Keresés

Részletes keresés

illesreka Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23903

Köszönöm mindenkinek. Nekem is a süni a kedvencem:-))), bár a fókabébi volt a legmacerásabb - legalább 4-szer bontottam le, mire végre kialakult a torpedó forma. (Így jár aki nem számol...:-)))

 

Aledi, nagyon aranyosak az egérkék - a fehér a kis kék kockás füleivel tetszik a legjobban!:-)

 

Várom az UFO-t! Addigra pont befejezem, amit ma kezdtem el... Vettem az IKEA-ban egy új anyagot - kicsit sötéebbt, de elég erős és picit rugalmas is- , és feltétlenül ki kellett próbálnom.:-)))

Aledi Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23902
Illesreka,
Ezek a figurák szuper jók! Nagyon ügyes vagy : ) A süni az abszolút kedvenc. Na, most már nekem is ki kell ezt próbálnom.
Ufó kész, hétfőn postázom, már be van borítékolva.
Nálunk ma egerek támadtak : )
Előzmény: illesreka (23898)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23901
Ja, bocs, így jár, aki előbb ír aztán olvas (tovább..) Nekem az egerentyű tetszik.. :)

Lányok, Kao elküldte Fifi szm-ját, fel is tettem a mesefilm figurák közé! Köszi, Kao! :)
Előzmény: illesreka (23898)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23900
Azért 3 soronként váltogatni azt a négy szemet egy tűn, szintén a fejemet a falba-- kategória.. és ha már 6 szemmel csinálod, szerencsésebb az 5 tű.. (Képzelheted, a rénszarvas zoknijai is így lettek csinálva... a másodiké valahogy nem nagyon akart elkészülni.. :P) :D

(Körmöcskét próbáltad már?)
Előzmény: szarvasmici (23894)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23899
A süni a kedvencem! :)
Előzmény: illesreka (23898)
illesreka Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23898

Sziasztok!

 

Stigi, én sem tudok "olvasni" ezekben a horgolós leírásokban.. Nem is szoktam számolgatni, de a kerek sapka trükkjére már rájöttem!:-))) Majd megmutatom - leírni nehezebb!

 

Ez a hurka olyan lehet, mint a "körmöcskézés" - ezzel talán egyszerűbb is megcsinálni:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=100472&kid=83849&sort=

 

Én is elkövettem már 3 állatkát (minta nélkül), ha nem szúrom el, akkor elég gyorsan készen vannak!:-)

stigglinnc Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23897

 

:-))))))))

Ez tulajdonképpen nem cső, hanem a fonalvastagságtól függően vastagabb v. vékonyabb tömött hurka.

De a kérdésedre a válasz: igen!:-)

 

Rengeteg időt töltök a neten és amikor ilyen dolgokat találok, elmentem a linket magamnak.

Ha valakinek van valami gondja, kérdezzen, hátha én belefutottam már valahol a megoldásba :-)

Előzmény: szarvasmici (23894)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23896
Off

Ezt a párnát én sem bírtam volna otthagyni. Ezért nem megyek be mostanában. Csak amíg kb. 50 kg alá nem csökkent a felhalmozott eztmajdelvarrom textilféle.

IO! A magunknak ruhát külön műfaj. Legalább 1,5 órát kell rászánni, gyerek nélkül. És csak azt ami pont jó méretben, hibátlan a minősége, tetszik a fazonja és a színe is. Ahhoz bizony minden egyes darabot meg kell fogni. Nekem kb. minden ruhám így van. Egyszer voltam bajban. Megtetszett egy nagyon jó kis mintás anyag. Hát nem pont passzolt mindenben! Kénytelen voltam hordani. :D Legalább két évbe telt, mire átminősíthettem varráshoz felvághatóvá.
Sztorizást befejeztem.
Előzmény: stigglinnc (23881)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23895

 

Szia!

Köszönöm a kedves felajánlást, alkalomadtán élni fogok vele! A horgolós topicban szoktam kérdezősködni:-)

 

Nem mutatnád meg a babádat, szívesen megnézném!

 

A gépi tűzés ügyében itt tudnak neked segíteni:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9013392

Előzmény: marizsu2 (23893)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23894
Hát bizony azt nem rajzolják elő. De nem akkora durranás,mint gondolnád. Próbáld csak ki, és meglátod a második négyzetméternél már profi leszel.

Stigi! Komolyan ennyi a cső kötése??? Én meg sz...odok négy tűvel és négy szemmel? Ezért nem lettek csíkos harisnyás pici manóim karácsonyra. Úgy éreztem, hogy egy évezred alatt tudom csak megkötni... Mindjárt beleverem a falba a fejemet!!!
Előzmény: marizsu2 (23893)
marizsu2 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23893
Sziasztok!

A képtáramban találtok egy két horgolt figura mintáját. ITT
Profi ugyan én sem vagyok horgolás terén,de horgoltam már elég sok dolgot. Ha tudok szívesen segítek.

Viszont a babáitok, és a többi amit készítettetek csodálatosak. Egy babát már én is varrtam. Most csináltam bugyi nesszeszert- Egy dologra nem tudok rájönni, hogyan van a szabad gépi tűzés? Elő van rajzolva vagy csak úgy ahogy jön?
Előzmény: stigglinnc (23892)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23892

 

Itt van egy csomó fotó arról, hogy ez a lány hogyan csinálja a horgolt babáit:

http://www.flickr.com/photos/29184580@N04/collections/72157621892764268/

Előzmény: Aledi (23883)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23891

 

IOkaste, Kaoka, köszönöm!

A karok, lábak kötve vannak, így:

http://www.videojug.com/film/how-to-knit-an-i-cord

 

 

Előzmény: Kaoka (23887)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23890

 

Köszi, sapkacsúcstól lábfejig 35 cm, test 12 cm.

Fogalmam sincs, hogy az ember hogy csinálja, én csak kb horgolgattam:-) Tényleg nem tudok "rendesen" horgolni, azért gyakorolom, hogy hátha rájövök, hogy kell. Semmi olyan nem jöhet szóba nálam, ahol számolgatni kell, ezért próbálom logikai alapon megközelíteni a témát:-))

 

Egész biztosan vannak minták figurákra is, de szerintem kezdd el, próbálgasd, bontogasd, csináld újra. Nekem pl. még sose sikerült szépen gömbölyödő sapkaformát összehozni, de kitartóan próbálkozom:-)

 

Ez egy olyan csoport, ahol csupa horgolt akármi van, biztosan van olyan is, aminek mintája van:

http://www.flickr.com/groups/1120225@N24/pool/

 

Előzmény: Aledi (23883)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23889
Küldtem mélt másikról.
Előzmény: Kaoka (23888)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23888
IO! Nem működik az email címet, ami itt van. :( Hibát jelzett vissza. Van másik, a régiek elszálltak azóta nincs meg egy csomó.
Előzmény: Törölt nick (23886)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23887

Nagyon édes!:) Azt a vékonyka kart és lábat, hogyan sikerült összehoznod?

 

IO! Küldtem mélt.

Előzmény: stigglinnc (23881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23886
Én is arra céloztam, hogy brutál méretű játékai vannak a gyerkőcnek.. :D
Kedves lett a horgolt manócskád! És a párnahuzat is milyen jó ötlet!! :D

Lehet, az én készülékemben van a hiba, vagy nem vagyok elég rutinos turizó, de én szinte soha semmi megvenni valót nem találok.. :(
Kriszti, nem megyünk el egyszer együtt? Hátha találsz Te nekem valami jót.. Amit eddig sikerült összeturkálnom, azt meg általában lenyúlta a család férfi szekciója.. :P

Aledi, a pw, mint kevésbé időigényes munka? Hihiii... :D
Előzmény: stigglinnc (23880)
mehike Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23885
Lányok !

Érezzétek jól magatokat a topiktalin.Sajna nem tudok elmenni,bár olyan jó lenni régi-új ismerősökkel találkozni.Vigasztal,hogy a fiaimmal lehetek akkor épp.
anmami Creative Commons License 2010.01.23 0 0 23884

Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk
Pági
Kustraera
Ktimó
illesreka
kdatta
Anmami
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23883
Ez de jó! Nagyon szép, mekkora? Van a Meskán egy lány, aki szépséges horgolt babákat készít, egyszer én is szeretném kipróbálni. Van ezekre minta, vagy az ember csak úgy érzéssel horgolja őket?
Én szeretem a "semmi különös" tárgyakat, sőt az az igazi, ha valami semmi különös, és mégis tetszik : ) Jópofa kis szütyő.
Én is halmozom az anyagokat, úgyhogy most nekifogtam foltvarrni (első körben a gyerekeim borzalmas állapotú ágytakaróját cserélem le), hogy felhasználjam őket. Azt gondoltam nagyon lassan fog menni, de úgy tűnik kevésbé időigényes, mint a babavarrás : )
Előzmény: stigglinnc (23881)
Camea Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23882
Neeeeeeeeeeem.... kellett volna? Te tegnap küldted tovább exinek, annak ma vagy hétfőn kell megérkeznie hozzá, attól függ, hogy a nap melyik szakában adtad fel... én tegnap délután adtam fel neked, tehát na nem ma, akkor hétfőn kell megérkeznie. :o)
A nem expresszt még nem kaptam meg. :o(
Előzmény: Törölt nick (23867)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23881

 

Alakul a TV maci jelmez az unokának... Tegnap Valérkát próbáltam összehozni:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A turikban én is teljesen megbízhatatlanná válok... Legutóbb két agyonmosott, kicsit szétszabdalt nagypárna huzat fogott meg a fakó kakaóbarna színével és a puhaságával. Gyorsan varrtam belőle egy kis szütyőt az aktuális horgolásoknak, kötéseknek. Tudom, hogy semmi különös, pláne nektek, de én úúúúgy szeretem tapogatni:-))) Ez már kóros?

 

 

stigglinnc Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23880

 

Mici, köszönöm a varrógépes tanácsot! Remélem, nem gondoltad, hogy a korodra utalok az öreg gépem emlegetésével, mikor én a szakértelmedet próbálom csak kizsákmányolni:-)))

Én is voltam a Soroksári úton, de engem inkább zavarba ejtett a választék... Kértem babatest anyagot a hölgytől, vettem is, amit ő ajánlott, de nekem is túl narancsos, mint IOnak. Befestettem teával, úgy jobb, de nem nyúlik egyformán minden irányban, épp ezt szívtam meg Fügénél. Biztos nem ugyanarra az anyagra gondolunk. Jó lenne abban a boltban egy topicgyűlést tartani a ti, szakértők, jelenlétében:-)))

 

IOkaste, nem az unoka pici, hanem a degek nagyok körülötte:-) Egy hatalmas plüss elefántot a fotó kedvéért el is távolítottam a feje tetejéről, mert amúgy bebújt a lények alá teljesen, úgy aludt el.

 

PaJulcsí, a turi életveszély, egyetértek! Most már nekem se szabad beléjük mennem, mert hihetetlen milyen anyagokat, anyagnak valókat lehet kapni fillérekért.

mehike Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23879
Lányok !

Pénteken láttam itt Tatabányán a csoport foglalkozásunk előtt ezeket a gyurma-toll babákat.Hátha érdekel benneteket.

http://picasaweb.google.com/mehike68/Babak#
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23878
Én erre azt használom, hogy jó ideje NEM megyek be a turkálóba. Mert onnan anyaggal jövök ki. :-) Jó messzire elkerülöm. Hamarosan viszont ellent kell állnom a kísértésnek, mert férjemnek kellenek majd pólók. De akkor igyekszem majd célirányos lenni. És semmit nem veszek, ami másra is jó. Szerint olyan vagyok mint a drogosok. Mindig az anyagon jár az eszem.
Előzmény: PaJulcsi (23875)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23877

 

Mindjárt visszaolvasok, csak ezt megmutatom előbb.

Nagyon tetszik:

http://www.flickr.com/photos/mamtamertner/sets/72157623248574394/

36évi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23876
Kedveseim,

ma levajaztam a babatali helyszínét, arra persze kaüpásból nem emlékeztem, hogy hánytól-hányig, úgyhogy elsőre bekaristoltattam a 13-17-iget, de lehet variálni.

Vélemény?
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23875
Ismerős:))))))
Én ma voltam turiban, ugyanezt éreztem: ennyi jó anyag és itt kell hagynom! Szerencsére a pénztárcám elég karcsú volt:)
Előzmény: illesreka (23872)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23874
Ez amolyan vissza a feladónak téma:))))
Előzmény: Törölt nick (23870)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23873
Huh, nagy kő esett le, mert már kezdtem aggódni. Örülök, hogy legalább az egyiket tudtad használni. Mutatod majd a végeredményt?
Előzmény: pági (prücsök) (23869)
illesreka Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23872

Ez nem ér... Ennyi gyönyörű anyagot!!!!!!!...Veszélyes ezt a topikot olvasni, mert máris egy halom pénzt elköltöttem fejben!:-)))

Előzmény: Törölt nick (23870)
exiefo Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23871
Kriszti ! nem vagyok udvarias :))
IO ! nem jött semmi ! simán a gyalog kakukk jár :))
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23870
PJulcsy Gizella -Fannijáéra gondolsz?

Nekem pont Pjulcsy küldte (mert mit is kezdenék én, a béna anyagbeszerző Nélkületek, topicosok nélkül??!!) , de küldött utána linket is: http://www.foltvarras.eu/nemetvaszon.html - itt van ilyen.. :D Ugye, hogy szép? Én is nagyon szeretem.. :D
Előzmény: pági (prücsök) (23869)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23869

Elkészült az ufóm!!!

Én biza postára adom ma a drágát, hogy Márti hete jól kezdődjön hétfőn. :) Jól becsomagolom egy kis szeretetbe, aztán usgyi a posta.

 

Jut eszembe, Julcsi,

Megjött a leveled pénteken. :) Köszönöm. A fésűtartó már kész volt, de azért egy vitorlás mégiscsak rákerült, mert a vasalósat elrontottam. Ma elvileg fel is avatták az ovisok. (A transzferpapír technológiát meg még tanulnom kell.)

 

IO,

A Fanny angyal apró barna alapon pettyes ruhaanyagát hol vetted? Úúúúgy szeretnék olyat.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23868
Ja, a helyedben mást sem csinálnék, csak ölelgetném a félkész babcikat.. Mert annyira ölelgetnivaló, amit csinálsz.. :D
Előzmény: szarvasmici (23866)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23867
:D Csináld meg duplában.. Egy marad magadnak, játszani, egy meg megy másoknak játszani... :D

Amúgy mindenkit erre bíztatok: ha kiválasztottátok az ufót, biztosan valamennyire meg is szeretitek.. Csináljátok meg a saját verziót is, érdekes lesz majd összehasonlítani a csapatmunkával.. :D

Ma nem volt postásnéni.. Úgy láccik, hét vége felé nem olyan lelkesek.. Camea, Exi, hozzátok ment valami?
Előzmény: szarvasmici (23866)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23866
Elkészült az Ufokika. Asszem nem biztos hogy elküldöm, mert cejejmesz lettem bejéje. Ma már amúgy sem postáznám. Nehogy már ott sziesztázzon a borítékban egy egész hétvégét. Csúrin. Szóval van két napom, hogy kigondoljam, megy, vagy marad. :)
Camea Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23865
Ki öltözik feketébe? Én rózsaszínt és lilát hordok... jó élénket! (De ez tőlem el is várható! ;DD)
Előzmény: Aledi (23864)
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23864
Jaj, köszönöm Camea. Ez nem új modell, mutattam már, de én is imádom : ) Először úgy gondoltam módosítok rajta, hogy kicsit arányosabb legyen, de rájöttem, hogy pont azért aranyos, mert ilyen kis esetlen, és aránytalan, akár az igazi kisbabák.
Egyébként rájöttem, hogy szeretem a rózsaszínt, ha szőke lennék szerintem viselném is : ) Meg egyáltalán, szeretem a színeket, miért öltözik mindenki feketébe?!
Előzmény: Camea (23863)
Camea Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23863
... húúú, hát az új hálózsákos babád... :)) Imádom az összes rózsaszínségével! :o)
Előzmény: Aledi (23851)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23862
Igaz, az először csak virtuálisan ismert emberek, aztán élőben is elég jól megvannak.
Magam részéről, tudom , hogy Exi most épp azt mondaná élőben:

Kezed járjon, ne a szád!

Csak persze udvarias és nem mondja, de gondolja. Úgyhogy megyek is. ....
Előzmény: Aledi (23859)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23861
hja te személyreszabottan motivált voltál)))) ugy izgalmasabb!!!
Előzmény: Aledi (23859)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23860
Hát a nyújtást én értem, de azt leszögezem, hogy nem alkalmazom, vagy legalább is nem minden esetben. Ha belegondolsz, amúgy tök logikus, mert ha az alsó és felső anyagot is Te ragadod meg, és húzod, hogy gyakorlatilag tovább már ne nyúljon, akkor nem csúszik el, és akkor nem tudja benyalni a gép sem. Vékonyabb stretcheknél előfordul, hogy az első pár öltéssel összerántja, és behúzza a tű az anyagot. Ezt valóban úgy tudod elkerülni, ha megfogod a kilógó cérnaszálakat hátul, és óvatosan húzod, de csak addig, amíg a kritikus első 1-2 cm-en túl vagy. Ha folyamatosan nyújtva-húzva varrod össze a darabokat, akkor hullámos lesz a széle, elnyúlik az anyag, amit a cérna rögzít is, és kitömésnél sem tud kisimulni. Csak olyan szakaszokon vált be nálam ez a nyújtásos varrás, ahol tulajdonképpen nem rugalmas a rugalmas anyag, tehát pl. a plüss hosszanti irányban csak így varrható, mert ott meg a plüssszálak miatt eltolódna egymáson a két anyagdarab.

Azt gondolom, hogy nem szabad parával hozzáfogni a rugalmas anyagok varrásához. Tény, hogy kunkorodnak, csúsznak-másznak, a vászonhoz képest nagyon hyperaktívak, de nem igényelnek semmilyen plusz készséget. Fő a nyugalom. És azt kell belátni pusztán, hogy szemben a vásznakkal, a rugalmas anyagot nem tudod úgy varrni, hogy hosszú szakaszokat varrj egyszerre. Sajnos a stretch-el úgy borozdolhatsz el, ha szinte centinként megállsz, és összeigazítod.
A lock is áldásos, és nagyszerű találmány, ha van, de kifejezetten nem apró figurák varrásához ajánlható. Azt a szegést, amit ő hoz létre, az életben nem lehet úgy alakítani tömésnél, hogy szépen kisimuljon. Tehát csak a látható részekhez használom, pl. a babaruhákhoz. A testeket csakis sima varrógéppel állítom össze, és varrás után keskenyre vágom a ráhagyást, különös tekintettel az ívekre.

És töredelmesen bevallom, hogy a Veritasomat nem bizgettem meg, az ő talpszorításával nem bajoltam, és semmit nem állítottam át rajta, hogy tudjak rugalmasat varrni. A Pfaffnál is csak azért, mert úgy jött vissza a szervízből, hogy gyakorlatilag annyira leszorította az anyagot, hogy meg sem mozdult. :(
Előzmény: pági (prücsök) (23856)
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23859
LBZS,
A körúton valahol a Király utca, Wesselényi utca környékén, a körút Belváros felőli oldalán van egy nagyobb méteráru üzlet. Ott nagyon sok szép árnyalatban szokott lenni rendes filc méterben, és 10 centit is adnak. Én imádom a filcet, ha bemegyek veszek minden kapható színben : )
4Hópihe,
Ez a történet annyira édes, és minél nagyobbak annál jobban érzik, hogy rögtön meleg az a kesztyű : )
5-10 éves gyerekeknek készültek a bábok. A kék cicát a lányom választotta magának : ) Elég macerás volt valóban, de a gyerekeim olyan édesek (és türelmetlenek) voltak míg készítettem őket, hogy már csak az is megérte.
Pági (prücsök)
Most már tényleg kezd foglalkoztatni ez a kínai baba : )
ezkriszti2,
Mindig mondom, hogy a számítógép csudajó dolog, csak módjával kell használni, és az igazi kapcsolatokat nem szabad lecserélni a virtuálisra. De nekünk itt van a tali, és mindjárt igaziak lesznek ezek is : )
Előzmény: LBZS (23853)
illesreka Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23858

IO - Ufo-ka feladva!:-) De nem volt buborékos borítékuk - sajnos - , így kapott egy postai dobozt (a néni kicsit túlbuzgóan segítőkész volt), szóval BOCS, ha érte kell menned!

 

Aledi, kicsi kínaira én is kíváncsi lennék!:-)

 

Nálunk Pici-Anya itthon játék - alszik vele, mesét néz vele, de az oviba nem akarja vinni... Mindkét kisfiamnak IKEA-s FAbler egérkéje van. A nagyobb akkor választotta magának, amikor a kicsi született 20 hónaposan.Kis piros királylány egér, Erzsi-nek nevezzük...

A kisebb pedig 16 hónaposan kinézte magának Erzsit, de hogy ne legyen ugyanolyan, fiúsítottam egy IKEA-s darabot (nem volt semmi szétszedni - nagyon megvarrják ezeket!), így lett neki Géza királyfija.:-))))

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23857
Hát ez haláli!!! Emberek, akik még sose látták egymást tök természetességgel ecsetelik hogy a boltban balra kell keresgélni. :DD Internet hatalma.


Előzmény: szarvasmici (23848)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23856

Szóval szuper stretch tű és talpnyomás állítás... Hmmm, az  abaj, hogy úúúútálom állítgatni a varrógépemet, jobb szeretném, ha mindent magától csinálna a beállításokat illetően. :) Na jó, majd ráveszem magam és megnézem.

A rugalmas anyagot miért kell még nyújtani? Amivel én próbálkoztam tegnap, az nyúlt magától is (pamutdzsörzé féle). Na majd jól megnézem a talin. Kéretik mindenki, hogy ne csak kész babát, de alapanyagot is hozzon a kedvemért bemutatási céllal. Köszönöm. :)

 

Aledi,

Lécci cinálni kici kínai baba musztárszárga anyag. Lenni nagyon kívánci. :)

 

A rajz után varró csajszi nagyon jó. Blanka még csak nyalókafát rajzol, olyat tudok varrni és leginkább Férc Jutka kerekerdő fáihoz hasonlítana, csak hurkapálca törzzsel. :)

Nálunk amúgy az 1. szülinapjára kapott puha tesű, de műanyag lábú, karú és fejű Tescos baba az abszolút favorit. Anyukámtól kapta és mennyire nem voltam kibékülve vele az elején. Már én is nagyon szeretem. Néha kap maga mellé társat, de ő mindig velünk van. Szerencsére Barbik még nem laknak nálunk, póniból is csak két picike.

 

Na megyek befejezem a gurulóst. Aztán többet róla egy szót sem. :D

Előzmény: szarvasmici (23809)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23855

hány éves kölyköknek készitetted???az a kék kis cica a kedvencem lett)))

 irigylem a türelmed.. 15éve kb az ovónéni megkért segitenék e... 26mikulásujjbábot csináltam, annyira utáltam már a 8.tól....

Előzmény: Aledi (23850)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23854

nálunk legutobb ez igy hangzott el amiröl irsz  a kicsi lánykám meg is fogalmazta, könnyekig meghatodtam..

-hmm milyen meleg ez a kesztyü

-igen mert duplán béleltem

- nem azt érzem,ez rögtön meleg

-???

-anyaiszeretet van belevarrva és az  a  rögtön meleg.

Előzmény: kdatta (23844)
LBZS Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23853
Aledi! NAgyon jók ezek az ujjbábok! Honnan szerzed be hozzá a filcet? Most én is akarok Babzsáknak filcállatkákat varrni.
Előzmény: Aledi (23850)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23852
Ja, így: """"kisbeszédű"""" ! Ééétitek?
Előzmény: Törölt nick (23849)
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23851
Ez az én férjemről is elmondható. Hiába no, nagybeszédű asszonynak kisbeszédű férj dukál : )
Előzmény: szarvasmici (23848)
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23850
Az én gyerekeim kifejezetten féltek az önműködő játékoktól, a fiam a távirányítós autót is elem nélkül használta, úgy hogy ő irányította. És igen, visszatérnek a varrott babákhoz. A lányom most két ilyennel alszik, és annyira szereti őket : ), az öltöztetős királylányát is előveszi néhanap. A pónik, barbik meg szépen alszanak az ágy alatt : ) Bár igaz, ha vendég kislány jön, ők azokat veszik elő. De mindenképp érdemes varrni nekik. A fiam szülinapjára minden vendégnek egyszerű filc ujjbábot varrtam, sikerük volt még a nagyobb fiúgyerekeknél is.
Előzmény: kdatta (23844)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23849
Kisbeszédű...?
Előzmény: szarvasmici (23848)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23848
Akkor az nem az, amire én gondolok! A mérőasztal oldalában, de az ajtón túl, rögtön balra. Na ott keresgélj.
Igen, írtad már, hogy tudta az eladó ki vitte a hírüket. Később, amikor anyukám ment föl, ő is mondta, hogy kinek vásárol, és rögtön felnevetett a hölgy, hogy "ja, tudom, a kisbeszédű férjével volt itt". :)
Előzmény: Aledi (23842)
szerika0122 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23847

Lányok, kérhetnék egy kis segítséget?

