Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 29008
Nemolyanrég utánaérdeklődtem a Startnál hogy miért nem IC a Citadella.
Azt mondták azért mert nincs benne étkező és leegyszerüsítve a mondottakat túl sok helyen megáll.
Az utóbbit értem,de én úgy tudom régebben sem továbított étkezőt, és mégis csak" Helybiztosítás nélküli IC pótjeggyel vehető igénybe" mondta hangzott el mindig amikor jött.
Előzmény: Törölt nick (29004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 29007
Mert pl Zegről nem 12:00-kor hanem 12:02-kor indul.De hogy miért?-fene se tudja
Előzmény: v_peti (29003)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29006

Most akkor ütemes vagy sem? :)

 

Mind páratlanban, mind párosban van egy szakasz, ahol az. Páratlanban Siófokról indul 9.00-kor Budapest felé (ahogy a többi gyors egészkor, kétorás ütemben), párosban pedig Budapest-Kelenföld és Siófok között ütemes. Jó persze ez nem teljes, de ha így nézzük, akkor a gyorsvonatok sem teljesen ütemesek a 30-as vonalon, mert pl. a 858-as nem áll meg Zalaszentjakabon, s 6 percet várakozik Siófokon (ha pontos).

 

A megállás rend bővítése, s ezáltal a vonat ütemessé tétele érdekes kérdés. Reggel nem annyira gond a kevesebb megállás, mert ott megy előtte a 8529, este meg akkor a nyári 18606 léte kérdőjeleződne meg.

 

Én Balatonszemesről szoktam utazni. Itt nem gond, mert a gyorsok megállnak, de pl. a Kvarnerre/Kvarnerről vagy a Veneziára/Veneziáról Balatonföldváron szoktam felszállni/leszállni. A 8529 még hagyján, túléli az ember, bár érezhetően korábban jön a Veneziánál, de a 18606 csak nyáron közlekedk és az is Budapestről jön. Télen viszont nincs átszállási lehetőség sem az IC, sem az EN vonatra. Tapasztalataim szerint egyébként már nem nagyon van értelme annak, hogy a 30-as vonalon IC vagy EN vonat járjon, mert a Kvarner jóformán mindig üres, a Venezián meg számtalanszor utaztam olyan utasokkal, akik Balatonszárszóig, Balatonszemesig, Balatonfenyvesig vagy Balatonmáriafürdőig utaztak, s akkor még nem is beszéltem a keszthelyi utasokról... Mindenesetre szerintem a Kvarner IC már csak a horvátoknak éri meg, hogy közlekedjen, mert Magyarországon nem szokott túlzsúfolt lenni, a Venezia meg szerintem jobb lenne, ha nemzetközi gyors lenne, több megállóhellyel. Régen is az volt.

 

Ennek ellenére én a jelenlegi menetrenddel abszolút meg vagyok elégedve. Jó ez a sok ütemes gyorsvonat, s végre hosszú idő után reggel is lehet normálisan Budapestre utazni.  

 

 

Előzmény: mcg (29005)
mcg Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29005

"A Citadella is InterCity volt anno. Ott mégis lemondtak a pótdíjakról. "

Az a vonat még mindig az nemzetközi tekintetben...

A pótjegy (mert a pótdíj az, amikor a kalauz bűntet:) napjai meg amúgy is meg vannak számlálva...

 

"Persze az alapvető probléma a Venezia kapcsán nem az ütembe való beillesztéssel van, mert az már megtörtént, hanem azzal, hogy az ütemen belül a Balaton mentén ez a vonat kevesebb helyen áll meg, pedig mind reggel, mind délután úgy közlekedik, hogy azokról az állomásokról is lenne forgalom, ahol csak a személyvonatok és a gyorsvonatok állnak meg."

Most akkor ütemes vagy sem? :)

Szerintem nem, s nem is lesz az egy darabig, mert délnyugati szomszédunk eléggé

makacs vasút...:(

 

A megállás rend bővítése, s ezáltal a vonat ütemessé tétele érdekes kérdés. Reggel nem annyira gond a kevesebb megállás, mert ott megy előtte a 8529, este meg akkor a nyári 18606 léte kérdőjeleződne meg.

Ugyanis egy hagyományos gyorsvonati megállásokkal közlekedő vonat mögött leosztó személyt indítani Siófokról még nyáron is felesleges...

 

Érdekes dolog, hogy pl. a 30-ason a távlati jövőben az órás gyorsvonati ütem cél-e, vagy a megállók szezonalitása miatt nem érdemes egy adott vonattípusból kétórásnál sűrűbb követés, s kell a több típus...

Előzmény: Törölt nick (29004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29004

A MÁV(-Start) a legtöbb nemzetközi vonatát azért közlekedteti IC/EC-ként, mert ha nemzetközi gyorsként üzemeltetné, akkor elesne az IC pótdíjaktól.

