Keresés

Részletes keresés

dokeee Creative Commons License 2018.02.07 0 1 9095

Persze, ott van a hajók mellett az iroda, az Anek és a Minoan is.

Előzmény: csedege (9093)
csedege Creative Commons License 2018.02.07 0 0 9094

Biztosan becsúszik néha vmi nem gömbölyű dolog is, szerintem ezer jóból egy rossz marad a fejben mindig, de ez így működik. Nekem eddig csak pozitív jutott és maradt, ezért is szeretem Görögországot.  

csedege Creative Commons License 2018.02.07 0 0 9093

És akkor ott a kikötői irodában Pireusban? Mert az nagy könnyebbség lehet számomra, mivel nyitott, hogy mikor és hogyan megyek tovább. Nagyon köszönöm az infót!

Előzmény: dokeee (9090)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.02.06 -1 0 9092

Én még sosem töröltem az előzményeket, és mégsem drága jegyeket kapok...

Előzmény: 'szti (9091)
'szti Creative Commons License 2018.02.06 0 1 9091

nem beidegződés, saját tapasztalat

nem egyszer jártam így velük, legutóbb tavaly nyáron. és nem arról volt szó, hogy elfogytak a jegyek

tudom, törölni kell az előzményeket, stb.

Előzmény: Pontikos1 (9088)
dokeee Creative Commons License 2018.02.06 0 0 9090

Mi anno 8 óra után értünk oda, szerintem az utolsó pillanatig lehet.

Előzmény: csedege (9089)
csedege Creative Commons License 2018.02.06 0 0 9089

Én szerencsére eddig csak pozitív élményekben részesültem mindenhol. Azt szeretném még kérdezni, Pireusban a kompra (Chaniába) este 6, -7 óra körül lehet még jegyet venni? Van még iroda olyankor nyitva? Reptérről odavonatozom este, szeretnék biztosra menni, de még nem szeretnék fél évvel előbb jegyet venni.

Pontikos1 Creative Commons License 2018.02.05 -1 0 9088

"viszont az aegean oldal szivatós, megjegyzi a keresést és előszeretettel drágább árat kínál fel legközelebb"

Ez vmi olyasmi beidegződés lehet, mint a lusta görögök... Ha így lenne, akkor nem sokszor ülnék Aegean gépre...

Előzmény: 'szti (9086)
csedege Creative Commons License 2018.02.05 0 0 9087

:)

 

Előzmény: 'szti (9086)
'szti Creative Commons License 2018.02.05 0 1 9086

hát ezt tényleg jól megcifráztad...

aegeannál szeptemberre van 100 eurós jegy bp-athén-chania és vissza dettó. bár visszafelé nem biztos, hogy ez jó lenne neked, mert korán indul a gép.

tényleg sokat kell centizgetni, hogy mi a legjobb megoldás (és még thesszaloniki is szóba jöhet átszállásnak), őrült sok variáció van.

viszont az aegean oldal szivatós, megjegyzi a keresést és előszeretettel drágább árat kínál fel legközelebb.

Előzmény: csedege (9083)
csedege Creative Commons License 2018.02.03 -1 0 9085

Nagyon szeretem Krétát (talán még élnék is ott), viszont eléggé (sajnos mereven) ragaszkodom a bevált helyekhez. Nyugat-Kréta, Stalos- Agia Marina, ott is a Manias apt. ház, amit kerestem, és egyedül utazom. Most a Skala-t kínálgatják 2 főre 201.000.-, 1 főre 162.000.- ért. Tavaly ősszel bekeményített a Hurrá nyaralunk, csak felárral adta volna, azután meg full elfogyott. Most így 9 nap Kréta, +1,5 nap Athén szállással-utazással kijön 140-ből. Mondjuk, a Ryan-tól tartok picit :(

Előzmény: geodo1 (9084)
geodo1 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 9084

pedig a ryanairnél hamarabb jött ki az aegean menetrendje, és a saját oldalukon lehet is foglalni. na mindegy, majd legközelebb. :)

 

szállást foglalj nyugodtan, csak visszamondhatót. aztán nézzed majd a továbbiakban is, és ha jobb ajánlatra bukkansz, a korábbit lemondod jól.

