Keresés

Részletes keresés

gyakran Creative Commons License 2015.03.24 0 0 24444

Szia!

 

A +/- swap, commission, bonus hogyan kerül elszámolásra?

Előzmény: a8lang (24428)
bumuto Creative Commons License 2015.03.23 0 0 24443

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy olyan bróker céget keresnék, ami megfelel a következőknek:

 

- Biztonságban legyen a pénzem

- Legyen demó számla

- Engedélyezzék a skalp technikát

- Ha lehet, legyen magyar nyelvű felülete

- Lehessen olajjal kereskedni

- Ne legyen drága a jutalékuk

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

natureins Creative Commons License 2015.03.23 0 0 24442

Továbbra se értem teljesen. Légyszíves add már meg azt az időpontot, vagy gyertyát ami kiszedett. Ha összenézed egy mt4-el, ott kb. azonos árnak, gyertyának kell lennie. Pár másodperc alatt 5-10 pip mozgás még csendes, hír nélküli időszakban is simán van. Komolyan érdekel , ha megosztanád a gyertya idejét az jó lenne.

Előzmény: sörhenger7 (24441)
sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 24441

Eur/ USD kötés 1-05195-ön kötöttem meg USD erősödésre kb 35 perc lejárattal. Gyalorlatilag  30 percig csodálatosan ment az árfolyam jó irányba, ekkor volt a 270 pont vagyis 27 pip, hátra volt 5 perc és valóban elindult az EURO fölfelé az összes platformon, de korántsem olyan meredek ívben mint a binaryn. Végül 1.05202-ön zárt vesztőben, majd pár másodperc múltán 1.05152ön volt megint. Ez manipuláció.

Előzmény: natureins (24438)
sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 24440

Több platformot néztem egyidejüleg, volt, hogy Binarys , opcion fair-es és metatradert. Nem azzal van a gondom, hogy eltérnek az adatok ez rendben van, hanem a különbséggel. Ha nincs nagyon fontos adat mint 2 hete volt az USA foglalkoztatottsági adata például, akkor 5percen belül nem változhat ekkorát az árfolyam. Az utolsó másodpercen belül behúzott adat rossz irányba egyértelműen csalás volt, mert a következő pillanatban lezárta a fogadást vesztőbe, majd 2 mp múlva már vidáman nyerőben mászkált az árfolyam újra, de ekkor már nem számított.

Előzmény: natureins (24438)
natureins Creative Commons License 2015.03.20 0 0 24439

Metával mindig is lesz eltérés, hiszen a meta bróker ask-bid ára van fenn a charton, binárison meg a gyertyachart más árat ad, plusz-minusz 1 pip simán megvan sztem, de ez két meta bróker között is megvan a spread miatt. Tény, hogy perces opción minden tizedpip számít.. így ezzel lehet játszani. 

Előzmény: sörhenger7 (24437)
natureins Creative Commons License 2015.03.20 0 0 24438

Ezt ha megkérlek kifejted bővebben? Mi az, hogy 270 pont nyerőből "behúzza" vesztőbe? összenézed egy mt4-el., és ugyanabba a pillanatban mt4 -en 1.23270, neked meg egyik pillanatról a másikra 1.23000 lesz? Vagy ezt hogy kell elképzelni. Én megmondom őszintén amig nem forrja ki magát ez a technika addig felejtős. A live chat egy trágyadomb, semmire se válaszolnak, egyből telszámot kérnek, vagy pld. annyi kérdésre, hogy 1 pont vagy 1 pip kell e a nyeréshez, egyik azt mondja hogy 1 a másik meg 10-et.... szánalmas. Kicsit látom lelki szemeim előtt ,ahogy elképzel mindenki egy öltönyös emberkét, közbe meg a chat túloldalán egy banánt majszoló Anulu ücsörög egy bungallóba a tengerparton...

Szerintem leginkább ahol szivatni tudnak, az a teljesülés, a befektet gomb után homokóra stb..

 

 

Előzmény: sörhenger7 (24437)
sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24437

Semmilyen adatom nincs, ellenben az uccsó másodpercben behúzott adatok vesztőbe igen beszédesek. Egy megoldás van a metatraderrel együtt kell figyelni a mozgásokat de van eltérés így is gazdagon. 

Előzmény: Je suis Louis (24436)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24436

Van jópár olyan eset, amikor a bróker elismerte, hogy az általa jegyzett ár fals ár volt, és jóváírt. (Ez nyilván neked sem újdonság...) Ne zárjuk ki ennek a lehetőségét itt sem. Bár szerintem a bináris brókerek nem is adnak historikus árfolyamot, így aztán szabad a pálya az ügyfélkopasztáshoz. Akkor meg nincs miről beszélni. Várjuk meg a polgárt, mit mond, milyen adata van.

Előzmény: PitykeG (24435)
PitykeG Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24435

"vesd össze más brókerek árfolyamaival, ha eltérés van károdra, lehet menni panaszra"

Menni lehet, csak nincs értelme. Számtalanszor el lett mondva, hogy a forex OTC szabályozatlan piac.

Ez azt jelenti, hogy a brókered jegyez árat és te ezt elfogadtad, mikor aláírtad a számlanyitási szerződést.

Lehet mindenhol a világon 1,07 az EURUSD. Ha a te brókered azt mondja, hogy nála 1,00, akkor az annyi és kész. Egy dolgot tehetsz, elmész egy másik brókerhez, aki kevésbé szivat meg.

Előzmény: Je suis Louis (24433)
sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24434

Most akarom elhozni, 1 hete az összes telefon kikapcsolva, emailre sem válaszolnak, a live kapcsolat sem mükszik.Nagyon rosszat sejtek, ráadásul a Ménesi úti székhely.......ez is rossz ómen. Kitört a pánik rajtam.

Előzmény: Je suis Louis (24433)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24433

ad a bináris "brókered" historikus árfolyamadatot?

-igen: vesd össze más brókerek árfolyamaival, ha eltérés van károdra, lehet menni panaszra

-nem: nem tudod bizonyítani, hogy visszaélés történt, gyorsan hozd el a maradék tőkédet.

