Keresés

Részletes keresés

norbirx7 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 25598

Előzmény: norbirx7 (25597)
norbirx7 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 25597

Sziasztok!

 

Keresek revolverbe Lapua riasztótöltényt, akinek maradt és megválna tőle kérem privátban jelezze!

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.31 0 0 25596

Steel devils gumik elkeltek, a fegyver aktuális még.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.31 0 0 25595

Eladó egy zoraki r1 gg titan színben. A fegyverbe a gumi lövedékek és a riasztó patronok be voltak tárazva de elsütve soha nem volt. A gumilövedék betöltése során a dob elején sérült a felületkezelés (fotóztam) ez a használatot nem befolyásolja. Viselési engedély nem volt kiváltva rá. Személyes átvétel Bpest déli részén vagy célbajuttatás a vevő terhére. A fegyver ára 40 eft.

Van 2 doboz (200db) 10mm-es steel devils gumilövedék is aminek az ára 6 eft.
A gumilövedékek külön is eladóak.
Érdeklődni e-mailben kéretik.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.30 0 0 25594

A hirdetés aktualitását vesztette. Köszi a lehetőséget.

Előzmény: Törölt nick (25533)
Coop Creative Commons License 2019.01.30 0 2 25593

Elég pofás ez a revenge markolat - alfa markolat megy a fiókba határozatlan időre - ,mivel natúrban nem tetszik annyira, hétvégén mahagóni vagy cseresznye színre pácolás következik. Illesztések szépek, sikerült több darabból választani. Ajánlom mkinek, az ára  is kedvező.  

 

  

altinder Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25592

A puskatok elkelt.

Előzmény: altinder (25559)
tiglinc Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25591

Köszönöm a felvilágosításokat! Az "úriemberek" viszonyáról nem tudtam eddig, nem volt kötelező tananyag sehol, az érdeklődésem pedig nem terjedt ki rá. :) Kémiából meg teljesen hülye vagyok, de elhiszem, hogy akkor ezek szerint rendeltetésszerű használat mellett nem károsítja az egészségemet.

Thomaster__ Creative Commons License 2019.01.29 0 3 25588

"Én ugye az idézett gp.hu cikkben olvastam, hogy rákkeltő"

 

Ezt még akkor írta a Vass Gábor, amikor még nem árult CR sprayt :-D  De amit ő árul (meg most már a Keserű is), az neeem rákkeltő.

 

(Vicc OFF, megírták hogy tényleg csak lehet hogy rákkeltő, rendszeres érintkezés esetén, ami ugye spraynél nem életszerű.)

Előzmény: tiglinc (25586)
biolux Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25587
még annyit a tudástáradba, és rem nem árulok el nagy titkot de :
az emlitett cikkedben a vass gábor (a gunbox tulaja, mellesleg a megszunt ,
és most a másik forum nagy guruja) nevétől már eleve dob egy hátast a keserű béla ur.:-D
köztudottan nem egy felhőtlen a viszony közöttük :-D
Előzmény: tiglinc (25586)
tiglinc Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25586

Köszönöm mindenkinek! Így egyben válaszolok most. Annyi biztos, hogy érdemesebb ide írni, mint a művekkel beszélgetni. De mondjuk jártam a GunBoxba is, a stílus elsőre ott is elég surmó volt. De személyesen azért általában elég hamar elérem, hogy normálisra váltson a partner (ott nem tud letiltani…), vagy ha menthetetlennek ítélem, akkor max nem megyek oda többet.


Luparafan

„egy önvédelmi eszköz amit kb 85%, hogy soha nem fogsz hasznàlni”


- sajnos kb annyi az esély, hogy fogom. A stukkert nem szívesen durrogtatom, amerre ugyanis használni kényszerülök, arrafelé a zajra hamar jön a túlerő. Tényleg csak végszükség esetén használok bármi ilyesmit, de eddig a leghosszabb kihagyásom talán 2 év volt.

 

Babfaló Béla

„Hogyha rákkeltő lenne, akkor az Unión belül nem gyárthatnák, forgalmazhatnák.”

 

- Keserűék válasza is ez volt kb. Én ugye az idézett gp.hu cikkben olvastam, hogy rákkeltő, wikin, hogy nem bizonyított a rákkeltősége. Azért megnyugtatóbb lenne, ha bizonyított a nem rákkeltősége. Élettársamnak sikerült rákban meghalnia, én inkább választanám akár a kötelet is. Amúgy pl a PVC hideghegesztőre is rá van írva, hogy feltehetőleg rákkeltő, mégis forgalmazzák az EU-ban (meg terjednek hírek pl az aszpartamról is). Nem kötözködésként írom (mint ahogy a forgalmazótól sem azért kérdeztem…), csak tényleg inkább kockáztatok egy közbiztonságra különösen veszélyes eszköz magammal hordását, mint egy rákkeltőét. De amennyiben ez a potenciálisan rákkeltő tényleg annyit tesz, hogy gyakori érintkezés esetén, akkor az simán megnyugtató.