Nagyon tetszenek ezek a babafejek.

http://www.flickr.com/photos/frokenskicklig/4257184020/in/set-72157612139668523/

A pofit szeretném megkérdezni, hogy szeritetek , hogy kell készíteni a két kigömbölyödő arcocskát? A szájánál kell ölteni valahogy...

kdatta Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23846
Nagyméretű (40cm-es) csecsemő babánk nekünk is van, azt tologatjuk a babakocsiban, meg hurcoljuk a textilmózesben, esténként pedig levetkőztetve megfürdik Pannival együtt. Aztán édesen törölgetni, bekenegeti, majd együtt felöltöztetjük.
A műanyag babákkal nincs bajom, addig míg nem beszélnek. :o)
Előzmény: bvedono-Szömörce (23845)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23845
A fiam most azzal a babával játszik, amit babamasszázs oktatáshoz szoktam használni. Műanyag, élethű csecsemő baba.
Előzmény: kdatta (23844)
kdatta Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23844
Szerintem ne aggódj a pónik miatt. Előbb utóbb kiesnek a kegyeikből. Panninak is vannak pónijai, szereti is őket, meg hurcolta be az oviba, de mostanában megint a pici tavasztündér a kedvence, amiből anno spontán közösvarrás lett. :o)) Azzal alszik, azzal játszik. Bence segítségével kuckót épít neki. ;o) Szóval érdemes varrni a gyerkőcöknek, mert talán ők is érzik, hogy sokkal több szeretettel készülnek ezek a babák, mint a fröccsöntött pónik/barbik, amik viszont valljuk be sokkal designosabbak és az oviban is szinte mindenkinek van. :o)
Én annak örülök, hogy a nővérem kislányának a babáira nem kattant rá a kisasszony, ezekre a beszélő, síró, böfögő elemmel működő babákra, mik önálló életet élnek... brrr.
Előzmény: Törölt nick (23838)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23843
Pont ezt akartam javasolni.. :D És egy kis darabot nem próbáltál meg kávézni? A sötétebb barna (olyan lebarnult) baba is nagyon édes tud lenni.. :D
Előzmény: Aledi (23842)
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23842
Mici,
Volt a Soroksári úton egyféle, de egyrészt nagyon vékony, átlátszó volt, másrészt 67 % műszál az összetétele, félek, hogy bogosodik, már jártam így egy anyaggal : ( De azért még megnézem, úgyis tervezek bemenni, a lányos csíkos plüsseimet már elhasználtam, vidám manócskák lettek belőle. Nagyon jó kis lelőhely az. Nem tudom említettem-e, hogy mikor mondtam a (nagyon kedves) eladó hölgynek, hogy a babás fórumon találtam a címet egyből tudta, hogy te szóltál róla : ) Köszi mégegyszer.
Illesreka,
Én hétvégén varrom meg az Ufómat, úgyhogy hét elején postázom. A címed megvan valahol, majd előkeresem. Ha nem felejtem el, majd elviszem az anyagot a talira, hátha születik valami ötlet rá ( a mustármag is jó : ) Egyébként én kínai babára gondoltam : )
Előzmény: szarvasmici (23833)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23841
Stigi, ha a saját gyerekeiméhez, s az általam megszokott méretű játékokhoz hasonlítom a Tiétekét, akkor az édes unokád kb. gyufásdoboz méretű kellene legyen.. :D
Előzmény: stigglinnc (23818)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23840
A képek sokszor lehetnek csalókák, én barackszín testanyagot kaptam, az én ízlésemnek eléggé narancssárga, de megteázom majd. Amit a Meseboltban lehetett kapni, az meg tiszta sárga, szerintem kezelés nélkül abból sem érdemes varrni. Külföldön (bezzeg) rengeteg színből lehet választani, varrhatsz hóka, napbarnított, kínai vagy néger Waldi babát is.. Messze vagyunk még..

(Nekem is lyukasztotta a tű a testanyagot, nem győztem kézzel korrigálni.. :( )
Előzmény: Aledi (23832)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23839
A kötés-folt-varáson többeknek van NEumannjuk, biztosan tudnak majd segíteni, ez visszatérő kérdés szokott ott lenni.. :)
Előzmény: stigglinnc (23829)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23838
Nálunk minden baba össze lett nyálazva, hányva.. valahogy csak kijött eddig minden... :) Igaz, a saját Flóránkon épp ma vettem észre egy kakaófoltot, lehet, le kellene tesztelnem, mit szól a mosógéphez.. :D (Úgysem élet már az élete, a lányom, az én kicsi pónimat vitte helyette az oviba.. MINEK VARROK ÉN EGYÁLTALÁN??!)
Előzmény: stigglinnc (23823)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23837
Nem, nem, nem! A kicsi tankok kizárólag Kicsoda fiai.. :D ÉS nem volt velünk (sem) semmi gond.. Néha anyuztak, néha játszóztak... minden gyerek jó elvolt..
Előzmény: 4Hópihe (23819)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23836
LÁTOD???!

:) Oks, akkor még hétvégén pont arra lesz időm,hogy befejezzem az én ufomat.. :)
Előzmény: illesreka (23825)
illesreka Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23835

Sziasztok!

 

Aledi, eddig én is azért nem rendeltem, mert emlékeztem, hogy Neked nem jót küldtek... De most kellett más is, és gondoltam teszek egy próbát... Amit Mici ajánlott a Soroksári úton, fogalmam sincs mikor jutnék oda...:-(

Egyébként ha nagyon mustárságra, akkor csináld abból az UFO-t, atán csinálunk Neked belőle valami kis "mustármagocskát":-))) (Csak vicceltem, de kíváncsan várom az UFO-dat!:-)

 

Stigi, igen, azért meg fogom próbálni!:-))) Ez jó: az intenet mint kollektív tudat lenyomata - ebből kéne írni egy tanulmányt!:-)))))))

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23834
Brühü.. pont ilyen rajzoltam, hogy jövő héten megcsinálom... Hát mér semmit sem lehet itt kitalálni??? :((
Előzmény: stigglinnc (23822)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23833
Adél! Pontosan igen, tökéletesen megoldja a lyukgondodat is a tű. Gyakorlatilag nálam már folyamatosan ez van a gépben, akkor szoktam csak észbekapni, amikor mondjuk farmert varrok, és eltörik. :S

Testanyagot nem találtál a Soroksáriúton? Szerintem ami ott van, az nagyon szép, és ráadásul mindkét irányba egyformán nyúlik, így nem kell figyelni szabásnál a nyúlásirányra. És sokféle színben van!
Előzmény: Aledi (23832)
Aledi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23832
Köszi Mici az ötletet, én is veszek ilyen tűt. Bár nekem a plüssel nincs gondom, csak a W. baba testanyaggal. Azzal is inkább az, hogy a varrás mentén kis lyukak keletkeznek az anyagban, remélem a tű ezt is megoldja.
illesreka,
Én is vettem a Steinerbabától testanyagot, de olyan sötét volt (kicsit mustárszínű!), hogy semmire sem tudom használni. Akkor azt mondta a csajszi, hogy decemberben kap világosabbat. Persze ez rajtam már nem segített. Haragszom is kellőképpen, ugyanis a honlapon teljesen normál színű van feltüntetve, ha tudta, hogy adott időpontban nincs olyan, illett volna kicserélni a képet, vagy tisztességesen odaírni, hogy jelenleg sötétebb van készleten. Úgyhogy én onnan többet semmit nem veszek. Utólag írta ugyan, hogy valami vegyszerrel lehet világosítani, dehát pont azért vettem direkt babatest anyagot, hogy egy-az egyben használjam : (
Előzmény: szarvasmici (23826)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23831
:) Háááát, megható, hogy ezt kinéznéd belőlem, de asszem nem. Bár a múltkor a Pfaffoon is felfedezőútra kellett indulnom ezügyben, és végül egy kis férji segítséggel ott is megleltük. Az biztos, hogy azon az "oszlopon" kell keresni az állítási lehetőséget, amit leengedsz a talppal. És elvileg a lámpa magasságában van rögzítve csavarral a rugó. Ha azt kicsavarod, akkor tudod lazítani-feszíteni a rugót, ügyelve arra, hogy a talp érjen hozzá az anyagtovábbító karmocskákhoz. Hangsúlyozom, ez a Pfaff-nál működött.
Egy másik alternatíva a régi Lucnikomnál (talán a Neumann is így csinálta), hogy annak a bizonyos oszlopnak a tetején, fölül, volt egy tekerentyűje, ami látszólag csak egy díszítés, és azzal lehetett ezt állítani. És ehhez nem kellett szétkapni a varrógépet. Nem is értem, hogy a modern varrógépekre miért nem tesznek ilyet.
Előzmény: stigglinnc (23829)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23830
Édes, drága gyermek! Érdemes volt neki varrni:)
Előzmény: stigglinnc (23818)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23829

 

Azt nem tudod véletlenül, hogy egy 30-40 éves háztartási Neumann varrógépen hol lehet állítani a talpnyomást?

Előzmény: szarvasmici (23826)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.22 0 0 23828

 

Köszi!

Nekem van több horgolótűm is, de csak egy 4.5-est (mint ezen) meg egy 2,5-est használok:-) Sötét hajnál ennél sűrűbbre horgolom az alapot/sapkát, hogy ne látsszon át a világos fejbőr.

 

Nyugodtan csinálj csak babát gyerekrajz után :-) Az internet nagy hátránya - amellett, hogy el tudják lopni a te bemutatott ötletedet -, hogy kiderülhet, nem is a tied volt eredetileg:-))))  Ja, a kollektív tudat, vagymi ... 

Előzmény: illesreka (23825)
illesreka Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23827
Mici, köszi a választ! Akkor valószínűleg beszerzek egyet a jövő hónapra a bébiplüssök mellé!:-)))
Előzmény: szarvasmici (23826)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23826
Persze ezt konkrétan csak normál varrógépbe lehet tenni. De azt hiszem létezik iparihoz is.
Annó, amikor divatba jött az a hidegselyem nevű anyag, ami mindkét irányba rugalmas, és súlyos, tehát igen jó esésű, szóval nála jött először ez a gond, hogy kihagy öltéseket a gép. De persze mindenképp akartam ilyen göncöket varrni, szóval minden vásárlónak elpanaszoltam (akkor méteráruboltos voltam), hogy mi a helyzet. Egy kedves hasonló problémákkal küszködő csajszi ajánlotta ezt a tűt. Azt hiszem, hogy a Varrógépcentrumban van, az a bolt ahol én veszem lényegében mindent onnan hoz. És épp ma fedeztem fel, hogy nem csak 75-ös méretben létezik, hanem 90-esben is. Mondjuk annak az apropójára még nem jöttem rá, hogy mi az a rugalmas bazi vastag anyag, amihez ilyen vastag tű kell, de biztosan létezik ilyen.
Előzmény: illesreka (23825)
illesreka Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23825

Stigi, aranyos az unokád, ahogy alszik!:-))) A haj meg szuper - hányas tűvel horgoltad? Nekem egy árva 4,5-es van csak...

És a rajzbabák meg nem ér..........:-((( Azt hittem ez az én frappáns ötletem lenne - azaz nem tudtam, hogy már létezik ilyen - 2 hete le is fotóztam az ovi ablakában lévő festményeket... Na mindegy, úgy látszik, nincs új a nap alatt... Azért majd én s megpróbálom.:-)

 

IO, elkészült a gurulós UFO-m, holnap, remélem, postára tudom adni! Ajánlott elsőbbségivel megy majd!

 

Mici - ezt a tűt normál varrógépbe is lehet tenni???

Előzmény: stigglinnc (23822)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23824
Ez mekkora!
Bár ami azt illeti, én is csináltam már gyerekrajzról manót. Nagyon hálás dolog, és épp megkértem a nagyfiamat, hogy tervezzen nekem kicsit több mint 2d-s figurákat. Mondjuk ő már nem ilyen édes bumfordi dolgokat rajzol, mert már lassan 17 lesz. :)
Előzmény: stigglinnc (23822)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23823

 

Ja, meg kisebb gyerekeknek, akik nyálzanak, hánynak, stb:-), nem ilyen baba való, asszem.

Előzmény: 4Hópihe (23820)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23822

 

Ez milyen édes, gyerekrajzokat csinál át babába:

http://chezbeeperbebe.blogspot.com/2010/01/lucky-day-give-away-for-you-custom.html

 

stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23821

 

Én csak kézzel mosnék babát, ha valaki lusta hozzá, lehet, hogy kénytelen lenne a hajat újrahurkolni:-)

Előzmény: 4Hópihe (23820)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23820

áááh látom.. ez olyan,mint amikor subázunk)))akkor a következö kérdés mindjárt a müveletböl fakad,mert a mosásnál ki lazulhatnak a hurkok.. csak cica fürdetés kézzel??

 unoka édesen szunyokál)))))

Előzmény: stigglinnc (23818)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23819

legutobb kis tankoknak neveztétek a kisgyerekkel megjelenöket, folyton ott kéne állnom mellette és felsegiteni,mert ha elviharzik valaki mellette a szelétöl is felborul..

  különleges gyerekem van...bár tavaly óta sokat fejlödött,

Előzmény: ezkriszti2 (23817)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23818

 

Lazán horgolok rövidpálcákkal egy sapkaszerűséget - sűrűn próbálgatva a fejre - , majd  gombostűkkel ráfeszítem, a szélét levarrom. Felvágott fonal szálakat csomozók a pálcákba. A végén ollóval frizurát nyírok, ha kell. A fonal vastagságától (és a frizurától) függően hol sűrűbben, hol ritkábban rakom a hajszálakat.

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (23807)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23817
Hozd el a legkisebbet. Elfogdosna szerintem ő is ott mindenféle szép babát. :-)
Előzmény: 4Hópihe (23816)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23816

hogy négyen egymás bébyszitterei legyenek, ez az amit nem kockáztatok, illetve igen de akkor taxival rohantam a kórházba mig a másik három egymást nyugtatgatta és vigyázta... de ez  olyan eset ami  erösiti a szabályt..

 ha meg ugy alakul,hogy mégis odafutok, esetleg,mert ugy érzem most itt a pillanat és olyan nyugi van mindenki néz a fejéböl kifelé bután, addigra a társaság annyira összeolvad,hogy nehezemre esik beilleszkedni, kommunikálni...

összegezve nehéz eset vagyok)))

 de mindennap jegyzem magamnak a február 20-át,hogy akkor elvileg fontos jelenésem  van.... aztán majd kiderül..

Előzmény: Törölt nick (23814)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23815

nem is hallottam,hogy van ilyen tü.. ikertü és farmertüröl hallottam/Láttam/ használtam..

ez máris egy okosság volt a rugalmassal küzdöknek söt nekem is) 

én sima 80-as géptüvel bármilyen rugalmasat elvarrok,persze a kedvenceim a vaskosabb anyagok, azokon még az interlokk is szebben mutat...

Előzmény: szarvasmici (23809)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23814
Jó, jó... akkor mivel lehetne rávenni a gyerekeidet, hogy elengedjenek? :DD
Előzmény: 4Hópihe (23813)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23813

de drága vagy) csók  a homlokodra)

tényleg nem rajtam mulik,

Előzmény: Törölt nick (23812)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23812
OKs, mi az, amivel BIZTOSAN el lehetne csalni? :))
Előzmény: 4Hópihe (23811)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23811

ez nagyon  erös mézesmadzag, de nem rajtam múlik...

:o)

Előzmény: Törölt nick (23808)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23810
Épp ezt akartam írni, Te biztosan mindent tudsz a sztreccsről.. :D... már szuper workshopokat lehetne tartani a babás talin, ha nem találkoznánk olyan ritkán, hogy ilyenkor inkább a pletyi a legfontosabb.. :D
Előzmény: szarvasmici (23809)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23809
Vegyél SUPER STRETCH tűt a rugalmas anyagokhoz. Ez arra jó orvosság, ha öltéseket kihagy a gép. És esetleg a talpszorítással lehet variálni, hogy ne nyúzza az anyagot, hanem egyenletesen továbbítsa.

Vagy tulajdonképpen milyen gondotok van a rugalmas anyagokkal? Mondjátok, hátha tudok okosságot javasolni!
Előzmény: pági (prücsök) (23798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23808
Gyere el a talira és megtudod.. :D
Én dokumentálom a benyomásaimat a gurulósokról, úgyhogy nem ússzátok meg a sok szöveget.. (most sem.. :P)
Előzmény: 4Hópihe (23807)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23807
sima kispálcákkal bevonod a hajas fejbör helyét és utána a horgolt szemekbe huzkodod be a hajszálakat, vagy besubázod? vagy??? nekem nem jött le a képröl csak a horgolás,hogyan lesz abból haj nem értem.. néztem a te babádat is,hogy abból rájöjjek a trükkre, de olyan sürü n szépséges,hogy nem találom amit keresek...
Előzmény: stigglinnc (23805)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23806

kicsit huzod a talp alatt elöl és hátul is,,, anyag vastagságától és rugalmasságától függ mennyire kell tartani enyhén nyujtani...

---

 olvasom kinek mekkora problémát okoz a rugalmas anyag varrása, én meg tulképpen csak ilyenekkel szeretek dolgozni.rutinom is van benne böven 4kisgyerek alapruhatárát varrtam már meg, és hát én éppen az ellenkezöjét érzem, hogy ez a könnyebb,

csak ezt a nyujtást betartást tudom róla irni, de el kell kapni az izét,hogy milyen mértékben.. ha azt sikerül anyaghoz szabottan belöni elmulik a probléma...

------------------

micsoda örültetes lelkesedés van gurulós kérdéskörben remélem továbbra is igy marad és gyorsan érkeznek a történetek a babák alakulását tekintve...

Előzmény: pági (prücsök) (23798)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23805

 

Ja, bocs, nem gondoltam, hogy már az alapanyag téma is tabu...

 

Én is remélem, de azért bosszant - nem szeretek/szoktam beteg lenni :-)

 

Nem miattatok horgolom, hanem azért, mert nem bírom felfogni, hogy tudok elcseszni 8 szemet sokadszorra:-)))

A parókát én is találomra horgolom, illetve úgy, hogy sokszor felpróbálom közben és szükség szerint szaporítok vagy bontok.

Előzmény: Törölt nick (23802)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23804
Exi, ajánlottan küldjem, vagy jó lesz simán? (Értsd: ha esetleg nem lennél otthon, csuklani fogok holnap, hogy be kell menned érte a postára?? :D)
Előzmény: Törölt nick (23801)
illesreka Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23803

Pági, én is most állok neki a gurulós UFO-nak..., amég gyerkőcök (még) alszanak. Felbosszantottak, úgyhogy kell egy kis idegnyugtató!:-))) Pici-Anya például teával festett IKEA-s vászonból készült... Ezzel nagyon jó dolgozni, de nem lehet szépen kitömni az íves részeket - vagy csak én vagyok nagyon béna...???

Most rendeltem a Steinerbabáról nyúlós testanyagot- meglátjuk, milyen lesz varrni. A bébiplüssből készült macikkal én is szenvedtem...

Előzmény: pági (prücsök) (23798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23802
Remélem, azért nincs komoly baj.. (kh.)

Azért nem venném a lelkemre, ha miattunk csak cipőcskéket horgolnál most.. :D A parókát én is csak találomra horgoltam (képzelhetitek.. amennyire én horkantani tudok..) , de bizakodom benne, hogy meg tudom ismételni febr. végén a mutatványt.. :D
Előzmény: stigglinnc (23799)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23801
NEM LEHET BESZÉLNI RÓLA!! (az anyagválasztás az már az.. ha csak annyit mondtok, hogy bénáztok vele, az nem.. :D)

Exi, megy a baba! Ma nem hozott semmit a postás.. :( (Cameától..) Pedig már úgy belelendültem...
Előzmény: stigglinnc (23800)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23800

 

Én is pont ma varrtam a gurulós UFOt és én is nyúlósból... Megmondom hogy lehet viszonylag jót varrni belőle: ha nagy! Ilyen A4 méretűnek a kisebb részei iszonyat csámpásak lettek nekem is. Azért kitömöm és ha az segít rajta, nem csinálok másikat, ha nem, próbálkoznom kell a nem nyúlós anyaggal, ami teljesen új lesz a számomra...

Előzmény: pági (prücsök) (23798)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23799

 

Egyfolytában a cipőhorgolást gyakorolom, mert hiába csináltam eddig vagy két tucatot (mármint darabot, nem párat), asszem eddig egynél jött ki minden előírás szerint. De nem baj, már arra is rájöttem, hogy lehet rendbehozni, ha elb....m:-)

 

(Remélem ott lehetek a talin, mert most befigyelt egy kórház, de csak febr. 17-én fogom megtudni, mikorra.)

Előzmény: Törölt nick (23793)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23798

Nagy erőkkel felvonultam ma gurulóst varrni és az eredmény tragédiába torkollott. :(

Varrógép félre, gurulós félre, rugalmas anyag félre, jól bevált kis molinóvászam elő, de a kedélyek lecsillapítása érdekében már csak holnap jön a folytatás.

hogy lehet rugalmas anyagot varrni szépen? Vagy milyen kell egyáltalán? Ha gy folytatom a februári "miciséget" is vászonból kivitelezem majd. :)

Mindenesetre a talin majd jól megfigyelem ki miből csinál babatestet.

ktimó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23797
Elmentünk pár napra telelni, és most nem győzök visszaolvasni :-) Hogy fellendült itt az élet!

Bele is vetem magam a napokban a varrásba, látom, van feladatom :-)

Kao! Nagyon jó lett Fifi, gratulálok.
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23796

Persze Réka, védd meg magatokat, tanítókat. :)

Én is megvédem a jó tanítókat, de sajnos a mi középiskolai osztályunkból is mentek páran tanítóképzőbe csak azért, hogy jelentkezzenek valahova. És az unokaöcséim, -húgom révén is van rossz tapasztalatom, de szerencsére jó is. Ez tényleg olyan szakma, amire születni kell, sőt nem is szakma, hanem hivatás. Remélem igazad van és javul a helyzet. Majd cirka 3 év múlva beszámolok a saját tapasztalatokról. :)

És én is bocs az offért.

Előzmény: illesreka (23753)
illesreka Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23795

Sziasztok!

