Keresés

Részletes keresés

fecaa84 Creative Commons License 1 napja 0 0 39664

Magyarul arra akartam kilyukadni,jövőre megyek akkor Zsiday-hoz-én is,ennyi.

Ha az se fog menni,akkor kp-ban lesz otthon,úgy sincs jelentős,szinte semmi infla.

(Ha meg esik minden,akkor miért nem mókolnak a sortolással,ennyi.)

Vicces,hogy az elért pozitív hozamra van kamatadó,meg minden jóisten adó,veszteségre miért nincs adójóváírás? Ezek scak az egyirányú utcákat ismerik,ahol jön nekik a pénz?Ahol vissza kéne adni,azt nem ismerik?Vicces!

Tehát ha nyerek,adózok.

Ha veszítek,nem kapok visszafelé az adóból.

Magyarország,én így szeretlek!(Leszarom h máshol is így van ez,nagy lehúzás akkor is.)

fecaa84 Creative Commons License 1 napja 0 0 39663

Nekem spec-1-2 kivétellel-minden mínuszban áll,nem vészes mértékben,de akkor is mínusz.

Istenítik ezt a concorde,vagy mi a bánat nevű alap kezelőt,a Zsiday félét. Én azt fogadtam meg idén 1-jén,ha idén nem hoz vmi értelmes,értékelhető pluszt az otp BÁRMIVEL,és nincs is magasan a mérce,mivel vagy 10féle alapot vettem,és annyit kell csinálnia,hogy ezekből a többség hozzon,és ne vigyen,szal ha idén nem lesz vmi + eredmény,akkor az egész vagyonomat elviszem ettől a szájbatekert otp-től,akár még bankot is váltok,leszarom h. 30km-re kell mennem bankba,ha kell,de az legalább erste,vagy kh,vagy cib,vagy raiffeisen,soknál leérhető az egész hozampláza,a rohadt otp-nél nem.

Az se érdekel,hogy az átutalás lesz vagy 2-3% az egész vagyonra,mert az már csak 1xi,utolsó kiadás lesz. 3-4 éve szórakozok ezeknél,és egyre szarabb.

Mondom,én fogom csinálni,idén dec közepe táján ránézek,mit hozott nekem-nem a mikulás,hanem az otp-,ha mínuszokat,vagy semmit,akkor csere.

Nem kötelező otp-snek lenni,semmi előnnyel nem jár. Idén fogom megunni őket,ha ezt folytatják.

Ezt javasolom mindenkinek,mert 1x-i transzfer díj még mindig olcsóbb,mint éveken át a mínuszokban létezni.

Előzmény: büfébá (39661)
ökohuszár Creative Commons License 1 napja 0 1 39662

Terjedőben van amerikai befektetők között a következő zeneszám. Csengőhangként is elérhető :)

https://youtu.be/1lWJXDG2i0A

Free Fallin'

Előzmény: fecaa84 (39660)
büfébá Creative Commons License 1 napja 0 0 39661

lehet, hogy tényleg el kell adni mindent még azt a keveset is ami maradt belőle? Totál nem értem ezt az egész otp alapkezelőt...

Előzmény: fecaa84 (39659)
fecaa84 Creative Commons License 1 napja 0 0 39660

Hamarosan láthatjuk,h. ma a kedves amerikai föld-lakótársaink milyen lábbal méltóztattak felkelni az ágyikójukból,jobb,vagy továbbra is bal lábbal.

Mindjárt elkezdenek dolgozni,röpke 1,5 óra múlva,lássuk lesz-e ma is károgás,ijesztgetés,meg félelem és reszketés-mint Las Vegasban.

Supráról meg annyit,ki kell várni,míg "földet ér",és amint látszik az emelkedési hajlama,akkor venni.

fecaa84 Creative Commons License 1 napja 0 1 39659

Mint a többi otp-s alap,minden csak esni tud...és hallgassuk meg örökzöld-,ráadásul top - slágerünket ma is, "Esés" címmel. Mert ez nagyon megy mostanában, mindenhol!

Jó szórakozást!

Előzmény: büfébá (39658)
büfébá Creative Commons License 2 napja 0 1 39658

supra kezd teljesen rossz irányba menni, pln long, usd/jpy long az összes pozija kezd veszteséget termelni. totál rossz irányba, nem tudom ha összeszed 10-15% bukót 1-2 hónap alatt azt mégis hogyan fogja majd ledolgozni? felfelé csak szenvedés, de zuhanni azt nagyon tudnak...

Előzmény: napoleon1985 (39657)
napoleon1985 Creative Commons License 2 napja 0 0 39657

Pontosabban fogalmazok. Hamarosan szerintem medvébe megy és már nincs is onnan messze. Az Msci World index is már benne van. A cikked látva átmenetileg nem is lenne rossz az arany,mert Büki is ilyesmit vizionál. Persze Hosszú Ferenc meg pont az ellenkezőjére fogad,az a PROSHARES ULTRASHORT GOLD el is vitte a gyönyörű évkezdést. Persze mivel egy hetes a hírlevél aktualitása,azóta stop/loss már dolgozhatott mindenkinél.  Kérdés: Supra nem említi az OTP tulajdonát. Kiszált ?

