Keresés

Részletes keresés

alapozgatas Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44996

Első körben érdemes lenne ezzel kezdened:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143621677&t=9022635

Előzmény: Mindennickfoglalt123 (44995)
Mindennickfoglalt123 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 44995

Sziasztok!

Ha most kéne választanotok, hogy melyik kockázatosabb alapból vesztek mit választanátok? Jelenleg SUPRA az egyetlen kockázatos alapom 3.5%-a a "portfóliomnak", a többi állampapír (EUR + HUF).

Növeljem esetleg a SUPRA-t, vagy megéri már az EMDA is egy kis "játék" pénzzel? Továbbá az OTP részvények közül melyiket ajánljátok?

Köszönöm,

maveryck Creative Commons License 2018.01.08 0 2 44994

"Az egészben a legdöbbenetesebb szerintem, hogy minden posztjából süt, hogy milyen fontos a teljesítmény, az állami vagyonkezelés/működtetés mennyire nem hatékony, stb.

Kérdem az ő teljesítménye milyen?"

Nagyon igaz!!! Hol az ő teljesítménye?

Előzmény: pickpepe (44992)

Legszebb panorámás lakások az Otthontérképen [x]

pickpepe Creative Commons License 2018.01.08 0 1 44993

Most látom, legalább kezdik érzékelni, hogy nagyon kevés az a teljesítmény, amit leadnak.

Ez lehet az első lépés, de el kellene kezdeni keményen dolgozni.

http://alapblog.hu/abszolut-hozamu-startegiaink-2017-ben/

Előzmény: pickpepe (44992)
pickpepe Creative Commons License 2018.01.08 0 3 44992

VM-et két alapkezelő menedzseli és nekem az a kép rajzolódik, ki hogy már bőven eltették azt a pénzt maguknak a korábbi években, hogy mostmár csak utazgatnak és mellette szórakoznak az alappal. Ha nem jön be hát nem jön be, az alapkezelői díj így is nagyon szép pénz még most is és, ha már nem fognak dolgozni, akkor sem érheti őket nagy baj. Assszem Faragó az aki ezeket a nagyszerű bejegyzéseket írogatja, ebben leli örömét.

Az egészben a legdöbbenetesebb szerintem, hogy minden posztjából süt, hogy milyen fontos a teljesítmény, az állami vagyonkezelés/működtetés mennyire nem hatékony, stb.

Kérdem az ő teljesítménye milyen? Az övék objektíven mérhetően sz@r, míg egy állami ügyintéző  sok esetben nem is tud jól teljesíteni az adott körülmények között.

Duplán gáz amit művelnek.

A HOLD-nak nem tett jót ez a kiválás, sok alapkezelő elszállt ott szerintem, aszt hitték már a bab is hús. Szerintem túl nagy lett ott a szabadság, meg a lazaság.

Viszont ez a piac, és egyre keményebben fogja büntetni őket, ha nem lesz teljesítmény és eredmény, pár ilyen év még és szépen összeszakad majd a kezelt vagyon.

Előzmény: büfébá (44990)
sampson Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44991

A már most nyugdíjas más kategória. Ő, ha elengedő a nyugdíja vagy van elég megtakarítása, üldögélhet állampapírban. Azoknak kérdéses a dolog, akiknek 20 vagy több év van a nyugdíjig, mert a jelenlegi folyamatok alapján nemigen lesz értékelhető nyugdíj, illetve emelik majd a korhatárt szépen felfelé.

Ők kénytelenek kockáztatni, hogy ne csak 1-2%-ot kapjanak az infláció felett, mert fel kell készülni az eshetőségre, hogy a kapott nyugdíj semmire sem lesz elég, illetve nem biztos, hogy tudnak majd dolgozni 70 évesen, ezért annyit mindenképpen össze kellene szedni, amiből meg lehet majd élni akkor.

Előzmény: jazzcool1,2 (44987)
büfébá Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44990

VM-nek akkora arca van, hogy nem fér be az ajtón. jelenleg ő a legjobban fizetett blogszerkesztő MO-n, de ezt legalább ti fizetitek nem az én adómból vonják...

