Keresés

Részletes keresés

napoleon1985 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 40969

Arra céloztam,hogy ha átváltanám egy x részét mondjuk eurora ,akkor hol forgatnátok? Kihez vinnétek,mibe tennétek? Ha nem bank ,melyik cég? Ha nem bef alap, Akkor melyik ETH például? Mindenképp tbsz távra értem,azaz cirka öt év . 

Előzmény: kisfo (40967)
tozsdetulok Creative Commons License 2016.09.01 0 1 40968

Ezen a fórumon már többször leírtam, hogy szerintem nem befektetési alapokba kell pakolni a pénzt (azzal együtt, hogy nekem is van szép számmal). Nem a (elsősorban deviza és estköz) diverzifikáció miatt, hanem mert drágák.

Szerintem: hozzászólás, mely más összefüggésben készült, de itt is értelmezhető

Előzmény: kisfo (40967)
kisfo Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40967

szerintem is.

javaslatod rizikocsökkentes es devizadiverzifikacio kapcsan ?

Előzmény: tozsdetulok (40965)

Legszebb panorámás lakások az Otthontérképen [x]

kisfo Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40966

szerintem a kerdesed a rövidebb tav es magasabb hozam elerese fele iranyul.  fogalmam sincs

en a hosszu tav es nem hozam növeles, hanem riziko csökkentes okan kerdezem

Előzmény: napoleon1985 (40964)
tozsdetulok Creative Commons License 2016.08.31 0 1 40965

Az alapok jelentős része (és nem csak az AHA-k, pl. Török, Orosz stb.) részben, vagy teljesen devizás kitettségű, melyeket jellemzően nem fedeznek vissza forintra (KIID-ben van/kellene lenni rá utalás).

Így aztán máris előáll a mix, melynek összetételével szerintem igen kevesen vannak tisztában a népekből.

Előzmény: napoleon1985 (40964)
napoleon1985 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40964

én is gondoltam már rá,hogy más deviza fele kéne nyitni. Te most dollár illetve euro alapon mit vennél jelen környezetben?

Előzmény: kisfo (40963)
kisfo Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40963

egyreszt erteni velem amit irsz, nekem is van jonehany AHA alapom is.  

ugyanakkor amiket Ft-ban veszek, Ft-ban jegyzenek, azoknal nem tudom mennyire szamitana, hogy nyilvan nem csak magyar piacon jatszanak, hogy pl. €-t longolnak, USD-t longolnak, de valoban Ft eses eseten "némileg" (ismeretlen mertekben) kompenzalnak a Ft gyengüleset.

en mar regebb ota HUF-ban es €-ban köVetem a portfoliom erteket

Előzmény: napoleon1985 (40962)
napoleon1985 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40962

96% HUF , 4% fizikai nemesfém  :)  Szóval sokallod a fötö arányod? :)   

Persze ennél árnyaltabb a kép,hisz az alajaim nagy része egyéb deviza kitetségekkel rendelkezik. Szerintem ,aki bármennyit is abszolút,származtatott alapban tart szerintem nem tudja pontosan megmondani az arányt.

Előzmény: kisfo (40960)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.08.31 0 1 40961

Túlsúlyos az euró is a dollárhoz képest, szerintem. 

Előzmény: kisfo (40960)
kisfo Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40960

ha mar ujra elökerült a ft leertekelödes stb.  ujra megkerdezem:

ki milyen devizaaranyt tart portfoliojaban (vagy összes "vgyon"eszközeben), es milyet tartana biztonsag / biztonsagos nyugodt növekedes erdekeben jonak ?

nekem durvan 63% HUF, 33% €, a maradek nagyjabol fele USD es CHF.  kicsit tulsulyosnak erzem HUF-t

fecaa84 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40959

"Kilőtt" ma a török líra,vki tudja az okát?

http://napiarfolyam.hu/%C3%A1rfolyam/T%C3%B6r%C3%B6k+L%C3%ADra/deviza/

Ill. ez árfolyamnövelő hatással lehet az otp török részvényre is?

