Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1169

Mindennap, amíg Jézus vissza nem jön. Utána már nem lesz szükség önmegtagadásra, mert amit itt meg kellett tagadnunk, az oda nem jöhet velünk.

 

De a kereszthordozásnak kell, hogy legyen valami értelme. Valakinek jót teszek (akkor is, ha nekem kényelmetlen), vagy felajánlom  a szenvedéseimet.

Az önmegtagadás azt jelenti, hogy nem vakon követem a vágyaimat. És ez minden napos feladat.

 

Az öncélú, értelmetlen szenvedést viszont nem kell keresni. Jézus sem szenvedett mindig. Szerintem 30 éves koráig boldog földi élete volt. Azt gondolom, hogy Szűz Mária elkényeztette, és szerintem jókat főzött neki (ez nincs a Bibliában, csak én gondolom).  A 3 éves szolgálata alatt is voltak ünnepek, amiken részt vett, es bizonyos földi boldogságokat sem utasitott el (pl. szerintem elég jó vacsorákon vett részt, még egy lakodalmon is).

 

A kereszténység nem értelmetlen szenvedés, a mindenről valo öncélú lemondás, és nem is az impulzusaim, földi vágyaim azonnali kielégitése. Ez a 2 véglet.

Jézus beszél a kereszthordozásról, de arról is, hogy az Ő igája édes, és a követése tartós boldogságot ad.

Nemcsak Nagypéntek (kereszthordozás) van, hanem Húsvét (Feltámadás) is.

 

Ha a sportod elválasztott Jézustól, akkor jó, hogy feladtad. De ha nem, akkor értelmetlen volt a feladás.

Előzmény: Törölt nick (1153)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1168

Még a legvadabb gonosz tettek gyakorló között 8s vannak, akik Jézus követői ék vallják magukat.

 

Igy van. És? A farizeusok sem voltak igazi Istenkövetők, Jézus rá is mutatott erre.

Júdás sem volt igazi Jézus követő.

 

Ettől függetlenül, mi még lehetünk igazi Jézus követők.

 

Az a nyilvánvaló tény, hogy mindenki mást hisz Jézusról ~s az ő követéséröl, egyetlen dolgot Bizonyosan igazol.

Hogy valamennyien tévednek.

 

És? Te Jézus követője vagy, vagy nem? 

Ha az vagy, akkor gondolom, azt gondolod magadról, hogy te nem tévedsz. Mások is ezt gondolják. Akkor miből gondolod, hogy te mondod meg, hogy mi a helyes Jézus követés? Szerinted van egy abszolút, igazi, objektiv Jézus követés, és te mondod meg, hogy melyik az?

 

Ha pedig nem vagy az, mások miatt, szerintem ez nem egy helyes hozzáállás.

Ha a világon az összes vegetáriánus csaló (titokban húst eszik, stb), attól én még lehetek igazi vegetariánus.

 

Természetesen, vannak nyilván való dolgok, amik kizárják, hogy valaki igazi Jézus követő. Aki "Jézus nevében öl", az nem igaz keresztény - de ilyennel én még nem találkoztam. Mert az ölés annyira ellentétes Jézus tanitásával, hogy mindenki tudja, hogy a 2 együtt nem megy. Persze, van aki öl, de nem Jézus nevében (lásd pl. abortusz) - de Jézus követése és az abortusz pártolás össze nem egyeztethető (még ha ezt is mondják egyesek). A legminimálisabb szeretet az, hogy az életet nem oltjuk ki.

Előzmény: Kód 001 (1165)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1167

Jókat írtál!

 

Csak sokan abban a (vallásos) tudatban vannak, hogy az Ember fiában, Jézusban valamilyen extra kivételt látnak, aki tőlünk, emberektől, fiaktól és lányoktól minden ponton különbözik; aki felettünk áll és ítél, stb, stb.

 

Holott Jézus ugyanolyan ember volt, mint mi... és annyiban különbözött csak tőlünk, hogy az Isten-ember megbomlott egységét, azonosságát önmagában helyreállította.

 

Aki pedig Jézus követőnek vallja magát, annak is item ez a "helyreállítás" az elsődleges célja, feladata.