Előzmény: sörhenger7 (24431)
sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24432

A maradék pénzemhez szeretnék  hozzájutni ami kb a befizetett össz ósszeg 30%-a, beküldtem nekik az összes kért dokumentumot: személyi igazolvány, bankszámla stb, még válaszra sem méltatnak. A brókerek naponta 3x4 -szer hívtak előtte naponta a míg be nem fizettem a pénzt,majd utána segítettek a "NYERŐ TAKTIKA " elsajátításához, ami általában napi 2-300 euró elvesztéséhez vezetett. Minden instukciót betartottam, majd a bukta után mindig kitaláltak valamit, hogy mit rontottam el , a nyerő fogadások kb 10-ből 2-3 -ra tehetők.Balek vagyok, mert ezt már a másik nevezetes cégnél is megkajoltam.o.f-nél.

sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24431

Hogyan lehetséges az , hogy az EUR/ USD kereskedésben hátra van a Binarydason 5 perc, 270 ponttal jól áll a fogadásom, majd elkezdik húzni ellentétes irányba az árfolyamot és az utolsó másodpercben a lejárat előtt behúzza vesztőbe a gép, kiírja hogy nem nyert, majd a következő 2-3 másodpercben már kb 50 pont nyerőben van???????Kb 15x tapasztaltam ezt. Megjegyezném , hogy ennél az esetnél az Investing.com szintén az általam fogadott irányt jelezte 1, 5, 15 perces de még 1 órányi intervallumra is, továbbá semmilyen nagy jelentőségú hír nem jött ekkor. Jól sejtem , hogy itt valami nem stimmel?

sörhenger7 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 24430

Valakinek fizetett már pénzt vissza a Binarydas? Ne a cég brókerei válaszoljanak!!!!!

blackshark69 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 24429

Kezdőknek ezt javaslom:

http://www.babypips.com/school

 

Ha már egyéretlmű pár hónap után hogyan leszel gazdag akkor lesz majd baj. :)

Vegyél kockás füzetet és írd le mit mikor miért csinálnál (vétel/eladás) HA pénzzel csinálnád.

Ha fél év után nagyon sok pénzt gyüjtöttél össze a füzetedben UTÁNA mehet élesben bárhol annyi pénzzel amit nem sajnálsz elveszteni.

Ezzel lehet a legtöbbet spórolni.. :)

 

Persze ezt senki sem így csinálja ebből élnek jól mások. :(

Előzmény: Rviki (24418)
a8lang Creative Commons License 2015.03.15 0 0 24428

Magyar bróker küld adóigazolást amiben pontos kimutatás van mennyit kell fizetni levonva a nyereségből a költségeket(pl negyedéves díj), külföldinél meg kell egy statement meg az mnb oldaláról usdhuf(ha dollárban volt) árfolyam, minden napra. A pozició lezárás dátumát kell a jövedelem megszerzésének tekinteni, aznapi nmb árfolyammal forintra kiszámolni a nyereséget vagy veszteséget, ezt összesíteni és ez alapján kell fizetni. Pár óra alatt megvan.

Előzmény: carrervenus11 (24427)
carrervenus11 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 24427

A szolgáltatónak, tehát a brókernek kötelessége nettó elszámolást küldenie a naptári évről. Részletest nem köteles, de egy nettó összesítést biztosan.

Előzmény: Chili7 (24426)
Chili7 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 24426

Sziasztok!

 

SZJA témakörben lenne egy kérdésem.

 "d" rubrika: jövedelem" - Ezt a jövedelmet mi alapján számolom, illetve milyen dokumentummal kell tudnom alátámasztanom, ha egyáltalán alá kell támasztanom? Kértem a brókert, hogy küldjön valami adóigazolást, de hát valami  kilométer hosszú reportot küldtek az összes trade-del, amit a világon senki nem bogoz ki, meg olyan tételt is tartalmaz befizetésként, mint pl a bónusz.

Lehetséges, hogy csak az én bankszámlám és broker számlája közt történt befizetések és kifizetések különbségéről kell vallani?

 

köszi

Előzmény: carrervenus11 (24416)
Rviki Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24425

Köszi:). Igen, ez ilyen, vagy call, vagy put. Bár néha volt olyan gondolatom hogy nem értek hozzá, de erősen gyanítottam hogy nem jó.

Előzmény: fmf (24424)
fmf Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24424

de csak mert jó kedvem van :)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133460374&t=9045503

 

érted?

Előzmény: Rviki (24423)
Rviki Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24423

Nem lehetne bővebben?

Előzmény: fmf (24422)
fmf Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24422

jól.

Előzmény: Rviki (24421)
Rviki Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24421

Bináris opciós demo-val  'kereskedek'. Tapasztalt forexesektől kérdezem: jól érzem hogy valami gáz van vele?

fmf Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24420

ez korrekt. sajnos közel nincs ennyi kockáztatnivaló tőkém.

Előzmény: PitykeG (24380)
fmf Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24419

demózz. olvass könyveket. kizárólag amit ingyen fellelsz a neten. 3-4 év és talán lesz eredménye is :)

"tanfolyamokat" kerüld!

Előzmény: Rviki (24418)
Rviki Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24418

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Érdekel a forex. Akik forex-nek, Ti hol, vagy hogyan tanultatok?

Archenius. Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24417

Nem kell semmilyen társasági forma. Magánszemélyként végezheted. SZJA-t fizetsz utána, ha ellenőrzött tőkepiaci az ügylet, akkor ez 16%.

Előzmény: Feco90 (24415)
carrervenus11 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24416

Nem kötelező semmilyen cégforma, vállalkozás.

Ezen tevékenység után soha nem kellett ilyen kevés adót fizetni magánszemélyként, mint mostanában.

Ez most 16%.

A 2014-es adóbevallás  elkülönülten adózó jövedelmek 172. sora: "ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem" - ha nettó veszteséged volt: "a" rubrika" (2 évig betudhatod), "d" rubrika: jövedelem, "e" rubrika": ennek adója. 

 

Persze lehet cégre is tőzsdézni, ha a jövedelmed java részére költséget tudsz elszámolni, vagy olyan eszközöket tudsz venni magadnak, amit amúgy magánemberként is megvettél volna az adózott pénzedből.

Előzmény: Feco90 (24415)
Feco90 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24415

Lenne még egy utsó kérdésem ( lehet és vagyok a bamba ) és le is szállok a témáról nem fárasztalak itt hogy aki most köztetek itt megélhetés szinten tőzsdézik az mellette kiváltotta a vállalkozóit is vagy céget nyitott ? 

Ezt találtam

 

A személyi jövedelemadó szempontjából önálló tevékenységnek számít minden olyan tevékenység, amelynek eredményeként a magánszemély olymódon jut bevételhez, hogy annak költségeit ő viseli, a tevékenység végzéséért és eredményéért ő felelős, és amely nem tartozik a nem önálló tevékenység körébe.

A magánszemély az önálló tevékenységet kétféle formában folytathatja. Az egyik formája az egyéni vállalkozás, de önálló tevékenység egyéni vállalkozáson kívül is folytatható, ha azt jogszabály előírása nem zárja ki. 

Feco90 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24414

Ok köszönöm

Előzmény: PitykeG (24413)
PitykeG Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24413

1. Amikor olvasgatsz, nem árt ha a dátumot is megnézed. Szerintem te elolvastál mindent, csak éppen azok 10-15 évvel ezelőtti infók.