 

még annyit mondanék, hogy nem tudom, hol keresed a jegyeket vagy a szállást, de valami talán nem teljesen okés, mert szeptember végén biztosan lehetett volna szállást foglalni krétán, az már bőven utószezon, annyi hely van, hogy akkor már az messze nem probléma igazából.

Előzmény: csedege (9083)
csedege Creative Commons License 2018.02.02 0 0 9083

Nem találtam Aegean gépet, csak Ryanairt, (bár a csatlakozás pocsék, ezért vannak a félnapos - éjszakás kínlódások), így mindennel együtt kijön 60 -ból az utazás. Lehet, hogy túl korán kezdtem szervezni, de tavaly azért nem tudtam menni, mert full tele  volt minden szeptember végén Krétán.  Most éppen az Athéni szálláson agyalok, hogy nem korai e még? Nagyon szépen köszönöm :)

 

Előzmény: geodo1 (9081)
csedege Creative Commons License 2018.02.02 0 0 9082

Köszönöm szépen, végül is átvariáltam az egészet. Valamiért megragadt a fejemben a vasárnapi turnusváltás, és ez okozta a kalamajkát. Most pénteken megyek Athénba, este repülök tovább Chaniába (ott szívok éjféltől reggelig). Majd hazafelé vasárnap délelőtt repülő Athénba, ott szállás egy napra és hétfő este repülő haza. Bár szívesen elhajózgattam volna, de tökre fáradtan nem biztos, hogy díjaztam volna Athént, így meg van egy egész napom rá. Nagyon köszönöm a segítséget. (azért egy élmény volt megtudni a légitársaságnál, hogy "KRÉTA " ulticél alatt melyik reptérre gondolnak :( )

 

Előzmény: bazidzsó (9080)
geodo1 Creative Commons License 2018.02.02 0 1 9081

egyébként már megvan athénig a repjegy? csak mert a szombati és vasárnapi napokon aegean-nel tízkor lehet indulni pestről, és 17.50-re chaniába lehet érni, jelenleg 30 ezerért, de ez még lehet olcsóbb is. (hétköznap is van, csak akkor délután, 17.40-kor van pestről az indulás, de még ez is 22.45-re van mondjuk chaniában; amúgy ha ez az érkezési időpont még beleférne és megvan a jegyed már athénig, akkor persze athénből külön erre az athén-chania  szektorra is vehetsz jegyet az aegan-nél)

Előzmény: csedege (9079)
bazidzsó Creative Commons License 2018.02.02 0 1 9080

A másik kérdésem, hogy a kompra előre itthonról foglaljak jegyet, (deck), vagy teljesen felesleges, mert van mindig hely gyalogosként? A komp az oda- vissza érdekes.

Ezeket az oldalakat nézd át elsőnek.

Blue Star Ferries

Anek Lines

Ferryconnection

 

Ja, és totál elfelejtettem az angolt(is)!

Valakivel (de a gugli ferdítője is jó lehet, készíts és nyomtasd ki, hogy honnan-hová és mikor akarsz utazni). Némi angol majd kell hozzá, de alapvetően segítőkészek az irodákban. Azért szeptemberig még van idő, kicsit lehet pótolni a kiesett nyelvtudást.

 

A másik kérdésem, hogy a kompra előre itthonról foglaljak jegyet, (deck), vagy teljesen felesleges, mert van mindig hely gyalogosként?

Mi járművel mentünk többször is szeptemberben és nem foglaltunk előre. Szerintem szinte 100%, hogy lesz ott is jegy.

 

A környező utcákban vannak olcsó éttermek, ha belefér az időbe. Arra készülj fel, hogy a pireuszi környék kicsit lepukkant helyenként: a gugli térképen meg is tudod nézni.

