Keresés

Részletes keresés

forceberg_avs Creative Commons License 2018.04.22 0 0 2992

A régi helyett új kerítés építése esetén saroktelken a bejárati kapu elhelyezésére vannak szabályok?

Rihi11 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2991

30-as szögvas keretben van a kerítéslemez, és azt  fogam a a betonhoz dübellel.

Az nem tetszik hogy csak úgy szabadon van a lemez éle, pedig sokat látok úgy is

 

Előzmény: Mr O (2990)
Mr O Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2990

Szia!

A beton oszlopokra hogyan teszed fel?Vagy van rajta valami zártszelvény szerkezet és arra megy rá?
Ismerem őket szoktam figyelni jó dolgok vannak és pont néztem idén már kapható a két oldalt famintás lemez is már.

Köszi!

Előzmény: Rihi11 (2989)
Rihi11 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2989

http://www.betolemez.hu/trapezlemez-kerites/

 

Én most ilyen kerítés lemezt rakok oldalra, beton oszlopokra.

 

Előzmény: Mr O (2988)
Mr O Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2988

Sziasztok!

Igen én is vacillálok azért.Csak az a baj,hogy a szomszéd felől jó lenne a hátsó részre valami nagyobb és takaró kerítés mert a hátsó épületeik mögött nem nagyon törődnek semmivel és a jelenlegi drót kerítésen jön át a gaz.
Valakink van tapasztalata a fém táblás kerítésekkel?Mennyire időtállóak?(A kert felőli részre viszont azt gondoltam...)

Köszönöm! 

Előzmény: Rihi11 (2986)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2987

Ha már fából kerítés: a kert hátsó részén én is a meglkévő lamellást cserélem hamarosan újra (már itthon vannak :D) lenolaj kence helyett milyen alternatívát tudtok ajánlani. Nem szeretném lazúrozni, jobban tetszik természetes színben...

Rihi11 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 2986

Ha nem akarsz egy  élet át fogalakozni vele, ne csinálj fából kerítést.

Előzmény: Mr O (2981)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2985

Előzmény: Topacsenkó (2984)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2984

Napsütésben.

😀

 

Előzmény: Topacsenkó (2982)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2983

Szombaton lefényképezem, h nálunk hogy van miegcsinálva. próbáltam paint-el megrajzolni, de vicces lett....

 

röviden: a két végén acél cső van arra alul és felül két szögvas van felhegesztve (ebbe megy bele a tábla) és vízszintesen még kettő léccel meg van erősítve a felfogatás...de majd a képeken látni fogod...

Előzmény: Mr O (2981)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2982

Ma is haladtunk valamelyest. A túloldalra is felkerult a 2. Reteg akropol es felfurtunk nehany lécet is. Valami furósablont csinálnom kell mert igy nem lesznek egy vonalban a csavarok...

Előzmény: Topacsenkó (2979)
Mr O Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2981

Sziasztok!

Régebben volt téma a lamellás kerítés.Mint írtam nálunk is az udvar hátsó részében az lenne jó.Oldalról a szomszéd gaz jön át így oda tervezem...
Viszont a rögzítésen gondolkodtam.
Fa oszlop lenne 9 cm-es.Erre lenne rászerelve.Több változatot néztem.
L-vas és ebbe belerögzíteni.
Vagy simán csak rászerelni az oszlopra.
Vagy léceket venni azokat felszerelni az oszlopra és utána arra a lamellás kerítés.
Szerintetek melyik lenne az egyszerűbb?
Régebben csináltunk már ott csak simán felszereltük az oszlopra aztán ennyi. :D

L-vas



Köszönöm!

Előzmény: Topacsenkó (2893)
RedNeck79 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 2980

Sziasztok,

 

valaki esetleg látott ilyet, hogy lehetne kapni? Vagy csinált hasonló jellegűt? http://www.gadgetking.com/wp-content/uploads/2017/01/Oscillot-Cat-Containment-Fence.jpg

 

Macskák bejutását szeretném meggátolni vele.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.17 0 0 2979

1 réteg teljes hosszban fent van. Ez az akropol jo eros cuccnak tunik.

Előzmény: Topacsenkó (2978)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.16 0 0 2978

Előzmény: Topacsenkó (2977)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.16 0 0 2977

Akropol 1. Réteg 

Előzmény: Topacsenkó (2975)
sucireme Creative Commons License 2018.04.16 0 0 2976

Útszegély, járdaszegély..., ez eszembe sem jutott.:)

 

Mindenképpen szeretnék valamilyen szegélyt, vékony lábazatot. A pergolám - ami mellett szintén borostyán fut a földön - is így van megoldva, és amikor már nagyon terjeszkedik a növény, mintegy szamárvezetőnek használva a szegélyt, egyszerűen csak lenyírom az ollóval. És ennek a megoldásnak szép rendezett hatása van, nincs az a dzsungeles hangulata, gondolom ez a kerítésnél is jól mutatna.

 

Közben azon is agyalok, hogy a táblás kerítés lábazati elemét használnám erre. Ezt még burkolni is lehetne mondjuk valami színes beton járdalappal, téglakővel stb. Bár ennyi erővel már betonágyba is rakhatom ezeket. A betonágy talán előnyösebb annyiból, hogy a borostyán gyökere nem nő át alatta, de ez a táblás kerítéselemnél szerintem nem így van. Ezen még gondolkodom...

Előzmény: Pompiere (2970)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.15 0 0 2975

:-) köszi. Én nem haladtam ilyen jól, ma más dolgom volt. Még kettőt felfúrtam azért hofy jobban lássam és csináltam egy szomszéd nézetet is. Azt hiszem onnan sem fest nagyon rosszul.