 

A sapi már megy, de Stigi, egy babacipőhorgolásba én is beneveznék, légyszi!!!!:-)))

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23794
Azé' ne vigyorogjon ennyire, mert még érhetik meglepetések magát!! (Miért nem varrod meg a saját verziódat Te is, mint én? :D)
Előzmény: Camea (23791)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23793
Ingyér' is.. :D De azért a tulipánokat nem utasítanám vissza.. :D (Tudod, hogy ez volt a jelem az oviban+ kedvenc virágom? :D) Ez azért megoldható, mert dumálás közben is lehet csinálni.. :D

Stigi, asszem viszek egy Waldi ufót, meghorgolom ott a haját, Te meg segítenél a cipőhorkantásban? :)
Előzmény: kustrae (23792)
kustrae Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23792
IO!Ezt a parókahorgolást élőben szeretném látni a topiktalin.Elejétől a végéig.Lehetséges?Tiéd lehet cserébe három egész szál nemeztulipán :))
Előzmény: Törölt nick (23790)
Camea Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23791
Naaaaaaaaaa megjött a nagy ötlet! ;D ... én annyira láttam bele figurát, hogy alig bírtam ki, hogy ne fejezzem be.... exiével is így voltam, kicsomagoltam, és már mondtam is aprókámnak, hogy mi lesz belőle... aztán rájöttem, hogy csak a haj és az arc az enyém. :o(
Előzmény: Törölt nick (23790)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23790
Márhogyne!! Ha sajnálnám Tőletek, nem reklámoznám.. ;)

Szömörce, képzeld, el is felejtettem, hogy nem lehetnék... de hivatalból be kellett kapcsolnom a gépet, gondoltam akkor nem olyan nagy baj, ha csak bekukkantok!! De már el is tűntem... Camea, remélem, délre már mehet is tovább a babcid.. :) Puszat mindenkinek holnapig!
Előzmény: kdatta (23788)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23789
Hát te? Babázol? nekem is tele a fejem , főleg a közössel, de csak hétvégén lesz rá időm, mert Nimród mellett nem tudok. Én olyan vagyok, hogy amikor este ( jó későn) ágyba kerülök, akkor kezdek el álmodozni babákról, foltvarrásról és olyan jó kis ötletek jönnek:)

Most került a padlóra egy pohár kakaó:( Majd még benézek:)
Előzmény: Törölt nick (23786)
kdatta Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23788
Akármennyibe kerül is, ha nem műxik, akkor is drága. ;o(
Fiygelj édes. Ha gondolod veszek neked és kipróbálod, hogy ez az enyém fajta hogy ízlik. Aztán ha bejön, akkor vhogy csak eljuttatom hozzád. ;o))

Láttam a mohair fonalad, illetve a kis csutkacopfot belőle. Hááát az valami eszméletlen édes!! Attól tartok, hogy muszáj lesz kipróbálnom. Már van egy! :o) előkészített babám, akinél na nem bánod, akkor kipróbálom. ;o) Lehet?
Előzmény: Törölt nick (23786)
kdatta Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23787
A CRB Bp-en, azon belül Újpalotán egy csuda kis rövidáru bolt, ahol hihetetlenül jó választék van cérnából, gombból, zippekből, mindenféle kütyükből. A www.crb.hu-n meg tudod nézni a nagyker választékát. Az van a kiskerben is, csak kicsiben. :o))

Csajok! IO szólt, hogy lesz topiktali. Amit olvastam, mert nagyjából követem az eseményeket,csak szólni nincs időm, vagy erőm. De most megkerestem és 11! oldalt lapoztam vissza, mire megtaláltam a listát, de végre megvan, ezennel idehoztam és most jól felírom magam. :o)))

Február 20-i topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk
Pági
Kustraera
Ktimó
illesreka
kdatta
Előzmény: stigglinnc (23785)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23786
Na, ez lesz a megoldás, én is kéthegyűt vettem igaz, 370-ért féláron. Lehet, azért adták ennyiért, mert tudták, hogy már nem tart soká.. Viszont a fehér fele szépen kiviszi a vízre tűnő filcet is.. most ezt a kettőt kombinálom... (sajna, nálunk választék nincs, örülhetek, hogy legalább már ezt lehet kapni pár hónapja.. :( )
Előzmény: kdatta (23784)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23785

 

Mi az a CRB? Az enyém kettő 800-1000 körül voltak:-(

Előzmény: kdatta (23784)
kdatta Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23784
Én már többet elfogyasztottam. Elvileg egy fél évet kibír, pedig használom rendesen, és még Panni is segít. :o) A múltkor Bence egyik művére rajzolt vele... lassan de biztosan eltűnt szerencsére.
Azt tapasztaltam, hogy a drága, kétvégűt teljesen felesleges megvenni, mert a tűhegyű vége abszolút nem fog. Én a legolcsóbbat veszem a már sokat emlegetett crb-ben, ami így is 4-500.-Ft között mozog, de legalább ezért nem kell bebumliznom a varrógépcentrumba. :o)
Előzmény: Törölt nick (23782)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23783

 

Én vettem egyet egy hobbiboltban, az már akkor nem fogott, amikor otthon kibontottam a csomagolásból:-( A második hetek óta megvan és jó. Szerintem vidd vissza, ha tudod.

Előzmény: Törölt nick (23782)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23782
Lányok, használ valaki illanófilcet? Mennyi ezeknek az élettartama? Karácsony előtt vettem egyet, alig használtam ,mindig becsuktam, idegenkezűség (tüdérboszik) kizárva, és már semmi szusz nincs benne... :((
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23781
Édesem, a pír menet közben kopik... Ha megújítod, mindig csak egy picit kell feljebb tenni, pont a kidudorodó részre.. Mivel most a gödörben van, ezért emlékeztetett valakit (már nem emlékszem..) a fogatlan néni ismerősére.. A pír hangsúlyt ad (és életet..): ha kiemelkedésre teszed, még jobban kigömbölyödik a mosolygós arca, ha bemélyedésbe, még inkább besüpped.. Babáknál is az a szabály, mint a valódi sminkelésnél..
Előzmény: Kaoka (23778)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 23780
:)) Sajna, nem.. de most már bánom, úgy látszik, nem vagyok elég életrevaló.. :))

Éjjel nem ment a varrás, viszont megálmodtam a MEGOLDÁST! :D Most is Camea-babázom.. ;)
Előzmény: illesreka (23779)
illesreka Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23779

IO, valld be, hogy leszerződtél velük!:-)))))))) Én rendeltem egy kis pakkot.

Mici, a piros csíkos bébiplüssel én is szemeztem, de végül annyi mindent pakoltam a kosaramba, hogy majd inkább jövő hónapban!;-) Megvárom a közös Miciséget, és akkor válogatok!:-)))

Előzmény: szarvasmici (23767)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23778

Jaj ettől féltem, hogy ilyenkor jutok ide, vagy még akkor sem. :(

 

ildu! Ki Ő? Én sem tudtam idáig, aztán rákerestem és innen is kaptam segítséget.

Mostmár megszerettem amíg varrtam.

 

stigglinc! Köszönöm. :) Az arc hímezve, a fejdísz rugalmas pamut közé erős vászonnal összefogva, ettől lett tartása. Megpróbálom elvinni, ha menni tudok. :)

 

Camea! Köszönöm. :) Megérkezett a pakk. :) Elég szűkszavú voltam? :D

 

IO! Az arcpír, már késő. Majd legközelebb jobban odafigyelek ilyenekre is. :)

Van még mit tanulnom.

 

Aledi! Teljesen öltöztethető. Most éli Emma az öltöztető korát. : Minden babát levetköztet és felöltöztet. Imádom nézni, ahogy babázik. Jól megfertőztem, már gyógyíthatatlan. :)

 

ezkriszti 2:) Köszönöm. :)

 

szerika0122! Neked is köszönöm és üdvözlöm Antibácsit. Olyanom nekem is van :)

Megtalálod a képtáramban mezitlábasan. :)

 

pági(prücsök)! Köszönöm:) Pamutból vannak a szirmok, sajnos kevés volt a plüssből így nem jutott rá. Abból sokkal szebb lenne. :)

 

 

bretz Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23777

4 hópihe!

40*40-es nem olyan nagy
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23776
éjjel még varrhatsz)) és hét elejére már gyönyörködhetünk is az elsö fordulóban)))
Előzmény: Törölt nick (23773)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23775
klassz-- mekkora????
Előzmény: bretz (23774)
bretz Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23774
halas párnám
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23773
SZóval hyog teljes legyen a kép: mi csak fél órája értünk haza-- eddig esélyem sem volt.. :)
Előzmény: Törölt nick (23770)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23772
Mondtam is Melindának, lesz itt még rendelés.. :D Majd írd meg, a plüssök milyenek.. :D
Előzmény: szarvasmici (23767)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23771

az a fö probléma,hogy felkészültnek kell lennünk olyanban amihez nem igazán ért egy átlag szülö és a negativ elöjelü pedagogusok rontják a hitelét a pedagogus társadalom azon rétegének, akik a gyerekeket egyénre szabottan nevelni és tanitani próbálják szeretettel és maximális eröbedobással,nemcsak a tudást betölteni bármiáron kis gyerekhalmazokba...

nekem van ilyen és olyan tapasztalatom is...

védeni ugy tudjuk azokat akik igy születtek pedagogusnak vagy nagyon akarnak jók lenni,hogy hirdetjük öket...bár ez is szubjektiv,hogy kinek mi a jó...

van aki azt mondja nyugodtan csapja agyon a gyereket van aki meg ezen felháborodna....

Előzmény: illesreka (23753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23770
Bezzeg én meg olyan babát kaptam.. hogy a manóba adjam holnapra postára?? Camea, ez NEM villámbaba...most már a kajáni vigyort is hozzáképzelem a tegnapi kommentedhez.. :D De jól van, van még 2 napom.. :)
Előzmény: Camea (23768)
exiefo Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23769
Camea ! hozzád is indul a csomag holnap !
Előzmény: Camea (23768)
Camea Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23768
Kész van! Az előbb fotózta a kicsikém... holnap utazik IO-hoz. :o)
Előzmény: exiefo (23766)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23767
IO! Bevittél a csalitosba. Szétnéztem a Steinerbabán, és találtam piros-fehér csíkos(!) plüsst! Ennek örömére úgy döntöttem vásárolok. Szóval jön majd hozzám is egy csomagocska ez+az. :)
exiefo Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23766
ez most a mi esetünkben igen !
A haj és arc egyben van, mert hárman vagyunk!
Előzmény: Camea (23765)
Camea Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23765
Exi! Ő szerencsésen ideérkezett.... meg se melegedhet, holnap már utazik tovább. :o))
Röpke pontosítást! Mi akkor 3-an vagyunk... és a haj és az arc van egyben?
Megnézem az indexbabán, hátha kiderül... de ha neeeeeeeeeeeeem, akkor súgjon valaki lécccciiiiii!
szerika0122 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23764
Én meg köszönöm ,hogy itt lehetek. Aláírás: Néha Anti néha Bálintgazda :-))
Előzmény: Antibacsi (23763)
Antibacsi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23763
Üdvözlöm kedves kolléga, örülök, hogy végre megismerhettem :)
Előzmény: szerika0122 (23750)
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23762

:D

 

bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23761
Értettem!
Előzmény: ezkriszti2 (23760)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23760
Nem vagyok ám rendőr.
Előzmény: ezkriszti2 (23759)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23759
Nana!!! Nem ér sugalni sem. Gurulós tabu téma. Csak a feladtam, ... megjött épségben típusu mondatok jöjjenek.
Előzmény: bvedono-Szömörce (23758)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23758
ma gondolkodtam a közös és a gurulós babán is:) Amit a gurulósra kitaláltam, eléggé egyszerűnek tűnik, de akár vmi különleges dolgot is ki lehet belőle hozni:))
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23757
A hajakhoz én nem is szólok hozzá, mivel én csak olyan babát varrok, ami dekorációs célra jó. talán ha majd lesz egy lányom..:)
illesreka Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23756

Tényleg Bálint-gazda!:-))) Nagyon jól néz ki!:-)

 

Előzmény: szerika0122 (23750)
Camea Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23755
... persze, hogy persze... :o)) ... és nem is fért volna át a postaláda kis lyukán... :o)
Előzmény: Törölt nick (23754)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23754
:) Szerintem Cameáé is, de postára kell mennem érte, pont nem voltunk itthon..
(Ajánlottan küldted, Hétszépségű Királylány? :DD)
Előzmény: exiefo (23748)
illesreka Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23753

Pági, most megvédjem vagy ne védjem meg magunkat, tanítókat???

Egyfelöl igazad van, hogy sokan jelentkeznek a tanítóképzőbe olyanok, akiket gyerek közelébe sem engednék - ez jórészt a felvételi rendszer hibája, hiszen alkalmasságin nem nézik a pedagógiai érzéket csakis, hogy tudsz-e kézenállni/bukfencezni, énekelni és nem vagy-e (nagyon) beszédhibás... Másrészt a képzés hibája, bár etéren azért javulnak: régebben elég sok begyöpösödött tanár oktatott ott, de most azért frssítettek, és főleg a korral haladó, igazán képzett tanárok maradtak, illetve vettek fel sok fiatal tanársegédet.

Én azt gondolom, hogy mindezek mellett pedagógus-alkatnak születni kell, ezt iskolában 10 év alatt sem lehet megtanulni, de aki AKAR jó tanító lenni, azt 4 év alatt felkészítik a speciális esetekre is. Sőt, etéren szerintem már kicsit át is lendültek, mert a fülünkön folyt ki a sok "differenciált, kompetencia-alapú fejlesztés".

Viszont pályakezdőként borzasztó nehéz munkát találni (sokan egyébként - főleg az alkalmatlan cicababák, akiknek csak a diploma kell - nem is akarnak tanítók lenni) azoknak is, akik tényleg tanítani szeretnének... Először is max. napközibe mehetnek, miközben rengeteg nem tanárnak, tanítónak képzett ember, de 10 éves tapasztalattal, mert ano még felvették őket, taníthat. Tesóm osztályfőnöke egy gépészmérnök nő volt - szerintem, azt sem tudta, a gyerkeket eszik-e vagy isszák!:-) A másik dolog, hogy egy lelkiismeretes tanító 1 órára legalább szintén 1 órát készül otthon, ami ugye elég sok meló (főleg alsó tagozaton) napi 4-5 letanított órát számolva - ezt kevesen csinálják (főleg szintén a magukat "rutinos öreg rókáknak"-vallók, már egyáltalán nem. Pedig ezt tanítják a főiskolán, és így már előre lehet tervezni a differenciált fejlesztést (azaz minden gyerenek a saját képességei szerinti fejlesztését) - persze ez is macera, meg még több meló, de csak így lehet eredményt elérni és az iskolai kudarcoktól megkímélni a gyerekeket!

Bocs az OFF-ért, de ez kikívánkozott! Eldugulok!

Előzmény: pági (prücsök) (23744)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23752
Ezen röhögtem egy jót! :) Szerintem minden szép haj macerás.. Én is 20x megbánom, hogy úgy fogtam egy hajhoz, ahogy, és nem a hagyományos, középen levarrósat választom (ami azért szintén lehet szép, csak más..) - de azért nem véletlenül.. :)
Előzmény: Aledi (23747)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23751
Bálint gazda!!! Szuper!! :)
Előzmény: szerika0122 (23750)
szerika0122 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23750
Anti bácsi, a tartozásom. Persze van kerticipője is ,de azt  most épp levetette. :-)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23749
Pihe! Ha nem bánod én ezt most elmentem magamnak és nyitok egy mappát a majdani iskoláskorhoz. Ami mindjárt itt lesz.
Előzmény: 4Hópihe (23740)
exiefo Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23748
IO ! megérkezett !
Előzmény: Törölt nick (23727)
Aledi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23747
Hát, mit tegyek, ha ilyen tátott szájú lányom van : ) Biztos azért tartja kicsit nyitva, mert álmában is beszélni akar : )
Mindenesetre, ha valaki megtalálja az ideális hajanyagot, és módszert szóljon nekem is. A W. szerű, horgolt sapira rögzítés szálanként nagyon szép, de borzasztóan lassú. Most három babának készítettem így egymás után, órákig tart egy-egy frizura. De a végeredmény tényleg tetszik, és nagyfokú fésűvel szépen fésülhető, be is lehet kötni, szóval szuper : )
Előzmény: Törölt nick (23746)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23746
Szerintem nem dekorbabának készültek, legalábbis abból ítélve, hová küldi őket a F.S.... :) Csinálok egy nyúzós verziót itthonra, aztán majd egy év múlva visszatérünk rá. :) Nekem is bolyholódik az angórapulcsim.. De mint írtam, valamennyire a többi fonal-babahaj is, bármiből is készült.. Pl. a most mutatott babámnak Anchor hímzőszálakból van a frizkó kezdeménye, kb. egy éve hagytam abba, annyira sziszifoszi meló volt.. Mostanra az is bolyholódik. EZ legalább fésülhető.. (amíg van.. :P) ( Mellesleg a Barbie haj is borzasztó lesz egy éven belül.. :D) Szóval még keressük az ideális haj-anyagot.. :D

A szájba-szösszel kapcsolatban igazad lehet...blee... de a csukott szájjal alszik, akkor kifejezetten jó hozzábújni egy ilyen szöszös izéhez.. :D
Előzmény: Aledi (23745)
Aledi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23745
IOkaste,
Tényleg jópofa. Én is imádom ezeket a babákat, csak egy bajom van velük, nem kisgyereknek valók. Sőt, nagyobb gyereknek sem igazán. Ha egy ilyennel aludna pl. az én lányom, mind megenné szegény a sok szöszt, hiszen az alvósbabában pont az a lényeg, hogy hozzá lehet bújni. Illetve abban sem vagyok biztos, hogy használat közben nem lesz-e bogos, nem szakad-e szét.
Nekem vannak szépséges pulcsijaim ilyen könnyű, finom mohairból. Nagyon ritkán viselem őket, de így is bogosodnak, arról nem is beszélve, hogy sötét nadrággal nem lehet viselni őket, nagyon szöszölnek.
De dekorációs babának szuper : )
Előzmény: Törölt nick (23742)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23744

Hát sajnos pszihológus és pszichológus között nagy különbségek vannak. De hogy hiperaktivitásra gyógyszert ad egy gyereknek, ezen kiakadtam. A hiperaktivitás nem kezelhető gyógyszerrel, csak türelemmel és odafigyeléssel - tudtommal. Az a baj, hogy ma már minden kicsit pörgősebb gyerekre azt mondják, hogy hiperaktív (mert ez a divat????) dehát milyen legyen, amikor így fel van gyorsulva körülötte a világ!? És hát Ildunak igaza van, sok pedagógus türelmetlen, azt hiszem nem a mai kornak megfelelően késztik fel őket a gyerkőcökkel való foglalkozásra... Ha egyáltalán felkészítik. Nem beszélve arról, hogy akik nem tudják hova felvételizzenek vagy nem elég jók a jegyeik, azok tanárnak jelenkeznek...

Na ennyi az off. Bocsánat. :)

 

Kao,

Fifinek egy csepp hiányossága sincs! Punktum. Tényleg csak finomtani lehet rajta egy kis díszítéssel, de nagyon jól sikerült. :D A szirmok is plüssből vannak a fején? Jaj, nagyon szépen lett megvarrva.

 

Stigi,

Nekem kétségem nincs felőle, hogy te is meg tudnád varrni Fifit. ;)

 

Posta és elsőbbségi témában úgy tudom akkor ér oda az elősbbségi másnapra, ha délután 3-ig a postára kerül.

 

illesreka Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23743

Erika, ment mail a suliról!

Előzmény: kustrae (23737)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23742
Szerettem volna képet feltölteni a mohair-ről, de a zindex nem hagyja.. már 3x. kicsinyítettem rajta, nincs türelmem többet.. :I Ha vkit érdekel, a blogomon fent van..
Előzmény: Törölt nick (23732)
szerika0122 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23741

Kaoka!

Gratulálok! Nagyon helyes lett Fifi!

 

4Hópihe Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23740

a szülök legtöbbje nem is kedveli ha fejlesztésre kell hordania a gyereket, azzal meg aztán igazán nehéz szembesülni ha a szülö  a problémás csak a gyereken csapódik le...és van a másik véglet amikor a szülö jól érzékeli a problémát de sokáig elhajtják,hogy anyuka nyugalom...

szerencséd,hogy sikerült benyomulnod,, egy ilyen fejlesztés sorozat csodákra képes.!!!

 összes papirkádat gyüjtsd majd össze,hogy a tantó nénik orra alá tudd tenni,lehet,hogy egy tanév alatt többször is.. és készülj fel,hogy nem lesz könnyü dolgod,mert a különleges gyerekekhez nem igazán képzik a pedagogusokat, csak ahhoz értenek akik besimulnak a középmezönybe..

és akármilyen iskolát is találsz akarj majd elöször személyesen beszélni használati utasitással a gyerekhez- ugymond utat törni neki.. és nem kell szépiteni feltupirozni inkább ö lepödjön kellemesen és a saját sikerének könyvelje el,az eredményt,mint forditva..

és ha ugy érzed iskolát váltani se légy rest...

figyelemzavaros gyerekekkel nem könnyü és kilöki az iskolai rendszer  magából. sajnos...szabadulni akarnak általában tölük..

és ha estleg nem ismernéd járasd a varázsbetü hirlevelet, vannak jó ötleteik otthonra,és kulcsmondatok a pedagogusok felé..

spéci iskola majd eldöntöd bejön -e vagy sem, nekem nem javasolták,mivel ott ömlesztve vannak a gyerekek és a magatartászavarosokkal párositják.és a csendes figyelemzavarosnak meghökkentö lenne az a gyerekközösség élmény.

és érdemes tájékozodni nem tul erös képzésü gyerekiskolát választani,hogy érhesse sikerélmény...vagy tuti jó pedagogust...aki képes  a kihivással együtt munkálkodni...

Előzmény: kustrae (23737)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23739
Az Ufomat én csak hétvégén csinálom meg:)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23738
Mit értesz azon, hogy furi?
Előzmény: kustrae (23737)
kustrae Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23737
Ildu öreganyám,és többiek!Köszönöm a biztatást!Már 4 hónapja járunk a lányommal,hetente kétszer a nev.tan-ba.Csecsemőkora óta furi a drága,de az anyának senki nem hisz :D Kiderült,hogy figyelemzavaros,ami miatt az oviban jól lehúzták az önbizalmát is,úgyhogy van mit ,,dolgozni,,rajta.Amúgy már sokat változott :) Most éppen iskolát keresünk neki,ahol 20 fő alatti az osztálylétszám,és nincs a világ végén.Mindenhol azt mondják,a létszám szerencse kérdése :( Járt valamelyikőtök gyerkéje Meixner iskolába?
Talán a szülőkre is ráférne egy kiadós terápia,de a nevtanban nem vállalnak túlkorosakat :D

Kao!Fifi egyértelműen Fifi,a fejdísze meg aztán tényleg tökély!

Hajrá gurulósok!!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23736
Nálam is dobozokban vannak.. :D Egy jóóó magas szekrényben, bezárva.. :D Nem maszatos babamancsnak való.. :D
Előzmény: Aledi (23734)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23735
Aha, köszi.. Tájékozódnom kell a postai díjszabásokról is, mert a mostani postaklts ráfizetés volt.. :D Nagyon naivan hozzá.. :D
Előzmény: Aledi (23734)
Aledi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23734
Ezzel én is így vagyok : ) Sőt, még attól is fáj a szívem, ha a lányomnak varrt babák a földön hevernek. Általában megbecsüli őket, már inkább csak alszik velük, de nem jó látni, hogy néha nem kellő finomsággal játszik velük : ) Én úgy kezelem őket, mintha törékenyek lennének, és amíg megveszik, hatalmas dobozokban fekszenek szépen, nehogy bajuk essen.
De ezek a babák szerencsére nem férnek be a postaládába. Azért volt olyan vevő, aki megjárta egy táskával (azt nagy nehezen begyömöszölte a postás a ládába), ő tértivevénnyel kérte, így biztonságosan kézbe kapta. A sima postázást ajánlva értsd, csak nem elsőbbségivel. Azért az ajánlott levélre jobban vigyáznak.
Előzmény: Törölt nick (23733)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23733
És nem félsz, hogy a postás csak simán betűzi a ládába, valaki meg csak úgy kiemeli? Én nem sajnálom másnak (el)adni vagy ajándékozni a babáimat, de a gondolatától is rosszul vagyok annak, hogy olyan kezekbe kerülnek, akik nem becsülik meg őket. Egy babámat Katának sikerült elhagyni, azóta is olyan szívszorongató érzés, ha a fotója a kezembe kerül, míg a máshová került babáknál sohasem érzem ezt..