2. A Forex 16% szja-val adózik. Pont. A többi kérdésed meg független a forextől. Van-e állásod, hogy fizeted a tb-t, eü. járulékot, stb. Azokkal fordulj az adózási topikba, de lehetőleg a friss infókat vedd alapul, ne 5 évvel ezelőttit.

Előzmény: Feco90 (24412)
Feco90 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24412

Olvasgattam forex adózással kapcsolatban fórumokat és ezekbe botlottam bele csak összegyüjtöttem azokat amik nem tiszták számomra

Akkor függetlenül hogy van állásom vagy nincs beregisztrálok bármelyik netes forexes oldalra aminek a székhelye Eu -n belül van elkezdek kereskedni és ha nyereségesen zárom az évet adóbevallásba beírom a 16% szja t én döntöm el hogy akarok e Tb-t vagy nyugdíjjárulékot fizetni. Eho -t sem kell és a NAV nemfog zaklatni semmivel. Ennyi az egész?

Előzmény: PitykeG (24411)
PitykeG Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24411

Bocs, de nem tudom helyesen teszed-e ha ennyi előképzettséggel fogsz bele.

Nem tudom, hol olvastál ennyi ökörséget...

16% szja-t kell fizetni és ennyi.

Előzmény: Feco90 (24410)
Feco90 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24410

Sziasztok!

Segitséget kérnék látom vannak akik már évek óta Forexeznek 

Szeretnék elkezdeni forexezni és utánaolvasgattam az adózással kapcsolatban. Sok oldalon írták hogy 16% SZja-t kell fizetni amit napi szinten kell kiszámolni meg 27% Eho-t kell fizetni ami éves szinten max 450e forint.

Ha külföldi székhelyü Eun belüli cég ( ETXCAPITAL ) oldalára regisztrálok akkor kell Eho-t fizetni de ha magyarországi céghez regisztrálok ( UltraFX )akkor az Eho  nem érnit mert azt ők fizetik? Ez így helyes e ?


Meg olvastam hogy mostmár magánszemély nem kereskedhet?

Ilyeneket irtak forumokon hogy

Szerződésben kell lenni az Egészségbiztositoval és ugy fizetni az egészségbiztositzást meg a nyugdijjárulékot

Főállás mellett valaki mellékállásban vállalkozást indított 


Ha valaki nem dolgozik akkor annak főállásban vállakozást kell inditania vagy céget alapitania ( Kft Bt ...) vagy Offshore céget alapitani most ezekből mi igaz???


Nemvágom ezeket, leírnátok nekem hogy most mi a helyzet??

PitykeG Creative Commons License 2015.03.14 0 0 24409

Nyerő %-ra sincs szabály. Egy 30%-os nyerő is lehet profitábilis és egy 90%-os nyerő is totál bukás.

Profit factor, meg a CAR/MDD ami jó legyen, mondjuk min. 2 feletti, ha már annyira számokat akarsz.

 

Ha neked a spread annyira lényeges, akkor valószínűleg alacsony idősíkon, mondjuk percesen akarsz kereskedni. Ugyanis minél magasabb idősíkra megyünk ez annál kevésbé lényeges.

Viszont ez azt is jelenti, hogy a te rendszered igen erősen brókerfüggő lesz.

Amivel eléggé ki fogod magad szolgáltatni a brókerednek. Ha változik valami körülmény náluk, akkor azonnal bukóba fordulhat a robotod?

60% profit, 20% DD mellett az nem rossz, engem csak a spread függés zavarna.

Mi az, hogy nem teljesülö stop? A stop teljesülése eleve nem garantált!

 

Én az ultrafx vps-t ajánlom neked, de ennyire kihegyezett robot nem biztos, hogy tud jól futni.

Előzmény: blackshark69 (24407)
blackshark69 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24408

Van valakinek tapasztalata a Dukascopyval?

https://www.dukascopy.com/

 

blackshark69 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24407

Köszi PitykeG a válaszokat de nekem az elindítás a nehéz, nem a leállás.. :) ez van. ;)

Ok, lesz backteszt 2014 elejétől és meglátom mit hoz ha továbbra is jó akkor elindítom élesben.

De mi a jó? Ne a merketing bullshitekből induljunk ki hanem amit leírtam már.

Milyen nyerő %-ra mondanád milyen spred mellett hogy érdemes elindítani?

Ez még mindig érdekelne de egyetértek amit a robotos használat pszichéjéről írsz én másképpen gondoltam hogy gondolod. :)

 

Ami érdekel a stratégia értékelése mikor lehet kiereszteni a palackból?  "Akkor most a stratégia volt rossz vagy Te voltál gyenge?" írtad ebből a rossz stratégiát akarom kizárni azzal hogy a backteszt számait elemzem ehhez kérnek tanácsot.

 

De mondjuk meglesz a backteszt 2014 elejétől ami pl átlag havi 5%-ot hoz 20% max DDvel és 2-es spreaddel. (ez jónak tűnik?)

Belevágok, de hol? Ki fogja tényleg teljesíteni a megbízásom és nem 5-ös spreddel meg nem teljesülő stoppal stb. Robottal persze mert mire a jelzés után rákattintok mar eltelt egy perc ami sok.Amit írsz ahol Te vagy az egy cég de senki más nincsen? 

Van 0,1% korrekt és 99,9% bullshit FX bróker? Erre nem gondoltam elég gáz lenne.. na de akkor ki a 0,1%?

 

 

 

Előzmény: PitykeG (24405)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24406

Létezik olyan robot, amit nem nyír ki a bróker, amint az értékelhető lóvét termel a számlán? Én biztos nem hagynám, de talán vannak olyan brókerek, akik ahelyett hogy maguk mennének Seychelles-re, az ügyfelet küldik el. Aha.

Előzmény: blackshark69 (24404)
PitykeG Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24405

Nem az elindítás a lényeg, hanem a leállítás :)

Índítsd el, amikor már elég jónak érzed és kész.

Amíg termeli a profitot, addig úgysincs gond.

Amikor elkezd bukni, na ott jön el az emberi psziché.

Ugyanaz a helyzet fog előállni, mint az egyszeri spekuláns a stop megbízással.

Igaz, hogy előre elhatároztad, hogy 40% DD el fogsz viselni, de ezt még kockázat nélkül, demó módban tetted. Amikor már igazi pénzről, a te pénzedről lesz szó, akkor dől el, hogy bírja a pszichéd.

Az emberek 90% nem képes betartani az előre lefektetett szabályokat.

Mi van, ha már 20% DD-nál elfogy a türelmed és leállítod a stratégiát?

Akkor most a stratégia volt rossz vagy Te voltál gyenge?

Mi van, ha 40% DD után azt mondod, hogy wazze 1 évet beletettem a stratégia fejlesztésébe, az nem lehet hogy rossz, nem lehet hogy ennyi munka csak úgy veszendőbe menjen.