 

 

Coop, gabrielarchangel: Köszönöm!

 

 

Thomaster__, W_B: Nagyon köszönöm! Ennyivel beértem volna tőlük is. :D

Töck Jenő Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25585

Alfa úgy tudom nem szereti ha nem az előírt erősségű lőszerrel vagy nagyobb lövedékkel használják.

Előzmény: SwissArmy (25584)
SwissArmy Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25584

"más gyártó agyon dicsért gumis fegyverével volt problémám"

 

Alfa ?

Előzmény: Coop (25575)
János 00122 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25583

Eladó

Zoraki R1gg 2,5.

Ajándék gumilövedékekkel,riasztó patronokkal,walther gázpatronokkal (10 db).Koffer és MKH kártya 2022 ig érvényes. Adásvételi szerződéssel. 

46eft. 

Képet küldök. 

Thomaster__ Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25582

Kész újdonság nincsen. A tervezett, meg már készül a protó dolgokról meg fölösleges nyilvánosan beszélni. Ugye a fullacél Pitbullról is már 3-4 éve hallunk. Egyszer már a facebookon is volt fotó az elkészült protóról... a jobb oldalát fotózva, merthogy tokfedél, dobkidöntő kar, dobnyitó, ezek még nem voltak. És azóta sincs új hír.

Előzmény: W_B (25580)
gabrielarchangel Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25581

Nekem is voltak mar a közössegi oldalon velük nezeteltereseim. Eleg lekezelö stilusban kaptam en is valaszokat tölük igy inkabb nem erdeklödöm a posztjaik alatt. Ettöl függetlenül követem a "Müveket" az ujdonsagok miatt es hat nem baratsagot akarok kötni velük, hanem a fegyvereik erdekelnek. Azok pedig a legrondabbak a piacon (gumisak) de ketsegtelenül hatasosak, erösek. Szemelyesen en nem vasaroltam a mintaboltjukban mert nem erne meg 200 km-t utaznom erte, inkabb mindig valamelyik viszonteladotol rendeltem. Szerencsemre meg egy fegyveremmel sem voltak problemak, mindegyik tökeletesen müködik.

 

Hogy milyet ajanlanek? Penztarca- es izles kerdese.

 

Nekem Revenge 14M-m, Zoraki R1GG-m es egy Alfa G020-m van gumisok közül. Mindegyik jo es viselhetö, bar en nem hordok magammal napi szinten fegyvert. Nem reszleteznem ezen fegyverek elönyeit es hatranyait mert azokat mar par szazszor kiveseztük itt a forumon, mint ahogy azt is, hogy lehet e közterületen gr. fegyvert gumira töltve viselni es hasznalni adott esetben avagy sem.

 

 

Előzmény: tiglinc (25560)
W_B Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25580

Thomas,

a Művek nem hozott ki semmi újat?

Vagy nincs csőretöltve náluk valami új cucc?

Előzmény: Thomaster__ (25578)
Thomaster__ Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25579

Gyaníthatólag a mai levegő is rákkeltő. És azzal napi szinten érintkezünk. 

Előzmény: W_B (25577)
Thomaster__ Creative Commons License 2019.01.29 0 3 25578

Revenge megbízhatóság: megbízható. Pont. Finom, könnyű működés: nos, az nem mindig...

 

2014-ben, amikor a 14-M kijött, még volt Lapua riasztó. Sok előnye közül az egyik az érzékeny csappantyúja volt. Ezért akkoriban a Revenge-ek elsütőszerkezetét a Lapuához állították be, így a sütési erő egész elfogadható lett. Aztán eltűnt a Lapua, és az ahhoz beállított Revenge-ek a többi tölténnyel csettegtek. Ekkor terjedt el a hír, hogy a Revenge-ek megbízhatatlanok. Ezután a gyártó erősített a kakasrugón, ekkor meg a kemény sütést kritizálta mindenki. Ezután az elsütőszerkezet elemein végeztek apró finomításokat. Erre jó hogy az elemek lézervágóval készülnek, tizedmillimétereket lehet változtatni, és amikor összejön a megfelelő működés, onnantól mindegyik olyan lesz. Na itt tart most (pár éve) a Revenge.

 

Ja és mindez teljesen független a gyártó facebookos kommunikációs stílusától.

Előzmény: tiglinc (25568)
W_B Creative Commons License 2019.01.29 0 2 25577

Szia!

 

Suspected carcinogen, azaz gyaníthatólag rákkeltő. 

Ebbe a csoportba nagyon sok anyag tartozik, akkor van gond, ha napi szinten érintkezel velük.

Előzmény: tiglinc (25569)
Thomaster__ Creative Commons License 2019.01.29 0 2 25576

CR rákkeltőség:

 

Ezt a sprayt EU országban gyártják és forgalmazzák, tehát biztosan megkapott minden engedélyt, kizárt hogy rendeltetésszerű használat esetén egészségügyi kockázata lenne. Még a lefújt személyre se. Ennél többet a forgalmazó se fog tudni róla, hiába is kérdezed. Úgyhogy ha még mindig nem hiszel az EU-s minőségbiztosítási rendszerekben, akkor a csehországi gyártót kérdezd.