NEm tehetek róla, annyira a szívemhez nőnek készítés során, mintha kicsit ők si a gyerekeim lennének.. :)
Előzmény: Aledi (23730)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23732
ON: tegnap megkaptam a mohair fonalaimat.. Lányok, EZ AZ amiből Juliane is csinálja a frizkókat! Egy álom!! Sára rögtön meg is kérdezte, kinek a bundája ez? :) A gombolyag maga is olyan mint egy összegömbölyödött törpe perzsamacska.. Majd feltétlen csinálok róla fotókat is, de a talira is elviszem, mert ez meg kell tapogassátok! :) És az már csak hab a tortán, hogy szinte pont onnan tudom elhozni, ahol a vásárolni is szoktam.. Mintha csak a Tescoban leemelném a polcról a waldis kelléleket.. :D

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23731
Nekem meg gőzöm sincs ki az a Fifi, itt hallottam róla először. Szörnyű műveleten vagyok, belátom. Kaoka Fifije kaokás precizitással van varrva azt látom, meg aranyos is. Méghogy levelibéka.
Előzmény: Aledi (23729)
Aledi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23730
IO,
Én tavaly nagyon sok babát postáztam, a simák két nap alatt értek oda, az elsőbbségivel postázottak másnapra. De Pesten belül a sima is megérkezett másnap. (Számomra hihetetlen, de a pesti vásárlók több, mint fele is postán kérte) Úgyhogy, ha nem nagyon muszáj, nem éri meg elsőbbségivel adni. És én megvédeném a postát (semmi érdekem nem fűződik hozzá : ) Egyszer fordult elő, hogy a sima levél több, mint egy hét múlva ért célba, a többi nagyon flottul ment.
Előzmény: Törölt nick (23728)
Aledi Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23729
Kao,
Ez gyönyörűen kidolgozott baba, nagyon szép lett. Levehető a ruhája? És a garbója? Nagyon profi, hogy záródik? Szépséges lett, biztos nagy lesz az öröm. És ez tőlem óriási bók, mert magát a mesét, és a figurát borzalmasnak tartom (bocs : )
Előzmény: Kaoka (23706)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23728
És - bocsi az offért, de már régóta foglalkoztat- mi az, hogy az elsőbbségit kiemelten kezelik? Külön kosárba kerül? Ha vége a munkaidőnek azt szortírozzák akkor is,a simát meg otthagyják? Eh... ködös dolgok ezek..
Előzmény: Törölt nick (23727)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23727
Igen, ilyet is hallottam, meg is fogadtam, hogy többet nem is fizetek önszántamból extrán a postának olyan szolgáltatásért, amiért tképp ne is ad semmi garantáltat, nem tudom, miért dőlök be mégis újra és újra... A köv. csomagnál kipróbálom a simát, aztán majd meglátjuk, melyik ér gyorsabban Hozzád.. :D
Előzmény: exiefo (23726)
exiefo Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23726
- nem csak lassúbb , de drágább is !
Előzmény: Törölt nick (23724)
Camea Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23725
... akkor garantált, de általában másnap ott van... szerintem a Tiéd is ott lesz ma. :o)
Előzmény: Törölt nick (23724)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23724
Én tegnap elsőbbségivel adtam fel, naivan azt hittem, ma már meg is kapja Exi, de a postán lehűtöttek: az elsőbbségi 3 napon belül garantált, a rendes levél 5 nap.. Éljen a 21. század.. minden gyorsul, csak a posta lesz lassabb.. :(
Előzmény: Camea (23723)
Camea Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23723
Szerintem az enyém tegnap meg is jött, de csak ma tudok besasszézni érte a postára. :o)
Előzmény: Törölt nick (23722)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23722
Igen, mivel az első gurulósok már elindultak, fontos kihangsúlyozni, hogy EGY KONKRÉT SZÓT SEM lehet elárulni a babáról!!!

Kb. ilyen mondatok hangzanak el max. : "Megkaptam a csomagot, hehe, nagyon meg fogtok lepődni.. Ezt nekem Kustraera írta pl., mikor ÁterPátert csinált a tündérnek szánt babámból.. :D "

Kao, nagyon szép lett Fifid, a mosolya tényleg bűbáj, én egyedül az arcpírt tettem volna kicsit feljebb, oda, ahol a szájbehúzás miatt kialakultak az almácskái.. :) Emma is elmondhatja, hogy van egy szupernagyija! Mindkét Fifi megy a honlapra, ha van kedvetek elküldeni, szm-t is szívesen feltöltök! :)

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23721
Ildu babájának ez lesz a sorsa.
Most Te is csinálsz egy ufót, elküldöd Ildunak. Ő csinál neki hajat, Pajulcsi arcot, Ktimó pedig majd ruhát, majd visszaküldi neked. És addig foggalmad se lesz mit kapsz vissza.
Előzmény: anmami (23720)
anmami Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23720
Sziasztok !

Ildu - Pajulcsi - Ktimó - Anmami

Ugye jól értettem ?

Ildu készíti a testét, Pajulcsi a haját, Ktimó az arcát én pedig a ruháját ?
Bocs, az értetlenség miatt.
Camea Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23719
... huhúúúúúúúúúúú, szuper gyönyörűségesen szépséges! :o)) Én semmit hibát nem látok rajt... bájos, kedves... csodás! :o))
Előzmény: Kaoka (23706)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23718

 

Hát ez... hihetetlen... elképesztő... stb.

Csodálatos a ruhája minden részlete - annyira szeretném tudni, mit hogyan csináltál rajta. A fejdísz miből van?

Az arc hímzése (vagy festése?) is tökéletes.

Ha jössz a találkozóra, el tudod majd hozni?

(De szeretnék addig eljutni, hogy valami hasonlót tudjak csinálni!)

Előzmény: Kaoka (23706)
ildu Creative Commons License 2010.01.20 0 0 23717

Kao,helyes ez a baba,csak halvány dunsztom sincs,ki ő! (kölkem már kinőtt ebből,az unokákat meg marha ritkán hozzák)

Kisgyerekes csajok,'83 óta tanítok,így tapasztalatból mondom:nincs hiperaktív gyerek,csak ideges szülő/tanító ! Nálam előbb-utóbb elül nyugodtan a hiperaktívnak vagy sni-nek papírozott kölök,és dolgozik,ahogy kérem.De ez nem volt mindig így,fiatalon eléggé dilis voltam...most viszont fát lehet vágni a hátamon...(hja,és kéretik eztán  "öreganyám"-nak titulálni :D)

Gurulóstársnak holnap (ha sikerül végre végeznem a szöveges értékeléssel)küldöm a címem,mert itthon a gépen nem tudok emilcímet nézni :(

Előzmény: Kaoka (23706)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23716

anmamai! Neked is köszönöm:) Mostmár kififiztem magamat alaposan. :)Jöhetnek a gurlósok. :)

Előzmény: anmami (23711)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23715
mehike! Csak most vettelek észre. :) Köszönöm neked is. :)
Előzmény: mehike (23710)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23714
Mici! Köszönöm az észrevételt. :) Ez nagyon jó, fogatlan fifi:) Én a mosolyával vagyok elégedett. Érzem, hogy belülről fakad és ezt még sohasem tudtam elérni babánál. :) Különben lehet szép protkókat csináltatni. :D
Előzmény: szarvasmici (23713)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23713
Jaj, hát bűbájos lett! A szirmai egészen egyszerűen meseszépek, és a tartása is nagyon tetszik. Az arcáról drága nagyikám nővére jutott eszembe, aki egész fiatalon elveszítette az összes fogát, és szegénykémnek kicsit beesett volt az arca. Úgyhogy ez nem kritika, mert nekem ő szép volt.
Nagyon ügyes vagy Kao, gratulálok!
Előzmény: Kaoka (23706)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23712

Skippo, neked is köszönöm. :) A férjemnek fülig ért a szája, annyira odáig volt érte. :) Nem szokott ennyire véleményt nyilvánítani, de azt mondta, imádni fogja Emma. :)

Alíg várom a hétvégét, hogy odaadhassam neki. :)

kikita már megdicsérte a blogomon, pedig még fel sem raktam. :) :) :) Oda majd holnap. :)

Előzmény: Skippo (23708)
anmami Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23711
Vagány kis csaj ez a Fifi ! Gratula !
mehike Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23710
Nagyon édes ez a Fifi virág
Előzmény: Kaoka (23706)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23709
Köszönöm Pihe! :) A szoknyáján lesz apró díszítés és annyi. Mást nem tudok már alakítani rajta. :)
Előzmény: 4Hópihe (23707)
Skippo Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23708
Nah, most jól megkritizállak! :P Nagyon aranyos Fifi-baba. Egyáltalán nem fiús. :) Szerintem amúgy sem a mi, hanem csak annak a kislánynak a véleménye az igazán fontos, akinek ennyi szeretettel, s gondoskodással, meg aggodalommal készült. :)))
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23707

hő-hő))

a finomitanivalót te tudod-látod közelröl,  a fotót tkintve nagyon helyes kis fifi lett belöle...

Előzmény: Kaoka (23706)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23706
Fifi virág. :) Várom a kritikákat. :) Még finomítok rajta, vannak hiányosságai.
illesreka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23705

Szia! Köszi, bár a haja nem tökéletes, mert túl sűrű, és középen még így sincsenek szálak...

Most próbáltam először ezt a technikát, a Waldorf babáknak van ilyen hajuk. Itt találsz leírást:http://www.scribd.com/doc/13750021/Doll-hair-Waldorf-doll-Waldorfpuppe

 

Előzmény: LBZS (23704)
LBZS Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23704

Illesreka: nagyon aranyos a "pici-anya" babád! Hogy csinálod a haját???? Én hajban annyira béna vagyok, hogy ti azt el sem tudjátok képzelni!

 

Előzmény: illesreka (23687)
mehike Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23703
Lányok fantasztikusak vagytok.Már fel is adtátok a gurulóst?Nem semmi
illesreka Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23702

Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást. A baba itthon várja Levit, azt mondta reggel, hogy rám vigyázzon inkább...

Mici, nem vagy te is pszichológus véletlenül?:-)))  Azt hiszem igazad van, jobban kellett volna egy "pici-gyerkőc"-öt varrni...:-(((

Szerencsére maradt itthon még egy gyerkőc, akit meg le sem lehet tenni, úgyhogy a szeretgetésből így is maradt, amég a másikat elhozom.

 

Nagyon szupik vagytok a gurlóssal, remélem a héten én is fel tudom adni!

 

A pszichomókusokról meg annyit, hogy 2 éves múlt a nagyobb, amikor még nem beszélt egyetlen szótagot sem csak "ööööööööö" és mutogatott... Olyan 3 órás tesztelésnek vetették alá, amibe én belefáradtam... Aztán közölték, hogy autisztikus, és vigyük fejlesztésre... Nem vittük, megvizsgáltattuk máshol, ahol nem állapítottak meg semmi eltérést értelmileg. 2, 5 évesen elkezdett beszélni és most, 3 éves korára öszetett mondatokban, gyönyörűen beszél, meséket mond, versel, énekel. Az óvónénik dicsérik, hogy kedves, udvarias, ügyes.... DE engem most jó pár évre elkeserítettek az első diagnózissal - állandóan figyelem szegénykét, összehasonlítom a kortársaival stb... - és TUDOM, hogy nincs baja, de azt a kis tüskét belémbökték, és azóta nem tudok teljesen megnyugodni....:-(((

Bocs az OFF-ért, de nagyon vigyázzatok ezzel!

 

 

szarvasmici Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23701
Megfordult a fejemben, terápiás célzattal. Meg ha szigorú határidő van, akkor könnyebben megy a munka. Vagy legalább is igaz a mondás, hogy teher alatt nő... De most ennyi buliba nem tudok beszállni, nagyon be vagyok havazva.
Előzmény: Törölt nick (23699)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23700
Lehet ám, hogy inkább magadnak kellett volna egy "Pici-Gyerkőc". :)
Különben meg olyan édesek vagytok, Puszizsák, Pici-Anya... Nagyon jó ötletek.
Előzmény: illesreka (23687)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23699
Miért, gondolkoztál rajta? :D (Még nem késő beszállni negyediknek.. :P)
Előzmény: szarvasmici (23697)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23698
Igazi sikersztori! (Milyen kár, hogy kevés ilyen értelmes pszichomókus van...) Ismerősömnek hiperaktív a gyereke, járatják pszichológushoz, gyógyszerezik, de egy pofonegyszerű megoldásként kínálkozó családterápia senkinek nem jutna eszébe.. :(

A fotórendelést vettem! :D
Előzmény: Camea (23691)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23697
Haha! Én is így jártam, egy-két alkalom után a szakember közölte, hogy a gyereknek semmi baja, de velem szívesen foglalkozik. Nekem ennyi elég is volt kezelésnek, ezután jól kinyitottam a szemem, és rájöttem, hogy vannak valóban problémás gyerekek, én csak csöppet türelmetlen voltam. :)

Komolyan mondjátok, hogy már elindítottatok babákat??? Még jó, hogy nem jelentkeztem az expressz csoportba. :S
Előzmény: Camea (23691)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23696
Nekem is nagyon tetszik! Nincs ezzel a babával semmi baj, jó az a fejforma.. :D Egyedül talán a nyakánál tömhetted volna kicsit keményebbre.. és persze az arcpír.. De az csak elméleti, az oviban a szeretgetéstől úgyis nagyon hamar lekopik.. :D
Előzmény: illesreka (23687)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23695
:))) Szóval direkt nekem készült? Hajaj... :)

Exikém, én is szeretnék egy címet, mennék a postára.. :) Nekem tegnap csak az expressz készült el, de az rögtön két példányban.. ha hazaér a csapatmunka, meg tudom majd mutatni, én egyedül hogy fejeztem volna be.. :)
Előzmény: Camea (23690)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23694
Nagyon tetszik a horgolt pulcsija! És igen, kellenek az ilyen Pici Anyák:)))
Előzmény: illesreka (23687)
Camea Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23693
Figyelek. :o)) Pusza! :o)
Előzmény: exiefo (23692)
exiefo Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23692
Camea !
A 5 ös barna buborékos elindult ! Figyelj mert jó duci ,postaládába nem fér.
Elsőbbségivel megy.Fényképeztem.
Előzmény: Camea (23690)
Camea Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23691
Ha időpontra mész nem kell sokat várni! :) Én is voltam annak idején.... mentünk egyszer-kétszer-háromszor-négyszer.... rajzoltak, gyurmáztok, beszélgettek a pszichológus bácsival, aztán valahányadik alkalommal a pszichológus behívott, hogy kisgyerek, aranyos, értelmes, .... és csupa szuper.... és most akkor nézzük anyukát! :oD Anyuka egy hónap múlva munkahelyet váltott.... és láááááááááám a kisgyerek normális lett! :D
Előzmény: kustrae (23666)
Camea Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23690

Jóóóó reggelt! Ma indulnak a babák tőlem! Mindkettő! :o)

IO bocsiiiiiiiiiiiii, ha nem Te lennél utánam, nem az lenne az expressz baba, de íííííííííííííííígy.... ;DD

Hjaaajjjjj, nem fotóztam.... a normál csopisról van képem, az expresszről nincs (tegnap este készült), tehát IO lécccciiiiiii! Köszi! :o)

 

Camea Creative Commons License 2010.01.19 0 0 23689
Remek a baba és az ötlet is! :o)
Előzmény: illesreka (23687)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23688
Hát még egy napot már igazán nem merek halasztani, mert aztán fel sem tudom venni a fonalat. Úgy fel vagytok gyorsulva, hogy csuda. Jön a tavasz? (Itt anyuéknál esik a hó.) Szóval most alvás helyett veletek vagyok és olyan jól szórakozom. :) De jó itt lenni!
A farsangi linkeket átböngésztem, bár nálunk nem kérdés, hogy királylány lesz a kisasszony - persze talpig "rodzsaszínben"... Pedig a cápa nagyon tetszik, tuti nyerő. :D

Kao,
Először azt hittem, most igazi ufót varrsz, azért ilyen zöld, de kapcsoltam. :) (Hiába, kicsit álmos vagyok.)

Julcsi,
Ingrid is Tompika szm?

Hűűű, ezek aztán a csoportok! De most fel vagyok vértezve és olyan pozitív vagyok, hogy még Ahama és Mici babáit sem fogom elrontani. :) Remélem Méhikéét sem, de az ő babáit nem ismerem sajnos.
Holnap megyek anyagot venni, mert most még a waldorf jellegű fejjel is megpróbálkozom. Asszem... Kicsit azért bizonytalan vagyok. :)

Stigi,
Kifugáztuk a szitakötőmet! De csak csütörtökön tudom mutatni sajnos. Szeretem. :)

Réka,
Pici anya tündéri lett! Én is beszoknék vele. :) :) :)

Na irány az ágy!
Kellenek az energiatartalékok, mert egyesek nagyon belehúztak a gurulós varrásba. :D Még a végén lemaradok.


illesreka Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23687

Köszi, IO! Készülök vele!:-)

 

Most éppen még ennek a babának szeretnék cipőt varrni...

Ő "Pici-Anya", azaz én lennék...:-) Kisfiamnak varrtam, aki éppen most szokik be az oviba, mert Pici-Anya bemehet vele, én nem...:-(((

Igazából kicsit kajla lett, meg a füle sincs jó helyen, nagyon tojásfejű a hosszú nyak miatt, és túl dús a haja - az enyémhez képest mindenképpen :-), de végre tetszik az arca, amit hímeztem, és a farmerját is sikerült elfogadhatóra megvarrnom, a testformát meg mindenképpen megtartom szm-nek, mert azzal -kivételesen-elégedett vagyok.

 

kustrae Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23686
Szerintem vegyük már be a szabályok közé,hogy
,,Kisebbrendűségi érzéseknek hangot adni a játék során tilos!,,
kustrae Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23685
Aha,azidő alatt kipihenem az odavezető út eseményeit :DD
Most alkotói szünet van.
Előzmény: Törölt nick (23681)
mehike Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23684
Jól felköthetem a gatyómat:-)) Ilyen profi csoportba bekerülni.Bár szerintem mindegyikre igaz.Remélem fel tudok nőni a nagyokhoz.
Kaoka Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23683
Szömörce! Kérem szépen a címedet, nem találom, pedig megvolt. :)
Előzmény: bvedono-Szömörce (23669)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23682

 

Szerintetek lehet ilyet kapni nálunk és ha igen, minek nevezzük:

http://katiekadiddlehopper.blogspot.com/search/label/soil%20separator

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23681
Nem azért mondom ám, de a nev.tanácsadókban egy CSOMÓT kell várni... A babavarrásban meg az a jó , hogy lehet egy CSOMÓT kézzel varrni... Pl. várakozás közben.. Hiperaktív kiscsajszi mellett is.. talán... :D
Előzmény: kustrae (23666)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23680
:)) Már rég elküldtem!!
És ne viccelj már, nem kell nőnöd sehová, jó kis csapat leszünk.. ;)
Előzmény: illesreka (23679)
illesreka Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23679

Sziasztok!

Szuper! Megvannak a csoportok!:-)))) NAgyon örülök!:-) Aledi, Tallina, IO, előre is bocs, igyekszem felnőni Hozzátok!

IO, ha jól értettem Neked kell küldenem az UFO-t, kérek szépen egy címet! (emailem: rikus kukac citromail.hu) Köszi!

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23678
Az nem jó hír.
Előzmény: kustrae (23666)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23677
Teljesen jól érted. Először vizsgára készülés, aztán ahogy leírtad.
Előzmény: Skippo (23674)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23676
Kíváncsi vagyok én is:)
Előzmény: ejjkukk (23673)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23675
Össze-vissza írogatok:) Ez még a délutáni kávé előtt történt:)
Előzmény: bvedono-Szömörce (23669)
Skippo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23674
Csak úgy kíváncsiságból megkérdezek pár dolgot: Lássuk jól értettem-e az elvet?!

Stigglincnek küldöm a címem, s várom tőle a testet. Szerikától címet kérek, s neki küldök testet? Tömöttet ugye? Max mérete A/4?
Jah, s a héten nem szabad varrnom, meg nem is tudok, mert megyek vizsgázni. Jövőhéten még nem késő "ufo"-t varrni?
Bocsi, ha érthetetlenke vagyok. De szeretk biztosra menni. :D
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23673

Igen! Este küldöm.

Camea! Vettem!

Szerintem nagyon érdekes dolgok fognak itt születni......

 

Ktimó! Én meg tőled szeertnék kérni egy címet, mert a héten küldeném, ami még nálam van.  És akkor ennyivel a mi tavalyi körünk készen van????

Előzmény: bvedono-Szömörce (23670)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23672
MOSt mindenki testet varr, továbbküldi. Akármilyen lehet, kész szm alapján is jó. A következő hajat varr, aztán a köv. arcot, az utolsó ruhát, felöltöztetve visszaküldi a gazdinak.. :D
Előzmény: Kaoka (23668)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23671
A sorrendet már én is elfelejtettem:(
Előzmény: Kaoka (23668)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23670
Ejjkukk, küldenél nekem egy címet?
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23669
Koaka tudod a címemet?
Előzmény: Kaoka (23668)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23668

Sziasztok! Most érkeztem és olvastam gyorsolvasással vissza.

Köszönöm az észrevételeket fifivel kapcsolatban. Sajnos én is látom a hibáit és korrigálom. :)

Nagy az orra, krumpli a feje, vastag a lába és azonkívűl fiús a feje. :)

De majd jön a javítás és kipofozom amennyire lehet. A lába marad. :)

A feje plüssből van a többi pamutból, de nem nagyon nyúlik szerencsére. A szemei csak kirajzolva, a szája sem biztos, hogy végleges.

A töméshez egy JYSK kispárnát használtam fel, finom puha és mégis van tartása.

A feje hátsó része két darabból van összevarrva, így kicsit van hátul fejformája.

A tömésen kívűl semmi más nincs a fejében, amitől gömbölyű lehetne. Így sikerült.:)

Szeretném estére készre varrni. :) A következő jobb lesz, ha lesz. :)

 

Julcsika, nagyon tetszik a babád, egyedül a kék rózsát cserélném valami zöld akármire. :) Az jobban illene a hajszínéhez.

 

Pár kérdésem van a gurulóssal kapcsolatban. :) A test saját találmány legyen vagy van valami szabály a méreten kívűl?

Mindenki megvarrja és továbbküldi és a végén visszakapja az eredeti babáját készen?

Az ufón kívűl mit varr az első és mit a következő? Vagyis mi a sorrend?

Bocsi, de nem igen figyeltem régen a részleteket, mert nem érintett, csak a végeredmény. :)

Elnézést, ha kicsit hoszzúra sikeredtem. :)

kustrae Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23667
Izgatottan várom a különleges keverékeket!
Előzmény: ahama (23663)
kustrae Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23666
Kustrae ellenáll.Most inkább a nevelési tanácsadóban nyomul a kissé fékezhetetlen,ám annál iskoláskorúbb gyermekével.
Amúgy tök jó figyelni a jelentkezők seregét!
Julcsi!Tetszik a világos szemű baba.Olyan puha,titokzatos érzetet kelt a tekintetével.
Nemezelő tűvel van feldöfködve a haja?(na,mégegy vudu elem...)
Előzmény: ezkriszti2 (23608)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23665
Megvagy.. :D

Camea, akkor már tudom, hogy él.. :)
Előzmény: tallina (23661)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23664

ÁÁÁÁÁÁÁ.... értem!

Bocsánat, hogy ilyen csekély értelmű medvebocs vagyok!

Akkor már az 1 boríték/1 személy is világos:-))))))))))

Előzmény: Camea (23654)
ahama Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23663

köszi a sorsolást :)

 

Kustraera, parancsolj, rögtön 4 - részben-  Mici-Ahama variációt is kapsz :))

Előzmény: ezkriszti2 (23641)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23662
...az összes régi email-címem él... azt hiszem... melyikről is van szó? ;D :D
Előzmény: Törölt nick (23659)
tallina Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23661

Jó kis csoportok lettek :-)

IO, tudod még a címemet, vagy küldjem?

Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23660

... a ruha magában is ad szabadságot, nem?

szerintem a haj és az arc legyen egyben. :o)

Előzmény: Törölt nick (23658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23659
És él a régi email címed, vagy azt is meg szoktad szüntetni időről időre? :D
Előzmény: Camea (23655)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23658
Bizony, ahogy Camea írja, csoportonként 4 baba lesz, mindenki megkapja majd viszont, amit csupaszul útjára indított.. :D

Villámkezűek, hogy legyen, a haj+arc legyen egy ember feladata (ami inkább képez egységet ) vagy az arc+ ruha (ami meg az utolsó embernek is relatíve nagy szabadságot ad..)?
Előzmény: stigglinnc (23653)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23657
Oks! Megvilágosodtam:)
Előzmény: Törölt nick (23652)
Aledi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23656
Jól írja. Mindenki készít Ufót, mire visszaér hozzá kész babát kap, ami az övé marad. Minden csoportban 4 baba készül.
Előzmény: stigglinnc (23653)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23655
IO-tól és Kaoka-tól várok címet! :)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23654
Nem. Mindenki készít egy Ufót és megy körbe.... ezért minden fázist fogsz csinálni, csak más-más babán. :o)
Előzmény: stigglinnc (23653)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23653

 

Azt hiszem. Mármint nem mindenki, hanem csoportonként használunk el egy borítékot.

 

Az Indexbabán is van egy félreérthető:

 

...Egy megadott határidőig a csoport minden tagja készített egy csupasz babatestet...

 

helyett: minden csoport első tagja, nem?

Előzmény: Törölt nick (23650)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23652
:D Úgy haladunk, ahogy olvasol.. A címedet Ildunak küldöd, a babákat Ktimónak.. :))
Előzmény: PaJulcsi (23651)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23651
Na várjál! Most előtte vagy jobbra? Nem mindegy: előttem Ildu, tőlem jobbra Ktimó:)
Előzmény: ezkriszti2 (23648)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23650
Javaslat a környezetterhelés csökkentésére: a babákat általában hólyagos borítékban küldjük tovább. Ez nem is túl környezetbarát és nem is túl olcsó. Ha viszont a címzést úgy írjátok rá, hogy a egy A4-es tiszta lap el tudja fedni, a babát a saját borítékában lehet tovább küldeni, csak tűzőkapoccsal rá kell erősíteni egy újabb papírt az új címmel. Így mindenki csak egy borítékot használ el.. Nem tudom, érthető-e így...
Előzmény: ezkriszti2 (23648)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23649

 

Hehe... te már tudod a címem!

