Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Lotte212 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 22660

Sziasztok, 

Van valakinek tippje, hogy a gk elejére becsavarható vontatóhorog tüskének a kasznin lévő anyáját hol lehetne menetfúróval megjáratni, ui egy menetnyit belekap, de tovább nem lehet betekerni pajszerral sem

Egy másik Mazda5 vontatótüskéjét is próbáltam, de azt sem tudtam beletekerni, de a saját autójába se ment bele... 

Az enyém picit rozsdás, de annyira nem lenne szabad, hogy olajzóspray-vel és pajszerral se lehessen betekerni... 

 

Köszi előre is! 

zoxigen Creative Commons License 2017.07.11 0 0 22659

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, tapasztalatokat!

Alapvetően 4-en használjuk, de az a cél, hogy ha úgy adódik, akkor még két felnőtt tudjon jönni velünk. Sokféle egyterű van a piacon, de alapvetően a japánokhoz húz a szívem (most is egy t22 avensis van), és ez tetszik a legjobban.

Nagyobb (pl Transit) buszt nem veszünk, a feleségem egy Citroen C-elysében (vagy hogy kell írni :) ) simán elfért a két gyerekülés között, szóval van remény, hogy máshol is működjön a dolog.

De valóban az lesz, hogy elmegyünk majd egy kereskedésbe, és megnézzük élőben (sajnos ismeretségi körben nincs senkinek).

ujisanyi Creative Commons License 2017.07.11 0 0 22658

Köszönöm a segítséget

Azt hiszem, meglátogatom a szervízt :)

Balthazor Hellman Creative Commons License 2017.07.11 0 1 22657

Most látom, hogy Pécs környéki vagy...

 

Ott a Mazda szerviz, meg a Kakasdon. Megoldják. Olajcsere + kb egy/másfél óra munkadíj... 

Előzmény: ujisanyi (22655)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2017.07.11 0 1 22656

Több lehetőséged is van:

- kockáztatsz és elindulsz, 

- megpróbálod a dolgot összehozni otthon, (én cserélném az olajat is, mert ezek után ki tudja mi igaz az állításokból)

- megfelelő szervizbe mész és lecserélik az olajat, csinálnak egy kényszer regenerálást, utána nulláznak. A kényszerregenerálás lehet felesleges, de lehet,nem árt...

 

Az otthoni nullázás módját angolul megtalálod a neten, a csatlakozó a hűtő mögött van hozzá. 

 

Javaslom, fordulj szervizhez, szerelőhöz, aki rendelkezik műszerrel, és típusismerettel. Ehhez nem elég egy univerzális OBD műszer...

 

 

Előzmény: ujisanyi (22655)
ujisanyi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22655

Huszigabo!

Most vettem az autót. Az előző tulaj állítása szerint friss olajcsere volt rajta, de sajna nem tudom, hogy le lett-e nullázva. Köszi az infót!

ujisanyi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22654

A DPF villogaás magától abbamaradt. A szerelőm kiolvasta a hibát, azt írta ki, hogy részecskeszűrő hiba és hogy félbeszakadt. Holnap után indulnék németországba. Lehet, hogy akkor megcsinálná a regenerálást? Merjek így elindulni vele? Kicsit tartok tőle, hogy menet közben kapcsol vészüzemmódba. Mi a véleményetek? Köszi a segítségeteket!

Lotte212 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22653

Üdv!

Sajna elfolyt a 1,5 hónapja meglévő, 10 éves verdám hűtővize...

Nyaralásra indulást megelőzően :(

Bp-en tréler, holnap viszik az auto focusba...

remélem nem kell otthagynom az alsóneműmet is

 

köszönöm gabrielnek a telefonos segítséget, elsősegély infot!

Vitéz_Zoltán Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22652

Üdv!