 

Dolgozni Isten országának megvalósulásán.

 

Mert igaz, hogy ez az ország bennünk van, de nincs realizálva.

 

    

Előzmény: Törölt nick (1164)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1166

Aki a szögesdrótkerítést megszavazta, az sem lehet Jézus követő.

 

Lehet, hogy igy van. Meg kell vizsgálni, hogy a szögesdrótkerites ölés vagy nem. A villanykerites megszavazása és felépitese is ellentétes Jézus tanitásával? Pl. ha állatok miatt épited.

A házad körüli keritésed is ellentétes Jézus tanitásával?

 

Az abortusz direkt ölés - az élet elvétele. Szerintem senki sem mondja, hogy Jézus neveben szavazzák meg (politikusok) vagy hajtják végre (orvosok) az abortuszt.

 

De akár Jézus nevében, vagy nem nevében teszik, az abortuszt támogatok/végrehajtók nem lehetnek Jézus követők.

 

Igaz, hogy nem mindenki Jézus követő, aki azt mondja. Az abortusz iparban reszt vevők egy példa erre. Persze, más példák is vannak.

 

 

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1158)
Kód 001 Creative Commons License 2018.10.17 -2 0 1165

Még a legvadabb gonosz tettek gyakorló között 8s vannak, akik Jézus követői ék vallják magukat. 

É topikban is sokan vannak, ám hogy mi módon követik Jézust, arról jól láthatóan egészen eltérő az elképzelésük. 

 

Én pedig azt mondom, ezen felebarátaink mindegyike csupán

 

HISZI

 

Azt, hogy Jézust követi. A Valóság az, hogy egyik sem ismeri, 8smerte Jézust, hallomásból után botorkálnak. 

 

Az a nyilvánvaló tény, hogy mindenki mást hisz Jézusról ~s az ő követéséröl, egyetlen dolgot Bizonyosan igazol.

 

Hogy valamennyien tévednek. 

Előzmény: Törölt nick (1151)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1164

Milyen sportot adtál föl érte? És milyen hozzáállással űzted ezt a sportot?

Azért kérdezem, mert nem vagyok benne biztos, hogy megértetted a tanítást.

Amikor a tanító (személy) kijelent valamit pl.

 

"Aki elfogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem"

 

az nem a tanítóra (személyre) vonatkozik (egy személy nem parancsolhat senkinek), hanem magára a tanításra. Csak a tanítás nem tud megszólalni tanító nélkül.

A tanítást kell követni nem a tanítót, mert az igazi TANÍTÓ a szeretet (nem személy). Az Atya a TANÍTÓ.

 

"Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét, és kövessen engem!"

 

Szintén úgy értelmezd, hogy a szeretet mondja a személyeknek. A TANÍTÓ a tanítvány(ok)nak, személy(ek)nek.

Tehát mondj le az önzőségedről és szeretetből tégy bármit. Ha szeretetből teszed, nem létezik bűn (sátán).

Magad leszel a TANÍTÓ és a tanítvány. Egy leszel az Atyával. Spontán fogsz cselekedni és nem szabályok alapján. A törvény vezet, a spontaneitás.

 

Ha a sportot pusztán a cselekvés öröméért űzted, akkor megtagadtad a személyt és a szeretet űzte a sportot. (Isten útja)

Ez esetben rosszul tetted, hogy abbahagytad, mert akkor a szeretetet is megtagadtad. Meghasonlottál magaddal.

Az Atya a Fiúval, és eltűnt a Szentlélek. Rosz érzésed lett, keserű szályízed, valamilyen negatív érzésed alakult ki.

Ha a személy (Fiú) nem tagadja meg az Atyát, akkor leereszkedik a Fiúra a Szentlélek. Békés, örömteli, vagy valamilyen pozitív érzésed van.

 

Ellenben ha azért űzted a sportot mert te akartál lenni a legjobb sportoló ebben a sportágban, tehát a személy dominált és nem a szeretet, akkor talán jól tetted, hogy abbahagytad.