Előzmény: maveryck (44973)
büfébá Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44989

eléggé leszerepeltek, annyira el voltak szállva maguktól hogy ez várható volt.

csak a saját intellektuális hiúságukat legyezgetik folyamatosan, meg mentegetőznek.

szabó is többet szerepel a médiában mint amennyit a munkájával foglalkozik. 

Előzmény: jonas11 (44977)
büfébá Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44988

az ingatlanpiac is ugyanolyan ciklikus mint bármi más, felesleges kiragadni 10 éves távon azon sem lehetett nagyot szakítani csak ha pont jókor vetted. Pmákkal azért meg tudtad őrizni szerintem a pénzed reálérétkét ha sokat nem is nyertél rajta...

Előzmény: jazzcool1,2 (44987)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44987

nem tudom a biztos receptet. amit látok: az állampapír-hozamok reálértékben folyamatosan csökkennek, aki ily módon ingatlanra gyűjtött, az nagyon pofára esett. aki nyugdíjas, és van mondjuk 50 milliója, nem akar kockáztatni, vesz állampapírt, akkor a reálhozama szinte semmi. ez amúgy világprobléma, mármint a kamatok eltűnése. ilyenkor kell dönteni, hogy mégis a biztonságos állampapír, vagy részben részvény, befalap, vagy mondjuk egy jó helyen lévő lakás megvétele. a döntés az egyén kockázattűrő képességétől függ...

ha valakinek van pénze, az bizony gonddal jár, ha nincs, az is...

Előzmény: büfébá (44986)
büfébá Creative Commons License 2018.01.08 0 0 44986

30-50 millió nem az összeg amit szénné kell diverzifikálni, ha hosszabb távon az állampapír felé tudsz menni évi 2-3%-al az már nagyon jónak mondható (hozzáteszem ez a legtöbb embernek borítékolhatóan nem is fog sikerülni). Ez azt jelenti, hogy éves szinten kb. 1-1,5 m forintért vállalsz sok esetben ésszerűtlen kockázatokat, számolva azzal hogy időlegesen a pénzed 10%-át is elbukhatod. Szerintem munkából sokkal egyszerűbb azt a havi + 100 000 Ft-ot összeszedni.

szerintem 300-500 van kb a határ ahol egyáltalán érdemes ezen elgondolkodni... persze ha valaki hobby szinten csinálja az más téma, de a józan ész logikája az  mást mutat. 

Előzmény: jazzcool1,2 (44958)
maveryck Creative Commons License 2018.01.08 0 2 44985

Ha így lenne, akkor nem is lenne létjogosultságuk.

Előzmény: _Koncsita (44984)
_Koncsita Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 44984

Ha egy AHA alapkezelő minden körülmény között meglátja a kedvező hozamlehetőséget, akkor az másnak is ugyanaz kell hogy legyen, nincs olyan hogy az egyik erre koncentrál  a másik meg arra.

jonas11 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 44983

Igen. Sokan szidták az EMDA-t (teljesen jogosan) a volatilitása miatt, de most a Hold példája megmutatja, hogy egy alacsony volatilitású alap esetében meg egyetlen év is milyen romboló hatású tud lenni. Valójában az ilyen alapok alapjába hasznosabb lehet betenni néhány nagyobb volatilitású alapot, csak gondoskodni kell róla, hogy ne ugyanazok a döntések mozgassák, mint a többit.

Előzmény: rotokiller (44981)
jonas11 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 44982

Erre én is emlékszem, a Hold bevezetésekor büszkén hirdették, hogy a benne levő alapok korrelációja alacsony.