Bent a hajóban és a külső fedélzeten is tudsz mozogni, alapvetően a nyilvános részeken ahol van szabad hely le is ülhetsz, alhatsz. Legyen nálad valami melegebb ruházat is, mert az éjszaka hűvös kint a tengeren ebben az időszakban. Ha van egy kis méretre összehajtható pléded vagy hálózsákod, az is jól jön az éjszakázáshoz.

Előzmény: csedege (9076)
csedege Creative Commons License 2018.02.01 0 0 9079

Köszi a térképet, metró lenne az eredeti terv,csak az idő szűke miatt félek. Visszafelé Chaniából vasárnap este indulok Athénba a komppal, és hétfő este repülök Pestre, ez lenne a csavargós nap. 12.000.- a  komp, 15 a repülő, csak a repülő éjjel 23.30-kor érkezik Chaniába, és gondoltam, a kompon elvagyok reggelig. (mégsem egy pad a parton ) Nagyon szuper , amit küldtél link, hasznos, köszönöm. 

Előzmény: andreas19 (9078)
andreas19 Creative Commons License 2018.02.01 0 1 9078

Innen le tudod tölteni Athén metrótérképét. A repülőtérről bemész a városba a kék metróval a Monastiraki megállóig, ott átszállsz a zöld metróra, ami elvisz Pireuszba, a kikötőbe.

 

Magam kiszállnék az első metróból a Syntagma téren egy városnézésre, ennék is valamit (Plaka) és gyalog mennék a Monastiraki megállóig.

Előzmény: csedege (9076)
csedege Creative Commons License 2018.02.01 0 0 9077

És ez az egész szeptember végén esedékes!

csedege Creative Commons License 2018.02.01 0 0 9076

Üdv Mindenkinek! 

Szeretnék segítséget kérni. Először megyek Krétára iroda nélkül, (meguntam, hogy az egyszemélyes felár miatt rizikózzak last minut-al :( ). Kérdésem, ha délután 1/2 5-kor érkezem az Athéni reptérre, akkor hogyan, miként és mivel siessek  Pireusba, mert szeretnék a 21 órakor induló komppal menni tovább Krétára. A másik kérdésem, hogy a kompra előre itthonról foglaljak jegyet, (deck), vagy teljesen felesleges, mert van mindig hely gyalogosként? A komp az oda- vissza érdekes. Ja, és totál elfelejtettem az angolt(is)! Tanácsot, tapasztalatot nagyon köszönöm előre is,:Gábor

zslaci75 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 9075

Hát igen ez is lehet megoldás, bár a jobb helyeken szerintem ez nem működik főszezonban . Tavaly Nea Kallikreteiaban voltunk édes kettesben a Kalisun Houseban. Egyfolytában teltház volt,szóval ott nem lett volna lehetőség hosszabbítani. Szuper szobák,medence, bőséges finom reggeli. Az is a legnagyobb bánatom hogy idén majd a duplájára emelte a tulaj az árakat, ezt már sokallom, pedig oda bármikor vissza mennék. De egy hét 1200 EUR -ért a tavalyi árakon számolva 700 EUR szemben az nagyon csúnya történet. Mindenesetre azért van lehetőség, de sok helyen augusztusban már nincs hely, szóval a napokban döntenem kell. 

Előzmény: Szaganaki (9074)
Szaganaki Creative Commons License 2018.01.30 0 0 9074

Akkor foglalj csak 2 napra; ha jó a szállás maradsz, ha nem lesz időd keresgélni igényeidnek jobban megfelelőt :)

 

Előzmény: zslaci75 (9073)
zslaci75 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 9073

Nézd mi nem vagyunk ennyire gyakorlott utazók,voltam már elég sok helyen de a szállást mindig előre lefoglaltam, idegen terepen nem szeretek rögtönözni. Ha ketten mennénk lehet megpróbálnám legrosszabb esetben alszunk a tengerparton aznap :). De a gyerekekkel nem . Azért köszi a tanácsokat.

Előzmény: Szaganaki (9071)
cSIGA Creative Commons License 2018.01.30 0 0 9072

Én eddig minden utazásnál azt vettem észre, hogy az anyuka a legidegesebb a gyerekek meg elvannak mint a befőtt.

