Keresés

Részletes keresés

Kód 001 Creative Commons License 2018.07.29 -1 0 16

Ha a szeretet valóban feltétel nélküli, hogy hogy nem kerül mindenki a mennyek országába?

 

:))

Előzmény: ferrreee (15)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.29 0 0 15

zárójelben jegyezném meg, hogy a bibliai tanításokban sehol sincs olyan, hogy az ördög kínozza az embereket a pokolban. ezt már a bulvárkatolikus egyház költötte hozzá.

 

az eredeti jézusi és apostoli tanításban az van hogy tűz és férgek kínozzák az embereket. és ami nagyon fontos hogy a nagy bűnöket elkövetők súlyosabb, a kisebbeket elkövetők pedig enyhébb büntetést kapnak. sőt, utalás van arra is hogy van a menny és a pokol közötti hely is, tehát van aki oda kerül.

Előzmény: Kód 001 (14)
Kód 001 Creative Commons License 2018.07.29 -1 0 14

Természetesen az a feltétel, ha nem hiszed el ezt a "megváltás" sztorit, akkor mehetsz a pokolra, ahol az ördöngnek nevezett lény az idők végezetéig kínozhat kedvére.

 

Ugye?

 

- nevet-

Előzmény: Rozálka3 (11)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 13

Ha te mondod, legyen úgy.

 

Te biztosan a másik sarokban állsz és onnan ahol te vagy másképp látni mint innen ahol én állok. 

 

Nézőpont kérdése. :)

Előzmény: Qqberci (12)
Qqberci Creative Commons License 2018.07.28 -1 0 12

Mi az, hogy mit vallanak?  Jézust vallják!

 

Szerintem meg a pénz és a hatalmat...

 

"15Óvakodjatok a hamis prófétáktól! Báránybőrben jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. 16Gyümölcseikről ismeritek fel őket. Szednek-e tövisek közül szőlőt vagy bogáncsról fügét? 17Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. 18Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt. 19Kivágnak és tűzre vetnek minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt. 20Tehát gyümölcseikről ismeritek fel őket."

Előzmény: Rozálka3 (2)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 11

Isten nem személyválogató. Ő mindenkit feltétel nélkül szeret. Nem köti a szeretetét semmilyen feltételhez.  Ezt a megváltással is bizonyította.

 

 

Előzmény: ferrreee (9)
vitumergula Creative Commons License 2018.07.28 0 0 10

Egy pillanat. Jézus szerette az embereket. Még akkor is, ha a farizeusok képmutatásait és törvénykezéseit - azok legnagyobb felháborodása ellenére is - természetesen elvetette. Tehát soha nem az emberrel, mint mikrotheosszal volt baja, hanem csupán az ember rossz szokásaival, tudatlanságból fakadó cselekedeteivel nem volt kibékülve. 

 

   

Előzmény: ferrreee (9)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.28 0 0 9

jézus nem feltétel nélkül szerette az embereket. ez egy vallási rózsaszín bulvár-rizsa.

 

azokat szereti feltétel nélkül akik őt keresik, kutatják és követik.

 

a farizeusoknak nem azt mondta hogy feltétel nélkül szereti őket hanem azt hogy térjenek meg a képmutatásból és törvénykezésből.

 

te ilyen alapvető dolgokat nem tudsz? dehogynem tudsz, biztos vagyok benne hogy tudod, csak valahogy elfelejtetted.

 

 

 

Előzmény: Rozálka3 (8)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 8

Jézust azzal képviseled ha úgy szereted az embertársaidat ahogyan Ő tette. 

Feltétel nélkül szereted őket.

 

Tanulj Jézustól!

Előzmény: ferrreee (7)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.27 0 0 7

ez szómágia amit csinálsz. nihilizmus. attól, hogy csűröd csavarod és zavarosítod a beszélgetést, még nem lesz igazad.

ez a materialista nihilizmus kezd eluralkodni a keresztényeken is?

 

akkor újra: ha én azt mondom, hogy a rómkat egyház egy álkeresztény egyház, azzal jézust képviselem és istent dicsőítem

Előzmény: Rozálka3 (6)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6

Ott nem a vélemények a fontosak hanem Jézus.  Jézusért jönnek össze.

Jézus a központ.

 

Előzmény: ferrreee (5)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.27 0 0 5

azzal hogy kimondom, hogy a rómkat egyház egy hamis egyház, jézust képviselem és Istent dicsőítem

Előzmény: Rozálka3 (4)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 4

Szerintem semmit. Ez a Te saját véleményed. Mindenkinek joga van a véleményéhez.

 

Itt különben is Jézusról van szó, és Isten dicsőítéséről. Ez egy felekezetközi rendezvény.

Előzmény: ferrreee (3)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.27 0 0 3

tehát ha én mondjuk bemegyek oda, és kiderül rólam, hogy a rómkat egyházat ördöginek tartom, akkor mit tesznek velem?

Előzmény: Rozálka3 (2)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.07.27 0 1 2

Mi az, hogy mit vallanak?  Jézust vallják!

 

A Felház egy olyan közösség ahol teljesen mindegy, hogy ki milyen egyházhoz tartozik.  Lehet református, katolikus, baptista, vagy lutheránus, mindenkit szívesen látnak. A lényege az Istennel való személyes kapcsolat.

 

Hogy mit ír a biblia? Lényegtelen. A biblia egy útmutató. Nem vitatkozni kell rajta, hanem élni.

 

Tök jó ez a "Felház" különben.  Végre engedik szóhoz jutni a Szentlelket is. :)

 

Előzmény: ferrreee (1)
ferrreee Creative Commons License 2018.07.27 0 1 1

amit én nem értek ezzel a felházzal kapcsolatban, hogy nem mondják el hogy most akkor mit vallanak a bibliából, mit hogy értenek. lehet hogy csak én nem találom meg a honlapjukon vagy a nyilatkozataik között, de úgy tűnik mintha valami elvtelen ökumenikus összeborulás lenne, vagyis ugyanaz mint az ökumené... (amit én egy súlyos bulváros ördögi dolognak tartok, és aminek a leggonoszabb eredménye az hogy a rómkat egyház bedarálta magába a reformációt).

ferrreee Creative Commons License 2018.07.27 0 0 0
ferrreee Creative Commons License 2018.07.27 0 0 topiknyitó

Van egy ilyen új szervezet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!