Keresés

Részletes keresés

pehely Creative Commons License 2004.06.07 0 0 567
Nem rossz, kösz az infót!
Előzmény: Törölt nick (565)
uke Creative Commons License 2004.06.04 0 0 566
"D.P. a világ egyik legjobb dobosa"

Ez több mint túlzás. Talán az el?djér?l, Barriemore Barlow-ról el lehetne ezt mondani. Zseniális volt a fickó. D.P.-t?l a legjobb amit hallottam az az az 1991-es koncertfelvétel, amit CD-n meg lehet kapni (NEM a Little Light Music), amin JA és Barre vannak. Ott jól dobol!

"Hogy jön ide Peter Gabriel???"

Úgy, hogy olvasd mégegyszer el amit írtam.

Előzmény: Törölt nick (564)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.04 0 0 565
Aug. 4., Graz, elég közel van? :)
Előzmény: pehely (560)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.04 0 0 564
D.P. a világ egyik legjobb dobosa, a cucca is világszínvonalú, nem tudom, hogy te milyen koncerten voltál, a tizenvalahány cin közül mindet használta (ha az ütéserőt hiányolod, szerintem azzal sem volt gond). Pl. nem sok dobosnál láttam két lábcint meg a hangolt harangokat stb. Teljesen jól nyomta, kár, hogy nem volt külön szólója, legalábbis Pozsonyban. Ott jól is szólt minden. Hogy jön ide Peter Gabriel???
Előzmény: uke (559)
uke Creative Commons License 2004.06.03 0 0 563
Bazzeg, hol írtam, hogy kell?
Előzmény: DRT (562)
DRT Creative Commons License 2004.06.03 0 0 562
Bazzeg, ha neked fénytechnika meg látványelem kell, akkor menj legközelebb a Britney Spearsre...
Előzmény: uke (559)
uke Creative Commons License 2004.06.03 0 0 561
J.A. még mindig kitűnően fuvolázik, Barre jól gitározik...de - szerintem - valahogy az egész nem sodródó, nem éreztem azt, hogy egy rock koncerten vagyok (pedig ez már a 3!). Lehet, hogy a hangosítás vagy nemtom...
Előzmény: pehely (560)
pehely Creative Commons License 2004.06.03 0 0 560
Szerintem túlzás amit mondasz. A hangjára vonatkozóan van valami igazad, de hogy a zene dinamikátlan lett volna, ebben nem értünk egyet. Ha csak azt veszed, hogy milyen fuvolaparádét leadott... azért ezt tüdővel bírni sem semmi, pláne 57 évesen. Nem tudjátok, nem lesz a közeli országokban valamikor koncertjük?
Előzmény: uke (559)
uke Creative Commons License 2004.06.02 0 0 559
Azt nem értem, hogy ezen a koncerten mi került 9900 ft-ba?
Összehasonlításképp: Peter Gabriel: Sport Csarnok, profi fény és hangtechnika, tele látványelemekkel és több zenésszel, a statisztákról már nem is beszélve!
Ez a "csarnok" meg ezekkel a vaskeretes szar székekkel...min?síthetetlen. Cip? meg engedményes ruhavásárokat tartanak itt. Ez nem koncertekre van...vagy ha igen, akkor nem ül?sre (kinek a f@sz ötlete volt ez???).
A zenészek öregek! A dobos még a cineket is alig ütötte meg...kicsit beteg zene volt. Elég dinamikátlan. Anderson hangja meg már vagy 7-8 éve, hogy gyenge. Most is...szerencsétlen mindig ágaskodott ha magas hangokat énekelt. Azon kívül túl sok volt a reklámelem (ilyen-olyan albumokról játszottak)...Barre Morris minus-a pedig nem a The Meeting, hanem A Trick of Memory cím? albumról való...ezt valahogy mind a ketten elbakizták.

Szóval nem volt rossz, de lassan abba kellene hagyniuk szerintem, mert az utóbbi album sem volt túl fényes.