Azért kérdezem,mert eddig,kb 1 héttel ezelőttig teljesen lekövette a török rv alap a líra árfolyamát,de most mintha már nem növekedne a lírával együtt. Ez is miért lehet?

jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40958

mert amíg az EU tagjai vagyunk, addig folytatódni fog a munkaerő elvándorlás.

ha meg kilépnénk, na, akkor viszont tényleg annyi lenne a forintnak, miközben a még itt lévő kvalifikáltak is elhúznának.

Előzmény: pilotfish (40957)
pilotfish Creative Commons License 2016.08.31 0 0 40957

Minden befektetési döntés spekuláció.

A kérdező 20 éves távon gondolkodik, és én is 5-10 éves távon írtam bekövetkezni a Ft. összeomlását a dollárral szemben. Nem is biztos, hogy az euróval szemben, mert szerintem az euró is le fog értékelődni a dollárral szemben, így a Ft./EUR-ban nem lesz akkora átértékelődés, mint a Ft./USD keresztben.

2018-ig lekötik és kifizetik előre az összes uniós pénzt, amit talán megkapunk 2020-ig. Utána valószínűleg elzáródnak a pénzcsapok. Azoknak a folyamatoknak, amik megmenthetnének minket 2020 után, már most zajlania kellene. De még csak a közbeszéd szintjén sincsenek.

Persze hallottam, olyat is, hogy nem kell beszarni, jön majd azután is pénz az EU-ból. Nos, az talán még rosszabb a gazdaság szempontjából, mert amíg az EU tagjai vagyunk, addig folytatódni fog a munkaerő elvándorlás.

Először elmentek a legkvalifikáltabb, leg-bevállalósabb emberek, mostanában mennek a kevésbé iskolázottak, és kevésbé tehetségesek, nemsokára megindulnak azok, akik bármilyen használható készséggel rendelkeznek. Aki ma írni, olvasni tud Mo.-on, az 10 éven belül elhagyja az országot.

A munkaerőhiány miatt először elmaradnak az új beruházások, majd pedig, a már itt lévő termelő egységek is elkezdenek kivonulni. Ami növeli a munkanélküliséget, és serkenti az elvándorlást.

Jöhetnek tűzoltási akciók ideig-óráig, jöhet egy újabb IMF megállapodás, vagy államadósság, de Ft. kivérzését nem állíthatja meg.

Előzmény: büfébá (40956)
büfébá Creative Commons License 2016.08.30 0 0 40956

10 éves távon 12%-ot értékelődött le EUR-hoz képest, 3 éves távon gyakorlatilag semmit. Eddig messze sokkal jobban járt az aki forint állampapírban tartotta pénzét. Azt sem látni mi lenne annak nagy leértékelődésnek az okozója 3-5 éves távon. Attól távolabbra nézni meg vegytiszta spekuláció. Prémium állampapír esetén leértékelődéstől is védve vagyok elméletileg.

Előzmény: pilotfish (40954)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 40955

a forint összeomlását már régóta "várjuk", ehelyett, ilyenkor mindig erősödik, lásd most 309 körül. amúgy a ft/euro chartot nézve hosszabb távon tartós trend a leértékelődés, de az összeomlás egyelőre nem látszik. oké, megszűnnek majd az EU-s pénzek, de addig még van öt év, és manapság pár hónapot sem lehet előre látni sehol a világon.

Előzmény: pilotfish (40954)
pilotfish Creative Commons License 2016.08.29 0 0 40954

"Összeomlani nem hiszem hogy fog, de újabb adók bevetetése várható."

Akárhogy is, durván le fog értékelődni a forint.

"Jobban bíznék olyan jegybank valutájában, amelyik most vadul elkezdett nemesfém és nemesfém bánya részvényeket és ETF-eket vásárolni. (Mondjuk a CHF-ről hallottam ilyet.)"

Jó ötlet! :)

Előzmény: alapozgatas (40950)
kisfo Creative Commons License 2016.08.28 0 0 40953

:-)

Előzmény: jazzcool1,2 (40952)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40952

a mai fejlemények az USA dollár harmadik világbeli országgá valutájává alakulásáról szól.

bakker, nemrég miattad eladtam az összes eurómat, hétfőn rohanok forintra váltani az USD-t is ;-)

Előzmény: ökohuszár (40951)
ökohuszár Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40951

Évi 5% nekem már elég lenne erre a célra.

