Keresés

Részletes keresés

quickyyy Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2004

Köszönöm a választ.


Leolvasztás: február közepén, amikor szembe találkoztunk az első ehetetlen ételekkel, akkor lett a hűtő olvasztva/takarítva. Egyébként évente egyszer, általában nyár elején szoktuk olvasztani. Szóval az ideinek még nem volt itt az ideje.
Most az elmúlt 1 hónapban 3szor lett kitakarítva.


Amit elfelejtettem írni, hogy a hűtő: no frost - jegesedés mentes kivitel,
és van benne silver nano szagtalanító. A silver nanot is újra átöblítettük a csap alatt.

Nem tudom a no frost jelent-e valamit ennél a problémánál, de fent vagyok egy másik fórumon is, és ott kérdezték. De igazából ott is tanácstalanok a hűtőgép doktorok.


A hűtő most megy, bár nem igazán merünk belepakolni.

Várunk.

Ha megint előjön valami ehetetlen, akkor lehet hogy keresünk valami szerelőt, viszünk neki egy tányér ételt, aztán gondolkozzon...

Előzmény: interlevin (2001)
zaqrack Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2003

Reggelre virradóra úgy döntött az öregecske Whirlpool hogy generál jó 2cm mély tócsát a zöldségrekesz alá - meg kicsit bele a tartóba is. Előtte nem volt benne jegesedés, úgyhogy fogalmam sincs honnan szedte a vizet és miért csinálta ezt. Kicsit lejjebb húztuk a hőfokot, most hűt, de így meg jegesedik a háta. Begyorsítottuk a cserefolyamatot. Kicsit módosult a lista, a jelenleg futó versenyzők: 

 

LG GBB539SWCWS : 125000, 2 év garancia (kompresszorra 10), 300kWh/év kívül gyönyörű, belül jó minőségű műanyagok de kicsi a zöldségrekesz, ami nagy fájdalom. A NoFrost meg ha jól tudom a levegőkeringetés miatt kiszárítja a zöldséget ha nincs lefedve/dobozban? 

 

Electrolux EN3441JOW : 135000, 5 év garancia, 300kWh/év, jó nagy zöldségtartó rekeszek (fontos), de alig van benne polc. Nem tudom mennyire jó az Electrolux NoFrost-ban, nem nagyon propagálják. Nem is láttam benne hátul légbefúvót, akkor hogy működik a NoFrost? A fórumon visszaolvasva azért sok a panasz rájuk, ez elriaszt.

 

Gorenje NRK62JSY2W 139000, 3 év garancia, 235kWh/év, belső elrendezésben tökéletes lenne a két nagy teljes szélességű zárható zöldségfiókkal, de nem olyan minőségű "fogásra" mint az LG. Van benne AdaptCool ami viszont tetszik, okos fejlesztés. Bemutatótermi darab közvetlenül a forgalmazótól - kérdés ez árthatott-e neki. Jól elrejtik a honlapon de inverteres a kompresszor ami bíztató de mégis kicsit félek a megbízhatóságától.

 

 

Szívem szerint az LG-t venném a Gorenje belső terével de az nem játszik. :)

Úgy látszik már nem divat 5 év garanciát adni, az Electrolux is csak felárért adja külsős szolgáltatóval. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zaqrack (1966)
interlevin Creative Commons License 2015.03.17 0 1 2002

Szia! Amit leírsz az új hűtőről az normális, teljesen más konstrukció mint a régi, ráadásul sokkal nagyobb is. Ne azt figyeld mennyit kapcsol be, hanem, hogy kb. mennyit fogyaszt, ez viszont sok mindentől függ: szellőzés, külső környezeti hőmérséklet, teljesítmény, mennyire van megpakolva stb.  Szerintem év végén nem jársz rosszul, az LG pedig jó hűtő :)

Előzmény: Zozi79 (1993)
interlevin Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2001

Sajnálom, hogy nem jött össze :( Még egy ötlet! Leolvasztottad mostanában? Lehet, hogy a cseppvízelvezető eldugult és ott rohad valami kajamaradék? Ha eddig nem volt csak arra gondolnék, hogy van benne valami.... Ha az új hűtőnél ez nem tűnt fel csak most akkor erre gondolnék még. Az a gond ha hűt rendesen akkor a szerelő sem segít. Ha esetleg sűrűbben cseréled a szódabikarbónát benne? Bocsi csak ötletelek. Sajnos ha a szigetelésnek van szaga akkor ott nem sok minden segít..