 

A Citadella is InterCity volt anno. Ott mégis lemondtak a pótdíjakról. Persze az alapvető probléma a Venezia kapcsán nem az ütembe való beillesztéssel van, mert az már megtörtént, hanem azzal, hogy az ütemen belül a Balaton mentén ez a vonat kevesebb helyen áll meg, pedig mind reggel, mind délután úgy közlekedik, hogy azokról az állomásokról is lenne forgalom, ahol csak a személyvonatok és a gyorsvonatok állnak meg.

Előzmény: M44-402 (28996)
v_peti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29003
Miért?
Előzmény: Törölt nick (29001)
r1232 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29002
Idén meglepően pontos szokott lenni, nem nagyon tér el az átlagból. Mostanában már én is számolok vele, nem úgy, mint régebben.
Előzmény: Törölt nick (29000)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29001
A Citadella mindkét mindkét irányban ütemtörő:(
Előzmény: v_peti (28995)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 29000
Már tavaly is volt, hogy páratlanban is pontos volt. Idén meg elég gyakran előfordult.
Előzmény: mcg (28999)
mcg Creative Commons License 2010.07.24 0 0 28999

hát, azért a Venezia késése az elmúlt években jelentősen javult...idén nyáron is volt jópárszor pontos páratlanban is...

ma mondjuk kb. +20'-el jön, de az is egész jó, de tényleg volt sokszor pontos...

Előzmény: M44-402 (28996)
M44-402 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 28998
elnézést az OFFért
Előzmény: M44-402 (28997)
M44-402 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 28997
Csak egy érdekes észrevétel: volt, hogy az IC kocsira vettem jegyet a 858-ra, de a helyjegyen így szerepelt: Ex868. A 868 világos, mert az IC kocsi Keszthelyre megy, nem Kanizsára, de hogyhogy a helyjegyen expresszként van feltüntetve?

Ha expresszvonatként van feltűntetve a jegyre, akkor elvileg nem szabadna elkérnie érte az IC pótdíjat, csak a helyjegy árát.
Csak az más kérdés, hogy a SZÜSZ mit mond erre...
Előzmény: Törölt nick (28964)
M44-402 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 28996
Egyszer utaztam le a Balatonra, az akkor még 852-es számú gyorsvonattal. (7:15, Déli indulással) A Veneziával menetrend szerint Siófokon lett volna a kereszt. A vonatom 80 perc késéssel indult a Déliből, Siófokig 100 perc lett belőle, és így volt ez a kereszt Zamárdi felsőn. Elképzelhető az is, hogy a Venezia is mennyit késhetett.

A Veneziát páratlanban még nem láttam 30 percnél kevesebbet késni.

Gyorsvonati ütembe való integrálása szerintem ezért nem jó ötlet.

Ez pedig már más "tészta":
A MÁV(-Start) a legtöbb nemzetközi vonatát azért közlekedteti IC/EC-ként, mert ha nemzetközi gyorsként üzemeltetné, akkor elesne az IC pótdíjaktól.
Előzmény: v_peti (28978)
v_peti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 28995
Boba-Zeg között miért a leggyorsabb! ITF van, minden gyors egyforma nem?
Előzmény: Design Cool (28991)
v_peti Creative Commons License 2010.07.24 0 0 28994
Bobától ZEG-re késik? Lefelé? Na ne!!! Aztán miért? Mert felfelé még a hosszabb úton lenne lehetősége késést összeszedni, na de lefelé semmi sem indokolja!

Régebben sokat jártam vele Veszprém-Boba, de nem szokott késni!
Előzmény: Design Cool (28991)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28993

Igen, tudom én is. Ne is mondd. :-(

 

Előzmény: Design Cool (28991)
Design Cool Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28992

Celltől Győrig egy nagyon korrekt pesti gyors van alig több mint egy órás menetidővel. Ám félek lassan már ez is a múlté, a spórolásnak hála újabban zötykölhetek min. 3-4 órát kb. 3 átszállással heringjáratokon Csornán át amik Mucsaröcsögén is megállnak.

 

Design Cool Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28991
Háromszor jöttem eddig haza Győrből Zegre a Citadellával, de olyan még nem volt hogy ne késett volna. Első ízben 1 órát, másodszor 45 percet harmadszor fél órát, negyedszer meg nem veszem igénybe. Kár érte.. a leggyorsabb transzfer Boba és zeg között.
Előzmény: Törölt nick (28988)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28990

Azt nem tudtam, hogy náluk is csak a Venezia maradt. Mert amikor megszüntették a Goldoni EC-t, asszem vagy Zágráb-Velence vagy Ljubljana-Velence viszonylatban továbbra is közlekedett egy ideig (legalábbis nekem ez rémlik). Akkor ezek szerint az a vonat már nem csak Magyarországon nem közlekedik. Kár érte... :(

Előzmény: mcg (28989)
mcg Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28989