És nem állítod le. És lehet, hogy lemegy 50% DD-ig és onnan fordul és bejön +50%-ba, vagy lemegy 0-ig.  Nem lehet tudni előre.

Hány évig menjen a backteszt? Eleve az dönti el, milyen időtávon akarsz kereskedni.

Pl. perces charton szerintem felesleges 1 évnél tovább tesztelni, de pl naposon meg több év is kell neki.

 

Úgyhogy bármilyen hihetetlen, még a robotos kereskedés sem képes kizárni az emberi pszichét.

Ezért lehet pl. hogy ugyanaz a robot egyiknek működik, a másiknak nem (a számos egyéb tényezőn kívűl pl. bróker)

 

Előzmény: blackshark69 (24404)
blackshark69 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24404

Végre valaki hasonlóan gondolja mint én!

Persze, nem arra gondoltam hogy soha nem optiamlizálom a stratégiát

de az a pont érdekelne ahol mondjuk Te PitykeG azt mondod hogy elindítod élesbe.

Meddig menjen a backtest hány hónapra, évre visszamenőleg?

Ha pl. 1 évre megy és tutin nyereséges akkor már az elfogadható backteszntek?

A pszichét sosem értettem, robot kereskedik, nem én. A DD-re megvan a pszichom

abban elviselek kb 30-40%-ot, arra állítom be a lot méretet a stratégiához, de egyébként a meg ya robot és nyomja egyébként éjjel nem jönne a money.

 

Fél évet visszaolvastam majd még folytatom de a belépés feltételek még mindig érdekelnének.

Persze ha azt mondod hogy nalad nincsen ilyen, mert szabalyok sincsenek, azt is ertem de azzal meg en nem ertek egyet onnan az mar megint pszicho amiben igazad van de en meg abban nem hiszek

szabaly szerint kell sztm kereskedni mas ut szamomra nem letezik.

 

Előzmény: PitykeG (24403)
PitykeG Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24403

Backteszt, optimalizálok, futtatom, aztán hátradőlök és dől a lé.

Na ezt felejtsd el, nem fog működni!

Nincsenek tuti szabályok, ezért mert nem is lehet ilyen. Állandóan alkalmazkodni kell a piachoz.

A stratégiát meg eleve a saját pszihédhez is kell igazítani.

 

Tengernyi anyag van erről itt is, csak vissza kell olvasni pár oldalt.

Előzmény: blackshark69 (24402)
blackshark69 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 24402

 

Hmm..  mi kell a forexes pénzkereséshez?

Szerintem egy jó stratégia ami működik és egy megbízható bróker vagy több ha már sok a money. Stratégiám van, de nem vagyok még elégedett vele, pedig az kell. Kérdezem a profikat akik valóban tudnak ebből pénzt csinálni ebből élnek hogy döntenek arról hogy mehet élesbe a stratégia? Tényleg érdekelne és más kezdőket is mert ez a legnehezebb rész a cuccban. Én EUR/USD-ot nyomatok, backtestelem, megnézem a nyerő/vesztő arányt, max DD-t és kész. De az élesben meg még a spread is ott van ami meg nagyon gáz éjjel. Szóval olyanra lennék kíváncsi hogy pl

 

ha a nyerő/vesztő > 70%

és max DD < 30%

és emellett 3-as spreaddal

és 1 évre backtest

 

szabály szerint már milliomos vagyok akkor jó, mehet a robot írás és vehetem a jegyet a Maliubura? Mi erre a szabály? Hol lehet erről olvasni? Jók a számaim? Még annyit a számokhoz hogy a stratégiám szűk stoppal megy ezért sok a vesztő trade ha darabszámot nézek szinte egyenlő a nyerő/vesztő vagy több a vesztő, de a pipekben meg mindig több a nyerő még 3-as spreddekkel is! Másik a bróker, végül is nincs megbízható? Dealingdeskesek nyilván eleve OFF. Van sok oldal ahol van összehasonlítás de melyik paramétert érdemes nézni? Nekem jó lenne a minél jobb spred a sok vesztő miatt. Én még csak demozok az meg mindegy hol megy, jó lenne rendes VPS szolgáltató és bórker. Neon dühös lennék ha végre menne a stratégia és a bróker szívná el a moneyt a végén. Nem tudom a többiek hogyan csinálják de sok embert látok teljesen vakrepülni ami szerencsejáték Én csak hobbizok de szeretnék pénzt is csinálni és nem játszani már és sok hónap után ha végre lesz jó brókerem és a stratégia a számok szerint jól teljesít, akkor szerintem fogok is.

 

Kérem a profi traderek segítségét!

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 24401

ha lenne náluk pénzem, igyekeznék mielőbb kiutaltatni, mert akiről ilyen hírek érkeznek, az többnyire gyorsan bedől.

Chili7 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 24400

Az érezhető volt, hogy egy előre megkomponált magyarázkodás volt, de attól még lehet igaz is. Én legalábbis bízom benne. Kezdeményezek is egy újabb kiutalást! Lássuk mi lesz.

Előzmény: Archenius. (24399)
Archenius. Creative Commons License 2015.03.09 0 0 24399

Kamu, ezt kell mondaniuk.

Véletlenszerű kinek utalnak kinek nem. Nekem egy 600 eurós kis számlát nem utalnak ki, amin 100 eur vesztő van, 0,01-0,02 lotos kötések szűk stoppal. Nem egy tipikus bónuszos számla. Van, aki kereskedés nélküli számla depositját várja már 2. hete. Az állítólagos vizsgálatoknak semmi kézzelfogható eredménye nincs, még senkitől nem vontak el hivatalosan nyerőt.

Előzmény: Chili7 (24397)
Brixbrax Creative Commons License 2015.03.08 0 0 24398

A portfóliós cikk szerint nemcsak a magyar ügyfeleknek nem fizetnek, hanem máshol sem. Kínában a feldühödött helyiek szétverték az irodájukat is, meg a helyi főnököt is, aztán beperelték a céget. De mindentől függetlenül: ki az az idióta, aki egy olyan cégnél kereskedne, akinek az alkalmazottja megfenyegeti az ügyfelet egy nyilvános fórumon, hogy ha sokat ugrál, akkor elküldi az adatait a NAV-nak?

 

Előzmény: Chili7 (24397)
Chili7 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 24397

Hétfőn kezdeményeztem kiutalást az Ironfx-nél, másnap teljesült.

Szerdán, gondolom teljesen véletlenül hívott  a számlamenedzserem, hogy úgy általában mi újság. Ha már felhívott, rákérdeztem ezekre a neten is olvasható "kiutalás visszatartásokra", erre azt mondta, hogy a bónusszal visszaélők kifizetéseit tartották csak vissza.

Előzmény: Brixbrax (24393)
ottofon Creative Commons License 2015.03.08 0 0 24396

Arany elérte az 1170-es szintet. Sőt, alá is benézett kicsivel. Mit jósoltok? A dollár erősödés még kitarthat? Mennyire befolyásolhatja az aranyat? 