Köszi!

Előzmény: ezkriszti2 (23641)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23648
Először játszóknak mondom, hogy most annyi a feladat, hogy egy babatestet kell varrni, ami befér egy A4-es borítékba és a tőlünk jobbra eső névnek kell elküldeni. Úgyhogy ha nem tudjátok a címet, tessék levélben érdeklődni. Öregrókáknak már komplett címgyűjteménye van. Fotózni mindent, de nem mutogatni semmit, amíg kész nincs a teljes baba végül.
Előzmény: ezkriszti2 (23641)
exiefo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23647
Pihe ! amikor jelentkeztem nekem onnan indult a játék :))
Előzmény: 4Hópihe (23646)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23646

csak nem modod,hogy már kész is az elsö fázis az induláshoz???

elöre dolgoztál????

akkor szokták a lányok a cimet kérni ha már a posta elött toporognak)))

 lehetsges,hogy lesz egy fázis ahol tényleg élvezkedni lehet olvasás és nézegetés közben hogyan lett a rongyból- baba és kinek a keze által???

Előzmény: exiefo (23643)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23645
Húha, ezt nem értem! Kifejtenéd?

Krisztám, Te vagy nap hőse!! És köszi a húzást is :D

Akkor induljon a címcsere, mindenki a sorban előtte állónak küldjön címet! Estére kiszámítom a hivatalos postázási időpontokat is! :D A csoportok fent vannak az INdexbabán.. :D

Előzmény: ezkriszti2 (23644)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23644
Na, várjál, ne örüljél, sokba lesz ez még neked. :-))
Azért majd Te is merengjél el üres óráidban hogy az elsőre!! varrt waldorf babád, aminek nem lett tökéletes az aránya, meg urambocsá a tömése se, a szekrény mélyébe van száműzve és azóta se vagy hajlandó újra próbálkozni. Hogy is állunk ezzel?!
Előzmény: Törölt nick (23638)
exiefo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23643
Camea ! légyszíves írj nekem egy címet !
Előzmény: ezkriszti2 (23641)
Aledi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23642
Köszönjük!!! Jó kis csoportok, jaj nagyon kíváncsi vagyok : )
Előzmény: ezkriszti2 (23641)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23641
GURULÓS CSOPORTOK 2010

1. csoport
Szömörce - Ejjkukk - Camea - Kaoka

2.csoport
Szerika - Ezkriszti - Stiglinc - Skippo

3. csoport
Tallina - Aledi - Illesreka - IOkaste

4. csoport
Ildu - Pajulcsi - Ktimó - Anmami

5. csoport
Mehike - Pági - Ahama - Szarvasmici

expresszcsoport
Camea - IOkaste - Exiefo
Előzmény: Törölt nick (23638)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23640
Elbizonytalanítottál.. lehet, h. nem lehet ilyen hosszú hajat csinálni belőle... de majd kipróbáljuk.. http://webshop.steinerbaba.hu/product.php?id_product=24
Előzmény: stigglinnc (23635)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23639
Én meg most kaptam (vettem) egy hatalmas csomaggal kötni ilyet.. Álomfinomságú merino gyapjú... Kriszta, nem lenne kedved átruccanni majd egy közös festésre? Molino, merino, antik csipke... Elpancsolhatnánk a Procimat.. már asse tudom, mit kell kezdeni vele.. :D
Előzmény: Camea (23637)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23638
Fülig ér a szám.. mingyá befejezem a takarítást, aztán balett, fodrász, szabad délutááán!! Kriszta, emlékszel ugye, a kihúzási sorrend is fontos, ezért az expresszt is húznod kell! :D
Előzmény: ezkriszti2 (23636)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23637
Én Julcsiét mesefonalnak néztem.... az kapható a kreatív boltokban.. (hm.. legalábbis nálunk). :o)
Előzmény: stigglinnc (23635)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23636
Gurulós.

Senki többet? Harmadszor. Akkor sorsolok. Hogy kijöjjön az 5*4-es csoport, meg az expressz is, beszállok újra. Elhihetitek hogy ez a sorsolást nem befolyásolja, húzogatásos módszerrel fogom csinálni. Előtte iszom egy kávét azért. :-) Na, szóval mindhjárt jövök. Ha addig véletlenül pont beesne Néma, neki szivesen átadom a babavarrást, ha kéri.
Előzmény: exiefo (23631)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23635

Én is kis csutka copfokat imádom a legjobban bennük:-)

Amíg nem írtad ez a parókát, úgy gondoltam, hogy betűnemezeli a gyapjút a baba fejébe, mint Julcsi, de ezeken a képeken meg sejteni vélem a paróka szélét:

 

http://www.flickr.com/photos/frokenskicklig/3801568643/in/set-72157612139668523/

http://www.flickr.com/photos/frokenskicklig/3485815384/in/set-72157612139668523/

 

Sajnos nem lehet kinagyítani a képet.

Ennyire szőrös mohair fonalat még nem láttam, de majd jól megcsodálom a tiedet.

Előzmény: Törölt nick (23618)
LBZS Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23634

Sziasztok!

 

Hűűűű, micsoda áradat van itt. Alig bírlak követni titeket. Látom, jó kis vihart kavart a TILDA-s hsz-om. Szerintem az a szerkesztő baja, ha valaki eladásra gyártja a figurákat, táskákat. Tudom, hogy nem hal éhen, én is láttam, hogy aranyárban vannak az igazi TILDA anyagok, meg a könyvek is több nyelven megjelennek, azok után is kap pénzt... Engem csak az háborít fel, ha valaki ezt saját ötletként árulja. Kaokával egyetértek, hogy vállalja fel, hogy TILDA-stílusú termékekről van szó.

Még korábban nagy port vert fel, hogy az INDEXbabára mi tehető fel és mi nem. Milyen jogokat sértünk azzal, ha különböző forrásból származó szm-eket teszünk közzé. Amikor meg ilyen "lopásokat" látok, mindig ez jut eszembe, hogy mi itt x-edik weboldalként ezen filozofálunk, míg másnak nem okoz ennyi fejtörést a dolog.

 

Pajulcsy: nagyon aranyos a babád! Úgy szeretem ezeket az sk. figurákat, mindegyik külön személyiség. Annyira kifejező tud lenni az arcuk!

 

IO: nagyon jók a Fannis szettjeid!!!

 

Babahaj: na ez az én kedvenc témám, ugyanis tudok babahajat készíteni. Főleg olyat nem, ami nyúzható-húzható. Szóval, ha a talin valaki vállalna egy gyorstalpalót babahajból én már jelentkezem is!!!

 

 

4Hópihe Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23633

a haja rögzitése hogyan van ennek a kics csodának?? dekorációs baba lett? vagy nyuzható??

ahogyan rácsodálkozik az öt körülvevö világra az valami fantasztikus.)))))

Előzmény: PaJulcsi (23586)
Skippo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23632
Én azért bordó szemű emberekkel nem biztos, hogy szívesen összefutnék. :D

Julcsi, bocsi. Nem tudom miért emlékeztem úgy, hogy Te meg y-nal írod a neved.

Mindenkitől (előre is) bocsi, ha a megszólításnál bénázok. Pocsék a névmemóriám, de tényleg. Cserébe meg fotografikus a memóriám. Csak nem épp betűkre. Nah, valamit valamiért. Szóval csak részben vagyok Monk. :P Ez se jó, a család mindig velem kerestet mindent. :(
exiefo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23631
- nem értettelek félre !
Csak érthető akartam lenni.
Előzmény: Törölt nick (23630)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23630
Jólvan, csak vicceltem, félre ne érts! :)
Előzmény: exiefo (23628)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23629
Nyugi.
Előzmény: exiefo (23628)
exiefo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23628
- semmi után - 1 darabot azaz egyetlenegy darab gurulóst vagyok hajlandó készíteni !
Előzmény: Törölt nick (23627)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23627
És egymás után mennyit? ;))
Előzmény: exiefo (23625)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23626
Amit nem kifejezetten erős kontrasztúnak készítek, ahhoz én is csokoládébarnát használok. Majdnem fekete, de mégis teljesen más hatás.. mint a szempillaspiráloknál.. :D
Előzmény: PaJulcsi (23621)
exiefo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23625
IO ! amikor jelentkeztem akkor egy sima menetről volt szó.
Aztán ötleteltétek az expresszt benne voltam, de egyszerre csak egyet vállalok be.
Ha nem lesz expressz maradok a simába . Ha lehet ! És akkor kivárom a végét türelmesen.
Előzmény: Törölt nick (23603)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23624
Ott van még a barna sok árnyalata, a sötétkék, zöldek, akár bordó. Az sincs valóságos szemszínként, pedig de szép lenne!! :-)
Előzmény: PaJulcsi (23621)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23623
Ilyen széles a hátsója. Direkt!:) Hiszen magamról másoltam a legelsőt és azóta sem változtattam rajta:) Úgy is mondhatnánk, Ingrid én vagyok, csak kicsiben, külsőleg és belsőleg is:) Csak a hajam nem rózsaszín...
Előzmény: szarvasmici (23619)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23622

remek))))

hány szükitöt tettél a fejébe és hová? mert nem látom viszont nagyon szép gömbölyű fejecskéje lett...

Előzmény: Kaoka (23583)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23621
Köszönöm! Szerintem én egyszerűen képtelen vagyok fekete szemeket hímezni. Az valahogy idegen tőlem. Hacsak nem egy néger babát varrok:) Ami szintén tervben van, mert van fekete gyapjúm is.....:)
Előzmény: Aledi (23617)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23620
Vagy úgy! Én a képek alapján meg voltam győződve a gyapjúról.
Előzmény: Törölt nick (23618)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23619
Naaa, visszaolvastalak benneteket... nagyjából.

Kaoka! Látom már, hogy Fifi lesz tényleg a kis levelibékából. Naggggyon tetszik! Hú, de várom a végeredményt.

Julcsi! A babácskádnak ilyen széles a hátsója, vagy csak bő gatyót adtál rá?
Előzmény: szarvasmici (23616)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23618
Szerintem jövő héten megtudom.. :D Merthogy ő nem gyapjút használ (tipp csak, erre vonatkozót nem olvastam), hanem mohair fonalat. Most ne arra a szörnyű műanyagra gondoljatok, ami itthon e név alatt fut, hanem minőségi. szőrös, puha fonalra. A Waldis cuccokat forgalmazó boltban lehet kapni ilyet. Hogy milyet, azt a héten tudom megmondani, mert most rendeltem tőlük többfélét, (majd viszek belőle a talira..)

És arra tippelnék, hogy sapit horgol belőle, mint az a W-os babáknál szokás is, és a szálakat aztán szépen kifésülgeti, azt fonogatja, tekergeti olyan bájos kis suta copfokká.. Ha megnézed, az összes babájának gyér, rövidke haja van... Emiatt... nincs hozzáadott copf.. Szerintem.. De lehet másnak is tippelni. Stigi?

Van egy kopaszfejű babám, aminél most már feltétlen ki kell próbáljam ezt a nemezelt hajat.. Ha nem sikerül, megyek a talira Julcsytól tanulni.. :D
Előzmény: PaJulcsi (23614)
Aledi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23617
PaJulcsi,
Épp néztem a Meskán, hogy milyen ismerős ez a babóca : ) Nagyon szép sima az arca, nyaka, és kedves a tekintete. Én is biztos, hogy sötétebb szemet varrtam volna, de úgy gondolom, hogy ez így jó, és különleges. A haja meg nagyon egyedi. Nagyon jó baba lett : )
Előzmény: PaJulcsi (23586)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23616
Lemaradtam valahol. Ő Fifi lesz? Mert ha igen, akkor tökéletes! Szerintem nagyon szép!
Előzmény: Kaoka (23583)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23615
Erát kérdeztem, ő sajna, nem ér rá.. Igaz, akkor még nem vettem elő az erőszakos formámat.. (Exi viszont még az expressz előtt jelentkezett, (szóval elvileg van benne némi hajlandóság.. :D) ami meg amúgy is kérdéses, mert még csak 3-an vagyunk)
Előzmény: ezkriszti2 (23608)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23614
Jut eszembe IO! Már régóta szerettem volna kérdezni: az a bloggerina, akit a múltkor Stigi rakott fel (meséket is ír a tüneményes babáihoz), hogyan rakja fel a fejre a gyapjú hajat? Csak azért téged szólitalak meg ezügyben, mert régebben olvasod a blogot, mint én. Én csak azóta, mióta Stigi felrakta.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23613
Áá, az nem azért volt.. csak mert körülményes vagyok, és nem pesti.. Szfváron meg évente egyszer van ilyen lehetőség. 2007-ben későn tudtam meg, 2008-ban szültem és őszre nem maradt egy babám sem, 2009-ben meg csakazértis megcsináltam... előtte meg én sem babáztam,de még csak nem is varrtam.. :P És szerettem volna meghallgatni a zsűri véleményét. Ami aztán így is jól elmaradt.
Előzmény: PaJulcsi (23605)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23612
:))))))))))))))))))))))))))))))))
Szóról szóra!!!
Előzmény: PaJulcsi (23611)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23611
Egy srófra jár az agyunk:)) Már megint:)))
Előzmény: Camea (23606)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23610
Egy srófra járt az agyunk! :D
Előzmény: PaJulcsi (23605)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23609
Márkanév? Na ne vicceljünk, kérem!:))) Hisz' tényleg csak most kezdtem. Ám rettentően élvezem, ez tagadhatatlan tény:)))
Előzmény: Skippo (23601)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23608
Te ezen ne aggódjál, arra itt vagyok én. Már sakkozom. Kustraera kéne még. Vagy Exi.
Előzmény: Törölt nick (23603)
Némakertész:) Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23607
Jaj, drágák!

Nagyon édesek vagytok, hogy vártok rám, de épp azt akartam mondani, hogy nem merem bevállalni (vagyis ezt próbáltam leírni), de erős vagyok, és nem vállalom.... csak van valaki, akinek nincs ennyi szívás....
Vérző, de hálás szívvel gondolok rátok....
néma.
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23606
:D :D Vudu baba! :D .... szemébe gombostűt, szívébe a konyhakést! :D :D .... micsoda egy vérszomjas fehérnép vagy Te.... vagy én! :oD
Előzmény: Törölt nick (23602)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23605
:) Woodoo:)

Na de meddig tartott mire rászántad magad?! Én meg gyakorlatilag csak Pigotta óta varrok babát:)
Előzmény: Törölt nick (23602)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23604
Szerintem is egyedül a szemszíne világos/szokatlan. Maga a baba imádnivaló mindenestül.
Előzmény: PaJulcsi (23599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23603
Szerintem nagyon jó eddig! :D Bár ebben a témában nem vagyok egy szakértő. :)

Camea, mindenkit odaversz... pedig azt hittem tegnap, ha megfestettem és ma megvarrom az UFóimat (lassú, gyors.. :D), én leszek a leggyorsabb... hogy is hihettem? :D

Exi, ha kilépsz a hagyományos gurulósból, akkor megint nem leszünk elegen.. :(
Előzmény: Kaoka (23583)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23602
Szerintem az én babáim között is van szolidan romantikus, és mégis van, amelyiknek fekete a szeme.. :D Egyszerűen ki tudod próbálni: csak szúrj a szemébe (bocsi) két kisebb üvegfejű gombostűt! :D Nekem tetszenek az amúgy sötétebb színei.. (Amitől azért már nem az a nagyon haboskönnyű romantika..)

Én milyenokból nem zsűriztettem? Hisz zsűriztettem! :D
Előzmény: PaJulcsi (23599)
Skippo Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23601
Kedves Kaoka! Szerintem nagyon jól indultál el. Nagyon szép eddig. Pár pici, könnyen korrigálható észrevétel. /Ha megengedsz ilyet egy kezdőtől. :)/ Fifinek egy kicsit kerekebb a pofija, amit természetesen a pirosítóval meg lehet majd adni neki. Vagy még egy kicsitt jobban meghúzni a szájacskájánál is. Az orra is kisebb. Azt is könnyen át lehet plasztikázni. De egyébként egyértelműen Fifi. És ha az én kedvencem lenne, én bizony sikítoznék örömömben, ha ilyet kapnék. :)

Stiglinc! /Remélem jól írtam! Mindig bajban vagyok, ha meg akarlak szólítani. Ezért szoktam rövidíteni. :)/
Örülök, ha segítettem.

Mici! Szerintem is az a leghangsúlyosabb sapi. De úgy mindet rá bírnám próbálni szerencsétlen lánykámra. Előre retteghet a kísérletezéseimtől! :D

Julcsy! Olyan kis Julcsys darab. :D Jól sikerült. Azt hiszem neked ez a sítlusod, s lassan Te is márkanév leszel. Egyszer nagyon megnézném hogyan csinálod a haját! Kipróbálnám, más frizkóval. Ugye gyapjú?

IO! Örülök, ha gazdagíthatom a weboldalas gyűjteményt!

Remélem senki nem maradt ki, akire reagálni szerettem volna. :) Mindenkinek jó munkát! Megyek tanulni! :(
Előzmény: Kaoka (23583)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23600
A karját nem egy vonalban varrtam le (mint mondjuk Tildáéknál), hanem körbevarrtam rejtett öltésekkel és ezért ez a "merevség".
Előzmény: Camea (23598)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23599
Ez a baba 37 cm. És pont az arca nem tetszett nekem sem. Ez sötétebb anyagból készült, mint az eddigiek, a ruhája is sötét lett és nem gondoltam, hogy ennyire hangsúlytalan lesz az arca. Viszont így utólag (mármint többször nézegetve) nem csinálnám másképp, mert akkor elveszítené ezt a szolídan romantikus, álmodozó mivoltát.
Előzmény: Törölt nick (23593)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23598

Ingrid mekkora? Nagyon kedves és nagyon csinos! :o)

Hogyan varrtad fel a karját, hogy úgy szétáll.... vagy direkte "ölelésre lendül karja"? ;o)

Előzmény: PaJulcsi (23586)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23597
Miből van a feje, hogy ennyire sima? .... Szerintem nagyon jó lesz! :o))
Előzmény: Kaoka (23583)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23596
Ez inkább rózsaszín, de mivel van narancssárga gyapjúm is, már ahhoz is kész van a babám fejben:) Persze csak a kék hajú után!
Előzmény: bvedono-Szömörce (23592)
Camea Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23595

Hahóóóóó! Kivel vagyok egy csoportban? Mikor kell küldenem? ... a "sima csoportos" UFO-m már kész... az expreszt ma csinálom... :o))

Pusza, szép hetet Nektek! :o)

PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23594
Igen, saját tervek alapján készültek, de zsűriztetni biztos nem fogom őket. Kicsit hasonló okokból, mint IO. Nem mondom, hogy egyszer, valamikor nem, de a közeljövőben még biztos nem.
Előzmény: stigglinnc (23591)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23593
Nagyon kedves lett. Gyönyörű anyagokból varrtad a ruháját... Ezek a babáid mekkorák?

Nem tervezed, hogy a szemeit egy kicsit sötétebb fonalból hímzed? A tompa színű haj és fakóbarna hímzőfonal miatt kissé hangsúlytalan így az arcuk.. (mert a testszín meg barnás.. egy világosabb alapon ez is elég lenne... )
Előzmény: PaJulcsi (23586)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23592
Most voltam a blogodon:) Nagyon belejöttél a babavarrásba:) Nekem tetszik ez a vörös haj:)
Előzmény: PaJulcsi (23586)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23591

 

Ingrid bűbájos! Ezek a kis babáid már biztosan saját tervek alapján készültek, szüriztetni fogod őket?

Megkívántam, hogy megpróbáljak nem nyúlós anyagból babát varrni, még sose csináltam olyat.

Előzmény: PaJulcsi (23586)
mehike Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23590
Akkor bele vágnék a gurulósba.Remélem nem vallok szégyent:-))
Előzmény: ezkriszti2 (23582)
Pamina Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23589
Mert olyan nincs is :D
van egy rész, ahol szülinapja van egy másik virágnak (asszem, a Violának), és ott megígéri, hogy majd szoknyát vesz el az örökös kezeslábas helyett, de aztán mindenféle bonyodalmak jönnek, és mégse vesz a végén szoknyát.
Szóval abban a mesében csak a Kankalin szoknyás -ki vagyok művelve, a legkisebbemnek ez, meg az Eperke a kedvence :)
Előzmény: Kaoka (23584)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.18 0 0 23588

 

 

Lányok, bocsi, hogy csak most, de előbb nem voltam gépközelben:

 

mindenkinek hálásan köszönöm a jelmezes linkeket, ötleteket!

 

Persze nem mondtam, hogy fiúról van szó, és azt is megbeszéltük anyájával már tegnap, hogy a meleg jelmez nem jó, és egyelőre a TV maci a nyerő. (Annyira nagy kedvenc, hogy amikor a szülők mondták neki, hogy lesz egy meglepetés, valaki, akit nagyon szeret, jönni fog, felkiáltott, hogy a TV maci???? Én csak a második körben voltam esélyes:-)))))

Jól elmentem ezeket a linkeket, mert a 4 unokával lesznek még ilyen gondjaim a következő években:-)

 

A kukásember ötlet meg nekem tetszik nagyon:-)

PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23587
Akarom mondani Ingrid:)
Előzmény: PaJulcsi (23586)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23586
Ingid
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23585
Nem rossz ez, én látom benne Fifit! Van benne valami fura, de az arca szerintem kifejezetten Fifi lesz, ha rajta lesznek a szirmok.
Előzmény: Kaoka (23583)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23584

IO! Ezért kell varnom, meglátta Emma múltkor a monitoron. Közölte velem, varrjak neki szoknyás Fifi virágot. Az életben nem hallottam róla, nem vagyok nagyon tévézős. Mostanra kikupálodtam Fifiből, de szoknyás Fifi virágot nem találtam sehol.

Megpróbálom holnap munka után befejezni, de nem sok remény van rá.

Talán a kellékekkel tudok rajta korrigálni. :)

Előzmény: Törölt nick (23578)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23583

Na, kérésed parancs. :) :) :) Ráadásul, ha jól látom csípőficamos is szegénykém.

 

Előzmény: szarvasmici (23581)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23582
Mit szerettél volna mondani? Ki vele!
Mehikét és Némát írjam fel iziben, aztán húzzak?
Én úgy értelmeztem hogy még nem döntöttek.
Előzmény: Törölt nick (23579)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23581
:DDD A leveleibékák szépek! És édesek is! Muti meg. Naaaa. :)
Előzmény: Kaoka (23580)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23580

Most végeztem az ufóval, ahogy mondani szoktátok. :) Máskor, ha fiút szeretnék, nem sikerül, csak a lányos arc. Most, hogy lányt szeretnék annyira fiú lett, abból is a legpimaszabb tekintetű. Hogy lesz ebből finom vonású kedves arcú kislány?

Inkább nem mutatom meg félig készen. Egyelőre úgy néz ki, mint egy csúnya levelibéka. :D

Előzmény: Törölt nick (23578)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23579
Skippo, és többiek, jók ezek a linkek, megpróbálom majd feltenni a honlapra is... Era, az őskutyán jót vigyorogtam- de szegény pára azért biztosan kibírta röhögés nélkül.. :P

Gurulósban én már meg sem merek szólalni...
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23578
Nézd csak, Kao, Szabnusi pont Fifit mutatott nekünk a minap.. Szerintem Fifi után a szoknya varrása Neked már nem lesz ördöngősség.. :)
Előzmény: szabnusi (23295)
Camea Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23577
hÚÚÚ, nagyon-nagyon jók... murisak... háááát igen, a szemek... de mondjuk, ahol még tesz a babára műanyagot... fülbevalót, nyakláncot, hajdíszt, egyéb akármit, ott nem is annyira nagyon zavaró... de azért kitalálhatna valami jobbat. Nagyon tetszenek! :o)
Előzmény: katafolt (23575)
Camea Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23576
... nekem 888888888888 .... :oDD
Húzzál, aztán amit mondtok, amikorra... akkor! :D
Előzmény: ezkriszti2 (23574)
katafolt Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23575
Lányok,ismeritek Anna Krajevszka babáit ? Csak a szemekkel nem tudok megbékélni....
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23574
Szegény Néma! :D 3,5 színdarab meg még kísértés is.