Olaszországba Ljubljana felől csak a Venezia megy át a határon, szóval sem a horvátoknak, sem a szlovénoknak nincs más lehetősége...:))

 

a gond inkább az, hogy a szlovén-olasz relációban nem a legjobb a vonat fekvése, pedig onnan mennének sokan...:)

Előzmény: Törölt nick (28985)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28988

Fogalmam sincs, de bizony volt már olyan, hogy a Citadella is nagyon sokat késett, még idén is. Arról meg nem is beszélve, hogy az elővárosin jelenleg is tart a felújítás. Volt már arra példa, hogy 25-35 perc késéssel jött be az országba és még az elővárosin is összeszedett egy "kis" késést. Így végül majdnem 70 perc késése lett, mire a Délibe érkezett. Egyébként régebben valóban nagyon ritka volt, hogy a Citadella késett. Ljubljanából mindig percre pontosan indul.

 

Azért az sem (mindig) igaz, hogy a Venezia késve indul el Olaszországból. Én utaztam vele és percre pontosan (21.27) elindultunk Velencéből. Még Gyékényesre is pontosan érkeztünk, tehát innen gondolom, hogy a horvátok sem késleltették a vonatot (az út nagy részét átaludtam). Gyékényestől viszont ment a "szórakozás", ami azzal kezdődött, hogy nem kaptunk mozdonyt időben. Így Gyékényestől Budapest felé fokozatosan el kezdtünk késni... :(

Előzmény: v_peti (28987)
v_peti Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28987
A Citadella is késik! Na ne! A horvátokról tudom, hiogy szeretnek késteni, na de a szlovének miért ilyen töketlenek? Ott alig van személyforgalom, nem olyan linkek, mint az olaszok, inkább közelebb állnak az osztrák mentalitáshoz, és semmi sem indokolja, hogy késsenek!
Előzmény: Törölt nick (28984)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28986
Ez nem úgy megy, hogy az mondja meg, merre menjen a vonat, aki a kocsikat adja bele. :) Társvasutaknak van beleszólása, Hodos mellett egyedüli érv a schengeni határ, más nem indokolja szerintem. Mostani formájában nagyobb forgalmat bonyolít le, mintha Zg fele menne.
Előzmény: M41 2180 (28981)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28985

A Venezia azért közlekedik Horvátországon keresztül, mert Zágrábban hozzákapcsolnak egy szerb hálókocsit, ami ráadásul naponta a szerelvény része. :S

Zágrábnak és Horvátországnak szerintem is mindegy lenne, mert onnan asszem napközben is van vonat Velencébe, de a szerbeknek pont az az egy közvetlen hálókocsijuk van, amit Zágrábban a Veneziára kapcsolnak. Én pedig abszolút nem sajnálnám a Venezia elvételét a 30-as vonalról. Inkább lenne helyette valami jó kis gyorsvonat a többi gyorssal ütembe illesztve. Szerintem jobban megérné.

Előzmény: attus germanicus (28982)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28984
Viszont ha megnézed, akkor a 20-as vonalon a Citadella és a 30-as vonalon a Maestral is ütemesen jár. Jó tudom, egyik vonat sem olasz, de ezek is elég gyakran késnek. :-) A Veneziát nem kell ütemesbe tenni, mert már most is az ütemesbe van beillesztve. ;-) Csak az lenne a jobb, ha hasonlóan állna meg a Balaton mentén, mint a többi ütemes gyors. Erre már asszem volt is javaslat.
Előzmény: v_peti (28978)
M41 2180 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28983
Ìgy is van nekik ez a vonat, csak az útvonal módosulna.
Előzmény: attus germanicus (28982)
attus germanicus Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28982

A horvátoknak valóban nem sok beleszólása lehetne (bár azér' akadna), de a szlovénekenk már lehet, hogy több :-) És nem biztos, hogy nekik erre a vonatra pont szükségük van.

Előzmény: M41 2180 (28981)
M41 2180 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28981
Ez egy Máv vonat Máv kocsikkal, ígyhát nemigen lenne beleszólása a Hz-nek.  Az RZD, meg CFR hálókocsinak meg oly mindegy hogy milyen útvonalon jut le Velencébe.
Anno az Orient meg a Bem is lazán elkerülte hazánkat mert azok a vasutak (SNCF, PKP) úgy döntöttek
Előzmény: mcg (28973)
v_peti Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28980
Na de Bp-ről indulva miért késik?
Előzmény: Carpy (28979)
Carpy Creative Commons License 2010.07.23 0 0 28979
Az a gáz, Peti, hogy már Budapestről rendszeresen késve indul. Olasz megfelelőd, v_giovanni ugyanezt mondja: magyar vonatot ütemesbe??? Ááááá...
És ugyanezt mondják azok a Francesco-k is, akik Velence elővárosában szívnak reggelente, amikor a magyar vonat jön, és nem az ő kis elővárosi electrico-juk.
Előzmény: v_peti (28978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!