Előzmény: quickyyy (1999)
gezu62 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 2000

Bocsi

quickyyy Creative Commons License 2015.03.10 0 0 1999

Helló minden hozzáértő!(szerelő)

 

:(
Korai volt az örömöm.
A 1990-es hozzászólásnál leírtam a problémám. Interlevin válaszolt. A tanácsát megfogadtam, működött is 2 hétig. De ma ismét ehetetlen dolgok jöttek elő a hűtőből.
Csak 1 kérdésem lenne: tudom látatlanba senki nem mondja meg mi a hűtő baja, de ha az amit Interlevin tippelt a 1991-es hozzászólásnál, akkor egy olyan csere mennyibe kerül kb.?

reimre Creative Commons License 2015.03.07 0 0 1998

A fekve szállításnál nem csak az olaj rendellenes helyen való feltűnése az egyetlen lehetséges probléma, az sem esélytelen, hogy a kompresszorról letörik a cső. Én kirögzíteném a kompresszort is a lefektetés előtt valamint a szállítás után vagy 2 napig nem kapcsolnám be.

Előzmény: svedmalac (1996)
quickyyy Creative Commons License 2015.03.07 0 0 1997

Interlevin!

 

KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM!

A hűtőből újra ehető ételek kerülnek elő.

svedmalac Creative Commons License 2015.03.02 0 0 1996

Nem vagyok szaki, de szerintem a szállítás után ha vársz 2 napot, elvileg nem lehet vele probléma...

Nekem nem volt anno.

Előzmény: rorest73 (1995)
rorest73 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 1995

Szeretnék egy hiteles lehetőleg szerelő véleményét hallani hogy passauból szeretnék egy hűtőt hazaszállítani többek között,de csak fekve tudnám mivel ugy fér be.   Az általános hogy állva kell lehetőleg,de már hallottam ,hogy lehet fektetve is csak mielőtt bekapcsoljuk 24-36 órát pihentessük a végső helyén.Szóval örülnék ha valaki megmondaná a tutit mert nem olcsó a masina.Amugy egy miele kombihűtőről.Előre is köszönöm a segítséget

svedmalac Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1994

Ha havonta leolvasnád magadnak a fogyasztásod, akkor könnyen láthatnád a különbséget már két hónap után...

Szerintem nem lesz gond vele...

Előzmény: Zozi79 (1993)
Zozi79 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 1993

Sziasztok!

 

 

Milyen gyakran kapcsol be egy hűtő?

 

Vettünk egy LG típusú készüléket a csereakció keretében, és összehasonlítva a leselejtezett 25+ éves ruszki hűtővel, jóval gyakrabban kapcsol be. Kb. óránként. Igaz, nem megy sok ideig, de a régi naponta 2-3x berregett csak és kész. Annyi különbség mondjuk van, hogy ez nagyobb, a fagyasztója meg sokkal nagyobb (kb. háromszorosa). Más összehasonlítási alapom más hűtővel sajnos nincs.

 

Bocsi, ha volt már ilyen kérdés (nem találtam), de nem szeretném, ha energiamegtakarítás címszó alatt jóval több fogyasztás jönne ki egy esetleges hiba miatt :) Az ajtó jól zár (alig bírom kinyitni), egyébként semmi rendkívüli nincs a használatában. Ritkán nyitogatjuk és keveset, nincs meleg a lakásban, a hűtő hőmérséklete +7 és -15 °C-ra van beállítva. Köszönöm a segítséget!

quickyyy Creative Commons License 2015.02.23 0 0 1992

Köszönöm a választ!