Viszont ez estben is azt tudnám javasolni, ha úgy tudnád űzni ezt a sportot, hogy félre tudnád tenni a mindenáron győzni akarásod, az egód, pusztán a mozgás öröméért, az isten szerelmére térj vissza hozzá! Hacsak a szeretteid rovására nem megy. Az egyensúlyt kell megtalálni.

Az írtad bálványoztad. Ez nem tudom pontosan mit jelent, majd átgondolod, nem tartozik rám.

 

Szóval ha szereted a sportot sportolj, mert akkor szivesebben csinálsz olyat ami a közösségnek is hasznos. Több lesz az életenergiád az ambíciód, hogy másoknak is örömöt okozz, hisz szeretetből tetted. 

Ezt jelenti az, hogy a gazdag tovább gazdagszik. A szeretet energiája újabb adag szeretetet jelent.

 

Ha megvonod magadtól az olyan dolgokat amiket szeretnél, akkor a kedved is csökkeni fog és durcásabb leszel, egyre inkább lenézed, vagy haragszol a világra, vagy igazságtalannak tartod a sorsod. Megvontad magadtól a szeretet energiáját. Már pedig ez az élet.

Ez esetben a szegény még szegényebb lesz.

 

Ne hidd el, hogy nem lehetsz örök életű lény! Kezdj el úgy élni, mintha mindenre elég időd lenne, nincs hová sietned.

A szelídek öröklik a Földet, ők fognak rájönni, hogy ebből a bolygóból kell menyországot csinálni.

Aki ember szeretne maradni az itt is fog maradni. Aki nem, annak az Atya majd készít számára otthont.

 

Mindent szeretetből tégy! Keress olyan munkát amit tényleg szivesen végzel, hogy eltarthasd magad! Emelett ha van kedved sportolj, segíts másokon ha indíttatásod van rá. Ha segítenél de nincs rá módod, akkor ne aggodalmaskodj, hogy nem tudsz segíteni. Az Atya majd megoldja. Először magad hozd egyensúlyba.

Ha eljött az idő úgyis szeretnél majd bekapcsolódni a közösség életébe, mert ösztönösen érezni fogod, hogy egymásnak nyújtunk örömöt.

 

A szeretet az első és a személy az utolsó. Alfa és omega. Hatékonyabb életenergia. Együttműködés másokkal.

Amikor a személy (bármely személy) az első és a szeretet az utolsó, az az ellentét. Kevésbé hatékony életenergia. Valakit bálványozni és mindent jót csak neki tenni is ilyen energia, nemcsak az önzés.

A héber sátán szó jelentése: ellentét, ellenszegülő, perelkedő.

 

A házi sárkány feleség és papucs férj, vagy elnyomó férfi és meghunyászkodó nő kapcsolata kisebb boldogságot jelent,

mint az egyensúlyon nyugvó párkapcsolat.

Ez mindenre igaz. Egy demokrácia nagyobb boldogságot eredményez, mint egy diktatúra.

Az egyensúly a szent dolog. Bölcs ember egyensúlyra törekszik.

 

Nem ismerlek, tehát lehet, hogy most olyanokat is írtam, amit neked már felesleg volt írnom, de talán valakinek még hasznára válik.

Előzmény: Törölt nick (1145)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1163

 

 

És azért még sportolsz valamit, vagy mindent feladtál?

Előzmény: Törölt nick (1161)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1162

Szerinted az öngyilkosok kilépnek a világból?

 

És csak az öngyilkosok lépnek ki a világból, ha csakugyan kilépnek?

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1156)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1161

"érzel valami pozitív változást?"