Várok én úgyis, leginkább Camea válaszára (szerintem hétfő) ő hogy gondolja az expressz csoportot meg a hagyományost.
Előzmény: ahama (23573)
ahama Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23573

Figyu Drága :)

 

Most elvileg a játék szabályai ellen beszélek, de az eddigi tapasztalatok nagyban azt mutatják, hogy a határidők erős eufémizmussal is rugalmasan :))P kezelhetők,

úgyhogy azt mondom, hogy ne törődj az idővel - főként mert tudom, hogy ha úgy alakul milyen hihetetlenül gyors és intenzív alkotásra vagy képes :)- és GYERE gurulósozni, mert roppant kiváncsi lennék, hogy Te mit tennél bele a közösbe.

 

 

Kriszti, kérlek várjuk meg a sorsolással Néma válaszát! Köszi.

Előzmény: Némakertész:) (23570)
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23572
Szívesen. Azért biztos szép lesz! Majd remélem az eredményt is látjuk! :)
Előzmény: Kaoka (23571)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23571

köszönöm a segítséget, már dolgozom is rajta. Nem egyszerű a plüsst varrni, úgy mászik, mint a süni. :) Sajnos nincs is annyi belőle, hogy elég legyen, ezért keverednek az anyagok. Kicsit vegyes köret lesz, csak maradékaim vannak. :)

 

Előzmény: Skippo (23564)
Némakertész:) Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23570
néma köszöni :D

(évi szólt neki, hogy szóba került, keresse ki magát és most megtette)

én nagyon szeretnék gurulóst játszani és minden alkalommal nagy erőfeszítéssel beszélem le magam a jelentkezésről, mert most TÉNYLEG semmi időm és tavasszal még plusz 3.5 színdarab is nehezíti majd az életem, szóval szörnyű, hogy még mindeig "nem sikerült lemaradnom", mert most megint itt szenvedek. De nem, nem vállalom be, mert aztán megöl a lelkifurdalás (utálom ezt a szót, benne volt a tegnap előtti vizsgámban brrr...) ....

de innen a partról drukkolok a babáknak és várom a képeket!

és a topiktali? febr 20? megpróbálom megoldani, ígérni semmit sem merek! :D
ja és cuppnektek!
Előzmény: Törölt nick (23499)
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23569
Ebből is ki lehet indulni:
JElmezek

Ezt is érdemes megnézni. :)
kustrae Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23568
Én dínójelmez-ötletet keresek.Nézzétek,mit találtam :D
http://www.muttmart.com/mm5/graphics/00000001/ZW891.jpg
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23567
Bocsi, hogy túltengek. De ezt még be akartam linkelni:
Farsangi jelmezbemutató versikék

És a hozzájuk tartozó jelmezek:
Tavasztündér 1
Tavasztündér 2
Mérges gomba
Katica
Kalózkapitány
A kalapja
Bohóc
Nap
Pillangó

Hold és medve nincs. De a macisapihoz itt egy kis segítség:
MacisapkaMacisapka összeállításMacisapka szm
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23566
A bociért megveszek. :)
Előzmény: Skippo (23565)
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23565
Nos a kép meg valahogy lemaradt. :(
Sapik
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23564
Eredetileg Fifi azt hiszem kertésznadrágos. Valamelyik barátnője (sárga virág) ruhás figura. Sárga virág
De külföldi oldalakon árulnak természetesen ruhásat is. 22 cm-es figurák. A méret kiindulási alap lehet az szm-hez. Az arányokat leolvasva megalkothatod.
Fifi ruhában 1Fifi ruhában 2
Őszintén nekem feláll a szőr a hátamon ezektől a figuráktól, de a gyerekek nagyon szeretik. Nekem Mazsola és Tádé még az etalon, meg a Futrinka utca, Kisvakond, Mirr-Murr, stb. :)

Stigi! Igaza van Pihének. Nem csak a végeredmény, a kényelem is nagyon fontos. Szerintem mackó állhat valami nem túl vastag barna melegítőből, rávarrt farkincából (maciknál pompomos), s egy jelzésértékű sapkából. A pofit meg lehet festeni. Az arcfestést úgyis szeretik a kicsik. Nincs akadályozva. Ehet-ihat, ugrándozhat. Sapi példa:

Még van lementve egy-két mókás dolog a gépemre. Ha palást, korona, hercegnőruha, angyalkajelmez, bolondsipka kell, akkor azok szm-jét el tudom küldeni e-mailben, mert pdf-ben vannak. Sajna a forrásukat már nem tudom.
Áh mégis megvan a link. Itt lehet mazsolázni a Children menüben:
Varrós oldal
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23563

nem akarok ünneprontó lenni, de a mackó nem biztos,hogy jó ötlet, jobban jársz ha meginterjuvolod az unokát.. a kislányok általában kishercegnök királylányok , akarnak lenni.,vagy éppen aktuális divatos mesehösök...

az oviban farsang napján is meleg van és ha behuzzátok öt müszörme kezeslábasba macifejjel, hamar kimelegszik beleizzad,, ha leveszik róla akkor meg meztelennek érzi majd magát a farsangi kavalkádban.

az ovónök szokták kérni a jelmezben is jól tudjon mozogni a gyermek, és álarcos maszkokkal meg nem tud jól enni inni azétkezös  játék verseny  vagy farsangi ünnepi étkezésen......

Előzmény: stigglinnc (23548)
exiefo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23562
Kriszti én egy expresszt vállaltam .
A lassút kihagynám.
Előzmény: ezkriszti2 (23557)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23561
Lányok! Nem üzleti célból, van valakinak Fifi virág szoknyás képe? Vagy olyan nem is létezik, már megnéztem a filmet is, de ilyen néven nincs. Unoka rendelte és jövőhétre meg kell varrnom. :) Azt sem tudom, hogyan fogjak hozzá. :(
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23560
Én a Tildásat tervezem megvarrni itthonra. Már az anyagok is össze vannak szedve hozzá. Régi nadrág (drapp) + kékfestő és csíkos anyagok, kék-lila árnyalatokban. Csak a vizsgaidőszaknak legyen már vége! Addig megtiltottam magamnak a varrást. De esküszöm elvonási tüneteim vannak. :D Ez tiszta agymosás. :P
Hogy teljes legyen a kép, van ilyen változat is:
PW TacsikPWTacsik Szm 1PWTacsik Szm 2PWTacsik Szm 3PWTacsik Szm 4Tilda tacsik szm
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23559
Tutkó biztos vagyok benne hogy a Praktika kiadójának meg a Tildasnak van egymás között szerződése.
Előzmény: ezkriszti2 (23558)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23558
De örülök, hogy betetted ezt a képet. Én is járatom a Praktikát és tünemény ez a kutyus. Meg is akarom varrni. De hófehérben???? padlóra? Farmer-barna kord kombóra szavazok.
A kiadók azért nagyon vigyáznak ilyesmire, úgyhogy tuti rendben van a dolog jogilag.
Előzmény: anmami (23554)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23557
Ha rábólintasz a gurulósra meglenne a 20 ember.

Expressz csoport. Na, itt kicsit elvesztettem a fonalat.
Ha jól tudom, Camea, Exi és IO jelentkezett. Még valaki?
Komolyan úgy gondoljátok hogy ez pluszban lenne a hagyományos gurulós mellett és azt is bevállaljátok? IO-tól mintha ezt olvastam volna, de kéne mindenkitől a megerősítés.
Sorsolás miatt nem mindegy.
Előzmény: mehike (23550)
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23556
Ezt a típust még egymás közt is másolják. Van ennek Tildás változata is.
Szóval ki tudja mi volt előbb? A tyúk, vagy a tojás?
Tacsik
Egyébként volt már Praktikában nemegyszer Tildás cucc, vagy máshonnan átvett. De nem emlékszem, hogy oda lett volna írva, hogy honnan valók. Biztos van valami egyezmény a külföldi kreatív lapok közt. Lehet egy kézben is vannak ezek a kiadványok. Az sem lehetetlen. A Samona csak forgalmazó, nem?
anmami Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23555
bocsi, nem tudom, hogy került rá 3x
Előzmény: anmami (23554)
anmami Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23554
Sziasztok !

Köszönöm a sok véleményt és hozzászólást a másolás témában. Sikerült rendet tenni a fejemben, kirajzolódott a követendő út, egészen , amíg le nem szaladtam a sarki boltba venni ezt azt. Kezembe akadt a Praktika újság januári száma, egy tacskó kutyát láttam , mint huzatfogó párnát. Ami még nem is lett volna baj ( lelkes tacsi tulajdonos vagyok ),de ez a kép és minta egy francia könyvben már szerepel . Az újságban sehol nem láttam erre való hivatkozást. Mivel ez egy hivatalos újság biztosan megveszik a jogot a megjelentetésre.
Skippo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23553
Itt is itt van pár link, ahol jó ötletek vannak. Vannak baromi egyszerűk is, de ugyanakkor nagyon frappánsak.:) Az egyik magyar oldal:
Farsangi jelmezek
Great Hallloween jelmezek

Szabásmintailag nem épp a Burdára gondoltam. Vannak fent a neten nagyon jó kis tutorialok ruhák újrahasznosítására. (pl. férfiingből gyönyörű kislányruhák) Most erre kattantam rá nagyon. Nah, ha szépen meg tudnám csinálni őket, simán árusítanám az átalakított ruhákat. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23552
Hóhóóó, szia Mehike, a legjobbkor érkeztél!! Kriszta vetted? Megvannak a teljes csapatok! :)

Stigi, a honlapunkon van összegyűjtve néhány ötlet, hasznos tanács.. inkább nem is ismételném meg őket.. :D http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=29620319 De zeek alapján mindkét jelmezről lebeszélnélek.. És ha kukás lenne? Fényvisszaverős mellény, baseball sapi, oldalzsebes zsebes bő gatyó, maszatos arcocska, a kezébe meg adhatnál egy naaagy kukásautót, etelge egy kartonból kivágott kukát.. .. Ha ügyesen tud verselni, be is másolok neked egy szuper kis Bartos Erika kukásverset..
Előzmény: mehike (23550)
katafolt Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23551
Itt van néhány gyerekjelmez.
Előzmény: stigglinnc (23548)
mehike Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23550
Igaz csak olvasó üzem módban szoktam itt lenni,de érdekelne a gurulós.
Elég nehéz visszakeresni,valaki megmondaná nekem mikor kezdődne és a határidőket?
Előzmény: ezkriszti2 (23541)
mehike Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23549
Igaz csak olvasó üzem módban szoktam itt lenni,de érdekelne a gurulós.
Elég nehéz visszakeresni,valaki megmondaná nekem mikor kezdődne és a határidőket?
Előzmény: ezkriszti2 (23541)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23548

 

Még egy kérés.

 

Unoka életében először óvodai farsangon vesz részt. Szívesen böngészgetnék internetes oldalakat, ahol jelmeze ötletek vannak ilyen kis embereknek. Eddig a maci jutott eszembe, mert van egy barna műszőrme falvédőm valahol, de hátha lenne valami egyszerűbb is. A macin kívül még a kukásautót szereti, de ahhoz aztán már végképp kevés a fantáziám:-)

 

Előre is köszönök minden segítséget!

stigglinnc Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23547

 

Köszönöm lányok! Főleg azt, hogy volt türelmetek ezt a dolgot egy kicsit körbejárni. Tényleg fontos megértenünk hogyan is megy ez, hiszen jóérzésű ember nem szívesen okoz kárt másnak, ha tudja a módját, hogyan kerülje el.

 

Szép napot nektek! Nekem is az lesz: megyek unokázni:-)))

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23546
Azért a Tildast (most csak egyszerűen írva, nem a tervezőt) se kell félteni a szerzői jogdíjak miatt. Bőségesen, mondhatni busásan bejön a Tilda-fanatic hölgyek márkavásárlásaiban.
Nyomott mintás pamutvászon 5.000Ft körüli áron? Vagy mennyi !?!
Attól persze aki Tildas babát árul az vét a szerzi jogok ellen.

Ez az olvasás dolog elgondolkodtató. Lehet, nekem is újra kellene kezdeni.
Előzmény: ejjkukk (23545)
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.17 0 0 23545

...És milyen sokan másolják  a Tildát. Nem is szégyellik magukat, holott tudják, hogy másolnak.

Egy új irányt kitalálni szerintem nagyon más, mint egy pár babát és egyebet levédetni. Chanel és az impresszionisták egy teljesen új korszakot indítottak a munkásáágukkal, míg a Tilda,egy játék.... És az az érdekes a dologban, hogy lehetne ez is egy új korszak kezdete a maga nemében, de azért nem lesz, mert mindenki másolja. Másolás után tucatjával árulja, és így az eredeti értéke odavész.

Én értem, hogy ki miért védeti le az ötleteit, de mint azt már itt is sokszor megírtam, ami neten körbemegy, az márnem titok...

IO! Ne aggódj a fantáziád miat, mert szerintem neked abból bőven kijutott. Hogyan fejleszted a lányok fantáziáját? Úgy, hogy rengeteg mesét olvasol nekik, hogy ki alakuljon a saját fantáziájuk. Ezt először utánozással, majd új ötletek kiélésével érik el. Ennek mind a gyerekek, mind a felnőttek esetében így kell lennie.

íén pl. lassan 2 éve nem tudtam elolvasni egy könyvet sem. Ez meg is látszódott rajtam. Aztán most, hogy 1 hónapon belül a harmadikat fogyasztom: a fantáziám is beindult.

Előzmény: szarvasmici (23544)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23544
Szerintem megérted a különbséget. Chanel-kosztüm, így, ebben a formában egy fazon, és nem egy konkrét márka. Olyan, mint az A-vonal, vagy a tubus-szoknya. Kitalálta ugyan valaki, de az aranykezű varrónők továbbálmodva ezerféleképpen megvarrhatják. De Chanel-mester egy tervét anyagba önteni, és azt pénzért árulni már csúnya dolog, ha az éppen úgy néz ki, mint az eredeti. Erre mondjuk relatíve kicsi az esély, de sose lehessen tudni.

Konkrét dolgot tudok nektek mondani a szerzői jogokkal kapcsolatosan, hiszen nekem van ilyen szerződésem.
Karaktert meg lehet vásárolni, és ezáltal bármilyen módon immár tulajdonosként felhasználni, illetve karaktert lehet felhasználóként felhasználni, vagyis készíteni, forgalmazni. Utóbbihoz engedély kell, és megállapodás, szerzői jogdíj, és szigorú kötelezettségek járnak vele.
Karakter lehet egy rajz, amit az illusztrátor levédet, és ha azt más lerajzolja, vagy több dimenzióban elkészíti, és a karakter jegyei egyértelműen felismerhetőek, akkor szerzői jogdíjat köteles fizetni a tulajdonosnak. Ezt a létrehozás előtt illik tisztázni, hogy ne lépjen hamarabb a tulajdonos, mint a felhasználó. És karakter lehet egy író által megformált, leírt alak is. Mivel azonban ez így eléggé képlékeny, csak akkor von maga után kötelezettséget, ha az író által is használt nevet használja a készítő/illusztrátor a karakter megrajzolása, vagy megvarrása esetén.

Természetesen ha a karakter megtetszik, és valamilyen technikával elkészíted, hogy gyönyörködhess benne, úgy nincs semmilyen kötelezettséged. Amint bevételed származik belőle, vétettél a szerzői jogok ellen, és így elítélhető vagy.

A Tildák esetében én teljesen tanácstalan vagyok, hiszen egyértelműen védettek, a könyvben benne is van, hogy nem másolhatóak kereskedelmi céllal. Amik kaphatóak egyértelműen Tildák, nincs kétség felőlük, és kizártnak tartom, hogy bárki is jogdíjat fizessen utánuk pl. a Meskás eladások után. A múltkor idelinkelt Nosztalgiakacatos bolt a Meskán is volt/van(?), nem hiszem, hogy jogot kapott, vagy jogdíjat fizet. Bár manapság nem agysebészet eljutni egyes karakterek szerzői jogának tulajdonosához, tehát tételezzük fel, hogy pl. az említett bolt szerződött a Tilda's akárkikkel.
Előzmény: stigglinnc (23543)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23543

 

Tényleg nem vitatkozni akarok és ezzel be is fejezem, elmegyek ágyikóba, csak hogy milyen érdekes és nekünk követhetelen dolog ez: Chanel kosztümöt varrhat pl. a sarki aranykezű szomszédasszony nekem pénzért? Nem kell válaszolni, mert úgyse érteném meg a különbséget, csak morfondírozom...

Varrjunk sok babát és élvezzük az életet közben/mellette, ez a lényeg.

 

Szépséges álmokat kívánok, jó éjt mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (23537)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23542

 

Köszi, tudom, olvastam, csak külföldön hol Steiner, hol Waldorf babának hívják és akkor már inkább legyen köze a pedagógiához, mint a dohánygyárhoz szerintem:-)))

De, most hogy említetted, érdekes lenne egy Steiner baba Waldorf szivarral a szájában:-)

Előzmény: Törölt nick (23537)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23541
Gurulósra jelentkeztek:

1. IOkaste
2. Tallina
3. Szarvasmici
4. PaJulcsy
5. Aledi
6. Ahama
7. Skippo
8. Exiefo
9. Pági
10. illesreka
11. ildu
12. Ejjkukk
13. Stigi
14. Camea
15. Ktimó
16. Szömörce-bvedono
17. Kaoka
18. Anmami
19. Szerika

Nem maradt ki senki aki jelentkezett? Kéne még egy bátor jelentkező és meglenne 5 4-es csoport.
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23540
A kézműves kiadványokban gyakran van olyan kitétel, hogy a szabásminta felhasználható saját használatra, de az üzleti felhasználás tilos. Burdát se lehetne eladásra varrni, meg Tildast se.

Sorsolok.
Előzmény: Törölt nick (23537)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23539
Ezt nem tudom miért küldte el 2x.. :(
Előzmény: Törölt nick (23536)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23538
Szerintem sorsolj. Még egy jelentkezőt várunk, de hátha előkerül, míg az előkészületeket megtesszük. Kaot és Szerikát is vedd be lécci Anmami mellé még! :)
Előzmény: ezkriszti2 (23532)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23537
Tök jó.. :D Lehetne 5x4-es csapat, ha valaki vállalna duplázást.. :P

Ahama, a szerzői jogi kérdésben nem releváns, hogy ki hogyan tünteti fel a baba jellegét, aki nem tud különbséget tenni W és W jellegű között, annak valószínűleg nem is számít. :) Tehát ilyen tekintetben (mert ennek kapcsán került szóba) nem is érdekes, hogy meg van-e említve, h. ilyen stílusú baba, csak annyit jelent, mintha odaírom a babám után, hogy country rongybaba, vagy primitive doll.. A Tilda viszont egy márkanév, ami egy tervezőt takar, tehát az, aki engedélyt kapott a minta értékesítés céljából történő használatára, annak is fel kell tüntetnie a minta származását.

Stigi, a Steiner baba és a Waldorf baba egymás szinonimái, Steiner az iskola és filozófiai rendszer (antropozófia) megalapítója, a W. pedig az iskola neve a mecénás gyár után.. :D
Előzmény: anmami (23535)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23536
Lehetne 5x4-es csapat, ha valaki vállalna duplázást.. :P
Előzmény: anmami (23535)
anmami Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23535
Ha bevesztek a csapatba, én is jelentkezhetek .
Előzmény: ezkriszti2 (23532)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23534

 

Kb. ezt mondtam én is, nem?

Meg még azt, hogy nagyon is terjesztik a tudnivalókat, tehát, gondolom, nem bánják, ha utánozzák/követik a stílust.

Legalábbis ezt akartam mondani:-)

 

Igazán nem is Waldorf, hanem Steiner baba, ha már az eredet(iség) a beszélgetésünk tárgya:-) Persze, ki tudja, hogy maga Steiner úr találta-e ki a babát v. valamelyik lelkes anyuka a háttérből...

Előzmény: ahama (23533)
ahama Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23533

Azt hiszem nagyon is indokolt szétválasztani megnevezésben is a Waldorf-babákat és a mondjuk Waldorf - típusú babákat.

 

A Waldorf baba nem egyszerűen egy elkészítési technikát jelent. Ahhoz, hogy létrejöjjön az a tényleg kicsit misztikus hatás amit egy igazi W-baba el tud érni a gyerekeknél - meg felnőtteknél is, emlékszem rá, amikor Andris bekerült az oviba annak a különleges világnak nagyon is részei voltak számomra a babák is- meg kell lennie benne az alaptechnika, a felhasznált anyagok, a színek és formák, az arckidolgozás speciális egységének.

 

Mivel ez egy nagyon jól használható módszer, nagyon klassz babákat lehet varrni bármelyik elemének a felhasználásával, de vannak olyan módosítások amiktől már jobban illik ezekre a w-jellegű baba meghatározás, ha mindenáron kategorizálni akarjuk őket :)P-.

 

Előzmény: stigglinnc (23522)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23532
Akkor mehet a 2010-es gurulós sorsolás? Vagy még várunk bátor jelentkezőket?
Pamina Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23531
Köszi és köszi :)
el sem hiszem, hogy pont veletek egyszerre jutott eszembe a közös :D ideje leporolni a varrógépet.
Előzmény: Törölt nick (23530)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23530
Topiczanza a hivatkozott hsz-ban.. :D Üdv újra és grat a vizsgáidhoz! :D
Előzmény: Törölt nick (23498)
Pamina Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23529
Sziasztok,
nem nagyon vagyok naprakész, úgyhogy szóljatok, ha nyitott kapukat döngetek, de nem varrunk valamit megint közösen? Már úgy értem, egy szabásmintáról mindenki, na, tudjátok, ahogy régen :)
valami jó kis tavaszit....
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23528

 

Jópofa ez a béka!

Hááát, ha nekem azt mondanák egy tanfolyam elején, hogy találjak ki egy olyan békát, amilyet még soha senki nem csinált és szerkesszem meg a szabásmintáját... asszem bajban lennék:-)

Előzmény: anmami (23518)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23527

 

Régebben volt egy csaj a mozaik topicban, aki nagyon ügyesen rakta a mozaikot, de minden nap megkérdezte tőlünk, mit csináljon:-) Merthogy nincs ötlete és mondjunk már valamit... Egy idő után megsértődött valamin, eltűnt, de a Flickr-en látom, hogy azóta is mozaikozik, többnyire olyat, amit valaki előzőleg megcsinált. Nem a kivitelezés, hanem a téma ugyanaz. Ezen van aki bosszankodik, én csak mosolygok és mindig egy régi kutató kollégám jut eszembe, aki, mikor szóltak neki, hogy valaki lopja az ötleteit, csak annyit mondott: Igen? Nem baj, van másik.... Én szeretnék olyan lenni, akinek lopják az ötleteit:-)

Persze, ha azt lopnák, amiből meg akarok élni, rohadt dühös lennék:-))) Meg pláne, ha valaki még szebben, jobban is csinálná meg:-)))

Előzmény: Törölt nick (23523)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23526
Nem.
Előzmény: stigglinnc (23525)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23525

 

Vazze, akkor boltban, Meskán nem lehetne árulni?:-) (A Tildát)

Előzmény: Törölt nick (23524)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23524
Ez a béka nagyon kedves lett. A kérdésedre pedig a konkrét jogi hivatkozások fent vannak a honlapon a Szárnybontogató rovatban.