 

Igazából, nem a hűtő szagával van a gond, ezt csak mint információt írtam. A szagot is inkább csak akkor éreztük amikor áramtalanítottuk. Előtte nem volt problémánk, de ezt inkább idézőjelbe tenném.

Időt nem tudok mondani, de az első ehetetlen étel előtt 2-3??? héttel, ha kivettünk valamit a hűtőből, akkor éreztünk egy kis mellékízt, amit nem tudtunk hová tenni. Ezek után valami szörnyű volt, az a tömény "olajos" íz ami az ételen fogadott.

Ezek után még egyszer tettünk bele főtt kaját, ami szintén a kukába került másnap.

Ekkor olyan kellemes kis citrom szag uralkodott a hűtőbe. Utána áramtalanítás, takarítás, 2 nap pihenés (ekkor lehetett azt a rohadt szagot érezni a citrom mellett), majd próba kb 5 dkg tésztával. Íz megmaradt. Azóta nem használjuk a hűtőt.

 

A tippet azért köszönöm, egy próbát megér.

Előzmény: interlevin (1991)
interlevin Creative Commons License 2015.02.23 0 0 1991

Kedves Quickyyy! 

 

Mivel 3,5 éves már a hűtő, előtte nem tapasztaltad? Nálunk a vadi új hűtőnek van úgy, hogy olyan penetráns szaga van a belsejének, hiszen a habosított belső ház, és a szigetelés és mind mind vegyszer. Egyszer volt egy pici fagyasztónk, amit egy cukrász vett meg és nem tudta a parfé kelyheit benne tárolni annyira átvette ezt a szagot, és a vevők vissza is hozták. Kicseréltem neki egy másikra, most nincs gond. Próbáld meg szódabikarbónás szivaccsal átmosni, vegyél egy zacskónyit és egy kis tálban rakd be a középső polcra, cseréld hetente. Remélem megszűnik a problémád.

Előzmény: quickyyy (1990)
quickyyy Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1990

Sziasztok!

 

Remélem valaki tud tippet adni mi baja lehet a hűtőnknek. Ha esetleg volt már ilyen probléma a fórumon, akkor bocs, de nem volt türelmem végig olvasni.

 

Nos a hűtő:
3,5 éve vásárolt Samsung kombinált, felül fagyasztós. Az ajtaján van egy matrica amin a típus:
RT2ASCSS
RT2ASCSW

 

A fagyasztó fagyaszt, a hűtő része hűt, csepegést se kint se bent nem észlelünk. Viszont a hűtőből, ha kiveszünk valami ennivalót (főtt kajára gondolok), akkor melegítés után az ételnek valami kegyetlen rossz íze van, olyan mintha gépolajjal átkavarva melegítettük volna meg.
Nem esküszöm meg, de ez az intenzív íz, a hűtő középső polcán elhelyezett ételeken a nagyon jellemző.
A többi polcon levő is átveszi, de nem annyira.

 

Szaga nem igazán volt a hűtőnek. Talán valami kis gyenge "rohadás", vagy mintha káposzta lett volna benne.
Most egy pár napja üresen és áram nélkül ácsorog. Ha beleszagoltunk olyan mintha citromos takarítószerrel lett volna kimosva + erősebb volt a rohadt szag. (Ecetes vízzel lett közben kitakarítva, nem citromos takarítóval)

 

Nos, ha valakinek ismerősek a "tünetek", írhatna egy választ, hogy mire számíthatunk.

Köszi!

W_B Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1989

Helló,

 

köszi !

Után lehet töltetni ?

Tehát kihívok szerelőt, és palackból.

Előzmény: nagya2 (1988)
nagya2 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 1988

HAli!!

Fogy a gáz belőle.

Üdv Nagya

Előzmény: W_B (1987)
W_B Creative Commons License 2015.02.18 0 0 1987

Szervusztok !

 

Mi lehet az oka annak, ha a hűtőszekrény folyamatosan megy, és jeges belül a hátulja ?

szilacus Creative Commons License 2015.02.13 0 0 1986

Ezek szerint a szervízbe a Törökgyártásuak kerülnek.