Nemesfémekre nem gondoltál?

Azok lehet, hogy nem hoznak 5%-ot, dehát milyen mérőeszközt használnál hozzá?

Úgy értem azzal elégedett lennél-e ha a fizetőeszközt folyamatosan leértékelik ("pénznyomdában nyomják") akár évi 5% feletti ütemben és valaki helyetted vesz egy alapban vagy ETF-ben nemesfémet és 5%-ot kioszt Neked?

A jegybankok nem tudnak mit tenni és nem is fognak tudni mit tenni.

Ezt tükrözte eddig is a nemesfémek árfolyama, ami a főbb valutákban nőtt.

A kanadai dollár+USA dollár kombináció nem tetszene nekem, a mai fejlemények az USA dollár harmadik világbeli országgá valutájává alakulásáról szól.

Jobban bíznék olyan jegybank valutájában, amelyik most vadul elkezdett nemesfém és nemesfém bánya részvényeket és ETF-eket vásárolni. (Mondjuk a CHF-ről hallottam ilyet.)

A jegybankok szerencsétlenkedése garantálja a biztos hozamot: Neked nem kell aktívan kezelni a portfóliót - a jegybankok ezt megteszik helyetted.

Érzésre évi 5%-nál is több össze fog jönni a lurkónak 18 éves távon.

Igaz lehet, hogy pár éven belül morzsákat sem kapsz havi 20ezerért és akkor majd babakötvényezhetsz (remélhetőleg akkor már leszoknak az inflációs statisztikák meghamisításáról).

Előzmény: DDex (40946)
alapozgatas Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40950

Az eu-s pénzek miatt? Összeomlani nem hiszem hogy fog, de újabb adók bevetetése várható.

Előzmény: pilotfish (40949)
pilotfish Creative Commons License 2016.08.27 -2 0 40949

Magyarországnak nincsen 20 éve. 5-10 éven belül, összeomlik a gazdaságunk.

Azt javaslom vegyél USA, vagy kanadai dollár valutát. Évi 1000 dollár. Az árfolyamkülönbségből szépen profitálhatsz, és nem kell félni a bankszámlák zárolásától sem.

Előzmény: DDex (40945)
strexfgd Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40948

20 elemű portfólió 5 millió Ft benne?

szegény futva menekül, erre kell egy titkár aki kezeli:)

ráadásul az évi 240 ezer Ft gyanúsan havi 20 e-nek néz ki, az meg mintha havi vásárlást tételezne fel.

erre én egy (jelen pillanatban) ingyenes Alapkezelős (újConcorde) számlát nyitnék, mert ott jutalékmentesen vásárolhatok, meg nem is idegelem ki az ügyintézőt mert on-line magam intézhetem a megbízást.

viszont azért ez rengeteg tbsz. nem 20, mert ismétlődik, de sok.

ráadásul ez most saját névre nyitható, mert a gyerekére még nem- 20 év múlva is macera lesz az átadás a sok számla miatt.

ráadásul bizonytalan is a hosszú táv miatt, mert ha valami terhelést megszavaznak (mondjuk fix összeg/számla, akkor az elég sok pénzt elvihet az esetleges hozamból.

vegyél inkább téglát Neki. házra is szüksége lesz úgyis:)

ez persze vicc, de a reál dolgok kompenzálják az áremelkedést, így magától teljesül az infláció kizárása. már amennyiben pont az inflával nő a tégla ára:)

Előzmény: tozsdetulok (40947)
tozsdetulok Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40947

Alapvetés, hogy

a.) csak olyan eszközt válassz, amiben az adómentesség biztosított

b.) a lehető legalacsonyabb költségszintet célozd meg

c.) a hozam a fenti két pont után kerüljön fókuszba.

A Babakötvény+Startszámla kombót mindenképpen a projekt megtartandó elemének gondolom. Startszámlára az  állami támogatás maximális kihasználásáig érdemes befizetni. Ez jelenleg éves 60eFt, ha jól tudom. Itt a.) és b) eminensen teljesül.