Eddig a kvik-fit-be vittem a verdát, de az első futómű kopogását nem tudják megoldani. Azt mondják h semmi baja.. Nem értenek hozzá. Így most hogy eljött az ideje az olajcserének, stb, autószerelőt keresek csepelen, vagy környékén, de olyat aki ért hozzá. Esetleg érdemes inkább elvinni márkaszervízbe? Olyanhoz nem akarom elvinni aki nem ért hozzá:-(

 

Huszigabo Creative Commons License 2017.07.10 0 1 22651

Szia

 

Az olajcsere alkalmával nullázták a "számlálót"? Minden olajcserekor el kel végezni mert egy idő után így jelzi az olajcserét, (hülye megoldás).

 

Erre érdemes első körben ránézni.

Előzmény: ujisanyi (22650)
ujisanyi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22650

Köszi a segítséget! :)

rederiet Creative Commons License 2017.07.10 0 1 22649

A villogás annyit jelent, hogy irány a szervíz!!! A részecskeszűrőt már nem tudja regenerálni az autó.

2 példa, melyek közül az egyiket megtapasztaltam, a másikat meg csak szerencsére a szervízben láttam.

1. (saját példa) A dpf előtti nyomás szenzor néha néha kihagyott egy mérést. A grafikonon ez minden esetben egy kis völgyet eredményezett. idővel az átlagértéket lerontva regenerálásra kényszerítette az autót (pedig nem is kellett volna). A számítógép azt látta, hogy regenerálás után is nagy a nyomáseltérés a dpf-nél, ezért úgy gondolta, hogy már nem képes elvégezni a regenerálást, így irány a szervíz. a megoldás egy 10e Ft-os szenzorcsere volt.

 

2. A szervízben egy időben bent volt egy másik 5-ös is. A tulajnak valakik azt tanácsolták, hogy ha megjelenik a dpf jelzés, akkor "nyomja neki" rossz tanács volt.

Az üzemszerű regenerálást a kocsi nem jelzi (biztos drága lett volna egy LED, ami reg feliratot mutat, mindegy). Amikor villan a hibajelzés, az komolyabb eltömődést, meghibásodást jelent. célszerű meglátogatni a szakit. Ebben az esetben fokozta a helyzetet, hogy nem a DPF-hez való olaj volt a blokkban, így a hamu beleégett a részecskeszűrőbe. Ezzel nagyjából semmit nem tudnak kezdeni. Vagy kiveszik, vagy csere.

 

 

22560 hozzászólásban jeleztem, hogy egyszerre felvillant a menetstabilizátor és a motorhiba jelzés. Ez mint utóbb az EGR szelep meghibásodását jelenti. Ha eltömődött (nekem a szelepmozgató motor ment tönkre) akkor az a részecskeszűrő gyors eltömődését jelenti, amely a regenerálást sűríti, hibát okozva. Érdemes azt is kitakarítani. viszonylag könnyen elérhető helyen van.

 

A Dieselek emiatt nem valóak tisztán városi használatra. Folyamatosan csak nyűgje lesz.

Előzmény: ujisanyi (22648)
ujisanyi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22648

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy Mazda 5-öst (143Le diesel). Egy hosszab külföldi utazás után vagyunk, a DPF lámpám mégis elkezdett villogni. Mostanában tapasztalok olyat is, hogy alapjáratot a motor enyhén rángatózik. Nem mindig csinálja, de néha enyhén, néha pedig erőteljesebben. Az olajszintem megemelkedett. Tudtok tanácsot adni, vagy esetleg egy pécsi szakit ajánlani, aki otthon van diesel Mazdák javításában? 

Köszi előre is!

Üdv, Sanyi

rederiet Creative Commons License 2017.07.10 0 0 22647

Szia!

 

A hátsó sor meglepően használható. Mikor mi is vásárlás előtt voltunk, pont ezeket a lehúzásokat olvastam. Több mint egy éve megvan már az autó.