Előzmény: maveryck (44980)
rotokiller Creative Commons License 2018.01.07 0 0 44981

Holdnak nagyon nehéz lesz a visszavezető út, mert kb. 1 év normál teljesítménye van most negatív előjellel, amit ha jó esetben 1 év alatt vissza hoz, akkor még csak a tőkénknél vagyunk 2 év viszonylatában. Ha a 3. évben hoz egy átlag 5 %-ot, akkor az éves szinten (3 évre számolva) még csak évi 2%-ot sem jelent, ami a KKJ-t sem éri el. 3 évre ezekbe nem KKJ alatti hozamelvárással fektetünk be. És ugye a mostani lejtőnek egyenlőre nem látszik az alja sem. Sajnos nekem erről egyre inkább a Buffett idézet jut az eszembe, ami arról szól, hogy apály idején derül ki ki úszik gatya nélkül.

maveryck Creative Commons License 2018.01.07 0 1 44980

"Az összes alap ugyanazt a stratégiát nyomja? Erről azért nem volt szó idáig. Ez egy elég komoly koncepcionális hibát jelez, nem lenne szabad ennyire együtt mozognia az alapjaiknak."

Sőt, eddig azt hangsúlyozták hogy az a jó, hogy a 4 AHA eltér egymástól, és ezért is ajánlották a HOLD alapjukat, mert az ötvözi a 4-et.

_Koncsita Creative Commons License 2018.01.07 0 1 44979

Ezek az előrejelzések olyanok mint a rejtélyes időjárásjelentések, felsorolva a lefelé és a felfelé mutató kockázatokat, mindenkinek más tetszhet belőle, ad vagy vesz.

Előzmény: strexfgd (44975)
_Koncsita Creative Commons License 2018.01.07 0 0 44978

Szabadságot vettek ki egy évre, egymást vették. 

jonas11 Creative Commons License 2018.01.07 0 2 44977

Én is kiváncsi leszek az idei Concorde/Hold évre. A 2017-es történetben az volt nagyon durva, hogy az összes alapjuk becsődölt. Külön-külön szerintem bármelyik alapnál elfogadható egy elrontott év, de erre az együttes viselkedésre nincs értelmes magyarázat. Az összes alap ugyanazt a stratégiát nyomja? Erről azért nem volt szó idáig. Ez egy elég komoly koncepcionális hibát jelez, nem lenne szabad ennyire együtt mozognia az alapjaiknak. Ráadásul tavaly tényleg művészet volt olyasmit találni, ami nem emelkedett. Szóval az eddig megjelent magyarázatok egy-egy alap szintjén elmennek, de az összképet nagyon nem tették tisztába.

Előzmény: strexfgd (44976)
strexfgd Creative Commons License 2018.01.07 0 1 44976

ezzel, hogy elfogadod a magyarázatot, szerintem kb el is veszted a morgás erkölcsi jogát hogyha továbbra is ugyanezzel a politikával vesztenek. ezért kétélű dolog ez a nyilatkozgatás. megmondta, tehát innentől ne morogjon senki se. borzasztó kiváncsi vagyok hogy mit hoz a jövő a trendforduló tekintetében, meg ez a concorde-os történet is több mint érdekes. ha lassan fordul a trend, akkor sok ügyfelük fog elmenni. 

Előzmény: félkifli (44974)
strexfgd Creative Commons License 2018.01.07 0 0 44975

nos, aki ráér és ismeri a fent felsorolt 2 alkalmazást és tud angolul, az mehet piaci összefoglalókat készíteni most éppen a portfolio-hu gazdasági hírforráshoz. ez majdnem olyan már mint amikor a Kosztolány André írta hogy brókernek NEM vették fel azt aki gazdasági végzettségű volt. nehogy a tények megzavarják már a tisztánlátását:)

Előzmény: strexfgd (44971)
félkifli Creative Commons License 2018.01.07 0 1 44974

Ok - mondom magamban - , egyezzünk meg, hogy per pillanat elfogadom a Pi veszteségességére a magyarázatot (tudván, hogy az értékalapú befektetések jelenleg alulteljesítenek, valamint a - most már - Hold-osokra jellemző az idő előtti pozícióba lépés, megint kicsit elsiették a dolgot - mondjuk én is ezt csináltam, csak azóta én tanultam belőle és már nem csinálom), csak nehogy az legyen, hogy majd jön a piaci forduló, és akkor is veszíteni fog, mert akkor nem a teljesítmény fog minuszba menni, hanem a hitelesség.