Előzmény: svedmalac (1985)
svedmalac Creative Commons License 2015.02.13 0 0 1985

A Bosch csak részben török, ugyanúgy van német gyártású is...

Ami én néztem, az pl. német.

Előzmény: szilacus (1984)
szilacus Creative Commons License 2015.02.13 0 0 1984

Szinte úgy történik mint ahogy leírtad.

Ha a pályázatodat pozitívan bírálták el akkor elektronikus úton kapsz egy okiratot, miben le van írva hogy milyen évjáratú,márkájú, milyen magas h.gépet kívánsz leadni, milyet akarsz venni. Persze ezeket az adatokat te adtad meg a pályázatban. Szerepel még benne egy energia kalkuláció, hogy egy évben mennyi a káros anyag nem kibocsátás és mennyi energiát takarítasz meg a cserével. Az új gép kiválasztásánál az általuk közzétett listából választhatsz, ha mégsem azt a gépet szeretnéd amit a pályázatban kiválasztottál, van rá lehetőséged egy másik gépre is de legalább ugyan olyan vagy jobb energia megtakarítást kell elérned.

A kapot okirattal mész a regisztrált kereskedőhöz és ott megveszed az előzőleg kiválasztott h.gépet, a pályázatban nyert ősszeg levonásával, a mit majd a kereskedő valamikor visszakap.

Vásárláskor magaddal viszed, vagy ha házhozszállítást kértél tőled viszik el a régi gépet amit egy átadás-átvétel jegyzőkönyvben rögzítenek.

Röviden ennyi a csere, de a gyakorlatban a kereskedők előre nem készleteztek igy legtöbb most még csak előrendelést vesz fel. A kb. 25 000 sikeres pályázónak egy hónapja van a cserére.

 

A Bosch márkára a szervízben azt mondják hogy mióta Törökországban gyártják már nem az a minőség mint korábban, viszont az ára nincs arányban a tudásával, nekem egyébként a Zanussi-t vagy az Elektroluxot javasolták, a szervíz és alkatrész ellátottság miatt. Anyáméknak fél éves Zanussi h.gépük van de azt mondták nehogy olyat vegyek, mert nagyon melegszik, és a fagyasztóban lévő műanyag rekeszek nagyon törékenyek, azt sem bírják el amit belepakolsz, ráadásúl kb.olyan a belseje mint az én 23 éves gépemé. Semmi komfort érzeted nincs tőle.

Előzmény: Cirfandlia (1983)
Cirfandlia Creative Commons License 2015.02.13 0 0 1983

Konkrétan hogy történt/ik ez; bemutatod a nyertes pályázatod, kifizetted s támogatással csökkentett (-30/40e) árat a többit meg lefocizza a MM a hatósággal? Elvitték a régit, és egyáltalán ellenőrzi vki, hogy tényleg léptél-e energiahatékonyságban, az e a régi modelled amit megadtál?

 

szilacus: köszi a választ. A Bosch-ról mit hallottál, mi a gond vele? Én nem láttam drágábbnak a többinél (a Liebherrt, meg a Mielét azt igen) cserébe ezek lowfrost-osak (nem Nofrost)  ami nem tudom okoz e drámai különbséget. 

Előzmény: kareszfos (1981)
szilacus Creative Commons License 2015.02.13 0 0 1982

Nem tudom helyileg merra laksz, de szerintem a fővárosiak itt is előnyben vannak.

Előzmény: kareszfos (1981)
kareszfos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 1981

Én a Media Marktnál vettem az új, szintén Samsung hűtőmet. Ugyan így pályázattal rendeltem én is, viszont nekem nem volt fennakadásom a kereskedőnél. Rendben kiszállították a hűtőt, be is tették a helyére. Igaz nem ingyen, de pár ezer forintért teljesen megérte. :)

szilacus Creative Commons License 2015.02.12 0 0 1980

Nekem nem sok választásom volt, vagy igénybe veszem a pályázatot vagy anélkül kel lecserélnem a 23 éves Lehel kombinált hűtószekrényem.