Brixbrax Creative Commons License 2015.03.07 0 0 24395

Ez nem semmi...

Előzmény: Archenius. (24394)
Archenius. Creative Commons License 2015.03.07 0 0 24394

Itt elég jól pörög a téma, vannak érdekes részek.

http://forum.tozsde.hu/brokercegek/519-ironfx.html

Előzmény: Brixbrax (24393)
Brixbrax Creative Commons License 2015.03.05 0 0 24393

http://www.portfolio.hu/vallalatok/ujabb_brokercegnel_ketyeg_a_bomba.2.211023.html

 

"A Buda-Cash-botrány után újabb bomba ketyeghet a brókerpiacon, információink szerint ugyanis akadoznak a kifizetések a ciprusi székhelyű, Magyarországon is aktív IronFX-nél. Megkeresésünkre a ciprusi tőzsdefelügyelet megerősítette, hogy jelenleg vizsgálat folyik a cég ellen, és hogy rengeteg ügyfélpanaszt kapnak a kereskedési tőke visszautalásának megtagadása miatt. "

 

Előzmény: dulkap (24392)
dulkap Creative Commons License 2015.03.03 0 0 24392

KÉT BÓNUSZ KÖZÜL VÁLASZTHAT az IronFX-nél

 

 

 

Az IronFX Global, az Ön megbízható online kereskedési szolgáltatója, örömmel jelenti be erre a hónapra a KEDVEZŐ DUPLA BÓNUSZ-t, választási lehetőséget kínálva az ügyfeleknek: 100% SHARING BONUS minden letétre 10,000 dollárig vagy 40% POWER BONUS 4,000 dollárig! VÁLASSZON BÓNUSZT! Az exkluzív KÉT BÓNUSZ KÖZÜL VÁLASZTHAT promóció, korlátozott ideig érhető el. Kizárólag 2015. Március 1. 00:00(GMT+2)-től, 2015. Március 31. 23:59(GMT+2)-ig.

 

Helyezzen el letétet most és igényelje Kereskedési Bónuszát!

Attika30 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 24391

Ja igen de nem hiszem, hogy belevágok. Azt hittem a Templeton-os dologra írtad :)

Előzmény: Je suis Louis (24390)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 24390

Neked írtam, mert látom, hogy a forex felé kacsintgatsz.

Előzmény: Attika30 (24389)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 24389

Mármint ezt a forex-re írtad vagy pedig arra amit én írtam?

Előzmény: Je suis Louis (24388)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 24388

Van a játékpénz kategória, amit az ember kitesz egy külföldi forex brókerhez, nem izgulunk miatta. OK.

 

Na de több millió forintot én nem tolok ilyen környezetbe:

1) forex !:)

2) valószínűleg off-shore brókercég noname tulajokkal

3) + még számla kezelés, szintén ki tudja milyen szabályok mentén (szerződés, adózás, felelősség)?

Előzmény: Attika30 (24383)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.02.24 0 0 24387

Ne viccelj már, ez több, mint ötszáz pip.

Nézd meg, hogy mikor ütötte meg az 1197-et, és mikor teljesült a megbízás, meg a kettő között hogy mozgott az ár, aztán panaszkodj. Inkább az elv miatt...

Előzmény: Törölt nick (24385)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 24386
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.23 0 0 24385

Sziasztok! Pepperstone real számlán ma egy igen nagy csúszással teljesült egy függő megbízásom. XAUUSD 1197.00 árszintre elhelyezett sell stop megbízás 1191.85 árszinten teljesült. Eddig nem vettem észre ekkora csúszást. Írjak a brókernek, vagy tejesen felesleges?   

Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24383

írjad.abból nincs baj.

 

Szóval nekem egy osztrák cégen keresztül Luxemburgban van pénzem befektetési alapokban, Franklin Templeton (biztos van aki hallott már róla) befektetési alapokban. 4 féle alapban van, nem egyformán elosztva, 2 fejlődő piaci részvény alap, egy fejlett piaci részvény alap illetve egy kötvény alap.

 

 

Tavaly (2014-ben) a fejlett piaci részvény 34%-ot hozott, idén eddig 8.5%-ot.

                             a két fejlődő piaci részvény alap 22 és 28%-ot hozott tavaly, idén eddig 9% és 8% hozamnál vannak.

                             a kötvény alap tavaly 13%-ot hozott, idén eddig 6% pluszban van.

 

2011 márciusában kezdtem el, azóta rakok havi 30.000 forintot, plusz egyszer raktam be egy összegben is pénzt, 1.700.000-et kb., a lényeg az, hogy 4.220.000-el vagyok bent és jelenleg 7.450.000-et ér, ez 77%-os kamat. Bármikor bármennyit ki tudok belőle venni, ki kell töltenem az űrlapot és 5 napon belül a számlámon van a pénz. Amúgy az egész euróban van, csak most én forintosítottam az összeget.

Előzmény: fmf (24372)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24382

Ezzel egyetértek, rámfér a tanulás és azt is elfogadom, hogy az IronFX kockázatos cég.

Előzmény: PitykeG (24381)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24381

Látom nem érted még mindig, nem akarom tovább ragozni.

Elég legyen annyi, hogy az IronFX egy elég kockázatos cég.

És továbbra is ajánlom az alapok elsajátítását.

Előzmény: Attika30 (24379)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 1 24380

Számlakezelésről bővebben (amit a forex-szignal-os linken nem írnak le):

Ez egy erősen ingoványos terület, ugyanis a számlakezelőnek be kéne regisztráltatnia magát az MNB-nél, mint pénzügyi tanácsadó. Azonkívül 2015-től 27% áfát is kellene szedni a sikerdíj mellett, ami jelentősen megdrágítja a dolgot.

Ez se a számlakezelőnek, se az ügyfeleknek nem jó. Érthető módon el szeretnék ezt kerülni, így inkább megoldják magyarosan "okosba". Ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy illegális módon működnek.

Mivel illegális, ezért se a számlakezelő, se az ügyfél nincsen védve jogilag semmilyen módon.

Tehát eléggé bizalmi alapon kell működjön a biznisz. Az adózás része is szürke-fekete zóna.

(Adókimutatást se fogok neked mutatni, mivel nem adózok Magyarországon.)

 

Emiatt én nem keresek ügyfeleket, nem reklámozom magam. Inkább én szűröm meg, hogy kinek vállalom, mert nem akarok magamnak bajt, hogy esetleg feljelent, ha veszteség van. Lehet előbb-utóbb úgyis csinálnom kell majd rá céget, mert túl sok jelentkező van.

 

Minimum összeg 20 000 USD. Sikerdíj (havi high watermark) sávos. 20 000 - 200 000 USD között 40%, 200 000 USD felett 30%.