Vakmajom nagyon jó lenne vamelyik online női magazin színes rovatába.

Korábban Ő volt az Alapblog  kertészeti rovata, lehet azt remélte, hogy valamelyik kertészeti lapnál majd irogathat, nem jött be, de ezzel a magos banánnal nálam elérte a mélypontot. Ez most mire jó? Milyen gazdasági meglátásokat kíván ebből az észrevétlből levezetni?

Előzmény: kisfo (44952)
maveryck Creative Commons License 2018.01.07 0 0 44973

Sokan nem értik, hogy a - 4,17%-ért mit kapnak a VM-től. Ezt:

http://alapblog.hu/magos-banan/

Előzmény: dombay63 (44963)
tiko2017 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 44972

Kis változás az Aegon mintaportfólió hosszú távú részében idén:

https://www.aegonalapkezelo.hu/mintaportfolio/havi-kitekintes-mintaportfolio-2018-01-01/

Kicsit másfajta részvény eloszlás, ugyanolyan súllyal. A többi maradt.

strexfgd Creative Commons License 2018.01.06 0 0 44971

visszamenőleg könnyű. bár akkor meg a bitcoin nyert, nem? 

vannak az újságok, van bennük hely, írnak:)

Előzmény: belert (44969)
kisfo Creative Commons License 2018.01.06 0 0 44970

dehogynincs EMDA-m.

mint lent irtam, csak a 10 legnagyobb elemt soroltam fel.

EMDA-m 3.3% aránnyal van a 11. helyen

azert nem gondolok több EMDA-t venni, mert nem tul sokat mutat, ellenben nagyon ingadozik, es ha el is ismerem az esetleges nagy hozamra potencialjat, engem kevesse izgat a nagy hozam, inkabb a nyugodt növekedest celoznam meg

Előzmény: rotokiller (44960)
belert Creative Commons License 2018.01.06 0 0 44969

A portfólió most a vegyes alapok visszatéréséről írt:

http://www.portfolio.hu/befektetes/befektetesi-alapok/lenyomta-az-allampapirokat-a-visszatero-magyar-kedvenc.2.272737.html

Az OTP Paletta pl. egész jól teljesített 1 éves és hosszabb távon is:

http://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000702881

Botcsinalta2017 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 44968

Ez szerintem hűen példázza, hogy miért menekülök az AHA-kból. Véleményem szerint éves szinten ha mondjuk az állampapír hozam 2%, akkor bármi másnak minimum a dupláját, azaz 4%-ot kell hoznia. Az ingatlan bérbeadás hozama is 4-5% körül van, és az AHA-tól, részvénybefektetéstől is ezt várnám.

És akkor még nem írtam az inflációról. Véleményem szerint, és ezt kevesebb, mint egy év AHA tapasztalattal írom, gyakorlatilag az AHA a rulettel ér fel. Az ilyen EMDA típusú rettenetek meg az olyan rulettel, ahol a 36 szám melett can még 50 darab 0-ás is a keréken, és mondjuk az a szabály, hogy nullára zsetont rakni tilos.

Teljesen mindegy, hogy 2016-ban jól teljesített az EMDA, mert nyilván senki se a mélyben vett és szállt ki, mikor csúcson volt. Két egymást követő évben ilyen kilengést produkálni nem szabad.  

Előzmény: TK421 (44940)
Veszpremi Creative Commons License 2018.01.05 0 0 44967

Bikapiacot shortolni öngyilkosság, még amatőr szinten is, nemhogy alapkezelőként. Ismertem olyant, aki anno az internetes boom-ot a vége felé shortolta, mert nem akarta elhinni, hogy még mindig emelkedik. Egy szép rózsadombnyi házra való lóvét bukott nyerő pozícióból! Korán kezdte a shortot, és dupla áttéttel. Mire fordult a piac, nem maradt pénze, nullázott.

Előzmény: alapozgatas (44962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!