Már csak a hűtő része működik a fagyasztó kompresszora állandóan megy, mivel még ez 2 motoros a fagyasztórészt lekapcsoltuk.

A pályázat beadása előtt nem sok időm volt a gép kiválasztására úgy hogy ő lett megjelölve.

Samsung RB29FERNCSA

Most mire az elbírálás megtörtént kb. 3 hónap volt időm alaposan részletekbe menően keresnem.

A helyzet az hogy a készülék maradt a pályázatban leadott szerint, a valóságban is ez a készülék a leg szinpatikusabb a saját kategóriájában.

Hogy mikor kerül hozzám az új hűtőm azt sen ki nem tudja.

A regisztrált kereskedők sehogy sem készültek fel, még most is csak rendelést vesznek fel, ahol netalán készleten volt egy néhány készülék ott nem tudják milyen számlát lehet kiállíani hogykésőbb ők is megkapják az álltaluk elengedett pályázati összeget.

Fórum társunkat nem akartam megbántani de sajos sokan csak a külcsinre vagy a számukra márkának számító névre hajaznak, és e szerint választanak hűtőgépet.

Remélem ez a csere előre lépés lesz számomra.

 

Előzmény: Cirfandlia (1979)
Cirfandlia Creative Commons License 2015.02.12 0 0 1979

Szerintem a fórumtárs nem tudta, hogy használt lesz a gép (egyébként is az oldal vadonatúj; csomagolássértült terméket kínál) meg azért 150e-ért nem lehet ekkora méretű A++os gépet találni sztem, de ne forgassuk benne tovább a kést...

Én is többször nekifutottam a csereprogramnak; néztem a géplistát, de nem igazán találtam olyat, amiért végül belevágtam volna egy 13 éves, de hibátlanul működő Samsung (SRL36 NEBS) lecserélésébe. A mozgatóm az lett volna, hogy ez a gép is egyszer csak felmondja a szolgálatot (bár jele nincs)  meg az energiamegtakarítás. Számomra a méret, a zajosság, belső kialakítás és energiafelhasználás voltak a döntő szempontok, na ezekben az energiát leszámítva visszalépés történt -úgy látom- az utóbbi években. 

Nekem is a Samuk a legszimpatikusabbak továbbra is, de ua. a magasságú, szélességű gép mint az én 13 évesem - kisebb tárolótérrel bír, és zajosabb a paraméterei szerint. Ez az ára a nagy energiahatékonyságnak?? Továbbá ebben a csereprogramban csak 4 féle A+ és ++os Samu gépet kínáltak, nem volt túl széles a választék.  

A másik nagy döbbenetem, hogy az összes márkánál nagyon leredukálódott az ajtón levő italtartó - az alsó zöldség/frissentartó rekeszek kitolása végett. (Ez nálam kardinális szempont, min, 2db 2 literes szódának kell ott hely legyen, meg 1-2 bontott palacknak :). utóbbiak nem fektethetőek a polcokra.) Ebben még mindig a Samu a legjobb, a széles körben állítható ajtórekeszeivel.

 

Végül nem vágtam bele, mert úgy láttam nem nyerek a dologgal sokat, cserébe ha jól értem (jól értem?) oda kell adni a régi készüléket az újért cserébe térítésmentesen; aminek bár 400 kWh az éves fogyasztása de kifogástalan. Továbbá szállítók terén is mostohán vagyunk ellátva itt Pécsett, a Médiamarkton és az Euronics a két szereplő - utóbbinál gyakorlatilag nincs választék, netes kereskedő pedig az e-bolt lett volna. 

 

Előzmény: szilacus (1976)
svedmalac Creative Commons License 2015.02.11 0 0 1978

Én a Bosch-t pl. azért néztem több hónap utánajárás után, mert 220-ért volt tavaly év végén a 70 centis 2 méteres hűtőjük kiterjesztett 5 év garival!