 

 

Mindenképpen, mert egy nagy teher került le rólam. Olyan volt életemnek ez a 12 éve, mikor Jézus azt mondta a gazdag ifjúnak, hogy egy fogyatkozásod van már csak. Én pedig tudtam ha igazán Jézushoz szeretnék tartozni, akkor ezt oda kellene adnom neki. Persze többször próbálkoztam vele, és a készség megvolt bennem, de az ahhoz szükséges erő nem. Tehát nekem mint írod megvolt a felismerés, a vágy és az akarás is, de nem mentem vele semmire. Voltak erőfeszítéseim, tudtam hogy egy az egy fogyatkozásom van, de mégsem tudtam elhagyni. Pedig mint írtam, 12 éve már vallásos voltam. Tehát minden hétvégén templomba mentem, minden nap olvastam a Bibliát és imádkoztam, rengeteg keresztyén könyvet olvastam, mégsem történt változás. Viszont amikor ezt a bizonyos igehirdetést olvastam, egyetlen mondata nagyon szíven ütött, és tudtam hogy most Jézus szól hozzám. Ezt pedig azzal igazolom, hogy ebből a mondatból megadatott a szükséges erő is. Ami eddig önerőből nem ment, ahhoz Jézus erőt adott. Ez a sport egyébként 21 évig uralta az életem. Kitöltötte minden napomat, ezzel keltem, ezzel feküdtem, ez körül forogtam. Életemben ez volt az első helyen, és magában a vallás, sem semmi más nem juttatott el idáig, hogy a legkedvesebbet, ami életem betöltötte, csak úgy el hagyjak. Jézus viszont akkor erőt adott, és akkor már a legkisebb erőfeszítésembe sem került, hogy teljesen szakítsak ezzel a dologgal.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1160

Csak akkor helytelen, ha helytelenül fogod fel. De ha te a világban helyeden érzed magad, akkor már nem vagy helytelen. :)

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1156)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1159

:)

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1156)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1158

"Egyetlen egy politikus sem lehet Jézus követő, aki az abortusz törvényeket megszavazza, vagy jóváhagyja."

 

 

 

Aki a szögesdrótkerítést megszavazta, az sem lehet Jézus követő.

Ne szűkítsük le egy-egy kiragadott dologra a jézusi tanítást (ami épen tetszik nekünk), hanem globálisan alkalmazzuk azt. 

Minden emberre vonatkozik, nem csak azokra akik nekünk tetszenek.

Előzmény: Törölt nick (1151)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1157

"De ha Isten dicsősségét szolgálja, akkor folytassuk:"

 

 

Istennek nincsen dicsősége, az csak az embernek adatik meg.

Az ember dicsősége az, ha tud jót cselekedni.

Nem magával, hanem másokkal.

Ez az igazi dicsőség.

Előzmény: Törölt nick (1152)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1156

 "És erre is szeretnék bátorítani mindenkit... hogy merjen kilépni (világi) önmagából"

 

 

 

Szerintem ez helytelen felfogás, mert az ember a világban él. (nem élhet máshol)

Nem kilépni kell belőle (mint az öngyilkosok), hanem együtt élni vele, alkalmazkodni hozzá.

Előzmény: Törölt nick (1150)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1155

"Egyedül az élő Jézus Krisztusért, és az Ő parancsára adtam fel mégis ezt a dolgot."

 

 

Értem.

És most így jobb lett, érzel valami pozitív változást?

 

A megtagadás értelmezéseddel teljesen egyetértek.

Szerintem egy ateista is tud így cselekedni, függetlenül attól, hogy hisz e Jézusban.

Az önmegtagadás nem vallásfüggő szerintem, hanem egy felismerés.

Előzmény: Törölt nick (1145)
friss szél Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1154

Kaptál helyette mást, gondolom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1147)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1153

"Igen, igy van. De meddig? A végtelenségig?"

 

 

„Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel naponként a keresztjét, és kövessen engem. "(Lk 9,23)

 

Mindennap, amíg Jézus vissza nem jön. Utána már nem lesz szükség önmegtagadásra, mert amit itt meg kellett tagadnunk, az oda nem jöhet velünk.

 

 

"Isten legyen az első az életünkben. De használjuk a tehetségeinket, amit Isten adott. Ha valami elválaszt Istentől, adjuk fel. De ha Isten dicsősségét szolgálja, akkor folytassuk"

 

 

De egyébként igazad van, amit Isten adott, és ami az Ő dicsőségét szolgálja azzal éljünk.