 

Az egészségügyi hatástanulmányok egyébként arról szólnak, hogy egy adott anyag milyen töménységben, milyen hosszú behatás után, milyen valószínűséggel okozhat valamit. Ez leginkább a gyártó üzemek dolgozói, ipari anyagok esetén a dolgozók, napi rendszerességgel használt anyagok esetén a felhasználók egészsége szempontjából fontos. Namost gázsprayt nem sok ember használ napi rendszerességgel. De én nem is találtam olyan tanulmányt, ami a CR rákkeltőségéről szólna. Bulvársajtós utalgatást azt igen, hűűű orosz harcigáz, de komolyan vehető tanulmányt azt nem. Pedig kerestem anno pár éve, amikor a CR itthon forgalomba került. 

Előzmény: tiglinc (25560)
Coop Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25575

Nyugodtan vedd meg,  - túlméretezett alkatrészek - nem lesz baj vele. Minden új fegyverrel ajánlatos egy doboz riasztó töltény ellövése, jelen esetben kiismered a fegyvered szórását, ha gond van vele nem váratlan szituációban szembesülsz a hibával. Nekem más gyártó agyon dicsért gumis fegyverével volt problémám, elég hosszú garis ügyintézés lett a vége, mégis vettem egy másik terméket is tőlük. Keserű termékkel eddig még semmi, flóberttől kezdve, omerta classic és még sok egyéb volt.  

 

Előzmény: tiglinc (25568)
Babfaló Béla Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25574

Huszonéve vagyok kapcsolatban velük. Akkor még a Szentendrei úton voltak (flobert korszak). Éppen ennek az ellenkezőjét tapasztaltam.

Előzmény: tiglinc (25568)
Babfaló Béla Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25573

Hogyha rákkeltő lenne, akkor az Unión belül nem gyárthatnák, forgalmazhatnák. Sokféle növényvédőszer és korábban általánosan használt vegyszer forgalmazását betiltották ezen okra hivatkozva.

Előzmény: tiglinc (25569)
Luparafan Creative Commons License 2019.01.29 0 1 25572

Én csak azt tudom mondani, hogy Keserűék elég sok gumis termèke volt màr a tulajdonomban, vásárlàskor és szervíz esetén is maximális hozzàértést és jóindulatú hozzáállàst tapasztalok a mai napig, de nyilván a vàsàrlói stílus kivàlthat bàrmilyen reakciót. Azt, hogy a ”dezodor “ bàrmi fèle “vegyifegyvert” tartalmaz, nem gondolnàm..Az említett betegséget pedig élelmiszerek, a levegő minősége vagy akàr a hajlam hamarabb kiválthatja, mint egy önvédelmi eszköz amit kb 85%, hogy soha nem fogsz hasznàlni. 

Előzmény: tiglinc (25568)
Trailm Creative Commons License 2019.01.29 0 0 25571

Nem egyedi eset , hasonlókat tapasztaltam én is ....

Előzmény: tiglinc (25560)
biolux Creative Commons License 2019.01.29 0 2 25570
a keserű művek a legkorektebbek közé tartozik , amik a garanciális és az azon tuli javitásokat illeti.
a felrobbantott , meg mindenféle tölténnyel "megtormentált" megnyujtott keretű tokú , es igy megszorult dobnál széteroltetett elsutőmechanikáju fegyót is általába garanciális időn túl is javitják , legtöbször ingyen. csak ugy kell hozzájuk álni , a kéréshez...(nem hülyéneknézni őket) :-D


Előzmény: tiglinc (25568)
tiglinc Creative Commons License 2019.01.28 0 0 25569

És ha valaki tudja, hogy a tudomány jelen állása szerint a CR (nem a focista...) rákkeltő-e, akkor kérem, írja meg, bármennyire is OFF. Köszönöm!

tiglinc Creative Commons License 2019.01.28 0 0 25568

Igen, a Revenge-vel szemezek, és jó eséllyel azt is vennék. Csak a cég hozzáállása kicsit eltántorít, mert ahogy olvasom, nem ritka a garanciális probléma (önmagában para, mert nem parádézni kell a fegyver, hanem életveszélyes helyzetek átvészelésére), és jelen hozáállásukból nem érzem ki a korrektséget. Szóval akkor még egy paraméter előjött: megbízható fegyverre van szükségem. :) (Back-upnak ott a 914a, de szeles időben az is érdekes. Harmadik verzióm is van, de az már semennyire sem legális).

Előzmény: Babfaló Béla (25562)
tiglinc Creative Commons License 2019.01.28 0 0 25567

Nem, hanem azon, hogy nálunk elég gyakori a hirtelen irányt változtató szél. Természetesen a támadó halálának módja nem érdekel, bár szívesen tennék a gyors és fájdalommentes halála érdekében, ha lenne rá lehetőségem. Én már csak ilyen humánus vagyok. :D

Előzmény: Luparafan (25563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!