 

Mivel tényleg nem sok 70 centis gép van a piacon és az LG/Samsung vonalat én nem erőltettem (a maiak messze vannak a régi Samsungtól), az aristonról sok jót meg nem hallottam (bár szépek), így maradt a Bosch. Nem azért, mert a világ legjobbja, hanem mert ár/érték arányban még ez a legkorrektebb és nem műanyag, hanem acél a teste! Hozzáteszem, hogy 220-nál többet nem is adnék hűtőre, de az 5 év gari azért ott van hozzá.

 

A mosógépről csak annyit, hogy kb. 3 hónapot szántam rá, hogy felvilágosodjak és a végső sorrend a megbízhatóságban a fórumok, szerelők alapján a Miele, AEG, Electrolux, Zanussi volt 7 éve. 140eFt-os Electroluxot vettem 110-ért neten egy debreceni cégtől akkor és azon kívül, hogy évente kétszer 1liter ecettel 90 fokon átmosom, szerelő még sose látta és semmi nem zörög, csörög benne, hibátlan most is.

Előzmény: Vikicse (1977)
Vikicse Creative Commons License 2015.02.10 0 0 1977

Háááát, hosszú keresés eredményét írta felül ez a hűtő.  Megláttam, jött az úúúúúúú mekkora naaaaagy, végre elférünk benne érzés, és beleszerettem. Pont ekkora helyünk van és ugyan van még pár 70cm-es hűtő a piacon, de ennél praktikus volt, hogy 2 ajtós, mert nincs túl nagy hely előtte. Egyébként kiállítási darabként árulták, nem mint használt.

Sajnos igen dörzsölt szemét egy brigád. :(

Én pl. samsungot nem vennék szívesen... kiindulva a mosógépből ami 1/2 1 év után 2x lett csapágyas gyári hiba miatt.... persze a szervizbe meg hülyének néznek....

Hm.... nehéz ügy... azt hiszem az egyetlen tapasztalat amit leszűrhetek, hogy ismert nagy múltú cégnél kell eztán venni, és mindenképp garancia kiterjesztéssel.

Azért még reménykedek hátha ez javítható mert annyira praktikus.  Ha mégsem, minden követ megmozgatok, hogy más ne kerüljön a hálójukba.

Tényleg  nem ajánlják a Bosch-t?

Előzmény: szilacus (1976)
szilacus Creative Commons License 2015.02.10 0 0 1976

Én pályáztam a hűtőgép csere programra, és így kb. 3 hónapja keresem az árban, tudásban, energia megtakarításban, esztétikumban a nekem lehető legmegfelelőbbet.

Beszéltem hűtőgépszerelőkkel, bolti eladókkal, végig olvastam szinte az összes hozzászólásokat.

Azt nem értem mikor valaki kiad 100e ft.- feletti összeget, és hűtőgépet minimum 10 évre szeretne venni akkor miért nem olvas utána hogy pl. használt hűtőt venni milyen kockázatos, vagy azt a márkát venni nem ajánlatos.

Ilyen problémád most nem lenne ha vásárlás előtt írtál volna ide, persze egy új hűtőgéphez szerencse is kel.

Ekkora összegért új A++-os gépet is kaptál volna, te esetedben a külcsin volt a döntő szempont.

A Bosch márkát már a szerelők sem javasolják, tudásukhoz képest drágák is.

Nálam az LG vagy a Samsung márka jöhet számításban , ez az elmult 3 hónap kutakodás eredménye.

 

Előzmény: Vikicse (1975)
Vikicse Creative Commons License 2015.02.10 0 0 1975

Persze, minden követ megmozgatok, mert ez nagyon nem normális. Az eladó hozzáállása meg egyenesen vérlázító. Viszont addig is valamibe pakolni kell.

Nincs se erkélyünk se kertünk. :(

Jó lenne tudni kb mennyibe kerülne a javíttatás és várható-e javíttatás után újabb hasonló probléma.

Az Ariston rossz márka?

Köszönöm

Előzmény: svedmalac (1974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!