Előzmény: Törölt nick (1152)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1152

A következő ige gyakorlata: "Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét, és kövessen engem!" (Mt 8,34)

 

Igen, igy van. De meddig? A végtelenségig? Jézus is csak egy darabig hordozta a keresztjét. A Nagypéntek után mindig ott van a Húsvét, a feltámadás.

 

Isten legyen az első az életünkben. De használjuk a tehetségeinket, amit Isten adott. Ha valami elválaszt Istentől, adjuk fel. De ha Isten dicsősségét szolgálja, akkor folytassuk:

 

Előzmény: Törölt nick (1145)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1151

VAjon hányan öltek már "jézus parancsára"?

 

Te konkrétan hányat ismersz személyesen? Én senkit sem.

 

Jézus a szeretetet hirdette, nem az ölést. Aki öl, az nem Jézus követő.

 

Egyetlen egy politikus sem lehet Jézus követő, aki az abortusz törvényeket megszavazza, vagy jóváhagyja.

Előzmény: Kód 001 (1149)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1150

Nem bizony. És erre is szeretnék bátorítani mindenkit... hogy merjen kilépni (világi) önmagából; mert csak az, aki képes kilépni, csak az találhatja meg valódi önmagát, vagyis az igazságot.

 

Avagy azt gondolod, hogy e felbolydult világban bárki is önmaga lehet? Hogy a világból nézve te láthatod az igazságot? Nem. Ahhoz ki kell lépni. Ez elengedhetetlen.

 

Jézus ezt úgy mondja, hogy: az én királyságom nem e világból való.

 

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1143)
Kód 001 Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 1149

Fel is adtad "jézus parancsára".

 

Gratulálok.

 

De ez még csak az önveszélyes kategória. Viszont annyira elborul a zvart elmétek, hogy egyebekre is képesek vagytok.

 

VAjon hányan öltek már "jézus parancsára"?

 

Sokan.

 

NA , ezért vagytok nem csupán ön hanem közveszélyesek is.

Előzmény: Törölt nick (1145)
Kód 001 Creative Commons License 2018.10.16 -2 0 1148

A Bibliából a zakkantak cucliznak.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1144)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1147

Igen, csak én nem kaptam vissza, de jobb is így :)

Előzmény: friss szél (1146)
friss szél Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1146

Neked ez a sport volt az Izsákod. :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (1145)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1145

"Érdekelne, hogy mi lett ennek az oka?"

 

 

A következő ige gyakorlata: "Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét, és kövessen engem!" (Mt 8,34)

De míg teljesen értetlenül néznél, elöljáróban gyorsan hozzá fűzném, hogy félre értettél. A vallásosságot tényleg feladtam, de ezek szerint vallásos kifejezésen valószínű hogy mást értünk. A te szavaiddal élve, vallásos lehet az, akik "csak szóban, elméletben teljesítik Jézus parancsolatait, a gyakorlatban nem valósítanak meg belőle semmit." Róluk mondja Jézus: "Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."(Mt 7,21) Tulajdonképpen, és hogy maradjunk a topic tartalmánál is, ez a két ige lehet Jézus tanításának lényege. Mert lehet Jézus tanítását ismerni, lehet azzal egyetérteni, de Jézus követése nem tan, nem elmélet, hanem gyakorlat. Tehát nem elég Jézust csak ismerni, róla elmélkedni, és úgy "tisztes" távolból követni őt. Sőt az sem elég ha csak imádkozok, vagy templomba járok, rendszeresen adakozok, stb., mert mindez lehet "csak" egy külső dísz, tehát egy vallásos jelmez, igazi belső tartalom nélkül. Vagyis nem elég az uram, uramozás, mert élő, személyes napi kapcsolat kell Jézussal. Szintén Jézus mondja: "Aki elfogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem"(Jn 14,21) Mondhatja tehát valaki, hogy én szeretem Jézust sőt követem is, és, megtagadtad önmagad, és megtartod az Ő parancsolatait?