Kockázatok ismertek, extrém esetben akár 100%-os veszteség. Tőkegarancia, hozamgarancia nincs (Hogyan is lehetne?).

Hozamcél van: évi 20%, 10% DD mellett (azért "csak" ennyi mert ezt 90% eséllyel teljesítem is)

Tavalyi hozamok +120-170% között (5% DD mellett),  attól függően mikor szállt be, milyen kockázati szintet vállalt.

 

Ha így is érdekel, keress privátban, de mint írtam, erős előszűrés van.

Előzmény: fmf (24373)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24379

Nincs mellé semmi bónusz. Semmit nem adnak mellé.

Előzmény: PitykeG (24377)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24378

Nincs bónusz!

 

Aki erre jelentkezik annak egy külön linken keresztül kell regisztrálnia.

 

 

https://www.ironfx.com/hu/register?utm_source=16046976&utm_medium=ib_link&utm_campaign=IB

 

Itt a személyes adatok kitöltése után a következő oldalon tudsz szálma típust választani, ott a Live Fixed Spread számlát kell választani, alatt a bónusz kiválasztásánál nem is ajánl fel bónuszt, az egyetlen választási lehetőség a Vantage Account.

Előzmény: fmf (24375)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24377

Nem neked van bónusz, hanem a cég szerzi így az ügyfeleit.

Befizetsz 1000 usd-t, kapsz mellé még 1000-et. Ezt szerinted miből fedezik?

Nem jótékonyságból csinálják az tuti. 90% eséllyel úgyis elveszíted a pénzt, tehát azt hiszed 2000 usd lesz, de a végén 0-val fogsz távozni.

Kivéve azoknál, akik rájöttek arra, hogy lehet a bónuszrendszert kijátszani. Ebből van most a botrány.

Előzmény: Attika30 (24374)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24376

Ja, ez egy ősrégi módszer.

Volt egy jósnő/boszorka, akihez lehetett fordulni, ha valaki a születendő gyereke nemét szerette volna "elintézni". 100% sikergaranciát vállalt. Tódultak is az ügyfelek.

A boszorkának volt egy kockás füzete, ahova könyvelte az ügyfelek kívánságait (Név, gyerek neme, pénzösszeg). Viszont a gyerek neme mellé mindig a kívánsággal ellentétest írta be.

Na most akinek sikerült eltalálnia a gyerek nemét, azok boldogak voltak, nem jöttek vissza úgyse.

Viszont akinek nem, azok jöttek vissza reklamálni. Nekik pedig megmutatta a kockás füzetet, amiben persze ott szerepelt leírva a megszületett gyerek neme helyesen. :-)

Előzmény: fmf (24372)
fmf Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24375

 

 

Előzmény: Attika30 (24374)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24374

Nincs bónusz. Leírják, hogy nincs bónusz, a számlanyitási felületen is a bónusznál Vantage Account szerepel. Van egy közvetlen link ahol erre lehet regisztrálni, ott nem szerepel bónusz. Amúgy szerintem nem nyitok számlát, sokat olvasgatok és tartok tőle.

 

Leírom a másik dolgot is nemsokára csak most ebéd :)

Előzmény: fmf (24372)
fmf Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24373

érdekel. sikerdíjad?

Előzmény: PitykeG (24364)
fmf Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24372

akkor kérdezz is rá.

 

van bónusz az említett bróker azzal reklámozza. kérdezem mégegyszer, az a "pénz" miből van??

PitykeG leírta, meg én is. ez forex, magas a kockázat. eléghet. pont.

 

másolás lehet persze. nincs ebben semmi új. nem mondom, h lehetetlen "becsületes" számlakezelőt találni de kvanehéz.

mondjuk egy csalónak van 100 ügyfele, köt ellentétesen, a nyereségeseknél 50% beszedi a sikerdíjat, a veszteségeseknél 50% meg vállat von. de nem akarok ötleteket adni :)

 

nem reklámozok, nem vállalok felelősséget egyikért se. nézz körül. semmi tapasztalatom az Ironnal, de olyanokat olvasni róla, hogy inkább kerülném. aki 100% bónusszal reklámoz az sokat elárul róla. a kiszemelt számlakezelőd ide kötne a szolgáltatással. gondolod, h véletlen?

 

írjad.abból nincs baj.

Előzmény: Attika30 (24359)
független már foglalt Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24371

sztem akkor is kérhetsz tételes kimutatást. azt bárki mondhassa, hogy ECN. a sok negatív számlaegyenleg miatt az ő fejük fájjon. a helyedben nem hagynám annyiban, tönkreb*szták a munkád.

certikkel nem próbálkoztál? újra és újra átgondolom lehet az a legbiztosabb.

Előzmény: a8lang (24362)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24370

Mondom, olvass vissza kicsit. Tanuld meg először az alapokat...

Ez csak a MarketMaker brókerekre igaz.

A STP/ECN brókereknél nincs ez az érdekellentét, viszont van más buktató.

Előzmény: Attika30 (24368)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24369

Hát........ én 2500 USD-vel indítanám (ez a minimum) és a pénz teljes elvesztését el tudnám viselni anyagilag, de azért rosszul érintene a dolog és nem örülnék neki, mégiscsak 700.000 forintról van szó kb.

Előzmény: PitykeG (24367)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24368

de az IronFX és közted viszont nincs. Az IronFX érdeke, hogy te elbukjad a teljes pénzed, mivel ez az ő nyeresége.

 

Na igen, ez könnyen lehet. Viszont ez akkor mindegyik cégnél így van és akkor is így van amikor nem kezelt számlám van hanem én magam forexezek. Nem kötözködni akarok ne értsd félre csak informálódom :)

Előzmény: PitykeG (24366)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24367

Ja még1. "az IronFX minden számlára 20.000 Euróig tőkevédelmet biztosít"

Ezt igazából nem az IronFX biztosítja, hanem a ciprusi befektetővédelmi alap, ahol be vannak jegyezve.

Namost, ha követted a ciprusi eseményeket, akkor abból világos kellene legyen, hogy ez nem áll túl erős lábakon. Magyarul én nem bíznék benne, hogy az IronFX bedőlése esetén van elég pénz abban az alapban az összes ügyfélkövetelés kielégítésére.

 

Tehát csak akkor vágnék bele forexezésbe bármilyen formában, ha el tudom viselni minden gond nélkül a pénzem teljes elvesztését.

Előzmény: Attika30 (24365)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24366

A kisbefektetők 90%-a nem érti mit csinál igazán, nem érti hogy működik a forex, mert elhiszik a fellengzős reklámokat amivel számlanyitásra buzdítják.

 

Az szolgáltatás leírás korrektnek tűnik. Nyilván a kockázatokat nem írják le teljes mértékig, mert akkor kevesebb ügyfél jönne. Az csak az apró betű és senki nem veszi komolyan, hogy

"A forex és CFD kereskedés extra kockázatot hordoz és a pénzed teljes elvesztésével járhat".

