
CBNora Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32204

Van természetes ellenségük. Sok bogár fogyasztja őket, talán a sünök is.

 

Előzmény: gesszti (32201)
CBNora Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32203

Nálunk vannak sünök, úgyhogy mindenképpen kerülöm a csigamérget.

A melegvérű állatokra vonatkozóan rá van írva a szerre, ártalmas-e. De a csigákat fogyasztó rovarokra vonatkozóan nem találtam eddig semmit, pedig ez sem elhanyagolható szempont. Nálunk nagyon sok a szentjánosbogár lárva, futrinkák, csigarablók, gyakran látom is, ahogy eszik a csigákat.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (32200)
spapda Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32202

Itt lehet mindenféle kórokozó és kártevő kártételét fotók alapján azonosítani, segítség lehet az elterjedtebb gyümölcs esetén:

http://novenyvedelem.nak.hu/galeria/novenycsoport:3/novenykultura:cseresznye/

 

Előzmény: h0petortur3 (32194)
gesszti Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32201

Az összes vízóra aknát bemeszeltem sima egyszerű mésszel. Rühellik a csigák. Néha-néha betéved egy-kettő, de el is pucolnak a mészről. Korábban nyakig voltak az aknák is csigával. Fene egye megy, hogy ezeknek nincs valami természetes ellenségük. Kacsa nálam nem opció. Nem vagyok előre azzal, hogy ha egyrészt csiga helyett kacsafost kerüldözök másrészt a kutya is szereti a baromfihúst... 

Előzmény: spapda (32197)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32200

Két-három éve használom, eredményes. A legelső alkalommal mindenfelé meztelencsiga tetemek hevertek a bevetés után, annyira durva volt a helyzet.

Arra kell figyelni, hogy nem tudom milyen hatással van a csigákat elfogyasztó esetleges más állatokra a csiga kiirtására használt méreg.

Erre érdemes odafigyelni:

 

"A háziállatok védelme érdekében a kezelt területre 49 napig házi- és haszonállatot tilos ráengedni."

 

Aztán ugyanaz az alkalmazási ajánlás a hatásmechanizmus leírásánál rákontráz:

 

"A Metarex Inov granulált csalétek speciális formulációjának köszönhetően a készítmény attraktívabb a csigák számára, mint a  területen lévő zöld növényi felület, ezért a csigák a kultúrnövény helyett a granulátumot választják. A csalétekben a hatóanyag eloszlása egyenletes,  ezért   egy granulátum több csigát is képes elpusztítani.

A Metarex Inov készítményt a csigaölők közül az esőállósága emeli ki: a csalétek 60–80 mm eső után sem mállik szét, így jelentős csapadékmennyiség után sem szükséges a kezelés azonnali megismétlése.

A metaldehid kizárólag a csigák tápcsatornájába jutva fejti ki hatását, ezért hasznos szervezetekre kevésbé veszélyes. Az egyedülálló formulációnak köszönhetően a kijuttatás során nem porlik szét és nem csökken a készítmény hatékonysága."

 

Erre szoktam mondani, hogy ilyenkor mindennek az ellenkezője is igaz.

 

Előzmény: spapda (32197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!