A Tilda figurák jogvédettek, csak saját használatra szabad a szm-kat használni. Kb. mint a Burdáét..
Előzmény: anmami (23518)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23523
Erről annyit, hogy az impresszionista festőknél kifejezetten divat is volt "koppintani" - így pl. rengeteg olyan impr. tájkép van - különböző, többé-kevésbé neves festőktől, amin szikla, tengerpart, csónak látható ugyanabban! az elrendezésben.. Nem tudom, hogy ezt úgy csinálták-e, mint mi a közös varrásokat, elvégre többnyire barátokról volt szó.. Mindenesetre én enyhén rühelltem volna, ha az elkapott pillanatot, ami - miután rögzítettem, magamévá tettem, szimplán lemásolná.. Másik oldalról kínosnak érezném, ha annyira sem lennék képes, hogy saját témát találjak, ah egyszer már művésznek titulálom magam.. (Ez pl. W.D. esetében is érvényes- ha asszongya magára, hogy babakészítő és anyagcsomagoló kisiparos, hát koppintsa más babáit, míg aztán az ő fejére nem koppintanak a szerzői jogok miatt.. ami lehet, hogy nem következik be, mert ki tudja, talán megvásárolta a jogokat.. erre azért elég kis esélyt látok.. De ha azt állítja, hogy ő babakészítő és tervező művész, akkor vegye már a fáradtságot arra, hogy ne más munkájával szúrja ki azok szemét, akik HOZZÁ fizettek be tanfolyamra.. :S)

Én eléggé fantáziátlan vagyok általában, újszerű ötlet nagyon ritkán pattan ki a fejemből, így ha valamit szeretnék készíteni, beírom a gugliba, aztán órákon/napokon át mentegetem a nekem tetsző fotókat. Nem is igazán figyelem meg, mi tetszik benne, ha jó érzéseket kelt bennem a látványa lementem (nem árt forrással együtt..) Sokszor nem is kell újra megnéznem őket, mire leülepszik bennem a látvány, már megvan a saját terv, ami biztosan nem lesz olyan, mint a képek közül bármelyik, de lehetnek nagy hasonlóságok. Hogy ezt valaki koppintásnak fogja-e fel , az meg egyéni tolerancia kérdése.. PL. ahogy feltettem a kötött rénszarvasomat a Meskára, pár nap múlva megjelent egy másik termék: rénszarvas, csíkos lábszárvédővel.. Más anyag, más technika, de azért nem esett jól. (Pláne, hogy azt megvették, az enyémet meg nem.. :P) Viszont nem mondhatom az illetőre, hogy leutánzott, lehet, hogy csak beivódott az emlékezetébe egy jópofa ötlet, hogy a rénszarvasoknak lábszárvédőjük is lehet, s ő nem is tudta, hogy közvetlen a szomszédból származik az ötlet.. És jártam így már babákkal is, ami akkor, amikor először csináltam még egyedi volt, elterjedt.. még véletlenségből is felbukkanhatott hasonló, hisz nem egy világtalálmány semelyik "újításom".. De azzal intézem el magamban, hogy tudat alatt (és a fent leírt módszerrel sokszor szándékosan) én is sokat átveszek másoktól. Ha viszont egy az egyben másolnának, és ezzel az érdekeimet is sértenék, eléggé morci lennék. Ugyanúgy, én sem tudnám ezt megtenni mással.
Előzmény: stigglinnc (23522)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23522

 

Ez a téma minden hazai és nemzetközi alkotós fórumon előkerül újra és újra. Talán ez is mutatja, mennyire nehezen megoldható probléma ez.

 

A legszigorúbb meghatározást egy mozaikos lapon olvastam, ahol éppen az volt a téma, hogy ha egy más műfajú alkotást "ültetnek át" mozaikba, az vajon sérti-e az eredeti alkotó copyright jogait. Állítólag az a hivatalos (bíróság előtt is védhető)álláspont, hogy ha a mozaikról ráismerünk az eredetire, akkor igen. Ennek ellenére, a legtöbb iskola úgy kezdődik, hogy szóról szóra lemásolnak egy antik mozaikot pl. - persze az eredeti alkotók már nem tudnak perelni:-)...

 

Máshol különböző százalékokról beszélnek, amennyire el kell térni a két műnek egymástól... hááát, ezt azért nehéz megszámolni...

 

Aztán valami olyan szabály is van, hogy az alkotó halála után 70 évvel minden jog megszűnik, szabadon másolható...

 

A gyakorlatban az egy elfogadott eljárás, hogy ha a neten megtetszik valami, ír az ember az alkotónak és megkérdi, nem bánná-e, ha megpróbálná lemásolni ezt vagy azt a művét. Ezzel különbözőek voltak a tapasztalataim: volt, akit egyszerűen nem találtam meg, pedig istenbizony hónapokig kutakodtam, de még azt se sikerült kideríteni, él-e még, vagy élt-e valaha is - ennek a műnek bizonyos részleteit felhasználtam, a netre is feltettem, azóta se jelentkezett senki, pedig jól esne a lelkemnek, ha tudnám, nem haragszik:-). Egy másik nem válaszolt a levelemre -  azt nem mertem megcsinálni, pedig nagyon tetszettek a fetményei. Egy harmadik kedvesen visszaírt, hogy persze, próbáljam meg, csak azt kéri, hogy ne legyen pont olyan, mint az övé - ezt végül más okokból mégse csináltam meg.

Én fel szoktam tüntetni annak a nevét, akinek a valamije inspirált, akár a színeivel, akár a kompoziciójával, akár a hangulatával, sőt, még a linkjét is odateszem, ha van.

 

A Waldorf baba más eset. Az egy stílus, elkészítési mód, amit szerte a világon tanítanak, a neten szabadon felhasználható leírások tucatjai keringenek szerintem pont azért, mert szeretnék minél jobban elterjeszteni. Az ilyennél elég, ha odaírja az ember, hogy a baba Waldorf típusú, stílusú.

 

Én a Tildáknál is ízlésesnek tartanám megemlíteni, hogy eredeti Tilda szabásminta alapján készült, hiába adták ki könyvben, újságban milliószor, merthogy annyira jellegzetes és egyedi (volt, amikor kitalálták). Nincs ilyen könyvem, de talán azokban leírták, mi a helyzet a szerzői jogokkal. Az internet tele van Tilda figurákkal, tehát valószínűleg szabadon koppintható.

 

Mindenesetre, nem egyszerű dolog ez. Én rengeteget bóklászom a neten, millió mozaikot (és most már több száz babát) néztem meg és emiatt sose vagyok biztos, hogy ha valami ötletem támad és megcsinálom, tényleg az én ötletem volt-e, nem egy halvány, tudat alatti emléke-e valami régen látott műnek:-)))

Különben is, amikor valaki egy új technikát tanul, eleinte mindig másol, később viszont kifejezetten vágyni kezd arra, hogy a fejében keringő képeket hozza világra. Csak az igazán nagy művészek alkotnak egyedit az első pillanattól kezdve, de ez nem jelenti azt, hogy mi, a többség inkább ne vegyünk a kezünkbe semmilyen alapanyagot :-)

 

Szerintem...

 

 

 

Előzmény: anmami (23515)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23521

Kedves anmami!

Mondjuk egyáltalán nem vagyok tájékozott eladás ügyben, de szerintem emiatt nem érdemes aggódni. Én, ha árulnám a koppintást úgy oldanám meg, hogy kiírnám az áruhoz, Waldorf jellegű, vagy Tilda jellegű babák. Ezek után, már nem lehet senkinek kifogása. Mindenhol a koppintásokat látni, hiába írják ki, saját tervezés, vagy saját elképzelés. Valahol látunk valamit és onnan az ötlet. Az egész világ egy nagy másolásból áll, mindenki ezt csinálja, egymástól tanulunk egymást utánozzuk. :)

Itt csak az a lényeg, mit adunk bele saját magunkból, mit változtatunk, ami aztán eldönti a stílusunkat. És azon érdemes dolgozni akkor lesz egyedi, még az utánzat is.:)

Előzmény: anmami (23515)
Skippo Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23520
Szerintem ezzel kapcsolatban senki nem fog tudni objektív értékítéletet adni. Én is csak a szubjektív véleményem fogalmazhatom meg ezzel kapcsolatban.A másolás, elérhető szabásminták felhasználása, kipróbálása önmagában nem bűn, s nem is bűntetendő. Szerintem még a gyakorlás időszakában áldásos is, stílusgyakorlatként sem utolsó. Pláne ajándékba, családon, baráti körön belül. De a tervező tudta, s beleegyezése nélkül, szerepének eltitkolásával nyerészkedni belőle, már súlyosan etikátlan (akár társadalmi szempontból is), s nem utolsó sorban jogszabálysértő. Szvsz szúrja a szemem, ha valaki más tollával ékeskedik, úgy adva elő, hogy az a sajátja. Ha valaki bevallja, hogy nem saját, s így árusít, az engem még nem zavar. Más kérdés, hogy én a tervező beleegyezése nélkül nem gyártanék eladásra más szellemi termékét, pláne olyan fórumokon nem állnék ki vele, ahol elméletileg egyedi, saját termékek szerepel(hetné)nek. Miért? Mert az ÉN erkölcsi mércémbe ez már nem fér bele. Nem azért, mert én vagyok a Terézanyu. Csak én nem érezném jól magam tőle. De másnak más az értékrendje. Szóval így babatémához, és képzőművészeti alkotásokhoz értve ezt. Mert pl. egy XY szabásminta alapján megvarrott ruhát már árusítanék. Eleve más a jogi megítélésük is. Vagy pl. gyöngyfűzés. Véges számú minta áll rendelkezésre, de a más-más színű és formájú gyöngy választásával, ami a kivitelező kreativitásán múlik, megszámolhatóan végtelen számú, egyedi alkotás születhet. Ami már sk., mert az alkotó tett hozzá. Én legalábbis így gondolom. :)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23519
Tudom:) csak rövidíteni akartam.
Előzmény: anmami (23517)
anmami Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23518
Előzmény: anmami (23517)
anmami Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23517
Népi Mesterségek és Művészetek Szakközépiskolája, a honlapja valóban Guzsalyas.
Nekem se lesz olyan az elkészült baba vagy állatfigura mint a könyvben, más az anyag a szabásminta mivel nagyítva van (sose tudom mekkora az eredeti minta).
Pl legutóbb egy béka költözött hozzánk...ő se lett olyan mint az eredeti.
Előzmény: bvedono-Szömörce (23516)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23516
A Guzsalyasba jársz? Én másolok-ezt vállalom- a testet és a ruhát mindig, de valahogy mégis más lesz mint a könyvben, vagy az újságban:)
Előzmény: anmami (23515)
anmami Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23515
Sziasztok !

Érdekes téma került a látóterembe a Tildas figurákkal kapcsolatban.
Nem régen csöppentem a babavarrás közelébe, de annyira megfertőzött, hogy beiratkoztam egy textiljáték készítő szakmát adó iskolába.
Még tavaly vásároltam a Meskán egy babát a Ktimo-tól, nagyon tetszett, szépen megvarrt baba volt. Ez a baba is tananyag ebben az iskolában. Már készítettem ajándékba is, de eladni nem lenne etikus, mert nem én találtam ki.

A kérdésem az lenne, hogy, hogy vannak ezek a szabályok, jog alkotta védelmek termékekkel, ill alkotásokkal kapcsolatban ?
Senkit se szeretnék " másolni, ill ellopni ötleteket, szabásmintákat".
De az a furcsa helyzet állt elő, hogy olyat biztos nem akarok varrni, ami nekem nem tetszik, ami meg tetszik,azt láttam valahol...ha itt ott változtatok rajta attól még nem az enyém...
Egy baba vagy egy állatfigura végtelen sok megoldással nem hozható létre,leszámítva azokat, amik nekem nem is tetszenek.

Ti hogy vagytok ezzel ?
Mindenkinek van egy input időszaka? Aztán majd kipattan a saját ötlet, minta?

Tetszenek Kikita és Szarvasmici alkotásai, ezek és ehhez hasonlóak már automatikusan kilőve?
Waldorf babák is nagyon tetszenek.....már hozzá se merek fogni, mert valami hasonlóság valamihez biztosan lesz.

Babavarrás fórum jóvoltából sok Picasa-ra feltett szabásmintával lettem gazdagabb....már nincs is elég hely.....a gépemen.
Egyes szabásminták ill képek orosz oldalakról is visszaköszönnek, LEVÉDVE, holott máshol láttam őket, régebbi dátummal. Akkor most hogy állunk?

Ti hogy vagytok ezzel ?
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23514
Óóó!:(((( Szorítunk neki/nektek!
Előzmény: 36évi (23510)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23513
:(( Szorítok az állapota javulásáért!
Előzmény: 36évi (23510)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23512
Évike! Jobbulást kívánok apukádnak, reméljük, hogy  felépül. A tali most másodlagos.
Előzmény: 36évi (23510)
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.16 0 0 23511
Óh jajj! Remélem mihamarabb jobban lesz! Mielőbbi gyógyulást neki! Írok!
Előzmény: 36évi (23510)
36évi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23510
Lányok, vettem az adást teremileg, de csak hétfőn intézkedem, sajnos most nem vagyok topon, időm sem volt, apám kórházban és komoly az ügy... :(

Ejkukk!
írj, mélem: vezetéknév_kukac_invitel_pont_hu







Aledi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23509
Elég morbid humora volt annak aki megvarrta, de nagyon jó : )
Előzmény: Skippo (23508)
Skippo Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23508
Gondolom nem akar úgy járni a saját szm-jeivel, mint a Tildás tervezők. :P

És egy kis német textilhumor:
Cápali
Sajna nem tudom merre leltem, de nagy mosolyt csalt az arcomra, s ezért lementettem egyszer rég a gépemre.
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23507
nekem csak annyi a gondom, hogy egy elismert babakészítő kár, hogy nem saját tervezésű babát oktat:(
Előzmény: szerika0122 (23503)
Aledi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23506
Lehet, hogy megvették a jogokat. Bár akkor szerintem fel lenne tüntetve, hogy Tildás. Nagyon durva, és az a szöveg hozzá, méghogy alkotóművész... Na, az ilyent nem is sajnálnám, ha megütné a bokáját.
Előzmény: LBZS (23504)
Camea Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23505
... megnéztem én is. Háááát könnyen megüthetné a bokáját... itt a "termékek" mögött, néhány ügyes varrónő áll, semmi kreativ akárki meg alkotóművész... egyetlen alkotást nem láttam, aminek ne találkoztam már így vagy úgy a szabásmintájával. :o) De hááááááááááááááát szemesnek áll a világ....:D
Előzmény: LBZS (23504)
LBZS Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23504

Ezt láttátok már? Nekem egy kicsit megdöbbentő.

 

 

http://www.nosztalgiadesign.hu/magyar/oldalak/hogyan_kezdodott/1/1/1/1/1/1/1

 

Gondolom, nektek is ismerősek a figurák...

 

És úgy mutatja be, mintha saját ötletek lennének (igaz, politikusan úgy fogalmaz, hogy "több kreatív, kézművesség iránt maximálisan elkötelezett alkotóművész áll", ezt nem is vonom kétségbe, de a "nosztalgia figurák" Tildák!!!

szerika0122 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23503

Szombathelyen 2000Ft-ot a szervezők szedtek össze, Dóri 800 Ft-ot kért a fénymásolt lapokért, amire rávolt írva, hogy Tildas figura- amit tanít- egy az egyben a Tildas könyvből kirajzolva.+elkészítési útmutató. 3000 Ft-ért anyagcsomagot árult.

Pártatlan vagyok , nem védem Dórit..

 

szerika0122 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23502

IO!

Maradok a közös varrásnál  :-)

Előzmény: Törölt nick (23498)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23501
Nehogy eluralkodjon rajtad bárminemű kisebbségi komplexus- senki sem felesleges , és írtam, hogy senki sem marad ki! :)
Előzmény: Kaoka (23500)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23500

Ok. Értem köszönöm a zanzát. :) A talira jó lenne elmenni, ha nem lesz itt Emma, akkor van rá remény. Ha csak azért kell mégegy csoportot csinálni, mert mostmár felesleges vagyok, akkor hagyd és majd legközelebb, mert akkor mindig lesz egy túljelentkező és soha véget nem érő történet. Még sohasem vettem részt gurulósban és kezd megjönni hozzá a kedvem.

Szép napot mindenkinek megyek a dolgozóba.

Már az sem egyszerű így szrtájk idelyén. :) Este majd megtudom, hogyan döntöttetek.:)

Előzmény: Törölt nick (23498)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23499
(Meg esetleg Némának, ha beesne errefelé.. :D)
Előzmény: Törölt nick (23498)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23498
Kao, drágám! Akkor Neked zanzásítva a legfontosabb események:

1. topictali lesz, ha minden igaz, febr 20-án. Tessen feliratkozni.
2. újra próbáljuk éleszteni a közös varrást, jan. minta a honlapon, szokott helyen,a februárinál meg tessen szemfülesnek lenni, mert nem akármilyen szm lesz, hanem egy valódi Szarvasmiciség!!

3. a gurulós jelenleg úgy áll, hogy van 4 db négyes csapatunk, ami ugye egészen ideális, de már rajtad kívül jelzett Szerika is, hogy szívesen beszállna, nagyon jó lenne, ha akkor találnánk még két jelentkezőt, s így minden eddigi rekordot megdöntenénk öt csapattal... (Mit gondoltok, toborozzak az anyatopicon ? Ott is többen varrnak babákat??)
Ha esetleg nem akadna még két jelentkező, akkor 2x4, 3x3 fős csapatokat tudnánk alakítani.. Mit szóltok?
Előzmény: Kaoka (23497)
Kaoka Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23497

Sziasztok!

Ha maradt egy üres hely a gurulósban, akkor beválalom. Persze, csak, ha elfogadjátok.  Mostanában nem tudok aktívan résztvenni a topik életében, de ennyi még belefér. :) Egy közös babavarrásban is szívesen résztvennék, ha tervezitek, majd visszaolvasok később, mert teljesen le vagyok maradva mindennel.

Camea Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23496
Újra és újra előjön ez a téma! :o)
Skippo Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23495
Ildu! Nagyon szívesen. Remélem tudod is használni őket. :)

Aledi! Nagy-nagy gratuláció! Le a kalappal. Nem vagy semmi! Alvás közben is varrsz? Vagy helyett? El sem merem képzelni milyen ütemben varrsz, hogy így család, háztartás, munka mellett, nem óriási múlttal... Lenyűgöztél, de tényleg! :D

A koppintás még nem lenne baj, ha nem a saját nevével fémjelzi, s nem nyerészkedik belőle. De így, hogy sajátjaként eladja, egységcsomagban, s tanítja? Baromi etikátlan. De nem vagyunk ugyanolyanok. Nem ítélhetem el. Lehet neki ez belefér. Lehet nekem meg más...

A jogi oldalával meg nem vagyok tisztában, de nagyon kiváncsi lennék rá, hogy az ilyen Tilda, Praktika kiadványokban megjelentetett szabásminták alapján készített babáknak milyen a jogi hovatartozása. Most ha nem lehetne másolni - akkor értitek - mi értelme megjelentetni?! Erre baromi kiváncsi lennék, hogy ez hova esik. Még nem kerestem jogi nyilatkozatot Praktikában, de lehet van benne, csak nem figyeltem. Most majd megnézem! :)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23494
Most olvastam vissza és álmosan úgy jött le, hogy a Dórát véded, most világosodtam meg:)
Előzmény: Törölt nick (23491)
Aledi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23493
IOkaste,
Na igen, az idő megszépíti a dolgokat : ) Az a megrendelés túl hamar jött, nem volt tapasztalatom, ma már fele idő alatt elkészíteném, illetve megválogatnám, hogy miből készítek többet A sok kézimunkát igénylő babákat nem éri meg sorozatban varrni. Az igazi azért az mikor csak úgy magamtól varrhatok, amihez éppen kedvem van, határidők nélkül : )
Már többször mondtam, hogy borzasztóan tudom csodálni azokat a kisgyerekes mamákat, akiknek jut ideje bármi másra. Annak idején én is örültem, hogy este elérem az ágyat. Míg csak a fiam volt, addig még varrtam neki ruhákat, ezt-azt, de utána egész GYES alatt "nem csináltam semmit". Szóval kitartás, ha nagyobbak lesznek a lányok tényleg könnyebb lesz, már az nagy dolog mikor nem kell folyton résen lenni.
És le a kalappal a több gyereket nevelők előtt, gőzöm nincs hogy csinálják, hogy közben még alkotnak is. Két gyerek az Ok, egyik kezeddel fogod egyiket, másikkal a másikat, de mi van a harmadikkal, negyedikkel : )

Jó ötlet az expressz csapat, talán lendületet ad a többinek.
A másolás örök téma, de megértem a csalódásodat. Egyszer én is így jártam, le voltam nyűgözve egy Meskás lány táskáitól, hogy milyen eredetiek, aztán csomó hasonlót találtam a neten. Persze, attól ami szép, az szép, de nekem azokban pont az ötlet nagyszerűsége tetszett. És, ami viszont kimondottan zavar, nem derült ki, hogy nem saját ötlet alapján készültek. A Tildással sincs bajom, ha becsülettel feltüntetik, hogy az.
Előzmény: Törölt nick (23489)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23492
Szombathelyen 2000 Ft volt az oktatás és azt hiszem 3000Ft az egységcsomag.Hosszú lábú királylány baba volt ( erősen Tildasra hasonlító). én is csodálkoztam miért nem saját tervezésű mintával jött, mert lehet hogy vmit módosított a mintán, de az akkor is Tildas.

Ez az ausztrál csaj pedig egy eléggé régi újságomban van benne, és ez a típusú baba a hímzéseiben is visszaköszön.
Előzmény: Törölt nick (23491)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23491
Lehetnek véletlen hasonlóságok és átfedések, hisz ez a műfaj eléggé behatárolt, na de direkt egy az egyben koppintást....! Ez nem csak hogy nem méltó egy kitüntetett babakészítőhöz, de egyenesen jogsértő is! Szerintem felháborító... :(
Előzmény: bvedono-Szömörce (23490)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23490
Hát.. ez egy eléggé régi babája a csajnak, és én már több olyan babát is láttam az ausztrál újságokban , amiket a Dóra tanított. Pl. legutóbb egy Tildas babát tanított Szombathelyen:(
Előzmény: Törölt nick (23486)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23489
Azért amikor annak az egeres megrendelőnek készítetted a csomagot, nem ezt mondtad.. :P
Én is mindig ezt mantrázom, ha majd a lányok nagyobbak lesznek.. :D Egyelőre nem jutok el addig, hogy este legyen energiám bekapcsolni a tévét.. :S

Az expressz az pluszban lenne, a többin kívül... azt lezavarnánk két héten belül, csak bemelegítőnek.. :D
Előzmény: Aledi (23488)
Aledi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23488
Jó reggelt, lányok!
Köszönöm a "szülinapi" köszöntőket : )))
Igen, nekem is így kimondva soknak tűnik a 100 baba, de valahogy menet közben nem tűnt olyan vészesnek. Elkészült egy baba, máris a fejemben volt még egy, esetleg rendeltek egy hasonlót... Az biztos, hogy nagyon tudom hajtani magam. (de, hogy minek?) Még jó, hogy nincsenek beosztottjaim, halálra dolgoztatnám őket : )
Illesreka,
Tény, hogy elég gyorsan dolgozom, minden szabad percemben varrok, és próbálom jól szervezni a napomat. Pl. este, amikor már nem lehet zakatolni a géppel, végzem a kézimunkát. Ha jól visszagondolok az elmúlt évben nem nagyon néztem úgy tv-t, hogy ne lett volna egy baba a kezemben. Meg az az igazság, hogy annyira szeretem, hogy nem tűnik munkának : ) És hát, az én gyerekeim már elég nagyok (szerencsére, vagy inkább sajnos : ), önellátóak. Azért sok minden áldozatul esett a babavarrásnak, a karácsonyi nagytakarítást pl. múlt héten ejtettem meg.
4Hópihe,
A babák 36 cm magasak, a táskák 25 X 23 cm-ek. Nem záródnak sehogy, külön van a külső, és belső részük.

Én is nagyon kíváncsi vagyok a gurulós csoportokra. Akkor lesz egy expressz csapat?
Előzmény: 4Hópihe (23480)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23487
Ezkrisztiiiii!!! Sorsolj, lécciii!!

Ahama, merre járkálsz? Nem lenne kedved egy expressz körre? Négyen lenne az igazi.. ;)

Exi, nagyon sajnálom, hogy nem jössz, nélküled nem lesz igazi a tali.. És boldogságos szülinapot az apróknak!! :)

Hópihe, milyen szöveg ez már, hogy "emlékeztek rám", nem vagyunk mi amnéziások.. én is szívesen megismerkednék Veled már végre.. :D

36évi!! Azért a céhes leterheltséged mellett még a nyakadba szakadhatunk mi is? :D
(Megpróbálod 20-ára megszerezni a termet? )
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 23486
Hát, csak annyi, hogy ez egy az egyben az SZTK mammer. És nem hiszem, hogy a hölgy koppintotta Winkler Dorottyát. :F

Tegnap már nem olvastam vissza, inspirációs fotókat kerestem a neten, mikor is a fenti babára bukkantam..

Kedves Aledi, boldog "szülinapot", és még sok ilyet eztán is!! Nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, az energikus, magabiztos személyiséged felüdítő, s jó volt látni a rohamos fejlődésed, és a másodszakmai karriered befutását. Mutogass még nekünk sokáig ilyen kedves kis babócákat!! :D
Előzmény: bvedono-Szömörce (23484)
ildu Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23485

Köszönöm szépen!Nagyon rendes vagy!