 

Én is így éltem egy darabig, hogy azt mondtam hogy szeretem és követem Jézust. És közben jártam templomba, imádkoztam, tehát külsőleg egy derék vallásos embernek tűnhettem. Viszont az igazi önmegtagadás hiányzott belőlem. Bár sok mindent feladtam Jézusért, de a legkedvesebbet mégsem. Ez nekem egy bizonyos sport ág volt, ami önmagában nem bűn, de nekem ez már egy életformává vált. Bálványom lett. Bíztam én tehát Jézusban is, de a sport által magamban is. Olyannyira, hogy nem akartam, és nem tudtam abba hagyni, még Jézusért sem. Egy napon viszont egy igehirdetésen keresztül megértettem Jézus szavát, hogy ezt el kell hagynom, ha igazán követni akarom Őt. Mondhatni, hogy nekem ez a sport feladása annyit jelentett, hogy meg kellett tagadni, aki vagyok, vagy voltam. Mert olyannyira az életem része volt (a gondolkozásom, az álmaim, vágyaim), hogy annak elhagyása ahhoz hasonlítható, mint ha egy részt kiszakítanának az életemből. Ezt önmagamtól, vagy mások kérésére, mondjuk a vallásért feladni nem tudtam volna. Sem egy eszméért, sem semmi másért, mert uralkodó részt töltött be az életemben. Egyedül az élő Jézus Krisztusért, és az Ő parancsára adtam fel mégis ezt a dolgot.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (1142)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1144

A keresztények szerint, János evangéliumának (3,14-18) idézete Jézus tanításának a lényege. Ha ebből a pár sorból minden érthető, akkor mi szükség van a Biblia többi 1100 oldalára?, ezerszer ezt a részt, de nem lesz valódi hite. Miért nem?

 

A Bibliából tudjuk meg:

 

Kicsoda Isten.

 

Kicsoda Sátán.

 

Miért van bűn, mi a bűn.

 

Miért van halál.

 

Isten miért nem pusztította el Sátánt azonnal?

 

Hogyan menti meg Isten az embert a haláltól?

 

Mit kell tenni az embernek hogy megszabaduljon a bűntől és haláltól? 

 

Miért halt meg Krisztus?

 

Miért támadt fel Krisztus?

 

Hogyan teremti újjá a Földet?

 

Tudhatunk-e valamit Krisztus eljövetelének idejéről?

 

Stb.......

 

 

3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1143

"A világból nézve tűnik ez így. Mintha."

 

 

Akkor Te nem a világban vagy?

Előzmény: Törölt nick (1137)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1142

"Rossz a kérdés, én ugyanis már nem vagyok vallásos, egy ideig voltam, de már nem :)"

 

 

Én is így vagyok vele.

Érdekelne, hogy mi lett ennek az oka?

 

Én egy ideig elnyomtam az értelmemet, próbáltam mindent elhinni. 

De be kellet látnom, hogy ez butaság.

És azt is láttam, hogy a nagy hívők csak szóban, elméletben teljesítik Jézus parancsolatait, a gyakorlatban nem valósítanak meg belőle semmit.

És ez szintén a hitetlenség jele, csak ők ezt tagadják.

Előzmény: Törölt nick (1136)
friss szél Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1141

Fel fogják szabadítani az adósrabszolgákat, vagy le kell tölteni a büntetést?

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (1139)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 1140