Az emberek aláírják számlanyitáskor, átugorják és most mikor a CHF nap után valósággá vált, akkor megy a siránkozás és felháborodás.

 

A számlakezelő és közted érdekazonosság van a nyerésre. Ez rendben van, de az IronFX és közted viszont nincs. Az IronFX érdeke, hogy te elbukjad a teljes pénzed, mivel ez az ő nyeresége.

Előzmény: Attika30 (24365)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24365

Azért az túlzás, hogy fingom sincs, forexeztem már demo és éles számlával is, igaz deficites voltam de piciben csináltam így nem buktam sokat, de a működését értem a dolognak.

 

Amúgy itt a cikk ahol leírják ezt :

 

http://www.forex-szignal.hu/personal-coaching/tredeljen-velunk

 

Légyszi olvassátok el, hogy nincs-e valami ami fontos de nem írtam róla, mert elkerülte a figyelmem. Amúgy köszi a segítséget mindenkinek, nem hiszem, hogy elkezdem azok után amiket írtatok.

 

Nem reklámnak szánom.

Előzmény: PitykeG (24364)
PitykeG Creative Commons License 2015.02.22 0 0 24364

http://forum.tozsde.hu/brokercegek/519-ironfx.html

 

Neked az alapoktól kellene kezdeni. Olyasmibe akarsz pénzt tenni, amiről fingod sincs micsoda.

Kicsit olvasgass utána, akár itt, akár máshol.

 

Az IronFX-ről kitől hallottál csupa jót? A saját reklámjaikból, a saját brókerüktől, vagy a számlakezelőtől, aki már azért is külön jutalékot kap, hogy téged bevisz új ügyfélnek?

 

A számlakezelőről és a számlamásolásról nem írok véleményt, mert én is csinálom.  Akár működhet is a dolog, de jól kell kiválasztani hozzá a kezelőt és a brókert is a kismillió közül, mert már mindenki ezt csinálja.

 

75%-os tőkevédelem általában működhet, de egyáltalán nem biztos, akármit is ígérnek neked.

Kb. 90%-os eséllyel működik.

Kb 9%-os eséllyel többet bukhatsz, mint a 75%.

Kb 1%-os eséllyel többet bukhatsz, mint a betett pénzed (magyarul pótbefizetést kérnek tőled)

Előzmény: Attika30 (24359)
a8lang Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24363

Ebben nem lennék ilyen biztos, lehúzós egy cég elég csak a másik fórumon kicsit beleolvasni, eszembe nem jutna náluk nyitni bármit is.

Az fxpro-val viszont egyelőre jók a tapasztalatok, régen ők is genyók volt de évek óta egyre jobb a szolgáltatás és tényleg jó, gyors pontos végrehajtás, korrekt swapok, és elfogadható spread-ek. 2 nap alatt oda és visszaér a pénz. Angol UBS banknál van a letét.

Előzmény: Attika30 (24360)
a8lang Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24362

A számlát nem úgy nyitod hogy ilyet bármikor megtehetnek, egyik külföldi sem csinált hasonlót. Egyébként nem MM-ek ebben piaci végrehajtás van a MT4-ükben csak kinti bróker felületét adják némi jutalékért tovább. Tőlük azonnal levonták a pénzt a letéti számláról a sok negatív egyenleges miatt.

2 év munkáját tették tönkre nálam ami azt jelenti hogy vastagon plusszos volt, ha nem záratják le a pozikat akkor most nemhogy minusz nincs rajta hanem jócskán plusszban zárhatom le, ha csak két hetem lett volna és nem 1 napon belül kell mindent bezárni.

Leginkább eurhuf pozijaim voltak.

Kinti bróker meg 2 nap alatt visszutalta egy cent levonás nélkül.

Előzmény: fmf (24358)
tapcigyerek Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24361

Tőzsde Fórum /iron topic olvass bele az utolsó pár oldalba!

Attika30 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24360

AZ IronFX az egyik legjobb cég én mindenhol ezt olvastam, lehet azért, mert "túl nagy" cég ahoz, hogy lopjanak, csaljanak, anélkül is megvan a pénzük. Bár lehet tévedek. Te mit gondolsz róluk?

Előzmény: a8lang (24357)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24359

Számlatörténetre nem gondoltam és adó bevallásra sem de jó ötlet :)

 

Nincs bónusz. Az elvileg a saját pénzük is bent lesz (bár ezt ugye nem tudom), szóval nekik is érdekük "nyerni". A 75%-os cucc miért nem lehet igaz? Ha a tőkém a 75%-ára csökken akkor zárolja a cég a számlám, hogy ne bukjak többet, ez nem lehetséges?

 

Amúgy erről már hallottam korábban is egy másik cégnél, ott synchronaus tradingnek hívták ezt a fajta kereskedést, aki belevágott az másolta a profi tréderek üzleteit sikerdíjért. Végülis ez is ugyanaz, a saját pénzével kereskedik aki vállalja az meg lemásolja a kereskedéseit. Amúgy még nem kezdtem el, csak gondolkodom rajta, azért is írtam ide, hogy mit szóltok hozzá.

 

Melyik magyar céget ajánlanád te amúgy? Az Iron FX-ről én eddig csak jót hallottam, azt hittem ők egy komoly cég.

 

Amúgy nekem van külföldön pénzem de az nem forex és nagyon bejött. Ha érdekel leírom, végülis nincs benne titok, de nem azért írom le, hogy bármit is reklámozzak, mielött bárki ezt gondolná.

Előzmény: fmf (24356)
fmf Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24358

olvastam korábban. MNB-nél jelezd szerintem. mert ez inkorrekt erősen. ha MM cég ugye a full veszteséged az ő nyereségük, amihez jogtalanul jutottak hozzá. ne hagyd annyiban!

arra gondoltam, hogy egy külfölditől lényegesen nehéz visszaszipkázni a pénzt.

a kereskedési tőkét több számlán tartani nem hiba, sőt. 1 éles számlám van csak, seperc alatt oda vissza mozgatom - ha kell - a bróker és a sajátom között. külföldinél ez azért hosszabb idő. eddig nem szívattak meg, mondjuk relatíve kis pénzről van szó.

leírás alapján hosszan futtatod a pozícióid..permanens plusszos vagy?

Előzmény: a8lang (24357)
a8lang Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24357

Engem a nagy magyar bróker szivatott meg, simán túléltem azt a bizonyos napot, de pár nappal utána a bróker kb megszűntette az mt4-ét azzal hogy felmelte 1:10 -re a tőkeáttétet(ha befizettem volna akkor kitalál mást), mindent azonnal 12órán belül le kellett zárni, és ez okozott hatalmas veszteséget.