Előzmény: ökohuszár (39655)
Jocjoc123 Creative Commons License 2 napja 0 2 39656

Zerohedge mindig a világvégét nyomatja, egyszer majdcsak bejön alapon.:)

Előzmény: ökohuszár (39655)
ökohuszár Creative Commons License 2 napja 0 0 39655

Mindenesetre az s&p500 még nincs medvében.

Ami késik nem múlik?

http://www.zerohedge.com/news/2016-01-06/ubs-sees-30-bear-market-get-out-stocks-buy-gold

Előzmény: napoleon1985 (39648)
zsoltee777 Creative Commons License 2 napja 0 0 39654

Zsiday már elkezdett barátkozni az oroszokkal. Remélem én is, hogy nem csődölnek be...

"Jól indította a Citadella Alap a 2016-os évet, jelentősen megugrott a befektetési jegyek 
árfolyama. Ennek az oka a tavaly év végén nyitott európai részvényeladási pozíciók jelentős 
nyereségessége volt: a globális gazdasági lassulás miatt szinte minden tőzsde nagyot esett. A hónap folyamán az eredetileg fennálló short pozíciónk több, mint felét lezártam, és hosszabb 
távra, kifejezett olcsósága miatt orosz rubelben denominált 10-éves állampapírokat vásároltam. 
Szintén vásároltam kisebb mennyiségben magyar 10-éves állampapírokat is, további 
hozamcsökkenésre számítva. Úgy vélem, hogy az idei évben könnyen lehet egy nagyobb pánik a 
piacokon, amely jó vételi lehetőséget jelenthet különböző, főleg energiakapcsolt részvényekben, 
és feltörekvő piaci eszközökben. Ha lehetőséget látok rá, akkor a hosszabb távú, értékalapú befektetések (részvények, kötvények) akár az alap jelentős részét is elérhetik, amely azonban nagyobb ingadozást, de remélhetően nagyobb profitot is jelenthet az Alap tulajdonosai számára."

Előzmény: Liliomfi 28 (39651)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2 napja 0 1 39653

Senki nem fog megkövezni, a te pénzed...:)

Viszont ha emelkedik is az olajár és szűnnek is a szankciók, attól még az orosz gazdaság alapvetően szar és ha nem vagy a helyi oligarcha barátja, ne építs lángosos bódét !:)

/ bef. környezet./

No, de ezért kockázatos és ezért választottad.

Bármi lehet.

Előzmény: fecaa84 (39652)
fecaa84 Creative Commons License 2 napja 0 0 39652

Sztem teljesen igazad van, és jól tájékozott is vagy.

Minden esetre vettem mindkettőből,viszonylag alacsony árfolyamon,lesz ami lesz,kövezzetek meg :) , saját felelősségre vettem,kockáztatok,hátha hoznak is vmit.

Biztos nem állampapírokon fogok ücsörögni 1 évig 2-3%-ért(bruttó),hanem keresek vmi jobbat mindig.

Némelyik jó döntéssel 1-2 nap alatt lehet alapokkal 2-3%-ot keresni,ha vki jól dönt.

Ez végül is bef.alap fórum,ennek ellenére írnak itt mindenről,én maradok az alapoknál egyelőre.

Előzmény: Liliomfi 28 (39651)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2 napja 0 3 39651

Nem, csak kerestem az emlékeimben két alapot ami sokat esett, bár a napokban nem néztem rájuk.

Fogalmam sincs, milyen időtávon mi várható tőlük, arra utaltam, a nagy profithoz nagy kockázatvállalás kell akár mindenki más véleményével szemben is.

Vannak vélemények amelyek az oroszok elleni szankciók enyhítését prognosztizálják és vannak amik szerint ha nem is holnap, de emelkedhet jelentősen az olaj, ha ez összejön....fene tudja..?

Ha bíznék benne, vennék, de én nem kockáztatok ekkorát.

Törökökről kb. annyit tudok, a iszlám állam nagyon szeretné ott látni a központját és ugye Törökországon belül  régi móka a világias gondolkodás szembenállása az iszlámmal.

A jelenlegi elnök olyan amilyen, de "világi" ami még mindig jobb a nyugatnak és ha újra katonai diktatúra alakul ki a feszült helyzetben az Őt valószínűleg támogatná, a tábornoki kar tudomásom szerint inkább " világi " mint nem.

Talán ma olvastam, hogy több mint 1 millió menekült van már náluk ami komoly teher.

Ha megoldódik a szír válság?

Ha a törökök lelőnek még 3 orosz vadászgépet?:)

Tudom, bonyolultabb, csak felszínesen...

Fogalmam sincs, de nagy káoszban nagy a kockázat és nagy kockázattal lehet nagyot kaszálni.

És bukni is.

Én nem tervezek venni egyikből sem.

Előzmény: fecaa84 (39650)
fecaa84 Creative Commons License 2 napja 0 0 39650

Miért pont orosz és török? Ezek úgy meg fognak indulni felfelé szted?