Szia ezt nevezem, nagyon helyes meglátás. Szerintem ez volt a legnehezebb szöveg (az összes közül), és én is erről irtam, mint alany az ugyanaz benne. Csak azért irok mégegyet hogy azt az irást nyomatékositsam, és a mai nappal tényleg vége lesz.
Igen valóban, tényleg a Sátánról volt szó (abban) a mai irásban. Én csak úgy irtam le, ahogy érzékeltem, vallástol független. Hatalmas erény-kezdemény az, ha ezt valaki egy kicsit is megérti, a Lótusz szútra szerint (legalábbis). Tehát pl az ilyen erény birtokosa biztosan eléri az arhat szintet, esetleg tovább is mehet (ebben az életében). Tehát az összes irás igaz rá, továbbá az összes dicséretnek, kitüntetésnek, áldásnak is a részese lesz. Miért az a legnehezebb szöveg? Mert csupa sár, és abból hajt ki sárral eggyé nem vegyülő (egyesülő) virágként (késöbb) a lótusz szútra, a legmélyebb kincs (ez) a szöveg szerint stb. Te, és még valaki (rajtad kivül) elsőként hallotta meg, az ilyet nagyon kevesen képesek megérteni (pl olyan ritkák amennyi arhat van ennyi emberek között; Buddha meg (távolrol) olyan ritka, amennyi bódhiszattva van ugyanannyi arhat között stb. Aki ennek a legkisebb részét is megérti, az a lótusz szútra szerint biztosan eléri a (jövőben) a Buddhaságot, vagy ebben az életben az arhatságot, de persze teljesen másmilyen dolog leirni a lótusz szútrát (mint elolvasni) és stb.
A buddhaság eléréséhez a raktározó tudatot kell használni, sok erőn kell keresztülmenni hogy az Buddhává váljon, és ezeknek az erőknek is ugyanannyi a száma, mint Gangesz a homokban, forditva. Vagy vegyük másképp, egy neutroncsillag mondjuk 1 milliárd egységnyi sürüségü, de az még nem olyan rejtélyes, jól látható. Én tudtam (azt), hogy ez volt most tavasszal a minimum (azután volt egy nagyobb balhé, ezért jöttem ide). Egy kvarkcsillag 3 milliárdnál kezdődik (ez volt nyár), egy preoncsillag 10 milliárdnál, egy fekete lyuk, a legmélyebb égitest pedig 20 milliárdnál (kezdődik), ennek ráadásul van közös osztója a 11 szinttel a Lótusz szútrában (az ösvénnyel, annak fokaival stb.) Egy kvarkcsillag már olyan pl, hogy nem lehet eltalálni, még milliméteres pontossággal sem, mert mindig máshol van mint ahol látszik, nagy de közbe 10 centi átméröjü és nem látod hogy hol van stb. Ezért semmilyen irás nincs hatással rá, de egy hetes szintü civilizációs faj a legnagyobb távcsövekkel képes meglátni messziről ezt az objektumot.
Én csak azt tudom, hogy az olyan napfény mint a valóságban (vizualizációja is), annak Buddhája (gazdája) csak a lótusz szútrában található meg, ergo a szöveg egy részét nagyritkán sikerült azt leirni, és megjelenitett vizualizációként napfényt látni (meg mellette mást, pl virágot, kincsesőket)... a lótusz szútra a legnépszerübb buddhista szöveg, ugy gondolom ez jo téma lesz most neked, talán eszembe jut a szöveg másik fele amit leakartam irni (pár orája) de tényleg olyan feeling hogy akármeddig lehetne részletezni, ezeket, sose merülne ki (erröl is tesznek emlitést benne)
Erejéböl kifolyolag megad6om neked azt az örömöt, hogy bátran viselve nézd ahogy a többiek szeméttel dobáloznak melletted, és megpihenve nyugodtan nézhesd hogy neked ezt nem kell csinálni, a lótusz szútra a legnehezebb irás, ennek megértése mindent megad az embernek, vagyis a következő hónapokban bármit gondolsz (késöbb nem), kezdő szerencséjeként az megvalosuljon, mert rájössz majd hogy kell tartalommal (mert van más), beengedlek abba a teljes térbe, hisz sikerült elolvasnod (a legnehezebb szöveget) stb.!
De egyébként tényleg a végét járom, azért van ennyire elegem, de végre megtehetem! stb. Nincs tovább, és nem maradt más feladat, ha ez eljönne az időben már mindenki meghalt volna, tehát régóta (nemcsak most) bodhiszattvaként se lehetett felülmulni de most már nem jönnek uj hivök egy ideig a kert régóta széttaposva, és minden kipróbálva stb. De csak, a legtitkosabb rész szerint mivel ezek csillagok, mi meg földi emberek vagyunk, ezért csak föld tömegü és méretü csillagokat lehet csinálni, raktározó tudattal összegyüjteni és az hatni fog egyszerüen, de kiszámithatatlanul (fogadalmak szerint végül [neked is]). stb. na tényleg szép napot, gratulálok amugy és ez nagyon j:)

Előzmény: Kód 001 (1123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!