Szerintem nem túl korrekt volt az eljárás, nem tehettem róla hogy sokan beborultak a chf-el, mégis megszivattak, ha adnak 1hetet a lezárásokra akkor több mint a fele veszteségem nem lett volna. Innentől nem preferálom a magyar brokikat, gerinctelen szemétládák. Ezt egyik külföldi sem csinálta így meg. A legnagyobb hiba az volt hogy több brókernél több számlán kell a tőkét tartani és nem egy helyen, a "megbízható" magyarnál.

Előzmény: fmf (24356)
fmf Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24356

kérsz éles számlatörténetet? /manipulálható, de azért mégiscsak támpont./ egy előző évi adóbevallás meggyőzőbb.

hozzászólásom ezen része elkerülte figyelmed :DDD

 

értem az elszámolást. elolvastam. szkeptikus vagyok a kezelőkkel. mi van ha az első hónap +, sikerdíjat elteszi, a többi veszteséges, jókora buktával kiszállsz - folyamatos buktát hülye lennél szponzorálni - ő viszont plusszos.

várható hozam: 50-100% jaáj. erre nem is tudok mit írni :}}}}}}

garancia: ezt a 75%-ot te sem gondolhatod komolyan. bár ritka a januárihoz hasonló CHF mizéria azért megesik. feltételezve mondjuk h devizákon csak 0.1-lottal nyit (2500USD-s a számla) egy ilyen pár perc alatt szénné égeti a számlát. lehet adósságod is lenne belőle.

 

semmi rosszat nem tettél, miért kérsz bocsánatot? hát ezt gondolom róla :)

bróker. szórja a bónuszokat..mégis miért? 100%-ot hozzád vág, az nem érdekel honnét van? kerülném.

magyar brókert választanék. külföldre pénzt...

 

kezelek neked számlát. 10%-ért is akár.

Előzmény: Attika30 (24353)
fmf Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24355

igazad lehet:

 

http://www.cashmaker.hu/news/forex-adozas/

 

 

ez szerint is csak 16% nincs EHO. nincs 6%, jobb is lett a kedvem köszi:)

Előzmény: a8lang (24354)
a8lang Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24354

Sima forexes bevétel után nincs eho csak a 16% szja. Ellenőrzött tőkepiaci bevétel sorban kell feltüntetni évek óta.

Előzmény: fmf (24352)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24353

25% a sikerdíj, de a mindenkori legmagasabb tőkeértéket nézik csak és minden hónap végén kell fizetni az abban a hónapban keletkezett nyereség után a sikerdíjat.

 

Tehát ha mondjuk 2500 dollárrral indítok egy számlát ami az első hónapban lemegy 2300 dollárra akkor ugye nincs sikerdíj, mert 200 dollár a deficit, a második hónapban felmegy 2490 dollárra akkor sem számolnak fel sikerdíjat, mert ugyan kerestem 190 dollárt de még mindig kevesebb, mint amivel indítottam. A 3. hónapban felmegy 2700 dollárra akkor a 2500 és a 2700 dollár különbözetének a 25%-át kell befizetnem sikerdíjként és innentől kezdve a 2700 dollár az alap, ha ez felett zárok egy hónapot akkor kell csak újra sikerdíjat fizetnem és ez így megy tovább.

 

Szerintem ez nem rossz, legalábbis nekem nem tűnik annak. Plusz van egy 75%-os tőke védelem vagy mi is, ha az indító tőkém 25%-ot csökken (75%-ra) akkor automatikusan zárolják a számlám, nem tud tovább kereskedni, én pedig ha akarom kivehetem azt a 75%-ot (ami persze már régen rossz de legalább az egészet nem tudom elbukni) és ez is úgy van, hogy ahogy növekszik a tőke mindig a legmagasabb értéknek veszik a 75%-át, tehát ha 2500 dolárral indítok és felmegy 3125 dollárra akkor annak a 75%-a már 2500 dollár, tehát nem tudok "veszíteni" az alaptőkémből.

 

Bocs, hogy ezt így leírtam, eszemben sincs bármit reklámozni csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok róla. Amúgy a számla az IronFX-nél van nyitva (ÁLLÍTÓLAG az egyik legjobb cég ez).

Előzmény: fmf (24352)
fmf Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24352

szja 16% + eho 6% szumma 22%. a megelőző évet - ha veszteséges - hozzá lehet csapni, az csökkenti.

keress egy könyvelőt.

 

kezelt számlát meg alaposan gondold át: kizárólag a te pénzed van kockázatban. nem mindegy, hogy számolja el a sikerdíjat.

1-2 év számlatörténetét elkérném. ha biztosra akarsz menni kérd el az adóbevallását :DDDD

Előzmény: Attika30 (24348)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24351

ne igyál előre a medve bőrére. Elég akkor foglalkozni ezzel, ha lesz nyereség.

Előzmény: Attika30 (24350)
Attika30 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24350

Nem reklámnak szántam, csak nem vagyok tisztában az adózós dolgokkal, azt, hogy miben szeretnék részt venni meg csak azért írtam hátha van valakinek valamilyen tapasztalata az ilyen kereskedéssel kapcsolatban.

Előzmény: otttvagyok (24349)
otttvagyok Creative Commons License 2015.02.21 0 0 24349

Burkolt reklám... bár olyan nagyon nem is burkolta! :))

 

 

 

Attika30 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 24348

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy 2015-ben hogy kell a forex utánai nyereségekről adózni? Az is jó ha egy linket adtok ahol ez le van írva és majd elolvasom.

 

Várkúti Géza kezelt számlás programjában szeretnék részt venni és ehez informálódom.

 

Köszi a segítséget :)

ottofon Creative Commons License 2015.02.17 0 0 24347

Meg tudnátok mondanima nektek hol volt a kâvé alja? Az XTB-nél 157.61. Fontos lenne az info.

ottofon Creative Commons License 2015.02.17 0 0 24346

Arany 1204.... vajon hol all meg? 1210-nél elfelejtett. :) 1170?

Előzmény: carrervenus11 (24336)
ntaicn Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24345

FxPro jó választás, hisz fontos hogy kivigye a megbízásokat a piacra, a market makerek közül néhány brókercég az ügyfél ellen köthet egyesek szerint. Ezt a market maker modellt egyébként lehet tisztességesen is csinálni a bónuszok mellett? Ha nem viszi ki a megbízást a piacra, az nem feltétlenül jelenti azt hogy az ügyfél ellen köt.

Előzmény: Je suis Louis (24344)
Je suis Louis Creative Commons License 2015.02.11 0 0 24344

Random FX-nél nincs kávé :-) Mellette szól, hogy magyar cég, elvileg magyar BEVA vonatkozik rá.

Ami ellene szól, hogy azért találsz kisebb spread-del működő céget, ha keresgélsz.

Előzmény: ntaicn (24343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!