A tapasztalat (ez saját vélemény): Ez az autó 6 személyes. a második sor középső ülése sokkal többet ér asztalkának, mint bárminemű utazó pozíciónak. a hátsó sorban lévő ülések meglepően jók. Nincs állítási lehetőség, mint a második sorban (döntés, előre-hátra), csak kinyitod és kész. A háttámlák is alacsonyabbak (így adja a hely a padlóban), de a fejtámla javít a helyzeten. Észnél kell lenni, hogy maradjon lábtér is, de kipróbáltuk, hogy 3, 180 cm-es ember (a középső sorban kicsit testesebb) kényelmesen el tud lenni egymás mögött. Ha eredetileg nincs benne, venni kell hátra szőnyeget!! Macerás takarítani a kárpitot. Ha az asszonyka nem 2 méter nyugodtan vállalhatjátok. A babakocsira megoldás, hogy acsak az egyik ülést nyitjátok fel, mellette marad hely bőven. 

Érdemes elmenni egy kereskedésbe, és kipróbálni élőben. Az az igazi.

 

Előzmény: zoxigen (22628)
kiggyo Creative Commons License 2017.07.08 0 0 22646

Olyan autó amiben kényelmesen elférsz a gyerekülések között nem nagyon van.

 

Egy gyerekülés 45cm széles, neked több hely kell, főként vállnban.

Érdemes méregetni melyik autó milyen széles belülről és már látszik is a matek vége.

A családban van Sharan, volt Voyager, ez utóbbi már vállalható volt. 

 

A mazda5 egy kategóriával lejjebb van mint a Sharan/Galaxy/Voyager/MPV, emiatt kisebb is.

Viszont ezt ügyesen leplezi, egy mazda626-ból ültem át, bazi nagy minden szempontból ahhoz képest.

 

Ha olyan autó kell ami 6-7 személyes, és még a csomagok is elférnek akkor a Ford Transit busz a befutó.

 

Mi most 3 gyerekkel és 2 felnőttel használjuk a következő felállásban:

 

A mindennapokban (ovijárat, stb)

Anyósülés: hordozó (kicsi a baba még)

Hátsó sor: a 2 nagyobb gyerek

középső sor: 1-2 felnőtt+cuccok.

 

HA utazni kell messzebbre:

Anyósülés: hordozó (kicsi a baba még)

Hátsó sor: 1 gyerek, mellette a cuccok

középső sor: 1 gyerek, 1 felnőtt.

 

így kényelmes, ha kicsit nagyobb lesz a legkisebb akkor pedig mennek egymás mellé 3-an a középső sorba mint egy rendes autóba.

 

Tényleg hülyére variálható pillanatok alatt, ez tetszik benne.

A másik ami tetszik az a középső sorok tologathatósága, dönthetősége olyan kényelmes mint az elsők.

 

Ha kis autót keresel még nézd meg a honda FRV-t is.

2 sorban 3+3 hely van, a középsők kicsit hátratolva. így befér oda egy hordozó akár előrre, vagy a 2 kicsi közé befér az asszony. Ötletes megoldás. 

 

 

 

 

 

Előzmény: zoxigen (22628)
obga Creative Commons License 2017.07.08 0 0 22645

Az utas oldali ajtónál lévő biztosítéktáblában a középső sor balról harmadik 15A-es biztosíték.

Előzmény: Istvan Talos (22644)
Istvan Talos Creative Commons License 2017.07.08 0 0 22644

Sziasztok! Valaki meg tudna mondani az elso szivargyujto biztositekjat merre talalom?

obga Creative Commons License 2017.07.08 0 0 22643

Ma hazafelé útközben egyszercsak nem hűtött többé a klíma. Hááát, nem lettem ettől túl boldog. Házilag mit lehet/érdemes megnézni? Bekapcsoláskor a ventillátora megy. Ennyit tudtam első körben kideríteni :)

 

Lotte212 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 22642

Köszi, 

Gondolom, mivel a szimering felel érte, hogy ne csepegjen a váltóolaj, nem árt ha jobb féle anyag kerül bele... 