 

Aledi,több mint 100 baba??? Emelem kalapom,ez aztán nem semmi!Gratulálok!

 

izgatottan várom,kikkel kerülök egy csoportba a gurulósban,tavalyelőtt nagyon élveztem!

Előzmény: Skippo (23407)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23484
Mi a baj vele?
Előzmény: Törölt nick (23482)
illesreka Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23483

Kedves Aledi!

 

Szívből gratulálok!:-)))

 

Nem semmi ez a 100 baba 1 év alatt - hogy van ennyi energiád??? És mndegyiken látszik, hogy mennyi szeretettel, gondossággal készült!:-)

 

 

Előzmény: Aledi (23470)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23482
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23481
jól esik,hogy emlékszel rám)))igérni előre  nem tudok,de  lehet,hogy utolsó pillanatban majd jelentkezem...
Előzmény: ezkriszti2 (23464)
4Hópihe Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23480

gratula neked!!!

babák édesek!

 a táskák mekkorák???és hogyan zárodik???szendvicselve varrod vagy külön a külsö és a belsö és egymásba huzva??? a z applikáció nagyon szépen van rádolgozva))

Előzmény: Aledi (23470)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23479

 

Közben a képtáradban megtaláltam a képeket, amiken a babák és a táskák együtt vannak - kérdésem sztornó.

Előzmény: Aledi (23470)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23478

 

Egy év alatt??? több, mint 100 baba????? és ilyen aranyosak????????????

Elképesztő vagy!

Szívből gratulálok! Nagyon is megérdemled az ünneplést, majd a topicbulin meghúzgálom a füledet is.

A táskák is helyesek! Mekkorák? Gyereknek vagy babáknak valő méret?

Előzmény: Aledi (23470)
Camea Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23477
Nagy-nagy gratula Neked.... és kívánok még sokszáz .... sokezer ... szépséges babát! :o)
Előzmény: Aledi (23470)
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23476

:(

Hú, hát én nagyon sajnálom, ha nem jössz: de remélem, hogy nagyon jól fogsz te is szórakozni! (Hiányozni fognak azok a kedves kis rózsácskák.... :D)

Előzmény: exiefo (23469)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23475
Nagyon egymásra találtatok a babavarrással, az biztos. 100 baba. Elképesztő.
Előzmény: Aledi (23470)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23474
Hát ez tényleg igazolt hiányzás. :-(
Előzmény: exiefo (23469)
LBZS Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23473

Ja, megtaláltam a tavalyi szívecskés maci "inverz" verzióját. Íme:

 

http://picasaweb.google.es/semeistvoAM/PAPDEFLORESFRUTASLEGUMESN1#5343892201784905874
LBZS Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23472

Aledi: Annyira kedves arcokat csinálsz a babáknak!!! És azok a kis táskák!!!! Szuperek, én is elfogadnék egy ilyen szettet!

 

Szépen gyűlik a társaság, ennek örülök. Felicity-vel hogy álltok????

Előzmény: Aledi (23470)
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23471

Komolyan? Nekem úgy tűnt, hogy régebb óta vagy babás?

És, hogy te mekkorát léptél azóta????? Nagyon ügyes vagy és Gratulálok, sok szép babás évet kívánok neked!!!!!!!

Előzmény: Aledi (23470)
Aledi Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23470
Helló lányok, jó kis tali lesz, már alig várom.

Tudom, hogy nem szép dolog, ha az ember saját magát ünnepeli, de nem tudom megállni. Szóval pont ma egy éve, hogy először bejelentkeztem a topikba : )
Elég sok minden történt azóta, most már el sem tudom képzelni milyen volt, mikor nem varrtam babákat. Tavaly több, mint 100 babát varrtam, számomra is hihetetlen.
"Szülinapom" alkalmából hoztam nektek két babócát, és két babás táskát. Megrendelésre készültek.
exiefo Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23469
Krisztikém ! nagyon aranyos vagy !
De exi nem is lesz ott, két születésnaposom is van azon a hétvégén.
Az eddigiek kb egy héttel később voltak azért tudtam ott lenni.
Érezzétek jól Magatokat.
Előzmény: ezkriszti2 (23464)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.14 0 0 23468

 

36évi, 23439 :-)

Előzmény: Törölt nick (23461)
illesreka Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23467
Február 20-i topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk
Pági
Kustraera
Ktimó
illesreka
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23466
Ki és mikor sorsol? Én nem vagyok pártatlan:)
Előzmény: Törölt nick (23459)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23465
Annál is inkább, mivel ott lakik a szomszédban:))

Pági! Gurulósra még lehet jelentkezni, a sorsolás még nem volt meg, viszont a talira mindenki beindult:)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23464
Szerintem itt két dolog remekül keveredik. :-))

Gurulós sorsolás még nincs.

Talira jelentkezés van. De nem látom még rajta Exit.
A helyszínről még annyit, hogy egy művelődési ház és van egy jó játszószoba részleg is benne, úgyhogy akinek kisgyereke van és szeretné hozni, nyugodtan megteheti, jól ellesz a gyerek is. Lenőtt hajfesték, meg karácsonyi hízás ügyileg meg nem kell parázni, február 20-a még mesze van. Első alkalommal gyakorlatilag szinte mindenki csak nicknévről ismerte egymást, aztán mégis jól elvoltunk. Viszont a családban fellelhető mutogatnivalót szerintem célszerű visszakérni erre a napra. Spontán kiállítás jóóóó.
Meg az is jó lenne, ha Pihe is jönne. :-))
Előzmény: pági (prücsök) (23463)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23463

Megvan már a gurulós sorsolás eredménye?

Olyan kíváncsi vagyok. És úgy rápörgött az agyam, tele vagyok ötletekkel. Jövő héten meg is varrom az ufómat. :)

Előzmény: Törölt nick (23461)
ktimó Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23462
Február 20-i topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk
Pági
Kustraera
Ktimó
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23461
Ki? :-o
Előzmény: stigglinnc (23460)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23460

 

Ő már felbukkant és kérdezte, intézze-e:-)))))))))))

IGEN!

Előzmény: Törölt nick (23459)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23459
Nem baj, ha a többieket is visszaírom? :D

Február 20-i topiktali (ha topicanyánk felbukkan és elintézi nekünk, Kápmegyeren, a szokott helyen...)

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk
Pági
Kustraera


(Mikor sorsolunk csapatokat? :D - Kérdi IO, mintha nem lenne semmi (más) dolga.. :P)
Előzmény: kustrae (23458)
kustrae Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23458
Február 20-i topiktali Káposztásmegyeren:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
kustrae
ejjkukk Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23457
Évi, de jó, hogy erre jársz! Kereshetlek majd telefonon valamikor még a héten Hitec ügyben? Lehet, hogy sikerül egy tök jó dolgot intéznem, csak, mint hozzáértőtől szeretnék tanácsot (vagy inkább véleményt ????) kérni.... Írnál mailben egy telószámot? /..márha zavarhatlak egy kicsit.../
Előzmény: 36évi (23448)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23456
:)) Hiába Évi mindenkit elvarázsol:)))
Előzmény: Törölt nick (23453)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23455
Akkor engem bekönyvelhetsz magadnak;)))
Előzmény: 36évi (23452)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23454

 

Köszönöm! Vettem!

Előzmény: Törölt nick (23435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23453
KI
Befizettem én is újra. ;-))
BE
Előzmény: PaJulcsi (23451)
36évi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23452
:) Na jó, hát végülis ezt várja a szakvezetés. ;)))
Előzmény: PaJulcsi (23451)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23451
Ó! Én sem jöttem rá:( Pedig most lettem tag:) Végre!:)
Előzmény: 36évi (23448)
Camea Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23450
Jéééééééééé, pedig ezt tudtam is, mert olvasgattam akkoriban a foltvarrós  fórumot, amikor zajlott ez a tali szervezés, szóval szerveződött az ülés/gyűlés, ahol választódtatok. :o))
Előzmény: 36évi (23448)
36évi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23449
Na, ezen a megfejtésen jót vidultam. :)))
Előzmény: Camea (23443)
36évi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23448
Na jó, megfejtem. :)
Magyar Foltvarró Céh - abban is az egyik vezetőségi tag november óta. :)
Előzmény: Törölt nick (23442)
pági (prücsök) Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23447

Úgy látom vége a téli álomnak, mert úgy felébredt mindenki, hogy győzöm visszaolvasni. Pedig csak egy napot hagytam ki. :)

Éljen a pörgés.

 

Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk

Pági

 

Másra most nem is reagálok, mert vár a felmosás és a vasalás. (Megfogadtam, hogy ma jó kislány leszek és elintézem az elintéznivalókat, hogy holnap még varrhassak.)

 

A topiktalira vitt zsámbamacska ajándék baba kell legyen, vagy lehet bármi más s.k.?

ejjkukk Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23446

Jajj de jóóó! Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok
Ejjkukk

 

 

 

...de akkor már illene valami babát is varrni.

Camea Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23445

... hát rég volt! ;)

Kiváncsi vagyok én is most már nagyon mindenkire.... és most már géppisztollyal se tarthatnak vissza.... hm.. remélem. :o))

Előzmény: 36évi (23439)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23444
Jé, előjönnek az eltűntek:) És mindegyikről megállapíthatjuk, hogy él és virul:)) Éljen!

Előzmény: 36évi (23439)
Camea Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23443
... valami számítástechnikával kapcsolatos izé... programozáshoz is van köze... asszem....
Előzmény: Törölt nick (23442)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23442
Na, majd megírom mingyá' a vihánckodás mai hozadékát.. :(

Évikém, bicc és hurrá.. Őszintén, nekem nem mond semmit az a mozaikszó, de már nagyon hiányoltalak! :)
Előzmény: ezkriszti2 (23441)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23441
Off

Mivel tegnap pont a itt fórumon szélsőségeskedtünk, mondhatni viháncoltunk.
Ma már muszáj valami komolyabbat csinálnom.
Előzmény: Törölt nick (23438)
36évi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23440
Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti
Évi anyátok



(bocs, Kriszta, pont bekavartam...)
36évi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23439
Kiscsillagok!

Bocs az eltűnést, próbáltam visszaolvas(gat)ni, reménytelen. Majd meséljetek...
Meg én is, hogy mitől havazódok (MFC - akinek ez mond valamit).

Merthogy...
...látom ám, hogy talizunk???? Hurrá!
Akkor rámozduljak a szokott helyre? Kérek egy biccentős igent!
Camea? Hurrá, rég volt az a régvolt! :)




Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Évi anyátok

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23438
:(( Ha Te is, akkor én is megyek.. :D
Előzmény: ezkriszti2 (23436)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23437
Erika, nem csúsztál le, hét végéig lehet jelentkezni, szóval beírunk. :D
És Mici babája lesz a februári közös.. :D

Muti Anti bácsit! :D
Előzmény: szerika0122 (23434)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23436
Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici
Ezkriszti

Majd mesélek mi a szokás, vagyis hogy volt az előző kettőn mire lehet számítani, de most sajna nekem is dolgozni kell.
Előzmény: szarvasmici (23430)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23435
Hagyományosan úúúúgy szokott lenni... (jaj, de jó, már előre váárommm!!), hogy batyus bulit tartunk, szóval mindenki hoz valami harapnivalót. A teremnek és az őrzésünknek van valamennyi, fejenként minimálisra kijövő díja, Évi anyánk ebből valahogy minden évben kiügyeskedett valami innivalót is.. A készülődés közben szokott menni a lázas egyeztetés ,ki hoz édeset, sósat, szendvicskrémet, egyebet.. :D

Persze mindenki hozza a készleten elfekvő, mutogatni való babáit, egyebeit, amiből kiállítást szoktunk rögtönözni.. :D

És a(z egyik) legjobb rész: a huzogatós!! Mindenki (aki szeretne részt venni benne), hoz egy sk. ajándékot, jól elrejtve vmi tasiban, vagy másként, bejáratnál a csomagot leadja- minden csomag kap egy számot, aztán ha már összegyűltünk, valaki elkezdi a húzást: nagyközönség előtt kibontja a csomagot, aztán indul a találgatás, kitől kapta.. :D Akinek a csomagját húzták, az lesz a következő.

Néha spontán közös varrás kezdemények is el szoktak indulni, de szervezetten eddig még ez a része nem jött össze. (Egyszerűen olyan kevés az idő!!!)
Előzmény: stigglinnc (23431)
szerika0122 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23434

Sziasztok!

A múlthéten én is nagy késztetést éreztem, hogy jelentkezzek a gurulósra. Aztán annyi munkám lett, hogy nem jöttem a hét elején, most meg látom már lecsúsztam.

Na, miattam ne szervezzétek át, csak egy kérdésem lenne, nem lehetne Mici szabásmintája a közösvarrás is? Úgyis mindenki babája más lesz ...

Anti bácsim van, majd mutatom...

szarvasmici Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23433
Ez engem is érdekelne! Este meg is nézem, hogy jött-e válasz, de most már rohanok dódozni. :)
Előzmény: stigglinnc (23431)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23432
Ja, és ráadásul csúnyán meg is híztam az évvégi hajrában. Asszem nálam erről szólt a hajrá. Ki szed fel több kilót rövidebb idő alatt. :)))
Előzmény: szarvasmici (23430)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23431

 

Van valami "szabály" a topictalira?

Amikor az első dekupos topictalálkozóra elmentem, nem vittem semmit, mert elfelejtettek szólni, hogy lesz csere-bere is a fölösleges anyagokból .... elég kínos volt.

Ti hogy csináljátok?

Előzmény: Aledi (23427)
szarvasmici Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23430
Topiktali:

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Mici

És hogy honnan csípem ki a nemlétező időmből a szabad perceket? Hát néha muszáj kicsit szárnyalni. Különben zakkanás van. Mondjuk így is, szóval tessék felkészülni a topiktalin egy ZombiMicire. Az tuti, hogy nekem nem lesz időm szépészeti beavatkozásokra. Jó lesz, ha az ősz hajszálaimat eltüntetem. :)
Előzmény: Törölt nick (23426)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23429
Igen. Lehet, hogy koppintás, de profi. Jó értelemben. Kölök meg zabálnivaló. Szó ami szó viszi a képet rendesen.
Előzmény: Skippo (23417)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23428

 

:-)))))))))

Előzmény: Törölt nick (23424)
Aledi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23427
Camea,
Műkörmöshöz is elmehetsz, akkor garantáltan nem tudsz varrni :)))
Skippo,
Az indexbabán, ha regisztráltál (ugye regisztráltál?) meg tudod nézni a korábbi találkozókról készült képeket. A helyszín ez volt: Karinthy Frigyes Ált. Műv. Ház - Közösségi Háza Budapest, Káposztásmegyer (IV.ker), Lóverseny tér 6.
bvedono-Szömörce,
Szerintem is nyugodtan sorsolhatsz, megbízunk benned : )
Stigglinnc,
Akkor bekopizod a listát, és felírod magadat a végére? Mi az, hogy kezdő csoport? A sorsolásnak pont az a lényege, hogy nem lehet tudni ki hova kerül, ez benne az izgalmas.
Előzmény: Camea (23422)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23426
Február 20-i topiktali (ha topicanyánk felbukkan és elintézi nekünk, Kápmegyeren, a szokott helyen...)

LBZS
Camea
Julcsi
Aledi
Stigglinnc
IOkaste
Előzmény: Aledi (23420)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23425
Az első talin én is így éreztem.. aztán - miután előtte folyamatosan varrtam a babákat (közös varrás, ajándék, stb..) - úgy nézett ki a kezem, hogy legszívesebben kesztyűben mentem volna. Eléggé kialvatlan is voltam.. Úgyhogy jót röhögtünk a csajokkal, akik hasonló cipőben jártak.. :D
Előzmény: Camea (23422)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23424
Ezkriszti, leszel újra jegyző?? :D (Szömörce, pártatlan kell.. :D)

Édesem, nincs olyan, hogy kezdő csoport, SENKI sem szúrja el a másik babáját, mindenki azt adja hozzá,a mije van.. ezt minden részvevő bevállalja, szóval nem kell agonizálni.. :D

Expresszre még valaki?? Nekem már kész a szm-m hozzá.. :D Ahama? :))
Előzmény: stigglinnc (23423)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23423

 

Szerintem mehet a sorsolás. Ha később még jelentkeznek, újabb csoport indul.

Tőlem bárki sorsolhat, csak engem egy kezdősben legyen szíves:-)))

 

A dátum jó (egyelőre), Bp. jó.

Előzmény: Törölt nick (23409)
Camea Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23422

Húhhhha, ha ilyen várakozásnak nézek elébe, akkor jó lesz konditerembe járnom és szoláriumba és fodrászhoz ... és mittoménméghova, hogy ne okozzak csalódást! ;D

 

Előzmény: Aledi (23420)
Skippo Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23421
Hú lányok, még a végén elbízom magam. :D
Örülök, ha nem néztek ki. :)
De fogalmam nincs hol lenne a találka. Pesten, a környékén, messzebb? Én nagyon-nagyon keleti vagyok. Fenti csücsök-lakó. De van Pestközeli rokon, akit egyúttal meg lehetne látogatni. :)
Előzmény: Aledi (23420)
Aledi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23420
Február 20-i topiktali
LBZS
Camea
Julcsi
Aledi

Skippo,
Nekem is a dupla csörgő tetszik nagyon, szerintem meg semmit nem von le a szépségéből, hogy nem saját ötlet :) Az újoncság nem gond, én tavaly "komoly" egy hónapos babavarró múlttal voltam talin.

Camea,
Éljen, végre láthatunk : )
Előzmény: PaJulcsi (23418)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23419
Nekem is az jutott eszembe, mint IO-nak: mintha gyári lenne:)
Előzmény: Skippo (23407)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23418
Meg sem merek szólalni, úgy pörögtök:)) Éljen!!

Február 20-i topiktali
LBZS
Camea
Julcsi
Előzmény: Camea (23416)
Skippo Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23417
Köszi. Sajna az ötlet nem az enyém. :( Már korábban felraktam ide, egy japán kiadványban voltak hasonlók. Onnan lett koppintva.
Topiktali merre is lenne? Mert nekem ettől függ. Ráérni, szerintem ráérnék. Mert szívesen mennék, bár nagyon újonc vagyok. Bár titokban már régóta olvasó... :P
Előzmény: LBZS (23414)
Camea Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23416
Hjéééééééééééééé febr. 20-21-én Bp-en vagyok. :o) Leány jár egy képzésre, és kísérem... és megnéztem most az órarendet, pont fenn vagyunk. :o)
Előzmény: Törölt nick (23409)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23415
Kicsit belelkesedtem és 2 ötletem is van, legszívesebben mindkettőt megcsinálnám:))

Sorsoljak, vagy független kell?
Előzmény: Törölt nick (23411)
LBZS Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23414

Már csak az lenne a kérdésem, hogy mikor alszotok? Vagy ilyen földi hívságokkal nem foglalkoztok? :)))))

 

Mici: Köszönöm szépen, hogy elvállalod az szm készítését!!!! Szerintem is legyen bébiplüssből, mert attól olyan egyedi, "Micis". Én személy szerint nem ragaszkodom babához, de tekintettel a topic-ra kiegyezhetünk manóban is, szavazzanak a többiek is!!!!

 

Topic-tali: nekem jó a február 19-21 hétvége (egyelőre). Hova tervezitek? Szokott Évi-s hely Kápmegyeren?

LBZS

 

Jótékonykodás: az ötlet kiváló! Én is tudok egy ilyen felhívásról: a gyermekonkológia betegeinek gyűjtenek mindenféle vígasztaló játékot. Itt annyi a nehézség, hogy 0-20 éves gyerekekben kell gondolkodni. Ha ez érdekel valakit, szívesen elküldöm a részleteket.

 

Scippo: nagyon jó az a babajáték! Szuper az ötlet!!! :)) Az ilyen simogatások jól tudnak esni, főleg reggel (szerintem ilyenkor duplát ér).

 

Közös varrás: akkor pontosítsunk: január: Felicity, február: Miciség?

 

 

Skippo Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23413
Köszönöm IO a simogatást. Jólesik a kis lelkemnek. :D
Sajna az a jólsikerült kissrác nem az enyém, de befogadnám. :) De én leszek a tündérkeresztanyukája. :) A zsák meg a minden hájjal megkent báttyáé. Még nem mutatott túl komoly érdeklődést az ajándéka iránt, pedig az ő verdamániájára lett megálmodva. Nem gond, mert még nem igazán tudja mire való. De majd ha már elkezdi hamarosan az ovit, akkor hátha büszke lesz rá! :P (Várólistás.)
A Táltos Marcival már játszott, amikor az anyukája olvasgatott belőle, akkor már tetszett neki. :)
Egy Miciségnek szerintem az én lánykám nagyon örülne! /Én is. ;)/ De bármilyen más dolgot szívesen adnék, s készítenék adományozásra.
Előzmény: Törölt nick (23412)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23412
Hú, ez a súlyzó nagyon komoly! Mint valami márkás gyerekjáték cég terméke!! :) A játékok édes birtoklója is saját gyártmány? :D A kis zsák tulajdonosa is nagyon boldog lehet most!!
Előzmény: Skippo (23407)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23411
Emiatt ne aggódj... lesz még három ember rajtad kívül abban a csoportban, biztos lehetsz benne, hogy NEM lesz szömörcés a baba.. csak egy picikét.. :D
Előzmény: bvedono-Szömörce (23400)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23410
Húú, annyira szuper, hogy ilyen tettrekész vagy!! Lehetne akkor ez a februári közös varrás? Megyek plüssöket válogatni.. :)


(Esetleg mit szólnátok hozzá, ha valamilyen formában ezeket a babákat is jótékony célra fordítanánk? - Azt tapasztaltam, hogy mindenki extra nagy lelkesedéssel veti bele magát a varrásba, ha ezzel még segíthet is.. A fehérvári talin pl. lesz valamilyen formában jótékonysági értékesítés Fanni javára... )
Előzmény: szarvasmici (23399)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23409
Nem tudom, Te honnan csípsz le még egy kicsi szabadidőt a már nem léteződből, de le a kalappal érte!.. :D
Én biztosan nem tudnék egy miciséget átformálni saját stílusúra, de hogy Ahama már csakazértisből megcsinálja, az szent.. :D (Pia .. :D)

Megfogadtam, h. hétvégéig nem ejtem ki AZT a szót, de: megvan a 4 komplett csoport!! Várjunk még szerintetek? Vállalja valaki a sorsolást? Már csak az expressz csoportba hiányzik egy fő.. :D Ha elfogadjátoka határidős szabályt, azt is felteszem az indexre. Jövő héten indulhatunk? Akkor kb. a második kör cseréje le tud zajlani a topictalin... :)

Apropó, tali.. Időpontnak a febr.19-21 -es hétvége? (Az pont a 3. szülinap..) Érdeklődők listája? (Szokásos copypasteval, s ha nem jó az időpont, esetleg egy alternatívot javasolni a név mellett, meglátjuk, melyikből lesz sok.. )

Előzmény: szarvasmici (23397)
stigglinnc Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23408

 

Tőlem IGEEEEEN:-))

Előzmény: szarvasmici (23399)
Skippo Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23407
Kedves Ildu!

Találtam neked egy-pár linket. Igaz, csak angolt. Itt egy rajzos leírást találsz:
Chemo Turban
Ez egy képes tutorial, ahol még a viselési módokat is bemutatja:
Turban Chic
Ezek pedig linkgyűjtemények, különböző típusú fejfedőkről:
Linkgyűjtemény 2
Itt az 1.,2.,4.,5.-hez van leírás, melyet a HERE linkre kattintva érsz el.
Linkgyűjtemény 1
Vegyes linkgyűjtemény. Lehet némelyik már nem él, mert nem nagyon aktualizálják ezeket a linkgyűjtő oldalakat.

Hú, rendesen pörög a topik. Már visszaolvasni is elég. Már azt sem tudom, hogy mire szerettem olna reagálni. Azt tudom, hogy a babák nagyon tetszettek. De hoyg már ki, s mit csinált... Meg nem tudnám mondnani. De grat a készítőinek. Az én legutóbbi kreálmányaim. Kétfejű csörgő, amivel súlyzózni is lehet. :) Formára épp olyan. Meg egy Verdás aplikált Ovizsák.: (Első kép új tulajjal.)

Új tulajCsörgőOvizsákVillámMcQueen
Előzmény: ildu (23404)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23406
Nekem sajna nincs.
Előzmény: ildu (23404)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23405
Pia??? :D
Előzmény: kustrae (23402)
ildu Creative Commons License 2010.01.13 0 0 23404
Csillagocskáim,a minap kérdezett turbánra lövése sincs senkinek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!