Előzmény: Liliomfi 28 (39649)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2 napja 0 1 39649

Poénnak szántam.:) Ha ránézek a számlámra, nem jövök lázba tőle, de annyira nem is problémás, hogy megszüntessem. Ma minden alapom esett, így minden okom megvan a viccelődésre.:)

André Kostolany mondta ha  a sikereiről kérdezték : " Szerencsém volt."

Lassan úgy érzem, szerencsén múlik milyen alapot választunk és hogy teljesít.

Nem tenném 0-ra a valószínűségét annak, ha ma mindent orosz és török alapba transzferálnék 50-50 %-ban, egy év múlva nem aranyfogakkal vigyorognék Snoop Dogg stílusú prémes bundában.:)

De mivel nehezen viselem a stresszt, beláttam számomra csak hobbi az "alapozgatás."

Azért ha majd Snoop Dogg stílusban nyomom a nagy profit következtében, töltök fel ide képet.:))

Előzmény: ökohuszár (39647)
napoleon1985 Creative Commons License 2 napja 0 0 39648

Mindenesetre az s&p500 még nincs medvében.

ökohuszár Creative Commons License 2 napja 0 0 39647

mi hátradőlhetünk.:))

Azért a biztonsági öveket kapcsold be.

Annyira biztonságosnak mondja magát a Deutsche Bank, hogy kezdek kételkedni az állításukban.

Akkor meg akár lehetne belőle Lehman 2 is.

Előzmény: Liliomfi 28 (39643)
ave én Creative Commons License 2 napja 0 0 39646

és? azt T+3-as alapnál alapesetben nem tudod. T+2-n már tudja

Előzmény: _Koncsita (39645)
_Koncsita Creative Commons License 2 napja -1 0 39645

Mégse tudod, hogy mi az a minden ...

Előzmény: ave én (39641)
zsoltee777 Creative Commons License 2 napja 0 0 39644

Bükinek nem feküdt a bika piac, majd talán most belendül. :D

Előzmény: jazzcool1,2 (39630)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2 napja 0 1 39643

A marketing szerint az absz. hozamú alapok  esésből is tudnak profitálni.

Jöhet a medve, mi hátradőlhetünk.:))

Előzmény: jazzcool1,2 (39630)
Liliomfi 28 Creative Commons License 2 napja 0 0 39642

Nem kötekedni akarok, de a CHF elengedése után is sokan szabadultak a Suprától, majd egy év múlva cikkek jelentek meg arról, pl. Portfólió, hogy azok tették jól akik maradtak.

Én azért maradtam, mert ajánlott időtávon belül vagyok, /bár egyre kevesebb jelentőséget tulajdonítok az ajánlott időtávnak./ másrészt egyszeri, váratlan esemény következményének tudtam be, amiben néhány brókercég tönkrement, ez némi felmentés Szalmának.

A fő ellenérv a menekülés ellen, úgy gondolom sokunknál az "akkor mibe...? " ha hasonló kockázatú alapot szeretnénk.

Mennyi az esélye annak, hogy jobb alapba menekülünk?

Persze a "menekülés" nem feltétlenül jelent újabb befektetést kockázatos alapba, de ...

Akár igazad is lehet, csak próbáltam ellenérveket sorakoztatni a menekülés ellen.

Persze az időtáv is meghatározó, 10 év múlva hátha pluszban lesz...:)

Előzmény: büfébá (39622)
ave én Creative Commons License 2 napja 0 0 39641

a felület olyat is tud, hogy kérsz egy "minden" eladást, az onnantól "folyamatban van", majd kérsz még egyet, és akkor az is folyamatban lesz. és ha akarod, lesz 28 "minden" eladásod folyamatban egyszerre

szóval a szoftver olyan, amilyen, ez nem mérvadó

Előzmény: _Koncsita (39639)
ave én Creative Commons License 2 napja 0 0 39640

"érték" vagy "darab" típusú eladásnál igen. de "minden" típusúnál? az egy elvi lehetőség, felszámolod az egész pozíciót, minden labdára vonatkozik, amit addig a pillantig elrúgtál. akkor is, ha még a levegőben van

legalábbis így is lehet értelmezni

Előzmény: _Koncsita (39639)
_Koncsita Creative Commons License 2 napja 0 0 39639

A számládon már elszámolt eszközt lehet eladni, nem derül ki a felületből?

Előzmény: ave én (39634)
ave én Creative Commons License 2 napja 0 0 39638

már kérdeztem őket, nem tudták :D

mármint magyaráztak valamit, hogy lám, "érték" módban a szoftver sem engedi, csak a korábban vett jegyek értékéig, de az szerintem nem mérvadó - a "mind" az egy más megközelítés

Előzmény: Trol and (39636)
Trol and Creative Commons License 2 napja 0 0 39637
Trol and Creative Commons License 2 napja 0 0 39636

Hívd fel az ügyfélszolgálatot,ez kissé bonyolult így.

Előzmény: ave én (39634)
Poplacsek 1 Creative Commons License 2 napja 0 0 39635

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!