Utána érdeklődöm! 

Thx! 

Előzmény: Balthazor Hellman (22640)
János Hézsai Creative Commons License 2017.07.08 0 0 22641

sziasztok. autó eladásából megmaradt. 2 dines beépítő keret + alpine fejegység mazda csatlakozóval 50000 ft,  külön beépítő 20000 ft, fejegység 30000, hibátlan csomagtér tálca 8000. személyesen bp 3 ker vagy futár előre utalás után

Balthazor Hellman Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22640

Egy kérdést megér a márkaszervizben, illetve elvileg a zsu.hu is tud szerezni... nem lesz olcsó...

Előzmény: Lotte212 (22639)
Lotte212 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22639

Szimering beszerzéshez tipp esetleg valakinek? 

Lotte212 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22638

Köszi a választ,

A könyv 2,5 litert ír. 

GL-4 vagy GL-5,   75W-90. 

 

Castrol itt a legolcsóbb:

https://alkatreszek.hu/syntrans_transaxle_75w_90_1l

Előzmény: Johnny015 (22637)
Johnny015 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22637

Nekem Shell 75W90 GL5 van benne és nem akad. A csere periódus a könyv szerint 120.000 km.

Ha jól emlékszem 1,2 liter kell bele.

Előzmény: Balthazor Hellman (22633)
Huszigabo Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22636

Ha szeretnéd dobok fotót fel

Előzmény: Huszigabo (22635)
Huszigabo Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22635

Szia

 

Mi két aldis gyereküléssel használjuk, hááát, nem kényelmes hosszú távon oda ülni.

max 30-40 km több nem.

Előzmény: zoxigen (22628)
Lotte212 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22634

Köszönöm a nagyon hasznos tanácsot! 

Barátom mondta hogy kb 150ekmrel kell kalkulálni, úgyhogy valóban nem mindegy milyet tesz bele az ember.. 

 

Még valami helyet kell néznem honnan rendeljem szimeringestől.. 

Ha arra is lenne esetleg valakinek tippje, köszönettel venném! 

:) 

Előzmény: Balthazor Hellman (22633)
Balthazor Hellman Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22633

A Castrol Transaxle 75W 90- kell neked. Van rá egy húszasom, hogy ezzel hidegen akadni fog a váltód.

 

- a dermedéspontja csak 8 oC-szal magasabb, ami még nem lenne nagy gond, de a kinematikai viszkozitása 40 oC-on már jóval magasabb, ami előrevetíti, hogy a hideg idők beköszöntével vakarni fogod a fejed, hogy az 1-2 fokozat miért akad annyira...

 

 Az említett érték majdnem olyan magas, mint a Mutul Motylgear olajé, amit ezért kellett kidobnom a kocsiból. Katalógus szerint jó volt hozzá, de valójában nem...

 

Nem apró kellemetlenségről írtam, hanem néha ijesztő, és iszonyatosan idegesítő jelenségről. Az 1-ből 2-be váltás között másodperceket kellett várni.

 

Előzmény: Lotte212 (22631)
Lotte212 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22632

Bocsi, a járgány típusát nem írtam:

2007/2 évjáratú 143 lovas 2.0 dízelmotoros. 

 

Thx, előre is! 

Előzmény: Lotte212 (22631)
Lotte212 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 22631

Sziasztok!

 

GEBRIEL323ha tudnál segíteni, bal eső féltengely szimeringet kellesz cseréltetnem, mert mint kiderült csepeg a váltóolaj (a motor alatti müa tálca alján egybefüggően olajos a textil-filc). Az autóban 170ekm van most.

 

 

Kérdés:

- a váltóolaj könyv szint 75w90 kell bele, 2,55 liter - abból milyen márkát ajánlasz (ajánlotok) ?

MANNOL EXTRA GETRIBEOEL - ez esetleg elfodahatóe e?

 

- illetve szimeringben van e javallott márka/típus?

 

 

Segítséged / segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!