A befektetési alapok drágák (biztosítói termékekről nem is beszélve), ezért ezek nálam a b.) ponton elvéreznek ezen az időtávon.

Nyugalmas, mondhatni unalmas, stresszmentes és a vásárláson kívül nemigen kell foglalkozni vele, ha

1.) extra alacsony költségszintű, megbízható osztalékfizetésű részvényekből összerakott ETF-t vásárolsz félévente, vagy évente rendszeresen. Ezzel kiküszöbölöd a maximumon vásárlást és az időközben kapott osztalékokat újra befektetheted. Ilyen pl. a Vanguard Dividend Appreciation ETF (csak példa, nem ajánlás). Ennek éves költségterhelése TKM 0,09% (vesd össze MNB oldalán megtalálható TKM-kkel!). Ennek előnye, hogy teljesen automatikus, nem kell hozzá különösebb pénzügyi-befektetési tudás.

2.) első osztályú osztalékfizető részvényeket vásárolsz évente egyszer. A futamidő végére így lesz egy húszelemű portfóliód, elemenként 5% súllyal (eredeti befektetési összegre számolva). Ebből két ágon táplálkozik a hozam, mégpedig a(z remélhetőleg folyamatosan emelt) osztalékból, és a tartási idő alatti árfolyamemelkedésből.

Az egészet (1.) és/vagy 2.)) TBSZ-re véve.

1.) és 2.) esetén tekintetbe kell venni az árfolyamkockázatot is, amely esetünkben inkább HUF gyengülése hosszú távon USD-vel szemben. A kivitelezéshez persze szükséges egy (olcsó) értékpapírszámla és olyan - lehetőleg banki hátterű szolgáltató (pl. KBC Securities) -, ahol (olcsón) vehetsz amerikai papírokat.

Nem egy ördöngősség a megvalósítás, de az első időszakban célszerűnek gondolom megfelelő tapasztalatú és affinitású, hiteles tanácsadó véleményének kikérését.

Előzmény: DDex (40946)
DDex Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40946

Illetve pontosítanám a kérdésemet:

Mennyire kell érteni a befektetésekhez, mennyi időt kell rá szánni napi szinten, hogy évi átlag min. 5% nettó hozamot elérjek. Évi 5% nekem már elég lenne erre a célra.
Köszi

DDex Creative Commons License 2016.08.27 0 0 40945

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Gyermekem született és neki szeretnék takarékoskodni a továbbtanulásra.
20 év, nem nyúlok hozzá, évi 240e Ft, biztonságos, alacsony kockázatú befektetési formát keresek

Szerintetek érdemes valamelyik alapkezelőt és ott valamelyik befektetési alapot választanom,

vagy inkább Start számla+államkincstáros 5éves TBSZ (PMÁK+BMÁK) kombináció az előnyösebb.
Sajnos most kezdem az ismerkedést a befektetésekkel, nincs tapasztalatom.

Cél, hogy a gyereknek biztos legyen pénze továbbtanulni - biztonság az első. :)

Köszi

fecaa84 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 40944

Ez azt jelenti,h lassan venni kell,mikor már jókorát esett,hátha visszamászik min 0-ig.

Előzmény: alapozgatas (40942)
b1868 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 40943

Köszönöm! Megvan a bibi. Kettő Sigma van. Az A meg az I jelű.

Az I jelűt nem lehet jegyezni, az A jelűt igen. :)

Előzmény: alapozgatas (40942)
alapozgatas Creative Commons License 2016.08.25 0 0 40942

ezt kéne látnod:

Előzmény: b1868 (40940)
alapozgatas Creative Commons License 2016.08.25 0 0 40941

Én is eladtam, múlt hét pénteken váltódott vissza.

Előzmény: napoleon1985 (40939)
b1868 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 40940

Én is kinéztem a Sigmát, mert úgy gondolom ilyenkor kell venni amikor lent van az árfolyam, és most kevés ilyen van.

Ugyanakkor az értékpapír számlámról indítva ezt az alapot nem tudom megvenni, szürke mezőben van?

A többit, Suprát, prémiumokat felkínálja vételre.

Előzmény: napoleon1985 (40939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!