Bocsi a "szigorért" .)

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.01 0 0 558
Szerintem tuti nem csináltak gondot belőle, Pozsonyban nagy siker volt :)

A magyarított, írásjelek nélküli szövegek nekem nem tetszettek, a neten az összes eredetit megtalálod, az nem jó? :)

Előzmény: DRT (557)
DRT Creative Commons License 2004.06.01 0 0 557
Arra mondjuk kiváncsi lennék, hogy Bukarestben játszották-e a Budapestet?
Előzmény: Brinor (548)
esz-ki-mo Creative Commons License 2004.06.01 0 0 556
Igen, a 86-os koncertet tuti felvették, a kazi valahol nekem is megvan ( Talán East Dreams Budapest a címe??) de engem a video érdekelne nagyon, amit anno a magyar tv adott le...talán a tv archívumban lehetne utánanézni.

A 88-as koncertről viszont nem hallottam, hogy készült volna felvétel...ami nagy kár, mert életem első Jetho koncertjéről jó lett volna egy kis emléket eltenni....

Eszk

Előzmény: Törölt nick (550)
pehely Creative Commons License 2004.06.01 0 0 555
Mikor beleolvastam a dalszövegek tetszettek nagyon. Mivel nem tudok sokat róluk, azt nem tudom felmérni, hogy hol vannak csúsztatások. Sajnos mire elolvashattam volna már eltünt a könyv, így nekem mindegy hogy szétesik vagy nem, de jó lenne, ha le tudnám másolni, bár a legjobb az lenne, ha valaki eladná ,vagy tudna eladó példányt (sajna nem is az emény volt, így gázos a dolog, segítsetek légyszi).

P.

Előzmény: Törölt nick (554)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.01 0 0 554
Hú, de jó neked! Arra nekem is nagyon fáj a fogam!

A könyv nekem is megvan, sajnos könnyen széthullik, ha nem vigyáz az ember, továbbá túl sok hibát, tévedést és kamu infót is találtam benne. Azért még így is jó! :)

Előzmény: Törölt nick (550)
pehely Creative Commons License 2004.06.01 0 0 553
Nagyon köszönöm a segítséget!

Pehely

Előzmény: esz-ki-mo (552)
esz-ki-mo Creative Commons License 2004.05.28 0 0 552
Ha az segítség, szívesen megnézek neked bármit belőle, esetleg pár oldalt ki is tudok fénymásolni, de csak jövő héten.

Eszk

Előzmény: pehely (551)
pehely Creative Commons License 2004.05.28 0 0 551
Sziasztok!

Én nem rég ismerem a Jethro Tull együttest, de nagyon tettszik, és nagyon jó volt szerintem is a hétfői koncert, azt leszámítva,hogy szerintem is rossz ötlet volt, hogy a koncerten csak ülő helyek voltak.Nem tudom van-e köztetek valaki, akinek meg van a J. Tull-ról írt könyv: Dalnok a Balkonon. Göbölyös N. László írta, és 95-ben kb. 1000 példányban adták ki. Mindenhol ezt keresem, nagyon nagy szükségem lenne rá. Ha ezzel kapcsolatban tudtok valamit kérlek, hogy jelezzetek, tényleg nagyon fontos!

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 550
A 86-os koncertet a rádió is leadta, nekem onnan van meg (valahol, egy kazettán).
Előzmény: esz-ki-mo (549)
esz-ki-mo Creative Commons License 2004.05.28 0 0 549
Hát ez tényleg szerencse (mármint nem az, hogy megbetegedett, henem hogy nem itt Pesten...)