Nekem a görögöktől ajánlották a greeka.com -ot és ott keresve foglalok.

Mi is 3 gyerekkel megyünk :)

Előzmény: Szaganaki (9071)
Szaganaki Creative Commons License 2018.01.30 0 0 9071

Mi ketten utazunk jellemzően főidényben és mivel szeretjük a kényelmet mindig nagyobb, a tulajdonos szerint 3 személyes apartmanba megyünk, eddig maximum 40 €-ért, de ebben minden benne van. Többen megírták már, hogy a legtöbb görög nem az interneten akarja kiadni a szobáit, mert meg akarják spórolni az adót, de ott helyben szívélyesek és konstruktívak. Én azt javasolom Neked, hogy még itthon lőd be, hogy nagyjából hová akarsz menni és úgy időzítsd a menetet, hogy kb. du. 3-4 órára ott legyél és akkor a valós apartman kínálatot és a valós árakat látod alku pozícióban (késő este 1-2-3 üvöltő gyerekkel már nincs alku Te is tudod!), mert ne felejtsd el; minden görög ki akarja adnia a szobáit, ő még nálad is jobban tudja, hogy csak az utcában hány kiadó de üres apartman van, tehát jó árat tudsz elérni.

Előzmény: zslaci75 (9065)
hoppoppa Creative Commons License 2018.01.30 0 0 9070

Sziasztok!

 

Kicsit off a téma, de ti biztos tudtok segíteni. Láttam egy rövid részletet múltkor a facebookon a Forró szél egyik részéből, amiben Surda fekszik és mikor felkel azt mondja: Görögországba kell mennem. Ezt a részletet keresem nagyon. A megtalálónak ezer csók

zslaci75 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 9069

Köszönöm, ez így mindjárt más. Nem volt egyértelmű, még egyébként a legjobb értékelésű szálláshelynél is belefutottam ilyenbe. Köszönöm még egyszer! 

Előzmény: geodo1 (9067)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.29 0 2 9068

és a szigetekre akkor minek az iroda? gondolod ott nincs elég szállás?...

 

mondjuk van egy jó ok arra, miért foglal az ember előre, és az valóban nem az, hogy nem lesz helyben vagy hasonló mert lesz. de a fene se fogja ezzel húzni ott az időt megérkezés után. sokkal komfortosabb és semmivel sem drágább előre ezt leboltolni, mint helyben keresgetni. persze ezek tökre egyéni dolgok, kinek mi a komfortosabb.

Előzmény: andreas19 (9064)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.29 0 2 9067

itt is fogják mindkét fél kezét. :) hogy mást ne mondjak, 24 órával azután, hogy átvetted a lakást kapja meg a tulaj a díjat az airbnb-től, hogy ha helyben bármi probléma van, akkor se kerülhessen lehetetlen helyzetbe a felhasználó.

ami a kérdésed illeti, ez csak egy automata üzenet, de e mögött mindig valami olyan dolog van, ami a júzerrel egyeztetett, nem meglepetésszerűen éri meg semmi hasonló. a booking semmivel sem megbízhatóbb, mint ez, inkább a szállások jellege más.
viszont: itt ugye tényleg kapcsolatban vagy a tulajokkal, így ha van benned aggodalom ezzel kapcsolatban, akkor meg tudod tőlük kérdezni közvetlenül, hogy egy-egy ilyen konkrét esetben mi történt. másrészt, ahogyan rossz értékeltségű hotelt sem foglal az ember a bookingon és a többi szálláskeresőn sem, úgy nyilván az airbnb felhozatala sem állandó, ebből ugyanúgy válogatni kell, mint a többin. ha van egyiknél-másiknál olyasmi, ami elbizonytalanít, akkor foglalj egy másikat, ahol nincs semmi olyan, ami nem tetszik.

Előzmény: zslaci75 (9062)
zslaci75 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 9066

Ez lehet, de 3 addigra valószínűleg nyűgös gyerekkel mennék és nem akarok szerencsét próbálni. Legalább ez legyen meg, érhet még meglepetés menet közben. 

Előzmény: andreas19 (9064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!