Előzmény: cinyoka (2974)
cinyoka Creative Commons License 2018.04.15 0 0 2974

Hát ez marha jól fog kinézni! Bár valahogy bennem az volt, hogy vízszintesen lesznek a lécek...

Utólagos engedelmeddel én még tovább építettem a kerítésedet...csak, hogy jobban lássam a végeredményt:

 

 

mondom én marha jól fog kinézni! :D

Előzmény: Topacsenkó (2973)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.15 0 0 2973

Előzmény: Topacsenkó (2972)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2972

1 sor fedő + lábazat vakolva

Előzmény: Topacsenkó (2971)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2971

Pompiere Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2970

Te csak csorbáztad a lábazatot az oszlopba, vagy össze is vannak vasalva? Vagy csak az alapozásban vannak a vasak összekötve?

 

Nincs összevasalva! Ha össze lenne, akkor egy kicsit macerásabb lett volna a zsalu kialakítása. Nálam csak a lábazat alatti talpgerendában van egy szál vízszintes vas, valamint a talpgerendához tartozó cölöpökbe lett beleszúrva egy-egy szál vas ami a két sor zsalukő lábazat magasságának megfelelő. Aztán pedig amikor raktam a két sor (46 cm) magas lábazatot abba ment még bele 1-1 tízes betonvas.

 

Szerinted ehhez a megoldáshoz kellene alapozás, vagy egyszerűen csak betonágyazatba rakva is elég erős lenne? Esetleg végigengedni benne hosszában egy-két szál vasat?

 

 

Gondolj bele, hogy az út- vagy járdaszegélyek építésénél sem tesznek vasat a betonágyba.

 

 

Én nem bonyolítanám túl. A kapuk oszlopainak alapját összevasalnám és önteném, hogy együtt mozogjanak. A táblás kerítést tartó oszlopok állnának magukban. Én teljesen szükségtelennek érzem, hogy a kerítéspanelek alatt legyen egy a földből alig kilátszó betoncsík, ami úgy sem fog látszódni, ha befutja a növényzet.

Előzmény: sucireme (2969)
sucireme Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2969

Nem mocsaras a terület és nem is homokos, a talajjal biztosan nem lesz gond. Mindenesetre köszönöm a megerősítést.

Te csak csorbáztad a lábazatot az oszlopba, vagy össze is vannak vasalva? Vagy csak az alapozásban vannak a vasak összekötve?

 

Azon is gondolkodom, hogy színezett kerti szegélykőből készítem a lábazatot (pl. Kavicsbeton antik szegély) ami van 15x20x40-es méretben. Az ebből készített szegély jóval komolyabb kinézetű a térkövezéshez használt szegélynél, ezért jobban illene a méretes, terméskővel burkolt kerítésoszlophoz. Szerinted ehhez a megoldáshoz kellene alapozás, vagy egyszerűen csak betonágyazatba rakva is elég erős lenne? Esetleg végigengedni benne hosszában egy-két szál vasat? Egyébként egy ilyen paliszád-szerű lábazatnál még egy repedés sem lenne feltűnő, mivel különálló betonoszlopokból áll. Plusz előny még itt, hogy a vonalában egyszerűen lehetne metszeni a kilógó borostyán hajtásokat.

 

Viszonylag sűrűn beépített a környék, sok monstrum betonkerítés van a közelben, köztük jó néhány - a dilatációs hiányosságok miatt - összerepedezett lábazatú is. Én valami egyszerűbbet, természetesebbet szeretnék, ami azért mégis mutatós és jó anyagokból van, de inkább a borostyánnal befuttatott zöld részeken van a hangsúly.

Előzmény: Pompiere (2929)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2968

Hívj fel egy-két mixerbetont gyártó céget. Ők mindenféle adalékokat tesznek a betonjaikba. Hátha tudnak segíteni, ötletet adni.

Előzmény: Scholl4 (2958)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2967

Zsalukőről volt szó természetesen. Csak érzékeltetni akartam, hogy téglaoszlopnál nincs sok lehetőség.

Előzmény: Topacsenkó (2965)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2966

Az nagy baj ha magad sem tudod. Mindenesetre egy ilyen kerítésnél már rendes alapot kell csinálni és elvileg méretezni kellene szélterhelésre is. Ami viszont biztos, hogy a téglafalazat a betonoszlopnál el fog repedni, el fog válni.

 

Én ezt az egészet úgy csinálnám magamnak, hogy min. 30x30-as, de inkább 40x40 oszlopzsaluból vagy zsalutéglából megcsinálnám az oszlopokat és a téglafalat beleereszteném (csorbáznám) az oszlopokba. Így ez a beleeresztés a plusz stabilitást is adna a falnak.

Előzmény: csipsz7 (2952)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2965

Azt értem,akkor kénytelen. De lehet félreértettem valamit nem zsalukőről volt szó? A lényeg, ha lehet, akkor minél kintebb tegyük a magtól, de azért legyen meg legalább 2,5cm betontakarás.

Előzmény: Pompiere (2964)
Pompiere Creative Commons License 2018.04.12 0 0 2964

Bontott kistéglából rakott  kb. 40x40-es oszlopnál nem is nagyon lehet másként mert csak egy 13x13 centis belső mag marad a beton fogadására. Jó, azért aki akarja az itt is eltudja helyezni egy 8x8-as formában. :-)

Előzmény: Topacsenkó (2953)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.04.11 0 0 2963

Sok kellemes iszogatást és étkezést kivanok az árnyékában! Jó lett!!

Előzmény: cinyoka (2962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!