Baromi jó ez az oldal, rögtön meg is kerestem életem első Tull koncertjét (88. júli 13., MTK pálya) , s bár pont a pesti koncert setlistje nincs rajta, gondolom nem térhetett el jelentősen az előző napi bécsi koncertétől, ahol a következőket játszották:

Cross-Eyed Mary, Nothing Is Easy, Thick As A Brick, Steel Monkey, Farm On The Freeway, A New Day Yesterday, Fat Man, Budapest, The Swirling Pit, Mother Goose, Pussy Willow/Pibroch (inst.), My God (incl. Bourée/Soirée), Jump Start, Too Old To Rock'N'Roll, Wind Up, Aqualung, Locomotive Breath/Seal Driver (inst.)/Black Sunday (inst)/Thick As A Brick (reprise)

Nem rossz, ugye??? Bárcsak meglenne valahol a felvétel!

A 86-os koncertről biztosan készült, mert arról van valahol egy kazetta, s anno a tv-ben is leadták...nincs valakinek meg a video véletlenül?
(emlékszem a Watching you Watching Me-re amikor rohangáltak körbe)

Eszk

Előzmény: Brinor (548)
Brinor Creative Commons License 2004.05.28 0 0 548
Azt mondhatom, szerencsénk volt: két nappal később Belgrádban Ian megbetegedett és nem bírta hanggal a bulit - bővebben erről itt: A JT 2004-es koncertjeinek összes setlistje
Előzmény: Törölt nick (547)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 547
Inkább a hangmérnök lehet a kulcs. Meg a hangosítás módszere, az eszközök. Azért gondolom, mert 93 és 97 egyránt PeCsa szabadtér volt, osztán előbbin volt plexifal, utóbbin nem.
Az milyen tré lehet, amikor egy ilyen mögül ki akarja dobni a dobverőt, az meg jól visszapattan? :)
Előzmény: Törölt nick (545)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.27 0 0 546
A stúdióban érthet?, ott biztosan nagyobb szükség van erre, mint egy nagy színpadon.
Előzmény: Törölt nick (543)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.27 0 0 545
Nyilván színpadmérettől is függ (ha elég messze vannak egymástól a zenészek, az áthallás kevésbé probléma), meg attól is, hogy az aktuális hangmérnök mennyire ragaszkodik hozzá.
Előzmény: Törölt nick (544)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.27 0 0 544
Az furcsa, hogy 93-ban volt ilyen plexifal, aztán az utána következő Tull koncerteken nem volt. Most meg megint? Kísérleteznek az öregurak :)
Előzmény: Törölt nick (538)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.27 0 0 543
Pedig elég általános szokás (a profik közt). Stúdióban is hangszigetelt szobában ül a dobos, ha együtt játszik a zenekar. A sávok közti áthallás kiküszöbölése alapvető, ha várhatóan egyes hangszerekbe is bele kell nyúlni, pl. effektezni. (Bizonyos műfajokban ugyan akár elég lehet egy pár mikrofon is egy együttes profi felvételéhez, de a rockvilágban ez ma már elképzelhetetlen.)
Előzmény: Törölt nick (541)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.26 0 0 541
Gondoltam, hogy ilyesmi, de régebben meg más együttesek általában mégsem szokták, vagy legalábbis én még ilyet él?ben korábban nem láttam, csak a Tull DVD-jén :-)
Előzmény: Törölt nick (538)
LustaFarkas Creative Commons License 2004.05.26 0 0 540
Vazze, azt hitted kihagyom? :)
Előzmény: DRT (524)
Döbbenet József Creative Commons License 2004.05.26 0 0 539
Neked legfeljebb Józsi úr!
Előzmény: conpeaux (534)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.26 0 0 538
A dobokat azért szokták plexivel elszigetelni, hogy a többi hangszer/énekes mikrofonjába ne szóljon bele a dob is.
Előzmény: BadMoon (537)
BadMoon Creative Commons License 2004.05.26 0 0 537
"Valaki nem tudja, miért jó, ha plexifal mögött van a dobcucc?"
Szerintem azért, hogy ne zavarja a többieket Doane dobaja :)
Tényleg jó koncert volt viszont. Sajnáltam ugyan, hogy nagyon hallatszik már szegény Ian hangján, hogy nem a régi, persze nem tehet róla. Minden más viszont nagyon rendben volt, leszámítva a helyszínt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!